Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Žindymo krūtimi nauda jums ir kūdikiui
 
www.infomed.lt pagal AVENT atstovo UAB "Limedika" rekomendacijas
2008-05-05
 
         
Pirmojo vaiko gimimas yra didžiausias, kokį tik kada nors teks patirti, gyvenimo pokytis. Pirmos kelios savaitės gali būti pilnos emocijų, jūs galite sulaukti painių ir prieštaringų patarimų iš gero linkinčių draugų ir giminių. Tikėkite savimi ir paprašykite pagalbos savo akušerio, sveikatos priežiūros specialisto, maitinimo krūtimi konsultantų ar kitų motinų, kurios maitino krūtimi.   

Naujagimio atsiradimas – tai nuostabus ir kartu neramus laikas, kai reikia apsispręsti dėl daugybės dalykų. Vienas pirmųjų klausimų – kaip maitinsite? Anot Londono vaikų sveikatos instituto, MRC vaikų mitybos tyrimų centro vyresniosios lektorės  ir pediatrės  konsultantės Mary Fewtrell, motinos pienas yra neabejotinai geriausia, ką jūs galite pasiūlyti savo kūdikiui – taip apsaugosite jį nuo infekcijų, taip pat motinos pienas labai naudingas tolesniam kūdikio vystymuisi, jo bei jūsų sveikatai. „Kai kurioms moterims žindyti nuo pat pradžių pavyksta visiškai lengvai, tačiau kai kurioms tai – įgūdis, kurio reikia išmokti, ir prireikia šiek tiek laiko, kol jos išmoksta sėkmingai žindyti. Atlikdama tyrimus bendradarbiaudama su AVENT, aš buvau sužavėta nuolatiniu įmonės atsidavimu gelbstint žindančias motinas ir siūlomų produktų įvairove – ypač ISIS pientraukiu, nes tai – pirmasis pientraukis, pagamintas taip, kad jo naudojimas labai tiksliai imituoja kūdikio veiksmus žindymo metu. Atminkite, kad jūsų akušerė, jus lankanti seselė, žindymo konsultantas ar gydytojas yra pasiruošę atsakyti į bet kokius jūsų klausimus ir padėti jums pradžioje“, – teigia M. Fewtrell.
 

Žindymas – tai geriausia, ką galite duoti savo kūdikiui nuo pirmosios akimirkos šiame pasaulyje. Motinos pienas suteiks jam/jai svarbių maistinių bei imuninių faktorių, taip pat artumo ir gerovės jausmą. 
 
Motinos pieno nauda jūsų kūdikiui:
  • jūsų pienas yra skirtas specialiai kūdikiui. Jame yra viskas, ko reikia, kad kūdikis augtų sveikas pirmuosius 6 mėnesius. Jūsų piene yra antikūnių ir imunitetą stiprinančių medžiagų, kurios yra perduodamos kūdikiui ir padeda jam nugalėti infekciją. Priešpienis, kuris gaminasi pirmąsias 2-4 dienas, turi daug proteinų bei antikūnų ir yra lengvai virškinamas;
  • motinos pienas kur kas geriau virškinamas nei mišinėliai, jis sumažina vidurių užkietėjimo, pilvo dieglių ir viduriavimo tikimybę. Krūtimi žindomo kūdikio vystyklus keisti maloniau!
  • krūtimi žindomi kūdikiai rečiau serga gastroenteritu ir ausų infekcijomis;
  • kitas įrodytas ir nepaprastai įdomus faktas teigia, kad krūtimi žindomų kūdikių smegenys vystosi geriau, jiems kyla mažesnė alergijos rizika, net jei šeimoje kažkas buvo alergiškas, taip pat jie yra geriau apsaugoti nuo diabeto. Tokių kūdikių kraujo spaudimas gali būti žemesnis, mažesnis cholesterolio kiekis kraujyje ir mažesnė tikimybė vėliau turėti polinkį į nutukimą.

Žindymo nauda Jums:

  • maitinimas krūtimi jus suartina su ką tik gimusiu kūdikiu ir suteikia ramių dienos ir nakties valandėlių, kai galite vienas kitą pažinti. Tai jums abiems gali būti labai maloni patirtis;
  • maitinimas krūtimi padeda susitraukti jūsų gimdai ir leidžia jums greičiau atgauti formą, kadangi nėštumo metu sukaupti papildomi riebalai paverčiami energija, kuri padeda gaminti pieną;
  • maitinusioms krūtimi moterims sumažėja rizika susirgti krūties vėžiu iki menopauzės;
  • motinos pienas visada paruoštas maitinti jūsų kūdikiui – tinkamos temperatūros ir nemokamas!

Kai pradėsite žindyti, galite susidurti su tam tikrais nepatogumais, kadangi krūtimi žindomus kūdikius reikia maitinti dažniau, nes motinos pienas yra greitai suvirškinamas. O naujagimiai gali būti labai reiklūs! Tačiau, nusistovėjus pieno gamybai, jūs galėsite nutraukti šiek tiek pieno ir jūsų partneris, šeimos nariai ar draugai galės jus pavaduoti.


Jums gali būti naudinga:
Priemonės spenelių priežiūrai
Apatinis trikotažas maitinančioms moterims
Pientraukiai, maitinimo sistemos ir jų priedai
Buteliukai, indeliai ir jų priedai kūdikio maitinimui

Skaityti komentarus (29)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 76 + 90 - 7 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7