Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
KITOKIOS atostogos Kryme

www.infomed.lt parengta kelionių organizatoriaus www.irklas.lt
2008-07-10

Lietuvių turistai jau nugulėjo visus paplūdimius Turkijoje, Egipte ir Ispanijoje, priprato prie sistemos „viskas įskaičiuota“, žino, kas yra rakė ir pramoko derybų meno. Tačiau kai kurie iš mūsų jau pribrendo KITOKIOMS atostogoms - gauti adrenalino, patirti nuotykių, maloniai pavargti ir svarbiausia - būti kuo toliau nuo vartotojiško gyvenimo.

Krymas-008.jpg

Ekstremalių kelionių irklas.lt  įkūrėjas Andrius Stonys sako, kad pastaruoju metu vis daugiau lietuvių renkasi pažintines keliones į Krymą. „Žmonėms atsibodo vartytis tik paplūdimiuose, norisi įspūdžio, veiksmo, atrakcijos. Į tokias keliones vis dažniau išsiruošia ne tik šeimos, bendraminčių ar draugų kompanijos, bet ir darbo kolektyvai. Laukinė gamta, žygiai po kalnus, olas, kelionės dviračiais, laužo kūrenimas vakare, po įspūdžių pilnos dienos, suartina žmones. Be to, dalis turistų Krymą atranda ir dėl žemų kainų.“ - sako A. Stonys.

Krymas - gamtos ir istorijos stebuklas

Krymas visais laikais buvo elito kurortas. Dar XIX a. Rusijos kilmingieji čia įsirengė vasaros rezidencijas. Sovietmečiu Krymas buvo garsus savo sanatorijomis, į kurias sezono metu suplaukdavo iki 10 milijonų poilsiautojų iš visos Sovietų sąjungos.

Krymas-006.jpg

Anot A. Stonio, yra šimtas priežasčių dėl ko galima įsimylėti Krymą. Dėl neįtikėtino grožio kalnų, plokščiakalnių, urvų, olų, kanjonų, krioklių, miškų, pievų, šaltinių ir kiekviename žingsnyje gyva istorijos. „Krymas turėjo sąlytį su visais didžiaisiais užkariavimais, todėl kalnuose gausu senovės paminklų, pilių, tvirtovių, senovės miestų, vienuolynų, įsikūrusių tiesiog urvuose, olose ir dirbtinėse olose, kelių šimtų metų senumo ir veikiančių iki šiol, senovinių kapinių. Daugybė istorinių objektų čia dar nėra niekaip apsaugoti ir „nesukultūrinti“. Keliaudamas patenki tiesiai į olinius miestus, gyvenvietes, išskaptuotas stačiuose kalnų šlaituose. Gali ten likti nakvoti, kurti laužus. Guli kokiame nors balkone, 150 metrų aukštyje, žiūri į žvaigždėtą dangų ir suvoki, kad galbūt prieš 5000 metų lygiai taip pat čia gulėjo urvinis žmogus ir matė tą patį,“ - pasakoja kasmet į Krymą grįžtantis A. Stonys. Krymas keliautojus traukia ir savo puikiu klimatu, jūra, saule, pliažais, kuriuose ypač gera atsipūsti po sunkaus žygio. Dėl neatšiauraus klimato Krymas nuo seno rekomenduojamas džiova sergantiems žmonėms.  

Ideali vieta – pradedančiam turistui

Anot patyrusių keliautojų, Krymas - puikus pradžiamokslis kalnų neragavusiam turistui. Dėl „nesunkių“ kalnų ir savo švelnaus klimato, ši vieta ypač tinkama tiems, kurie nėra keliavę po kalnus, nežino savo fizinių galimybių: kaip reaguoja į aukščio pakitimus ir deguonies sumažėjimą, pagaliau, kurie dar nenutuokia, ar iš viso jiems patiktų kalnuose. Sako, nėra pasaulyje idealesnės vietos nei Krymas, visa tai išbandyti ir sužinoti.

Krymas-013.jpg

Keliones į Krymą organizuojantis A. Stonys tikina, kad jei žmogus kelionėje po kalnus pasijaustų blogai, arba jeigu nuspręstų nebetęsti žygio, yra visos galimybės gauti pagalbą ir kelionės maršrutą koreguoti, atsižvelgus į turisto poreikius bei fizinę jo būklę. „Atsitinka, kad fiziškai nepasiruošusiam žmogui rimti kalnų žygiai tampa jam pačiam pavojingi, o geriau pasirengusiems bendražygiams – našta. Todėl, įvertinę padėtį, tokiam turistui patariame netęsti žygio, geriau pasiūlome pailsėti prie jūros. Be to, per sunkais išbandymais nenorime atbaidyti žmonių noro keliauti po kalnus,“ – sako A. Stonys.

Kalnų dviratininkų rojus

Kryme rasite pačių įvairiausių pramogų. Čia galima plaukioti jachtomis, kateriais, vandens slidėmis, nardyti, važinėti džipais, jodinėti žirgais, užsisakyti ekstremalius turus po požemines upes. Taip pat čia yra daugybė gražių rūmų, botanikos sodų, parkų.

Krymas-004.jpg

Pagal savo struktūrą, Krymo kalnai ir pakrantės yra rojus kalnų dviratininkams, niekur kitur nerastumėte geresnių sąlygų. Kelionė po Krymą dviračiais - tai ir sportas, ir istorijos pamoka, ir poilsis gamtoje, ir pietų saulės vonios. „Žygis dviračiais - puiki galimybė pajausti, pamatyti ir „pačiupinėti“ nuostabią vietos gamtą, istoriją, kultūrą ne per traukinio ar autobuso langą, o iš labai arti. Nors tai ir aktyvi kelionė, bet tikrai prieinama kiekvienam, bent kiek sportuojančiam, sveikam žmogui, mokančiam valdyti kalnų dviratį ir mėgstančiam aštrius pojūčius,“- sako aktyvaus poilsio irklas.lt  organizatorius A. Stonys.

Krymas-010.jpg

Taigi keliauti po Krymo kalnus dviračiais gali visi mokantys jais naudotis. Savo dviračio vežtis nereikia – tuo pasirūpins kelionės organizatoriai. Prieš žygį turistams pravedamas instruktažas. Mokoma nusileidimo ir pakilimo technikos. Keliautojų grupę visada lydi automobilis, vežantis turistų maistą, daiktus ir įrangą. Tai žymiai palengvina kelionę.

Krymas-003.jpg

Labiau patyrusiems kalnų dviratininkams siūlomas ekstremalus žygis Krasnyje uolose. Tai 4 - 5 valandų kelionė laukinėje uoloje su plaukimu požeminėmis upėmis ir ežerais, požeminių grotų, kaskadų, krioklių, sifonų, stalaktitų, stalagmitų apžiūra. Tai didžiausia Krymo uolų sistema, 6 lygių, daugiau kaip 20 km. ilgio.

Kas lietuviui egzotika

Lietuviams, prisimenantiems sovietinę praeitį ir kadais atostogavusiems Kryme, ši kelionė -sentimentalus grįžimas laiko mašina atgal. Pamenate: garsusis Krymo vynas, šampanas, brendis, pietų vaisių gausybė...Tiesa, aptarnavimo lygis čia, toli gražu, dar nepasiekė pasaulinio kurorto lygio. „Galima į tai žiūrėti kaip į savotišką egzotiką“ – juokiasi kelionių organizatoriai ir nepataria čia važiuoti Turkijos išlepintiems turistams, - „niekas čia per daug nesišypso ir aplink nešokinėja“.

Krymas-005.jpg

Mėgstantiems pasilinksminti: naktinis gyvenimas – verda. Bet to, čia pakankamai pigu.

Krymas-007.jpg
 Krymą pasiekti patogu traukiniu, kelionė trunka pusantros paros arba lėktuvu (yra tiesioginiai skrydžiai iš Lietuvos į Krymo sostinę Simferopolį). Lietuviams vizų nereikia.
Krymas-014.jpgKrymas-015.jpg

Krymas-001.jpg

Krymas-002.jpg

Krymas-011.jpg

Krymas-009.jpg

www.irklas.lt

Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 56 / 9 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7