Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Ar viską žinome apie homeopatiją

Parengė gydytoja homeopatė Regina Masiliūnienė,
Klinika „Altermeda”, V.Putvinskio 12, Kaunas
tel.: 8-37- 32 32 58

 2008-05-04

Kalbant apie homeopatiją, neretai tenka išgirsti, kad tai – gydymas vaistažolėmis. Tai nėra tiesa. Gydymo būdas, kai gydoma vaistažolėmis, iš tiesų yra, bet vadinamas jis ne homeopatija, o fitoterapija. Homeopatija yra gydymo būdas, kai ligoniams gydyti gydytojas homeopatas naudoja medikamentus labai mažomis dozėmis. O patys homeopatiniai vaistai gali būti pagaminti ir iš augalinės, ir iš gyvūninės ar mineralinės žaliavos.

Homeopatijos pradininku laikomas Samuelis Hanemanas, gimęs 1755 m. Baigęs Leipcigo universitetą, jis vertėsi medicinos praktika ir nemažai eksperimentavo su vaistais, išbandydamas juos ir pats. Atkaklaus darbo dėka jis sukūrė savitą gydymo būdą, pavadinęs jį homeopatija. Šis, išlikęs iki mūsų laikų, terminas yra susijęs su pagrindiniu homeopatijos dėsniu – „panašus gydo panašų”. Šiuo metu homeopatija yra labai paplitusi pasaulyje. Daugelyje šalių yra ruošiami specialistai, leidžiami žurnalai, homeopatinę farmakopėją papildė nauji vaistai, veikia skirtingos homeopatijos mokyklos, tačiau S.Hanemano mokymas yra laikomas klasikiniu.

Kaip gi veikia homeopatija?

Pagrindinis dėsnis, kad „panašus gydo panašų” reiškia, kad sergančiajam turi būti skiriamas vaistas, kuris sveikam žmogui sukeltų panašius simptomus. Kitas svarbus homeopatijos principas – homeopatiniai vaistai gaminami savitu būdu juos potencijuojant ir dinamizuojant. Gaminant homeopatinius vaistus siekiama išvengti toksinio poveikio, praplėsti ir sustiprinti veikimo spektrą, todėl atliekami serijiniai skiedimai ir „supurtymai“ (tai vadinama potenciavimu, o jo metu atsiradęs vaisto poveikio sustiprėjimas vadinamas dinamizacija).

Yra trys pagrindinės potenciavimo skalės, pažymimos šalia vaisto pavadinimo (greta yra nurodytas santykis, kuriuo skiedžiamas vaistas kiekviename potenciavimo etape): D (X) dešimtinės 1:9, C šimtinės 1:99, LM 1:50 000. Šalia būtinai nurodomas skaičius, kuriuo pažymimas praskiedimo laipsnis.

Taigi matome, kad homeopatijoje naudojamos itin mažos dozės. Homeopatinis vaistas aktyvina organizmo apsaugines reakcijas, stiprina imunitetą, sukelia savisaugos reakciją. Homeopatiniai preparatai taip pat didina organų ekskrecines galimybes (veikia drenuojančiai), padeda neutralizuoti toksines medžiagas, veikia organotropiškai – skatina normalaus audinio atsinaujinimą.     

Dažnai nepašalinama ligos priežastis

Ligos ir sveikatos samprata homeopatijoje ir įprastiniame (alopatiniame) gydyme yra skirtinga. Paprastai alopatijoje skiriami medikamentai simptomų ir organizmo reakcijų slopinimui (analgetikai, priešuždegiminiai ir kiti vaistai), o homeopatijoje simptomas yra tikslingos organizmo apsauginės reakcijos išraiška.

Homeopatai yra pastebėję, kad užslopinus tam tikrus simptomus, dažnai nepašalinama ligos priežastis, todėl vėliau išryškėja pažeidimas kitoje vietoje. Pvz: atopinį dermatitą pacientui gydant hormoniniais tepalais, vėliau pasireiškia bronchų astma, nuslopinus slogą, nosies užgulimą mažinančiais vaistais, dažnai sergama ilgiau dėl prisidėjusio bronchito.

Ar vaistą pasirinkta teisingai?

Homeopatiniais vaistais siekiama padėti organizmui pačiam susireguliuoti, o ne slopinti organizmo reakcijas. Neretai gydant lėtines ligas, pradėjus vartoti homeopatinį vaistą, gali atsirasti ligos paaštrėjimo simptomų. Tai rodo, kad vaistas parinktas teisingai. Jei paaštrėjimas yra stiprus, tada reikia trumpam nutraukti vaisto vartojimą, o susilpnėjus simptomams, vartoti pusę dozės.

Kartais tenka išgirsti tiek iš pacientų, tiek iš kolegų gydytojų, nesusipažinusių su homeopatija, kad jie pabandė gydytis homeopatiniu preparatu, bet pastarasis nieko nepadėjęs. Taip iš tiesų gali atsitikti, jei nuspręsime pabandyti kurį nors vaistą, kurio poveikio aprašyme yra nurodytas mus dominantis simptomas.  

Homeopatinis gydymas – labai individualus

Vaistas skiriamas ne pagal diagnozę, bet konkrečiam žmogui. Homeopatinis vaistas parenkamas įvertinus psichinių, emocinių ir fizinių simptomų visumą. Ypač atkreipiamas dėmesys į simptomų charakteristikas ir būdingus simptomus. Vaisto specifiškumą nulemia jo panašumas į paciento ligos simptomus. Homeopatijos vadovėliuose pateikiami detalūs vaistų aprašymai, tad belieka atrinkti paciento ligos simptomus atitinkantį vaistą. Tačiau pravartu prisiminti, kiek skirtingų apibūdinimų galime rasti tam pačiam simptomui. Pvz.: skausmas, kuriam būdingas pablogėjimas nuo judesių, galėtų būti gydomas „Bryonia" preparatu, o deginantis skausmas, palengvėjantis nuo šilumos - „Arsenicum album", tačiau deginantis skausmas, palengvėjantis nuo šalčio  „Cantharis" vaistu.  


Skaityti komentarus (0)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 59 / 9 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7