Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Mityba pagal kraujo grupes
 2008-05-02
 
Gyvūnų racioną valdo instinktas. Liūtai yra mėsėdžiai. Pabandykite pamaitinti liūtą tokiais angliavandeniais, kaip vaisiai ir daržovės. Manau, jūs jau žinote rezultatą. Kiti gyvūnai atvirkščiai, yra vegetarai, ir vedami instinkto mėsos nevalgys. Tai – ne atsitiktinumas. Instinktas yra visų gyvūnų, įskaitant žmones, apsauginis mechanizmas. Problema yra ta, kad žmonių instinktai daugiau nebeveikia jų valgymo įpročių. Mes galime pasimokyti iš gyvūnų, kad jie valgo tik tai, kas juos instinktyviai traukia. Visa to rezultatas – neegzistuoja širdies ligos, o ir vėžiu gyvūnai statistiškai suserga daug rečiau nei žmonės. Be to, ar kada pastebėjote, kad dauguma nurodytos rūšies gyvūnų gyvena maždaug vienodą amžių? Taip yra dėl vienodo raciono, pasirenkamo instinktyviai, ir leidžiančio jiems gyventi tiek, kiek būdinga jų rūšiai. Dar reiktų atsiminti, kad dauguma gyvūnų, kurių nesuėda plėšrūnai, pastimpa sulaukę senyvo amžiaus, ar, kaip mes sakome, dėl natūralių priežasčių.
 
Tinkamas maistas – ligų prevencija
 
Su žmonėmis yra šiek tiek kitaip: vienintelė išimtis yra 0 kraujo grupės žmonės, kurie miršta senyvo amžiaus. Paprastai žmonės, kitaip nei gyvūnai, miršta nuo vienos ar kitos ligos. Mūsų imuninė sistema negali dirbti tinkamai, taigi tampame imlūs vienai ar kitai ligai. Tai – netinkamos mitybos pasekmė. Nors medicinos mokslas pažengė toli ir daugeliui prailgino gyvenimą, tačiau, kaip kartą pasakė B.Franklinas, „Uncija apsaugos yra geriau nei svaras gydymo“. Šie išmintingi žodžiai vis dar teisingi šiomis dienomis. Taip, mes turime galimybę išgydyti ligą ar esant būtinybei operuotis. Tačiau daugeliu atveju modernioji medicina gydo simptomus ar išorinius problemos pasireiškimus, tačiau nebando išvengti problemos. Mes negalime to kaltinti, kadangi medicina suteikia vakcinas ir vaistus, leidžiančius viso pasaulio žmonėms gyventi ilgesnį, daug vertingesnį gyvenimą. Visgi šiuo metu sureikšminamą gydymą turėtų keisti ligų prevencija.
Problemos šaknų reikėtų ieškoti vaikystėje. Mes augame šeimose, kur mamų ir tėčių duodamas maistas tikėtinai yra geras ar skanus. Faktas, kad jis labai skanus, nėra ženklas, kad jis yra mums tinkamas. 
 
Organizmo kova su netinkamu maistu
 
Kiekviena kraujo grupė turi skirtingas savybes, leidžiančias valgyti, virškinti ir įsisavinti tai grupei geriausią maistą. Išimtimi galime lakyti 0 grupę, mat ją turintys asmenys gali valgyti beveik viską, net jei tas maistas nėra rekomenduojamas. Tačiau B, A ir AB kraujo grupių atstovai turėtų būti atidesni valgymo įpročiams, antraip jie gali kentėti nuo pasekmių. Taigi kas atsitinka, kai mes valgome maistą, nesuderinamą su mūsų kraujo enzimais ir skrandžio rūgštimi? Prasideda agliutinacija. Tai – kraujyje vykstantys procesai. Žmogaus organizmas turi įvairių rūšių antikūnių, kurie saugo jį nuo vadinamųjų „įsibrovėlių". Kiekvienas antikūnis yra skirtas prisikabinti prie svetimos,  „įsibrovusios" medžiagos ar antigenų. Kai organizmas atpažįsta  „įsibrovėlį", jis gamina daugiau antikūnių jam atakuoti. Antikūniams prisijungus prie  „įsibrovėlio", prasideda „sulipimo efektas". Taip organizmas gali lengviau atsikratyti  „įsibrovėlių". Pavyzdžiui, jei jūs valgote su kraujo grupe ir skrandžio enzimais nesuderintą maistą, maistas tinkamai nesuskaidomas ir nesuvirškinamas, taigi jūsų kraujagyslėse neabsorbuojami vitaminai bei mineralai, aprūpinantys ir maitinantys jūsų organizmą. Tuomet organizmas reaguoja į maistą kaip į kokią svetimą medžiagą. Jums gali prasidėti skrandžio skausmai, dujų kaupimasis, ar net blogiau —  vėmimas ir viduriavimas. Tai vyksta antikūniams prisiklijavus prie „įsibrovėlių" (šiuo atveju – netinkamo maisto) ir kraujyje prasidėjus agliutinacijai arba „klijavimuisi“.
 
Vieniems naudinga, kitiems - pavojinga
  
A kraujo grupės atstovų tirštą kraują agliutinacija dar labiau sutirština. Kuo tirštesnis kraujas, tuo lėčiau jis teka ir širdis sunkiau jį pumpuoja arterijomis. Šis lėtas tiršto kraujo tekėjimas skatina arterijų sienelių užkalkėjimą. Taigi padidėja kraujo spaudimas, susergama širdies ar kuria kita iš gausybės kitų ligų. Žmogaus kūnas yra nuostabus ir sudėtingas organizmas: jis stengiasi, tačiau ne visada sugeba viską atstatyti „į savo vėžes".  Tai priklauso nuo to, kiek maistas yra netinkamas individui ir ypatingai jo kūno chemijai. Jei esate laimės kūdikis, agliutinacija gali pasibaigti tik svorio priaugimu. Nors ir nedaug valgantis žmogus jo gali priaugti dėl šios priežasties: netinkamos medžiagų apykaitos. Laikui bėgant šis riebalų perviršius gali sukelti diabetą, aukštą kraujo spaudimą ar kitas ligas.

A arba AB kraujo grupę turinčių individų organizmas neasimiliuoja mėsos. Jei mėsą valgo 0 ar B grupę turintys žmonės, jų organizmai asimiliuoja ją geriau ir agliutinacijos procesas neprasideda, o jei ir taip, tai labai mažas ir nepavojingas gyvybei. 0 grupę turintieji gali drąsiai valgyti mėsą (išskyrus kiaulieną), nes ji jiems ne tik kad nekenkia, bet ir duoda naudos. Be to, 0 grupės kraujas yra skysčiausias, taigi bet kokia sutirštinanti kraują agliutinacija nėra tokia pavojinga kaip kitoms kraujo grupėms.  
  
Venkite riebaus maisto
 
Nepriklausomai nuo kraujo grupės bet kuris prisotintų riebalų turintis maistas per ilgesnį laikotarpį pakenks organizmui. Tačiau, dėl anksčiau minėtų priežasčių, prisotinti riebalai pavojingesni yra A ir AB kraujo grupėms. Nors 0 ir B kraujo grupės žmonės neypatingai dažnai serga širdies ligomis ir įvairiomis vėžio formomis, nuolatinis prisotintų riebalų ir/ar nesuderinto maisto režimas vis tiek anksčiau ar vėliau pakenks. Tik 0 ir B kraujo grupės žmonėms prireiks daugiau laiko. 

Kenksmingiausi prisotinti riebalai yra iš gyvulių baltymų. Norint sumažinti šią riziką, visų kraujo grupių atstovai turi vartoti daugiau baltymų iš šaltinių, kuriuose nėra riebalų ar gyvulinės kilmės prisotintų riebalų.
 
Stiprinkite imuninę sistemą
 
Norint išvengti ligos, svarbiausia – stiprinti imunitetą ir, tinkamai subalansuojant mitybą, kontroliuoti svorį. Senstant organizmui, jis nebegamina tam tikrų hormonų, praranda raumenų masę, kaulai tampa trapesni, susilpnėja imuninė sistema, pradeda ryškėti organizmo netinkamo maisto netoleravimas. Tačiau tinkamai maitinantis, rizika susirgti ženkliai sumažėja. Kraujo grupę atitinkanti dieta stiprina imuninę sistemą. Visa tai gali daryti įtaką sveikatai ir gyvenimo trukmei.

Skaityti komentarus (5)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 76 + 5 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7