Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Pasroviui Žeimenos upe

www.infomed.lt www.tpl.lt rubrika, Egidijus iš Panevėžio
2008-06-30

Niekada nemėgau poilsiauti gulėdamas prie jūros kiaurą dieną ir vartydamas laikraštį. Po tokių atostogų parsiveži tik išblankusį įspūdį apie vietą, kurioje buvai. Ir daugiau nieko. Dėl to visuomet renkuosi aktyvų poilsį.

Noriu aprašyti bene vieną gražiausių ir įdomiausių kelionių Lietuvoje. Tai kelionė baidarėmis Žeimenos upe.

baidares.jpg

Šią kelionę pradėjome nuo Baluošo ežero, tyvuliuojančio Utenos rajone. Taigi dar keletą dienų plaukėme įvairiais ežerais. Plaukiant lankėme įvairias kultūrines vietas, kurių plaukiant šiuo maršrutu yra gana daug. Pavyzdžiui plaukiant Palūšio ežeru galima aplankyti Karklės vandens malūną. Tai labai įspūdinga vieta su milžinišku kriokliu, po kuriuo galima atsistoti ir pasimasažuoti.

zeimena.jpg

Iš Palūšio ežero įplaukėme į Žeimeną. Tai tikrai nuostabi upė. Ji laikoma viena švariausių upių Lietuvoje. Nereikėjo ilgai laukti, kad tuo įsitikintume – plaukiant upės dugnas matosi puikiai, nors gylis siekia apie 3 metrus. Plaukiant upe dėl nakvynės vietų nereikia jaudintis – jų yra labai daug ir visos viena už kitą gražesnės! Dauguma jų yra ant skardžių, kurie juosia visą Žeimenos upę. Nuo jų atsiveria nuostabus gamtovaizdis! Dauguma stovyklaviečių būna specialiai paruoštos turistams – yra stalai, tualetai, šiukšlių dėžės.

tiltas.jpg

Vasaros metu upė yra gan plati ir srauni. Kai kurios vietos kartais būna užverstos nukritusiais medžiais, tuomet baidarę reikia pernešti arba kaip kitaip perkelti – tai gana ekstremalu, nes kartais tenka lipti ant vos besilaikančio medžio šakos, po kurio 4 metrų gylio srauni upė. Tokios akimirkos išlieka ilgam.

upes-krantas.jpg

Mes baigėme savo kelionę Pabradėje. Žinoma, norintys gali plaukti ir toliau, kadangi Žeimena įteka į Nerį. Ties Pabrade Žeimena labai išplatėja, nusenka, sumažėja srovė. Tai puiki vieta atsisveikinti su upe ir nuostabiais joje patirtais įspūdžiais, kurie išliks dar ilgam. Susikrovėme baidares, sėdome į traukinį ir patraukėme namo, o galvoje vis šmėsteldavo geriausios kelionės akimirkos.

www.tpl.lt


Skaityti komentarus (2)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 5 * 10 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7