Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Juosmens srities skausmai: diržų pagalba
www.infomed.lt parengta pagal sveikaszmogus.lt, gyd. neurologė Ingrida Jocienė
2008-09-12

Kas sukelia juosmens skausmus? Ir kaip gyventi žmogui, kurį kamuoja juosmens traumos?

Juosmuo – tai penki slanksteliai. Iš tarpslankstelinių tarpų į kairę ir į dešinę išeina šaknelės. Kiekviena šaknelė turi savo inervuojamą zoną ir dvi šaknelės turi savo refleksus, t.y. kelio girnelės ir Achilo refleksą. Per šias vietas neurologai mėgsta pastuksenti mažu plaktukėliu ir pagal tai, kuris refleksas yra silpnesnis ar jo visai nėra, sprendžiama, kuri šaknelė yra pažeista.

Dažniausiai neurologui pakanka pokalbio su pacientu, kad diagnozuotų skausmų problemą. Tyrimai atliekami, kai gydytojas pamato tam tikrus pavojaus signalus. Pavyzdžiui, kai dėl nugaros skausmo kreipiasi itin jaunas arba labai senas žmogus. Taip pat neramu, kai kartu su skausmu padidėja kūno temperatūra, be aiškių priežasčių nukrenta svoris, ilgai vartojami tam tikri medikamentai.

Retas, bet rimtas priežastis – traumą, infekciją, navikus – reikia įtarti jau pirmojo apsilankymo metu, tam atsižvelgiama į šiuos diagnostinius požymius:

• jaunesnis kaip 20 metų ar vyresnis kaip 50 metų pacientas;
• nuolatinis, stiprėjantis skausmas;
• skausmas gulint, ramybės metu, naktį;
• pabrėžiamas ne skausmas, o rytinis sustingimas;
• dubens organų funkcijos sutrikimas;
• karščiavimas;
• svorio netekimas;
• ilgalaikis gliukokortikoidų vartojimas;
• trauma.

Svarbiausia – nekilnoti per sunkių svorių

Svarbu, kad pacientas stebėtų savo skausmą ir atsakytų į keletą klausimų. Kada skausmas atsirado? Ką tuo metu darė žmogus? Ar skausmas buvo lokalus ar plito į kojas, rankas? Šie klausimai leidžia medikui apsistoti ties viena ar kita diagnoze. Medikai taip pat atsižvelgia į persirgtas ligas, paciento kūno svorį, gyvenimo būdą ir kitus veiksnius.

Pasak gydytojos I. Jocienės, vadinamasis nespecifinis skausmas kartais ir nieko nedarant praeina per savaitę, ilgiausias terminas – 6–12 savaičių. Šis skausmas dažniausiai būna susijęs su netaisyklingu judesiu ar didelio svorio kėlimu. 10 proc. tokių skausmų tampa lėtiniais.

Ką daryti, kad taip neatsitiktų?

Esant skausmams, pacientui skiriami vaistai, rekomenduojamos atpalaiduojamosios vonios ir jeigu po mėnesio skausmas nesumažėja, būtina atlikti tyrimus. Norint kuriam laikui sumažinti skaudamos vietos fizinį aktyvumą, pacientui negalima kilnoti sunkių svorių. Nurimus ūminiam skausmui, rekomenduojama įvairiais pratimais stiprinti nugaros raumenis. Pasak medikės, geras pilvo ir nugaros raumenynas gali užtikrinti, kad bus mažiau nugaros pažeidimų. Taip pat, rekomenduojama išbandyti korsetus, kurie tinka esant stuburo disko išvaržai, po kompresinių lūžių, po nugaros operacijų ir yra tinkami, kai žmogus jaučia, jog bus situacija, kai pažeista vieta gali būti traumuojama.

Fizinio darbo nedirbantiems žmonėms griežtai nerekomenduojama laisvalaikiu kilnoti sunkius svorius.

Pagalba sergantiesiems – Lauma elastiniai diržai

LAUMA-Velcro.jpgSpecialistai sergantiems radikulitu rekomenduoja Lauma medical elastinius diržus Velcro.

Stabilumą ir patogumą leidžia suderinti speciali diržų konstrukcija. Reikalingą poveikį užtikrina gamyboje naudojamos orui laidžios, lengvos, nesukeliančios alergijos, neerzinančios odos (leidžia jai kvėpuoti) medžiagos.

Neabejotinai patogu ir tai, kad Lauma medical gaminius galima nešioti ilgą laiką – diržą nuo radikulito galima dėvėti visą parą.

Jie pasižymi tuo, kad puikiai prisitaiko prie kūno linijų, yra labai elastingi (net 170 proc.), išsaugo savo savybes net ir po daugybės plovimų. Jų išskirtinumu galima vadinti tai, kad elastiniai bintai kerpami, dėl to jie neišsileidžia ir neišyra. 

Lauma medical elastiniai gaminiai sudaryti iš natūralių medžiagų, o pagrindą sudaro medvilnė – tai ypatinga technologija, leidžianti apsaugoti odą nuo tiesioginio kontakto su lateksu: medvilninis pluoštas visiškai padengia lateksinį siūlą, kuris įeina į elastinių tvarsčių sudėtį.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad „Lauma medical“ medicinos prekės yra lengvai prižiūrimos. Jas reikia plauti su muilu šiltame vandenyje (35–40 laipsnių C), nenaudojant sintetinių plovimo medžiagų, galima perskalauti, tačiau trinti, gręžti ir lyginti - ne.

Jums gali būti naudinga:
Elastinis diržas, pooperacinis, nugarai Nr.2 M LAUMA
Elastinis diržas, pooperacinis, pilvui Nr.2 M LAUMA
Elastinis diržas nėščiajai Nr.2 M LAUMA

Skaityti komentarus (31)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 50 + 18 - 46 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7