Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Daugiau:

Susiję straipsniai:

BRONTEX 15MG/5ML SIR. 100ML

Vaistai > Kvėpavimo sistemą veikiantys vaistai > Atsikosėjimą lengvinantys vaistai
  Gamintojas:
RATIOPHARM GMBH

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
Brontex 15 mg/5 ml sirupas
Ambroksolio hidrochloridasAtidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Brontex galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 4-5 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Brontex ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Brontex
3. Kaip vartoti Brontex
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Brontex
6. Kita informacija1. KAS YRA BRONTEX IR KAM JIS VARTOJAMAS

Brontex vartojamas atsikosėjimui lengvinti, sergant ūminėmis bei lėtinėmis bronchų ir plaučių ligomis, kurių metu susidaro tąsaus sekreto2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BRONTEX

Brontex vartoti negalima:
jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ambroksolio hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei Brontex medžiagai;Specialių atsargumo priemonių reikia:

Labai retai pasitaikė pranešimų apie sunkias Stevens-Džonsono ir Lajelio pobūdžio odos reakcijas, atsiradusias ambroksolio vartojimo metu. Atsiradus odos ir gleivinių pokyčių, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ir nutraukti ambroksolio vartojimą.

Jaunesni nei 2 metų vaikai
Jaunesniems kaip 2 metų vaikams Brontex galima vartoti tik gydytojui prižiūrint. Sutrikusi inkstų funkcija
Jei sutrikusi Jūsų inkstų funkcija, prieš tai pasitarus su gydytoju, Brontex reikia vartoti labai atsargiai (tai yra mažesne doze arba darant tarp vaisto vartojimo ilgesnes pertraukas).
Sunkus inkstų nepakankamumas
Esant sunkiam inkstų nepakankamumui, kepenyse iš ambroksolio susidarantys metabolitai gali kauptis organizme.
Sunki kepenų liga
Jei Jūs sergate sunkia kepenų liga, prieš tai pasitarus su gydytoju, Brontex galima vartoti tik labai atsargiai (tai yra mažesne doze arba darant tarp vaisto vartojimo ilgesnes pertraukas).
Kai yra reta bronchų liga (pvz., piktybinis ciliarinis sindromas), kuri reiškiasi gausia skreplių sankaupa kvėpavimo takuose, Brontex reikėtų vartoti labai atsargiai, prižiūrint gydytojui, nes kvėpavimo takuose gali kauptis sekreto.
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Sudėtyje yra propilenglikolio, kuris gali sukelti panašių simtomų kaip alkoholis.

Kadangi ambroksolis gali dirginti virškinimo trakto gleivinę, vaisto atsargiai turėtų vartoti pacientai, kuriems yra ar yra buvusi pepsinė opa.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Vaistai nuo kosulio
Ambroksolio vartojant kartu su vaistais nuo kosulio, dėl kosulio reflekso slopinimo gali atsirasti pavojinga sekreto stazė, todėl minėtų vaistų vartoti kartu galima tik pagal labai tiksliai nustatytas indikacijas.

Antibiotikai
Pastebėta, kad ambroksolis, vartojamas kartu su amoksicilinu, cefuroksimu, doksiciklinu ir eritromicinu, gerina minėtų antibiotikų skvarbumą į bronchų sekretą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Ambroksolio hidrochloridas prasiskverbia per placentos barjerą. Tyrimai su gyvūnais tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo poveikio nėštumo eigai, embriono ar vaisiaus vystymuisi, gimdymui ar postnataliniam vystymuisi neparodė. Pirmaisiais trimis nėštumo mėnesiais Brontex vartoti nerekomenduojama.

Veikliosios preparato medžiagos patenka į motinos pieną. Žindyvėms Brontex vartoti nerekomenduojama, nors kūdikiui nepalankus poveikis pasireikšti neturėtų.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Brontex medžiagas

Šio preparato sudėtyje yra sorbitolio, propilenglikolio.
Propilenglikolis gali sudirginti odą.
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Jeigu Jums nustatytas nepakantumas bet kurios kilmės cukrui, šį preparatą galima vartoti tik pasitarus su gydytoju. Sorbitolio energinė vertė yra 2,6 kkal/kg kūno svorio. Sorbitolis pasižymi švelniu vidurius paleidžiančiu poveikiu. Viename Brontex sirupo matavimo šaukšte yra 2,1 g sorbitolio (tai atitinka 0,18 duonos vienetų).3. KAIP VARTOTI BRONTEX

Brontex sirupą visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Vartojimo metodas ir trukmė
Sirupą reikėtų gerti pavalgius, naudoti matavimo šaukštą. Nuoroda Geriant pakankamai skysčių, sustiprėja Brontex sirupo poveikis sekreto skystėjimui. Todėl gydymosi metu reikia gerti pakankamai skysčių.
Vaisto vartojimo trukmę, atsižvelgiant į ligos sunkumą, nustato gydytojas. Jei vaisto geriate be gydytojo nurodymų, tai nevartokite Brontex sirupo ilgiau negu 4-5 paras. Jei gydytojas nenurodė kitaip, vaisto reikėtų vartoti tokiu būdu:
Jaunesni nei 2 metų vaikai Paprastai geriama 2 kartus per dieną po ½ matavimo taurelės* - 2,5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 15 mg ambroksolio hidrochlorido per parą)
2-5 metų vaikai Paprastai geriama 3 kartus per dieną po ½ matavimo taurelės* - 2,5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 22,5 mg ambroksolio hidrochlorido per parą). 6-12 metų vaikai Paprastai vartojama 2-3 kartus per parą po vieną matavimo taurelę*, kuriame yra 5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 30-45 mg ambroksolio hidrochlorido per parą). Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų vaikai Paprastai geriama pirmąsias 2-3 paras 3 kartus per parą po 2 matavimo taureles*, kiekviename yra po 5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 60-90 mg ambroksolio hidrochlorido per parą), paskui – 2 kartus per parą po 2 dozavimo taureles*, kurių kiekviename yra po 5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 60 mg ambroksolio hidrochlorido per parą). * pakuotėje yra dozavimo taurelė.

Nuoroda Jei Jums sutrikusi inkstų funkcija arba sergate sunkia kepenų liga, gydytojui nurodžius, vaisto dozę reikia sumažinti arba tarp vaisto vartojimo daryti ilgesnes pertraukas. Jeigu manote, kad Brontex sirupas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Brontex dozę

Perdozavus ambroksolio, apsinuodijimo požymių nepastebėta. Pranešama apie trumpalaikį sujaudinimą ir viduriavimą. Atsitiktinai ar sąmoningai labai perdozavus vaisto, gali atsirasti šių požymių: gausus seilėtekis, springimas, vėmimas, sumažėjęs kraujospūdis. Jei Brontex sirupo išgėrėte pernelyg daug ir atsirado aukščiau minėtų požymių, kreipkitės į gydytoją. Perdozavus vaisto, kreipkitės į gydytoją. Skubios gydymo priemonės - vėmimo sukėlimas ir skrandžio plovimas - paprastai nėra tinkamos; jas galima bandyti taikyti tik atsiradus perdozavimo požymių. Reikėtų naudoti priemones, skirtas gydyti tiems simptomams, kurių atsiranda perdozavus vaisto.Pamiršus pavartoti Brontex

Jei pamirštama išgerti Brontex ar jo buvo išgerta pernelyg mažai, nereikia gerti jo daugiau; toliau vartokite vaistą gydytojo nurodyta tvarka.
Nustojus vartoti Brontex

Nepasitarę su gydytoju, nenutraukite vaisto vartojimo, nes gali pablogėti ligos eiga.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Brontex, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Paprastai ambroksolio hidrochloridas toleruojamas gerai.

Nepageidaujamo poveikio dažnio apibūdinimai:
Labai dažni (≥1/10);
Dažni (nuo ≥1/100 iki <1/10);
Nedažni (nuo ≥1/1 000 iki <1/100);
Reti (nuo ≥1/10 000 iki <1/1 000);
Labai reti (<1/10 000).

Imuninės sistemos sutrikimai
Retai. Odos išbėrimas, dilgėlinė, angioneurozinė edema
Labai retai. Anafilaksinės reakcijos, įskaitant anafilaksinį šoką (veido pabrinkimas, dusulys, temperatūros padidėjimas, drebulys), kitos alerginės reakcijos.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Retai. Sekreto tekėjimas iš nosies.

Virškinimo trakto sutrikimai
Nedažnai. Nevirškinimas, bei kitokie silpni virškinimo trakto sutrikimo simptomai, pykinimas, vėmimas.
Retai. Seilėtekis, rėmuo, viduriavimas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Retai. Šlapinimosi sutrikimai.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI BRONTEX

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Brontex vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Po pirmojo buteliuko atidarymo galima vartoti 6 mėnesius.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.6. KITA INFORMACIJA

Brontex sudėtis

Veiklioji medžiaga yra: ambroksolio hidrochloridas. 5 ml sirupo yra 15 mg ambroksolio hidrochlorido. 1 ml sirupo yra 3 mg ambroksolio hidrochlorido.
Pagalbinės medžiagos yra sorbitolis (E 420), propilenglikolis, aviečių skonio medžiaga, sacharinas, išgrynintas vanduo.Brontex išvaizda ir kiekis pakuotėje

Sirupas yra skaidrus.
Brontex tiekiamas buteliukais po 100 ml sirupo. Pakuotėje yra matavimo taurelė. Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas:
ratiopharm GmbH, Graf-Arco-Str. 3 , 89079 Ulm, Vokietija Tel. (07 31) 40202, Faksas (0731) 4 02 73 30
Gamintojas
Merckle GmbH, Ludwig-Merckle-Str. 3, D-89143 Blaubeuren, Vokietija
Telefonas 49 7 34 41 40; faksas 49 73 44 14 16 20Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

ratiopharm
Subačiaus g. 23-2/ Rasų g. 2-2,
LT-11350 Vilnius
Lietuva
Tel.: +370 5 212 32 95
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-07-21
Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Brontex 15 mg/5 ml sirupas 2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

5 ml sirupo yra 15 mg ambroksolio hidrochlorido.
1 ml sirupo yra 3 mg ambroksolio hidrochlorido.
Pagalbinės medžiagos: sudėtyje yra sorbitolio (E 420) (2,1 g/5 ml)

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. FARMACINĖ FORMA

Sirupas.
Sirupas yra skaidrus tirpalas.4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Kvėpavimo takų sekreto skystinimas ligoniams, sergantiems ūmine arba lėtine bronchų ar plaučių liga, kurios metu sutrinka sekreto išskyrimas ir šalinimas.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Jeigu nenurodoma kitaip, vaisto patartina vartoti tokiu būdu:Jaunesni kaip 2 metų vaikai Gerti 2 kartus per parą po pusę matavimo taurelės* (tai atitinka 5 ml sirupo arba 15 mg ambroksolio hidrochlorido per parą);
2-5 metų vaikai Gerti 3 kartus per parą po pusę matavimo taurelės sirupo (tai atitinka 7,5 ml sirupo arba 22,5 mg ambroksolio hidrochlorido per parą);
6-12 metų vaikai Gerti 2-3 kartus per parą po vieną matavimo taurelę (5 ml) sirupo (tai atitinka 10 ml -15 ml sirupo arba 30-45 mg ambroksolio hidrochlorido per parą).
Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų vaikai Paprastai pirmąsias 2-3 paras reikia gerti 2-3 kartus per parą po dvi matavimo taureles (10ml sirupo) (tai atitinka 60- 90 mg ambroksolio hidrochlorido per parą), paskui – po 2 kartus per parą po dvi matavimo taureles (10 ml sirupo) (tai atitinka 60 mg ambroksolio hidrochlorido per parą). * pakuotėje yra speciali žymėta matavimo taurelė.Ligoniams, sergantiems sunkiu inkstų veiklos nepakankamumu, gali kauptis ambroksolio metabolizmo kepenyse metu atsiradę junginiai, todėl palaikomąją dozę reikėtų atitinkamai mažinti ir (arba) vartoti rečiau.

Sirupą reikia gerti valgio metu ar iškart po valgio. Vaistui dozuoti reikia naudoti matavimo indelį.

Vaisto vartojimo trukmė individuali. Ji nustatoma atsižvelgiant į indikacijas bei ligos eigą.
Ambroksolio nepatariama vartoti ilgiau negu 4 – 5 paras.
Ambroksolio sekretą skystinantį poveikį stiprina skysčio vartojimas.
Apie vartojimą sergant inkstų ir kepenų ligomis žr. 4.4 skyriuje.

Pagyvenusio amžiaus ligoniams dozės koreguoti dažniausiai nereikia.

4.3 Kontraindikacijos

Brontex negalima vartoti, jei padidėjęs jautrumas ambroksoliui ar bet kuriai pagalbinei medžiagai.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Esant sunkiam inkstų nepakankamumui, kepenyse gali susidaryti ambroksolio metabolitų sankaupa (žr. sk. 4.3. Kontraindikacijos).

Jei sutrikusi bronchų motorika ir padidėjusi gleivių sekrecija, pvz., dėl retai pasireiškiančio piktybinio virpamojo epitelio sindromo, ambroksolio reikia vartoti atsargiai, kadangi tokiu atveju dažniau galima sekreto stazė.

Ligoniams, kurių sutrikusi inkstų veikla arba kurie serga sunkia kepenų liga, ambroksolio reikėtų vartoti labai atsargiai, t. y. gerti rečiau ir (arba) mažesnę dozę.

Kadangi ambroksolis gali dirginti virškinimo trakto gleivinę, vaisto atsargiai turėtų vartoti pacientai, kuriems yra ar yra buvusi pepsinė opa.

Šio vaisto negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – fruktozės netoleravimas.

Nurodymas diabetu sergantiems ligoniams
Viename matavimo šaukštelyje, t. y. 5 ml geriamojo tirpalo yra 1,75 g sorbitolio (toks kiekis atitinka 0,15 santykinio angliavandenių pakeitimo vieneto), todėl pacientams, kuriems yra retas paveldimas fruktozės netoleravimas, šio vaistinio preparato vartoti negalima.
Tokia sorbitolio dozė taip pat gali šiek tiek laisvinti vidurius.

Šio vaistinio preparato negalima vartoti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – Lapp laktazės stygius arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcija.

Buvo pranešimų apie labai retais atvejais pasireiškusį sunkų odos pažeidimą (pvz., Stivenso - Džonsono sindromą, Lajelio sindromą), susijusį su mukolizinių preparatų, pvz., ambroksolio, vartojimu. Daugumą jų galėjo lemti ligos sunkumas arba kartu vartojami medikamentai.

Pacientą reikia įspėti, kad atsiradus naujam odos ar gleivinės pažeidimui, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Saugumo sumetimais, gydymą ambroksolio hidrochloridu tokiu atveju reikia nutraukti.

Jei sutrikusi bronchų motorika ir padidėjusi gleivių sekrecija, pvz., dėl retai pasireiškiančio piktybinio ciliarinio sindromo, ambroksolio hidrochlorido reikia vartoti atsargiai, kadangi tokiu atveju dažniau galima sekreto stazė.
Ligoniams, kurių inkstų veikla sutrikusi arba kurie serga sunkia kepenų liga, ambroksolio hidrochlorido reikia vartoti labai atsargiai, t.y. gerti rečiau ir (arba) mažesnę dozę.

Ambroksolio hidrochlorido sirupu gydomus jaunesnius kaip 2 metų vaikus turi nuolat stebėti sveikatos priežiūros specialistas.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Vaistai nuo kosulio
Ambroksolio vartojant kartu su vaistais nuo kosulio, dėl kosulio reflekso slopinimo gali atsirasti pavojinga sekreto stazė, todėl minėtų vaistų vartoti kartu galima tik pagal labai tiksliai nustatytas indikacijas.

Antibiotikai
Pastebėta, kad ambroksolis, vartojamas kartu su amoksicilinu, cefuroksimu, doksiciklinu ir eritromicinu, gerina minėtų antibiotikų skvarbumą į bronchų sekretą.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Duomenų apie ambroksolio vartojimą nėštumo laikotarpiu nėra. Tai ypač aktualu iki 28-tos nėštumo savaitės. Tyrimais su gyvūnais ambroksolio apsigimimus sukeliančio poveikio nenustatyta (žr. sk. 5.3). Nėštumo metu, ypač pirmuosius tris mėnesius, Brontex galima vartoti tik atidžiai įvertinus jo naudą ir galimą pavojų.
Tyrimais su gyvūnais nustatyta, kad ambroksolio patenka į žindyvės pieną. Kadangi patyrimo apie vartojimą nepakanka, Brontex žindymo laikotarpiu galima vartoti tik atidžiai įvertinus jo naudą ir galimą pavojų.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Brontex gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Paprastai ambroksolio hidrochloridas toleruojamas gerai.

Nepageidaujamo poveikio dažnio apibūdinimai:
Labai dažni (≥1/10);
Dažni (nuo ≥1/100 iki <1/10);
Nedažni (nuo ≥1/1 000 iki <1/100);
Reti (nuo ≥1/10 000 iki <1/1 000);
Labai reti (<1/10 000).

Imuninės sistemos sutrikimai
Retai. Odos išbėrimas, dilgėlinė, angioneurozinė edema
Labai retai. Anafilaksinės reakcijos, įskaitant anafilaksinį šoką (veido pabrinkimas, dusulys, temperatūros padidėjimas, drebulys), kitos alerginės reakcijos.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Retai. Sekreto tekėjimas iš nosies.

Virškinimo trakto sutrikimai
Nedažnai. Dispepsija, bei kitokie silpni virškinimo trakto sutrikimo simptomai, pykinimas, vėmimas.
Retai. Seilėtekis, rėmuo, viduriavimas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Retai. Šlapinimosi sutrikimai.

4.9 Perdozavimas

a) Perdozavimo simptomai Perdozavus ambroksolio, apsinuodijimo požymių nepastebėta. Pranešama apie trumpalaikį sujaudinimą ir viduriavimą. Parenteraliai įvesto ambroksolio dozė 15 mg/kg kūno svorio per parą ir geriamoji ambroksolio dozė 25 mg/kg kūno svorio per dieną toleruojama gerai. Atsižvelgiant į ikiklinikinių tyrimų duomenis, smarkiai perdozavus ambroksolio, galimi šie požymiai: gausus seilėtekis, springimas, vėmimas, sumažėjęs kraujospūdis. b) Perdozavimo gydymas Skubios terapines priemones - vėmimo sukėlimas ir skrandžio plovimas, paprastai nėra tinkamos; jas galima bandyti taikyti tik labai smarkiai perdozavus vaisto. Gydymui taikomos simptominės gydymo priemonės.

5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – Mukolitikai, ATC kodas –R05CB06
Ambroksolis yra bromheksino N-desmetilo metabolitas. Nors jo poveikio mechanizmas nėra galutinai išaiškintas, įvairiais tyrimais įrodyta, kad jis skatina sekreto susidarymą ir šalinimą. Bandymais su gyvūnais nustatyta, kad padidėja serozinio bronchų sekreto dalis. Sumažėjus sekreto klampumui ir suaktyvėjus virpamajam epiteliui, skatinamas skreplių pasišalinimas. Be to, nustatyta, kad vartojant ambroksolį padidėja surfaktanto sintezė ir sekrecija (“surfaktanto aktyvacija”). Vėliau buvo išaiškinta, kad padidėja kraujagyslių-bronchų membranos laidumas. Išgėrus vaisto, poveikis atsiranda vidutiniškai po 30 min. ir trunka, atsižvelgiant į dozę, nuo 6 iki 12 valandų.
Farmakokinetinės savybės

Išgertas ambroksolis žmogaus organizme rezorbuojasi greitai ir beveik visiškai. Jo išgėrus Tmax yra 1-3 valandos. Geriamojo ambroksolio absoliutus biologinis įsisavinimas dėl presisteminės eliminacijos kepenyse sumažėja apie trečdalį. Susidaro pro inkstus prasiskverbiančių metabolitų (pvz., dibromantranilo rūgšties, gliukuronidų). Su kraujo plazmos baltymais susijungia apie 85% (80-90) ambroksolio. Terminalinis eliminacijos periodas yra 7-12 val. Bendras ambroksolio ir jo metabolitų pusinės eliminacijos periodas yra apie 22 val. Apie 90% vaisto kepenyse susidariusių metabolitų pavidalu išsiskiria pro inkstus. Mažiau negu 10% ambroksolio pro inkstus pasišalina nepakitusiu pavidalu. Dėl didelio jungimosi su kraujo plazmos baltymais ir intensyvaus pasiskirstymo audiniuose, lėto grįžimo iš audinių į kraujotaką, mažai tikėtina galimybė pašalinti ambroksolį iš organizmo dializės ir forsuotos diurezės būdais. Kai esti sunki kepenų liga, ambroksolio klirensas sumažėja 20-40%. Smarkiai sutrikus inkstų veiklai, pailgėja ambroksolio metabolitų pusinės eliminacijos periodas. Ambroksolio prasiskverbia į smegenų skystį, pro placentą patenka į motinos pieną.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

- Ūminis toksiškumas Ūminio toksiškumo tyrimais su eksperimentiniais gyvūnais jokio padidėjusio jautrumo nenustatyta (žr. taip pat sk. Perdozavimas). - Kartotinių dozių toksiškumas Kartotinių dozių toksiškumo bandymais, kai buvo tiriamos 2 gyvūnų rūšys, jokių su šia medžiaga susijusių pakitimų nenustatyta. - Genotoksinis ir kancerogeninis poveikis Ilgalaikis ambroksolio vartojimas eksperimentiniams gyvūnams kancerogeninio poveikio nesukėlė. Išsamių ambroksolio genotoksinio poveikio tyrimų neatlikta; iki šiol atliktų tyrimų rezultatai buvo neigiami. - Toksinis poveikis dauginimosi funkcijai Toksinio poveikio embrionui tyrimais, kurie atlikti su žiurkėmis ir triušiais, kai buvo vartojama 3 g/kg arba 200 mg/kg kūno svorio dozė, vaisto teratogeninio poveikio neišaiškinta. Žiurkių perinatalinė ir postnatalinė raida buvo paveikta tik vartojant didesnę kaip 500 mg/kg dozę. Duodant žiurkėms dozę iki 1,5 g/kg kūno svorio, vaisingumo sutrikimų nepastebėta. Ambroksolis prasiskverbia pro placentą ir patenka į eksperimentinių gyvūnų patelių pieną. Apie vaisto vartojimą nėštumo ir žindymo laikotarpiu išsamių duomenų nėra.

6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Sorbitolis (E420)
Propilenglikolis
Aviečių skonio medžiaga
Sacharinas
Išgrynintas vanduo.

6.2 Nesuderinamumas

Duomenys nebūtini.

6.3 Tinkamumo laikas

5 metai.
Po pirmojo buteliuko atidarymo galima vartoti 6 mėnesius.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
Po pirmojo buteliuko atidarymo vaistinio preparato laikymo sąlygos nurodytos 6.3 skyriuje.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Gintaro spalvos, III tipo stiklo buteliukas, uždarytas PP dangteliu,
Kartono dėžutėje yra vienas buteliukas, kuriame yra 100 ml sirupo, bei PP matavimo taurelė.

6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti

Specialių reikalavimų nėra.7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

ratiopharm GmbH Graf - Arco - Str. 3 89079 Ulm, Vokietija

8. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS (-IAI)

LT/1/95/1616/0039. RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA

2009-07-2110. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2009-07-21
Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

II PRIEDAS

RINKODAROS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOSA. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamintojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

Merckle GmbH
Ludwig - Merckle - Str. 3
D-89143 Blaubeuren
VokietijaB. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

• TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, TAIKOMI RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJUI

Nereceptinis vaistinis preparatas

III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS

INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS

KARTONO DĖŽUTĖ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Brontex 15 mg/5 ml sirupas
Ambroksolio hidrochloridas2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

5 ml sirupo yra 15 mg ambroksolio hidrochlorido. 1 ml sirupo yra 3 mg ambroksolio hidrochlorido.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Pagalbinės medžiagos: sorbitolis (E 420)4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

Sirupas
100 ml. Pakuotėje yra matavimo taurelė. 5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)

Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)

Pastaba sergantiesiems cukriniu diabetu: 5 ml sirupo yra 2,1 g sorbitolio (tai atitinka 0,18 duonos vieneto).8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki
Po pirmojo buteliuko atidarymo galima vartoti 6 mėnesius.9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

ratiopharm GmbH
Graf - Arco - Str. 3,
89079 Ulm, Vokietija12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT/1/95/1616/00313. SERIJOS NUMERIS

Serija14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Nereceptinis vaistinis preparatas15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA

Vartojama kvėpavimo takų sekreto skystinimui ligoniams, sergantiems ūmine arba lėtine bronchų ar plaučių liga, kurios metu sutrinka sekreto išskyrimas ir šalinimas.
Jeigu nenurodoma kitaip, vaisto patartina vartoti tokiu būdu:

0-2 m. vaikai*
2-5 m. vaikai

Iš ryto
2,5 ml
2,5 ml

Per pietus

2,5 ml

Vakare
2,5 ml
2,5 ml

Paros dozė
Po 2,5 ml 2 kartus per parą
Po 2,5 ml 3 kartus per parą
6-12 m. vaikai
Vyresni kaip 12 m. vaikai ir suaugusieji

Iš ryto
5 ml
10 ml

Per pietus
5 ml
10 ml

Vakare
5 ml
10 ml

Paros dozė
Po 5 ml 2-3 kartus per parą
Po 10 ml 2-3 kartus per parą

* tik gydytojui prižiūrint

Sirupą reikia gerti pavalgius, naudoti matavimo taurelę.16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

Brontex 15 mg/ 5ml


INFORMACIJA ANT VIDINĖS PAKUOTĖS

BUTELIUKAS1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Brontex 15 mg/ 5 ml sirupas
Ambroksolio hidrochloridas2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

5 ml sirupo yra 15 mg ambroksolio hidrochlorido. 1 ml sirupo yra 3 mg ambroksolio hidrochlorido.


3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Pagalbinės medžiagos: sorbitolis (E 420)4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

Sirupas 100 ml. Pakuotėje yra matavimo taurelė.5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)

Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)

Pastaba sergantiesiems cukriniu diabetu: 5 ml sirupo yra 2,1 g sorbitolio (tai atitinka 0,18 duonos vieneto).8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki
Po pirmojo buteliuko atidarymo galima vartoti 6 mėnesius.9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

ratiopharm GmbH
Graf - Arco - Str. 3,
89079 Ulm, Vokietija12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT/1/95/1616/00313. SERIJOS NUMERIS

Serija14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Nereceptinis vaistinis preparatas15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

Brontex 15 mg/ 5mlB. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI
Brontex 15 mg/5 ml sirupas
Ambroksolio hidrochloridasAtidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Brontex galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 4-5 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Brontex ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Brontex
3. Kaip vartoti Brontex
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Brontex
6. Kita informacija1. KAS YRA BRONTEX IR KAM JIS VARTOJAMAS

Brontex vartojamas atsikosėjimui lengvinti, sergant ūminėmis bei lėtinėmis bronchų ir plaučių ligomis, kurių metu susidaro tąsaus sekreto2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BRONTEX

Brontex vartoti negalima:
jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ambroksolio hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei Brontex medžiagai;Specialių atsargumo priemonių reikia:

Labai retai pasitaikė pranešimų apie sunkias Stevens-Džonsono ir Lajelio pobūdžio odos reakcijas, atsiradusias ambroksolio vartojimo metu. Atsiradus odos ir gleivinių pokyčių, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ir nutraukti ambroksolio vartojimą.

Jaunesni nei 2 metų vaikai
Jaunesniems kaip 2 metų vaikams Brontex galima vartoti tik gydytojui prižiūrint. Sutrikusi inkstų funkcija
Jei sutrikusi Jūsų inkstų funkcija, prieš tai pasitarus su gydytoju, Brontex reikia vartoti labai atsargiai (tai yra mažesne doze arba darant tarp vaisto vartojimo ilgesnes pertraukas).
Sunkus inkstų nepakankamumas
Esant sunkiam inkstų nepakankamumui, kepenyse iš ambroksolio susidarantys metabolitai gali kauptis organizme.
Sunki kepenų liga
Jei Jūs sergate sunkia kepenų liga, prieš tai pasitarus su gydytoju, Brontex galima vartoti tik labai atsargiai (tai yra mažesne doze arba darant tarp vaisto vartojimo ilgesnes pertraukas).
Kai yra reta bronchų liga (pvz., piktybinis ciliarinis sindromas), kuri reiškiasi gausia skreplių sankaupa kvėpavimo takuose, Brontex reikėtų vartoti labai atsargiai, prižiūrint gydytojui, nes kvėpavimo takuose gali kauptis sekreto.
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Sudėtyje yra propilenglikolio, kuris gali sukelti panašių simtomų kaip alkoholis.

Kadangi ambroksolis gali dirginti virškinimo trakto gleivinę, vaisto atsargiai turėtų vartoti pacientai, kuriems yra ar yra buvusi pepsinė opa.

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Vaistai nuo kosulio
Ambroksolio vartojant kartu su vaistais nuo kosulio, dėl kosulio reflekso slopinimo gali atsirasti pavojinga sekreto stazė, todėl minėtų vaistų vartoti kartu galima tik pagal labai tiksliai nustatytas indikacijas.

Antibiotikai
Pastebėta, kad ambroksolis, vartojamas kartu su amoksicilinu, cefuroksimu, doksiciklinu ir eritromicinu, gerina minėtų antibiotikų skvarbumą į bronchų sekretą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Ambroksolio hidrochloridas prasiskverbia per placentos barjerą. Tyrimai su gyvūnais tiesioginio ar netiesioginio kenksmingo poveikio nėštumo eigai, embriono ar vaisiaus vystymuisi, gimdymui ar postnataliniam vystymuisi neparodė. Pirmaisiais trimis nėštumo mėnesiais Brontex vartoti nerekomenduojama.

Veikliosios preparato medžiagos patenka į motinos pieną. Žindyvėms Brontex vartoti nerekomenduojama, nors kūdikiui nepalankus poveikis pasireikšti neturėtų.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Brontex medžiagas

Šio preparato sudėtyje yra sorbitolio, propilenglikolio.
Propilenglikolis gali sudirginti odą.
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Jeigu Jums nustatytas nepakantumas bet kurios kilmės cukrui, šį preparatą galima vartoti tik pasitarus su gydytoju. Sorbitolio energinė vertė yra 2,6 kkal/kg kūno svorio. Sorbitolis pasižymi švelniu vidurius paleidžiančiu poveikiu. Viename Brontex sirupo matavimo šaukšte yra 2,1 g sorbitolio (tai atitinka 0,18 duonos vienetų).3. KAIP VARTOTI BRONTEX

Brontex sirupą visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Vartojimo metodas ir trukmė
Sirupą reikėtų gerti pavalgius, naudoti matavimo šaukštą. Nuoroda Geriant pakankamai skysčių, sustiprėja Brontex sirupo poveikis sekreto skystėjimui. Todėl gydymosi metu reikia gerti pakankamai skysčių.
Vaisto vartojimo trukmę, atsižvelgiant į ligos sunkumą, nustato gydytojas. Jei vaisto geriate be gydytojo nurodymų, tai nevartokite Brontex sirupo ilgiau negu 4-5 paras. Jei gydytojas nenurodė kitaip, vaisto reikėtų vartoti tokiu būdu:
Jaunesni nei 2 metų vaikai Paprastai geriama 2 kartus per dieną po ½ matavimo taurelės* - 2,5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 15 mg ambroksolio hidrochlorido per parą)
2-5 metų vaikai Paprastai geriama 3 kartus per dieną po ½ matavimo taurelės* - 2,5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 22,5 mg ambroksolio hidrochlorido per parą). 6-12 metų vaikai Paprastai vartojama 2-3 kartus per parą po vieną matavimo taurelę*, kuriame yra 5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 30-45 mg ambroksolio hidrochlorido per parą). Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų vaikai Paprastai geriama pirmąsias 2-3 paras 3 kartus per parą po 2 matavimo taureles*, kiekviename yra po 5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 60-90 mg ambroksolio hidrochlorido per parą), paskui – 2 kartus per parą po 2 dozavimo taureles*, kurių kiekviename yra po 5 ml Brontex sirupo (tai atitinka 60 mg ambroksolio hidrochlorido per parą). * pakuotėje yra dozavimo taurelė.

Nuoroda Jei Jums sutrikusi inkstų funkcija arba sergate sunkia kepenų liga, gydytojui nurodžius, vaisto dozę reikia sumažinti arba tarp vaisto vartojimo daryti ilgesnes pertraukas. Jeigu manote, kad Brontex sirupas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Brontex dozę

Perdozavus ambroksolio, apsinuodijimo požymių nepastebėta. Pranešama apie trumpalaikį sujaudinimą ir viduriavimą. Atsitiktinai ar sąmoningai labai perdozavus vaisto, gali atsirasti šių požymių: gausus seilėtekis, springimas, vėmimas, sumažėjęs kraujospūdis. Jei Brontex sirupo išgėrėte pernelyg daug ir atsirado aukščiau minėtų požymių, kreipkitės į gydytoją. Perdozavus vaisto, kreipkitės į gydytoją. Skubios gydymo priemonės - vėmimo sukėlimas ir skrandžio plovimas - paprastai nėra tinkamos; jas galima bandyti taikyti tik atsiradus perdozavimo požymių. Reikėtų naudoti priemones, skirtas gydyti tiems simptomams, kurių atsiranda perdozavus vaisto.Pamiršus pavartoti Brontex

Jei pamirštama išgerti Brontex ar jo buvo išgerta pernelyg mažai, nereikia gerti jo daugiau; toliau vartokite vaistą gydytojo nurodyta tvarka.
Nustojus vartoti Brontex

Nepasitarę su gydytoju, nenutraukite vaisto vartojimo, nes gali pablogėti ligos eiga.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Brontex, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Paprastai ambroksolio hidrochloridas toleruojamas gerai.

Nepageidaujamo poveikio dažnio apibūdinimai:
Labai dažni (≥1/10);
Dažni (nuo ≥1/100 iki <1/10);
Nedažni (nuo ≥1/1 000 iki <1/100);
Reti (nuo ≥1/10 000 iki <1/1 000);
Labai reti (<1/10 000).

Imuninės sistemos sutrikimai
Retai. Odos išbėrimas, dilgėlinė, angioneurozinė edema
Labai retai. Anafilaksinės reakcijos, įskaitant anafilaksinį šoką (veido pabrinkimas, dusulys, temperatūros padidėjimas, drebulys), kitos alerginės reakcijos.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Retai. Sekreto tekėjimas iš nosies.

Virškinimo trakto sutrikimai
Nedažnai. Nevirškinimas, bei kitokie silpni virškinimo trakto sutrikimo simptomai, pykinimas, vėmimas.
Retai. Seilėtekis, rėmuo, viduriavimas.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Retai. Šlapinimosi sutrikimai.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI BRONTEX

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Brontex vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Po pirmojo buteliuko atidarymo galima vartoti 6 mėnesius.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.6. KITA INFORMACIJA

Brontex sudėtis

Veiklioji medžiaga yra: ambroksolio hidrochloridas. 5 ml sirupo yra 15 mg ambroksolio hidrochlorido. 1 ml sirupo yra 3 mg ambroksolio hidrochlorido.
Pagalbinės medžiagos yra sorbitolis (E 420), propilenglikolis, aviečių skonio medžiaga, sacharinas, išgrynintas vanduo.Brontex išvaizda ir kiekis pakuotėje

Sirupas yra skaidrus.
Brontex tiekiamas buteliukais po 100 ml sirupo. Pakuotėje yra matavimo taurelė. Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas:
ratiopharm GmbH, Graf-Arco-Str. 3 , 89079 Ulm, Vokietija Tel. (07 31) 40202, Faksas (0731) 4 02 73 30
Gamintojas
Merckle GmbH, Ludwig-Merckle-Str. 3, D-89143 Blaubeuren, Vokietija
Telefonas 49 7 34 41 40; faksas 49 73 44 14 16 20Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

ratiopharm
Subačiaus g. 23-2/ Rasų g. 2-2,
LT-11350 Vilnius
Lietuva
Tel.: +370 5 212 32 95
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-07-21
Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7