Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

BIODROXIL 500MG CAPS. N12

Vaistai
  Gamintojas:
SANDOZ D.D.

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
Biodroxil 500 mg kietos kapsulės
Biodroxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai
Cefadroksilis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Biodroxil ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Biodroxil
3. Kaip vartoti Biodroxil
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Biodroxil
6. Kita informacija

1. KAS YRA BIODROXIL IR KAM JIS VARTOJAMAS

Veiklioji Biodroxil medžiaga cefadroksilis sukelia baktericidinį poveikį, slopindamas bakterijų sienelės sintezę. Jam yra jautrūs (-hemoliziniai streptokokai (Streptococcus pyogenes), pneumokokai ir stafilokokai (koagulazei teigiami, koagulazei neigiami bei penicilinazę gaminantys štamai).
Iš dalies šiam antibiotikui jautrūs yra šie mikroorganizmai: klebsielės, Escherichia coli, Proteus mirabilis, Haemophilus influenzae, salmonėlės ir šigelės.
Daugumos enterobakterijų, protėjų ir pseudomonų rūšių bei Streptococcus faecalis cefadroksilis neveikia.

Farmakokinetika
Išgertas cefadroksilis beveik visas rezorbuojamas viršutinėje plonosios žarnos dalyje, didžiausia koncentracija kraujo plazmoje atsiranda po 1-2 val. Maistas jo rezorbcijai įtakos beveik nedaro. Cefadroksilio eliminacija yra daug lėtesnė už kitų geriamųjų cefalosporinų, todėl jo galima gerti kas 12­24 val. 15­20% vaisto jungiasi prie kraujo plazmos baltymų. Gydomąjį poveikį sukelianti koncentracija atsiranda tonzilėse, kvėpavimo organų audiniuose ir sekrete, vidurinės ausies sekrete, odoje, akyse, raumenyse, kauluose, sąnariuose, kepenyse, tulžyje, šlapime, prostatoje bei moters lyties organuose.
Vaisiuje ir vaisiaus vandenyse cefadroksilio koncentracija būna lygi trečdaliui motinos kraujo serume esančios koncentracijos. Į motinos pieną preparato patenka mažai.
Apie 90% antibiotiko dozės išsiskiria pro inkstus nepakitusio vaisto pavidalu. Ligonių, sergančių sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu, organizme cefadroksilio eliminacija yra lėtesnė, todėl jiems būtina ilginti intervalą tarp dozių vartojimo (žr. “Dozavimas”).

Indikacijos
Biodroxil gydomos šios jam jautrių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos:
* viršutinių kvėpavimo takų, ausų, nosies ir gerklės ligos, pvz., ūminis ar lėtinis vidurinės ausies uždegimas, sinusitas, faringitas, tonzilitas, laringitas;
* apatinių kvėpavimo takų ligos, pvz., ūminis ar lėtinis bronchitas, bronchopneumonija, bakterijų sukelta pneumonija;
* nekomplikuotos ar komplikuotos šlapimo ir lyties organų ligos, pvz., cistitas, pielionefritas, adneksitas, uretritas, prostatitas, salpingitas;
* odos ir minkštųjų audinių ligos, pvz., abscesas, furunkulas, impetiga, piodermija, rožė, limfadenitas, užkrėstos žaizdos;
* kaulų ir sąnarių ligos, pvz., osteomielitas.
Sunkių sisteminių infekcinių ligų Biodroxil gydyti nereikėtų, kadangi jų atveju veiksmingesni yra beta laktamazei atsparūs cefalosporinai. 2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BIODROXIL

Biodroxil vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) cefadroksiliui arba bet kuriai pagalbinei Biodroxil medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Penicilinams alergiškiems žmonėms cefadroksilio, kaip ir kitokių cefalosporinų, reikia vartoti labai atsargiai, kadangi gali pasireikšti kryžminė alergija (ji galima 5-10% pacientų). Ligoniams, sergantiems sunkia alergine bronchine astma, Biodroxil reikia vartoti ypač atsargiai. Ligoniams, sergantiems sunkiu inkstų funkcijos nepakankamu, reikia ilginti intervalus tarp dozių vartojimo (žr. skyriuje “Dozavimas” pateiktą lentelę). Vartojant, ypač ilgai, cefadroksilio, kaip ir kitokių antibiotikų, rekomenduojama dažnai nustatinėti kraujo ląstelių kiekį, ir reguliariai tirti kepenų ir inkstų funkciją.

Jei atsiranda alergijos požymių (dilgėlinė, egzantema, niežulys, kraujospūdžio mažėjimas, širdies ritmo padažnėjimas, kvėpavimo sutrikimas, kolapsas ar kt.), vaisto vartojimą būtina nutraukti ir kreiptis į gydytoją, kadangi tokiu atveju reikia gydyti simpatikomimetikais, kortikosteroidais ir (arba) antihistamininiais preparatais.

Jeigu prasideda sunkus ir nepraeinantis viduriavimas, reikia nustatyti, ar nėra pseudomembraninio kolito, kuris gali būti net pavojingas gyvybei. Tokiu atveju Biodroxil vartojimą būtina tuoj pat nutraukti ir pradėti vartoti tinkamų preparatų (pvz., gerti po 250 mg vankomicino 4 kartus per parą). Peristaltiką slopinančių vaistų vartoti draudžiama.

Cefadroksiliu, kaip ir kitokiais antibiotikais, gydant ilgai, gali atsirasti grybelių (pvz., Candida) superinfekcija, vitamino K trūkumo (hemoragija) bei B grupės vitaminų trūkumo (stomatitas, glositas, neuritas, anoreksija ir kt.) simptomų.

Jeigu yra sunkus virškinimo trakto funkcijos sutrikimas, cefadroksiliu gydyti negalima.

Sunkias, gyvybei pavojingas infekcines ligas pradžioje reikia gydyti parenteraliniu būdu vartojamais cefalosporinais.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Klinikinių tyrimų, kuriais būtų įrodyta, jog Biodroxil gydyti nėščias moteris ir žindyves saugu, neatlikta. Jei medikamentu žindyves gydyti būtina, gydymo metu ir 2 paras po jo kūdikio žindyti negalima.

Kitų vaistų vartojimas
Biodroxil negalima vartoti kartu su bakteristazinį poveikį sukeliančiais chemoterapiniais preparatais (antibiotikais), pvz., tetraciklinais, eritromicinu, sulfamidais, chloramfenikoliu, kadangi galimas antagonizmas.

Vartojanr probenecido ir Biodroxil, ilgiau gali išlikti didesnė pastarojo medikamento koncentracija kraujo serume.

Jeigu ligonis viduriuoja, gali mažėti medikamento rezorbcija ir dėl to silpnėti jo poveikis.

Kartu su aminoglikozidais, polimiksinu B, kolistinu ar didele Henlės kilpoje veikiančių diuretikų doze Biodroxil vartoti negalima, kadangi gali stiprėti toksinis poveikis inkstams.
Vartojant didelę Biodroxil, kaip ir kitokių cefalosporinų, dozę kartu su antikoaguliantais ar trombocitų agregaciją slopinančiais vaistais, reikia dažnai nustatinėti kraujo krešėjimo parametrus, kad neprasidėtų kraujavimas.

Kaip ir kiti antibiotikai, Biodroxil gali silpninti geriamųjų kontraceptikų poveikį.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Biodroxil medžiagas
Viename paruoštos suspensijos dozavimo šaukštelyje yra 3,4 g. cukraus. Cukriniu diabetu sergantiems pacientams būtina į tai atsižvelgti
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.3. KAIP VARTOTI BIODROXIL

Biodroxil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimo būdas
Paruošta suspensija nuryjama užsigeriant didesniu kiekiu skysčio.
Kapsulės ir tabletės nuryjamos nesukramtytos, užsigeriant didesniu kiekiu skysčio.
Maistas gydomajam Biodroxil poveikiui įtakos nedaro.

Dozavimas
Vidutinė paros dozė vaikams, kurių inkstų funkcija normali, yra 25-50 mg/kg kūno svorio. Ji geriama arba iš karto, arba padalijama į dvi lygias dalis, kurios geriamos 12 val. intervalu. Atsižvelgiant į infekcinės ligos sunkumą ir sukėlėjo jautrumą preparatui, paros dozę galima didinti iki 100 mg/kg kūno svorio.
9­12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg, paros dozė yra dvi 500 mg Biodroxil kapsulės. Ji geriama iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus. Jei liga sunki, galima vartoti didesnę, net dvigubą, dozę.
Suaugusiems žmonėms ir paaugliams, kurie sveria daugiau nei 40 kg ir kurių inkstų funkcija normali, lengvai ar vidutinio sunkumo infekcinei ligai gydyti paros dozė yra 1-2 g. Ji geriama arba iš karto, arba lygiomis dalimis per du kartus. Jei liga sunki, galima vartoti didesnę, net dvigubą dozę.

Amžius ir svoris
Biodroxil paros dozė

Jaunesniems nei 2 mėn. kūdikiams, sveriantiems ne daugiau kaip 5 kg
Gerti po ketvirtį matavimo šaukštelio suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5ml, 2 kartus per parą. 2-12 mėn. kūdikiams, sveriantiems 5-10 kg
Gerti 2 kartus per parą po pusę matavimo šaukštelio suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5 ml.1-5 metų vaikams, sveriantiems 10-20 kg
Gerti 1 kartą per parą po 2 matavimo šaukštelius arba 2 kartus per parą po 1 šaukštelį suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5ml.5-12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg
Gerti 1 kartą per parą po 4 matavimo šaukštelius arba 2 kartus per parą po 2 šaukštelius suspensijos, kurios koncentracija yra 250mg/5 ml.

9-12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg
Gerti po dvi 500 mg kapsules 1 kartą per parą arba po vieną 500 mg kapsulę 2 kartus per parą.

Daugiau negu 40 kg sveriantiems paaugliams ir suaugusiems žmonėms
Gerti per parą po dvi arba keturias 500 mg kapsules iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus.Dozavimas specialiu atveju
( hemolizinio streptokoko (Streptococcus pyogenes) sukeltas tonzilitas ar faringitas
Vaikams. Paros dozė yra 30 mg /kg kūno svorio. Ji geriama arba iš karto, arba lygiomis dalimis per du kartus. Biodroxil būtina vartoti ne trumpiau kaip 10 parų.
Suaugusiems žmonėms. Paros dozė yra 1 g. Ji geriama iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus. Biodroxil būtina vartoti ne trumpiau kaip 10 parų.

Komplikuota šlapimo organų infekcinė liga (pvz., pielonefritas)
Suaugusiems žmonėms. Reikia gerti po 1 g 2 kartus per parą. Biodroxil būtina vartoti 7-10 parų.
Kaulų ir (ar) sąnarių infekcinė liga tuo atveju, jei galima gydyti geriamaisiais
cefadroksilio preparatais
Vaikams. Paros dozė yra mažiausiai 50 mg/kg kūno svorio. Ji dalijama į 2-4 lygias dalis, kurios geriamos 6-12 valandų intervalais. Biodroxil būtina vartoti 3-5 savaites (priklauso nuo organizmo reakcijos į vaistą).
Suaugusiem žmonėms. Reikia gerti po 1 g 4 kartus per parą (6 valandų intervalais). Biodroxil reikia vartoti 3-5 savaites (priklauso nuo organizmo reakcijos į vaistą).
Dozavimas žmonėms, kurių inkstų funkcija nepakankama
Kreatinino klirensas
(ml/min./1,73 m2)
Kreatinino kiekis serume (mg/100 ml)

Pradinė dozė

Tolesnė dozė

Intervalai tarp dozių

5-25
10-25
10-0
1,4-2,5
2,5-5,5
Daugiau kaip 5,6
1000 mg
1000 mg
1000 mg
500 mg
500 mg
500 mg
12 val.
24 val.
36 val.Dozavimas hemodializuojamiems ligoniams
Tokiems pacientams 500 mg dozę reikia gerti likus 48 val. iki hemodializės ir 500 mg dozę ją baigus. Tokia pat dozę reikia gerti ir likus 48 valandoms iki kitos dializės, jei žmogus dializuojamas du ar tris kartus per savaitę.
Gydymo trukmė
Biodroksliliu paprastai gydoma 7-10 parų, tačiau jo patariama vartoti dar 2-3 paras po to, kai išnyksta ligos simptomai. Streptococcus pyogenes sukeltą infekcinę ligą reikia gydyti ne trumpiau kaip 10 parų.

Pavartojus per didelę Biodroxil dozę
Cefadroksilio perdozavimo atvejų iki šiol nebuvo. Manoma, jog perdozavimo atveju gali atsirasti tokių pat simptomų, kaip ir perdozavus kitokių cafalosporinų: pykinimas, haliucinacijos, hiperrefleksija, ekstrapiramidinės sistemos pažeidimo simptomai, inkstų funkcijos nepakankamumas, sąmonės pritemimas, net koma.
Vaisto perdozavus, tuoj pat būtina sukelti vėmimą ar išplauti skrandį. Jei reikia, galima daryti hemodializę. Būtina sektiinkstų funkciją bei vandens ir elektrolitų kiekį organizme, prireikus jį sunormalinti. 4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Biodroxil, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Biodroxil, kaip ir kiti cafalosporinai, paprastai toleruojamas gerai. Nepageidaujamas poveikis pasireiškia maždaug 6% ligonių. Dažniausiai sutrinka virškinimo trakto veikla (pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas), pasireiškia odos reakcija (niežulys, alerginė egzantema ar išbėrimas, urtikarija, medikamentinis karščiavimas, sąnarių skausmas, retai(angioedema).

Labai retai gali pasireikšti glositas, galvos svaigimas, nervingumas, nemiga ar ūminė alerginė reakcija (anafilaksinis šokas). Pavieniais atvejais gali prasidėti grybelių sukelta infekcinė liga, pvz., makšties mikozė, pienligė ir kt.

Buvo pavienių Stivenso ir Džonsono sindromo atvejų.

Medikamento vartojant ilgai, retai atsirasdavo kraujo pokyčių: eozinofilija, trombocitopenija, leukopenija, neutropenija. Gydymą nutraukus, jie išnyko. Pavieniais atvejais kraujo serume šiek tiek padaugėjo transaminazių (alaninaminotransferazės, aspartataminotransferazės).

Vartojant Biodroxil, kaip ir kitokių cefalosporinų ar penicilinų, gali būti tariamai teigiamas Koombo testas. Tariamai teigiamas gali būti ir gliukozės nustatymo šlapime nefermentiniu būdu testas.

Įtaka laboratorinių tyrimų duomenims
Gydymo cefadroksiliu metu ir po jo laikinai gali tapti teigiamas tiesioginis Koombo testas. Jis būna teigiamas ir naujagimiams, kurių motinos prieš gimdymą vartojo cefalosporinų. Vartojant cefadroksilio, gliukozės kiekį šlapime reikia nustatinėti fermentiniu būdu (pvz., testo juostele), nes redukcijos testo rezultatai gali būti tariamai didesni.5. KAIP LAIKYTI BIODROXIL

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Paruoštą suspensiją reikia laikyti ne aukštesnėje kaip 25° C temperatūroje gamintojo pakuotėje. Jos tinkamumo laikas - 14 parų.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Biodroxil vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.6. KITA INFORMACIJA

Biodroxil sudėtis:

Biodroxil 500 mg kietos kapsulės.
- Veiklioji medžiaga yra: 1 kapsulėje yra 500 mg cefadrokslilio.
- Pagalbinės medžiagos yra: Kapsulių turinys: magnio stearatas, natrio laurilsulfatas, mikrokristalinė celiuliozė. Korpusas: titano dioksidas, želatina.

Biodroxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai
- Veiklioji medžiaga yra: 5 ml (1 matavimo šaukštelyje) paruoštos suspensijos yra 250 mg cefadroksilio.
- Pagalbinės medžiagos yra: guaro lipai, magnio stearatas, koloidinis silicio dioksidas, titano dioksidas, talkas, sacharinas, cukrus, persikų ir abrikosų kvapo milteliai. 5 ml paruoštos suspensijos (1 gamintojo šaukštelyje) yra 3,5 mg sacharino ir apie 3,4 g cukraus.

Biodroxil išvaizda ir kiekis pakuotėje
Biodroxil 500 mg kietos kapsulės
Dėžutėje yra 12 kietų kapsulių.

Biodroxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai
Dėžutėje yra 60 ml buteliukas su milteliais suspensijai ruošti.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Sandoz GmbH,
Biochemiestrasse 10, A-6250,
Kundl, Austrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas
Šeimyniškių 3A,
LT-09312 Vilnius
tel +370 5 2636037Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-06-17Geriamosios suspensijos ruošimas ir laikymo sąlygos
Įpilti į buteliuką geriamojo vandens tiek, kad būtų žemiau žiedo žymos ir stipriai pakratyti, po to įpilti vandens tiksliai iki žiedo žymos ir dar kartą stipriai pakratyti.
Buteliuką būtina stipriai pakratyti prieš kiekvieną vartojimą.
Paruoštą suspensiją reikia laikyti ne aukštesnėje kaip 25° C temperatūroje gamintojo pakuotėje. Jos tinkamumo laikas - 14 parų.
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Biodroxil 500 mg kietos kapsulės
Biodroxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai 2. KIEKYBINĖ IR KOKYBINĖ SUDĖTIS

Biodroxil 500 mg kietos kapsulės.
1 kapsulėje yra 525 mg cefadroksilio monohidrato, atitinkančio 500 mg cefadroksilio.

Biodroxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai
5 ml (1 matavimo šaukštelyje) paruoštos suspensijos yra 262 mg cefadroksilio monohidrato, atitinkančio 250 mg cefadroksilio.

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje. 3. FARMACINĖ FORMA

Kietos kapsulės.
Milteliai geriamajai suspensijai.4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1. Terapinės indikacijos

Biodroxil gydomos infekcinės ligos, sukeltos jam jautrių mikroorganizmų:
( viršutinių kvėpavimo takų, ausų, nosies ar gerklės (pvz., ūminis ar lėtinis vidurinės ausies uždegimas, sinusitas, faringitas, tonzilitas, laringitas);
( apatinių kvėpavimo takų (pvz., ūminis ar lėtinis bronchitas, bronchopneumonija, bakterinė pneumonija);
( komplikuotos ar nekomplikuotos lyties ir šlapimo organų (pvz., cistitas, pielonefritas, adneksitas, uretritas, prostatitas, salfingitas);
( odos ir minkštųjų audinių (pvz., abscesas, furunkulas, impetiga, piodermija, rožė, limfadenitas, užkrėsta žaizda);
( kaulių ir sąnarių (pvz., osteomielitas).
Sunkioms sisteminėms infekcinėms ligoms gydyti Biodroxil netinka, kadangi jų atveju veiksmingesni yra beta laktamazėms atsparūs cefalosporinai.

4.2. Dozavimas ir vartojimo metodas

Dozavimas
Vaikams, kurių inkstų funkcija normali, vidutinė paros dozė yra 25-50 mg/kg kūno svorio. Ji geriama iš karto arba ligomis dalimis per du kartus, t. y. kas 12 val. Jeigu reikia, priklausomai nuo infekcinės ligos sunkumo ir sukėlėjo jautrumo, paros dozę galima didinti iki 100 mg/kg kūno svorio.
9-12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg, paros dozė yra dvi 500 mg Biodroxil kapsulės. Jos geriamos iš karto arba per du kartus. Jeigu infekcinė liga sunki, dozę galima didinti, net dvigubinti.
Suaugusiems žmonėms ir paaugliams, kurie sveria daugiau kaip 40 kg ir kurių inkstų funkcija normali, lengvai arba vidutinio sunkumo infekcinei ligai gydyti įprastinė paros dozė yra 1-2 g Biodroxil. Ji geriama iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus. Jeigu infekcinė liga sunki, paros dozę galima didinti, netgi dvigubinti.
Amžius ir svoris
Biodroxil paros dozė

Jaunesniems nei 2 mėn. kūdikiams, sveriantiems ne daugiau kaip 5 kg
Gerti po ketvirtį matavimo šaukštelio suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5ml 2 kartus per parą. 2-12 mėn. kūdikiams, sveriantiems 5-10 kg
Gerti 2 kartus per parą po pusę matavimo šaukštelio suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5 ml.1-5 metų vaikams, sveriantiems 10-20 kg
Gerti 1 kartą per parą po 2 matavimo šaukštelius arba 2 kartus per parą po 1 šaukštelį suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5ml.5-12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg
Gerti 1 kartą per parą po 4 matavimo šaukštelius arba 2 kartus per parą po 2 šaukštelius suspensijos, kurios koncentracija yra 250mg/5 ml.

9-12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg
Gerti po dvi 500 mg kapsules 1 kartą per parą arba po vieną 500 mg kapsulę 2 kartus per parą.

Daugiau negu 40 kg sveriantiems paaugliams ir suaugusiems žmonėms
Gerti per parą po dvi arba keturias 500 mg kapsules iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus.Dozavimas specialiu atveju
Beta hemolizinių streptokokų (Streptococcus pyogenes) sukeltas tonzilitas arba faringitas
Vaikams paros dozė yra 30 mg Biodroxil kilogramui kūno svorio. Ji geriama iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus. Vaisto būtina vartoti ne trumpiau kaip 10 parų.
Suaugusiems žmonėms paros dozė yra 1 g Biodroxil. Ji geriama iš karto arba lygiomis dalimis per 2 kartus. Vaisto būtina vartoti ne trumpiau kaip 10 parų.

Komplikuota šlapimo organų infekcinė liga, pvz., pielonefritas
Suaugusiems žmonėms 7-10 parų reikia gerti po 1g Biodroxil 2 kartus per parą.

Kaulų ir (arba) sąnarių infekcinė liga, kurią galima gydyti geriamaisiais cefadroksilio preparatais
Vaikams paros dozė yra mažiausiai 50 mg Biodroxil kilogramui kūno svorio. Ji lygiomis dalimis geriama per 2-4 kartus (kas 6-12 valandų).
Suaugusiems žmonėms reikia gerti po 1g Biodroxil 4 kartus per parą (kas 6 val.). Vaisto reikia vartoti 3-5 savaites (priklauso nuo sukeliamo poveikio).

Gydymo trukmė
Paprastai Biodroxil gydoma 7-10 parų, tačiau bet kuriuo atveju vaisto būtina vartoti dar 2-3 paras po to, kai išnyksta ligos simptomai. Jei infekcinę ligą sukėlė Streptococcus pyogenes, reikia gydyti ne trumpiau kaip 10 parų.
Dozavimas ligoniams, kurių inkstų funkcija nepakankama

Kreatinino klirensas
(ml/min./1,73 m2
Kreatinino kiekis kraujo serume
(mg/100 ml)

Pradinė dozė

Tolesnė dozė

Intervalas tarp dozių

50-25
10-25
10-0
1,4-2,5
2,5-5,6
Daugiau kaip 5,6
1000 mg
1000 mg
1000 mg
500 mg
500 mg
500 mg
kas 12 val.
kas 24 val.
kas 36 val.

Dozavimas hemodializuojamiems ligoniams
Likus 48 valandoms iki dializės, reikia gerti pusę paros dozės, skiriamos vartoti žmonėms, kurių inkstų funkcija nepažeista, ir apskaičiuotos atsižvelgiant į kūno svorį. Kitą tokią pat dozę reikia gerti likus tiek pat laiko iki kitos dializės, jeigu jos atliekamos 2-3 kartus per savaitę.

Vartojimo metodas
Paruošta suspensija nuryjama užsigeriant dideliu kiekiu skysčio. Kapsulės nuryjamos nesuramtytos, užsigeriant dideliu kiekiu skysčio. Medikamento geriant valgio metu, jo poveikis nekinta.

4.3. Kontraindikacijos

Padidėjęs organizmo jautrumas cefalosporinams. Negalima pamiršti, kad penicilinams alergiškiems pacientams galima kryžminė alergija (ji pasireiškia 5-10 proc. žmonių).
Pacientus, kuriems yra buvusi sunki alerginė reakcija arba kurie serga bronchine astma, Biodroxil reikia gydyti labai atsargiai. Atsarga reikalinga ir gydant ligonius, sergančius inkstų funkcijos nepakankamumu (žr. poskyrį "Dozavimas").

4.4. Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Penicilinams alergiškus žmones cefadroksiliu, kaip ir kitokiais cefalosporinais, reikia gydyti labai atsargiai, kadangi gali pasireikšti kryžminė alergija (ji galima 5-10% pacientų). Ligoniams, sergantiems sunkiu inkstų funkcijos nepakankamu, reikia ilginti intervalus tarp dozių vartojimo (žr. poskyryje “Dozavimas” pateiktą lentelę). Vartojant, ypač ilgai, cefadroksilio, kaip ir kitokių antibiotikų, rekomenduojama dažnai nustatinėti kraujo ląstelių kiekį ir reguliariai tirti kepenų ir inkstų funkciją.

Jei atsiranda alergijos požymių (dilgėlinė, egzantema, niežulys, kraujospūdžio mažėjimas, širdies ritmo padažnėjimas, kvėpavimo sutrikimas, kolapsas ar kt.), medikamento vartojimą būtina nutraukti ir pradėti pacientą gydyti simpatikomimetikais, kortikosteroidais ir (arba) antihistamininiais preparatais.

Jeigu prasideda sunkus, nepraeinantis viduriavimas, būtina nustatyti, ar nėra pseudomembraninio kolito, kuris gali būti net mirtinas. Jam pasireiškus, Biodroxil vartojimą būtina tuoj pat nutraukti ir pradėti pacientą gydyti tinkamais preparatais (pvz., skirti gerti po 250 mg vankomicino 4 kartus per parą). Peristaltiką slopinančių medikamentų tokiu atveju vartoti draudžiama.

Cefadroksiliu, kaip ir kitokiais antibiotikais, gydant ilgai, gali atsirasti grybelių (pvz., Candida genties) superinfekcija, vitamino K trūkumo (hemoragija) bei B grupės vitaminų trūkumo simptomų: stomatitas, glositas, neuritas, anoreksija ir kt.

Jeigu yra sunkus virškinimo trakto funkcijos sutrikimas, cefadroksiliu gydyti negalima.
Sunkias, gyvybei pavojingas infekcines ligas pradžioje reikia gydyti parenteraliniu būdu vartojamais cefalosporinais.

PASTABA. Gydant cukriniu diabetu sergančius ligonius, negalima pamiršti, kad Biodroxil granulėse yra cukraus (žr. 6.1 skyrių).

4.5. Sąveika su kitais vaistiniais preparatais bei kitokia sąveika

Biodroksiliio negalima vartoti kartu su bakteristazinį poveikį sukeliančiais chemoterapiniais preparatais (antibiotikais), pvz., tetraciklinais, eritromicinu, sulfamidais, chloramfenikoliu, kadangi galimas antagonizmas.

Vartojant probenecido ir Biodroxil, ilgiau gali išlikti didesnė pastarojo medikamento koncentracija kraujyje.

Jeigu ligonis viduriuoja, gali mažėti medikamento rezorbcija ir dėl to silpnėti jo poveikis.

Vartojant Biodroxil, kaip ir kitokių cefalosporinų ar penicilinų, gali būti tariamai teigiama Kumbso reakcija. Tariamai teigiamas gali būti ir gliukozės nustatymo šlapime nefermentiniu būdu testas.

Kartu su aminoglikozidais, polimiksinu B, kolistinu ar didelėmis Henlės kilpoje veikiančių diuretikų dozėmis Biodroxil vartoti negalima, kadangi gali stiprėti toksinis poveikis inkstams.

Ilgai antikoaguliantų ar trombocitų agregaciją slopinančių vaistų vartojančius pacientus gydant didele Biodroxil, kaip ir kitokių cefalosporinų, doze, reikia dažnai nustatinėti kraujo krešėjimo parametrus, kad neprasidėtų kraujavimas.

Kaip ir kiti antibiotikai, Biodroxil gali silpninti geriamųjų kontraceptikų poveikį.

Cholestiraminas gali mažinti biologinį Biodroxil prieinamumą, kadangi Biodroxil prisijungia prie cholstiramino.

Įtaka laboratorinių tyrimų duomenims
Gydymo cefadroksiliu metu ir po jo laikinai gali tapti teigiama tiesioginė Kumbso reakcija. Ji būna teigiama ir naujagimiams, kurių motinos prieš gimdymą vartojo cefalosporinų. Vartojant cefadroksilio, gliukozės kiekį šlapime reikia nustatinėti fermentiniu būdu (pvz., juosteliniu analizatoriumi), nes redukcijos testo rezultatai gali būti tariamai didesni.

4.6. Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Gydant vaisingo amžiaus moteris būtina prisiminti, jog klinikinių tyrimų, kuriais būtų įrodyta, jog Biodroxil gydyti nėščias moteris ir žindyves saugu, neatlikta. Jei moterį žindymo laikotarpiu Biodroxil gydyti būtina, gydymo metu ir 2 paras po jo kūdikio krūtimi maitinti jai negalima.

4.7. Poveikis gebėjimui vairuoti arba valdyti mechanizmus

Tokio poveikio nepastebėta.

4.8. Šalutinis poveikis

Biodroxil, kaip ir kiti cafalosporinai, toleruojamas gerai. Šalutinis poveikis pasireiškia maždaug 6% ligonių. Dažniausiai sutrinka virškinimo trakto veikla (atsiranda pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas ir kt.), pasireiškia odos reakcija (niežulys, alerginė egzantema ar kitoks išbėrimas, urtikarija, medikamentinis karščiavimas, sąnarių skausmas, retai(angioneurozinė edema).
Retais atvejais gali prasidėti į seruminę ligą panaši reakcija ar intersticinis nefritas.
Labai retai gali pasireikšti glositas, galvos svaigimas, nervingumas, nemiga ar kt. bei ūminė alerginė reakcija (anafilaksinis šokas). Pavieniais atvejais galima grybelių sukelta infekcinė liga, pvz., makšties mikozė, pienligė ir kt.
Buvo pavienių Stivenso ir Džonsono sindromo bei daugiaformės eritemos atvejų.
Medikamento vartojant ilgai, retkarčiais gali atsirasti kraujo pokyčių: eozinofilija, trombocitopenija, leukopenija, neutropenija. Gydymą nutraukus, jie išnyksta. Vaiso vartojant ilgai, retais atvejais gali pasireikšti agranulocitozė. Medikamento vartojimą nutraukus, ji išnyksta. Buvo pavienių imunologinės hemolizinės anemijos atvejų. Pavieniais atvejais kraujo serume gali šiek tiek padaugėti transaminazių (alaninaminotransferazės, aspartataminotransferazės). Buvo tulžies stazės ir idiosinchrazinio tipo kepenų nepakankamumo atvejų.

4.9. Perdozavimas

Cefadroksilio perdozavimo atvejų iki šiol nebuvo. Manoma, jog perdozavimo atveju gali atsirasti tokių pat simptomų, kaip ir perdozavus kitokių cafalosporinų: pykinimas, haliucinacijos, hiperrefleksija, ekstrapiramidinės sistemos pažeidimo simptomų, inkstų funkcijos nepakankamumas, sąmonės pritemimas, net koma.
Vaisto perdozavus, tuoj pat būtina sukelti vėmimą ar išplauti skrandį. Jei reikia, galima daryti hemodializę. Būtina sekti inkstų funkciją bei vandens ir elektrolitų kiekį organizme, prireikus jį sunormalinti.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1. Farmakodinaminės savybės

Veiklioji Biodroxil medžiaga cefadroksilis sukelia baktericidinį poveikį, slopindamas bakterijų sienelės sintezę. Jam labai yra jautrūs ( hemoliziniai streptokokai (Streptococcus pyogenes), pneumokokai ir stafilokokai (koagulazei teigiami, koagulazei neigiami bei penicilinazę gaminantys štamai).

Iš dalies cefadroksiliui jautrūs yra šie mikroorganizmai: klebsielės, Escherichia coli, Proteus mirabilis, Haemophilus influenzae, salmonėlės ir šigelės.
Daugumos enterobakterių, protėjų ir pseudomonų rūšių bei Streptococcus faecalis cefadroksilis neveikia.

5.2. Farmakokinetinės savybės

Išgertas cefadroksilis beveik visas rezorbuojamas viršutinėje plonosios žarnos dalyje, didžiausia koncentracija kraujo plazmoje atsiranda po 1-2 val. Maistas jo rezorbcijai (plotui po koncentracijos kreive) įtakos beveik nedaro. Cefadroksilio eliminacija yra daug lėtesnė už kitų geriamųjų cefalosporinų, todėl jo galima gerti kas 12­24 val. 15­20% vaisto jungiasi prie kraujo plazmos baltymų. Gydomąjį poveikį sukelianti koncentracija atsiranda tonzilėse, kvėpavimo organų audiniuose ir sekrete, vidurinės ausies sekrete, odoje, akyse, raumenyse, kauluose, sąnariuose, kepenyse, tulžyje, šlapime, prostatoje bei moters lyties organuose.
Vaisiuje ir vaisiaus vandenyse cefadroksilio koncentracija būna lygi trečdaliui motinos kraujo serume esančios koncentracijos. Į motinos pieną preparato patenka mažai.
Maždaug 90% antibiotiko dozės išsiskiria pro inkstus nepakitusio vaisto pavidalu. Ligonių, sergančių sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu, organizme cefadroksilio eliminacija yra lėtesnė, todėl jiems būtina ilginti intervalą tarp dozių vartojimo (žr. poskyrį “Dozavimas”).

5.3. Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Ūminis toksinis poveikis. Cefadroksilio toksinis poveikis yra labai silpnas. Enteriniu būdu pavartotas antibiotikas gyvūnams ūminės intoksikacijos nesukelia. Žiurkėms sugirdyto vaisto LD5o yra 8000 mg/kg kūno svorio.
Lėtinis toksinis poveikis. Ilgalaikio tyrimo metu žiurkėms, vartojusioms net 1000 mg/kg kūno svorio paros dozę, toksinio poveikio kraujui, biocheminių bei organų histologinių tyrimų duomenims neatsirado.
Kancerogeninis poveikis, toksinis poveikis dauginimosi funkcijai. Tyrimų metu gyvūnams teratogeninio, tumorigeninio ir mutageninio poveikio Biodroxil nesukėlė.

6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1. Pagalbinių medžiagų sąrašas

Biodroxil 500 mg kietos kapsulės
Kapsulės turinys
Magnio stearatas
Natrio laurilsulfatas
Mikrokristalinė celiuliozė.

Korpusas
Titano dioksidas
Želatina.

Biodroxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai
Guaro lipai
Magnio stearatas
Koloidinis silicio dioksidas
Titano dioksidas
Talkas
Sacharinas
Cukrus
Persikų ir abrikosų kvapo milteliai.

6.2. Nesuderinamumas

Nepastebėtas.

6.3. Tinkamumo laikas

3 metai.

6.4. Specialios laikymo sąlygos

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Paruoštą suspensiją reikia laikyti ne aukštesnėje kaip 25° C temperatūroje gamintojo pakuotėje. Jos tinkamumo laikas - 14 parų.

6.5. Pakuotė ir jos turinys

Biodroxil 500 mg kietos kapsulės
Dėžutėje yra 12 kietų kapsulių.

Biodroxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai
Dėžutėje yra 60 ml buteliukas.

6.6. Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu bei jo likučių naikinimo instrukcija

Geriamosios suspensijos ruošimas. Įpilti į buteliuką vandens tiek, kad būtų žemiau žiedo žymos, ir stipriai pakratyti, po to įpilti vandens tiksliai iki žiedo žymos ir vėl gerai pakratyti. Prieš kiekvieną vartojimą buteliuką reikia stipriai pakratyti.
Kapsulės nuryjamos nesukramtytos, užgeriant skysčiu.7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

Sandoz GmbH
Biochemiestrasse 10,
A-6250 Kundl, Austrija8. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

Biodroxil 500 mg kietos kapsulės
97/5132/12

Biodroxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai
03/8015/19. RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA

Biodroxil 500 mg kietos kapsulės
2002-12-22

Biodroxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai
2003-01-2910. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2008-06-17

Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS
A. ŽENKLINIMAS

INFORMACIJA ANT IŠORINĖS (JEI JOS NĖRA – VIDINĖS) PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Biodroxil 500 mg kietos kapsulės
Cefadroxilum2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

1 kapsulėje yra 525 mg cefadroksilio monohidrato, atitinkančio 500 mg cefadroksilio.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

Kietos kapsulės
12 kapsulių5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki { mm /MMMM }9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Sandoz GmbH
Biochemiestrasse 10,
A-6250 Kundl,
Austrija12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT R 97/5132/1213. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

Biodroxil 500 mg
MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Biodroxil 500 mg kapsulės
Cefadroxilum2. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS

SANDOZ3. TINKAMUMO LAIKAS

{ mm /MMMM }4. SERIJOS NUMERIS

{numeris}5. KITAINFORMACIJA ANT IŠORINĖS (JEI JOS NĖRA – VIDINĖS) PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Biodroxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai
Cefadroxilum2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

5 ml (1 matavimo šaukštelyje) paruoštos suspensijos yra 262 mg cefadroksilio monohidrato, atitinkančio 250 mg cefadroksilio.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Suidėtyje yra cukraus.4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

Milteliai geriamajai suspensijai
Milteliai 60 ml geriamosios suspensijos ruošti.5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki { mm /MMMM }9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Paruoštą suspensiją reikia laikyti ne aukštesnėje kaip 25° C temperatūroje gamintojo pakuotėje. Jos tinkamumo laikas - 14 parų.

10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Sandoz GmbH
Biochemiestrasse 10,
A-6250 Kundl,
Austrija12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT R 03/8015/113. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

Biodroxil 250 mg/5 mlMINIMALI INFORMACIJA ANT MAŽŲ VIDINIŲ PAKUOČIŲ
BUTELIUKAS

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Biodroxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai
Cefadroxilum
Vartoti per burną.2. VARTOJIMO METODAS3. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki { mm /MMMM }4. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}5. KIEKIS (MASĖ, TŪRIS ARBA VIENETAI)

Milteliai 60 ml geriamosios suspensijos ruošti. 6. KITA

SANDOZ
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.
B. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
Biodroxil 500 mg kietos kapsulės
Biodroxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai
Cefadroksilis

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Biodroxil ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Biodroxil
3. Kaip vartoti Biodroxil
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Biodroxil
6. Kita informacija

1. KAS YRA BIODROXIL IR KAM JIS VARTOJAMAS

Veiklioji Biodroxil medžiaga cefadroksilis sukelia baktericidinį poveikį, slopindamas bakterijų sienelės sintezę. Jam yra jautrūs (-hemoliziniai streptokokai (Streptococcus pyogenes), pneumokokai ir stafilokokai (koagulazei teigiami, koagulazei neigiami bei penicilinazę gaminantys štamai).
Iš dalies šiam antibiotikui jautrūs yra šie mikroorganizmai: klebsielės, Escherichia coli, Proteus mirabilis, Haemophilus influenzae, salmonėlės ir šigelės.
Daugumos enterobakterijų, protėjų ir pseudomonų rūšių bei Streptococcus faecalis cefadroksilis neveikia.

Farmakokinetika
Išgertas cefadroksilis beveik visas rezorbuojamas viršutinėje plonosios žarnos dalyje, didžiausia koncentracija kraujo plazmoje atsiranda po 1-2 val. Maistas jo rezorbcijai įtakos beveik nedaro. Cefadroksilio eliminacija yra daug lėtesnė už kitų geriamųjų cefalosporinų, todėl jo galima gerti kas 12­24 val. 15­20% vaisto jungiasi prie kraujo plazmos baltymų. Gydomąjį poveikį sukelianti koncentracija atsiranda tonzilėse, kvėpavimo organų audiniuose ir sekrete, vidurinės ausies sekrete, odoje, akyse, raumenyse, kauluose, sąnariuose, kepenyse, tulžyje, šlapime, prostatoje bei moters lyties organuose.
Vaisiuje ir vaisiaus vandenyse cefadroksilio koncentracija būna lygi trečdaliui motinos kraujo serume esančios koncentracijos. Į motinos pieną preparato patenka mažai.
Apie 90% antibiotiko dozės išsiskiria pro inkstus nepakitusio vaisto pavidalu. Ligonių, sergančių sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu, organizme cefadroksilio eliminacija yra lėtesnė, todėl jiems būtina ilginti intervalą tarp dozių vartojimo (žr. “Dozavimas”).

Indikacijos
Biodroxil gydomos šios jam jautrių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos:
* viršutinių kvėpavimo takų, ausų, nosies ir gerklės ligos, pvz., ūminis ar lėtinis vidurinės ausies uždegimas, sinusitas, faringitas, tonzilitas, laringitas;
* apatinių kvėpavimo takų ligos, pvz., ūminis ar lėtinis bronchitas, bronchopneumonija, bakterijų sukelta pneumonija;
* nekomplikuotos ar komplikuotos šlapimo ir lyties organų ligos, pvz., cistitas, pielionefritas, adneksitas, uretritas, prostatitas, salpingitas;
* odos ir minkštųjų audinių ligos, pvz., abscesas, furunkulas, impetiga, piodermija, rožė, limfadenitas, užkrėstos žaizdos;
* kaulų ir sąnarių ligos, pvz., osteomielitas.
Sunkių sisteminių infekcinių ligų Biodroxil gydyti nereikėtų, kadangi jų atveju veiksmingesni yra beta laktamazei atsparūs cefalosporinai. 2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BIODROXIL

Biodroxil vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) cefadroksiliui arba bet kuriai pagalbinei Biodroxil medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Penicilinams alergiškiems žmonėms cefadroksilio, kaip ir kitokių cefalosporinų, reikia vartoti labai atsargiai, kadangi gali pasireikšti kryžminė alergija (ji galima 5-10% pacientų). Ligoniams, sergantiems sunkia alergine bronchine astma, Biodroxil reikia vartoti ypač atsargiai. Ligoniams, sergantiems sunkiu inkstų funkcijos nepakankamu, reikia ilginti intervalus tarp dozių vartojimo (žr. skyriuje “Dozavimas” pateiktą lentelę). Vartojant, ypač ilgai, cefadroksilio, kaip ir kitokių antibiotikų, rekomenduojama dažnai nustatinėti kraujo ląstelių kiekį, ir reguliariai tirti kepenų ir inkstų funkciją.

Jei atsiranda alergijos požymių (dilgėlinė, egzantema, niežulys, kraujospūdžio mažėjimas, širdies ritmo padažnėjimas, kvėpavimo sutrikimas, kolapsas ar kt.), vaisto vartojimą būtina nutraukti ir kreiptis į gydytoją, kadangi tokiu atveju reikia gydyti simpatikomimetikais, kortikosteroidais ir (arba) antihistamininiais preparatais.

Jeigu prasideda sunkus ir nepraeinantis viduriavimas, reikia nustatyti, ar nėra pseudomembraninio kolito, kuris gali būti net pavojingas gyvybei. Tokiu atveju Biodroxil vartojimą būtina tuoj pat nutraukti ir pradėti vartoti tinkamų preparatų (pvz., gerti po 250 mg vankomicino 4 kartus per parą). Peristaltiką slopinančių vaistų vartoti draudžiama.

Cefadroksiliu, kaip ir kitokiais antibiotikais, gydant ilgai, gali atsirasti grybelių (pvz., Candida) superinfekcija, vitamino K trūkumo (hemoragija) bei B grupės vitaminų trūkumo (stomatitas, glositas, neuritas, anoreksija ir kt.) simptomų.

Jeigu yra sunkus virškinimo trakto funkcijos sutrikimas, cefadroksiliu gydyti negalima.

Sunkias, gyvybei pavojingas infekcines ligas pradžioje reikia gydyti parenteraliniu būdu vartojamais cefalosporinais.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis
Klinikinių tyrimų, kuriais būtų įrodyta, jog Biodroxil gydyti nėščias moteris ir žindyves saugu, neatlikta. Jei medikamentu žindyves gydyti būtina, gydymo metu ir 2 paras po jo kūdikio žindyti negalima.

Kitų vaistų vartojimas
Biodroxil negalima vartoti kartu su bakteristazinį poveikį sukeliančiais chemoterapiniais preparatais (antibiotikais), pvz., tetraciklinais, eritromicinu, sulfamidais, chloramfenikoliu, kadangi galimas antagonizmas.

Vartojanr probenecido ir Biodroxil, ilgiau gali išlikti didesnė pastarojo medikamento koncentracija kraujo serume.

Jeigu ligonis viduriuoja, gali mažėti medikamento rezorbcija ir dėl to silpnėti jo poveikis.

Kartu su aminoglikozidais, polimiksinu B, kolistinu ar didele Henlės kilpoje veikiančių diuretikų doze Biodroxil vartoti negalima, kadangi gali stiprėti toksinis poveikis inkstams.
Vartojant didelę Biodroxil, kaip ir kitokių cefalosporinų, dozę kartu su antikoaguliantais ar trombocitų agregaciją slopinančiais vaistais, reikia dažnai nustatinėti kraujo krešėjimo parametrus, kad neprasidėtų kraujavimas.

Kaip ir kiti antibiotikai, Biodroxil gali silpninti geriamųjų kontraceptikų poveikį.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Biodroxil medžiagas
Viename paruoštos suspensijos dozavimo šaukštelyje yra 3,4 g. cukraus. Cukriniu diabetu sergantiems pacientams būtina į tai atsižvelgti
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.3. KAIP VARTOTI BIODROXIL

Biodroxil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimo būdas
Paruošta suspensija nuryjama užsigeriant didesniu kiekiu skysčio.
Kapsulės ir tabletės nuryjamos nesukramtytos, užsigeriant didesniu kiekiu skysčio.
Maistas gydomajam Biodroxil poveikiui įtakos nedaro.

Dozavimas
Vidutinė paros dozė vaikams, kurių inkstų funkcija normali, yra 25-50 mg/kg kūno svorio. Ji geriama arba iš karto, arba padalijama į dvi lygias dalis, kurios geriamos 12 val. intervalu. Atsižvelgiant į infekcinės ligos sunkumą ir sukėlėjo jautrumą preparatui, paros dozę galima didinti iki 100 mg/kg kūno svorio.
9­12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg, paros dozė yra dvi 500 mg Biodroxil kapsulės. Ji geriama iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus. Jei liga sunki, galima vartoti didesnę, net dvigubą, dozę.
Suaugusiems žmonėms ir paaugliams, kurie sveria daugiau nei 40 kg ir kurių inkstų funkcija normali, lengvai ar vidutinio sunkumo infekcinei ligai gydyti paros dozė yra 1-2 g. Ji geriama arba iš karto, arba lygiomis dalimis per du kartus. Jei liga sunki, galima vartoti didesnę, net dvigubą dozę.

Amžius ir svoris
Biodroxil paros dozė

Jaunesniems nei 2 mėn. kūdikiams, sveriantiems ne daugiau kaip 5 kg
Gerti po ketvirtį matavimo šaukštelio suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5ml, 2 kartus per parą. 2-12 mėn. kūdikiams, sveriantiems 5-10 kg
Gerti 2 kartus per parą po pusę matavimo šaukštelio suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5 ml.1-5 metų vaikams, sveriantiems 10-20 kg
Gerti 1 kartą per parą po 2 matavimo šaukštelius arba 2 kartus per parą po 1 šaukštelį suspensijos, kurios koncentracija yra 250 mg/5ml.5-12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg
Gerti 1 kartą per parą po 4 matavimo šaukštelius arba 2 kartus per parą po 2 šaukštelius suspensijos, kurios koncentracija yra 250mg/5 ml.

9-12 metų vaikams, sveriantiems 30-40 kg
Gerti po dvi 500 mg kapsules 1 kartą per parą arba po vieną 500 mg kapsulę 2 kartus per parą.

Daugiau negu 40 kg sveriantiems paaugliams ir suaugusiems žmonėms
Gerti per parą po dvi arba keturias 500 mg kapsules iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus.Dozavimas specialiu atveju
( hemolizinio streptokoko (Streptococcus pyogenes) sukeltas tonzilitas ar faringitas
Vaikams. Paros dozė yra 30 mg /kg kūno svorio. Ji geriama arba iš karto, arba lygiomis dalimis per du kartus. Biodroxil būtina vartoti ne trumpiau kaip 10 parų.
Suaugusiems žmonėms. Paros dozė yra 1 g. Ji geriama iš karto arba lygiomis dalimis per du kartus. Biodroxil būtina vartoti ne trumpiau kaip 10 parų.

Komplikuota šlapimo organų infekcinė liga (pvz., pielonefritas)
Suaugusiems žmonėms. Reikia gerti po 1 g 2 kartus per parą. Biodroxil būtina vartoti 7-10 parų.
Kaulų ir (ar) sąnarių infekcinė liga tuo atveju, jei galima gydyti geriamaisiais
cefadroksilio preparatais
Vaikams. Paros dozė yra mažiausiai 50 mg/kg kūno svorio. Ji dalijama į 2-4 lygias dalis, kurios geriamos 6-12 valandų intervalais. Biodroxil būtina vartoti 3-5 savaites (priklauso nuo organizmo reakcijos į vaistą).
Suaugusiem žmonėms. Reikia gerti po 1 g 4 kartus per parą (6 valandų intervalais). Biodroxil reikia vartoti 3-5 savaites (priklauso nuo organizmo reakcijos į vaistą).
Dozavimas žmonėms, kurių inkstų funkcija nepakankama
Kreatinino klirensas
(ml/min./1,73 m2)
Kreatinino kiekis serume (mg/100 ml)

Pradinė dozė

Tolesnė dozė

Intervalai tarp dozių

5-25
10-25
10-0
1,4-2,5
2,5-5,5
Daugiau kaip 5,6
1000 mg
1000 mg
1000 mg
500 mg
500 mg
500 mg
12 val.
24 val.
36 val.Dozavimas hemodializuojamiems ligoniams
Tokiems pacientams 500 mg dozę reikia gerti likus 48 val. iki hemodializės ir 500 mg dozę ją baigus. Tokia pat dozę reikia gerti ir likus 48 valandoms iki kitos dializės, jei žmogus dializuojamas du ar tris kartus per savaitę.
Gydymo trukmė
Biodroksliliu paprastai gydoma 7-10 parų, tačiau jo patariama vartoti dar 2-3 paras po to, kai išnyksta ligos simptomai. Streptococcus pyogenes sukeltą infekcinę ligą reikia gydyti ne trumpiau kaip 10 parų.

Pavartojus per didelę Biodroxil dozę
Cefadroksilio perdozavimo atvejų iki šiol nebuvo. Manoma, jog perdozavimo atveju gali atsirasti tokių pat simptomų, kaip ir perdozavus kitokių cafalosporinų: pykinimas, haliucinacijos, hiperrefleksija, ekstrapiramidinės sistemos pažeidimo simptomai, inkstų funkcijos nepakankamumas, sąmonės pritemimas, net koma.
Vaisto perdozavus, tuoj pat būtina sukelti vėmimą ar išplauti skrandį. Jei reikia, galima daryti hemodializę. Būtina sektiinkstų funkciją bei vandens ir elektrolitų kiekį organizme, prireikus jį sunormalinti. 4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Biodroxil, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Biodroxil, kaip ir kiti cafalosporinai, paprastai toleruojamas gerai. Nepageidaujamas poveikis pasireiškia maždaug 6% ligonių. Dažniausiai sutrinka virškinimo trakto veikla (pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas), pasireiškia odos reakcija (niežulys, alerginė egzantema ar išbėrimas, urtikarija, medikamentinis karščiavimas, sąnarių skausmas, retai(angioedema).

Labai retai gali pasireikšti glositas, galvos svaigimas, nervingumas, nemiga ar ūminė alerginė reakcija (anafilaksinis šokas). Pavieniais atvejais gali prasidėti grybelių sukelta infekcinė liga, pvz., makšties mikozė, pienligė ir kt.

Buvo pavienių Stivenso ir Džonsono sindromo atvejų.

Medikamento vartojant ilgai, retai atsirasdavo kraujo pokyčių: eozinofilija, trombocitopenija, leukopenija, neutropenija. Gydymą nutraukus, jie išnyko. Pavieniais atvejais kraujo serume šiek tiek padaugėjo transaminazių (alaninaminotransferazės, aspartataminotransferazės).

Vartojant Biodroxil, kaip ir kitokių cefalosporinų ar penicilinų, gali būti tariamai teigiamas Koombo testas. Tariamai teigiamas gali būti ir gliukozės nustatymo šlapime nefermentiniu būdu testas.

Įtaka laboratorinių tyrimų duomenims
Gydymo cefadroksiliu metu ir po jo laikinai gali tapti teigiamas tiesioginis Koombo testas. Jis būna teigiamas ir naujagimiams, kurių motinos prieš gimdymą vartojo cefalosporinų. Vartojant cefadroksilio, gliukozės kiekį šlapime reikia nustatinėti fermentiniu būdu (pvz., testo juostele), nes redukcijos testo rezultatai gali būti tariamai didesni.5. KAIP LAIKYTI BIODROXIL

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Paruoštą suspensiją reikia laikyti ne aukštesnėje kaip 25° C temperatūroje gamintojo pakuotėje. Jos tinkamumo laikas - 14 parų.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Biodroxil vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.6. KITA INFORMACIJA

Biodroxil sudėtis:

Biodroxil 500 mg kietos kapsulės.
- Veiklioji medžiaga yra: 1 kapsulėje yra 500 mg cefadrokslilio.
- Pagalbinės medžiagos yra: Kapsulių turinys: magnio stearatas, natrio laurilsulfatas, mikrokristalinė celiuliozė. Korpusas: titano dioksidas, želatina.

Biodroxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai
- Veiklioji medžiaga yra: 5 ml (1 matavimo šaukštelyje) paruoštos suspensijos yra 250 mg cefadroksilio.
- Pagalbinės medžiagos yra: guaro lipai, magnio stearatas, koloidinis silicio dioksidas, titano dioksidas, talkas, sacharinas, cukrus, persikų ir abrikosų kvapo milteliai. 5 ml paruoštos suspensijos (1 gamintojo šaukštelyje) yra 3,5 mg sacharino ir apie 3,4 g cukraus.

Biodroxil išvaizda ir kiekis pakuotėje
Biodroxil 500 mg kietos kapsulės
Dėžutėje yra 12 kietų kapsulių.

Biodroxil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai
Dėžutėje yra 60 ml buteliukas su milteliais suspensijai ruošti.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
Sandoz GmbH,
Biochemiestrasse 10, A-6250,
Kundl, Austrija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas
Šeimyniškių 3A,
LT-09312 Vilnius
tel +370 5 2636037Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-06-17Geriamosios suspensijos ruošimas ir laikymo sąlygos
Įpilti į buteliuką geriamojo vandens tiek, kad būtų žemiau žiedo žymos ir stipriai pakratyti, po to įpilti vandens tiksliai iki žiedo žymos ir dar kartą stipriai pakratyti.
Buteliuką būtina stipriai pakratyti prieš kiekvieną vartojimą.
Paruoštą suspensiją reikia laikyti ne aukštesnėje kaip 25° C temperatūroje gamintojo pakuotėje. Jos tinkamumo laikas - 14 parų.

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7