Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Vaistažolės nuo nervinės įtampos
2008-06-16


Šiais laikais beveik pusė žmonių gyvena ir dirba kamuojami streso. Kaip žinome, stresas turi savybę susikaupti ir pasireikšti ypač sunkiomis formomis – susilpnėja organizmo imuninė sistema, sutrinka kai kurių organų darbas, prasideda nemiga ir galų gale atsiranda vidinis nerimas, jaudulys.

Nervinę įtampą gali sukelti įvairiausios priežastys: konfliktai šeimoje ar darbe, nepasitenkinimas darbu, negalėjimas pasiekti užsibrėžto tikslo. Dažnai patiriantis stresą žmogus jaučia nerimą, įtampą, neviltį, tampa irzlus, nekantrus. Pasikartojanti ir ilgalaikė nervinė įtampa yra dažna ligų priežastis, sukelia įvairių organų veiklos reguliacijos sutrikimus, todėl susergama kai kuriomis ligomis. Organizmas reaguoja į kiekvieną susijaudinimą ir susierzinimą, stengiasi su nemaloniais jausmais susidoroti, bet vien jo pastangų nepakanka. Jam būtina padėti.

Nervų sistemos sutrikimai gali būti efektyviai gydomi augaliniais vaistais. Gydymas vaistažolėmis gali normalizuoti nervų sistemos veiklą ir padėti išvengti minėtų ligų. Dauguma vaistažolių sumažina stresą, atpalaiduoja nervų sistemą.

Vaistinius augalus ligų gydymui ir profilaktikai žmonės naudojo jau žiloje senovėje. Nors medicina žengia į priekį ir sukuriama vis naujesnių efektyvesnių cheminių preparatų, augaliniai preparatai išlaiko savo vertę. Vaistingųjų augalų poveikis paprastai yra platesnis ir švelnesnis nei sintetinių medžiagų. Tai ypač svarbu gydant vaikus, vyresnius žmones, kurie jautresni cheminiams vaistams. Augaliniai preparatai turi platesnį veikimo spektrą ir sukelia mažiau šalutinių poveikių nei sintetiniai medikamentai. Dauguma vaistažolių yra veiksmingesnės dėl jose esančių veikliųjų medžiagų, o pašalinio poveikio rizika labai maža. Be to, tinkamai vartojamos vaistažolės gali ne tik padėti išgyti, bet ir aprūpinti organizmą reikalingomis natūraliomis medžiagomis, kurios saugo nuo daugelio ligų.

Moksliškai įrodyta, kad negalavimus gydo augaluose kaupiamos veikliosios medžiagos, tam tikri cheminiai junginiai: alkaloidai, glikozidai, vitaminai, mineralinės medžiagos ir kt. Gydymui ar preparatų ruošimui naudojamos tos augalo dalys, kuriose daugiausia šių medžiagų. Tik tinkamai surinktoje ir paruoštoje vaistinėje žaliavoje biologiškai aktyvių medžiagų išlieka daug.

Kai kuriuos vaistinius preparatus iš vaistažolių galime pasiruošti patys, o kitus galime įsigyti vaistinėje. Vaistinėse parduodami augalinės kilmės vaistai yra standartizuoti, tai yra juose patikrintas veikliųjų medžiagų kiekis, jiems taikomi tokie patys reikalavimai kaip ir cheminiams-sintetiniams preparatams. Jie turi atitikti vaisto sudėties reikalavimus dėl kokybės, veiksmingumo ir saugumo. Be to, vaistinėje visada gausite patikimą informaciją apie vaistą.

Pakrikus nervams, kamuojant slogučiui, depresijai patikimas vaistas yra valerijonas, sėkmingai sumažinantis nervų įtampą tiek vaikams, tiek suaugusiesiems.

Raminančiai veikia bei šalina nemigą melisa, apynių spurgai, raudonėlis. Melisos arbata garsėja kaip raminanti nervus bei atpalaiduojanti po sunkios dienos. Ji puikiai padeda užmigti, mažina nervų įtampą bei stresą, slopina širdies ploto skausmą, gerina širdies darbą, mažina kraujospūdį. Taip pat raminančiai veikia apynių spurgai. Jie šalina nerimą, baimę, gali būti vartojami blogai miegant. Padidėjus nervingumui, kamuojant nemigai labai tiks ir raudonėlis. Šiuo atveju taip pat tinka jonažolė, kuri pasižymi dar ir tonizuojančiu, antidepresiniu poveikiu.

Ypač efektyvu, kai keletas raminančiai veikiančių augalų naudojama kartu, tuomet jie papildo vienas kitą. Veiksmingiausia ir patogiausia vaistinėse įsigyti jau paruoštų vaistažolių mišinių. Itin veiksmingi lietuviški Neuro ženklu pažymėti vaistažolių mišiniai nuo nervinės įtampos, nemigos, padidėjusio dirglumo - Neuro-1, Neuro-2, Neuro-3.  Neuro  mišinius rekomenduojama vartoti kartu:  arbatą Neuro-1 gerti rytą,  Neuro-2 - per pietus, Neuro-3 -  vakare. Šiuo tikslu patogiau rinktis minėtų arbatų rinkinį Neuro sistema. Minėtų preparatų galima įsigyti ir minkštų kapsulių forma - Neuro-3 bei stipresnio poveikio Neuro-3 forte. Šių preparatų galima įsigyti be recepto.

Ir, žinoma, niekas kitas mumis taip nepasirūpins, kaip mes patys. Pasistenkime normalizuoti miegą, pagerinti darbingumą, pasistengti valdytis įvairiose situacijose. Ypač svarbu būti fiziškai aktyviems. Mokslininkų tyrimai ir stebėjimai rodo, kad fiziniai krūviai skatina gamintis ypatingoms medžiagoms - endorfinams ir enkefalinams, kurie malšina stresą ir kelia gyvybingumo tonusą. O jei jau nepavyks nervinės įtampos išvengti, pasirinkime gydymuisi naudingesnes sveikatai priemones – vaistažoles - pakankamai veiksmingas bei saugias.


Skaityti komentarus (3)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 134 - 59 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7