Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Padėkime pavargusioms akims
 2008-06-04

Akių nuovargio priežastys labai įvairios, ir jų atsiradimo mechanizmai labai skirtingi.  

 

Sausų akių sindromas

 

Akių nuovargis atsiranda dažniausiai dėl to, kad akys džiūsta. Akių rageną nuo išdžiūvimo, sudirginimo, infekcijų apsaugo ašaros. Ilgai dirbant kompiuteriu, įtemptai žiūrint, kelis kartus rečiau mirksima, todėl akys sausėja. Sausas akis nevalingai triname, liečiame rankomis – taip į akis gali patekti dar daugiau dulkių ar aplinkoje esančių bakterijų.

Konjunktyvitai – akių junginės uždegimai

Paraudusios akys, akių niežėjimas, perštėjimas, smėlio pojūtis akyse, ašarojimas – pagrindiniai akių uždegimo simptomai.

Viena dažniausių akių ligų – lėtinis ar ūminis konjunktyvitas, t. y. akių junginės uždegimas. Ligą sukelia įvairūs mikroorganizmai (virusai, bakterijos), tačiau gali būti ir alerginės kilmės konjunktyvitas. Lėtinį konjunktyvitą gali sukelti dulkės, dūmai, kenksmingos cheminės medžiagos, bendros organizmo ligos (mažakraujystė, tuberkuliozė ir kitos).

 

Alerginės akių ligos

 

Alerginių ligų paplitimas visame pasaulyje siekia apie 15 proc., o ekonomiškai išsivysčiusiose šalyse – net apie 30 proc. Vis dažniau sergama akių alerginėmis ligomis. Alerginį konjunktyvitą sukelia naminių gyvūnėlių kailis, namų dulkės, vaistai, kontaktas su chemikalais, netinkamas muilas, akių kosmetika.

 

Sezoniniu alerginiu konjunktyvitu susergama pavasarį, kai alergiją sukelia augalų žiedadulkės. Nustatoma ir vadinamojo pavasarinio konjunktyvito atvejų. Jo priežastys nėra visiškai aiškios. Manoma, kad šį konjunktyvitą sukelia saulės spinduliai, lauko oras, endokrininės sistemos sutrikimai. Dažniausiai serga berniukai nuo 5 iki 20 metų. Liga prasideda (arba paūmėja) pavasarį, vasarą, jos pradžia lėta.

 

Akinių vengimas

 

Akių nuovargis gali atsirasti ir dėl akinių nenešiojimo. Kai žmogus prastai mato, bet mano, kad jam tokio regėjimo užtenka ir nenešioja akinių, jis vargina savo akis. Metams bėgant, akys vis labiau silpsta, ir tada akių nuovargis bei galvos skausmas gali pasireikšti vien dėl to, kad žmogus nenešioja akinių (ar nešioja per silpnus).

 

Optiserum – veiksminga pagalba akims

 

Tikrasis akių nuovargio gydymas – tai priežasties, sukėlusios akių nuovargį, šalinimas. Kadangi akių nuovargio priežastys yra be galo įvairios, tai ir gydymas labai skirtingas. Tiesa, ne visada priežastį įmanoma pašalinti arba tai užtrunka ilgai.

Prancūzijos Laboratoires Gilbert sukurti akių lašai Optiserum malšina akių uždegimus, pasižymi kapiliarus sutraukiančiomis savybėms. Puikiai tinka greitai pavargstančioms, raudonuojančioms akims.

Optiserum lašų sudėtyje yra rugiagėlių ekstrakto, kuriuo nuo seno buvo gydomi konjunktyvitai. Optiserum gerai toleruojamas, todėl lašus galima naudoti ilgai. Preparate nėra konservantų, todėl lašai tinka žmonėms, nešiojantiems kontaktinius lęšius.

Preparato pakuotės modernios ir patogios naudoti. Speciali vienkartinių lašintuvų forma leidžia saugiai, be akies pažeidimo baimės įsilašinti lašus į akis. Nebūtina iš karto sunaudoti visą dozę: lašintuvą galima užkimšti ir likutį naudoti visą dieną.

OPTISERUM
Sterilus akių ploviklis kūdikiams, vaikams, suaugusiesiems.

Sudėtis. 0,10 % koncentruotas rugiagėlių tirpalas, boro rūgštis, natrio boratas, natrio chloridas, išgrynintas vanduo iki 100 %. Tirpale nėra konservantų.
Vartojimas. Vartoti nuo 1 iki 6 kartų per dieną. Prieš vartodami nusiplaukite rankas. Atloškite galvą. Vienkartinės dozės buteliuką švelniai paspauskite, kad tirpalo patektų į atmerktą akį, bet jis nepaliestų akies ragenos. Tirpalo perteklių nuvalykite tamponu. Tirpalo taip pat sulašinkite į kitą akį. Abiem akims gali būti vartojama ta pati vienkartinė dozė.
Gamintojas. Laboratoires Gilbert, Prancūzija.


Skaityti komentarus (3)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 7 * 9 - 20 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7