Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

ADVANTAN CREAM 15G

Vaistai
  Gamintojas:
SCHERING AG

B. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS:INFORMACIJA VARTOTOJUI

Advantan 1 mg/g kremas
Metilprednizolono aceponatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Advantan ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Advantan
3. Kaip vartoti Advantan
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Advantan
6. Kita informacija1. KAS YRA ADVANTAN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Advantan yra uždegimą slopinantis vaistas (kortikosteroidas), vartojamas odos ligoms gydyti. Slopindamas uždegimą ir alerginę odos reakciją jis mažina odos ligų simptomus – paraudimą (eritemą), sustorėjimą, šiurkštumą, patinimą (edemą), niežulį ir kitus (deginimo jutimą, skausmą).

Advantan vartojamas atopinio dermatito (endogeninės egzemos, neurodermito), vaikų egzemos kontaktinės, degeneracinės, dishidrozinės ar paprastosios egzemos, gydymui.

Advantan išleidžiamas trijų skirtingų formų, kurios turi didžiausią reikšmę terapiniam efektyvumui.

Kadangi Advantan kremo sudėtyje yra didelis kiekis vandens ir nedaug riebalų, todėl jis ypač tinka ūminei ir šlapiuojančiai egzemai, labai riebios odos ar plaukuoto kūno paviršiaus pažeidimui gydyti.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ADVANTAN

Advantan vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) metilprednizolono acepanatui arba bet kuriai pagalbinei Advantan medžiagai.
- jeigu Jums yra odos ploto, kurį reikia gydyti, pažeidimas dėl TBC (tuberkuliozės) ar sifilio, virusinės ligos(pvz., vėjaraupių, juostinės pūslelinės), raudonųjų spuogų, perioralinio dermatito arba Jums yra tos vietos, kurią reikia tepti, reakcija po vakcinacijos.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu gydytojas nustatė, kad Jūsų odos susirgimas lydimas bakterinės ar grybelinės infekcijos ir būtinas papildomas specifinis gydymas
- jeigu Jūsų oda gydant Advantan kremu tampa per daug sausa, vietoje jo reikia vartoti
daugiau riebalų turintį preparatą (Advantan tepalą arba Advantan riebųjį tepalą).
- jeigu tepate veidą Advantan, saugokitės, kad nepatektų į akis
- jei sergate glaukoma, pasakykite apie tai gydytojui

Kaip ir nuo bendrojo poveikio kortikosteroidų, glaukoma gali pasireikšti ir nuo lokaliai vartojamų kortikosteroidų (pavyzdžiui, vartojant dideles vaisto dozes arba vartojant vaistą ilgai, ant pateptų vietų dedant sandariuosius tvarsčius arba tepant odą apie akis).
Tepant didelį kiekį vietinio poveikio kortikosteroidų ant didelių kūno odos plotų arba vartojant juos ilgai, ypač pateptą vietą aptvarsčius, žymiai padidėja pašalinio poveikio rizika.

Nepastebėta, kad suaugusiųjų arba vaikų antinksčių veikla sutriktų tepant didelius odos plotus (40–60 % odos paviršiaus ploto) arba Advantan tepant odą po sandariuoju tvarsčiu. Vis dėlto gydyti pažeistą didelį odos plotą reikia kiek galima trumpiau

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jei esate nėščia arba įtariate, kad pastojote, pasakykite apie tai gydytojui, kad jis galėtų spręsti, ar galima jus gydyti Advantan. Paprastai pirmuosius tris nėštumo mėnesius negalima vartoti vietinio poveikio kortikosteroidų. Ypač reikia vengti tepti didelius odos plotus arba vartoti vaistą ilgai.

Jei žindote kūdikį, netepkite krūtų Advantan. Pasakykite apie tai gydytojui, kad jis galėtų spręsti, ar galima jus gydyti Advantan. Ypač venkite tepti didelius odos plotus arba vartoti vaistą ilgai.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikis nežinomas.3. KAIP VARTOTI ADVANTAN

Advantan visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas.Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Gydytojas nuspręs kuri Advantan forma (kremas, tepalas) geriausiai tinka Jums. Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, pažeistą odą reikia tepti plonu sluoksniu vieną kartą per dieną.

Paprastai vartojimo laikas suaugusiems turi trukti ne ilgiau 12 savaičių ir 4 savaites vaikams.

Jeigu manote, kad Advantan veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Advantan dozę
Nesijaudinkite. Vieną kartą perdozavus (patepus didelį odos plotą) arba netyčia prarijus vaisto, pavojaus sveikatai neturėtų būti.

Pamiršus pavartoti Advantan
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Advantan
Jei nutraukus gydymą ligos požymiai atsinaujina, kreipkitės į gydytoją.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Advantan, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Gydant Advantan, kartais gali pasireikšti tepamos vietos niežulys, deginimas, paraudimas (eritema), ar gali atsirasti pūslelių (vezikacija).

Gydant lokaliai veikiančiais preparatais, kurių sudėtyje yra kortikosteroidų didelius kūno odos plotus (apie 10 % ir didesnius) ilgą laiką (ilgiau nei 4 savaites) gali pasireikšti odos suplonėjimas (atrofija), telangiektazija, strijos, aknė ir kortikosteroidams būdingas sisteminis poveikis dėl absorpcijos. Klinikinio tyrimo metu gydant suaugusius 12 savaičių, o vaikus 4 savaites Advantan, tokių odos pokyčių nebuvo.

Kaip ir vietiškai vartojant kitus gliukokortikoidus, retais atvejais gali pasireikšti šis pašalinis poveikis: plauko folikulo uždegimas (folikulitas), perdėtas plauko augimas (hipertrichozė), perioralinis dermatitas, odos spalvos pakitimas, odos alergija bet kuriai pagalbinei medžiagai.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistinikui..5. KAIP LAIKYTI ADVANTAN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Advantan sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra metilprednizolono aceponatas. 1 g kremo jo yra 1 mg.
- Pagalbinės medžiagos yra decilo oleatas, glicerolio monostearatas 40-55, cetostearilo alkoholis, kietieji riebalai, oktano-dekano-stearino rūgščių trigliceridas, polioksil-40-stearatas, glicerolis (85 %), dinatrio edetatas, benzilo alkoholis, butilhidroksitoluenas, išgrynintas vanduo.

Advantan išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tūbelės po 15 g

Rinkodaros teisės turėtojas

Intendis GmbH, D-10589 Berlin, Vokietija

Gamintojas

Intendis Manufacturing SpA, 20090 Segrate, ItalijaJeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Bayer“
Žirmūnų 68A
LT-09124 Vilnius
Tel. + 370 5 2336868

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-02-06
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Advantan 1 mg/g kremas 2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

1 g kremo yra 1 mg metilprednizolono aceponato.

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. FARMACINĖ FORMA

Kremas4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Atopinis dermatitas (endogeninė egzema, neurodermitas), kontaktinė egzema, degeneracinė, dishidrozinė, paprastoji egzema, vaikų egzema.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Paprastai pažeistą odos vietą vieną kartą per parą reikia tepti plonu sluoksniu viena iš Advantan vaisto formų, atitinkančia odos savybes.

Paprastai suaugusių žmonių negalima gydyti ilgiau kaip 12 savaičių ir ilgiau kaip 4 savaites vaikų.

4.3 Kontraindikacijos

Pažeistos odos vietos tuberkuliozės ar sifilio infekcija, virusų sukelta odos liga (pvz., vėjaraupiai, juostinė pūslelinė), raudonieji spuogai, perioralinis dermatitas ir esant odos reakcijai į vakcinaciją.

Jeigu yra padidėjęs jautrumas veikliajai medžiagai ar bet kuriai kitai pagalbinei medžiagai.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Papildomas specifinis gydymas būtinas, jei ligos pažeistoje odoje yra bakterijų ir/ar grybelių infekcija.

Jeigu ilgai vartojant Advantan kremo per daug išsausėja oda, jį reikia keisti viena iš formų, kurioje yra daugiau riebalų (Advantan tepalu).

Tepant veidą Advantan, reikia saugoti, kad nepatektų į akis.

Nepastebėta, kad suaugusiųjų arba vaikų antinksčių veikla sutriktų tepant didelius odos plotus (40–60 % odos paviršiaus ploto) arba Advantan tepant odą po sandariuoju tvarsčiu. Vis dėlto gydyti pažeistą didelį odos plotą reikia kiek galima trumpiau.

Tepant didelį kiekį vietinio poveikio kortikosteroidų ant didelių kūno odos plotų arba vartojant juos ilgai, ypač pateptą vietą aptvarstant, žymiai padidėja pašalinio poveikio rizika.

Kaip ir nuo bendrojo poveikio kortikosteroidų, glaukoma gali pasireikšti ir nuo lokaliai vartojamų kortikosteroidų (pavyzdžiui, vartojant dideles vaisto dozes arba vartojant vaistą ilgai, ant pateptų vietų dedant sandariuosius tvarsčius arba tepant odą apie akis).

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Iki šiol sąveikos nepastebėta.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Gyvūnų eksperimentiniais tyrimais nustatytas gliukokortikosteroidų toksiškumas veisimuisi (žr. 5.3 skyrių).

Keletas epidemiologinių tyrimų teigia, kad yra galimas naujagimių lūpos ir gomurio defektų pavojaus padidėjimas tarp moterų, gydytų sisteminiais gliukokortikoidais pirmąjį nėštumo trimestrą. Lūpos ir gomurio defektai yra retas susirgimas ir jei sisteminiai gliukokortikoidai pasižymi teratogeniniu poveikiu, šiuo atveju, galimas padidėjimas yra tik vienas ar du atvejai 1000 moterų, gydytų nėštumo metu. Nėštumo metu vietiškai vartojamų gliukokortikoidų turimi duomenys yra nepakankami, tačiau tikėtina mažesnė rizika nes vietinių gliukokortikoidų sisteminis poveikis yra labai mažas.

Paprastai pirmąjį nėštumo trimestrą negalima vartoti vietinio poveikio vaistinių preparatų, savo sudėtyje turinčių kortikosteroidų. Nėščioms ir kūdikį žindančioms moterims Advantan skyrimas terapinei indikacijai turi būti gerai apsvarstytas, nustačius gydymo naudos ir galimo pavojaus riziką. Ypatingai reikia vengti gydyti didelį odos plotą ar vaistą vartoti ilgai.

Žindančios kūdikį moterys, negali tepti krūtų.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Poveikio nepastebėta.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Advantan kartais gali sukelti tepamos vietos niežulį, deginimą, eritemą, gali atsirasti pūslelių (vezikacija).

Gydant vietiškai veikiančiais preparatais, kurių sudėtyje yra kortikosteroidų didelius kūno odos plotus (apie 10 % ir didesnius) ilgą laiką (ilgiau nei 4 savaites) gali pasireikšti odos suplonėjimas (atrofija), telangiektazija, strijos, aknė ir kortikosteroidams būdingas sisteminis poveikis dėl absorbcijos. Klinikinio tyrimo metu gydant suaugusius 12 savaičių, o vaikus 4 savaites Advantan, tokių odos pokyčių nebuvo.

Kaip ir kiti vietiškai vartojami kortikosteroidai retais atvejais gali sukelti šį pašalinį poveikį:
folikulitą, hipertrichozę, perioralinį dermatitą, odos spalvos pakitimą, odos alergiją bet kuriai preparato sudėtinei medžiagai.

4.9 Perdozavimas

( Intoksikacijos požymiai

Remiantis ūminių toksinių tyrimų rezultatais, pavartojus per didelę dozę (tepamas didelis odos plotas ir sąlygos rezorbcijai geros) arba per apsirikimą preparato prarijus, ūminės intoksikacijos pavojaus kilti neturėtų.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – vietiniai kortokosteroidai, ATC kodas – D07A C14

Vietiškai pavartotas Advantan, slopina odos uždegimą ir alergiją bei su hiperproliferacija susijusias reakcijas, todėl silpnėja objektyvūs ligos simptomai (eritema, edema, infiltracija, odos storėjimas ir kietėjimas) ir subjektyvūs pojūčiai ( niežulys, deginimas, skausmas).

Vietiškai pavartotos veiksmingos metilprednizolono dozės sisteminis poveikis žmonėms ir gyvūnams yra labai silpnas. Gydant didelį odos plotą, kortizolio koncentracija kraujo plazmoje ir sekrecija paros laikotarpiu išlieka normalūs, per 24 valandas su šlapimu išskiriamas jo kiekis nesumažėja.
Metilprednizolono aceponato, kaip ir kitų gliukokortikoidų, veikimo būdas nėra visiškai aiškus. Žinoma, jog šis hormonas ir svarbiausias jo metabolitas 6(-metilprednizolono-17-propionatas, atsirandantis metilprednizolono skilimo odoje metu, jungiasi prie ląstelėse esančių gliukokortikoidams jautrių receptorių.

Atsiradę receptorių ir steroidų kompleksai prisijungia prie tam tikrų DNR vietų, todėl pasireiškia daug įvairių biologinių pokyčių.

Kokiu būdu medikamentas slopina uždegimą, ištirta geriau. Dėl minėtų receptorių ir steroidų kompleksų prisijungimo prie DNR stimuliuojama makrokortino sintezė. Makrokortinas slopina arachidono rūgšties atsipalaidavimą, vadinasi, ir uždegimo mediatorių, t. y. prostaglandinų ir leukotrienų, gamybą.

Imuninės sistemos funkciją gliukokortikoidai galėtų slopinti dėl citokinų sintezės ir mitozės slopinimo,
tačiau šio poveikio būdas galutinai neištirtas.

Slopindami kraujagysles plečiančių prostaglandinų sintezę arba stiprindami adrenalino sukeliamą kraujagyslių susitraukimą, gliukokortikoidai sutraukia kraujagysles.

Terapiniam Advantan poveikiui svarbūs visi minėti veikimo būdai.

Kadangi kremo sudėtyje yra mažai riebalų ir daug vandens, jis labai tinka ūminei ar šlapiuojančiai egzemai, labai riebaluotos odos ir neapsaugoto arba plaukuoto kūno paviršiaus pažeidimui gydyti.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Patepus odą visomis Advantan formomis (kremu, tepalu), metilprednizolono aceponatas (MPA) patenka į odą. Koncentracija išorinėje raginio odos sluoksnio ir gyvosios odos dalyje yra didesnė negu vidinėje.

Epidermyje ir tikrojoje odoje metilprednizolono aceponatas hidrolizuojamas į svarbiausią metabolitą 6(-metilprednizolono-17-propionatą, kuris stipriau prisijungia prie kortikoidams jautrių receptorių, vadinasi, hormonas iš dalies aktyvinamas odoje.

Rezorbcijos per odą procentas priklauso nuo odos būklės, vaisto formos ir vartojimo būdo (ar tepama vieta užrišama, ar neužrišama tvarsčiu). Tyrimais nustatyta, jog neurodermitu arba žvyneline sergančių paauglių ir suaugusių žmonių, vaistu pateptą pažeistą odos vietą neužrištą tvarsčiu hormono rezorbuojama tik šiek tiek daugiau (ne daugiau kaip 2,5 proc. dozės) negu per sveiką savanorių odą (0,15-1 proc. dozės).

Raginį odos sluoksnį prieš tepimą pašalinus, hormono į odą patenka tris kartus daugiau, negu nepašalinus.

Kai pirminio metabolizmo metu atsiradęs MPA 6(-metilprednizolono-17-propionatas patenka į sisteminę kraujotaką, prie jo greitai prisijungia gliukurono rūgštis, todėl jis tampa neveiklus.

MPA metabolitai (svarbiausias yra 6α-metilprednizolono-17-propionato-21-gliukoronidas) pašalinami pro inkstus, pusinės eliminacijos laikas yra maždaug 16 valandų. Į veną suleistas žymėtas (14C) preparatas iš organizmo pasišalina su šlapimu ir išmatomis per 7 paras. Organizme nesikaupia nei medžiagos, nei jos metabolitų.
5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Sisteminio toleravimo tyrimų metu tiek po oda suleistų, tiek lokaliai pavartotų pakartotinių metilprednizolono aceponato (MPA) dozių poveikis buvo būdingas gliukokortikoidų sukeliamam poveikiui. Remiantis tyrimų rezultatais, galima daryti išvadą, kad kitokio nepageidaujamo poveikio, negu būdingas gliukokortikoidams, Advantan sukelti neturėtų netgi palankiomis sąlygomis, pvz., gydant didelį odos plotą arba pateptą vietą aptvarsčius.

Embriotoksinių tyrimų metu Advantan sukėlė gliukokortikoidams būdingą poveikį, t.y. embriono žūtį ir/ar teratogeninį poveikį. Remiantis šiais duomenimis ypatingą dėmesį būtina atkreipti Advantan skiriant nėštumo laikotarpiu. Epidemiologinių tyrimų rezultatai pateikti 4.6 skyriuje.

Poveikio genų mutacijai tyrimų in vitro su bakterijomis ir žinduolių ląstelėmis bei poveikio chromosomų aberacijai tyrimų in vitro ir in vivo metu genotoksinio poveikio metilprednizolono aceponatas nedarė.

Specifinių tumorigeninio poveikio tyrimų su MPA neatlikta. Remiantis chemine struktūra, veikimo būdu ir ilgai vartojamo vaisto sisteminio toleravimo tyrimų duomenimis, galima daryti išvadą, kad auglių atsiradimo rizikos žmogui medikamentas nedidina. Vartojant rekomenduojamą Advantan preparatų dozę, sisteminis imuninės sistemos funkcijos slopinimas nepasireiškia, vadinasi, įtakos auglių atsiradimui medikamentas neturėtų daryti.

Nustatinėjant lokalų odos ir gleivinės metilprednizolono aceponato ir Advantan vaisto formų toleravimą, kitokio, nei sukelia kiti gliukokortikoidai, poveikio nepastebėta.

Jūrų kiaulyčių odos jautrumo preparatas nepadidino. 6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Decilo oleatas
Glicerolio monostearatas 40-55
Cetostearilo alkoholis
Kietieji riebalai
Oktano-dekano-stearilo rūgščių trigliceridas
Polioksil-40-stearatas
Glicerolis (85 %)
Dinatrio edetatas
Benzilo alkoholis
Butilhidroksitoluenas
Išgrynintas vanduo.

6.2 Nesuderinamumas

Nepastebėtas.

6.3 Tinkamumo laikas

3 metai.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Tūbelės po 15 g

6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti

Specialių reikalavimų nėra.7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

Intendis GmbH, D-10589 Berlin, Vokietija8. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT 97/4200/29. RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA

1997 02 11/ 2002 08 2810. TEKSTO PERŽIŪROS DATA2008-02-06II PRIEDAS

RINKODAROS SĄLYGOSA. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamintojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

Intendis Manufacturing SpA, 20090 Segrate, ItalijaB. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

• TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, TAIKOMI RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJUIReceptinis vaistinis preparatas.

• SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, SKIRTI SAUGIAM IR VEIKSMINGAM VAISTINIO PREPARATO VARTOJIMUI UŽTIKRINTI

Nebūtini.

• KITOS SĄLYGOS

NėraIII PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS (JEI JOS NĖRA – VIDINĖS) PAKUOTĖS
KARTONINĖ DĖŽUTĖ

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Advantan 1 mg/g kremas
Methylprednisoloni aceponas2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

1 g kremo yra 1 mg (0,1%) metilprednizolono aceponato.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Decilo oleatas, glicerolio monostearatas 40-55, cetostearilo alkoholis, kietieji riebalai, oktano-dekano-stearino rūgščių trigliceridas, polioksil-40-stearatas, glicerolis (85%), dinatrio edetatas, benzilo alkoholis, butilhidroksitoluenas, išgrynintas vanduo.4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

Kremas
15 g5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Vartoti ant odos.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm} 9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)
11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Intendis GmbH, D-10589 Berlin, Vokietija12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT 97/4200/213. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJAMINIMALI INFORMACIJA ANT MAŽŲ VIDINIŲ PAKUOČIŲ
TŪBELĖ

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS

Advantan 1 mg/g kremas
Methylprednisoloni aceponas

Vartoti ant odos2. VARTOJIMO METODAS3. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm}]4. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}5. KIEKIS (MASĖ, TŪRIS ARBA VIENETAI)

15 g6. KITA

Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.B. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS:INFORMACIJA VARTOTOJUI

Advantan 1 mg/g kremas
Metilprednizolono aceponatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
- Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Advantan ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Advantan
3. Kaip vartoti Advantan
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Advantan
6. Kita informacija1. KAS YRA ADVANTAN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Advantan yra uždegimą slopinantis vaistas (kortikosteroidas), vartojamas odos ligoms gydyti. Slopindamas uždegimą ir alerginę odos reakciją jis mažina odos ligų simptomus – paraudimą (eritemą), sustorėjimą, šiurkštumą, patinimą (edemą), niežulį ir kitus (deginimo jutimą, skausmą).

Advantan vartojamas atopinio dermatito (endogeninės egzemos, neurodermito), vaikų egzemos kontaktinės, degeneracinės, dishidrozinės ar paprastosios egzemos, gydymui.

Advantan išleidžiamas trijų skirtingų formų, kurios turi didžiausią reikšmę terapiniam efektyvumui.

Kadangi Advantan kremo sudėtyje yra didelis kiekis vandens ir nedaug riebalų, todėl jis ypač tinka ūminei ir šlapiuojančiai egzemai, labai riebios odos ar plaukuoto kūno paviršiaus pažeidimui gydyti.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ADVANTAN

Advantan vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) metilprednizolono acepanatui arba bet kuriai pagalbinei Advantan medžiagai.
- jeigu Jums yra odos ploto, kurį reikia gydyti, pažeidimas dėl TBC (tuberkuliozės) ar sifilio, virusinės ligos(pvz., vėjaraupių, juostinės pūslelinės), raudonųjų spuogų, perioralinio dermatito arba Jums yra tos vietos, kurią reikia tepti, reakcija po vakcinacijos.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu gydytojas nustatė, kad Jūsų odos susirgimas lydimas bakterinės ar grybelinės infekcijos ir būtinas papildomas specifinis gydymas
- jeigu Jūsų oda gydant Advantan kremu tampa per daug sausa, vietoje jo reikia vartoti
daugiau riebalų turintį preparatą (Advantan tepalą arba Advantan riebųjį tepalą).
- jeigu tepate veidą Advantan, saugokitės, kad nepatektų į akis
- jei sergate glaukoma, pasakykite apie tai gydytojui

Kaip ir nuo bendrojo poveikio kortikosteroidų, glaukoma gali pasireikšti ir nuo lokaliai vartojamų kortikosteroidų (pavyzdžiui, vartojant dideles vaisto dozes arba vartojant vaistą ilgai, ant pateptų vietų dedant sandariuosius tvarsčius arba tepant odą apie akis).
Tepant didelį kiekį vietinio poveikio kortikosteroidų ant didelių kūno odos plotų arba vartojant juos ilgai, ypač pateptą vietą aptvarsčius, žymiai padidėja pašalinio poveikio rizika.

Nepastebėta, kad suaugusiųjų arba vaikų antinksčių veikla sutriktų tepant didelius odos plotus (40–60 % odos paviršiaus ploto) arba Advantan tepant odą po sandariuoju tvarsčiu. Vis dėlto gydyti pažeistą didelį odos plotą reikia kiek galima trumpiau

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jei esate nėščia arba įtariate, kad pastojote, pasakykite apie tai gydytojui, kad jis galėtų spręsti, ar galima jus gydyti Advantan. Paprastai pirmuosius tris nėštumo mėnesius negalima vartoti vietinio poveikio kortikosteroidų. Ypač reikia vengti tepti didelius odos plotus arba vartoti vaistą ilgai.

Jei žindote kūdikį, netepkite krūtų Advantan. Pasakykite apie tai gydytojui, kad jis galėtų spręsti, ar galima jus gydyti Advantan. Ypač venkite tepti didelius odos plotus arba vartoti vaistą ilgai.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikis nežinomas.3. KAIP VARTOTI ADVANTAN

Advantan visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas.Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

Gydytojas nuspręs kuri Advantan forma (kremas, tepalas) geriausiai tinka Jums. Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, pažeistą odą reikia tepti plonu sluoksniu vieną kartą per dieną.

Paprastai vartojimo laikas suaugusiems turi trukti ne ilgiau 12 savaičių ir 4 savaites vaikams.

Jeigu manote, kad Advantan veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Advantan dozę
Nesijaudinkite. Vieną kartą perdozavus (patepus didelį odos plotą) arba netyčia prarijus vaisto, pavojaus sveikatai neturėtų būti.

Pamiršus pavartoti Advantan
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Advantan
Jei nutraukus gydymą ligos požymiai atsinaujina, kreipkitės į gydytoją.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Advantan, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Gydant Advantan, kartais gali pasireikšti tepamos vietos niežulys, deginimas, paraudimas (eritema), ar gali atsirasti pūslelių (vezikacija).

Gydant lokaliai veikiančiais preparatais, kurių sudėtyje yra kortikosteroidų didelius kūno odos plotus (apie 10 % ir didesnius) ilgą laiką (ilgiau nei 4 savaites) gali pasireikšti odos suplonėjimas (atrofija), telangiektazija, strijos, aknė ir kortikosteroidams būdingas sisteminis poveikis dėl absorpcijos. Klinikinio tyrimo metu gydant suaugusius 12 savaičių, o vaikus 4 savaites Advantan, tokių odos pokyčių nebuvo.

Kaip ir vietiškai vartojant kitus gliukokortikoidus, retais atvejais gali pasireikšti šis pašalinis poveikis: plauko folikulo uždegimas (folikulitas), perdėtas plauko augimas (hipertrichozė), perioralinis dermatitas, odos spalvos pakitimas, odos alergija bet kuriai pagalbinei medžiagai.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistinikui..5. KAIP LAIKYTI ADVANTAN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Advantan sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra metilprednizolono aceponatas. 1 g kremo jo yra 1 mg.
- Pagalbinės medžiagos yra decilo oleatas, glicerolio monostearatas 40-55, cetostearilo alkoholis, kietieji riebalai, oktano-dekano-stearino rūgščių trigliceridas, polioksil-40-stearatas, glicerolis (85 %), dinatrio edetatas, benzilo alkoholis, butilhidroksitoluenas, išgrynintas vanduo.

Advantan išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tūbelės po 15 g

Rinkodaros teisės turėtojas

Intendis GmbH, D-10589 Berlin, Vokietija

Gamintojas

Intendis Manufacturing SpA, 20090 Segrate, ItalijaJeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Bayer“
Žirmūnų 68A
LT-09124 Vilnius
Tel. + 370 5 2336868

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-02-06

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7