Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Kad plaukai būtų gražūs...

www.infomed.lt pagal užsienio spaudą parengė Vaida Braziulienė 
2008-05-02

Ar galima sakyti, kad ilgesni plaukai šiuo metu madingesni, nei trumpi?

Tai ginčytinas klausimas. Daugelis plaukų stilistų mano, jog šiandien nėra aktualus plaukų ilgis. Moteris, turinti tiek ilgus, tiek trumpus plaukus gali turėti gražią šukuoseną. Patys madingiausi yra prižiūrėti ir sveiki plaukai.

Kokie moteriški kirpimai madingiausi?

Šiuo metu madingi lengvi, trumpoki kirpimai – simetriški, asimetriški, penkiakampiai – tai nesenstantys plaukų kirpimo būdai, tik jie nuolat patobulinami. Vis tik reikia pabrėžti, kad šiuolaikiniai kirpimai labai remiasi senaisiais. Vis tik aktualiausios yra tikslios, tiesios, grafiškos linijos.

Kada rekomenduojami kirpčiukai?

Kirpčiukai tinka beveik visiems kirpimams. Dabar su kirpčiukais galima labai eksperimentuoti – jie gali būti labai ilgi ir tankūs, gali būti ilgi, bet labai „išfiltruoti“ (iškarpyti), gali būti kerpami griežtu kirpimu, tai yra, lygiai iki antakių. Be abejonės, gali būti kerpami ir asimetriškai. Nors vasarą kirpčiukams geriausia suteikti lengvą, klasikinę formą.

Kokie šiuo metu populiariausi vyriški kirpimai?

Šiuo klausimu kirpėjų-stilistų nuomonės labai skiriasi. Vieni mano, kad vyriški kirpimai turi būti tik trumpi, kiti – jog vyrams tinka ir ilgesni plaukai. Madingų vyrų kirpimas-šukuosena – trumpai kirptas viršugalvis ir ilgesnė kaselė gale.

Kokias spalvas stilistai rekomenduoja: ryškesnes ar natūralesnes?

Šiuo metu stilistai pirmenybę teikia kuo natūralesnei plaukų spalvai. Įvairios sruogelės jau pasitraukė užmarštin. Dabar madingiausia natūrali spalva ir vos pastebimi kitos spalvos atspalviai. Bet jei vis dėlto norite, kad jūsų plaukai būtų dažomi sruogomis, pasistenkite, kad jos būtų labai artimos natūraliai spalvai.

Kokia dabar plaukų dažymo spalva madingiausia?

Šiuo metu spalvų žinovai rekomenduoja nemažai plaukų dažymo variantų, bet sutaria, kad turi vyrauti vienos spalvos tonas ir šiek tiek įsiterpti kitokio, bet geriausia to paties tono, atspalvio, kuris paryškintų ir patį plaukų kirpimą. Vienos madingiausių spalvų – aukso, gintaro, alebastro. Reikia paminėti, kad šiuolaikinės plaukų dažymo priemonės ne tik keičia plaukų spalvą, bet ir juos apsaugo. Vis tik griežtos plaukų dažymo spalvos nėra, ir vėl labai madingos natūralios spalvos – medaus, šokolado, riešutų. Mėgstantiems eksperimentuoti siūloma juoda spalva ir vos kelios violetinės sruogos, kurios, kaip jau buvo minėta, turi tik šiek tiek suteikti plaukams gyvybingumo, ryškumo.

Kokie būtų pagrindiniai patarimai, kad plaukai būtų gražūs ir sveiki.

Daugiausia dėmesio skirkite plaukų galiukams: jie dažniausiai labai išsausėja ir būna labiausiai pažeisti. Plaukai, kurie dažnai dažomi ir džiovinami („fenuojami“), tampa sausesni ir jiems reikalinga didesnė priežiūra. Tuomet reikia naudoti drėkinantį kondicionierių. Beje, jei ruošiatės plaukus dažyti ar chemiškai sušukuoti, idealu būtų savaitę prieš naudoti plaukams kuo daugiau plaukus drėkinantį kondicionierių. Tai kažkiek pagerins plaukų būklę, o ir dažymo efektas bus geresnis.

Jeigu galvos oda labai jautri, tai geriau atsisakyti įvairių cheminių priemonių.

Nerekomenduojama plaukų džiovinti visiškai, vertėtų palikti šiek tiek drėgnus, tada jie ne taip greitai sausės. Beje, ištrinkę plaukus, niekada jų stipriai nesausinkite rankšluosčiu, nes taip pažeidžiami plaukų galiukai, o dar blogiau - gali pradėti ir lūžinėti.

Vasaros saulė taip pat kenkia plaukams. Ji išdžiovina natūralų plaukuose išsiskiriantį riebalą, tada plaukai labai sausėja, kinta jų spalva (jei plaukai dažomi). Vasarą taip pat būtina naudoti priemones, kurios apsaugo plauko struktūrą (jų galima įsigyti vaistinėse ir prekybos centruose). Rinkdamiesi priemones, atkreipkite dėmesį į tai, kas rašoma etiketėje, rinkitės tokias, kurios praturtintos vitaminais, minkštinančiomis, plaukus tausojančiomis medžiagomis. Šiais laikais pasirinkimas yra gausus.

Kokios plaukų priežiūros priemonės daugiausiai naudojamos?

Pastaruoju metu atsiranda vis daugiau ir įvairesnių plaukų priežiūros priemonių. Tradicinės putos, lakas, plaukų želė jau nebėra vertingi. Anksčiau buvusios populiarios plaukų putos, dabar labai retai naudojamos. Jas keičia specialūs plaukų kremai ir įvairūs purškikliai. Šiuolaikinės priemonės yra įvairios: ilgiems / trumpiems plaukams, plaukų šaknims / galiukams, nuo pleiskanų, pažeistiems plaukams ir t.t., juose yra ir skirtingų elementų, būtent tokių, kokių reikia jūsų plaukų tipui. Dabar daugelyje priemonių plaukams yra tokių sudedamųjų medžiagų, kurios apsaugo plaukus, tik priemones reikia tinkamai pasirinkti.

Kokių firmų priemones patartumėte rinkti?

Renkantis priemones svarbiausia atkreipti dėmesį į jų sudėtį. Svarbu, kad reikiama priemonė tiktų jūsų plaukų tipui. Dabar daugelis firmų tobulina savo produkciją, todėl konkrečiai pasakyti neįmanoma, kokios firmos ji geriausios. Svarbu, kad tiktų jūsų plaukams.

Pagal ką parenkamas naujas kirpimas arba šukuosena?

Šiandien daugelis, ypač jaunų žmonių, galvoja apie individualų stilių, o šukuosena tokiu atveju atlieka labai svarbų vaidmenį. Renkant šukuoseną arba naują kirpimą, kreipiamas dėmesys į klientų norus ir kirpėjo sugebėjimus, fantaziją. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į tai, koks apskritai yra žmogaus stilius, charakteris, kuo jis užsiima gyvenime. 
 


Skaityti komentarus (3)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 7 * 5 - 20 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7