Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Vidinę energiją galime valdyti

www.infomed.lt pagal užsienio spaudą

2008-05-01

 

Energija tiesiogiai įtakoja mūsų gyvenimą ir sąlygoja mūsų saviraiškos galimybes. Energiją, kurią suprantame kaip fizinę ir protinę jėgą, galime sustiprinti - tai mums padeda sprendžiant problemas.

Dauguma mūsų ugdo netinkamus įpročius ir eikvoja energiją. Vietoj to, kad pasinaudotumėme kūnu-protu-dvasia kaip visuma, mes, kaip tariamai greitus sprendimus, čiumpame maistą ar vaistus. Mums reiktų labiau pamąstyti - greitas maistas ar vaistai faktiškai sunaudoja daugiau energijos nei suteikia. O štai kvėpavimas, kurio nepakankamai išnaudojame, daugiau suteikia. 

Nervų sistema gali sulaikyti ir paleisti energiją. Vegetacine nervų sistema energija gali būti stiprinama taip, kaip stiprinami raumenys. Šioje sistemoje laikomą ar paleidžiamą energiją tiesiogiai veikia kvėpavimas, pratimai ir visas jūsų elgesys. Taigi energijos šaltiniai yra jūsų emocijos.

Sąmoningumas taip pat yra didelis energijos šaltinis. Jis įtakoja jūsų mąstymą. Kitas energijos ir gydymo šaltinis yra sveika ir subalansuota mityba. Būtų idealu, jei mus įkvėptų visi šie šaltiniai. Sujunkime savo įpročius ir veiklą su jais: tai suteiks mums energijos dabar ir sustiprins mus ateityje. 

Tačiau be pratimų ir savistabos dauguma mūsų visų šių  šaltinių nenaudoja. Kai jaučiame, kad mūsų energija senka, griebiamės visko, kas tik reikalauja mažiausiai dėmesio ar pastangų. Apsupti prasto ir greitai paruošiamo maisto, dažnai pasirenkame netinkamus sprendimus ir prarandame energiją, vietoj to, kad jos gautumėme. Išgertas alkoholinis gėrimas atsipalaidavimui, rodos, padeda, tačiau daugelį žmonių tai veda prie depresijos, neatsargaus vairavimo ar emocinio užsisklendimo. 

Kai kurie mūsų priklauso nuo savyje sukeltos emocinės sumaišties. Emocinis protrūkis eikvoja mūsų energiją. Norėdami ilgam išlikti gyvybingi ir sveiki, mes turime ugdyti energijos atsinaujinimo strategijas. Norint pilnavertiškai gyventi, mums reikia pastovaus atsinaujinimo.


Skaityti komentarus (2)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 65 / 7 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7