Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
7 žingsniai atsikratyti blogo kvapo iš burnos
blogas-kvapas10.jpgwww.infomed.lt   parengta pagal www.webmd.com
2008 10 03

Ar teko kada nors pokalbio metu jausti, kad kvapas, sklindantis iš pašnekovo burnos, sugebėtų pritrenkti gėlę taip, jog ši nuvystų. Turint omenyje, kad nuo lėtinio prasto kvapo (taip pat vadinamas Halitozė) pasireiškimo kenčia daugiau kaip 90 milijonų žmonių, turėtų būti ištisi laukai nuvytusių gėlių. Jeigu jūs arba žmonės, su kuriais bendraujate, patiria blogo kvapo iš burnos atakų, išklausykite keletą naudingų patarimų šiai problemai išspręsti.

1. Pasirūpinkite burnos higiena, ypač liežuviu

Prastas kvapas neretai pasirodo tuomet, kai nėra tinkamai rūpinamasi burnos ertmės higiena. Šį kvapą paprastai sukelia yrančios maisto dalelės bei burnoje susikaupusios bakterijos. Būtent dėl šios priežasties valytis dantis bei tarpdančius yra taip svarbu. Dar svarbiau kaskart puoselėjant dantis švelniu šepetėliu valyti ir liežuvį – taip išvengsite nemalonumus sukeliančių bakterijų.

Jūsų liežuvis mikroskopiškai yra tarsi plaukuotas kilimas. Milijonai gijų ant liežuvio paviršiaus tarsi spąstai įkalina mažytes maisto daleles ir bakterijas. Reguliariai valyti liežuvio paviršių dantų šepetėliu, šaukštelio briauna ar specialiu liežuvio valikliu, turėtų tapti maloniu įpročiu.

Skalavimo skystis tėra laikinas problemos sprendimas: vietoj to, kad sunaikintų priežastį, skalavimo skystis užmaskuoja rezultatą - sklindantį kvapą

2. Kramtomoji guma

Norite tikėkite, norite – ne, seilės - geriausias ginklas prieš blogą kvapą iš burnos. Štai kodėl burnos džiūvimas, ką neretai sukelia kai kurių medikamentų vartojimas arba tam tikros ligos, sukelia prasto kvapo problemų. Seilės nuplauna maisto daleles ir bakterijas, taip pašalindamos dalį kvapo sukėlėjų.

O kodėl taip dvokia iš burnos ryte? Tai lengvai paaiškinama: miegant seilių gamybos procesas sulėtėja, leisdamas įvairioms dalelėms ir kvapui ilgiau išlikti burnoje. Štai situacija, kurioje becukrė kramtomoji guma, stimuliuojanti seilių gamybą, yra itin naudinga. Antra vertus, mėtos aromatai neskatina seilių gamybos, o tik užmaskuoja blogą kvapą.

Gumos kramtymas verčia išsiskirti seiles, o kuo daugiau seilių jūsų burnoje, tuo mažiau bakterijų turite. Tai ne mechaniškas bakterijų pašalinimas, o paprastas natūralių antiseptinių medžiagų ir fermentų, esančių seilėse, veikimas.

Viskas, kas daugiau ar mažiau verčia išsiskirti seiles, sumažins prasto kvapo susidarymą. Vis dėlto, geriausias jūsų pasirinkimas – kramtomoji guma su ksilitoliu (cukraus pakaitalas), kuris ne tik padeda išsiskirti seilėms, bet ir užkerta kelią bakterijoms, atakuojančioms burnos ertmę.

3. Rinkitės cinamoną

Neseniai atlikti tyrimai su cinamono skonio guma. Nustatyta, kad cinamonas gali būti ypač efektyvus kovojant su blogu burnos kvapu. Kitaip nei kitų skonių, cinamonu praturtinta guma ne tik maskuoja prastą kvapą bet ir naikina bakterijas burnoje. Vienintelė problema yra ta, kad kramtomosios gumos, kuriose yra cukraus, kenkia dantims, taigi vertėtų paieškoti becukrės cinamono skonio kramtomosios gumos.

4. Daugiau gerkite vandenį

Specialistai sako, kad senstant didėja tikimybė dehidratuoti. Galite net nepastebėti, kad esate ištroškę, todėl geriamasis vanduo turėtų tapti kasdieniu įpročiu: vanduo sumažina bakterijų burnoje iki minimumo. Geriamasis vanduo turi daug naudos sveikatai. Vartojimas kaip priemonę apsisaugoti nuo blogo kvapo – tik vienas iš jo pliusų.

5. Pasitikrinkite, galbūt tai retai pasitaikančios priežastys

Dauguma atvejų, kai blogas kvapas sklinda iš burnos, susiję su paprasčiausiais higienos laikymosi sutrikimais. Visgi, jeigu šis negalavimas tęsiasi ilgai ir esate įsitikinę, kad kasdien tinkamai prižiūrite burnos ertmę, vertėtų apsilankyti pas dantų gydytoją. Šis apžiūrės, ar nėra tam tikrų dantų arba dantenų sutrikimų, kurie galėtų sukelti blogą kvapą burnoje.

Retais atvejais blogas kvapas gali reikšti, kad yra ir didesnių problemų: sukėlėjas gali būti infekcija, inkstų arba kepenų nepakankamumas. Todėl, jeigu jūsų dantų gydytojas nenustatė jokių pažeidimų burnoje, turėtumėte apsilankyti pas savo bendrosios praktikos gydytoją.

geras-kvapas-10.jpg6. Suvalgykite riekę duonos

Jeigu laikotės vienos iš daugybės populiarių angliavandenių dietos, blogas kvapas gali atsirasti kaip šalutinis vartojamų produktų poveikis. Galite išbandyti įvairius metodus, kvapui ir skoniui užmaskuoti, pavyzdžiui, guma ar čiulpiamosios pastilės, tačiau įtraukus keletą angliavandenių turinčių produktų į dienos meniu, taip pat galima pasiekti puikių rezultatų.

7. Neleiskite blogam kvapui įsigalėti sąmonėje

Jeigu manote, kad jums dvokia iš burnos, pakeiskite savo nuomonę. Didelė dalis žmonių, kurie mano, kad į juos žiūrima kitaip ar net vengiama jų kompanijos dėl prasto kvapo, visiškai neturi blogo kvapo problemos.

Susijusios nuorodos:
Burnos priežiūros priemonės

Skaityti komentarus (8)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 71 + 54 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7