Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Maisto priedai: antibiotikai (E700-E799)
www.infomed.lt parengta pagal vet.lt, vsv.lt
2009 07 30

Antibiotikai - medžiagos ir cheminiai junginiai, skirti naikinti mikrobus arba slopinti jų augimą ir dauginimąsi.

Kaip susiję antibiotikai ir maistas?


Antibiotikai yra naudojami siekiant išlaikyti gyvūnus sveikus ir stiprius, todėl nedidelė dalis likusių antibiotikų patenka ant mūsų stalo su maistu.

Tiesioginis antibiotikų panaudojimas maisto gamyboje pasitaiko tik įšimtiniais atvejais, kadangi kyla atsparių mikroorganizmų išsivystymo žmogaus organizme pavojus. Vienas iš tokių atvejų - žmonių medicinoje nenaudojamas antibiotikas nizinas, veikiantis neigiamus mikroorganizmus ir visas sporas ir naudojamas sterilizuojant kai kuriuos pieno produktus - sūrius, kondensuotą pieną ir kt.

Tęsiant apie žemės ūkį ir antibiotikus, verta atsakyti į klausimą, kaip apskritai antibiotikai padeda mėsinių gyvūnų augintojams. Atsakymas – padeda juos užsauginti sveikus. Mažos antibiotikų dozės naikina bakterijas gyvūnų žarnyne, ypač tas, kurios trukdo gyvūnams įsisavinti maisto meždiagas.

Maisto priedų lentelėje antibiotikai žymimi E numeriais nuo E700 iki E799.


Kodėl antibiotikai kelia susirūpinimą?

Nuogąstaujama, kad susirgus žmonėms, kurių organizme prisikaups tam tikrų kartu su maistu suvartotų antibiotinių medžiagų, nepavyks padėti vaistiniais antibiotikais. Paprastai tariant, baiminamasi, jog gyvūninių antibiotikų liekanos mutuos ir žmogui nebebus galima padėti medicinoje naudojamais antibiotiniais preparatais.

Tiek Europoje, tiek kituose žemynuose antibiotikų panaudojimas, taip pat antibiotinių medžiagų kiekis žemės ūkio produkcijoje yra griežtai reglamentuojamas, todėl kartu su maisto produktais suvartojamų antibiotikų atvejai reti.

Pavyzdžiai:
  • E713 - Spiramicinas, maisto pramonėje naudojamas grybams ir pelėsiams naikinti (pieno produktai, mėsa, kiaušiniai). Naudojimas leistinas tik turint specialų leidimą.
  • E710 - Tilozinas. Naudojamas grybams ir pelėsiams naikinti (pieno produktai, mėsa, kiaušiniai), leistinas tik turint specialų leidimą.

Skaityti komentarus (5)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 87 - 38 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7