Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Kad vaikai būtų sveiki...

www.infomed.lt

2008-04-21 

  

Daugelis sveikatos patarimų vaikams yra tokie kaip ir suaugusiems. Tinkama vaikų dieta yra tokia, kurioje daug vaisių ir daržovių, nemaltų grūdų, daug augalinių baltymų turinčių pupelių ir kitų ankštinių kultūrų, liesos mėsos, žuvies ir paukštienos, mažai cukraus ir druskos. Valgant daug cukraus ir riebalų yra slopinama imuninė sistema, ir vaikas lengviau suserga. Dauguma tėvų skundžiasi, kad vaikai nenori valgyti sveiko maisto. Visa paslaptis, kad prie tokio maisto reikia pratinti kuo anksčiau. Jei jūs bandysite pakeisti vyresnių vaikų mitybos įpročius, bus sunku tai padaryti.

Svarbu fizinis aktyvumas

Kaip ir suaugusiesiems, vaikams labai svarbus fizinis aktyvumas. Laimė, vaikams tai nesukelia problemų. Jei vaikas mėgsta žaisti lauke, važinėtis dviračiu – puiku. Bet pastaruoju metu vaikai tampa mažiau judrūs. Televizija, kompiuteriniai žaidimai „atima“ iš vaiko gryną orą ir vitaminą D, pasigaminantį būnant saulėje.

Suaugusiųjų gyvensenos įpročiai taip pat veikia vaikus. Rūkoma cigaretė, cigaras ar pypkė ne tik parodo tam tikrą elgsenos modelį, bet ir kenkia atžalai. Rūkančiųjų vaikai dažniau serga kvėpavimo takų, ausų infekcinės kilmės uždegimais. 

Mylinčių tėvų priežiūra padeda pasveikti

Šaltuoju sezonu arba kai mokykloje ar darželyje yra neįprastas ligų protrūkis, duokite vaikui vitaminų ir mikroelementų papildų. Oro sąlygos, buvimas kambaryje ir nuolatinė kova su bakterijomis gali pasunkinti jūsų vaiko maisto pasisavinimą. Atėjus gripo ir peršalimo ligų metui, galima taip pat duoti profilaktinėmis dozėmis ežiuolės. Laikykitės dozavimo nurodymų ir duokite šios vaistažolės vaikams 10 dienų, darydami 5 dienų pertrauką. Šių atsargumo priemonių taip pat reikia imtis, kai serga ir vaiką gali užkrėsti kiti šeimos nariai.
      
Net tada, kai viską darote teisingai, jūsų vaikas gali susirgti. Kai taip atsitinka, pats svarbiausias gydymas – daug miego ir poilsio. Tuo metu vaikams labiausiai reikia mylinčių tėvų priežiūros. Vaiko pasveikimas labai priklauso nuo to, kaip jis jaučiasi.
      
Būdami namie su sergančiu vaiku, jūs visada puikiai žinosite, ką jis valgo, geria, kaip jaučiasi, tad padėkite vaikui vengti cukraus (jis susilpnina vaiko gynybos sistemą) ir duokite daug skysčių, geriau vandens ir daržovių sultinio. Jei vaikas geria tik vaisių sulčių, praskieskite per pusę su vandeniu. Natūralus vaisių sulčių cukrus gali sumažinti vaiko imunitetą.


Skaityti komentarus (6)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 131 - 19 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7