Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

AMOKSIKLAV 500/125 DISPERG. TAB. N14

Vaistai
  Gamintojas:
SANDOZ D.D.

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Amoksiklav 500/125 mg disperguojamosios tabletės

Amoksicilinas/klavulano rūgštis

 

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

-        Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų bet kokių klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-                 Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-                 Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

Lapelio turinys

1.                   Kas yra Amoksiklav disperguojamosios tabletės ir kam jis vartojamas

2.                   Kas žinotina prieš vartojant Amoksiklav disperguojamųjų tablečių

3.                   Kaip vartoti Amoksiklav disperguojamųjų tablečių

4.                   Galimas šalutinis poveikis

5.                   Kaip laikyti Amoksiklav disperguojamąsias tabletes

6.                   Kita informacija

 

 

1.       KAS YRA Amoksiklav disperguojamosios tabletės IR KAM JOS VARTOJAMOS

 

Amoksiklav disperguojamosios tabletės yra antibiotikas, vartojamas užkrečiamoms ligoms gydyti. Jis priklauso antibiotikų grupei, kuri vadinama penicilinais. Preparato sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: amoksicilinas ir klavulano rūgštis. Amoksicilinas naikina bakterijas, sukeliančias užkrečiamą ligą, o klavulano rūgštis apsaugo amoksiciliną nuo suskaldymo. Šiam preparatui yra būdingas platus antibakterinio poveikio spektras.

 

Amoksiklav galima gydyti didelę grupę bakterijų sukeltų užkrečiamų ligų, įskaitant prienosinių ančių (sinusitą), ausų, migdolinių liaukų (tonzilitą), krūtinės ląstos (bronchitą, plaučių uždegimą), šlapimo pūslės ar šlaplės (vamzdelio, kuriuo iš šlapimo pūslės nuteka šlapimas), inkstų, odos (įskaitant gyvūnų įkandžius), dantų ir dantenų užkrečiamas ligas (pūlinius).

 

 

2.       KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Amoksiklav disperguojamŲJŲ tableČIŲ

 

Amoksiklav disperguojamųjų tablečių vartoti negalima:

-                jeigu Jūs esate alergiškas amoksicilinui arba bet kuriai kitai šio vaisto medžiagai;

-                jeigu Jūs esate alergiškas penicilinų grupės antibiotikams ar kitiems beta laktaminiams antibiotikams (pvz., cefalosporinams). Alergija turima omenyje tai, kad anksčiau Jums vartojant vaisto yra buvęs odos išbėrimas, veido, kaklo ar liemens patinimas ar tapę sunkiau kvėpuoti;

-                jeigu Jums yra sunkus kepenų veiklos sutrikimas ar kada nors penicilinai ar amoksicilino/klavulano rūgšties derinys buvo sukėlęs cholestazinę geltą ar kepenų veiklos sutrikimą;

-                jeigu yra su liaukomis susijęs karščiavimas (infekcinė mononukleozė) ar limfoleukemija.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

-                jeigu yra sutrikusi Jūsų inkstų ar kepenų veikla, gydytojas reikiamai patikslins dozę arba nurodys ją gerti rečiau;

-                jeigu yra sunki alergija ar astma.
Pasitarkite su gydytoju net tokiu atveju, jeigu bet kada anksčiau Jums yra buvę minėtų ligų.

 

Jei pacientas (ar pacientė) stipriai viduriuoja ir/ar vemia, reikalinga ypatinga priežiūra.

 

Pasakykite savo gydytojui, jeigu anksčiau po antibakterinių vaistų vartojimo Jums prasidėjo stiprus viduriavimas. Vartojant beveik visų antibakterinių vaistų gali pasireikšti pseudomembraninis kolitas Jo sunkumas gali būti įvairus: nuo lengvo iki gyvybei pavojingo.

 

Jeigu šio vaisto vartojate ilgai, gali pasireikšti atsparių bakterijų ar grybelių sukelta užkrečiama liga.

 

Tam, kad neatsirastų kristalurija (šlapime nesiformuotų kristalai), gydymo metu gerkite daug skysčių.

 

Informuokite gydytoją apie bet kurią iš šių būklių.

 

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Ypač Jūs turte pasitikrinti su savo gydytoju, jeigu vartojate bet kurio iš šių vaistų:

-                kai kurių bakteriostatinių chemoterapinių vaistų/antibiotikų (chloramfenikolio, makrolidų ar tetraciklinų, sulfonamidų);

-                metotreksato;

-                alopurinolio (vartojamo podagros gydymui);

-                geriamųjų antikoaguliantų (vaistų, trukdančių kraujo krešėjimą, tokių kaip varfarinas);

-                probenecido;

-                sulfasalazino;

-                dioksino (vaisto nuo širdies ligų);

-                disulfiramo;

-                geriamųjų kontraceptinių tablečių (antibiotikai gali mažinti geriamųjų kontraceptikų veiksmingumą, todėl Jums apsisaugojimui nuo nėštumo reikės naudoti papildomas priemones, pvz., prezervatyvus).

 

Amoksiklav gydomiems pacientams gali būti tariamai teigiama gliukozės nustatymo šlapime reakcija ir kai kurių kitų kraujo tyrimų rezultatai. Vadinasi, jeigu Jums atliekamas kraujo tyrimas, pasakykite savo gydytojui ar slaugytojai, jog vartojate Amoksiklav disperguojamųjų tablečių.

 

Amoksiklav vartojimas su maistu ir gėrimais

Jūs turite išgerti vaistą pradėję valgyti, kadangi tokiu būdu yra sumažinama virškinimo trakto sutrikimų galimybė.

 

Vartojant Amoksiklav disperguojamųjų tablečių yra svarbu gerti daugiau negu paprastai skysčio.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jūs turite pasakyti gydytojui, jei esate, ar manote, jog esate nėščia. Nėštumo metu vartoti Amoksiklav, kaip ir visų vaistų, reikia vengti. Ar šio vaisto vartoti būtina, nuspręs gydytojas. Tiksliai laikykitės savo gydytojo nurodymų.

 

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Žindymo laikotarpiu Amoksiklav vartoti galima. Išskyrus sensibilizaciją (pernelyg didelį jautrumą), kurią sukelia labai mažas vaisto, išsiskyrusio su moters pienu, kiekis, kitoks žalingas poveikis žindomam kūdikiui nežinomas. Tiksliai laikykitės savo gydytojo nurodymų.

 

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Amoksiklav daro nedidelę įtaką gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus. Šį gebėjimą gali pabloginti retai pasireiškiantis šalutinis poveikis, toks kaip sumišimas, galvos svaigimas ir traukuliai.

 

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Amoksiklav disperguojamųjų tablečių medžiagas

Tablečių sudėtyje yra hidrinto ricinų aliejaus, kurio išgėrus gali atsirasti skrandžio sutrikimas, ir viduriavimas.

Be to, jų sudėtyje yra aspartamo, kuris yra fenilalanino šaltinis. Aspartamas gali būti žalingas žmonėms, kuriems yra fenilketonurija.

 

 

3.       KAIP VARTOTI Amoksiklav disperguojamŲJŲ tableČIŲ

 

Amoksiklav disperguojamųjų tablečių visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Šios tabletės yra skirtos suaugusiems žmonėms ir vyresniems negu 12 metų vaikams (sveriantiems daugiau negu 40 kg).

 

Jūsų gydytojas nurodys, kiek per parą gerti tablečių. Paprastai jums reikės gerti vieną tabletę du arba tris kartus per parą. Mėginkite tablečių vartojimą suderinti su nusistovėjusiu dienos režimu, pvz., valgymu. Kad gydomasis poveikis būtų geriausiais, tabletes gerkite prieš pat valgį.

 

Jūsų gydytojas pasakys, kiek laiko turi trukti gydymas. Nenutraukite vaisto vartojimo anksčiau, negu paskirta Jūsų gydytojo, net jeigu jau jaučiatės geriau. Jeigu nepasibaigus gydymo kursui nutrauksite tablečių vartojimą, kai kurios bakterijos gali išgyventi ir todėl gali vėl pasireikšti užkrečiama liga.

Vis dėto, jeigu baigus gydymą Jūs vis dar negaluojate, kreipkitės į savo gydytoją. Jūs turite nevartoti šio vaistinio preparato ilgiau negu dvi savaites, prieš tai iš naujo neapžiūrėjus Jūsų gydytojui.

 

Šios tabletės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis, kurių kiekvienoje yra 2 tabletės.

Nuplėškite lizdinę plokštelę perforacijų vietoje. Pakelkite spalvotą trikampį ir traukite rodyklės kryptimi. Nebandykite tabletės išstumti per lizdinės plokštelės foliją.

 

Prieš vartojant tabletę reikia ištirpinti pusėje stiklinės vandens ir prieš geriant kruopščiai išmaišyti. Galimas ir kitoks vartojimo būdas: tabletę galima įsidėti į burną, palaukti kol ji ištirps ir po to nuryti.

 

Pavartojus per didelę Amoksiklav disperguojamųjų tablečių dozę

Jeigu Jūs iš karto išgėrėte daug tablečių, reikia nedelsiant kreiptis medicininės pagalbos. Parodykite gydytojui savo tablečių pakuotę. Daugumai pacientų po perdozavimo simptomų nebūna ar būna tik lengvų virškinimo trakto simptomų, įskaitant pykinimą, pilvo skausmą, vėmimą ir viduriavimą. Labai retai pasireiškia odos išbėrimas, padidėjęs aktyvumas, galvos skausmas, mieguistumas, inkstų uždegimas (intersticinis nefritas ar kristalų šlapime susiformavimo sukeltas inkstų funkcijos sutrikimas).

 

Pamiršus pavartoti Amoksiklav disperguojamųjų tablečių

Pamiršus išgerti paskirtą dozę, būtina ją išgerti gerti tuoj pat, kai tik prisimenama. Toliau vaisto reikia vartoti taip, kaip įprasta. Stenkitės, kad tarp dozių vartojimo būtų 4 valandų pertrauka. Negerkite dviejų dozių maždaug per valandą.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.       GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

Amoksiklav, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Šis šalutinis poveikis paprastai yra lengvas ir laikinas. Dažniausiai pastebėtas šalutinis poveikis yra virškinimo trakto sutrikimai, tokie kaip pykinimas, vėmimas ir viduriavimas, kuriuos galima sumažinti iki minimumo, vaistą geriant prieš pat valgį ar jo metu.

 

Amoksiklav, kaip ir dauguma vaistų, labai retai ar retai sukelia sunkias reakcijas. Jeigu Jums pasireiškia bet kuris iš toliau išvardytų simptomų, nutraukite Amoksiklav vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar vykite į artimiausią ligoninę.

-                    pabrinko lūpos, burna ir gerklė ar kitos kūno dalys, dėl ko gali būti sunku ryti ar kvėpuoti;

-                    atsirado alerginė odos reakcija ir su ja susijęs niežulys, pvz., dilgėlinė;

-                    pasireiškė gelta (pagelto oda ir akys);

Tokiu atveju Jums būtina skubi medicinos pagalba arba gydymas ligoninėje.

 

Be to, reikia kiek galima greičiau pasakyti gydytojui ar vykti į artimiausią ligoninę, jeigu:

-                tapo tamsesnis šlapimas ar šviesesnės išmatos;

-                pasireiškė stiprus viduriavimas ir su juo susijęs kraujavimas (galimai pseudomembraninis kolitas);

-        atsirado odos pūslių, paraudimas, mėlynių ar ji pradėjo luptis;

-        pastebėjote, kad Jūsų vaikas išskiria mažiau, negu paprastai, šlapimo (galimas inkstų uždegimas (intersticinis nefritas) ar užsikimšimas šlapime susiformavusiais kristalais);

-        dėl kraujo reakcijos atsirado mėlynių, padažnėjo užkrečiamos ligos (pvz., gerklės skausmas) ar pasireiškė mažakraujystė;

-                prasidėjo traukuliai;

Tai yra sunkus šalutinis poveikis, kuris pasireiškia retai arba labai retai, tačiau reikalauja medicininės pagalbos.

 

Kitas šalutinis poveikis

 

Dažni šalutinio poveikio atvejai (pasireiškia daugiau negu 1 iš 100, bet mažiau negu 1 iš 10 pacientų).

-

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7