Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Mobiliųjų telefonų poveikis sveikatai

www.infomed.lt parengta pagal emobilus.lt
2009 01 27


mobilieji telefonai Mobilieji telefonai – kiekvieno iš mūsų kasdieninis komunikacijos prietaisas, be kurio sunkiai įsivaizduojame šiuolaikinio žmogaus gyvenimą. Konkuruojantys mobiliojo ryšio paslaugų teikėjai stato vis daugiau mobilaus ryšio bokštų bei antenų ant aukštų pastatų, siekdami pagerinti tinklo kokybę, o mobiliųjų telefonų gamintojai kasmet pristato vis modernesnius ir įvairesnius mobiliųjų telefonų bei jiems skirtų aksesuarų modelius, tačiau klausimas, ar mobiliojo ryšio prietaisai be to, kad gerokai palengvina kasdieninę komunikaciją, daro tam tikrą poveikį sveikatai, yra vienas aktualiausių pastarųjų metų klausimų technologijų poveikio sveikatai tema. 

Pagrindiniai tyrimai, susiję su mobiliaisiais telefonais ir jų poveikiu žmogaus sveikatai, yra atliekami siekiant atskleisti mobiliųjų telefonų naudojimo poveikį vėžinių susirgimų atsiradimui. Įvairių šalių mokslininkų atliktų tyrimų rezultatai rodo, jog dažnas mobilių telefonų naudojimas 40-50 proc. padidina smegenų auglio atsiradimo tikimybę – mobilusis telefonas pokalbio metu spinduliuoja elektromagnetines bangas, į kurių poveikio zoną patenka ir žmogaus galva. Atsižvelgiant į galimą neigiamą poveikį, siūloma pokalbio metu mobiliuosius telefonus laikyti 1-5 cm atstumu nuo galvos, telefonu kalbėti kiek įmanoma trumpiau bei rinktis kuo naujesnius telefono modelius, nes mobiliųjų telefonų gamintojai kasmet vis daugiau atsižvelgia į sveikatos priežiūros specialistų rekomendacijas mobiliųjų telefonų poveikio sveikatai tema. Taip pat, atsižvelgiant į tai, kad elektromagnetinių bangų spinduliavimo poveikis vidaus organų funkcionavimui nėra pakankamai ištirtas, rekomenduojama nelaikyti įjungtų mobiliųjų telefonų arti gyvybiškai svarbių vidaus organų, pavyzdžiui, vyriškų marškinių kišenėje. 
 
Neabejojama, kad net ir įrodžius tiesioginį ryšį tarp mobiliųjų telefonų naudojimo ir neigiamo jų poveikio sveikatai, mobilieji telefonai tikrai nebus išstumti iš kasdieninio gyvenimo. Tačiau savo sveikata galima pasirūpinti jau šiandien, atsakingai pasirenkant mobiliųjų telefonų modelius bei jiems skirtus aksesuarus, kontroliuojant savo pokalbių trukmę bei teikiant pirmenybę gyvam bendravimui, kurio jokios technologijos atstoti tikrai negali.


Skaityti komentarus (4)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 40 / 5 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7