Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Funkcinė kosmetika – farmacijos ir kosmetikos derinys
www.infomed.lt 
2008-09-16

Vis dažniau girdime naujadarus „dermokosmetika“, „funkcinė kosmetika“, „aktyvaus ingrediento“ kosmetikos priemonė, „nutri-kosmetika“. Kas tai, paklausėme kosmetikos rinkodaros konsultantės Aistės Kažemekaitienės.

Šiais madingais žodžių junginiais apibūdiname jungtinius farmacijos ir kosmetikos gaminius, skirtus palaikyti gerai odos būklei ir spręsti odos problemas. Dauguma šių produktų odą drėkina, stangrina, saugo nuo žalingo saulės poveikio, gerina jos elastingumą. Šias priemones gaminančios įmonės laikosi geros gamybos praktikos standartų, atlieka dermatologinę produktų patikrą, įvertiną jų poveikį ir saugumą.

Kada gimė naujas požiūris į kosmetikos priemones?

Skirtumų ėmė rastis, kai išsivystė šiuolaikinė farmacijos pramonė. Didysis šuolis įvyko devintajame dešimtmetyje, kai naudojant kosmetikos priemones, kuriose yra natūralių vaisių rūgščių, imta kovoti su raukšlėmis. Tuomet pradėta kalbėti apie funkcinės kosmetikos priemonių išskirtinumą – biologiškai aktyvios sudedamosios dalys suteikia priemonėms ypatingą veiksmingumą. Naudojant šią kosmetiką tapo išsprendžiamos įvairios problemos: raukšlių lyginimas, odos atjauninimas, stangrinimas, liekninimas. Pastebėtas ir antioksidacinis šios kosmetikos poveikis.

Minėjote, kad funkcinėje kosmetikoje didžiausias dėmesys skiriamas aktyviems ingredientams ir jų veikimui. Gal galite pateikti pavyzdžių ir paaiškinti plačiau?

Šiuolaikinėje funkcinėje kosmetikoje dažniausiai naudojami augalinės kilmės ingredientai. Daugelis jų pasižymi gydomuoju poveikiu ir farmacijos mokslui yra seniai žinomi.

Pavyzdžiui, ramunėlės dėl puikių gydomųjų savybių jau nuo Hipokrato laikų sulaukia išskirtinio dėmesio. Jos gerina odos elastingumą, mažina uždegimą, alerginį sudirgimą, odos tempimo pojūtį nusideginus.

Saldymedžių šaknies ekstraktas, pasižymintis uždegimą slopinančiu poveikiu, naudojamas priemonėse, skirtose dermatito, egzemos varginamai odai prižiūrėti.

Kosmetikoje, skirtoje raudonuojančiai odai su išryškėjusiais kapiliarais, naudojamas plukių ekstraktas, kuris slopina odos raudonį, o mimozų ir kaštonų – skatina kapiliarus susitraukti, stiprina odos atsparumą, didina jos elastingumą.

Arbatmedžių aliejus priemonėse spuoguotai veido odai prižiūrėti veikia dezinfekuojamai, spuogeliai sausėja, mažėja paraudimas. Tai tik keletas pavyzdžių, nes augalinės kilmės ingredientai naudojami vis plačiau.

Ar yra funkcinės kosmetikos produktų Lietuvoje?

Taip. Funkcinė kosmetika Lietuvoje rado savo nišą ir vartotojus, nes šie produktai veiksmingi, skvarbūs, juos naudojant matomas greitas rezultatas. Džiugu, kad šios priemonės skirtos ne tik suaugusiųjų odai, bet taip pat ir vaikučių odos priežiūrai.  Priemonės paruoštos net ir labai nedideliam, specifines odos problemas turinčiam žmonių ratui.

Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 8 * 5 - 1 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7