Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Aromatas – lyg apsauginis skydas

www.infomed.lt 

2008-05-07 

 
Žmonės yra daug jautresni, nei kartais gali pasirodyti. To priežastis yra regėjimas, klausa, prisilietimas, skonis ir kvapas. Į žmones ir vietas mes reaguojam skirtingai, „jausdami“, jie palankūs mums ar ne, nors tokie skirtumai negali būti priežastimi to, kaip jie atrodo.

Žmogus gali įeiti į kambarį ir atrodyti visiškai įprastai: apsirengęs taip, kaip ir kiti, elgtis panašiai kaip kiti, bet staiga dėl nesuprantamos priežasties mus gali apimti sielvartas. Arba mes galime įeiti į kambarį ir jaustis jame nepatogiai, nors ten yra švaru ir apstatyta puikiais baldais. Kartais net savo namuose jaučiamės nejaukiai ir negalime paaiškinti kodėl.
 
Mūsų pojūčiai ir nematomos jėgos
 
Nematomos energijos yra mūsų gyvenimo dalis. Žmonės sako: „Aš tik noriu išeiti iš čia“, arba: „Jis ar ji „išsiurbia mano energiją“. Nors jokios energijos nesimato, mes tiksliai žinome, ką turima omenyje.

Šioms nematomos energijos patirtims apibūdinti mes turime labai ribotą žodynėlį. Tačiau nematomumas nereiškia neegzistavimo, antraip nebūtų tokių daiktų, kaip nešiojamųjų radijų, televizorių ir mobiliųjų telefonų, nes tai yra techninė įranga - imtuvai, kurie iššifruoja nematomus informacijos bitus, gaunamus oru. Kaip teigia Valerie Ann Worwood, mūsų organizmai yra kitų, natūralių, nematomų energijų gavėjai.

Daugybės senų talismanų, ceremonijų ir ritualų nagrinėjimas, kuriuos žmonės naudoja visame pasaulyje, bendravimas su šiomis nematomomis jėgomis – labai plačiai paplitusi veikla, kuri suprantama įvairiai. Čia vartojami tokie terminai, kaip „bloga sėkmė“, „velnio akis“, „dvasios“, ir šiais laikais „neigiamos minčių reikšmės“, „emocinių kančių pasikartojimai“ ir t.t. Tikinčiųjų, kad galima pritraukti teigiamą ir nukreipti neigiamą energiją, išties yra daug: kai kurie krikščionys nešioja kryželį arba Šv. Kristoforo medalį kaip papuošalą, kuris saugo juos kelionių metu, tuo tarpu Feng Shui praktikai teigiamą energiją bei turtus bando pritraukti perstatydami baldus, atsukdami juos į „vėjo ir vandens“ jėgas. Bene kiekvienas iš mūsų, nors ir to nesureikšmindamas, atlieka tam tikrus ritualus: tikėdami prietarais, nevalingai nusispjauname kelią perbėgus katei ar negrįžtame, jei išeidami palikome namuose kokį nors daiktą: juk po to gali nesisekti...
 
Manipuliavimas kvapais
 
Bendraudami su nematomomis jėgomis ir nepaisydami tikėjimo skirtumų, geografinės padėties ir laiko, žmonės kaip apsauginį skydą naudoja kvapus. Šis manipuliavimas kvapais spiritizmo seansuose suartina tikėjimu, erdvėje ir laike nutolusius žmones. Dažniausiai tam naudojamos plačiai paplitusios augalų rūšis, tokios kaip kedras, pušis ir kadagys.

Prie Tompsono upės gyvenantys vietiniai amerikiečiai degindavo kadagius, kad išvaikytų „vaiduoklius“, o Tibete kadagį naudoja kasdien prišaukti gerąsias dvasias. Kelių vietinės Amerikos kultūrų atstovai tiki, kad vandeninės monažolės ar šalavijų deginimo aromatas „išvalo" energijas ir pritraukia „antgamtines jėgas“. Šiandieniniuose arabų namuose ketvirtadieniais smilkytuve deginami smilkalai ir nešiojami po gyvenamuosius kambarius ir miegamuosius, kad išvarytų piktąsias dvasias ir pakviestų angelus. Kairo turguose ir kitur žmonės vaikšto iš vienos parduotuvės į kitą iš smilkytuvo ar netgi surūdijusios skardinės medžio anglimi smilkydami kiekvieną praėjusįjį, kad išvarytų neigiamas energijas, kurias galėjo palikti klientai, ir tuo pačiu sukurdami aplinką, labiau tinkamą pakviesti potencialius klientus.

Tokia praktika tęsiasi tūkstantmečius. Senovės Mesopotamijoje, Egipte, Graikijoje ir Romoje visi naudojo kvapus ne tik pritraukti gerajai energijai, bet ir  „nuvyti" nelaimę pranašaujančias energijas. Graikai smilkydavo savo namus laurų lapeliais, tuo tarpu senovės Romoje, norėdami atbaidyti il malocchio, blogąją akį, tarpduryje kabindavo verbeną ar kitus kvapiuosius augalus. Netgi neturtinguose namuose prie paradinių durų būdavo laikomi smilkytuvai. Viduramžių Europoje „raganos“ buvo blogosios dvasios, ir per pagrindines metų šventes  buvo atliekami ritualai jų išvarymui iš apylinkių. Dažniausiai tai buvo atliekama vaikščiojant po kaimą ar miestą mojuojant rūkstančių žolelių ar medžių puokščių kvapais, smilkant visus kampus ir plyšelius. Plačiausiai naudojami buvo kadagiai ir rozmarinai.
 
Šiandieninės gydomosios medžiagos
 
Daugelis senovėje ir šiandien naudojamų smilkalų ingredientų yra gydomosios medžiagos – mira, cinamonas, gvazdikėliai, juozažolė, šalavijas, kedras, kadagys, kiparisas ir pušis. Nenuostabu, kad šie smilkalai ir aromatiniai kremai bei tepalai, kurie, kaip tikima, suteikia sveikatos, gali būti ir kaip „apsauginės“ – gerosios dievybės medžiagos.

Nelaimingieji europiečiai, kurie XIV-XVII a. išgyveno maro epidemiją, tikrai turėjo būti perskaitę Senąjį Testamentą, kad kažkokiu būdu nusižengė: „Jei tu atidžiai klausysi savo Dievo balso, ir darysi tai, kas jo manymu yra teisinga, ir išklausysi jo paliepimų, ir laikysies visų jo įsakymų, neskirsiu tau jokios ligos, kurias skyriau egiptiečiams: nes aš esu Dievas, kuris tave saugo“. Tuo metu gydomosios medžiagos, tų žmonių gelbėjimosi maldų dėka, atėjo su kvapų ir aromatų gamintojais. Vėliau kvapiosios medžiagos, ypatingai rozmarinų, gvazdikėlių, česnakų, rūtų, melisos, rožių, levandų ir kadagių, tapo labai ieškomos. Tai buvo gyvybiškai svarbu apsisaugojant žmonių susibūrimo vietose, pavyzdžiui, bažnyčioje. Apie 1700 m. britų autorius Danielis Defo apibūdino vieną tokią sceną Londone: „Visa bažnyčia buvo tarsi kvepiantis butelis; viename kampe buvo visi kvepalai; kitame – aromatai, balzamai, ir gausybė vaistų bei žolelių; kitame – druskos ir spiritai“. 1646 m. Prancūzijoje Arnaud Baric puikiai apibūdino kvepalų gamintojų vaidmenį, kurie, vadovaujant „sveikatos kapitonui“, ėjo po namus apsmilkydami juos kaitintais ant žarijų kvapiais augalais. Dienos pabaigoje kvepalų gamintojai patys „valėsi", stovėdami „garų kambaryje“ – medžiaginėje palapinėje – su puode garuojančiomis kvepiančiomis medžiagomis.
 
Kvapnūs augalai

Keista, kad tiek daug kvapniųjų augalų saugo sveikatą. Augalai tyrinėjami, ragaujami, dedami į maistą, žmonės mėgaujasi jų aromatu ir kitokiais įvairiais būdais juos naudoja. Daugumos kvapiųjų augalų gydomosios savybės buvo žinomos jau senovėje, ką galima paaiškinti plačiai paplitusia valomąja nepažįstamųjų ar svečių praktika, prieš įleidžiant juos į kaimą ar namus.

Prieš kelis šimtus metų centriniame Borneo, Blu-u Kajanai degindavo kvapiąsias žieves, kai atvykdavo nepažįstamieji, kad išvarytų bet kokias kartu atkeliavusias „velnio dvasias“. Turkijoje, Afganistane ir Persijoje svečiai visų pirma buvo apsmilkomi kvapiųjų augalų ar smilkalų puokštėmis, tuo tarpu Australijos aborigenai saugodavo savo svečius ir ateidavo kartu su uždegtomis kvapiųjų žievelių lazdelėmis.
 
Aromatiniai valikliai

Šiuolaikiniame pasaulyje aromatinių valiklių praktika vis dar egzistuoja Vidurio Rytuose, kas laikoma svetingumu. Palapinėse dykumoje ant žarijų indo padedami keli aromatinės dervos gabaliukai, tuo tarpu miestuose svečius pasveikina rožių vandeniu, purškiamu iš ilgastiebio purkštuvo. Turkijoje svečiams ant rankų purškiamas citrinų kvapo odekolonas, juo galima išsitrinti rankas ir kaklą.  Šias kvapų subtilybes konduktoriai taip pat siūlo tarpmiestinių autobusų keleiviams.

Taip pat kvapai plačiai naudojami valant pastatus, ypatingai šventyklas. Kai 1187 m. Jeruzalėje Saladin iš krikščionių perėmė Omaro mečetę, jis apvalė ją rožių vandeniu.1453 m. Konstantinopolyje Mohametui II užgrobus Šventosios Sofijos bažnyčią, ir pavertus ją mečete, ji taip pat buvo „valoma" rožėmis. Vietinė Amerikos tauta Yuwipe labiausiai garbina šalaviją, juo padengiamos gydytojo namų grindys, kai ruošiamasi apsivalymo procesui. Prieš keturis tūkstančius metų Mesopotamijoje smilkalai buvo naudojami tiek deivėms ir dievams pritraukti, tiek atbaidyti piktavališkoms dvasioms. Kvapai ir dvasingumas visada buvo neatskiriamai susiję.


Jums gali būti naudinga:
Eteriniai aliejai

Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 81 + 82 - 41 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7