Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Vitaminas E
www.infomed.lt Renata Bubnytė
2008-07-17
 
Vitaminas E
 
Vitaminas E, dar vadinams tokoferoliu, dalyvauja daugelio fermentų veikloje, taip pat jis veikia kaip antioksidantas, apsaugantis organizmą nuo laisvųjų radikalų poveikio ir stabdantis senėjimo procesą, apsaugantis nuo širdies ligų ir vėžio. Šis vitaminas taip pat apsaugo nuo trombų susidarymo, aterosklerozės, skatina žaizdų gijimą, gerina imuninės sistemos būklę ir sumažina insulto riziką vyrams.
 
Vitamino E avitaminozė yra itin reta, ji pasireiškia daugiausia neurologiniais simptomais: dirglumu, koordinacijos sutrikimu, juntamųjų nervų pažeidimais, raumenų silpnumu ir tinklainės pažeidimu. Taip pat sutrinka virškinimo sistemos veikla, gali sumažėti vyrų lytinis potraukis ir sumažėti spermatozoidų jautrumas, nėščioms moterims gresia persileidimas. Vitamino E trūkumas itin pavojingas kūdikiams, nes jų nervų sistema vis dar vystosi. Trūkstant vitamino E, taip pat pasireiškia anemija, padidėja širdies ligų, vėžio ir ankstyvo senėjimo rizika.
 
Rekomenduojama per parą vyrams suvartoti 10mg, o moterims – 8mg vitamino E. Nėštumo metu derėtų suvartoti 10mg, o maitinant krūtimi –12mg tokoferolio.
 
Vartojant itin dideles šio vitamino dozes gali pasireikšti kraujo krešėjimo sutrikimai, pykinimas, galvos skausmai, viduriavimas, sutrikti imuninės sistemos ir lytinės funkcijos, sutrikti hormonų apykaita.
 
Vitamino E yra daugelyje maisto produktų, daugiausia jo aliejuose, grūdiniuose ir pieno produktuose.

Skaityti komentarus (0)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 7 * 9 - 1 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7