Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Aromaterapija pagal Ajurvedą
       www.infomed.lt 
         2008-05-05
 
Ajurveda – tai mokslas apie gyvenimą. Šis mokslas, kilęs Indijoje, apima dietologiją, gyvenimo būdo ir režimo analizę, meditacijos ir kvėpavimo metodus, medicininių augalų ir prieskonių pritaikymą kasdieniniame gyvenime, natūralius gydymo ir terapijos metodus, kūno, proto ir sielos valymo bei atsinaujinimo programas.

Teigiama, jog įvairūs kvapai padeda žmogui atsipalaiduoti, pagerina savijautą, kelia nuotaiką. Aprašome pagrindinius kvapus, kurie vis dažniau naudojami ne tik kaip gydymo priemonė pagal Ajurvedą, bet ir kasdien. Kvapų terapijai dažniausiai vartojami eteriniai tam tikro kvapo aliejai gali būti naudojami ir džiovinti, ir natūralūs augalai. 

Rožės aromatas.
Ramina nervų sistemą, šalina galvos skausmą ir nuovargį, skatina aktyvumą, padidina kraujo spaudimą, normalizuoja pulsą. 
Sandalmedžio kvapas. Veikia kaip raminamoji, atpalaiduojamoji priemonė, gerina nuotaiką, dažnai šis augalas naudojamas meditacijos metu, taip pat stiprina imunitetą. 
Jazmino aromatas. Harmonizuoja nervų sistemą, moteris veikia kaip erotizuojanti priemonė. 
Muskuso kvapas. Šalina blogas mintis, emocijas, suteikia aplinkai dvasiškumo, veikia kaip atpalaiduojanti priemonė medituojant. 
Cinamono kvapas. Mažina depresiją, pykinimą, galvos svaigimą, kelia nuotaiką, veikia kaip erotizuojanti priemonė, taip pat naudojama nualpus. 
Migdolo kvapas. Tonizuoja, stiprina nervų sistemą, gerina kraujotaką. Masažų metu migdolų aliejus veikia kaip šildanti, atpalaiduojanti priemonė. 
Anyžių aromatas. Veikia kaip atsikosėjimą lengvinantis kvapas, ramina, mažina migreną ir galvos svaigimą. 
Citrinos kvapas. Tonizuoja vegetacinę nervų sistemą, malšina galvos skausmą, pykinimą. 
Smilkalai. Palengvina, pašalina depresiją, nemigą, veikia kaip priešuždegiminė priemonė organizmui, padeda atsipalaiduoti meditacijų metu. 
Šalavijų kvapas. Labai gerai veikia gydant bronchinę astmą, kosulį, anginą, gelbsti sutrikus nervų sistemai. 
Levandos aromatas. Šio augalo kvapai naudojami sergant depresija, esant migrenai, jei kamuoja nemiga. Taip pat padeda sukaupti dėmesį, mažina nuovargį.

Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 15 * 9 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7