Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Dažniausiai iškylantys klausimai apie žindymą

www.infomed.lt pagal AVENT atstovo UAB "Limedika" rekomendacijas 
2008-05-05

Ar kūdikis gauna pakankamai pieno?

Daugybė jaunų tėvų nerimauja, ar jų naujagimis gauna pakankamai maisto. Žindant ypač sunku išmatuoti, kiek pieno gauna kūdikis kiekvieno maitinimo metu. Jei jūsų kūdikis gerai priglunda ir žinda, maitinasi mažiausiai 6-8 kartus per 24 valandas, atrodo sveikas ir laimingas, yra aktyvus ir budrus, kai nemiega ir po maitinimo yra patenkintas, galima gana drąsiai sakyti, kad jis gauna pakankamai maisto. Kiti pakankamos mitybos požymiai – svorio augimas ir tai, kiek kartų jūs keičiate kūdikio vystyklus. Nors tik gimę kūdikiai iš pradžių praranda šiek tiek svorio, žindomi mažyliai paprastai atgauna savo gimimo svorį per maždaug dvi savo gyvenimo savaites ir vėliau turėtų priaugti 150-250 gramų per savaitę. Svoris gali augti šuoliais, todėl per dažnai kūdikio sverti nereikėtų. 
 
Jei jūsų kūdikis gimė būdamas mažo svorio (mažiau nei 2,5 kg) arba jei gimdymas buvo komplikuotas, jums reikėtų prašyti savo akušerės, o vėliau lankančios sesutės pagalbos, kad jos stebėtų žindymą ir tikrintų jūsų naujagimio svorį pirmosiomis savaitėmis.
 
Kaip dažnai maitinti?
 
Paprastai kūdikiai pradeda verkti, taip pranešdami jums, kad nori valgyti. Kai alkaną kūdikį pridėsite prie krūties, jis ją susiras ir pradės žįsti. Naujagimius reikėtų maitinti kas 2-3 valandas ir dieną, ir naktį, kiekvienas maitinimas paprastai turėtų trukti iki pusvalandžio. 
 
Kūdikiui augant, jo pieno poreikis gali staiga išaugti. Tuomet jis norės būti maitinamas dažniau ar ilgiau. Maitinant, kai atsižvelgiama į kūdikio poreikius, pieno turėtų gamintis tiek, kiek reikia kūdikiui. Jei dėl ko nors nerimaujate, būtinai pasitarkite su sveikatos priežiūros specialistu ir gydytoju. Per keletą savaičių visi kūdikiai nusistato savo maitinimosi tvarkaraštį. 
 
Kūdikiui vystantis galimi apetito ir augimo šuoliai, dėl to jis gali pradėti norėti žįsti dažniau. Jei jus kažkas neramina, pasikonsultuokite su savo akušere ar jus lankančia sesute.
 
Ką daryti, kad kūdikio nekankintų pilvuko diegliai?
 
Dauguma krūtimi maitinamų kūdikių nekenčia nuo pilvuko dieglių. Tačiau jei manote, kad jūsų kūdikiui gali atsirasti pilvuko diegliai, pamaitinusios priglauskite jį prie savo peties, kol jis atsirūgs. Jei kūdikis maitinamas iš abiejų krūtų, jūs galite leisti jam atsirūgti prieš perkeliant jį nuo vienos prie kitos krūties. Taip pat neužmirškite, kad tai, ką jūs valgote ar geriate, valgo ir jūsų kūdikis. Jei dėl kažko jaudinatės, prašykite specialistų pagalbos.
 
Ar verta pradėti žindyti, jei aš netrukus grįšiu į darbą?
 
Kuo ilgiau būsite kartu su savo kūdikiu, tuo geriau bus jums abiems. Net jei grįžtate į darbą, galite tęsti žindymą rytais, vakarais ir savaitgaliais, o kai jūsų nėra, jis/ji gali gerti iš buteliuko jūsų nutrauktą pieną. 
 
AVENT ISIS TM pientraukiu galite nutraukti pieną tiesiai į AVENT buteliuką arba į VIATM indelius. Jie pagaminti taip, kad kūdikio žindymas būtų labai tikroviškai imituojamas, taip pat jais naudotis labai paprasta ir patogu. AVENT buteliukas su žinduku imituoja krūties formą ir funkcijas, todėl kūdikis ir toliau žįs tiek iš krūties, tiek iš buteliuko.  
 
Veiklioms mamoms labai pravers AVENT ISIS TM rinkinys dirbančiai mamai, kurio sudėtyje yra visko, ko gali prireikti pieno atsargoms kaupti, kai nesate kartu su kūdikiu. Kita galimybė – AVENT ISIS TM pientraukis su VIA indeliais, skirtais nutrauktam pienui laikyti, vežti ir maitinti.  
 
Jei norite naudotis patogiu AVENT ISIS TM, tačiau mieliau rinktumėtės lengvai naudojamą elektrinį pientraukį, išbandykite AVENT ISIS TM iQ UNO elektrinį pientraukį arba ISIS TM iQ DUO. Su ISIS TM iQ DUO galėsite nutraukti pieną iš abiejų krūtų iš karto. Aukštos kokybės elektrinis prietaisas ISIS iQ perpras ir nukopijuos jūsų pasirinktą pieno nutraukimo ritmą.
 
Ar gali krūtimi maitinti moterys, kurių krūtys yra mažos?
 
Pieną gamina visų formų ir dydžių krūtys, ir maitinti gali beveik visos moterys, tačiau kartais prireikia šiek tiek laiko, kol išmokstama tai daryti taisyklingai. Jei jums reikia pagalbos, paprašykite savo akušerio, sveikatos priežiūros specialisto arba gydytojo. Net jeigu turėjote sunkumų maitindama savo pirmą kūdikį, gimus antrajam bandykite vėl. Tikėtina, jog antrą kartą bus daug lengviau.
 
Kaip įtraukti mano partnerį ir kitus šeimos narius į  kūdikio priežiūros procesą?
 
Kūdikius reikia ne tik maitinti, juos taip pat reikia ir pamyluoti, maudyti, keisti vystyklus, bendrauti su jais ir vežti į lauką. Vėliau, kai jūsų maitinimo krūtimi režimas jau bus nusistovėjęs, savo pieną galite nutraukti ir laikyti, kol jo prireiks. Tuomet, kai jūs būsite išėjusi pasivaikščioti viena, su kitu vaiku ar partneriu, pamaitinti kūdikį jūsų pienu iš buteliuko galės ir kitas juo besirūpinantis žmogus.
 
Kaip ilgai turėčiau maitinti krūtimi?

Maitinimas krūtimi bent pirmus šešis mėnesius garantuoja puikią kūdikio gyvenimo pradžią. Nuo 6 mėnesio kūdikį reikės papildomai maitinti sotesniu maistu. Savo kūdikį krūtimi galite maitinti tol, kol norite jūs ir jūsų kūdikis. Pirmaisiais metais paprasto pieno vartoti nerekomenduojama, todėl jei nustosite maitinti krūtimi ar duoti nutrauktą pieną, jums teks kūdikį maitinti pieno mišinėliais.


Jums gali būti naudinga:
Priemonės spenelių priežiūrai
Apatinis trikotažas maitinančioms moterims
Buteliukai, indeliai ir jų priedai kūdikio maitinimui
Pientraukiai, maitinimo sistemos ir jų priedai

Skaityti komentarus (3)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 92 + 61 - 12 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7