Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Senaisiais kryžiuočių takais
www.infomed.lt parengta www.silalestvic.lt
2008-09-08

   
Šilalės rajoną kerta svarbiausia Lietuvos automagistralė Kaunas-Klaipėda. Šilalės kraštas garsus kultūros ir istorijos paminklais. Nuo 1370 m. rašytiniuose šaltiniuose aprašomi Kryžiuočių ordino žygiai į šias Žemaitijos žemes. Čia gausu piliakalnių, atkalnių, po vandeniu slepiasi kūlgrindos. Šilalės turizmo ir verslo informacijos centras kviečia pakeliauti ne tik automobiliais, dviračiais, bet ir baidarėmis Jūros bei Akmenos upėmis.

akmena-08.jpg

Plaukimas baidarėmis ir kanojomis - viena populiariausių pramogų Šilalės rajone. Pasidžiaugti Žemaitijos piliakalnių gausa, kultūros paminklais, upių grožiu atvyksta ne tik rajono gyventojai, bet ir poilsiautojai iš kitų Lietuvos miestų, iš užsienio. Jie gali pasidžiaugti  nuostabiu Jūros ir Akmenos gamtovaizdžiu, rėvomis, slėniais, pasigrožėti ąžuolų didybe, pajusti ąžuolų galią, puikiai praleisti laiką su šeima, draugais. Visa tai leidžia žmogui atsipalaiduoti, pailsėti nuo kasdieninių darbų, rūpesčių, įtampos.

medvegalis-08.jpg

Istorikai spėja, kad palei Jūrą esantis Padievaičio piliakalnis - Gedimino pilies vieta. XIV a. pradžioje tvirtovėje rezidavo ir pasipriešinimą Vokiečių ordino agresijai Žemaitijoje organizavo pats kunigaikštis Gediminas.

Turistams taip pat siūloma unikali proga  aplankyti Drungeliškės koplyčią, esančią  ant upės kranto, miške. Pasakojama, kad kur dabar stovi koplyčia, devynioliktame šimtmetyje ant akmens apsireiškė Kristus. Drungeliškės koplyčioje laikomos šv. Mišios, jas išklausyti atvyksta žmonės iš tolimesnių Lietuvos vietų.

slenkstis-08.jpg

Upė Akmena - tai ekstremalių pojūčių mėgėjams siūlomas maršrutas. Ankstyvą pavasarį nutirpus ledams ar po rudeninių liūčių vanduo upėje pakyla net iki 3 metrų aukščiau įprasto lygio. Patikėkite – primena kalnų upes! Upės pakrantes saugo piliakalniai ir kaimai su savo padavimais ir legendomis. Gamtos mylėtojai, norintys pasitikti ryto aušrą, pabraidyti po rasą, kviečiami apsistoti nakvynei upių pakrantėse su palapinėmis.

Poilsiautojams  pageidaujant, Šilalės turizmo ir verslo informacijos centras užsako kaimo turizmo sodybas, pirtis, suteikia visą reikiamą informaciją.


Skaityti komentarus (1)
Straipsnių komentarai
Vardas*:    El.paštas:
Įveskite kodą, kurį matote paveikslėlyje.
Jei kodo neperskaitote, spaudinėkite ant paveikslėlio tol, kol kodas taps įskaitomas*.
Kiek bus 72 + 41 - 17 =  
APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7