Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Akinių mados tendencijos 2008
www.infomed.lt parengta pagal užsienio spaudą
2008-07-08

Kodėl saulės akiniai?

Šiltuoju metų laiku akinantis saulės spindėjimas net tik džiugina, bet ir gali sukelti nepatogumų – nuo ryškios šviesos ašaroja akys, skauda galvą, labai pablogėja matomumas vairuojant automibilį.

Prisiminkime ir tai, kad saulės šviesa skleidžia pavojingus ultravioletinius spindulius – vienas iš vėžinių susirgimų faktorių. Žalingi UV spinduliai taip pat sukelia šias akių ligas: kataraktą, makuliaro distrofiją. Dėl minėtų priežasčių saugotis UV spindulių rekomenduojama visiems, kas daug laiko praleidžia lauke švičiant saulei.

Saulės akinių lęšiuose yra apsauginis filtras, neleidžiantis ultravioletiniams spinduliams pasiekti jūsų akių. Tai pats efektyviausias būdas apsaugoti savo regą.

Kokios šių metų akinių mados?

Jau gana seniai saulės akiniai tapo ne tik apsaugos priemone, bet ir madingu aksesuaru. Skirtingai nei šukuosenų bei aprangos mados, tradicinių akinių bei saulės akinių tendencijos retai gali pasigirti drastiškais pokyčiais. Apibendrinant pastaruosius penkerius metus, galima išskirti nuolatinį didžiulių akinių atsinaujinimą, kuris yra bene vienintelis gūsis akinių mados jūroje. Šiuo metu vis aktualesnis tampa klasikinis arba retro stilius:  atsigręžiama į mažesnius matmenis bei priglundančias formas, populiari „bibliotekininkės išvaizda“ (akiniai storais rėmeliais tiek moterims, tiek vyrams). Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad galite paisdabinti prieš keletą metų pirktais akiniais ir išlikti super stilingi.

akiniu-mados.jpg

Kartu su 1970 – uosius metus primenančiomis mados  tendencijomis, saulės akinių mados išsiskiria storais plastinkiniais akinių rėmeliais. Stilingais laikomi apvalios formos lešių saulės akiniai, nesvarbu, storais plastiko ar metaliniais rėmeliais jie būtų, tačiau tokio tipo akiniai tinkamesni dailiosios lyties atstovėms.

Šį sezoną madingi tamsesni stiklai. Saulės akiniai moterims gali būti juodi, rudi, medaus, slyvos, sidabro ir aukso spalvų. Tuo tarpu vyriški saulės akiniai - juodi, rudi, sidabro bei aukso spalvos.

Madingi „aviatoriaus“, kaukės ir lašo formos, bet dar madingesni tampa klasikinių „katės akies“ ar „drugelio“ formų akiniai.

2008-ųjų metų sezono saulės akiniai išsiskiria atskiromis detalėmis iš odos, metalinių grandinėlių bei akcentais iš perlamutro. Siekiantiems išskirtinumo siūloma pasirinkti akinius, kurių kojeles puošia masyvūs akmenys, marmuro imitacijos ir patys įvairiausi dekoratyviniai elementai pavyzdžiui brangakmenių inkrustacijos prašmatniose saulės akinių moterims kolekcijose.

Pasistengsime labai trumpai supažindinti su šiuo metu mados pasaulyje populiariomis akinių linijomis.

Ray Ban – keliautojo akiniai

Ray-Ban-keliautojo-akiniai-left.jpgDaugiau kaip 70 metų (nuo 1937 m.) akinius kuriančio Ray Ban naujausia kolekcija išsiskiria ekspresyviu stiliumi bei individualumu.

Ray-Ban-spalvoti-remeliai.jpg

Pavasariui–vasarai dedikuota kolekcija pasižymi drąsiomis bei elegantiškomis formomis, išraiškingų spalvų deriniu.

Jei aštuntajame 20a. dešimtmetyje teko matyti Madonna arba Tom Cruise kino juostoje „Rizikingas biznis“ (Risky Business 1983 m.) Ray Ban akiniai negalėjo praslysti pro jūsų akis nepastebėti. 2007 – aisiais šie akiniai tapo neatsiejamu garsenybių stiliaus elementu.

Nors tai ir 2007 metų mados likučiai, visuotinis dabinimasis šiais akiniais dar nėra nuslūgęs – aukštos klasės Ray Ban akinius šiemet nešioja viena iš didžiųjų mados ryklių – Kate Moss, Sienna Miller bei Nicole Ritchie.

Su baltos spalvos rėmeliais stilingumu visai nenusileisite pasirinkusiems klasikinę juodą spalvą. Čia būtų galima pastebėti ir naują keleto netradicinių spalvų žaismą akinių rėmeliuose.

Stori plastiko rėmeliai

saules-akiniai-apvalus-stori-remeliai.jpgsaules-akiniai-dideli-kampuoti.jpg Mados klyksmas, sklandęs pasaulyje 1970 – 1980 - aisiais metais, parodė tikrai ne vieną atgimimo požymį ir manoma, kad būtent 2008 - aisiais tris dešimtis metų istorijossaules-akiniai-stori-remeliai.jpg archyvuose pragulėjusį saulės akinių stilių vėl išvysime aukščiausiose mados padangėse. Jau dabar neabejotinai populiarūs ir garsenybių itin mėgstami akiniai storais plastininiais rėmeliais žada tapti vienais ryškiausių konkurentų Ray Ban stiliaus akių aksesuarams. 

Šis storų rėmelių elementas siejamas ne tik su akiniais,  apsaugančiais nuo saulės spindulių poveikio bet ir su tais, kuriuos nešiojame norėdami pagerinti regėjimą  - klasikiniais akiniais.

Tik neapsigaukite: įvairiaspalviai rėmeliai bei stiklai šiems akiniams nemadingi.

Apvalios formos akiniai

saules-akiniai-apvalus-dideli.jpgDzono-Lenano-apvalus-saules-akiniai.jpg Išgarsinti vieno iš keturių The Beatles narių Džono Lenono, šie akiniai šiemet jau tapo siurprizu ir yra skirti išskirtinai tik moterims. Skirtingai nei auščiau minėti saulės akiniai storais plastikiniais rėmeliais, šie apvalų formų akiniai gali būti ir metaliniu rėmeliu.Didžiuliai akiniai
saules-akiniai-dideli.jpg

Didžiuliai elito apsauginiai akiniai veikiau nuo įkyrių paparacų nei nuo saulės tikrai turėtų palikti aukščiausiais pozicijas, tačiau tai neįvyks 2008 – aisiais. Šiemet šiuos akinius matėme daugelio garsiausių pasaulio dizainerių kolekcijose.

saules-akiniai-dideli.jpg

Didžiulių akinių pasirinkimas formos, rėmelių bei lęšio spalvos atžvilgiu neabejotinai platus, tačiau Emporio Armani, de la Renta bei Christian Dior neabejotinai savo simpatijas paskyrė kampuotiems rėmeliams.Madingi vėžlio šarvo elementai

vezlio-sarvo-imitacija.jpg

Visai pagrįstai – po puošnių kailių ir gyvūninės kilmės elementų suklestėjimo 2008 – ųjų aprangos madoje – gana egzotiškiems elementams rastas prieglobstis ir kitoje stiliaus šakoje. Tiesa, tikro vėžlio šarvo nesitikėkite, nes populiariomis pripažįstamos jo imitacinės detalės, pastaruoju metu panaudojamos tiek rafinuotai išskiriant vos keletą akinių elementų, tiek drastiškai imituojant visą rėmelį kaip vėžlio šarvą. Šie elementai madingi tiek renkantis tradicinius, tiek akinius, apsaugančius nuo saulės.

„Aviatoriaus“ akiniai

saules-akiniai-aviatoriaus-pereinanti-spalva.jpg Kol akinių nuo saulės mados tendencijos persikūnijo nuo apvalainų ir didžiulių akinių į Ray Ban stiliaus, „lakūno“ arba „aviatoriaus“ akiniai jau keletą metų yra populiarūs, tačiau jie tikrai nežada dar kartą užkopti į pirmaujančių pozicijas.saules-akiniai-aviatoriaus.jpg

Gera naujiena yra ta, kad šie akiniai vis dar madingi! Šio stiliaus akiniai tinka tiek moterims, tiek vyrams ir jeigu renkantis akinius į jūsų akiratį krinta tinkantys abiems lytims akiniai arba net priešingai lyčiai sukurtos linijos akiniai – nebus didelė nuodėmė juos nešioti. Net pagirtina, jei pasirinksite priešingai lyčiai sukurtus akinius: išsiugdysite individualų, unikalų stilių bei išsisikirsite iš minios.

 Visai neseniai Kirsten Dunst net išmainė savuosius Ray Ban akinius į stilinguosius „aviatorius“. 

Pereinančių spalvų lęšiai

saules-akiniai-pereinanti-spalva.jpg Panašiai kaip šviesūs ir mėlyno atspalvio stiklai paskutiniajame 20 a. dešimtmetyje, šiemet stiklai dar ir detalizuojami: didžiulis dėmesys spalviniam perėjimui nuo juodos viršuje iki bespalvės lęšių apačioje. Daugybėje mados šou šiemet pasirodę tokio tipo lęšiai neabejotinai išliks stilingi ir kitąmet.


Skaityti komentarus (3)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 45 + 58 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7