Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

CIFRAN 500MG TAB. N10

Vaistai
  Gamintojas:
RANBAXY

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Cifran 500 mg plėvele dengtos tabletės
Ciprofloksacinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Cifran ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Cifran
3. Kaip vartoti Cifran
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Cifran
6. Kita informacija1. KAS YRA CIFRAN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Ciprofloksacinas - tai antibakterinė medžiaga, kuri priklauso antibiotikų fluorchinolonų grupei. Ciprofloksacinas naikina pagrindines bakterijų, sukeliančių infekcines ligas, padermes.
Vaistas vartojamas sergant bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms, dažniausiai kvėpavimo takų (pvz.: bronchitu, plaučių uždegimu), šlapimo takų, odos, kaulų bei sąnarių, gonorėja, minkštuoju šankeriu ir vidurių šiltine, taip pat nuo mikroorganizmų sukelto viduriavimo.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CIFRAN

Cifran vartoti negalima:
jeigu yra alergija arba padidėjęs jautrumas ciprofloksacinui arba bet kuriai pagalbinei Cifran medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
jeigu Jūs esate nėščia arba ketinate pastoti;
jeigu žindote kūdikį;
jeigu sergate (sigote) centrinės nervų sistemos ligomis (pvz., epilepsija arba insultu);
jeigu yra kada nors pasireiškęs sausgyslių skausmas ar uždegimas.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač apie antacidinius preparatus ar sukralfatą (virškinimo trakto ligoms gydyti), teofiliną (astmai gydyti), probenicidą (podagrai gydyti), vaistus nuo uždegimo ir skausmo slopinamo (išskyrus aspiriną), antivėžinius preparatus, vaistus slopinančius imunitetą (ciklosporiną).

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Ciprofloksacinas prasiskverbia per placentą. Nėštumo metu ciprofloksacino vartoti nerekomenduojama, kadangi tiriant gyvūnus vaistas sukėlė artropatiją.
Ciprofloksacino patenka į motinos pieną. Fluorochinolonų dariniai gyvūnams sukėlė permanentinį kremzlinio audinio pažeidimą tų sąnarių, kuriems tenka didelis kūno svoris, todėl, jeigu būtina vartoti fluorochinolono, rekomenduojama nežindyti.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ciprofloksacinas gali pakeisti gebėjimą vairuoti transportą ar dirbti kitokį atidumo reikalaujantį darbą, ypač jei kartu vartojama alkoholio.3. KAIP VARTOTI CIFRAN

Cifran visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprasta dozė suaugusiems yra 250-750 mg vaisto per parą, atsižvelgiant į ligos sukėlėją ir sunkumą. Ciprofloksacino tabletę užgerkite pilna stikline vandens.
Laiko tarpas tarp ciprofloksacino dozių išgėrimo turi būti kuo vienodesnis, pvz., jei vaistą reikia vartoti du kartus per dieną, tai pirmąją dozę gerkite 8 val. ryte, o antrąją - 8 val. vakare.
Vaistą reikia vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Cifran geriamas 3-14 dienų, atsižvelgiant į infekcijos ir ligos sunkumą. Jei infekcinė liga sunki, gali tekti vaisto gerti ilgiau. Sergant gonorėja, paprastai užtenka išgerti vieną vaisto dozę. Svarbu nenutraukti vaisto vartojimo net ir pagerėjus savijautai, nes infekcinė liga gali paūmėti.

Pavartojus per didelę Cifran dozę

Vartoti didesnės dozės už tą, kurią paskyrė gydytojas, negalima. Jei vaisto perdozuojama, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ar artimiausią gydymo įstaigą. Patariama kartu pasiimti ir vaisto pakuotę parodyti gydytojui.

Pamiršus pavartoti Cifran

Jei praleidote vaisto dozę, išgerkite ją kuo įmanoma greičiau. Jei pamirštąją dozę prisiminsite, tada, kai greitai reikės gerti kitą, praleistos dozės negerkite ir toliau vaistą vartokite kaip įprasta. Jei neišgėrėte kelių dozių, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Cifran, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepasitarus su gydytoju negalima pradėti vartoti jokių kitų vaistų (net ir tų, kurie parduodami be recepto).
Ciprofloksacinas gali sukelti galvos svaigulį arba sutrikdyti reakciją, ypač tuo atveju, jei kartu vartojama alkoholio. Prieš vairuojant automobilį reikia tai įvertinti. Vartojant vaistą gali padidėti odos jautrumas ultravioletiniams (UV) spinduliams, todėl reikia nešioti akinius, apsaugančius nuo UV spindulių, ir naudoti kitas apsaugines priemones.
Cifran, kaip ir kiti vaistai, kai kada gali sukelti nepageidaujamą poveikį. Kartais vartojant ciprofloksaciną išryškėja alerginių reakcijų. Jei pradeda berti, niežėti odą, atsiranda dilgėlinė, pūslelių, oda išopėja, tinsta lūpos, liežuvis, veidas, pasunkėja kvėpavimas ar išryškėja kitų neįprastų simptomų, vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją.
Retais atvejais vaistas sukelia virškinimo trakto sutrikimus (pvz., pykinimą, vėmimą, viduriavimą, skrandžio skausmą). Paprastai šie simptomai yra nestiprūs, tačiau tada, jei būklė blogėja arba dėl ko nors nerimaujate, kreipkitės į gydytoją.
Jei atsirado drebulys, svaigulys, dirglumas, traukulių, tirpsta galūnės arba dilgčioja jose, sutriko miegas, svaigsta galva, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Kai kuriems vartojantiesiems ciprofloksaciną gali pradėti skaudėti raumenis, vyrams padidėti krūtys, atsirasti tempimo pojūtis. Jei pasireiškė paminėtas nepageidaujamas poveikis, kreipkitės į gydytoją.
Jei šlapimas patamsėjo, tapo drumstas, jame matyti kraujo arba sutriko šlapinimasis, nutraukite Cifran vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.
Pasitaiko, kad vartojant ciprofloksaciną sutrinka rega (matoma lyg per miglą arba dvejinimasis akyse), bet tai praeina nutraukus vaisto vartojimą.
Labai retai dėl kai kurių kraujo ląstelių ar kitų kraujo dalių kiekio pakitimų gali prasidėti neįprastas kraujavimas ar padidėjęs polinkis kraujuoti, gerklės skausmas, padažnėti susirgimai infekcinėmis ligomis. Pasireiškus bent vienam minėtam simptomui, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI CIFRAN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Cifran vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

Perspėjimas
Šis vaistas skirtas tik Jums. Jo paskirti gali tik gydytojas, todėl Jūs negalite duoti jo kitiems žmonėms net tada, kai jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų (šis vaistas kitiems žmonėms gali sukelti pažeidimą).

6. KITA INFORMACIJA

Cifran sudėtis

Veiklioji medžiaga yra ciprofloksacinas. Vienoje Cifran tabletėje su plėvele 500 mg veikliosios medžiagos.
Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas, išgryninto talkas, koloidinis bevandenis silicis, karboksimetilkrakmolo natrio druska ir išgrynintas vanduo. Plėvelės sudėtis: hipromeliozė, makrogolis 400, talkas, išgrynintas vanduoCifran išvaizda ir kiekis pakuotėje

Lizdinėje plokštelėje yra dešimt Cifran 500 mg tablečių. Kartoninėje dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė. Rinkodaros teisės turėtojas
Ranbaxy UK Ltd., 20 Balderton Street, London W1K 6TL, Jungtinė Karalystė

Gamintojas
Ranbaxy Ireland Limited,
Spafield, Cork Road, Cashel, Co-Tipperary, Airija

Cemelog BRS Kft.
Budaörs, Vasút u.2., 2040, Vengrija

Olainfarm JSC,
Rupnicu 5, Olaine, Riga, Latvija

TERAPIA S.A
124 Fabricii Stret, 400632 Cluj Napoca, Rumunija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Ranbaxy Laboratories Limited atstovybė
Taikos pr. 88A, LT-51182, Kaunas
Tel. +370-37-311843Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-07-08

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Cifran 500 mg plėvele dengtos tabletės2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 500 mg ciprofloksacino (ciprofloksacino hidrochlorido pavidalu).

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. FARMACINĖ FORMA

Plėvele dengta tabletė.4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Cifran gydoma:
komplikuota ir nekomplikuota šlapimo takų infekcinė liga;
odos ir minkštųjų audinių infekcinė liga;
kaulų ir sąnarių infekcinė liga;
infekcijos sukeltas viduriavimas;
vidurių šiltinė;
minkštoji opa, minkštasis šankeris;
gonorėja;
gramneigiamų bakterijų sukelta pneumonija;
lėtinio bronchito paūmėjimas.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Lengva ir vidutinio sunkumo šlapimo takų infekcinė liga
Suaugusiems žmonėms reikia gerti po 250 mg Cifran kas 12 valandų 7 dienas.
Sunki šlapimo takų infekcinė liga
Suaugusiems pacientams reikia gerti po 500 mg Cifran kas 12 valandų 14 dienų.
Lengva ir vidutinio sunkumo odos bei minkštųjų audinių infekcinė liga
Suaugusiems ligoniams reikia gerti po 500 mg Cifran kas 12 valandų 7 dienas.
Sunki odos ir minkštųjų audinių infekcinė liga
Suaugusiems žmonėms reikia gerti po 750 mg Cifran kas 12 valandų 14 dienų.
Lengva ir vidutinio sunkumo kaulų bei sąnarių infekcinė liga
Suaugusiems pacientams reikia gerti po 500 mg Cifran kas 12 valandų 4 savaites.
Sunki kaulų bei sąnarių infekcinė liga
Suaugusiems ligoniams reikia gerti po 750 mg Cifran kas 12 valandų 6 savaites.
Infekcijos sukeltas viduriavimas
Suaugusiems žmonėms reikia gerti po 500 mg Cifran kas 12 valandų 7 dienas.
Vidurių šiltinė
Suaugusiems pacientams reikia gerti po 500 mg Cifran kas 12 valandų 14 dienų.
Lengva ir vidutinio sunkumo gramneigiamų bakterijų sukelta pneumonija
Suaugusiems ligoniams reikia gerti po 500 mg Cifran kas 12 valandų 7 dienas.
Sunki gramneigiamų bakterijų sukelta pneumonija
Suaugusiems žmonėms reikia gerti po750 mg Cifran kas 12 valandų 14 dienų.
Lėtinio bronchito paūmėjimas
Suaugusiems pacientams reikia gerti po 500 mg Cifran kas 12 valandų 7 dienas.
Minkštoji opa, minkštasis šankeris
Suaugusiems ligoniams reikia gerti po 500 mg Cifran kas 12 valandų 3 dienas arba išgerti vienkartinę 750 – 1000 mg Cifran dozę.
Gonorėja
Suaugusiems žmonėms reikia išgerti vienkartinę 500 mg Cifran dozę.

4.3 Kontraindikacijos

Cifran negalima skirti tiems pacientams, kurių organizmo jautrumas bet kuriam chinolonų dariniui yra padidėjęs. Jeigu vaisto skiriama centrinės nervų sistemos liga (epilepsija arba smegenų arterijų skleroze) sergantiems pacientams, būtina nuodugniai apsvarstyti vaisto gydomojo poveikio ir galimo pavojaus santykį.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Keliems pacientams, vartojusiems fluorochinolonų darinių, pasireiškė fototoksinis poveikis. Dėl šios priežasties, gydantis šiuo medikamentu, reikia vengti pernelyg didelio saulės spindulių kiekio. Jeigu pasireiškia fototoksinis poveikis, gydymą Cifran reikia nutraukti.
Epilepsija sergantiems ligoniams ir bet kokiu centrinės nervų sistemos funkcijos sutrikimu sirgusiems pacientams ciprofloksacino reikia skirti atsargiai. Jeigu negalima apsieiti be gydymo, kurio metu Cifran vartojama kartu su teofilinu, reikia tirti pastarojo medikamento kiekį serume ir tinkamai koreguoti jo dozę.
Pacientai, kurių organizmo jautrumas padidėjęs bent vienam fluorochinolonų grupės preparatui ar kitokios cheminės struktūros chinolonui, gali būti alergiški ciprofloksacinui.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Teofilinas. Šio preparato, vartojamo kartu su ciprofloksacinu, koncentracija serume gali padidėti. Jeigu gydymo šiuo vaistų deriniu išvengti negalima, reikia tirti teofilino kiekį serume ir tinkamai koreguoti šio vaisto dozę.
Antacidiniai preparatai. Magnio hidroksidas ir aliuminio hidroksidas mažina ciprofloksacino rezorbciją, todėl Cifran kartu su šiais vaistais vartoti negalima.
Probenecidas. Ciprofloksacino išskyrimas su šlapimu sumažėja, jeigu jo vartojama kartu su probenecidu.
Analgetikai. Chinolonų darinių poveikis centrinei nervų sistemai sustiprėja, jeigu jų vartojama kartu su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo.
Antineoplaziniai ir imuninę sistemą slopinatys vaistai. Po citotoksinį poveikį sukeliančio cheminio gydymo sumažėja geriamojo ciprofloksacino rezorbcija.
Sukralfatas. Šis medikamentas skrandyje išlaisvina aliuminio jonus, todėl sumažėja kartu vartojamo ofloksacino rezorbcija.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Ciprofloksacinas prasiskverbia per placentą. Tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis, vartojusiomis šio medikamento, neatlikta. Nėštumo metu ciprofloksacino vartoti nerekomenduojama, kadangi tiriant gyvūnus vaistas sukėlė artropatiją.
Ciprofloksacino patenka į motinos pieną. Fluorochinolonų dariniai gyvūnams sukėlė permanentinį kremzlinio audinio pažeidimą tų sąnarių, kuriems tenka didelis kūno svoris, todėl, jeigu būtina vartoti fluorochinolono, rekomenduojama nežindyti.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Ciprofloksacinas gali pakeisti gebėjimą vairuoti transportą ar dirbti kitokį atidumo reikalaujantį darbą, ypač jei kartu vartojama alkoholio.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Virškinimo traktas
Pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas.

Oda
Niežėjimas, fotosensibilizacija, vaskulitas, išbėrimas, paraudimas.

Centrinė nervų sistema
Galvos svaigimas, apsvaigimas, nemiga, tremoras, traukuliai, parestezija, padidėjęs dirglumas.

Inkstai
Ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, atsirandantis dėl intersticinio nefrito.

Kitoks
Matymas lyg per miglą, eozinofilija, leukopenija, trombocitopenija, mialgija, ginekomastija.

4.9 Perdozavimas

Kadangi specifinio priešnuodžio ofloksacinui nėra, perdozavus tinka simptominis ir palaikomasis gydymas: sukeliamas vėmimas, plaunamas skrandis, organizme palaikomas tinkamas skysčių kiekis, palaikomos gyvybinės organizmo funkcijos.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

ATC kodas- J01MA02
Ciprofloksacinas yra fluorintas 4 – chinolonų grupės antibakterinis vaistas, sukeliantis platų poveikį. Ciprofloksacinas sukelia baktericidinį poveikį: bakterinėje ląstelėje jis slopina fermento topoizomerazės II (DNR girazės) aktyvumą. Ciprofloksacinas veikia daugelį gramteigiamų ir gramneigiamų mikroorganizmų. Išgertas ciprofloksacinas gerai rezorbuojasi iš virškinimo trakto. Jo biologinis prieinamumas yra 70 (. Maistas pailgina ciprofloksacino rezorbciją. Su plazmos baltymais jungiasi apie 20 - 40 ( ciprofloksacino. Daug preparato pasiskirsto organizmo audiniuose ir skysčiuose. Dalis ciprofloksacino metabolizuojama kepenyse. Apie 50 ( išgertos dozės patenka į šlapimą nepakitusiu ir apie 15 ( aktyvių metabolitų pavidalu. Jo pusinės eliminacijos laikas plazmoje yra 3,5 – 4 valandos.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Ciprofloksacinas sukelia baktericidinį poveikį: bakterinėje ląstelėje jis slopina fermento topoizomerazės II (DNR girazės) aktyvumą. Topoizomerazė padeda nuolat į DNR įjungti neigiamas superspiralės grandis. Šiai reakcijai reikalingas ATF, kuriam dalyvaujant pertraukiamos abi DNR grandinės. Tokiu atveju neigiama superspiralės grandis gali prasiskverbti pro atsiradusį plyšį. Vėliau šis plyšys išnyksta (grandinė sukimba). Fluorochinolonai slopina neigiamų superspiralės grandžių įjungimą į DNR, todėl slopindami DNR replikaciją jie stabdo DNR sintezę.
Ciprofloksacinas veikia daugelį gramteigiamų ir gramneigiamų mikroorganizmų, pavyzdžiui, E. coli, Klebsiella rūšis, S. typhi bei kitas Salmonella rūšis, P. mirabilis, P. vulgaris, Yersinia enterocolitica, Ps. aeruginosa, Shigella flexneri, Shigella sonnei, H. ducreyi, H. influenzae, N. gonorrhoeae, M. catarrhalis, V. cholerae, B. fragilis, Staph. aureus (įskaitant meticilinui atsparius štamus), Staph. epidermidis, Strep. pyogenes, Strep. pneumoniae, Chlamydia, Mycoplasma, Legionella, Mycobacterium tuberculiosis.
Išgertas ciprofloksacinas gerai rezorbuojasi. Jo biologinis prieinamumas yra 70 (. Pavartojus vienkartinę 250 mg arba 500 mg ciprofloksacino dozę, vidutinė didžiausia koncentracija plazmoje, atsirandanti per 1 - 2 valandas, atitinkamai yra 1,2 mcg/ml ir 2,4 mcg/ml. Maistas pailgina ciprofloksacino rezorbciją. Su plazmos baltymais jungiasi apie 20 - 40 ( ciprofloksacino. Daug preparato pasiskirsto organizmo audiniuose ir skysčiuose: plaučiuose, odoje, riebaliniame, raumeniniame, kremzliniame audiniuose, kauluose, lyties organų, įskaitant prostatą, audiniuose. Aktyvaus šio vaisto būna seilėse, nosies bei bronchų sekrete, skrepliuose, pūslių ir pilvaplėvės skystyje, limfoje, tulžyje, prostatos sekrete.
Dalis ciprofloksacino metabolizuojama kepenyse. Apie 50 ( pavartotos dozės būna šlapime nepakitusiu ir apie 15 ( aktyvių metabolitų, pavyzdžiui, oksociprofloksacino, pavidalu. Likusi vaisto dalis išskiriama su tulžimi ir rezorbuojama per žarnyno gleivinę.
Pusinis ciprofloksacino eliminacijos laikas plazmoje yra apie 3,5 – 4,5 valandos. Jei inkstų funkcija labai susilpnėjusi arba pacientas senyvas, šis laikas gali pailgėti.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Atlikus tyrimus su ciprofloksacinu bei kitais chinolonų grupės preparatais, pastebėta, kad jie jauniems gyvūnams pažeidė tuos sąnarius, kuriems tenka didesnis kūno svoris. Nefrotoksinio poveikio ciprofloksacinas nesukelia, tačiau vartojant dideles jo dozes sumažėja šlapimo tūris, atsiranda šarminės reakcijos kristalurija. Tai mechaniškai pažeidžia inkstų kanalėlius, taip pat sukelia kitokią organizmo reakciją.
Atlikus tyrimus, tiek in vitro (nenumatytos DNR sintezės ir pelių limfomos ląstelių), tiek in vivo, mutageninio poveikio nepastebėta, išskyrus du in vitro atliktus testus. Po septynių toksinio poveikio tyrimų su žiurkėmis mėnesių, tumorigeninio ciprofloksacino poveikio nepastebėta. Be to, Makakų genties beždžionėms vaistas nesukėlė teratogeninio poveikio, embrionai nežuvo. Toksinis ciprofloksacino ir nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sąveikos poveikis žiurkių centrinei nervų sistemai pasireiškė tik vaisto vartojant didelėmis, gydyti netinkamomis dozėmis.6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Mikrokristalinė celiuliozė
Kukurūzų krakmolas
Išvalytas talkas
Magnio stearatas
Koloidinis bevandenis silicio dioksidas
Karboksimetilkrakmolo natrio drukska
Išgrynintas vanduo.
Tabletės plėveles sudėtis: hipromeliozė, makrogolis 400, talkas, išgrynintas vanduo.

6.2 Nesuderinamumas

Nepastebėtas.

6.3 Tinkamumo laikas

3 metai.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Lizdinėje plokštelėje yra dešimt tablečių. Kartoninėje dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė.

6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti

Speciali instrukcija nereikalinga.7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

Ranbaxy UK Ltd., 20 Balderton Street, London W1K 6TL, Jungtinė Karalystė8. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

96/4087/109. RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA

2002-07-1010. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2007-08-24

Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/II PRIEDAS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamybos licencijos turėtojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

Ranbaxy Ireland Limited,
Spafield, Cork Road, Cashel, Co-Tipperary, Airija

Cemelog BRS Kft.
Budaörs, Vasút u.2., 2040, Vengrija

Olainfarm JSC,
Rupnicu 5, Olaine, Riga, Latvija

TERAPIA S.A
124 Fabricii Street, 400632 Cluj Napoca, RumunijaB. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

Tiekimo ir vartojimo sąlygos ar apribojimai, taikomi registravimo liudijimo turėtojui

Receptinis vaistinis preparatas.Kitos sąlygos

Nėra.2009-07-08

III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS

INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS

KARTONO DĖŽUTĖ

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Cifran 500 mg plėvele dengtos tabletės
Ciprofloxacinum2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Vienoje tabletėje yra 500 mg ciprofloksacino (hidrochlorido pavidalu).3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

10 tablečių5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)

Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm}9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25( C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Rinkodaros teisės turėtojas:
Ranbaxy UK Ltd.,
20 Balderton Street, London W1K 6TL,
Jungtinė Karalystė12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT R 96/4087/1013. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

Cifran 500 mg

MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ

LIZDINĖ PLOKŠTELĖ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Cifran 500 mg plėvele dengtos tabletės
Ciprofloxacinum2. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS

Ranbaxy UK Ltd.3. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm}4. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}5. KITAB. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Cifran 500 mg plėvele dengtos tabletės
Ciprofloksacinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Cifran ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Cifran
3. Kaip vartoti Cifran
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Cifran
6. Kita informacija1. KAS YRA CIFRAN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Ciprofloksacinas - tai antibakterinė medžiaga, kuri priklauso antibiotikų fluorchinolonų grupei. Ciprofloksacinas naikina pagrindines bakterijų, sukeliančių infekcines ligas, padermes.
Vaistas vartojamas sergant bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms, dažniausiai kvėpavimo takų (pvz.: bronchitu, plaučių uždegimu), šlapimo takų, odos, kaulų bei sąnarių, gonorėja, minkštuoju šankeriu ir vidurių šiltine, taip pat nuo mikroorganizmų sukelto viduriavimo.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CIFRAN

Cifran vartoti negalima:
jeigu yra alergija arba padidėjęs jautrumas ciprofloksacinui arba bet kuriai pagalbinei Cifran medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
jeigu Jūs esate nėščia arba ketinate pastoti;
jeigu žindote kūdikį;
jeigu sergate (sigote) centrinės nervų sistemos ligomis (pvz., epilepsija arba insultu);
jeigu yra kada nors pasireiškęs sausgyslių skausmas ar uždegimas.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač apie antacidinius preparatus ar sukralfatą (virškinimo trakto ligoms gydyti), teofiliną (astmai gydyti), probenicidą (podagrai gydyti), vaistus nuo uždegimo ir skausmo slopinamo (išskyrus aspiriną), antivėžinius preparatus, vaistus slopinančius imunitetą (ciklosporiną).

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Ciprofloksacinas prasiskverbia per placentą. Nėštumo metu ciprofloksacino vartoti nerekomenduojama, kadangi tiriant gyvūnus vaistas sukėlė artropatiją.
Ciprofloksacino patenka į motinos pieną. Fluorochinolonų dariniai gyvūnams sukėlė permanentinį kremzlinio audinio pažeidimą tų sąnarių, kuriems tenka didelis kūno svoris, todėl, jeigu būtina vartoti fluorochinolono, rekomenduojama nežindyti.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Ciprofloksacinas gali pakeisti gebėjimą vairuoti transportą ar dirbti kitokį atidumo reikalaujantį darbą, ypač jei kartu vartojama alkoholio.3. KAIP VARTOTI CIFRAN

Cifran visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprasta dozė suaugusiems yra 250-750 mg vaisto per parą, atsižvelgiant į ligos sukėlėją ir sunkumą. Ciprofloksacino tabletę užgerkite pilna stikline vandens.
Laiko tarpas tarp ciprofloksacino dozių išgėrimo turi būti kuo vienodesnis, pvz., jei vaistą reikia vartoti du kartus per dieną, tai pirmąją dozę gerkite 8 val. ryte, o antrąją - 8 val. vakare.
Vaistą reikia vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Cifran geriamas 3-14 dienų, atsižvelgiant į infekcijos ir ligos sunkumą. Jei infekcinė liga sunki, gali tekti vaisto gerti ilgiau. Sergant gonorėja, paprastai užtenka išgerti vieną vaisto dozę. Svarbu nenutraukti vaisto vartojimo net ir pagerėjus savijautai, nes infekcinė liga gali paūmėti.

Pavartojus per didelę Cifran dozę

Vartoti didesnės dozės už tą, kurią paskyrė gydytojas, negalima. Jei vaisto perdozuojama, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ar artimiausią gydymo įstaigą. Patariama kartu pasiimti ir vaisto pakuotę parodyti gydytojui.

Pamiršus pavartoti Cifran

Jei praleidote vaisto dozę, išgerkite ją kuo įmanoma greičiau. Jei pamirštąją dozę prisiminsite, tada, kai greitai reikės gerti kitą, praleistos dozės negerkite ir toliau vaistą vartokite kaip įprasta. Jei neišgėrėte kelių dozių, kreipkitės į gydytoją.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Cifran, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepasitarus su gydytoju negalima pradėti vartoti jokių kitų vaistų (net ir tų, kurie parduodami be recepto).
Ciprofloksacinas gali sukelti galvos svaigulį arba sutrikdyti reakciją, ypač tuo atveju, jei kartu vartojama alkoholio. Prieš vairuojant automobilį reikia tai įvertinti. Vartojant vaistą gali padidėti odos jautrumas ultravioletiniams (UV) spinduliams, todėl reikia nešioti akinius, apsaugančius nuo UV spindulių, ir naudoti kitas apsaugines priemones.
Cifran, kaip ir kiti vaistai, kai kada gali sukelti nepageidaujamą poveikį. Kartais vartojant ciprofloksaciną išryškėja alerginių reakcijų. Jei pradeda berti, niežėti odą, atsiranda dilgėlinė, pūslelių, oda išopėja, tinsta lūpos, liežuvis, veidas, pasunkėja kvėpavimas ar išryškėja kitų neįprastų simptomų, vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją.
Retais atvejais vaistas sukelia virškinimo trakto sutrikimus (pvz., pykinimą, vėmimą, viduriavimą, skrandžio skausmą). Paprastai šie simptomai yra nestiprūs, tačiau tada, jei būklė blogėja arba dėl ko nors nerimaujate, kreipkitės į gydytoją.
Jei atsirado drebulys, svaigulys, dirglumas, traukulių, tirpsta galūnės arba dilgčioja jose, sutriko miegas, svaigsta galva, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
Kai kuriems vartojantiesiems ciprofloksaciną gali pradėti skaudėti raumenis, vyrams padidėti krūtys, atsirasti tempimo pojūtis. Jei pasireiškė paminėtas nepageidaujamas poveikis, kreipkitės į gydytoją.
Jei šlapimas patamsėjo, tapo drumstas, jame matyti kraujo arba sutriko šlapinimasis, nutraukite Cifran vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.
Pasitaiko, kad vartojant ciprofloksaciną sutrinka rega (matoma lyg per miglą arba dvejinimasis akyse), bet tai praeina nutraukus vaisto vartojimą.
Labai retai dėl kai kurių kraujo ląstelių ar kitų kraujo dalių kiekio pakitimų gali prasidėti neįprastas kraujavimas ar padidėjęs polinkis kraujuoti, gerklės skausmas, padažnėti susirgimai infekcinėmis ligomis. Pasireiškus bent vienam minėtam simptomui, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI CIFRAN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Cifran vartoti negalima.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

Perspėjimas
Šis vaistas skirtas tik Jums. Jo paskirti gali tik gydytojas, todėl Jūs negalite duoti jo kitiems žmonėms net tada, kai jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų (šis vaistas kitiems žmonėms gali sukelti pažeidimą).

6. KITA INFORMACIJA

Cifran sudėtis

Veiklioji medžiaga yra ciprofloksacinas. Vienoje Cifran tabletėje su plėvele 500 mg veikliosios medžiagos.
Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas, išgryninto talkas, koloidinis bevandenis silicis, karboksimetilkrakmolo natrio druska ir išgrynintas vanduo. Plėvelės sudėtis: hipromeliozė, makrogolis 400, talkas, išgrynintas vanduoCifran išvaizda ir kiekis pakuotėje

Lizdinėje plokštelėje yra dešimt Cifran 500 mg tablečių. Kartoninėje dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė. Rinkodaros teisės turėtojas
Ranbaxy UK Ltd., 20 Balderton Street, London W1K 6TL, Jungtinė Karalystė

Gamintojas
Ranbaxy Ireland Limited,
Spafield, Cork Road, Cashel, Co-Tipperary, Airija

Cemelog BRS Kft.
Budaörs, Vasút u.2., 2040, Vengrija

Olainfarm JSC,
Rupnicu 5, Olaine, Riga, Latvija

TERAPIA S.A
124 Fabricii Stret, 400632 Cluj Napoca, Rumunija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Ranbaxy Laboratories Limited atstovybė
Taikos pr. 88A, LT-51182, Kaunas
Tel. +370-37-311843Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-07-08

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7