Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

CICLORALHEXAL 100MG/ML GERIAM. TIRP. 50ML

Vaistai
  Gamintojas:
HEXAL

INFORMACINIS LAPELIS

Gerb. paciente,
Prašom atidžiai perskaityti informacinį lapelį, kuriame pateikta svarbios informacijos, kaip vartoti medikamentą. Jei kyla papildomų klausimų, reikia klausti gydytojo arba vaistininko.

CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamasis tirpalas
Veiklioji medžiaga – ciklosporinas.
Sudėtis
Veiklioji medžiaga
1 ml geriamojo tirpalo yra 100 mg ciklosporino.
Kitos sudedamosios dalys
Bevandenis etanolis, makrogolglicerolio hidroksistearatas 40, makrogolis 400, tokoferosolanas.

Vaisto forma ir pakuotė
Geriamasis tirpalas
Gamintojo pakuotė , kurioje yra 50 ml.tirpalo
Vaistinės medžiagos, indikacijų grupė arba veikimo būdas

CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamasis tirpalas yra medikamentas, slopinantis organizmo gynybinę reakciją (imunitetą slopinantis vaistas).

Registravimo liudijimo turėtojas
HEXAL AG
Industriestraße 25
83607 Holzkirchen
Telefonas +080 24/90 80, faksas +080 24/90 82 90Gamintojas
Salutas Pharma GmbH
(vienas iš HEXAL AG įmonių)
Otto-von-Guericke-Alee 1
39179 Barleben, Vokietija

Indikacijos
CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamasis tirpalas tinka toliau išardytais atvejais.
1. Persodinto alogeninio organo: inksto, kepenų, kasos, širdies, plaučių ar širdies kartu su plaučiais atmetimo profilaktika (ciklosporinas vartojamas kartu su kitais transplantacinį imunitetą slopinančiais preparatais.
2. Ligos “Transplantantas prieš šeimininką”, pasireiškusios po alogeninių kaulų čiulpų persodinimo, profilaktika ir gydymas.
3. Aktyvaus neinfekcinio tarpinio arba užpakalinio uveito, galinčio pažeisti regą, gydymas tuo atveju, jeigu įprastiniai medikamentai yra neveiksmingi arba sukelia nepriimtiną nepageidaujamą poveikį.
Bechčeto uveito, pasireiškiančio tinklainę apimančiu recidyvuojančiu uždegimu, gydymas.
4. Sunkios, vaistų poveikiui atsparios plokštelinės psoriazės gydymas tuo atveju, jei įprastinis gydymas sisteminio poveikio medikamentais buvo neveiksmingas arba netinka.
5. Nuo steroidų priklausomo ir jiems atsparaus nefrozės sindromo, susijusio su glomerulų liga, pvz., silpna nefropatija, židinine segmentine glomerulų skleroze ar membraniniu glomerulonefritu, gydymas.
Kontraindikacijos

Kada šio vaisto vartoti draudžiama ?
Medikamento vartoti draudžiama, jei jautrumas ciklosporinui ar bet kuriai preparato sudedamajai daliai yra padidėjęs.
Gydant ciklosporinu, skiepyti gyva vakcina negalima (žr. skyrių “Sąveika su kitais vaistais ir kitokia sąveika”).
Kontraindikacijos visoms indikacijoms, išskyrus organų persodinimą
Inkstų veiklos sutrikimas (išimtys nurodytos skyriuje “Nefrozės sindromas”).
Nekontroliuojama hipertenzija.
Nekontroliuojama infekcinė liga.
Buvęs ar esamas bet koks piktybinis auglys (žr. poskyrį “Labai sunki žvynelinė” ir skyrių “Nepageidaujamas poveikis”).
Kitos su indikacijomis susijusios kontraindikacijos
CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamuoju tirpalu negalima gydyti vaikų, sergančių žvyneline (žr. toliau), nes tokių pacientų gydymo patirtis nepakankama.
Labai sunki žvynelinė
CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamuoju tirpalu negalima gydyti ligonių, kurių kepenų veikla labai sutrikusi arba kraujyje padidėjęs šlapimo rūgšties ar kalio kiekis. Juo negalima gydyti žvynelinės formų, kurias gali sukelti ar sunkinti medikamentai.
CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo negalima vartoti, jei pacientas gydomas psoralenu ir ultravioletiniais A spinduliais (PUVA), ultravioletine šviesa, retinoidais, kai atliekamas imunitetą slopinantis gydymas.
Ciklosporinu negalima gydyti jaunesnių kaip 18 metų ligonių, nuo alkoholio priklausomų, eritrodermine ar pūline žvyneline sergančių pacientų ir žmonių, anksčiau daug metų gydytų metotreksatu, kadangi tokių pacientų gydymo patirtis yra nepakankama.

Į ką būtina atsižvelgti nėštumo ir žindymo laikotarpiu ?
Tiriant gyvūnus, ciklosporinas teratogeninio poveikio nesukėlė. Ar vaisto vartoti nėščioms moterims saugu, nežinoma, kadangi nepakanka patirties, tačiau duomenų, kad vaistas sukeltų apsigimimą, nėra. Klinikinių stebėjimų duomenimis, medikamentas gali sukelti priešlaikinį gimdymą, vaisiaus žūtį ar vystymosi pažeidimą ir slopinti imunitetą.
Nėščioms moterims CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo galima vartoti tik tuo atveju, jei manoma, kad nauda bus didesnė už galimą žalą. CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo vartojančias nėščias moteris reikia atidžiai stebėti.
Ciklosporinas ir etanolis (jo yra geriamajame tirpale, žr. skyrių “Sudėtis”) prasiskverbia į moters pieną. CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamuoju tirpalu gydomoms moterims žindyti draudžiama.

Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto
Į kokias atsargumo priemones būtina atsižvelgti ?
Atsargumo priemonės
Pradėti gydymą CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamuoju tirpalu gali tik gydytojas, turintis imunitetą slopinančios terapijos ar ligonių, kuriems persodinti organai, gydymo patirtį. Gydymo CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamuoju tirpalu metu reikia užtikrinti, kad ligonis būtų tinkamai stebimas, gydytojo išsamiai ištirtas, kad būtų atlikta laboratorinių rodmenų ir kraujo spaudimo analizė. Gydytojas, atsakingas už ligonio gydymą, apie jį turi būti išsamiai informuotas.
Inkstų veiklą būtina atidžiai stebėti, kadangi gali atsirasti jų nepakankamumas.
Vartojant medikamento reikia reguliariai stebėti kraujospūdį ir vartoti tinkamų priemonių hipertenzijai šalinti.
Kepenų veiklą būtina atidžiai stebėti, kadangi gali atsirasti jų nepakankamumas.
Prieš gydymą ir po mėnesio nuo jo pradžios patariama nustatyti riebalų kiekį kraujyje. Jei jis padidėjęs, rekomenduojama apsvarstyti, ar nereikia mažinti geriamojo tirpalo dozę ir (arba) riebalų kiekį maiste.
Vartojant ciklosporino, gali pasunkėti arba atsirasti hiperkaliemija, hipomagnezemija, todėl pacientų, ypač tų, kurių inkstų veikla labai pažeista, organizme reikėtų stebėti kalio ir magnio kiekį.
Gydomam ciklosporinu ligoniui nepatariama vartoti kalį organizme sulaikančių diuretikų, medikamentų, kuriuose yra kalio, ir valgyti maisto produktų, kuriuose yra daug kalio.
CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo negalima vartoti kartu su kitais preparatais, slopinančiais imunitetą, išskyrus kortikosteroidus, nors siekiant sumažinti ciklosporino sukeliamą inkstų veiklos susilpnėjimą ar pažeidimą, yra tendencija ciklosporino vartoti kartu su mažomis azatioprino ir kitokių vaistų, slopinančių imunitetą, dozėmis. Tačiau reikia nepamiršti, kad perdėtas imuniteto slopinimas gali didinti jautrumą infekcijai ir tikimybę atsirasti piktybinei limfomai (dažniausiai ne Hodžkino limfomai ir retikulosarkomai).
CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo negalima vartoti kartu su kitokiais kalcineurino poveikį slopinančiais vaistais, pvz., takrolimusu, kadangi gydomasis poveikis nestiprėja, o nepageidaujamas poveikis gali padidėti.
Reikėtų reguliariai apžiūrėti ligonio odą ir atlikti histologinius įtartinų žaizdelių tyrimus, nes gydymo ciklosporinu metu dažniau atsiranda piktybinių auglių, ypač odos.
Jei kartu su ciklosporinu vartojama kitų medikamentų, kurie gali pažeisti inkstus, dažnai reikia tikrinti inkstų veiklą (ypač kreatinino kiekį serume). Jei ji reikšmingai pablogėjusi, tokių medikamentų dozę reikia mažinti ar apsvarstyti kitokio gydymo galimybę.
Inkstų veiklą reikia atidžiai stebėti ir tuo atveju, jei kartu su geriamuoju Cicloralio tirpalu (100 mg/ml) vartojamuose medikamentuose yra fibratų. Nustačius, kad inkstų veikla reikšmingai pažeista, gydymą tokiais preparatais gali tekti nutraukti.
Jei kartu vartojant orlistato, mažiausia ciklosporino koncentracija ar biologinis prieinamumas reikšmingai pakinta, orlistato vartojimą reikia nutraukti.
Vartojant CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo reikia vengti medikamentų ir maisto priedų, kuriuose yra jonžolių (Hypericum perforatum), nes jie gali silpninti ciklosporino poveikį.
Ligoniams, kuriems gydymo CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamuoju tirpalu metu veša dantenos, nepatariama vartoti nifedipino preparatų, nes jie tokį dantenų vešėjimą gali skatinti.
Jei negalima atsisakyti vaistų, kurie, vartojami kartu su ciklosporinu, didina ar mažina jo biologinį prieinamumą, patariama atidžiai stebėti ciklosporino kiekį kraujyje ir tinkamai reguliuoti jo dozę, ypač pradedant ir baigiant gydymą papildomu vaistu.
Kartu vartoti ciklosporino ir N-metilotiotetrazolio grupės cefalosporinų reikia atsargiai.
Vartojant ciklosporino, greipfrutų sulčių gerti negalima.
Kitos indikacijos, išskyrus organų persodinimą
Jei hipertenzijos, kuri atsiranda gydymo ciklosporinu metu, nepavyksta išgydyti, jo dozę reikia mažinti arba gydymą nutraukti.
Kaip ir vartojant kitokių imunitetą slopinančių medikamentų, taip ir vartojant CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo, yra didesnis limfoidinio audinio vešėjimo sutrikimo ir piktybinių auglių, ypač odos, atsiradimo pavojus. Pacientus, vartojančius ciklosporino, ypač jei jo vartojama ilgai, būtina atidžiai stebėti, kad neliktų nepastebėti pirmieji minėtų sutrikimų simptomai. Jei atsiranda priešvėžinių ar vėžio sukeltų pokyčių, gydymą reikia nutraukti.
Po organų persodinimo gydant ligonius, sergančius uveitu ar nefrozės sindromu, svarbi saugumo priemonė yra ciklosporino koncentracijos kraujyje matavimas, naudojant specifinius monokloninius antikūnus (žr. skyriaus “Dozavimas” poskyrį “Pacientai, kuriems persodinti organai”).
Labai sunki žvynelinė
Nutraukus etretinato vartojimą, ciklosporino vartoti negalima 4 savaites. Dėl didesnio odos vėžio atsiradimo pavojus, pacientams, ilgai gydytiems psoralenu ir ultravioletiniais A spinduliais CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo galima skirti tik atidžiai apsvarsčius jo vartojimo naudą bei galimą žalą.
Vaisto reikia vartoti atsargiai, jei kraujyje yra padidėjęs šlapimo rūgšties kiekis (žr. skyriaus “Kontraindikacijos” poskyrio “Labai sunki žvynelinės forma” specialų įspėjimą).
Ligonis turi vengti per ilgai būti saulėje.
Pastaba
Jei atsirado odos pokyčių, kurie ne visai būdingi žvynelinei ir kurie gali reikšti odos vėžio, grybiškosios granulomos (mycosis fungoides) ar odos priešvėžinės būklės (pvz., Bowen ligos) pradžią, prieš gydymą ciklosporinu reikia atlikti biopsiją.
Pacientams, kuriems atsirado piktybinių odos pokyčių ar kurių tokia būklė gydoma, vartoti ciklosporino galima tiktai išgydžius tokią būklę ir tuo atveju, jei kitoks gydymas neveiksmingas.
Nefrozės sindromas
Ligonius, kurių sutrikusi inkstų veikla, būtina atidžiai stebėti, kadangi nuo CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo ji gali toliau blogėti. Kreatinino koncentracija, kai dar galima atsargiai gydyti didžiausia (2,5mg/kg kūno svorio) ciklosporino dienos doze, yra 200 µmol/l suaugusiems žmonėms, vaikams – 140 µmol/l.
Pacientų, kurie serga nefrozės sindromu ir kurių hipertenzija nekontroliuojama, ciklosporinu gydyti negalima. Gydant pagyvenusius žmones, inkstų veikla gali pablogėti.
Kai kuriems pacientams, sergantiems nefrozės sindromu, gali būti sunku nustatyti ciklosporino sukeltą inkstų pažeidimą, kadangi nefrozės simptomai lengvėja. Jei nefrozės sindromas CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamuoju tirpalu gydomas ilgiau negu vienus metus, patariama atlikti inkstų biopsiją.
Įspėjimai
Sudėtyje yra 25,5 % ( V/V) etanolio, jei vaisto vartojama taip, kaip rekomenduojama, su kiekviena doze į organizmą patenka beveik 1,12 g etanolio. Tai gali būti pavojinga ligoniams, kurie serga kepenų liga, epilepsija, priklauso nuo alkoholio, arba kurių smegenys traumuotos. Toks kiekis pavojingas nėščioms moterims ir vaikams. Kitų kartu vartojamų medikamentų poveikis gali silpnėti ar stiprėti.

Sąveika su kitais medikamentais ir kitokia sąveika
Į kokią CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo ir kitokių vaistų sąveiką reikia atsižvelgti ?
Apie ciklosporino vartojimą su kitais preparatais, slopinančiais imunitetą, žr. skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”.
Atsargumas būtinas kartu su ciklosporinu vartojant vaistų, galinčių pažeisti inkstus: aminoglikozidų (pvz., gentamicino ir tobramicino), amfotericino B, ciprofloksacino, melfalano, trimetoprimo ir sulfametoksazolio, vankomicino ir nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, (pvz., diklofenako, naprokseno ir sulindako) (žr. taip pat skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”).
Pavieniais atvejais ligoniams, kuriems buvo persodintas organas ir kurie kartu su CicloralHEXAL 100 mg/ml tirpalu vartojo fibratų (pvz., bezafibrato, fenofibrato), atsirado inkstų veiklos pažeidimas (atitinkamai serume padidėjo kreatinino kiekis). Toks pažeidimas būdavo sunkus, net kai jis buvo laikinas (žr. skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”).
Kartu vartojant CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo ir diklofenako, reikšmingai padidėja biologinis pastarojo vaisto prieinamumas ir su juo susijęs laikino inkstų nepakankamumo pavojus. Biologinis diklofenako prieinamumas padidėja tikriausiai dėl to, kad jo mažai suardoma pirmo prasiskverbimo per kepenis metu, nors paprastai būna priešingai, todėl diklofenako dozę būtina mažinti.
Orlistatas slopina maisto riebalų rezorbciją, todėl gali daryti įtaką biologiniam CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo pasisavinimui. Dabartinė patirtis rodo, kad tai tinka tiktai geriamiesiems ciklosporino preparatams (žr. skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”).
Įvairios medžiagos ciklosporino koncentraciją kraujyje didina arba mažina, konkurenciniu būdu slopindamos ar skatindamos kepenų fermentus, dalyvaujančius ciklosporino metabolizmo ir šalinimo reakcijose. Tai ypač būdinga citochromui P450.
Tarp medžiagų, kurios gali didinti ciklosporino koncentraciją kraujyje, yra ketokonazolis, šiuo atžvilgiu silpnesnio poveikio flukanozolis ir itrakonazolis, kai kurie makrolidų grupės antibiotikai (pvz., eritromicinas, klaritromicinas, josamicinas, posinomicinas ir pristinamicinas), doksicilinas, geriamieji kontraceptikai, propafenonas, metilprednisolonas (didelės dozės), metoklopromidas, danazolis, amiodaronas, cholio rūgštis ir jos dariniai, kai kurie kalcio antagonistai (pvz., diltiazemas, nikardipinas, verapamilis ir mibefradilis) (žr. skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”).
Mažinti ciklosporino koncentraciją kraujyje gali barbitūratai, karbamazepinas, fenitoinas, metamizolis, rifampicinas, nafcilinas, oktreotidas, probukolis, troglitazonas, į veną injekuotas sulfadimidinas (tik injekuojamas į veną), trimetoprimas ir jonžolių preparatai (žr. skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”).
Kartu vartojant CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo ir takrolimuso, gali pasireikšti suminis ir sinergetinis toksinis poveikis inkstams bei ilgėti ciklosporino pusinės eliminacijos periodas (žr. skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”).
Ciklosporinas gali mažinti digoksino, kolchicino, cholesterolio sintezės fermentų (CSE) inhibitorių, pvz., lovastatino ir prednisolono, klirensą. Dėl to gali didėti toksinis dioksino poveikis, kolchicino ir cholesterolio fermentų sintezės inhibitorių nepageidaujamas poveikis raumenims: raumenų skausmas, silpnumas, uždegimas ir skersaruožių raumenų nykimas, todėl reikia nuodugniai apsvarstyti, ar minėtų vaistų ir CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo vartoti kartu galima.
Informacijos apie medikamentų bei maisto produktų, kuriuose yra kalio, ar kalį sulaikančių diuretikų vartojimą pateikta skyriuje “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”.
Vartojant N-metiltiotetrazolio grupės cefalosporinų, pastebėtas poveikis, panašus į tokį poveikį, kurį sukelia disulfiramo preparatai, pvz., antabusas (žr. skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”).
Paskiepijus gyva vakcina, dėl ciklosporino sukelto imuniteto slopinimo, gali atsirasti netipinė, žalinga reakcija, todėl gydymo CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamuoju tirpalu metu skiepyti gyva vakcina negalima (žr. skyrių “Kontraindikacijos”). Tikimasi, kad reakcija į inaktyvuotas vakcinas bus mažesnė. Skiepų veiksmingumui įvertinti turėtų būti nustatomas antikūnų titras. Gali būti, kad reakcija ir į užmuštus mikroorganizmus bus mažesnė. Tokiu atveju reikėtų patikrinti, pvz., nustatant antikūnų titrą, ar skiepai sukėlė pageidaujamą poveikį.
Greipfrutų sultys sąveikauja su citochromo P450 sistema, todėl gali didinti ciklosporino kiekį kraujyje, tačiau tokio poveikio stiprumas gali būti labai skirtingas ir neprognozuojamas (žr. skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”).

Dozavimas. Vartojimo būdas ir trukmė
Papildoma informacija pacientams, vietoj medikamento, kurio sudėtyje yra ciklosporino, pradėjusiems vartoti CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo

Ligoniai, kuriems persodinti organai
Apskritai, naujo ir seno vaisto dozių santykis turi būti 1:1. Mažiausia preparato koncentracija kraujyje, prieš geriant įprastinę dozę, paprastai turi būti panaši į prieš tai vartoto vaisto. Tačiau kai kada CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo biologinis prieinamumas gali būti reikšmingai padidėjęs arba sumažėjęs. Dėl šios priežasties po medikamento pakeitimo mažiausia naujo medikamento koncentracija kraujyje, kuri būna prieš geriant įprastinę dozę, turi būti matuojama 4 – 7 dienas ir, jei reikia, nustatoma tinkama dozė. Be to, reikia stebėti ir kitus klinikinio saugumo rodmenis, pvz., kreatinino koncentraciją serume ir kraujospūdį po vaisto pakeitimo reikia stebėti mažiausiai du pirmus mėnesius.
Kitos indikacijos (jos netinka ligoniams po organų persodinimo)
Jei yra indikacija “Sunkus endogeninis uveitas” arba “Nefrozės sindromas”, naujas dozavimas turi atitikti buvusįjį (1:1). Vieno vaisto keitimo kitu metu būtina nustatyti naujo vaisto koncentraciją kraujyje, kad mažiausia jo koncentracija, prieš geriant kitą dozę, būtų maždaug tokia, kokia buvo prieš tai vartoto medikamento. Tačiau kartais CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo biologinis prieinamumas gali būti reikšmingai padidėjęs arba sumažėjęs. Atsižvelgiant į indikacijas, koncentraciją kraujyje reikia nustatinėti (žr. aukščiau “Dozavimas”) 4 – 7 dienas po vaisto pakeitimo ir prireikus nustatyti tinkamą dozę atsižvelgiant į tyrimo rodmenis. Būtina stebėti, ar nedažnėja nepageidaujamas poveikis. Klinikinius saugumo rodmenis (kreatinino kiekį serume ir kraujospūdį) po vaisto pakeitimo būtina stebėti mažiausiai du pirmuosius mėnesius.
Pradedant ligonių, sergančių labai sunkia žvynelinės forma ir sunkia, gydymui atsparia atopinio dermatito forma, gydymą nauju vaistu, reikia laikytis tokių pačių procedūrų, kurios išvardytos ankstesniuose skyriuose. Iš pradžių pacientas turi vartoti per du kartus 2,5 mg/kg kūno svorio dienos dozę. Po to dozė mažinama iki mažiausios efektyvios taip, kaip nurodyta toliau. Dėl kartais padidėjančio CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo sudėtyje esančio ciklosporino biologinio prieinamumo nepageidaujamo poveikio atsiradimo pavojus pirmosiomis po vaisto pakeitimo savaitėmis gali būti didesnis, todėl pacientus reikia atidžiai stebėti ir, jei reikia, dozavimą koreguoti. Pakeitus preparatą, kraujospūdis ir kreatinino koncentracija turi būti stebima 2-ąją, 4-ąją ir 8-ąją savaitėmis. Kitos rekomendacijos pateiktos dozavimo taisyklėse.

Kokią dozę ir kaip dažnai vartoti CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo ?
Kiek geriamojo tirpalo mililitrų vartoti per dieną, pacientui nurodys gydytojas.
Dienos dozę visada reikia gerti per du kartus.
Pacientai, kuriems persodinti organai
Paprastai ciklosporino vartojama kartu su kitais medikamentais, slopinančiais imunitetą. Pradinė 10 – 14 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos dozė, padalyta į dvi dalis, duodama 12 valandų prieš organo persodinimą. Po operacijos tokia pačia doze gydoma 1 – 2 savaites. Vėliau, stebint koncentraciją kraujyje, dozė palaipsniui mažinama (žr. skyrių “Nepageidaujamas poveikis”) iki palaikomosios, t.y. 2 – 6 mg/kg kūno svorio, ciklosporino dienos dozės. Mažiausia ciklosporino koncentracija kraujyje prieš geriant kitą dozę mililitre turi būti 100 - 400 ng/ml (nustatoma naudojant specifinius monokloninius antikūnus).
Pastebėta, kad atmetimo reakcijos pavojus didesnis pacientams, kuriems persodintas inkstas, jei vartojama mažiausia rekomenduojama dienos dozė, t.y. mažiau negu 3 – 4 mg/kg kūno svorio. Tokiu atveju vaisto koncentracija kraujyje būna mažesnė negu 100 ng/ml.
Jei kartu vartojama kortikosteroidų, kai kuriems ligoniams reikia mažesnės kaip 5 mg/kg kūno svorio palaikomosios ciklosporino dienos dozės jau praėjus vienam mėnesiui po organų persodinimo.
Pacientai, kuriems persodinti kaulų čiulpai
Norint išvengti organizmo pasipriešinimo transplantantui (GVHD), ciklosporino kartu su metotreksatu paprastai vartojama trumpai. Optimali dozė parenkama kiekvienam pacientui atskirai. Paprastai gydymas pradedamas intraveninėmis 2,5 – 5 mg/kg kūno svorio ciklosporino injekcijomis likus 1 – 2 dienoms iki kaulų čiulpų persodinimo. Kai tik ligonis gali vaisto gerti, paprastai skiriama 12,5 mg/kg kūno svorio geriamojo ciklosporino dienos dozė. Gydyti tokia doze būtiną mažiausiai 3 – 6 mėnesius, prieš nutraukiant gydymą dozę galima palaipsniui mažinti. Galima elgtis ir kitaip. Galima injekuoti į veną vien ciklosporino: 1-ąją – 3-ąją dienomis po 5 mg/kg kūno svorio, 4-ąją – 14-ąją - po 3 mg/kg kūno svorio (arba 3 - 5 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos dozę galima leisti kartu su kortikosteroidais). Tokiu atveju pradėti vartoti geriamąją vaisto formą reikia kiek galima anksčiau ir gydymą tokiu būdu tęsti ilgai.
Organizmo ūminio priešinimosi transplantantui reakcijos (GVHD) slopinimas
Po operacijos iš pradžių reikia gerti 12,5 - 15 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos dozę. Tokia doze turi būti gydoma 50 dienų. Po to dozė gali būti mažinama 5 % kas savaitė iki gydymas maždaug po 20 savaičių bus nutrauktas.
Jei organizmo priešinimasis transplantantui, nutraukus gydymą ciklosporinu, atsinaujina, galima vėl gydyti ciklosporinu.
Pastabos skyriams “Pacientai, kuriems persodinti organai”, “Pacientai, kuriems persodinti kaulų čiulpai” ir “Organizmo ūminio priešinimosi transplantantui reakcijos (GVHD) slopinimas".
Jei dėl paciento laikino virškinimo trakto sutrikimo, kuris gali pažeisti išgerto ciklosporino rezorbciją, ciklosporino būtina injekuoti į veną, reikia vienu kartu švirkšti trečdalį anksčiau vartotos geriamosios dienos dozės.
Patirtis, kaip ciklosporinu gydyti kūdikius, labai nedidelė. Gydant vyresnius negu 1 metų vaikus rekomenduojamomis ciklosporino dozėmis, nebuvo jokių specifinių problemų. Įvairių klinikinių tyrimų metu vaikai toleravo didesnes dozes, negu suaugę žmonės. Vaikų ciklosporino klirenso greitis didesnis. Kad jų kraujyje ciklosporino koncentracija būtų tokia, kokia būna suaugusių žmonių kraujyje, gali reikėti didesnių dozių. Blogesnė ciklosporino rezorbcija susijusi su kai kuriomis būklėmis: kepenų persodinimu naudojant Roux-en-Y anastamozę, cistine fibroze, trumpo žarnyno sindromu. Vietoj ciklosporino preparatų, kurie nėra mikroemulsijos formos, pradėjus vartoti CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo, ligoniams gali labai pagerėti ciklosporino rezorbcija. Tokiu atveju svarbu, kad vaisto formų kaitos metu tyrimų duomenys būtų atidžiai stebimi.
Ciklosporino dozavimas ligoniams, kurių inkstų veikla sutrikusi
Pacientams, kuriems persodinti inkstai, ciklosporino farmakokinetikos tyrimų neatlikta, tačiau kreatinino kiekio serume padidėjimas ir kreatinino klirenso sumažėjimas gali būti ūminės atmetimo reakcijos požymis, ypač po inksto persodinimo. Dozę ligoniui galima būtų koreguoti tik atsižvelgiant į bendrąją būklę ir ciklosporino koncentraciją kraujyje tiksliai nustačius naudos ir pavojaus santykį.
Ciklosporino dozavimas žmonėms, kurių kepenų veikla sutrikusi
Jei kepenų veikla sutrikusi, kai kada ciklosporino farmakokinetikos pakyčiai gali būti didesni, todėl ciklosporino kiekį ligonių, kurių kepenų veikla sutrikusi, kraujyje privaloma atidžiai stebėti ir jo dozę tinkamai koreguoti.
Vaikai
Kadangi vaikų organizme ciklosporino klirenso greitis yra didesnis, jiems gali reikėti didesnės dozės, priešingu atveju medikamento koncentracija bus ne tokia, kokia būna suaugusių žmonių kraujyje.
Pagyvenę žmonės
Vyresnio amžiaus žmonių gydymo ciklosporinu patirtis nepakankama. Dėl nuo amžiaus priklausomų veiksnių, pvz., inkstų veiklos susilpnėjimo, tokius ligonius būtina atidžiai stebėti ir reguliuoti medikamento dozę.
Sunkus endogeninis uveitas
Svarbu, kad ciklosporinu gydytų gydytojas, turintis patirties, kaip vaistais slopinti imunitetą. Vaisto vartojimo metu būtina ir oftalmologo priežiūra, be to, reikia nuolat stebėti ciklosporino kiekį kraujyje. Kadangi ciklosporinas gali pažeisti inkstų veiklą, šį medikamentą gali vartoti tik ligoniai, kurių inkstai sveiki. Inkstų veiklą būtina dažnai stebėti. Reikia užtikrinti, kad kreatinino kiekis serume neviršytų įprastinio lygio daugiau kaip 30 %, net jei jis neviršija normos ribų. Jei taip atsitinka, ciklosporino dozę būtina mažinti 25 – 50 %. Jei kreatinino koncentracija serume padidėjusi daugiau negu 50 %, ciklosporino dozę būtina mažinti mažiausiai 50 %.
Kadangi tokio gydymo patirties trūksta, rekomenduojama jį pradėti 5 – 10 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos doze, padalyta į dvi dalis, ir gydyti tol, kol atsiras uveito remisija ir pagerės regėjimo aštrumas.
Siekiant, kad greitai prasidėtų ligos remisija ar gydant ūminę ligos fazę, jei vien ciklosporino terapija nėra pakankamai veiksminga, galima apsvarstyti, ar nebūtų naudingas sisteminio poveikio kortikosteroidų vartojimas (0,2 - 0,6 mg/kg kūno svorio prednisolono dienos dozė arba panašaus stiprumo kitokio kortikosteroido dozė).
Palaikomojo gydymo metu dozę būtina palaipsniui mažinti iki mažiausios veiksmingos dozės.
Bendra reikiama ciklosporino koncentracija kraujyje yra 100 – 150 ng/ml (nustatoma naudojant specifinius monokloninius antikūnus).
Ar ciklosporinu galima gydyti vaikus, nežinoma, nes kūdikių gydymo patirties nėra, o vyresnių negu 5 metai vaikų gydymo patirtis nepakankama.
Labai sunkios žvynelinės formos
Kadangi ciklosporinas gali pažeisti inkstų veiklą, prieš gydymą kreatinino koncentraciją kraujyje būtina nustatyti bent du kartus. Pirmųjų 3 gydymo mėnesių metu kreatinino kiekį serume reikia nustatyti kas 2 savaitės. Jei ciklosporino dienos dozė yra 2,5 mg/kg kūno svorio ir kreatinino kiekis serume išlieka stabilus, kreatinino kiekį galima nustatinėti kas du mėnesiai. Vartojant didesnę dozę, kreatinino kiekį reikia nustatinėti kartą per mėnesį. Jei kreatinino kiekis serume viršija įprastinį lygį daugiau kaip 30 %, dozę būtina mažinti 25 – 50 %, net jei jis neperžengia normos ribų. Jei kreatinino koncentracija serume padidėja daugiau negu 50 %, dozę reikia mažinti ne mažiau kaip 50 %.
Jeigu sumažinus dozę per mėnesį neatsiranda jokių pokyčių, gydymą ciklosporinu būtina nutraukti.
Prieš gydymą ir pirmaisiais 3 gydymo mėnesiais būtina matuoti ir šlapimo rūgšties koncentraciją.
Didžiausias kepenų fermentų aktyvumas bilirubino kiekis turi būti ne didesnis už normos rodmenis daugiau kaip du kartus.
Norint, kad būklė greitai pagerėtų, reikia skirti 2,5 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos dozę. Ji suvartojama per du kartus. Jei per 1 mėnesį ligos simptomai nesusilpnėja, ciklosporino dienos dozę galima palaipsniui didinti 1 mg/kg kūno svorio, t. y. vartoti net 5 mg/kg kūno svorio dienos dozę. Palaikomojo gydymo metu dozę būtina mažinti iki mažiausios veiksmingos dozės.
Per dieną vartoti daugiau kaip 5 mg/kg kūno svorio CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo draudžiama. Pacientų, kuriems po 6 mėnesių gydymo 5 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos doze odos simptomai susilpnėja nepakankamai ar efektyvi dozė neatitinka aukščiau minėtų nurodymų, gydymą reikia nutraukti.
Ligonių, kurių būklę būtina labai greitai palengvinti, gydymą reikia pradėti į dvi dalis padalyta 5 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos doze.
Nefrozės sindromas
Sindromui gydyti dozė turi būti parenkama atsižvelgiant į veiksmingumą (proteinuriją) ir saugumą (ypač kreatinino koncentraciją serume). Suaugusiems žmonėms dienos dozė turi būti ne didesnė kaip 5 mg/kg kūno svorio, vaikams - 6 mg/kg kūno svorio.
Jei inkstų veikla normali, ir būtina greita nefrozės sindromo remisija, suaugusiems žmonėms reikia vartoti 5 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos dozę, vaikams – 6 mg/kg kūno svorio dienos dozę. Jei inkstų veikla pažeista nedaug, iš pradžių vartojamai ne didesnė kaip 2,5 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos dozė. Pacientus būtina atidžiai stebėti (SVARBI PASTABA. Jei suaugusių žmonių serume kreatinino koncentracija, viršija 200 µmol/l, o vaikų – 140 µmol/l, vaisto vartoti draudžiama!).
Palaikomojo gydymo metu dozę būtina mažinti iki mažiausios veiksmingos dozės.
Bendra reikiama ciklosporino koncentracija kraujyje yra 60 – 160 ng/ml (nustatoma naudojant specifinius monokloninius antikūnus). Reikia užtikrinti, kad pradedant gydymą koncentracija neperžengtų dienos normos ribų. Vėliau ją būtina nustatinėti kas dvi savaitės.
Kadangi ciklosporinas gali pažeisti inkstų veiklą, kreatinino kiekį serume pirmus tris gydymo mėnesius būtina reguliariai nustatinėti (pacientų, kurių inkstai sveiki, kas dvi savaitės, kurių pažeisti – kartą per savaitę).
Jei kreatinino koncentracija išlieka pastovi, jo kiekį užtenka matuoti kartą per du mėnesius. Jei kreatinino kiekis serume viršija įprastinį lygį daugiau negu 30 %, net jei jo kiekis išlieka normalus, dozę būtina mažinti 25 – 50 %. Kreatinino koncentracijai serume padidėjus daugiau negu 50 %, dozę reikia mažinti mažiausiai 50 %. Jei dozę sumažinus per mėnesį neatsiranda jokios reakcijos, gydymą ciklosporinu būtina nutraukti.
Ligoniams, kurių kepenys labai pažeistos, pradinę ciklosporino dozę reikia mažinti 25 –50 %.
Kartu su ciklosporinu galima vartoti mažas geriamųjų kortikosteroidų dozes, jei gydymo vien ciklosporinu veiksmingumas yra nepakankamas, ypač jei pacientas serga steroidų poveikiui nejautriu nefrozės sindromu.
Kaip ir kada vartoti CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo ?
Preparatą reikia gerti visuomet tokiu pačiu paros laiku.
Geriamąjį tirpalą prieš vartojimą reikia skiesti geriamuoju vandeniu ar obuolių sultimis. Skiesti rekomenduojama stikliniame inde. Plastmasės indai vaisto skiedimui netinka.
Patikrinęs, ar vartojama reikiama dozė, pacientas į indą turi įpilti geriamojo vandens ar obuolių sulčių, išmaišyti ir po to tirpalą išgerti.
Geriamojo tirpalo išsiurbimas. Geriamajam tirpalui išsiurbti naudojama pakuotėje esantį įranga: švirkštas, ant kurio yra pažymėtos padalos (nuo 0,5 ml iki 4 ml kas 0,1 ml) bei siurbimo antgalis su skaidriu plastmasės vamzdeliu.
Nuplėšiamas žalias plastmasinis antspaudas.
Pašalinamas sidabro spalvos apsauginis žiedas.
Iš buteliuko ištraukiamas ir išmetamas lauk kamštis,
Ant buteliuko uždedamas siurbimo antgalis taip, kad vamzdelis pasinertų į geriamąjį tirpalą ir po to antgalis tvirtai įspaudžiamas į buteliuko kaklelį. Jis tamsaus stiklo buteliuke lieka visam laikui.
Antgalis sujungiamas su švirkštu, ant kurio pažymėtos padalos, po to iš buteliuko išsiurbiamas reikiamas preparato tūris.
Jei siurbiant tirpalą švirkšte susikaupia oro burbulų, juos galima pašalinti kelis kartus nuspaudžiant ir ištraukiant stūmoklį.
Pripildytas geriamojo tirpalo švirkštas atjungiamas nuo antgalio ir švirkšte esantis skystis suleidžiamas į vaisto vartojimui skirtą indą, pvz., stiklinę vandens. Švirkštas turi neliesti skiedimui vartojamo gėrimo.
Švirkšto negalima skalauti. Jo išorę reikia nušluostyti sausu audiniu.
Po vartojimo ant rudo stiklo buteliuke esančio siurbimo antgalio reikia užsukti specialų dangtelį, kurio nesugeba atsukti vaikai.
Kiek laiko vartoti CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo ?
Organų persodinimas
Jei medikamento vartojama ne profilaktikai ar organizmo priešinimosi transplantantui gydyti (žr. atitinkamame skyriuje), vartojimo trukmė neribojama.
Sunkus endogeninis uveitas
Vaisto vartojama 3 – 16 mėnesių.
Labai sunki žvynelinė
Paprastai ciklosporinu gydoma 12 savaičių. Kaip ciklosporino vartoti 24 savaites, nustatyta klinikinių tyrimų metu, kaip vartoti dar ilgiau, nežinoma. Gydymą patariama nutraukti, jei pasirodo neįmanoma tinkamai gydyti bet kokią hipertenziją, kuri atsiranda gydymo ciklosporinu metu.
Nefrozės sindromas
Jei po trijų gydymo mėnesių simptomai nesusilpnėja, gydymą ciklosporinu reikia nutraukti.

Perdozavimas ir kitos vartojimo klaidos
Ką daryti, jei CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo sąmoningai ar netyčia suvartota per didelė dozė?
Perdozavimo simptomai (apsinuodijimas)
Duomenų apie perdozavimą yra mažai. Išgėrus 10 g (maždaug 150 mg/kg kūno svorio) ciklosporino, ligonis vemia, tampa mieguistas, jam skauda galvą, atsiranda tachikardija, kai kuriems pacientams pasireiškia vidutinio sunkumo laikinas inkstų nepakankamumas. Sunkių apsinuodijimo simptomų atsirado atsitiktinai per daug medikamento suleidus prieš laiką gimusiems kūdikiams.
Perdozavimo (apsinuodijimo) gydymas
Trumpalaikis toksinis poveikis inkstams paprastai išnyksta, kai tik vaisto vartojimas nutraukiamas. Jei būtina, reikia taikyti įprastines palaikomąsias priemones. Ciklosporino negalima pašalinti nei dialize, nei aktyvuota medžio anglimi, tačiau nedidelį jo kiekį iš enterohepatinės kraujotakos aktyvuota anglimi vis dėlto galima pašalinti. Vaistą galima pašalinti ir tokiu nespecifiniu būdu kaip skrandžio plovimas. Gali būti naudinga sukelti vėmimą, jei tai įmanoma daryti pirmosiomis po preparato išgėrimo valandomis.

Į ką reikia atsižvelgti, jei CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo suvartota per mažai arba nesuvartota vienkartinė dozė ?
Tokiu atveju būtina nedelsiant informuoti gydytoją.

Nepageidaujamas poveikis
Kokį nepageidaujamą poveikį gali sukelti CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamasis tirpalas?
Nepageidaujamas ciklosporino poveikis priklauso nuo dozės ir silpnėja ją mažinant. Jis yra panašus, vaisto vartojant bet kurios indikacijos atveju, nors yra dažnio ir sunkumo skirtumų. Kadangi ligoniams po organų persodinimo reikia didesnių įsotinamųjų dozių, nepageidaujamas poveikis paprastai atsiranda dažniau ir būna stipresnis negu pacientams, vaisto vartojantiems dėl kitokių priežasčių.
Kraujodaros sistema
Kartais Mažakraujystė
Retai Leukopenija (leukocitų kiekio sumažėjimas)
Pavieniais atvejais Trombocitopenija (trombocitų kiekio sumažėjimas) kartu su mikroangiopatine
hemolizine mažakraujyste ir inkstų nepakankamumu (hemolizinis ureminis sindromas)
Oda
Dažnai Hipertrichozė (padidėjęs plaukuotumas)
Kartais Spuogai, odos išbėrimas ar alerginė odos
reakcija, alopecija (plikimas)
Retai Raudonė, niežulys
Piktybinių auglių, ypač odos, atsirado žvyneline sergantiems ligoniams, kurie po įprasto gydymo vartojo ciklosporino.
Širdies ir kraujagyslių sistema
Dažnai Hipertenzija (kraujospūdžio padidėjimas)
Retai Išeminė širdies liga
Imuninė sistema
Gali atsirasti piktybinių navikų ir limfoidinio audinio vešėjimas. Jų dažnis ir pasiskirstymas panašus į ligonių, kuriems taikomas įprastinis imuniteto slopinimas.
Gerybinis limfoidinio audinio vešėjimo sutrikimas, B ir T ląstelių limfoma pasireiškė kai kuriems žvyneline sergantiems, ciklosporinu gydomiems pacientams, tačiau toks poveikis išnyko tuoj pat, kai tik buvo nutrauktas medikamento vartojimas.
Gydant didelėmis ciklosporino dozėmis, gali didėti infekcijos pavojus (žr. aukščiau rekomenduojamas dozes, vartojamas persodinus organą).
Virškinimo traktas ir kepenys
Dažnai Hiperplazinis gingivitas (nekontroliuojamas dantenų vešėjimas, virškinimo trakto
komplikacijos: apetito pablogėjimas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, gastritas ar gastroenteritas (skrandžio ar skrandžio ir žarnų gleivinės uždegimas)
Kartais Skrandžio opa
Retai Pankreatitas (kasos uždegimas)
Pavieniais atvejais Kolitas (storosios žarnos uždegimas)
Ciklosporinas gali didinti kepenų fermentų aktyvumą ir bilirubino kiekį serume. Toks poveikis priklauso nuo dozės ir yra laikinas. Jei jis pasireiškia, dozę reikia mažinti.
Raumenys
Retai Raumenų mėšlungis, skausmas ar silpnumas (miopatija)
Nervų sistema ir jutimo organai
Dažnai Drebulys, nuovargis, tariamasis jutimas (ypač
rankų ir kojų deginimas, dažniausiai pirmąją gydymo savaitę)
Kartais Traukuliai
Retai Motorinė polineuropatija, encefalopatija, kuri
gali pasireikšti įvairiomis formomis: sumišimu, sąmonės sutrikimu, kai kada su koma, regos ir klausos pažeidimu, motorikos sutrikimu, dėl smegenų žievės pažeidimo pasireiškiančiu aklumu, kurtumu, pareze (hemiplegija, tetraplegija), ataksija, susijaudinimu, miego sutrikimu
Pavieniais atvejais Papiloedema
Inkstai
Dažniausios ir galbūt sunkiausios komplikacijos yra karbamido ir kreatinino kiekio serume padidėjimas, kuris gali atsirasti pirmomis gydymo ciklosporinu savaitėmis. Šie pokyčiai priklauso nuo inkstų veiklos pažeidimo ir dozės. Jie yra laikini, paprastai silpnėja mažinant dozę.
Ilgai vartojant ciklosporino, kai kuriems ligoniams atsiranda inkstų struktūros pažeidimo pavojus, pvz., intersticinė fibrozė. Tokį pokytį reikia skirti nuo lėtinės atmetimo reakcijos, atsirandančios ligoniams, kuriems buvo persodintas inkstas.
Retkarčiais ciklosporino sukelti inkstų struktūros pokyčiai nedaro įtakos kreatinino kiekiui serume.
Poveikis metabolizmui ir laboratorinių tyrimų rodmenims (žr. “Inkstai” ir “Kepenys”)
Dažnai Nedidelis laikinas kraujo riebalų kiekio padidėjimas, ypač jei vaisto vartojama kartu su kortikosteroidais
Kartais Kūno svorio didėjimas, hiperglikemija (cukraus kiekio kraujyje padidėjimas, hiperurikemija (karbamido kiekio kraujyje padidėjimas), podagra, hiperkaliemija ar jau esančios hiperkaliemijos sunkėjimas, hipomagnezemija
Kitoks nepageidaujamas poveikis
Kartais Veido pabrinkimas, laikina dismenorėja (skausmingos mėnesinės), amenorėja (išnykę mėnesinės)
Retai Hipertermija, ginekomastija (krūtų padidėjimas vyrams), karščio pylimas
Jei pasireiškia informaciniame lapelyje nenurodytas nepageidaujamas poveikis, reikia informuoti gydytoją ar vaistininką.

Duomenys apie vaisto tinkamumo laiką
Vaisto tinkamumo laikas yra išspausdintas ant pakuotės. Jam pasibaigus, medikamento vartoti negalima(
Pradėto vartoti buteliuko tinkamumo laikas – 2 mėnesiai.

Kokios CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo laikymo sąlygos ?
CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo negalima laikyti žemesnėje negu 20 (C temperatūroje, ypač šaldytuve, kadangi preparato sudėtyje esantys lipidai žemesnėje temperatūroje sukietėja. Jei vaistas laikomas žemesnėje negu 20 (C temperatūroje, gali atsirasti nuosėdų, kurios buteliuką pakračius ir laikant ne aukštesnėje kaip 30 (C temperatūroje išnyksta. Gerti galima tik skaidrų tirpalą. Vaisto veiksmingumui ir dozavimo tikslumui turi nedaryti įtakos joks nepalankus poveikis.

Kita informacija

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.
UAB „ Entafarma“, Žemaitijos g.3-16, 01134 Vilnius, Lietuva.
Telefonas/faksas: 2 61 30 63

Informacinio lapelio parengimo data
2004 11 11
Medikamentą būtina laikyti vaikams neprieinamoje vietoje(

Įrangos geriamajam tirpalui iš buteliuko siurbti sudėtyje yra švirkštas, ant kurio pažymėtos padalos ir siurbimo antgalis su skaidriu plastmasės (CE 0482). Ją gamina Transcoject, 24539 Neumünster.Spec. redaktorius – doc. A. Milašius
Tekstą redagavo V. Jurkienė
TVIRTINU
Valstybinės vaistų kontrolės
tarnybos viršininkas

Vytautas Basys

INFORMACINIS LAPELIS

Gerb. paciente,
Prašom atidžiai perskaityti informacinį lapelį, kuriame pateikta svarbios informacijos, kaip vartoti medikamentą. Jei kyla papildomų klausimų, reikia klausti gydytojo arba vaistininko.

CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamasis tirpalas
Veiklioji medžiaga – ciklosporinas.
Sudėtis
Veiklioji medžiaga
1 ml geriamojo tirpalo yra 100 mg ciklosporino.
Kitos sudedamosios dalys
Bevandenis etanolis, makrogolglicerolio hidroksistearatas 40, makrogolis 400, tokoferosolanas.

Vaisto forma ir pakuotė
Geriamasis tirpalas
Gamintojo pakuotė , kurioje yra 50 ml.tirpalo
Vaistinės medžiagos, indikacijų grupė arba veikimo būdas

CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamasis tirpalas yra medikamentas, slopinantis organizmo gynybinę reakciją (imunitetą slopinantis vaistas).

Registravimo liudijimo turėtojas
HEXAL AG
Industriestraße 25
83607 Holzkirchen
Telefonas +080 24/90 80, faksas +080 24/90 82 90Gamintojas
Salutas Pharma GmbH
(vienas iš HEXAL AG įmonių)
Otto-von-Guericke-Alee 1
39179 Barleben, Vokietija

Indikacijos
CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamasis tirpalas tinka toliau išardytais atvejais.
1. Persodinto alogeninio organo: inksto, kepenų, kasos, širdies, plaučių ar širdies kartu su plaučiais atmetimo profilaktika (ciklosporinas vartojamas kartu su kitais transplantacinį imunitetą slopinančiais preparatais.
2. Ligos “Transplantantas prieš šeimininką”, pasireiškusios po alogeninių kaulų čiulpų persodinimo, profilaktika ir gydymas.
3. Aktyvaus neinfekcinio tarpinio arba užpakalinio uveito, galinčio pažeisti regą, gydymas tuo atveju, jeigu įprastiniai medikamentai yra neveiksmingi arba sukelia nepriimtiną nepageidaujamą poveikį.
Bechčeto uveito, pasireiškiančio tinklainę apimančiu recidyvuojančiu uždegimu, gydymas.
4. Sunkios, vaistų poveikiui atsparios plokštelinės psoriazės gydymas tuo atveju, jei įprastinis gydymas sisteminio poveikio medikamentais buvo neveiksmingas arba netinka.
5. Nuo steroidų priklausomo ir jiems atsparaus nefrozės sindromo, susijusio su glomerulų liga, pvz., silpna nefropatija, židinine segmentine glomerulų skleroze ar membraniniu glomerulonefritu, gydymas.
Kontraindikacijos

Kada šio vaisto vartoti draudžiama ?
Medikamento vartoti draudžiama, jei jautrumas ciklosporinui ar bet kuriai preparato sudedamajai daliai yra padidėjęs.
Gydant ciklosporinu, skiepyti gyva vakcina negalima (žr. skyrių “Sąveika su kitais vaistais ir kitokia sąveika”).
Kontraindikacijos visoms indikacijoms, išskyrus organų persodinimą
Inkstų veiklos sutrikimas (išimtys nurodytos skyriuje “Nefrozės sindromas”).
Nekontroliuojama hipertenzija.
Nekontroliuojama infekcinė liga.
Buvęs ar esamas bet koks piktybinis auglys (žr. poskyrį “Labai sunki žvynelinė” ir skyrių “Nepageidaujamas poveikis”).
Kitos su indikacijomis susijusios kontraindikacijos
CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamuoju tirpalu negalima gydyti vaikų, sergančių žvyneline (žr. toliau), nes tokių pacientų gydymo patirtis nepakankama.
Labai sunki žvynelinė
CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamuoju tirpalu negalima gydyti ligonių, kurių kepenų veikla labai sutrikusi arba kraujyje padidėjęs šlapimo rūgšties ar kalio kiekis. Juo negalima gydyti žvynelinės formų, kurias gali sukelti ar sunkinti medikamentai.
CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo negalima vartoti, jei pacientas gydomas psoralenu ir ultravioletiniais A spinduliais (PUVA), ultravioletine šviesa, retinoidais, kai atliekamas imunitetą slopinantis gydymas.
Ciklosporinu negalima gydyti jaunesnių kaip 18 metų ligonių, nuo alkoholio priklausomų, eritrodermine ar pūline žvyneline sergančių pacientų ir žmonių, anksčiau daug metų gydytų metotreksatu, kadangi tokių pacientų gydymo patirtis yra nepakankama.

Į ką būtina atsižvelgti nėštumo ir žindymo laikotarpiu ?
Tiriant gyvūnus, ciklosporinas teratogeninio poveikio nesukėlė. Ar vaisto vartoti nėščioms moterims saugu, nežinoma, kadangi nepakanka patirties, tačiau duomenų, kad vaistas sukeltų apsigimimą, nėra. Klinikinių stebėjimų duomenimis, medikamentas gali sukelti priešlaikinį gimdymą, vaisiaus žūtį ar vystymosi pažeidimą ir slopinti imunitetą.
Nėščioms moterims CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo galima vartoti tik tuo atveju, jei manoma, kad nauda bus didesnė už galimą žalą. CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo vartojančias nėščias moteris reikia atidžiai stebėti.
Ciklosporinas ir etanolis (jo yra geriamajame tirpale, žr. skyrių “Sudėtis”) prasiskverbia į moters pieną. CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamuoju tirpalu gydomoms moterims žindyti draudžiama.

Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto
Į kokias atsargumo priemones būtina atsižvelgti ?
Atsargumo priemonės
Pradėti gydymą CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamuoju tirpalu gali tik gydytojas, turintis imunitetą slopinančios terapijos ar ligonių, kuriems persodinti organai, gydymo patirtį. Gydymo CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamuoju tirpalu metu reikia užtikrinti, kad ligonis būtų tinkamai stebimas, gydytojo išsamiai ištirtas, kad būtų atlikta laboratorinių rodmenų ir kraujo spaudimo analizė. Gydytojas, atsakingas už ligonio gydymą, apie jį turi būti išsamiai informuotas.
Inkstų veiklą būtina atidžiai stebėti, kadangi gali atsirasti jų nepakankamumas.
Vartojant medikamento reikia reguliariai stebėti kraujospūdį ir vartoti tinkamų priemonių hipertenzijai šalinti.
Kepenų veiklą būtina atidžiai stebėti, kadangi gali atsirasti jų nepakankamumas.
Prieš gydymą ir po mėnesio nuo jo pradžios patariama nustatyti riebalų kiekį kraujyje. Jei jis padidėjęs, rekomenduojama apsvarstyti, ar nereikia mažinti geriamojo tirpalo dozę ir (arba) riebalų kiekį maiste.
Vartojant ciklosporino, gali pasunkėti arba atsirasti hiperkaliemija, hipomagnezemija, todėl pacientų, ypač tų, kurių inkstų veikla labai pažeista, organizme reikėtų stebėti kalio ir magnio kiekį.
Gydomam ciklosporinu ligoniui nepatariama vartoti kalį organizme sulaikančių diuretikų, medikamentų, kuriuose yra kalio, ir valgyti maisto produktų, kuriuose yra daug kalio.
CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo negalima vartoti kartu su kitais preparatais, slopinančiais imunitetą, išskyrus kortikosteroidus, nors siekiant sumažinti ciklosporino sukeliamą inkstų veiklos susilpnėjimą ar pažeidimą, yra tendencija ciklosporino vartoti kartu su mažomis azatioprino ir kitokių vaistų, slopinančių imunitetą, dozėmis. Tačiau reikia nepamiršti, kad perdėtas imuniteto slopinimas gali didinti jautrumą infekcijai ir tikimybę atsirasti piktybinei limfomai (dažniausiai ne Hodžkino limfomai ir retikulosarkomai).
CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo negalima vartoti kartu su kitokiais kalcineurino poveikį slopinančiais vaistais, pvz., takrolimusu, kadangi gydomasis poveikis nestiprėja, o nepageidaujamas poveikis gali padidėti.
Reikėtų reguliariai apžiūrėti ligonio odą ir atlikti histologinius įtartinų žaizdelių tyrimus, nes gydymo ciklosporinu metu dažniau atsiranda piktybinių auglių, ypač odos.
Jei kartu su ciklosporinu vartojama kitų medikamentų, kurie gali pažeisti inkstus, dažnai reikia tikrinti inkstų veiklą (ypač kreatinino kiekį serume). Jei ji reikšmingai pablogėjusi, tokių medikamentų dozę reikia mažinti ar apsvarstyti kitokio gydymo galimybę.
Inkstų veiklą reikia atidžiai stebėti ir tuo atveju, jei kartu su geriamuoju Cicloralio tirpalu (100 mg/ml) vartojamuose medikamentuose yra fibratų. Nustačius, kad inkstų veikla reikšmingai pažeista, gydymą tokiais preparatais gali tekti nutraukti.
Jei kartu vartojant orlistato, mažiausia ciklosporino koncentracija ar biologinis prieinamumas reikšmingai pakinta, orlistato vartojimą reikia nutraukti.
Vartojant CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo reikia vengti medikamentų ir maisto priedų, kuriuose yra jonžolių (Hypericum perforatum), nes jie gali silpninti ciklosporino poveikį.
Ligoniams, kuriems gydymo CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamuoju tirpalu metu veša dantenos, nepatariama vartoti nifedipino preparatų, nes jie tokį dantenų vešėjimą gali skatinti.
Jei negalima atsisakyti vaistų, kurie, vartojami kartu su ciklosporinu, didina ar mažina jo biologinį prieinamumą, patariama atidžiai stebėti ciklosporino kiekį kraujyje ir tinkamai reguliuoti jo dozę, ypač pradedant ir baigiant gydymą papildomu vaistu.
Kartu vartoti ciklosporino ir N-metilotiotetrazolio grupės cefalosporinų reikia atsargiai.
Vartojant ciklosporino, greipfrutų sulčių gerti negalima.
Kitos indikacijos, išskyrus organų persodinimą
Jei hipertenzijos, kuri atsiranda gydymo ciklosporinu metu, nepavyksta išgydyti, jo dozę reikia mažinti arba gydymą nutraukti.
Kaip ir vartojant kitokių imunitetą slopinančių medikamentų, taip ir vartojant CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo, yra didesnis limfoidinio audinio vešėjimo sutrikimo ir piktybinių auglių, ypač odos, atsiradimo pavojus. Pacientus, vartojančius ciklosporino, ypač jei jo vartojama ilgai, būtina atidžiai stebėti, kad neliktų nepastebėti pirmieji minėtų sutrikimų simptomai. Jei atsiranda priešvėžinių ar vėžio sukeltų pokyčių, gydymą reikia nutraukti.
Po organų persodinimo gydant ligonius, sergančius uveitu ar nefrozės sindromu, svarbi saugumo priemonė yra ciklosporino koncentracijos kraujyje matavimas, naudojant specifinius monokloninius antikūnus (žr. skyriaus “Dozavimas” poskyrį “Pacientai, kuriems persodinti organai”).
Labai sunki žvynelinė
Nutraukus etretinato vartojimą, ciklosporino vartoti negalima 4 savaites. Dėl didesnio odos vėžio atsiradimo pavojus, pacientams, ilgai gydytiems psoralenu ir ultravioletiniais A spinduliais CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo galima skirti tik atidžiai apsvarsčius jo vartojimo naudą bei galimą žalą.
Vaisto reikia vartoti atsargiai, jei kraujyje yra padidėjęs šlapimo rūgšties kiekis (žr. skyriaus “Kontraindikacijos” poskyrio “Labai sunki žvynelinės forma” specialų įspėjimą).
Ligonis turi vengti per ilgai būti saulėje.
Pastaba
Jei atsirado odos pokyčių, kurie ne visai būdingi žvynelinei ir kurie gali reikšti odos vėžio, grybiškosios granulomos (mycosis fungoides) ar odos priešvėžinės būklės (pvz., Bowen ligos) pradžią, prieš gydymą ciklosporinu reikia atlikti biopsiją.
Pacientams, kuriems atsirado piktybinių odos pokyčių ar kurių tokia būklė gydoma, vartoti ciklosporino galima tiktai išgydžius tokią būklę ir tuo atveju, jei kitoks gydymas neveiksmingas.
Nefrozės sindromas
Ligonius, kurių sutrikusi inkstų veikla, būtina atidžiai stebėti, kadangi nuo CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo ji gali toliau blogėti. Kreatinino koncentracija, kai dar galima atsargiai gydyti didžiausia (2,5mg/kg kūno svorio) ciklosporino dienos doze, yra 200 µmol/l suaugusiems žmonėms, vaikams – 140 µmol/l.
Pacientų, kurie serga nefrozės sindromu ir kurių hipertenzija nekontroliuojama, ciklosporinu gydyti negalima. Gydant pagyvenusius žmones, inkstų veikla gali pablogėti.
Kai kuriems pacientams, sergantiems nefrozės sindromu, gali būti sunku nustatyti ciklosporino sukeltą inkstų pažeidimą, kadangi nefrozės simptomai lengvėja. Jei nefrozės sindromas CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamuoju tirpalu gydomas ilgiau negu vienus metus, patariama atlikti inkstų biopsiją.
Įspėjimai
Sudėtyje yra 25,5 % ( V/V) etanolio, jei vaisto vartojama taip, kaip rekomenduojama, su kiekviena doze į organizmą patenka beveik 1,12 g etanolio. Tai gali būti pavojinga ligoniams, kurie serga kepenų liga, epilepsija, priklauso nuo alkoholio, arba kurių smegenys traumuotos. Toks kiekis pavojingas nėščioms moterims ir vaikams. Kitų kartu vartojamų medikamentų poveikis gali silpnėti ar stiprėti.

Sąveika su kitais medikamentais ir kitokia sąveika
Į kokią CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo ir kitokių vaistų sąveiką reikia atsižvelgti ?
Apie ciklosporino vartojimą su kitais preparatais, slopinančiais imunitetą, žr. skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”.
Atsargumas būtinas kartu su ciklosporinu vartojant vaistų, galinčių pažeisti inkstus: aminoglikozidų (pvz., gentamicino ir tobramicino), amfotericino B, ciprofloksacino, melfalano, trimetoprimo ir sulfametoksazolio, vankomicino ir nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, (pvz., diklofenako, naprokseno ir sulindako) (žr. taip pat skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”).
Pavieniais atvejais ligoniams, kuriems buvo persodintas organas ir kurie kartu su CicloralHEXAL 100 mg/ml tirpalu vartojo fibratų (pvz., bezafibrato, fenofibrato), atsirado inkstų veiklos pažeidimas (atitinkamai serume padidėjo kreatinino kiekis). Toks pažeidimas būdavo sunkus, net kai jis buvo laikinas (žr. skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”).
Kartu vartojant CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo ir diklofenako, reikšmingai padidėja biologinis pastarojo vaisto prieinamumas ir su juo susijęs laikino inkstų nepakankamumo pavojus. Biologinis diklofenako prieinamumas padidėja tikriausiai dėl to, kad jo mažai suardoma pirmo prasiskverbimo per kepenis metu, nors paprastai būna priešingai, todėl diklofenako dozę būtina mažinti.
Orlistatas slopina maisto riebalų rezorbciją, todėl gali daryti įtaką biologiniam CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo pasisavinimui. Dabartinė patirtis rodo, kad tai tinka tiktai geriamiesiems ciklosporino preparatams (žr. skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”).
Įvairios medžiagos ciklosporino koncentraciją kraujyje didina arba mažina, konkurenciniu būdu slopindamos ar skatindamos kepenų fermentus, dalyvaujančius ciklosporino metabolizmo ir šalinimo reakcijose. Tai ypač būdinga citochromui P450.
Tarp medžiagų, kurios gali didinti ciklosporino koncentraciją kraujyje, yra ketokonazolis, šiuo atžvilgiu silpnesnio poveikio flukanozolis ir itrakonazolis, kai kurie makrolidų grupės antibiotikai (pvz., eritromicinas, klaritromicinas, josamicinas, posinomicinas ir pristinamicinas), doksicilinas, geriamieji kontraceptikai, propafenonas, metilprednisolonas (didelės dozės), metoklopromidas, danazolis, amiodaronas, cholio rūgštis ir jos dariniai, kai kurie kalcio antagonistai (pvz., diltiazemas, nikardipinas, verapamilis ir mibefradilis) (žr. skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”).
Mažinti ciklosporino koncentraciją kraujyje gali barbitūratai, karbamazepinas, fenitoinas, metamizolis, rifampicinas, nafcilinas, oktreotidas, probukolis, troglitazonas, į veną injekuotas sulfadimidinas (tik injekuojamas į veną), trimetoprimas ir jonžolių preparatai (žr. skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”).
Kartu vartojant CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo ir takrolimuso, gali pasireikšti suminis ir sinergetinis toksinis poveikis inkstams bei ilgėti ciklosporino pusinės eliminacijos periodas (žr. skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”).
Ciklosporinas gali mažinti digoksino, kolchicino, cholesterolio sintezės fermentų (CSE) inhibitorių, pvz., lovastatino ir prednisolono, klirensą. Dėl to gali didėti toksinis dioksino poveikis, kolchicino ir cholesterolio fermentų sintezės inhibitorių nepageidaujamas poveikis raumenims: raumenų skausmas, silpnumas, uždegimas ir skersaruožių raumenų nykimas, todėl reikia nuodugniai apsvarstyti, ar minėtų vaistų ir CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo vartoti kartu galima.
Informacijos apie medikamentų bei maisto produktų, kuriuose yra kalio, ar kalį sulaikančių diuretikų vartojimą pateikta skyriuje “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”.
Vartojant N-metiltiotetrazolio grupės cefalosporinų, pastebėtas poveikis, panašus į tokį poveikį, kurį sukelia disulfiramo preparatai, pvz., antabusas (žr. skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”).
Paskiepijus gyva vakcina, dėl ciklosporino sukelto imuniteto slopinimo, gali atsirasti netipinė, žalinga reakcija, todėl gydymo CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamuoju tirpalu metu skiepyti gyva vakcina negalima (žr. skyrių “Kontraindikacijos”). Tikimasi, kad reakcija į inaktyvuotas vakcinas bus mažesnė. Skiepų veiksmingumui įvertinti turėtų būti nustatomas antikūnų titras. Gali būti, kad reakcija ir į užmuštus mikroorganizmus bus mažesnė. Tokiu atveju reikėtų patikrinti, pvz., nustatant antikūnų titrą, ar skiepai sukėlė pageidaujamą poveikį.
Greipfrutų sultys sąveikauja su citochromo P450 sistema, todėl gali didinti ciklosporino kiekį kraujyje, tačiau tokio poveikio stiprumas gali būti labai skirtingas ir neprognozuojamas (žr. skyrių “Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto”).

Dozavimas. Vartojimo būdas ir trukmė
Papildoma informacija pacientams, vietoj medikamento, kurio sudėtyje yra ciklosporino, pradėjusiems vartoti CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo

Ligoniai, kuriems persodinti organai
Apskritai, naujo ir seno vaisto dozių santykis turi būti 1:1. Mažiausia preparato koncentracija kraujyje, prieš geriant įprastinę dozę, paprastai turi būti panaši į prieš tai vartoto vaisto. Tačiau kai kada CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo biologinis prieinamumas gali būti reikšmingai padidėjęs arba sumažėjęs. Dėl šios priežasties po medikamento pakeitimo mažiausia naujo medikamento koncentracija kraujyje, kuri būna prieš geriant įprastinę dozę, turi būti matuojama 4 – 7 dienas ir, jei reikia, nustatoma tinkama dozė. Be to, reikia stebėti ir kitus klinikinio saugumo rodmenis, pvz., kreatinino koncentraciją serume ir kraujospūdį po vaisto pakeitimo reikia stebėti mažiausiai du pirmus mėnesius.
Kitos indikacijos (jos netinka ligoniams po organų persodinimo)
Jei yra indikacija “Sunkus endogeninis uveitas” arba “Nefrozės sindromas”, naujas dozavimas turi atitikti buvusįjį (1:1). Vieno vaisto keitimo kitu metu būtina nustatyti naujo vaisto koncentraciją kraujyje, kad mažiausia jo koncentracija, prieš geriant kitą dozę, būtų maždaug tokia, kokia buvo prieš tai vartoto medikamento. Tačiau kartais CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo biologinis prieinamumas gali būti reikšmingai padidėjęs arba sumažėjęs. Atsižvelgiant į indikacijas, koncentraciją kraujyje reikia nustatinėti (žr. aukščiau “Dozavimas”) 4 – 7 dienas po vaisto pakeitimo ir prireikus nustatyti tinkamą dozę atsižvelgiant į tyrimo rodmenis. Būtina stebėti, ar nedažnėja nepageidaujamas poveikis. Klinikinius saugumo rodmenis (kreatinino kiekį serume ir kraujospūdį) po vaisto pakeitimo būtina stebėti mažiausiai du pirmuosius mėnesius.
Pradedant ligonių, sergančių labai sunkia žvynelinės forma ir sunkia, gydymui atsparia atopinio dermatito forma, gydymą nauju vaistu, reikia laikytis tokių pačių procedūrų, kurios išvardytos ankstesniuose skyriuose. Iš pradžių pacientas turi vartoti per du kartus 2,5 mg/kg kūno svorio dienos dozę. Po to dozė mažinama iki mažiausios efektyvios taip, kaip nurodyta toliau. Dėl kartais padidėjančio CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo sudėtyje esančio ciklosporino biologinio prieinamumo nepageidaujamo poveikio atsiradimo pavojus pirmosiomis po vaisto pakeitimo savaitėmis gali būti didesnis, todėl pacientus reikia atidžiai stebėti ir, jei reikia, dozavimą koreguoti. Pakeitus preparatą, kraujospūdis ir kreatinino koncentracija turi būti stebima 2-ąją, 4-ąją ir 8-ąją savaitėmis. Kitos rekomendacijos pateiktos dozavimo taisyklėse.

Kokią dozę ir kaip dažnai vartoti CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo ?
Kiek geriamojo tirpalo mililitrų vartoti per dieną, pacientui nurodys gydytojas.
Dienos dozę visada reikia gerti per du kartus.
Pacientai, kuriems persodinti organai
Paprastai ciklosporino vartojama kartu su kitais medikamentais, slopinančiais imunitetą. Pradinė 10 – 14 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos dozė, padalyta į dvi dalis, duodama 12 valandų prieš organo persodinimą. Po operacijos tokia pačia doze gydoma 1 – 2 savaites. Vėliau, stebint koncentraciją kraujyje, dozė palaipsniui mažinama (žr. skyrių “Nepageidaujamas poveikis”) iki palaikomosios, t.y. 2 – 6 mg/kg kūno svorio, ciklosporino dienos dozės. Mažiausia ciklosporino koncentracija kraujyje prieš geriant kitą dozę mililitre turi būti 100 - 400 ng/ml (nustatoma naudojant specifinius monokloninius antikūnus).
Pastebėta, kad atmetimo reakcijos pavojus didesnis pacientams, kuriems persodintas inkstas, jei vartojama mažiausia rekomenduojama dienos dozė, t.y. mažiau negu 3 – 4 mg/kg kūno svorio. Tokiu atveju vaisto koncentracija kraujyje būna mažesnė negu 100 ng/ml.
Jei kartu vartojama kortikosteroidų, kai kuriems ligoniams reikia mažesnės kaip 5 mg/kg kūno svorio palaikomosios ciklosporino dienos dozės jau praėjus vienam mėnesiui po organų persodinimo.
Pacientai, kuriems persodinti kaulų čiulpai
Norint išvengti organizmo pasipriešinimo transplantantui (GVHD), ciklosporino kartu su metotreksatu paprastai vartojama trumpai. Optimali dozė parenkama kiekvienam pacientui atskirai. Paprastai gydymas pradedamas intraveninėmis 2,5 – 5 mg/kg kūno svorio ciklosporino injekcijomis likus 1 – 2 dienoms iki kaulų čiulpų persodinimo. Kai tik ligonis gali vaisto gerti, paprastai skiriama 12,5 mg/kg kūno svorio geriamojo ciklosporino dienos dozė. Gydyti tokia doze būtiną mažiausiai 3 – 6 mėnesius, prieš nutraukiant gydymą dozę galima palaipsniui mažinti. Galima elgtis ir kitaip. Galima injekuoti į veną vien ciklosporino: 1-ąją – 3-ąją dienomis po 5 mg/kg kūno svorio, 4-ąją – 14-ąją - po 3 mg/kg kūno svorio (arba 3 - 5 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos dozę galima leisti kartu su kortikosteroidais). Tokiu atveju pradėti vartoti geriamąją vaisto formą reikia kiek galima anksčiau ir gydymą tokiu būdu tęsti ilgai.
Organizmo ūminio priešinimosi transplantantui reakcijos (GVHD) slopinimas
Po operacijos iš pradžių reikia gerti 12,5 - 15 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos dozę. Tokia doze turi būti gydoma 50 dienų. Po to dozė gali būti mažinama 5 % kas savaitė iki gydymas maždaug po 20 savaičių bus nutrauktas.
Jei organizmo priešinimasis transplantantui, nutraukus gydymą ciklosporinu, atsinaujina, galima vėl gydyti ciklosporinu.
Pastabos skyriams “Pacientai, kuriems persodinti organai”, “Pacientai, kuriems persodinti kaulų čiulpai” ir “Organizmo ūminio priešinimosi transplantantui reakcijos (GVHD) slopinimas".
Jei dėl paciento laikino virškinimo trakto sutrikimo, kuris gali pažeisti išgerto ciklosporino rezorbciją, ciklosporino būtina injekuoti į veną, reikia vienu kartu švirkšti trečdalį anksčiau vartotos geriamosios dienos dozės.
Patirtis, kaip ciklosporinu gydyti kūdikius, labai nedidelė. Gydant vyresnius negu 1 metų vaikus rekomenduojamomis ciklosporino dozėmis, nebuvo jokių specifinių problemų. Įvairių klinikinių tyrimų metu vaikai toleravo didesnes dozes, negu suaugę žmonės. Vaikų ciklosporino klirenso greitis didesnis. Kad jų kraujyje ciklosporino koncentracija būtų tokia, kokia būna suaugusių žmonių kraujyje, gali reikėti didesnių dozių. Blogesnė ciklosporino rezorbcija susijusi su kai kuriomis būklėmis: kepenų persodinimu naudojant Roux-en-Y anastamozę, cistine fibroze, trumpo žarnyno sindromu. Vietoj ciklosporino preparatų, kurie nėra mikroemulsijos formos, pradėjus vartoti CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo, ligoniams gali labai pagerėti ciklosporino rezorbcija. Tokiu atveju svarbu, kad vaisto formų kaitos metu tyrimų duomenys būtų atidžiai stebimi.
Ciklosporino dozavimas ligoniams, kurių inkstų veikla sutrikusi
Pacientams, kuriems persodinti inkstai, ciklosporino farmakokinetikos tyrimų neatlikta, tačiau kreatinino kiekio serume padidėjimas ir kreatinino klirenso sumažėjimas gali būti ūminės atmetimo reakcijos požymis, ypač po inksto persodinimo. Dozę ligoniui galima būtų koreguoti tik atsižvelgiant į bendrąją būklę ir ciklosporino koncentraciją kraujyje tiksliai nustačius naudos ir pavojaus santykį.
Ciklosporino dozavimas žmonėms, kurių kepenų veikla sutrikusi
Jei kepenų veikla sutrikusi, kai kada ciklosporino farmakokinetikos pakyčiai gali būti didesni, todėl ciklosporino kiekį ligonių, kurių kepenų veikla sutrikusi, kraujyje privaloma atidžiai stebėti ir jo dozę tinkamai koreguoti.
Vaikai
Kadangi vaikų organizme ciklosporino klirenso greitis yra didesnis, jiems gali reikėti didesnės dozės, priešingu atveju medikamento koncentracija bus ne tokia, kokia būna suaugusių žmonių kraujyje.
Pagyvenę žmonės
Vyresnio amžiaus žmonių gydymo ciklosporinu patirtis nepakankama. Dėl nuo amžiaus priklausomų veiksnių, pvz., inkstų veiklos susilpnėjimo, tokius ligonius būtina atidžiai stebėti ir reguliuoti medikamento dozę.
Sunkus endogeninis uveitas
Svarbu, kad ciklosporinu gydytų gydytojas, turintis patirties, kaip vaistais slopinti imunitetą. Vaisto vartojimo metu būtina ir oftalmologo priežiūra, be to, reikia nuolat stebėti ciklosporino kiekį kraujyje. Kadangi ciklosporinas gali pažeisti inkstų veiklą, šį medikamentą gali vartoti tik ligoniai, kurių inkstai sveiki. Inkstų veiklą būtina dažnai stebėti. Reikia užtikrinti, kad kreatinino kiekis serume neviršytų įprastinio lygio daugiau kaip 30 %, net jei jis neviršija normos ribų. Jei taip atsitinka, ciklosporino dozę būtina mažinti 25 – 50 %. Jei kreatinino koncentracija serume padidėjusi daugiau negu 50 %, ciklosporino dozę būtina mažinti mažiausiai 50 %.
Kadangi tokio gydymo patirties trūksta, rekomenduojama jį pradėti 5 – 10 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos doze, padalyta į dvi dalis, ir gydyti tol, kol atsiras uveito remisija ir pagerės regėjimo aštrumas.
Siekiant, kad greitai prasidėtų ligos remisija ar gydant ūminę ligos fazę, jei vien ciklosporino terapija nėra pakankamai veiksminga, galima apsvarstyti, ar nebūtų naudingas sisteminio poveikio kortikosteroidų vartojimas (0,2 - 0,6 mg/kg kūno svorio prednisolono dienos dozė arba panašaus stiprumo kitokio kortikosteroido dozė).
Palaikomojo gydymo metu dozę būtina palaipsniui mažinti iki mažiausios veiksmingos dozės.
Bendra reikiama ciklosporino koncentracija kraujyje yra 100 – 150 ng/ml (nustatoma naudojant specifinius monokloninius antikūnus).
Ar ciklosporinu galima gydyti vaikus, nežinoma, nes kūdikių gydymo patirties nėra, o vyresnių negu 5 metai vaikų gydymo patirtis nepakankama.
Labai sunkios žvynelinės formos
Kadangi ciklosporinas gali pažeisti inkstų veiklą, prieš gydymą kreatinino koncentraciją kraujyje būtina nustatyti bent du kartus. Pirmųjų 3 gydymo mėnesių metu kreatinino kiekį serume reikia nustatyti kas 2 savaitės. Jei ciklosporino dienos dozė yra 2,5 mg/kg kūno svorio ir kreatinino kiekis serume išlieka stabilus, kreatinino kiekį galima nustatinėti kas du mėnesiai. Vartojant didesnę dozę, kreatinino kiekį reikia nustatinėti kartą per mėnesį. Jei kreatinino kiekis serume viršija įprastinį lygį daugiau kaip 30 %, dozę būtina mažinti 25 – 50 %, net jei jis neperžengia normos ribų. Jei kreatinino koncentracija serume padidėja daugiau negu 50 %, dozę reikia mažinti ne mažiau kaip 50 %.
Jeigu sumažinus dozę per mėnesį neatsiranda jokių pokyčių, gydymą ciklosporinu būtina nutraukti.
Prieš gydymą ir pirmaisiais 3 gydymo mėnesiais būtina matuoti ir šlapimo rūgšties koncentraciją.
Didžiausias kepenų fermentų aktyvumas bilirubino kiekis turi būti ne didesnis už normos rodmenis daugiau kaip du kartus.
Norint, kad būklė greitai pagerėtų, reikia skirti 2,5 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos dozę. Ji suvartojama per du kartus. Jei per 1 mėnesį ligos simptomai nesusilpnėja, ciklosporino dienos dozę galima palaipsniui didinti 1 mg/kg kūno svorio, t. y. vartoti net 5 mg/kg kūno svorio dienos dozę. Palaikomojo gydymo metu dozę būtina mažinti iki mažiausios veiksmingos dozės.
Per dieną vartoti daugiau kaip 5 mg/kg kūno svorio CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo draudžiama. Pacientų, kuriems po 6 mėnesių gydymo 5 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos doze odos simptomai susilpnėja nepakankamai ar efektyvi dozė neatitinka aukščiau minėtų nurodymų, gydymą reikia nutraukti.
Ligonių, kurių būklę būtina labai greitai palengvinti, gydymą reikia pradėti į dvi dalis padalyta 5 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos doze.
Nefrozės sindromas
Sindromui gydyti dozė turi būti parenkama atsižvelgiant į veiksmingumą (proteinuriją) ir saugumą (ypač kreatinino koncentraciją serume). Suaugusiems žmonėms dienos dozė turi būti ne didesnė kaip 5 mg/kg kūno svorio, vaikams - 6 mg/kg kūno svorio.
Jei inkstų veikla normali, ir būtina greita nefrozės sindromo remisija, suaugusiems žmonėms reikia vartoti 5 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos dozę, vaikams – 6 mg/kg kūno svorio dienos dozę. Jei inkstų veikla pažeista nedaug, iš pradžių vartojamai ne didesnė kaip 2,5 mg/kg kūno svorio ciklosporino dienos dozė. Pacientus būtina atidžiai stebėti (SVARBI PASTABA. Jei suaugusių žmonių serume kreatinino koncentracija, viršija 200 µmol/l, o vaikų – 140 µmol/l, vaisto vartoti draudžiama!).
Palaikomojo gydymo metu dozę būtina mažinti iki mažiausios veiksmingos dozės.
Bendra reikiama ciklosporino koncentracija kraujyje yra 60 – 160 ng/ml (nustatoma naudojant specifinius monokloninius antikūnus). Reikia užtikrinti, kad pradedant gydymą koncentracija neperžengtų dienos normos ribų. Vėliau ją būtina nustatinėti kas dvi savaitės.
Kadangi ciklosporinas gali pažeisti inkstų veiklą, kreatinino kiekį serume pirmus tris gydymo mėnesius būtina reguliariai nustatinėti (pacientų, kurių inkstai sveiki, kas dvi savaitės, kurių pažeisti – kartą per savaitę).
Jei kreatinino koncentracija išlieka pastovi, jo kiekį užtenka matuoti kartą per du mėnesius. Jei kreatinino kiekis serume viršija įprastinį lygį daugiau negu 30 %, net jei jo kiekis išlieka normalus, dozę būtina mažinti 25 – 50 %. Kreatinino koncentracijai serume padidėjus daugiau negu 50 %, dozę reikia mažinti mažiausiai 50 %. Jei dozę sumažinus per mėnesį neatsiranda jokios reakcijos, gydymą ciklosporinu būtina nutraukti.
Ligoniams, kurių kepenys labai pažeistos, pradinę ciklosporino dozę reikia mažinti 25 –50 %.
Kartu su ciklosporinu galima vartoti mažas geriamųjų kortikosteroidų dozes, jei gydymo vien ciklosporinu veiksmingumas yra nepakankamas, ypač jei pacientas serga steroidų poveikiui nejautriu nefrozės sindromu.
Kaip ir kada vartoti CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo ?
Preparatą reikia gerti visuomet tokiu pačiu paros laiku.
Geriamąjį tirpalą prieš vartojimą reikia skiesti geriamuoju vandeniu ar obuolių sultimis. Skiesti rekomenduojama stikliniame inde. Plastmasės indai vaisto skiedimui netinka.
Patikrinęs, ar vartojama reikiama dozė, pacientas į indą turi įpilti geriamojo vandens ar obuolių sulčių, išmaišyti ir po to tirpalą išgerti.
Geriamojo tirpalo išsiurbimas. Geriamajam tirpalui išsiurbti naudojama pakuotėje esantį įranga: švirkštas, ant kurio yra pažymėtos padalos (nuo 0,5 ml iki 4 ml kas 0,1 ml) bei siurbimo antgalis su skaidriu plastmasės vamzdeliu.
Nuplėšiamas žalias plastmasinis antspaudas.
Pašalinamas sidabro spalvos apsauginis žiedas.
Iš buteliuko ištraukiamas ir išmetamas lauk kamštis,
Ant buteliuko uždedamas siurbimo antgalis taip, kad vamzdelis pasinertų į geriamąjį tirpalą ir po to antgalis tvirtai įspaudžiamas į buteliuko kaklelį. Jis tamsaus stiklo buteliuke lieka visam laikui.
Antgalis sujungiamas su švirkštu, ant kurio pažymėtos padalos, po to iš buteliuko išsiurbiamas reikiamas preparato tūris.
Jei siurbiant tirpalą švirkšte susikaupia oro burbulų, juos galima pašalinti kelis kartus nuspaudžiant ir ištraukiant stūmoklį.
Pripildytas geriamojo tirpalo švirkštas atjungiamas nuo antgalio ir švirkšte esantis skystis suleidžiamas į vaisto vartojimui skirtą indą, pvz., stiklinę vandens. Švirkštas turi neliesti skiedimui vartojamo gėrimo.
Švirkšto negalima skalauti. Jo išorę reikia nušluostyti sausu audiniu.
Po vartojimo ant rudo stiklo buteliuke esančio siurbimo antgalio reikia užsukti specialų dangtelį, kurio nesugeba atsukti vaikai.
Kiek laiko vartoti CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo ?
Organų persodinimas
Jei medikamento vartojama ne profilaktikai ar organizmo priešinimosi transplantantui gydyti (žr. atitinkamame skyriuje), vartojimo trukmė neribojama.
Sunkus endogeninis uveitas
Vaisto vartojama 3 – 16 mėnesių.
Labai sunki žvynelinė
Paprastai ciklosporinu gydoma 12 savaičių. Kaip ciklosporino vartoti 24 savaites, nustatyta klinikinių tyrimų metu, kaip vartoti dar ilgiau, nežinoma. Gydymą patariama nutraukti, jei pasirodo neįmanoma tinkamai gydyti bet kokią hipertenziją, kuri atsiranda gydymo ciklosporinu metu.
Nefrozės sindromas
Jei po trijų gydymo mėnesių simptomai nesusilpnėja, gydymą ciklosporinu reikia nutraukti.

Perdozavimas ir kitos vartojimo klaidos
Ką daryti, jei CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo sąmoningai ar netyčia suvartota per didelė dozė?
Perdozavimo simptomai (apsinuodijimas)
Duomenų apie perdozavimą yra mažai. Išgėrus 10 g (maždaug 150 mg/kg kūno svorio) ciklosporino, ligonis vemia, tampa mieguistas, jam skauda galvą, atsiranda tachikardija, kai kuriems pacientams pasireiškia vidutinio sunkumo laikinas inkstų nepakankamumas. Sunkių apsinuodijimo simptomų atsirado atsitiktinai per daug medikamento suleidus prieš laiką gimusiems kūdikiams.
Perdozavimo (apsinuodijimo) gydymas
Trumpalaikis toksinis poveikis inkstams paprastai išnyksta, kai tik vaisto vartojimas nutraukiamas. Jei būtina, reikia taikyti įprastines palaikomąsias priemones. Ciklosporino negalima pašalinti nei dialize, nei aktyvuota medžio anglimi, tačiau nedidelį jo kiekį iš enterohepatinės kraujotakos aktyvuota anglimi vis dėlto galima pašalinti. Vaistą galima pašalinti ir tokiu nespecifiniu būdu kaip skrandžio plovimas. Gali būti naudinga sukelti vėmimą, jei tai įmanoma daryti pirmosiomis po preparato išgėrimo valandomis.

Į ką reikia atsižvelgti, jei CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo suvartota per mažai arba nesuvartota vienkartinė dozė ?
Tokiu atveju būtina nedelsiant informuoti gydytoją.

Nepageidaujamas poveikis
Kokį nepageidaujamą poveikį gali sukelti CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamasis tirpalas?
Nepageidaujamas ciklosporino poveikis priklauso nuo dozės ir silpnėja ją mažinant. Jis yra panašus, vaisto vartojant bet kurios indikacijos atveju, nors yra dažnio ir sunkumo skirtumų. Kadangi ligoniams po organų persodinimo reikia didesnių įsotinamųjų dozių, nepageidaujamas poveikis paprastai atsiranda dažniau ir būna stipresnis negu pacientams, vaisto vartojantiems dėl kitokių priežasčių.
Kraujodaros sistema
Kartais Mažakraujystė
Retai Leukopenija (leukocitų kiekio sumažėjimas)
Pavieniais atvejais Trombocitopenija (trombocitų kiekio sumažėjimas) kartu su mikroangiopatine
hemolizine mažakraujyste ir inkstų nepakankamumu (hemolizinis ureminis sindromas)
Oda
Dažnai Hipertrichozė (padidėjęs plaukuotumas)
Kartais Spuogai, odos išbėrimas ar alerginė odos
reakcija, alopecija (plikimas)
Retai Raudonė, niežulys
Piktybinių auglių, ypač odos, atsirado žvyneline sergantiems ligoniams, kurie po įprasto gydymo vartojo ciklosporino.
Širdies ir kraujagyslių sistema
Dažnai Hipertenzija (kraujospūdžio padidėjimas)
Retai Išeminė širdies liga
Imuninė sistema
Gali atsirasti piktybinių navikų ir limfoidinio audinio vešėjimas. Jų dažnis ir pasiskirstymas panašus į ligonių, kuriems taikomas įprastinis imuniteto slopinimas.
Gerybinis limfoidinio audinio vešėjimo sutrikimas, B ir T ląstelių limfoma pasireiškė kai kuriems žvyneline sergantiems, ciklosporinu gydomiems pacientams, tačiau toks poveikis išnyko tuoj pat, kai tik buvo nutrauktas medikamento vartojimas.
Gydant didelėmis ciklosporino dozėmis, gali didėti infekcijos pavojus (žr. aukščiau rekomenduojamas dozes, vartojamas persodinus organą).
Virškinimo traktas ir kepenys
Dažnai Hiperplazinis gingivitas (nekontroliuojamas dantenų vešėjimas, virškinimo trakto
komplikacijos: apetito pablogėjimas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, gastritas ar gastroenteritas (skrandžio ar skrandžio ir žarnų gleivinės uždegimas)
Kartais Skrandžio opa
Retai Pankreatitas (kasos uždegimas)
Pavieniais atvejais Kolitas (storosios žarnos uždegimas)
Ciklosporinas gali didinti kepenų fermentų aktyvumą ir bilirubino kiekį serume. Toks poveikis priklauso nuo dozės ir yra laikinas. Jei jis pasireiškia, dozę reikia mažinti.
Raumenys
Retai Raumenų mėšlungis, skausmas ar silpnumas (miopatija)
Nervų sistema ir jutimo organai
Dažnai Drebulys, nuovargis, tariamasis jutimas (ypač
rankų ir kojų deginimas, dažniausiai pirmąją gydymo savaitę)
Kartais Traukuliai
Retai Motorinė polineuropatija, encefalopatija, kuri
gali pasireikšti įvairiomis formomis: sumišimu, sąmonės sutrikimu, kai kada su koma, regos ir klausos pažeidimu, motorikos sutrikimu, dėl smegenų žievės pažeidimo pasireiškiančiu aklumu, kurtumu, pareze (hemiplegija, tetraplegija), ataksija, susijaudinimu, miego sutrikimu
Pavieniais atvejais Papiloedema
Inkstai
Dažniausios ir galbūt sunkiausios komplikacijos yra karbamido ir kreatinino kiekio serume padidėjimas, kuris gali atsirasti pirmomis gydymo ciklosporinu savaitėmis. Šie pokyčiai priklauso nuo inkstų veiklos pažeidimo ir dozės. Jie yra laikini, paprastai silpnėja mažinant dozę.
Ilgai vartojant ciklosporino, kai kuriems ligoniams atsiranda inkstų struktūros pažeidimo pavojus, pvz., intersticinė fibrozė. Tokį pokytį reikia skirti nuo lėtinės atmetimo reakcijos, atsirandančios ligoniams, kuriems buvo persodintas inkstas.
Retkarčiais ciklosporino sukelti inkstų struktūros pokyčiai nedaro įtakos kreatinino kiekiui serume.
Poveikis metabolizmui ir laboratorinių tyrimų rodmenims (žr. “Inkstai” ir “Kepenys”)
Dažnai Nedidelis laikinas kraujo riebalų kiekio padidėjimas, ypač jei vaisto vartojama kartu su kortikosteroidais
Kartais Kūno svorio didėjimas, hiperglikemija (cukraus kiekio kraujyje padidėjimas, hiperurikemija (karbamido kiekio kraujyje padidėjimas), podagra, hiperkaliemija ar jau esančios hiperkaliemijos sunkėjimas, hipomagnezemija
Kitoks nepageidaujamas poveikis
Kartais Veido pabrinkimas, laikina dismenorėja (skausmingos mėnesinės), amenorėja (išnykę mėnesinės)
Retai Hipertermija, ginekomastija (krūtų padidėjimas vyrams), karščio pylimas
Jei pasireiškia informaciniame lapelyje nenurodytas nepageidaujamas poveikis, reikia informuoti gydytoją ar vaistininką.

Duomenys apie vaisto tinkamumo laiką
Vaisto tinkamumo laikas yra išspausdintas ant pakuotės. Jam pasibaigus, medikamento vartoti negalima(
Pradėto vartoti buteliuko tinkamumo laikas – 2 mėnesiai.

Kokios CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo laikymo sąlygos ?
CicloralHEXAL 100 mg/ml geriamojo tirpalo negalima laikyti žemesnėje negu 20 (C temperatūroje, ypač šaldytuve, kadangi preparato sudėtyje esantys lipidai žemesnėje temperatūroje sukietėja. Jei vaistas laikomas žemesnėje negu 20 (C temperatūroje, gali atsirasti nuosėdų, kurios buteliuką pakračius ir laikant ne aukštesnėje kaip 30 (C temperatūroje išnyksta. Gerti galima tik skaidrų tirpalą. Vaisto veiksmingumui ir dozavimo tikslumui turi nedaryti įtakos joks nepalankus poveikis.

Kita informacija

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.
UAB „ Entafarma“, Žemaitijos g.3-16, 01134 Vilnius, Lietuva.
Telefonas/faksas: 2 61 30 63

Informacinio lapelio parengimo data
2004 11 11
Medikamentą būtina laikyti vaikams neprieinamoje vietoje(

Įrangos geriamajam tirpalui iš buteliuko siurbti sudėtyje yra švirkštas, ant kurio pažymėtos padalos ir siurbimo antgalis su skaidriu plastmasės (CE 0482). Ją gamina Transcoject, 24539 Neumünster.Spec. redaktorius – doc. A. Milašius
Tekstą redagavo V. Jurkienė

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7