Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Plaukai per mikroskopą (VIDEO)

www.infomed.lt parengta pagal www.hairdressersus.com
2008-07-14

Mikroskopas.jpg Ar pagalvojote, kad plaukai gali būti labai informatyvūs? Jie padeda nustatyti, kokia dieta žmogui reikalinga, kokia bendra sveikatos būklė ir genetinė kūno sandara. Plaukai gali mus išduoti nusikaltimo vietoje, yra tvirtesni ir lankstesni už plieną.

Nesvarbu, kokio tipo mūsų plaukai, turime juos kruopščiai prižiūrėti. Bet kaip tai padaryti? Kas padeda išlaikyti sveikus ir žvilgančius plaukus? Mikroskopo pagalba galime išsiaiškinti, kaip atsiranda natūralus plaukų blizgesys arba dėl ko jis išnyksta, kas nutinka, kai piktnaudžiaujame plaukų priežiūros priemonėmis – kosmetika, šukavimu, džiovinimu.

Puikūs plaukai
!

puikus plaukai.jpgTai gerai prižiūrėti ir sveiki plaukai.

Epidermis yra išorinis plauko sluoksnis, todėl ne kas kitas o jis parodo, ar plaukai nėra pažeisti.

Aiškiai matyti, kad epidermis sveikas, todėl plaukai yra glotnūs ir žvilgantys.

„Pasišiaušęs" epidermis

pazeistas epidermis.jpg Plauko epidermis šiek tiek „pasišiaušęs“. Palietus, plaukai nėra švelnūs, atrodo gležni ir blausūs, sunkiai atspindi saulės šviesą – dingęs natūralus žvilgesys.

Sukėlėjas: neigiamas efektas be abejo sukeltas plaukų džiovinimo rankšluosčiu bei fenu.

Kaip išvengti? Nusausinti plaukus rankšluosčiu galima, tačiau nereikėtų persistengti: kietai trindami galvos odą rankšluosčiu suveliame plaukus, ištempiame juos, negrąžinamai pažeidžiame. Derėtų labai švelniai sausinti plaukus jų augimo kryptimi.

Jei naudojatės plaukų džiovintuvu, pasistenkite laikyti aparatą kuo toliau, kad intensyvios karčio bangos nepasiektų plaukų...

Labai „pasišiaušęs“ epidermis

labai pazeistas epidermis.jpg Nuotraukoje matyti itin stipriai pažeistas plauko epidermis – tipiškas cheminio sušukavimo ir ilgalaikės šukuosenos rezultatas. Tokiu atveju plaukai ne tik atrodo gležni ir negyvybingi, tačiau tokie ir yra. Plaukai praranda purumą ir žvilgesį, tampa matiniai.

Sukėlėjas: epidermis „pasišiaušia“ per dažnai formuojant ilgalaikę šukuoseną, neteisingai parenkant šukuosenos formavimo priemones bei jas naudojant neatsakingai.

Kaip išvengti? Prieš formuojant ilgalaikę šukuoseną, įsitikinkite, kad jūsų plaukai tam pasirengę: jie turi būti pakankamai tvirti ir sveiki, kad priimtų drastiškus pakitimus, sukeltus cheminio sušukavimo.

Tinkama sušukavimo technika ir metodai yra būtinybė, todėl rekomenduojama ilgalaikę šukuoseną patikėti tik aukštos kvalifikacijos specialistams.

Išraižytas epidermis

israizgytas-epidermis.jpg Plauko epidermis pažeistas taip, kad matyti net apatiniai plauko žievės sluoksniai. Plaukai suglebę, nematyti jokių gyvybės ženklų.

Sukėlėjas: nesaikingas plaukų dažymo priemonių naudojimas.

Suardytas plaukas

pezeistas-epidermis-1.jpg Vietomis labai suardytas plauko epidermis, dažniausiais sukeltas blogai parinktų ilgalaikio sušukavimo priemonių.

Sutrūkęs plauko stiebas

sutrukineje plaukai.jpg Plauko stiebo pažeidimai atsiranda dėl pernelyg šiurkštaus šukavimosi: kartais nepaklusnius ir susivėlusius plaukus bandoma „sudrausminti“ jėga, todėl plaukai išsitempia, sutrūkinėja ir pažeidžiama natūrali jų struktūra.

Kad to išvengtumėte, niekada nenaudokite jėgos šukuodami plaukus: švelniais judesiais padėkite šepečiui slysti plaukais jų augimo kryptimi.

Išsišakoję galiukai

isisakoje-galiukai.jpg Išsišakoję plaukų galiukai - pernelyg dažno šukavimo, taip pat šiurkštaus drėgnų ar dažytų plaukų šukavimo, sausinimo rankšluosčiu, itin tamprių plaukų gumyčių rezultatas.

Kaip išvengti? Galimas tik vienas sprendimas – nukirpti išsišakojusius galiukus. Pabandykite naudoti plaukų priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra Dimethiconol, kuris padeda išvengti išsišakojusių galiukų.

Susivėlę plaukai

susivele-plaukai.jpg Sukėlėjas: dažna susiraizgiusių ir susipainiojusių plaukų priežastis – aktyvus ir smarkus šukavimas „per jėgą“. Susipainioję plaukai galop neatstatomai sudrasko plauko epidermį ir vidinius sluoksnius.

Kaip išvengti?Venkite šiaušti plaukus bei aukštai juos šukuoti, po plovimo naudokite kondicionierių.Vaizdo siužete galvos oda ir plaukai iš labai arti!


Skaityti komentarus (2)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 28 / 10 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7