Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Priemonių nuo baltmės arsenalas gausėja
www.infomed.lt Nauris Grušauskas
2008-05-06

"Medicininiu požiūriu ji visiškai nepavojinga, bet moraliniu, estetiniu požiūriu – tai pasiutusiai sunki liga“, – taip apie baltmę, kitaip vadinamą vitiligo, atsiliepė ilgus metus padedantis savo pacientams ir bandantis įveikti šią ligą gydytojas dermatologas Nauris Grušauskas.

Melanocitų žūtis
baltme-vitiligo.jpg
Baltmė – dažniausiai prasideda nuo nedidelės baltos dėmelės bet kurioje kūno vietoje. Tokia dėmelė reiškia, kad sutriko melanino, suteikiančio odai atspalvį, gamyba. Ligai progresuojant, pažeisti melanocitai nyksta, depigmentacija didėja – baltų dėmių plotų daugėja, jie plinta po visą kūną. Pažeistų vietų skaičius, forma, dydis yra įvairūs, dėmių atsiranda bet kurioje kūno vietoje.

„Baisu, kad dažniausiai liga pažeidžia veido odą, plaštakas, krūtinę – vietas, kurios yra matomiausios, – sako gydytojas. – Pažiūrėkime į Maiklą Džeksoną – ligai išplitus, jis visiškai nusibalino odą, nes būti margam sunku net žvaigždei.“

Kas ir kodėl serga baltme

Baltme serga 1–2 proc. visos populiacijos. Pasak gydytojo, tai didžiulis skaičius. „Didžioji dalis sergančiųjų yra jauni žmonės arba vaikai, – apgailestauja gydytojas N. Grušauskas. – Esu matęs net įgimtų baltmės atvejų.

Priežastys neaiškios. Apie 30 proc. pacientų nurodo, kad giminėje buvo baltmės atvejų, tad galima manyti, kad liga yra paveldima. Tačiau 70 proc. pacientų yra visiškai sveiki žmonės. Tiesa, yra šansas, kad apie 18 proc. visų atvejų liga praeis savaime, tačiau vien tokiu tikėjimu negalima apsiriboti“, – sako gydytojas.

Baltmės kilmės teorijų yra daug: paveldimumas, neurogeninės hipotezės, teigiančios, kad įtampa gali sąlygoti melanocitų žūtį, sąsaja su kitomis ligomis, tokiomis kaip skydliaukės sutrikimai, piktybinė anemija, cukrinis diabetas, Adisono liga. Taip pat yra teigiančių, kad tai autotoksinė arba atoimuninė liga, kai oragnizmas pats naikina odą dažančias daleles.

Paskutinis mokslo žodis

"Jei teorijų, kodėl susergama baltme yra daug, tai veiksmingų gydymo metodų, priešingai, 
apgailestauja gydytojas N. Grušauskas. – Tačiau pastarųjų 15 metų tyrimai parodė, kad baltme sergančių pacientų epidermyje sumažėja katalazės  fermento, dehidruojančio vandenilio peroksidą, kiekis ir padidėja  laisvojo vandenilio peroksido koncentracija. Tyrimų rezultatai patvirtino, kad norint sėkmingai gydyti baltmę būtina pašalinti iš epidermio vandenilio peroksidą, taip pat būtinas saulės ultravioletinių spindulių poveikis.“

Be to, tyrimais nustatyta, kad baltme sergančio asmens organizme labai trūksta vitaminų B12, C ir E. Taip pat nepakanka mikroelementų – vario, seleno ir cinko.

Remiantis šiomis žiniomis, buvo sukurtas gelis ir tabletės Vitix.

Vitix gelis – iššūkis baltmei

Vitix gelio sudėtyje yra katalazės ir kitų fermentų, atkuriančių sutrikusią melanino gamybą pažeistose odos epidermio ląstelėse. Aktyvūs fermentai yra „uždaryti“ palmių aliejaus granulėse (mikrosferose), ir taip apsaugoti nuo vandens ir oro poveikio. Mikrosferos nuneša šiuos fermentus į baltmės pažeistas epidermio ląsteles.

„Iš tam tikros melionų rūšies (Cucumis melo) ekstrakto gaunamos veikliosios medžiagos ląstelėse suriša laisvąjį peroksidą. Mažinant jo kiekį, aktyvuojami melanocitai, – sako gydytojas. – Šį gelį būtina tepti būnant saulėje. Anksčiau jo naudojimo technologija buvo sudėtingesnė ir tik gydytojas galėjo parodyti, kaip teisingai užtepti, nepažeidžiant mikrosferų. Dabar viskas kur kas paprasčiau. Mano pacientai geresnių rezultatų pasiekė gelio poveikį sustiprindami Vitix tabletėmis.“

Vitix tabletės – poveikiui sustiprinti

Vitix tabletės  tai antioksidacinį poveikį turintis preparatas, kuriame, kaip ir gelyje, yra specifinių enzimų ir katalazės, taip pat įvairių vitaminų (C, E, B9, B12) ir mineralinių medžiagų (cinko, seleno, vario). Visos šios medžiagos mažina laisvųjų radikalų poveikį odoje. Tai ypač svarbu nykstant melanocitams.

Viticolor – maskuojamasis gelis

„Vasarą, kai įdegus odai dėmės itin išryškėja, patariu jas maskuoti specialiu geliu Viticolor. Jis tikrai pravers, kol dar neišryškėjęs gydomasis Vitix preparatų poveikis, – pastebi gydytojas. – Šio gelio dažomieji pigmentai sukurti specialiai depigmentuotai odai, todėl greitai suteikia atspalvį.“

Naujas ginklas kovojant su baltme

„Laisvąjį peroksidą naikinančių priemonių arsenalas gausėja, – džiugiai praneša gydytojas dermatologas Nauris Grušauskas. – Vitix ilgą laiką buvo vienintelis tokio pobūdžio ir kokybės preparatas. Tačiau visi esame skirtingi, mūsų oda į priemones skirtingai reaguoja. Kam nepakankamai veiksmingas buvo Vitix, siūlau pabandyti naują preparatą Vitiskin. Jo šiek tiek kitokia sudėtis, nors veikimo principas tas pats. Preparatas išleidžiamas purškiamo flakono pavidalu. Manoma, kad neturėdamos sąlyčio su oru katalazė ir dismutazė ilgiau išlaiko vandenilį surišančias savybes, todėl preparatas ilgiau išlieka veiksmingas.

Vilčių įveikti vieną paslaptingiausių odos ligų daugėja. Visiems pacientams noriu pasakyti, kad lėtinės ligos reikalauja kantrybės – poveikio nereikia tikėtis labai greitai. Kalbos, kad jei po šešių mėnesių priemonių vartojimo dar nėra rezultato, reikia nutraukti gydymą, yra nieko vertos. Pats turiu pacienčių, kurios buvo kantrios ir tik dėl savo kantrybės dabar gali džiaugtis rezultatais“, – ištvermės visiems palinkėjo gydytojas Nauris Grušauskas.

VITIX gelis - odos depigmentacijai sureguliuoti 

Sudėtis. Patentuota veiklioji medžiaga EXTRAMEL, kurios sudėtyje yra katalazės ir deguonies radikalų dismutazės, ekstrahuotų iš melionų (Cucumis melo).

Vartojimas. Tepti du kartus per dieną, ryte ir vakare. Būtina būti saulėje ar soliariume, nepasitepus priemone su saulės filtrais ir be makiažo. ViTiX geliui visiškai įsigėrus į odą, gali būti naudojami įprasti kremai ar kitos kosmetikos priemonės.


VITIX
tabletės
- maisto papildas

Sudėtis. Melionų ekstraktas, vitaminai E, C, B12, folio rūgštis, varis, selenas, cinkas.

Vartojimas. Gerti po 1 tabletę vieną kartą per dieną, užsigeriant vandeniu.

VITICOLOR - maskuojantis gelis

Maskuojantis gelis Viticolor skirtas sulyginti sveikos ir baltmės pažeistos odos spalvą:

  • dažomieji pigmentai, skirti depigmentuotai odai, tučtuojau suteikia odai atspalvį ir palengvina gelio naudojimą,
  • suteikia ilgiau išliekančią, lygią, natūralaus atspalvio spalvą,
  • galima padidinti spalvos intensyvumą, tepant gelį kelis kartus.

Vartojimas. Viticolor gelį aplikatoriumi tepti ant išbalusių odos vietų. Siekiant išvengti spalvų skirtumo, gelį pradėti tepti nuo išbalusios odos vidurio link kraštų. Naudoti keletą kartų, kelių minučių intervalais, kolbuspasiektas reikiamas atspalvis. Leisti geliui išdžiūti. Norint išlaikyti tinkamą odos spalvą, gelį tepti 1–2 kartus per savaitę.
Gamintojas. Laboratoire A.C.M Crawford SAS, Prancūzija.

VITISKIN gelis - odos depigmentacijai sureguliuoti

Sudėtis. Superoksido dismutazė (DISMUTIN-BT), varis (Cu), cinkas (Zn), vitaminas B12 (B12) ir kalcio pantotenatas. Gelyje esantys antioksidantai ir antiradikalų agentai subalansuoja odos ląstelių metabolizmą.
Vartojimas. Tepti 2 kartus per dieną (ryte ir vakare) depigmentuo-tose vietose ir ant jų kontūrų.
Įspėjimas. Nenaudoti akių zonoje.
Gamintojas. Isipharma, Prancūzija.

Viticolor gelį galite įsigyti e-parduotuvėje hiperfarma.lt 


Skaityti komentarus (4)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 60 + 91 - 27 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7