Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Motinos pieno gamyba

 www.infomed.lt pagal AVENT atstovo UAB "Limedika" rekomendacijas
2008-05-05

Nėštumo metu krūtys padidėja ir pasunkėja. Aureolė, sritis aplink spenelį, patamsėja ir padidėja. Nėštumo metu išsiskiriantys hormonai stimuliuoja pieno kanalėlių, pieno liaukų ir alveolių vystymąsi. Antroje nėštumo pusėje išsiskiria hormonas prolaktinas, kuris padeda gamintis pienui.   

Gimus kūdikiui, pieno gamyba priklausys nuo jo žindimo, todėl rekomenduojama tik gimusį kūdikį kaip galima greičiau priglausti prie krūties. Jūsų akušerė visada pasirengusi jums padėti, ji patars, kaip rasti patogesnę pozą ir kaip teisingai priglausti kūdikį prie krūties. 
  

Pirmosiomis dienomis jūsų krūtyse gaminsis priešpienis, tirštas gelsvas skystis, kuriame gausu antikūnų, saugančių jūsų kūdikį nuo infekcijų. Jame taip pat yra daug baltymų ir vitaminų ir, nors jo kiekis gali atrodyti nedidelis, priešpienis labai reikalingas jūsų kūdikiui. Kuo dažniau naujagimį dėsite prie krūties, tuo greičiau krūtyse pradės gamintis pienas. Paprastai taip nutinka po maždaug trijų dienų. 

Jei jau pasirodė pienas, tikriausiai pajusite dilgčiojimą krūtyse. Kiekvieną kartą, kai būsite pasiruošusi žindyti, iš krūtų gali pradėti varvėti pienas. Tai vadinama stūmimo refleksu, nes ląstelės aplink pieno liaukas susitraukia ir stumia pieną per kanalėlius į pieno rezervuarus. Taip pat galite pajusti švelnų skausmą pilve. Tai ženklas, kad žindant susitraukinėja jūsų gimda.


Jums gali būti naudinga:
Priemonės spenelių priežiūrai

Apatinis trikotažas maitinančioms moterims

Pientraukiai, maitinimo sistemos ir jų priedai

Buteliukai, indeliai ir jų priedai kūdikio maitinimui

Skaityti komentarus (3)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 88 / 5 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7