Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Atskleistas ryšys tarp kofeino ir savaiminio aborto

 

2008-05-03

Per didelis kofeino kiekis nėštumo laikotarpiu gali tapti vienu iš persileidimo faktorių. Tokį įspėjimą bei raginimą sumažinti kofeino vartojimą arba dar geriau – nėštumo laikotarpiu nutraukti jį, skelbia su naujausių tyrimų rezultatais supažindinantys mokslininkai.     

Skatina mažinti kofeino dozes       

Naujas tyrimas, išspausdintas žurnale „Obstetrics and Gynecology“  (Akušerija ir ginekologija), parodė, kad moterys, kurios nėštumo periodu suvartoja 200mg ir daugiau kofeino per parą, du kartus padidina riziką netekti vaisiaus. Tokį kofeino kiekį atitinka 300ml kavos arba ¾  litro arbatos. Daktaras De-Kun Li, kuris vadovavo tyrimui, teigia, kad besilaukiančios moterys turėtų bent pirmuosius 3 ar 4 nėštumo mėnesius atsisakyti kofeino.

„Kad ir kokia būtų priežastis, neleidžianti moteriai atsisakyti kofeino visiškai, tegul ji bent pagalvoja apie sumažinimą iki vieno puodelio kavos per dieną arba apie ypač mažai kofeino sudėtyje turinčią kavą. – sakė Li, – Kofeino atsisakymas neturi jokio šalutinio poveikio“. 


Tokios profesinės grupės kaip ACOG („American College of Obstetricians and Gynecologists“) arba ARSM („American Society for Reproductive Medicine“) oficialiai kol kas dar nepatvirtino šių mokslininko išvadų. 
  

Tyrimas sulaukė mokslininkų kritikos  

Daktaro De-Kun Li tyrime dalyvavo 1063 moterys, kurios apklausos apie suvartojamą kofeino kiekį metu vidutiniškai buvo 71 dieną išnešiojusios vaisių. 102 moterys patyrė persileidimą dar pradiniu nėštumo laikotarpiu – tai įprasta, mat daugiausiai persileidimų įvyksta pirmomis nėštumo savaitėmis. Vėliau dar 70 moterų neteko vaisiaus. Iš viso tiriamoje grupėje 16 proc. moterų neišnešiojo kūdikio, o tai yra natūralus ir nieko nestebinantis  rodiklis. 

Tarp 264 moterų, kurios tvirtino nevartojančios kofeino, persileidimą patyrė 12,5 proc. Tuo tarpu, tarp 164, prisipažinusių per parą suvartojančių daugiau kaip 200mg kofeino, buvo net 24,5 proc. moterų, netekusių vaisiaus. Padidėjusi persileidimo rizika buvo siejama tik su kofeino kiekiu, neatsižvelgiant į tokius faktorius, kaip motinos amžius, rūkymas bei kiti žalingi įpročiai. 

Mokslininkų teigimu, šis tyrimas atsakė į klausimą, kuris nebuvo iki šiol atsakytas: besilaukiančios moterys, kurios jaučia pykinimą rytais, turi daugiau galimybių išnešioti kūdikį nei tos, kurių nepykina, nes tie  patys hormoniniai pokyčiai, kurie sukelia koktumą ir vėmimą, prisideda prie sveiko išnešiojimo. 

Tiesa, daktaro Li tyrimas sulaukė mokslininkų, kurie persileidimo reiškinį aiškina kaip išsigimusių chromosomų rezultatą ir nemato rimtos priežasties baimintis, kad tokios medžiagos, kaip kofeinas paveikia nėštumą, kritikos.


Skaityti komentarus (3)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 50 / 4 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7