Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

CORDIPIN XL 40MG TAB. N20

Vaistai
  Gamintojas:
KRKA

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Cordipin XL 40 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės
Nifedipinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Cordipin XL ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Cordipin XL
3. Kaip vartoti Cordipin XL
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Cordipin XL
6. Kita informacija
1. KAS YRA CORDIPIN XL IR KAM JIS VARTOJAMAS

Cordipin XL yra kalcio antagonistų grupės vaistas.
Jis slopina kalcio jonų patekimą į širdies raumens ir kraujagyslių lygiųjų raumenų ląsteles per jų membranas. Kai mažiau kalcio jonų patenka į ląsteles ir dėl to sumažėja kalcio kiekis jose, išsiplečia periferinės ir širdį maitinančios kraujagyslės, sumažėja kraujagyslių pasipriešinimas kraujo tėkmei, palengvėja širdies raumens darbas ir pagerėja jo aprūpinimas deguonimi. Dėl šių poveikių sumažėja kraujospūdis, o deguonies stygiaus sukeliamas krūtinės skausmas neprasideda arba būna silpnesnis.
Iš prailginto veikimo Cordipin XL tablečių nifedipinas atsipalaiduoja labai lėtai. Šis vaistas veikia 24 val., todėl jį pakanka vartoti 1 kartą per parą.
Pradėjus vartoti šį vaistą, poveikis kraujospūdžiui iš pradžių stiprėja, o per 3-4 dienas stabilizuojasi. Poveikis krūtinės skausmui stabilizuojasi po 3-4 savaičių.

Cordipin XL vartojamas:
padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti (arterinei hipertenzijai gydyti);
norint išvengti krūtinės skausmo, kurį sukelia širdies raumenį maitinančių kraujagyslių spazmas (vazospazminei krūtinės anginai gydyti);
norint išvengti krūtinės skausmo sergant lėtine stabilia krūtinės angina.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CORDIPIN XL

Cordipin XL vartoti negalima:
Šio vaisto nereikėtų vartoti, jei padidėjęs jautrumas nifedipinui ar kuriam nors kitam šio vaisto komponentui, jei panašūs vaistai (dihidropiridino dariniai) buvo sukėlę padidėjusio jautrumo reakciją, jei pažeistas aortos vožtuvas (sergant aortos stenoze), arba jei sutrikęs porfirino metabolizmas (sergant porfirija), taip pat žindyvėms.
Šio vaisto neskiriama, jeigu sutrikusi organų kraujotaka, pablogėjus aprūpinimui deguonimi ir esant ryškiai hipotenzijai (kardiogeniniam šokui).

Specialių atsargumo priemonių reikia
Jei sergate lėtine liga, sutrikęs metabolizmas, padidėjęs organizmo jautrumas arba vartojate kitus vaistus, apie tai pasakykite gydytojui.
Vartojant Cordipin XL, reikėtų reguliariai matuoti kraujospūdį ir skaičiuoti pulsą. Koks turėtų būti kraujospūdis ir pulso dažnis, paklauskite gydytojo. Kada pakartotinai atvykti pasitikrinti, taip pat pasakys gydytojas.
Gydymo pradžioje medicininė apžiūra turi būti dažnesnė, ypač senyvų pacientų, taip pat sergančių cukriniu diabetu, kepenų nepakankamumu, esant labai aukštam arba žemam kraujospūdžiui, esant padidėjusiam kraujospūdžiui plaučių arterijoje, sergančių sunkiu širdies nepakankamumu, jei išplonėjusi miokardo sienelė arba sumažėjusi kairiojo skilvelio ertmė (sergant hipertrofine kardiomiopatija). Kontrolinės apžiūros periodiškumą parinks gydytojas.
Jeigu, išgėrę pirmąją Cordipin XL dozę, pajusite skausmą arba spaudimą krūtinėje, tai, prieš vartodami kitą, pasikonsultuokite su gydytoju.
Jei, vartojant Cordipin XL, staiga padažnėjo, sustiprėjo ar prailgėjo krūtinės skausmo priepuoliai (nepriklausomai nuo to, ar jie prasideda fizinio krūvio metu, ar ramybėje), nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju.
Jei, vartojant Cordipin XL, patino kulkšnys arba pasunkėjo kvėpavimas fizinio krūvio metu, pasikonsultuokite su gydytoju.
Jei ruošiatės operacijai, pasakykite gydytojui apie tai, kad vartojate Cordipin XL.
Jei gydytojas ruošiasi metacholinu tirti, ar nepadidėjęs bronchų reaktyvumas, pasakykite jam apie tai, kad vartojate Cordipin XL.
Šis vaistas netinka esant laktazės stygiui, galaktozemijai arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcijos sindromui.
Cordipin XL gali turėti įtakos kai kurių laboratorinių tyrimų rezultatams. Klinikinių požymių šie pokyčiai gali nesukelti, tačiau aprašyta geltos atvejų.
Nenustatyta, ar saugu ir efektyvu vartoti Cordipin XL vaikams, todėl jiems šio vaisto neskiriama.
Papildoma informacija. Šis vaistas skirtas tik jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Jis gali jiems pakenkti (net jeigu nusiskundimai tokie pat kaip jūsų).

Kitų vaistų vartojimas
Jei reguliariai vartojate kitus vaistus (įskaitant įsigytus be recepto), apie tai pasakykite gydytojui. Tai ypač svarbu, jei kartu vartojate kitus vaistus nuo padidėjusio kraujospūdžio, krūtinės anginos arba šlapimo išsikyrimo skatinamuosius. Vartojami kartu, jie gali sustiprinti Cordipin XL poveikį kraujospūdžiui.
Be to, informuokite gydytoją, jeigu kartu vartojate vaistus nuo širdies nepakankamumo, širdies ritmo sutrikimų, epilepsijos, virškinimo trakto opų, tuberkuliozės, lėtinio bronchito ar bronchinės astmos, grybelių sukeltų ligų arba kraujo krešėjimo slopinamuosius. Vartojant Cordipin XL kartu su kai kuriais vaistais nuo minėtų ligų, gali pakisti jų arba Cordipin XL poveikis.
Nepasikonsultavę su gydytoju, nevartokite be recepto parduodamų vaistų, ypač nuo peršalimo ir tų, kurių sudėtyje yra kalcio.

Cordipin XL vartojimas su maistu ir gėrimais
Vaisto galima gerti prieš pusryčius, jų metu arba po jų.
Vartojant Cordipin XL, nereikėtų gerti greipfrutų sulčių arba alkoholinių gėrimų, kadangi jie gali sustiprinti Cordipin XL poveikį kraujospūdžiui ir padažninti jo šalutinius poveikius.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Ar saugu nėštumo metu vartoti Cordipin XL, nenustatyta, todėl nėščioms moterims jį galima vartoti tik gydytojui nurodžius.
Jei Cordipin XL L vartojanti moteris pastoja arba planuoja pastoti, ji turėtų pasikonsultuoti su gydytoju.
Šio vaisto išsiskiria į motinos pieną, todėl, jį vartojant, žindyti nepatartina.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Pavieniams pacientams šis vaistas gali sukelti galvos svaigimą bei dėl to netiesioginiu būdu trumpam sumažinti gebėjimą vairuoti ir dirbti su technika, ypač gydymo pradžioje. Dėl to nevairuokite ir nedirbkite su technika, kol įsitikinsite, kaip jus veikia šis vaistas.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Cordipin XL medžiagas
Vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės.Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI CORDIPIN XL

Cordipin XL visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką Su juo nepasitarus, negalima keisti dozės ar nutraukti vaisto vartojimo.
Įprastinė pradinė ir palaikomoji Cordipin XL dozė – 1 tabletė (40 mg) per parą. Didžiausia rekomenduojama paros dozė – 2 tabletės, t.y. 80 mg (ji išgeriama iš karto).
Šį vaistą galima vartoti prieš pusryčius, pusryčių metu arba po jų.
Tabletę reikėtų nuryti nepažeistą, užgeriant stikline vandens. Jos negalima skaldyti, smulkinti ar perkąsti.
Jeigu manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

Pavartojus per didelę Cordipin XL dozę
Išgėrus per daug Cordipin XL tablečių, reikėtų nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju arba vaistininku.
Perdozavimo požymis – per daug sumažėjęs kraujospūdis. Be to, išgėrus per daug tablečių, gali pasireikšti šių simptomų: padažnėję, suretėję ar nereguliarūs širdies susitraukimai, pykinimas, vėmimas, silpnumas, veido paraudimas dėl kraujo priplūdimo, galvos svaigimas, mieguistumas, sutrikusi orientacija, traukuliai ir net sąmonės netekimas.
Jei per daug tablečių išgėręs pacientas turi sąmonę, mėginkite jį pravimdyti.

Pamiršus pavartoti Cordipin XL
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistąją. Reikėtų priprasti vartoti šį vaistą reguliariai, kasdien tokiu pat laiku. Prisiminus užmirštą tabletę reikia išgerti kiek įmanoma greičiau, išskyrus atvejį, jeigu iki laiko kitai dozei vartoti liko tik kelios valandos. Tokiu atveju geriama tik kita tabletė, o užmirštoji praleidžiama.

Nustojus vartoti Cordipin XL
Krūtinės angina. Baigus vartoti Cordipin XL, gali atsinaujinti krūtinės skausmas. Jei dėl kokios nors priežasties šio vaisto vartojimą tenka nutraukti, jo dozė mažinama palaipsniui. Nenutraukite šio vaisto vartojimo, nepasikonsultavę su gydytoju.
Hipertenzija. Baigus vartoti Cordipin XL, kraujospūdis gali vėl padidėti. Reikėtų žinoti, kad joks kraujospūdžio mažinamasis vaistas ligos neišgydo, o tik sumažina kraujospūdį ir padeda palaikyti jį pageidaujamo lygio. Tai apsaugo nuo hipertenzijos (padidėjusio kraujospūdžio) pasekmių arba jas sumažina. Cordipin XL vartojamas ilgai, išskyrus atvejus, kai dėl tam tikrų priežasčių gydymą šiuo vaistu tenka nutraukti.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Cordipin XL, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Gali pasireikšti galvos skausmas, veido paraudimas dėl kraujo priplūdimo, kulkšnių edema, retais atvejais – kraujospūdžio sumažėjimas atsistojant, galvos svaigimas, odos bėrimas, dilgėlinė, niežulys, silpnumas, nuovargis, padažnėję, nereguliarūs arba sustiprėję širdies susitraukimai, krūtinės skausmas, pykinimas, rėmuo, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, mėšlungis ir dantenų išvešėjimas.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI CORDIPIN XL

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Cordipin XL vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Cordipin XL sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra nifedipinas. Vienoje modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 40 mg nifedipino.
- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, celiuliozė, laktozė, hidroksipropilmetilceliuliozė, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, makrogolis, geležies oksidas (E172), titano dioksidas (E171), talkas.

Cordipin XL išvaizda ir kiekis pakuotėje

20 modifikuoto atpalaidavimo tablečių

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.KRKA, d.d., atstovybė Lietuvoje
A. Goštauto g. 40
01112 Vilnius
Tel. + 370 5 236 27 40
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-02-12

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Cordipin XL 40 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Vienoje modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 40 mg nifedipino.

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. FARMACINĖ FORMA

Modifikuoto atpalaidavimo tabletės.4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Arterinė hipertenzija
Krūtinės angina (ypač vazospastinė ir lėtinė stabili).

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Dozė visada parenkama atsižvelgiant paciento būklę ir poreikį. Reikėtu stebėti
gydymo veiksmingumą ir koreguoti doze atsižvelgiant į kraujospūdį ir (arba) krūtinės
anginos priepuolių dažnį ir sunkumą.
Įrastinė pradine ir palaikomoji Cordipin XL dozė visoms indikacijoms - 1 tabletė
(40 mg) per parą, Didžiausia rekomenduojama paros dozė - 2 tabletės, t.y. 80 mg
(išgeriama iš karto). Paprastai dozė koreguojama palaipsniui, kas 7-14 dienų,
Tabletę reikėtų nuryti užgeriant stikline vandens. Jos negalima skaldyti, smulkinti ar
perkąsti. Šį vaistą galima vartoti prieš pusryčius, pusryčių metu arba po jų. Reikėtų
patarti pacientui vartoti šį vaistą reguliariai, kasdien tuo pat laiku, ir nevartoti didesnes
dozės negu nurodyta. Prisiminus užmirštą tabletę reikia išgerti kiek įmanoma greičiau,
išskyrus atvejį, jeigu iki laiko kitai dozei vartoti liko kelios valandos. Tokiu atveju
geriama tik kita tabletė, o užmirštoji praleidžiama.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas nifedipinui, kuriam nors kitam šio vaisto komponentui arba
kitiems dihidropiridino dariniams, kardiogeninis šokas, sunki aortos stenoze, porfirija,
žindymas.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pradedant vartoti nifedipiną arba padidinus jo dozę, gali pasireikšti hipotenzija, ypač
kartu vartojant beta blokatorius. Kartu vartojant beta blokatorius ir nifedipiną, kartais
gali pasireikšti širdies nepakankamumas (ypač pradedant vartoti nifedipiną), todėl
paciento buklę reikėtų atidžiai ir dažni tikrinti.
Pradedant vartoti nifedipiną arba padidinus jo doze, sunkia išemine širdies liga
sergantiems pacientams dėl refleksinės tachikardijos gali pasunkėti išemija ir dėl to
padažnėti krūtinės anginos priepuoliai.
Sergant nestabilia krūtinės angina, ištikus nevazospazminės krūtinės anginos
priepuoliui ir pirmąsias 30 dienu po miokardo infarkto trumpai veikiančių nifedipino
preparatu nereikėtu vartoti.
Pradedant gydyti nifedipinu, būtina atidžiai stebėti pacientus, sergančius hipertrofine
kardiomiopatija, sunkiu širdies nepakankamumu, progresavusia smegenų kraujagyslių
liga, sunkia hipertenzija ar hipotenzija, cukriniu diabetu, sunkiu kepenų
nepakankamumu arba sunkia plaučių hipertenzija, taip pat senyvus.
Operacijos metu taikant anestezija fentaniliu, gali pasireikšti sunki hipotenzija. Jei
įmanoma, nifedipino vartojimą rekomenduojama nutraukti likus 36 val. iki
numatomos operacijos.
Vartojant nifedipiną, gali pasireikšti kojų (pėdų, kulkšnių, blauzdų) edema, tačiau ją
galima pašalinti diuretikais. Jei edema atsirado pacientui, sergančiam krūtinės angina
ir širdies nepakankamumu, tai pirmiausia reikėtu patikrinti, ar ji nesusijusi su širdies
nepakankamumo pasunkėjimu.
Esant inkstų disfunkcijai, nifedipino dozės koreguoti paprastai nereikia.
Nifedipinas gali turėti įtakos kai kurių laboratorinių tyrimų rezultatams (sukelti
šarminės fosfatazės, alanino aminotransferazės, aspartato aminotransferazės ir laktato
dehidrogenazės aktyvumo serume padidėjimą, šlapalo ir kreatinino koncentracijos
serume padidėjimą, sąlygoti teigiama Kumbso mėginio rezultatą). Šie pokyčiai gali
nesukelti klinikinių požymių, tačiau buvo tulžies stazės ir geltos atvejų. Kai kuriems
pacientams gali sumažėti trombocitų skaičius ir prailgėti kraujavimo trukmė, tačiau
klinikinės reikšmės tai neturi.
Nenustatyta, ar saugu ir efektyvu vartoti nifedipiną vaikams, todėl jiems šio vaisto
neskiriama.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Jeigu kartu su nifedipinu vartojami kiti antihipertenziniai vaistai, beta blokatoriai,
diuretikai, nitroglicerinas arba prailginto veikimo izosorbidas, reikėtų atsižvelgti į
sinergistinį poveikį,
Nifedipinas gali sukelti digoksino koncentracijos serume padidėjimą. Reikėtų tikrinti
digoksino koncentraciją serume ir prireikus atitinkamai koreguoti šio vaisto dozę
pradedant gydymą nifedipinu, didinant dozę ir baigus jį vartoti.
Nifedipinas gali sustiprinti magnio sulfato, sukeliančio mioneuralinę blokadą, toksinį
poveikį. Šių vaistų nereikėtų vartoti kartu, kadangi tai pavojinga gyvybei.
Kartu vartojant cimetidiną, gali padidėti nifedipino koncentracija serume ir sustiprėti
jo antihipertenzinis poveikis. Cimetidinas slopina citochromo izofermentą CYP3A4.
Pacientams, vartojantiems šį vaistą, nifedipino skiriama atsargiai, jo dozė didinama
lėčiau.
Nifedipinas gali sukelti karbamazepino ir fenitoino koncentracijos serume padidėjimą,
todėl šiuos vaistus kartu vartojančio paciento būklę reikėtu tikrinti dažniau.
Pasireiškus toksinio poveikio požymių arba padidėjus fenitoino ar karbamazepino
koncentracijai serume, jų dozes reikėtu atitinkamai koreguoti.
Nifedipinas gali sukelti chinidino koncentracijos serume sumažėjimą, o chinidinas
gali padidinti jautrumą nifedipino poveikiui. Jei pacientui, vartojančiam chinidina,
skiriama nifedipino, reikėtų atkreipti dėmesį į nifedipino nepageidaujama poveikį.
Pradedant ir baigiant vartoti nifedipiną, reikėtų tirti chinidino koncentraciją serume ir
prireikus atitinkamai koreguoti jo dozę.
Kartu vartojant nifedipiną, gali padidėti, sumažėti arba nekisti teofilino koncentracija
serume, todėl rekomenduojama ją stebėti ir prireikus koreguoti teofilino dozę.
Kartu vartojant rifampiciną, gali sumažėti nifedipino koncentracija serume ir dėl to
susilpnėti jo gydomasis poveikis. Jei, kartu vartojant šiuos vaistus, padažnėja krūtinės
anginos priepuoliai arba pakyla kraujospūdis, reikėtu didinti nifedipino dozę.
Kartu vartojant itrakonazolį, gali padidėti nifedipino koncentracija serume ir sustiprėti
jo poveikis (įskaitant nepageidaujamą). Tikriausiai tokia sąveika taip galima su kitais
azolų grupės vaistais nuo grybelio, eritromicinu ir klaritromicinu, kurie slopina
citochromo izofermentą CYP3A4. Pasireiškus nifedipino nepageidaujamų poveikių,
reikėtų mažinti jo dozę (jei įmanoma) arba nutraukti vaisto nuo grybelio vartojimą.
Kartu vartojant ciklosporiną, ritonavirą arba sakvinavirą ( jie slopina citochromo
izofermentą CYP3A4), gali padidėti nifedipino koncentracija serume ir sustiprėti jo
poveikis. Pasireiškus nifedipino nepageidaujamų poveikių, reikėtų mažinti jo dozę.
Pacientams, kuriems persodintos kepenys, ir kurie kartu su nifedipinu vartoja
takrolimą, gali padidėti pastarojo koncentracija serume (jį metabolizuoja CYP3A4).
Šios sąveikos reikšmė ir klinikinės pasekmės neištirtos.
Kartu vartojant nifedipiną ir fentanilį, gali pasireikšti hipotenzija. Likus 36 val. iki
numatomos operacijos su fentanilio anestezija, nifedipino vartojimą reikėtų nutraukti.
Pacientams, vartojantiems kumarino grupes antikoaguliantus, prailgėja protrombino
laikas kartu pradėjus vartoti nifedipiną. Šios sąveikos reikšmė pilnutinai neištirta.
Nifedipinas gali tureti įtakos bronchų reakcijai i metacholino poveikį. Jei įmanoma,
prieš atliekant nespecifinį bronchų reaktyvumo mėginį metacholinu, reikėtų nutraukti
nifedipino vartojimą.
Greipfrutų sultys gali padidinti nifedipino koncentraciją serume, sustiprinti jo
hipotenzinį poveikį ir padažninti su kraujagyslių išsiplėtimu susijusius
nepageidaujamus poveikius.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nustatytas nifedipino teratogeninis poveikis žiurkėms ir triušiams. Tyrimais su
žiurkėmis, pelėmis, triušiais ir beždžionėmis nustatytas šio vaisto toksinis poveikis
embrionui, placentai ir vaisiui. lis pasireiškė skiriant nifedipino 3,5-42 kartus
didesnėmis negu didžiausia rekomenduojama žmogui dozėmis (120 mg per parą).
Duomenų apie tai, ar efektyvu ir saugu vartoti nifedipiną nėščioms moterims, nėra,
todėl joms šio vaisto galima skirti tik įsitikinus, kad laukiamas gydomasis poveikis
yra didesnis už galimą pavojų vaisiui.
Nifedipino išsiskiria i motinos pieną, todėl, jį vartojant, žindyti nepatartina.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Atskiriems pacientams nifedipinas gali sukelti galvos skausmą, svaigimą, pykinimą ir
nuovargį, todėl (ypač iš pradžių) netiesiogiai įtakoti reakcijos trukmę. Šiuos poveikius
gali pasunkinti kartu vartojamas alkoholis. Reikėtų patarti pacientui, kad nevairuotų ir
nedirbtų su technika kol įsitikins, kaip jį veikia šis vaistas.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Nepageidaujami poveikiai paprastai būna lengvi ir trumpalaikiai, būtinybės nutraukti
vaisto vartojimą dėl jų nekyla. Pradedant vartoti šį vaistą, nepageidaujamų poveikių
pasireiškia dažniau.
Dažniausi nifedipino nepageidaujami poveikiai yra galvos svaigimas, galvos
skausmas, nuovargis, silpnurnas, veido paraudimas dėl kraujo priplūdimo, ortostatinė
hipotenzija, periferinė edema, virškinimo sutrikimai (pykinimas, rėmuo, vidurių
užkietėjimas, viduriavimas), padažnėję, nereguliarūs arba sustiprėję širdies
susitraukimai, krūtinės skausmas. Rečiau atsiranda bėrimas, dilgėlinė, niežulys,
mėšlungis ir dantenų hipertrofija. Retais atvejais trumpam padidėja gliukozės
koncentracija serume.

Žemiau nepageidaujami poveikiai sugrupuoti pagal organizmo sistemas.

Poveikiai širdies ir kraujagyslių sistemai
Tachikardija, hipotenzija, simptominė hipotenzija, ortostatinė hipotenzija, sinkope,
palpitacija, nebyliosios miokardo išemijos epizodai, esamos miokardo išemijos
pasunkėjimas, laidumo sutrikimai.

Poveikiai centrinei nervu sistemai
Galvos svaigimas, galvos skausmas, nuovargis, parestezija, drebulys, depresija,
paranoidinis sindromas, nesaugumo pojūtis, nervingumas, miego sutrikimai (nemiga,
somnolencija, liguisti sapnai), neaiškus regėjimas, pusiausvyros sutrikimai, nerimas,
ataksija, lytinio potraukio sumažėjimas.

Poveikiai virškinimo traktui
Burnos džiūvimas, dantenų hipertrofija, pykinimas, rėmuo, raugulys, vėmimas,
spazminiai pilvo skausmai, meteorizmas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, juodos
išmatos, alerginis hepatitas, tulžies stazė, gelta.

Poveikiai kvėpavimo takams
Angioneurozinė edema, nosies gleivines paburkimas, dusulys, kosulys, epistaksė,
viršutinių kvėpavimo takų infekcija.

Poveikiai odai
Paraudimas, veido paraudimas dėl kraujo priplūdimo, niežulys, dilgėlinė, bėrimas,
eksfoliacinis dermatitas, daugiaformė eritema, Stevens-Johnson sindromas, toksinė
epidermio nekrolizė, padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos, alopecija, prakaitavimas.

Poveikiai urogenitalinei sistemai
Nikturija, poliurija, dizurija, hematurija, impotencija.

Poveikiai jutimams
Triukšmas ausyse, trumpalaikis apakimas (esant maksimaliai nifedipino
koncentracijai serume), trumpalaikė tinklainės išemija, ašarojimas, skonio sutrikimai.

Poveikiai raumenims ir griaučiams
Pėdu, kulkšnių ir blauzdų edema, mialgija, artralgija, mėšlungis, artritas su teigiamu
antikūnų prieš branduolius titru, nugaros skausmas, podagra.

Hematologiniai poveikiai
Trombocitopenija, anemija, leukopenija, purpura, aplazinė anemija.

Kiti poveikiai
Kūno svorio prieaugis, ginekomastija, karščiavimas, šaltkrėtis, hiperglikemija (ypač
pacientams, sergantiems cukriniu diabetu).

4.9 Perdozavimas

Pirmasis perdozavimo požymis dažniausiai būna hipotenzija. Be to, išgėrus daug
tablečių, gali pasireikšti šių simptomų: šokas, bradikardija arba tachikardija, širdies
nepakankamumas, pykinimas, vėmimas, somnolencija, galvos svaigimas, konfūzija,
letargija, metabolinė acidozė ir net koma, traukuliai. Simptomų paprastai atsiranda tik
po keliu valandų.
Jei pacientas išgėrė daug tablečių, reikėtų imtis priemonių vaistui šalinti iš virškinimo
trakto: plauti skrandi, duoti gerti aktyvuotosios anglies ir vidurių laisvinamųjų vaistų.
Ištikus hipotenzijai, reikėtų paguldyti pacientą, pakelti jo pėdas, infuzuoti plazmos
pakaitalu ir kitokių skysčių. Jei šiomis priemonėmis kraujospūdžio padidinti
nepavyko, reikėtų vartoti simpatomimetikų (dopamino, dobutamino arba
noradrenalino). Gydant perdozavimą, reikėtų stebėti širdies funkciją, kvėpavimą,
cirkuliuojančio kraujo tūrį ir diurezę.
Nifedipino sukeliamą širdies veiklos slopinimą mažina kalcis (vartojamas 10% kalcio
gliukonato arba kalcio hidrochlorido tirpalas, tačiau hidrochloridas netinka esant
acidozei). Jei kalcio preparatai neveiksmingi, reikėtų gydyti gliukagonu.
Pasireiškus bradikardijai ar sutrikus laidumui, reikėtų skirti atropino arba
orciprenalino. Sunkesniais atvejais taip pat reikia trumpalaikio širdies stimuliatoriaus.
Hemodializė, hemoperfuzija ir plazmos aferezė nifedipinui šalinti neveiksmingos.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – kalcio kanalų blokatoriai, ATC kodas – C08CA05

Nifedipinas yra kalcio antagonistas, kuris slopina kalcio patekimą į miokardo ląsteles,
vainikinių arterijų ir periferiniu kapiliarų lygiųjų raumenų ląsteles. Nifedipinas plečia
vainikines arterijas ir mažina jų lygiųjų raumenų tonusą, todėl gerina širdies
aprūpinimą deguonimi. Be to, šis vaistas mažina periferinį pasipriešinimą (pokrūvį),
todėl palengvina širdies darbą. Palengvėjus širdies darbui, sumažėja deguonies
poreikis. Išsiplėtus didžiojo kraujotakos rato arterijoms ir arteriolėms bei sumažėjus
periferiniam pasipriešinimui, sunormalėja padidėjęs kraujospūdis.
Dėl refleksinio baroreceptorių suaktyvėjimo gali padidėti širdies susitraukimų dažnis
ir minutinis tūris, ypač pradedant gydymą. Nifedipiną vartojant ilgai, širdies
susitraukimų dažnis ir minutinis turis pasidaro tokie, kokie buvo iki gydymo.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Rezorbcija
Beveik visas nifedipinas rezorbuojasi per 5-10 min. Vartojant pakartotinai, didžiausia
koncentracija serume susidaro po 5±2,7 val. Nifedipino biologinis prieinamumas 91%.
Maistas lemia ankstesnį ir didesnės negu vartojant nevalgius maksimalios vaisto
koncentracijos serume susidarymą, tačiau įtakos biologiniam prieinamumui neturi.
Minimali pusiausvyrinė koncentracija (t.y. vartojimo intervalo pabaigoje) jau po
pirmosios dozes būna tokia pati kaip po vėlesniųjų.

Pasiskirstymas
Prie plazmos baltymų (daugiausia albuminų) prisijungia 94-99% nifedipino
(pacientams, sergantiems inkstu nepakankamumu, hemodializuojamiems, taip pat
sergantiems kepenų ciroze arba išemine širdies liga - mažiau). Nei nifedipinas, nei jo
metabolitai nesikaupia jokiame audinyje.

Metabolizmas
Beveik visas nifedipinas metabolizuojamas kepenyse, katalizuojant citochromo P450
izofermentui CYP3A4. Šio vaisto metabolitai farmakologiškai neaktyvūs. Pacientų,
sergančių kepenų nepakankamumu, organizme nifedipinas metabolizuojamas šiek tiek
lėčiau.

Eliminacija
80% nifedipino metabolitų išsiskiria su šlapimu, likusioji dalis patenka i išmatas.
Nepakitusio vaisto su šlapimu pasišalina mažai. Nifedipino pusinės eliminacijos
trukmė - 14,9±6,0 val. (sergant inkstų nepakankamumu, gali būti šiek tiek ilgesnė).

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Ūminis toksiškumas
Tyrimai atlikti su įvairiomis gyvūnų rūšimis. Tyrimai su pelėmis, žiurkėmis ir
triušiais parode mažą į pilvaplėvės ertmę, po oda ar per burną vartojamo nifedipino
ūminį toksiškumą. Ypatingo jautrumo nenustatyta: LD5o pelėms per os buvo 421-572
mg/kg, žiurkėms - 950-1078 mg/kg, triušiams - 250-500 mg/kg, katėms - 100 mg/kg
kūno svorio. Išgyvenusiems gyvūnams toksinio poveikio simptomai išnyko greitai ir
visiškai. Reikšmingų toksiškumo skirtumų patinams ir patelėms nepastebėta.

Poūmis, sublėtinis ir lėtinis per os vartojamo nifedipino toksiškumas
Su žiurkėms atlikti tyrimai parodė didelių nifedipino dozių mažą toksiškumą. Apskaičiuotoji poveikio nesukelianti dozė atitinka 75 kartus didesnę negu terapinė žmonėms (išskyrus nuo dozes priklausomą fosfolipidų kiekio širdyje ir kepenyse padidėjimą tiriant sublėtinį toksiškumą). Neabejotinai nustatytas tik 800 mg/kg paros dozės (atitinka 1200 kartus didesnę negu terapinė žmogui) ir iš dalies - 400 mg/kg
paros dozės toksinis poveikis.

Teratogeniškumas
Su žiurkėmis ir triušiais atlikti teratogeniškumo tyrimai parodė potencialų teratogeninį
poveikį.

Mutageniškumas
Ekstensyvių mutageninio poveikio tyrimų (jskaitant Ames testą) rezultatai neigiami.

Kancerogeniškumas
Ilgalaikė klinikinė nifedipino vartojimo patirtis potencialaus kancerogeninio poveikio
neparodė (kaip ir Ames testas).6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Mikrokristalinė celiuliozė
celiuliozė
laktozė
hidroksipropilmetilceliuliozė
magnio stearatas
koloidinis bevandenis silicio dioksidas
makrogolis
geležies oksidas (E172)
titano dioksidas (E171)
talkas

6.2 Nesuderinamumas

Duomenys nebūtini6.3 Tinkamumo laikas

5 metai.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Aliuminio folijos bei PVC/PVDC raudonos folijos lizdinės plokštelės. Pakuotėje yra dvidešimt 40 mg modifikuoto atpalaidavimo tablečių.

6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti

Specialių reikalavimų nėra.7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija
8. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS (-IAI)

LT R 96/3592/5

9. RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA

1996-05-17/2001-11-0710. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2009-02-12Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/


II PRIEDAS

RINKODAROS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamintojo, , atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, SlovėnijaB. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

• TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, TAIKOMI RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJUI

Receptinis vaistinis preparatas.


III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS (JEI JOS NĖRA – VIDINĖS) PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Cordipin XL 40 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės
Nifedipinum2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Vienoje modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 40 mg nifedipino.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Sudėtyje yra laktozės.4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

20 modifikuoto atpalaidavimo tablečių5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki
Pagaminta9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia 10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT R 96/3592/513. SERIJOS NUMERIS

Serija14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

cordipin XL

2009-02-12
MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Cordipin XL 40 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės
Nifedipinum2. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS

KRKA3. TINKAMUMO LAIKAS4. SERIJOS NUMERIS 5. KITA
B. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Cordipin XL 40 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės
Nifedipinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Cordipin XL ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Cordipin XL
3. Kaip vartoti Cordipin XL
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Cordipin XL
6. Kita informacija
1. KAS YRA CORDIPIN XL IR KAM JIS VARTOJAMAS

Cordipin XL yra kalcio antagonistų grupės vaistas.
Jis slopina kalcio jonų patekimą į širdies raumens ir kraujagyslių lygiųjų raumenų ląsteles per jų membranas. Kai mažiau kalcio jonų patenka į ląsteles ir dėl to sumažėja kalcio kiekis jose, išsiplečia periferinės ir širdį maitinančios kraujagyslės, sumažėja kraujagyslių pasipriešinimas kraujo tėkmei, palengvėja širdies raumens darbas ir pagerėja jo aprūpinimas deguonimi. Dėl šių poveikių sumažėja kraujospūdis, o deguonies stygiaus sukeliamas krūtinės skausmas neprasideda arba būna silpnesnis.
Iš prailginto veikimo Cordipin XL tablečių nifedipinas atsipalaiduoja labai lėtai. Šis vaistas veikia 24 val., todėl jį pakanka vartoti 1 kartą per parą.
Pradėjus vartoti šį vaistą, poveikis kraujospūdžiui iš pradžių stiprėja, o per 3-4 dienas stabilizuojasi. Poveikis krūtinės skausmui stabilizuojasi po 3-4 savaičių.

Cordipin XL vartojamas:
padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti (arterinei hipertenzijai gydyti);
norint išvengti krūtinės skausmo, kurį sukelia širdies raumenį maitinančių kraujagyslių spazmas (vazospazminei krūtinės anginai gydyti);
norint išvengti krūtinės skausmo sergant lėtine stabilia krūtinės angina.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CORDIPIN XL

Cordipin XL vartoti negalima:
Šio vaisto nereikėtų vartoti, jei padidėjęs jautrumas nifedipinui ar kuriam nors kitam šio vaisto komponentui, jei panašūs vaistai (dihidropiridino dariniai) buvo sukėlę padidėjusio jautrumo reakciją, jei pažeistas aortos vožtuvas (sergant aortos stenoze), arba jei sutrikęs porfirino metabolizmas (sergant porfirija), taip pat žindyvėms.
Šio vaisto neskiriama, jeigu sutrikusi organų kraujotaka, pablogėjus aprūpinimui deguonimi ir esant ryškiai hipotenzijai (kardiogeniniam šokui).

Specialių atsargumo priemonių reikia
Jei sergate lėtine liga, sutrikęs metabolizmas, padidėjęs organizmo jautrumas arba vartojate kitus vaistus, apie tai pasakykite gydytojui.
Vartojant Cordipin XL, reikėtų reguliariai matuoti kraujospūdį ir skaičiuoti pulsą. Koks turėtų būti kraujospūdis ir pulso dažnis, paklauskite gydytojo. Kada pakartotinai atvykti pasitikrinti, taip pat pasakys gydytojas.
Gydymo pradžioje medicininė apžiūra turi būti dažnesnė, ypač senyvų pacientų, taip pat sergančių cukriniu diabetu, kepenų nepakankamumu, esant labai aukštam arba žemam kraujospūdžiui, esant padidėjusiam kraujospūdžiui plaučių arterijoje, sergančių sunkiu širdies nepakankamumu, jei išplonėjusi miokardo sienelė arba sumažėjusi kairiojo skilvelio ertmė (sergant hipertrofine kardiomiopatija). Kontrolinės apžiūros periodiškumą parinks gydytojas.
Jeigu, išgėrę pirmąją Cordipin XL dozę, pajusite skausmą arba spaudimą krūtinėje, tai, prieš vartodami kitą, pasikonsultuokite su gydytoju.
Jei, vartojant Cordipin XL, staiga padažnėjo, sustiprėjo ar prailgėjo krūtinės skausmo priepuoliai (nepriklausomai nuo to, ar jie prasideda fizinio krūvio metu, ar ramybėje), nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju.
Jei, vartojant Cordipin XL, patino kulkšnys arba pasunkėjo kvėpavimas fizinio krūvio metu, pasikonsultuokite su gydytoju.
Jei ruošiatės operacijai, pasakykite gydytojui apie tai, kad vartojate Cordipin XL.
Jei gydytojas ruošiasi metacholinu tirti, ar nepadidėjęs bronchų reaktyvumas, pasakykite jam apie tai, kad vartojate Cordipin XL.
Šis vaistas netinka esant laktazės stygiui, galaktozemijai arba gliukozės ir galaktozės malabsorbcijos sindromui.
Cordipin XL gali turėti įtakos kai kurių laboratorinių tyrimų rezultatams. Klinikinių požymių šie pokyčiai gali nesukelti, tačiau aprašyta geltos atvejų.
Nenustatyta, ar saugu ir efektyvu vartoti Cordipin XL vaikams, todėl jiems šio vaisto neskiriama.
Papildoma informacija. Šis vaistas skirtas tik jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Jis gali jiems pakenkti (net jeigu nusiskundimai tokie pat kaip jūsų).

Kitų vaistų vartojimas
Jei reguliariai vartojate kitus vaistus (įskaitant įsigytus be recepto), apie tai pasakykite gydytojui. Tai ypač svarbu, jei kartu vartojate kitus vaistus nuo padidėjusio kraujospūdžio, krūtinės anginos arba šlapimo išsikyrimo skatinamuosius. Vartojami kartu, jie gali sustiprinti Cordipin XL poveikį kraujospūdžiui.
Be to, informuokite gydytoją, jeigu kartu vartojate vaistus nuo širdies nepakankamumo, širdies ritmo sutrikimų, epilepsijos, virškinimo trakto opų, tuberkuliozės, lėtinio bronchito ar bronchinės astmos, grybelių sukeltų ligų arba kraujo krešėjimo slopinamuosius. Vartojant Cordipin XL kartu su kai kuriais vaistais nuo minėtų ligų, gali pakisti jų arba Cordipin XL poveikis.
Nepasikonsultavę su gydytoju, nevartokite be recepto parduodamų vaistų, ypač nuo peršalimo ir tų, kurių sudėtyje yra kalcio.

Cordipin XL vartojimas su maistu ir gėrimais
Vaisto galima gerti prieš pusryčius, jų metu arba po jų.
Vartojant Cordipin XL, nereikėtų gerti greipfrutų sulčių arba alkoholinių gėrimų, kadangi jie gali sustiprinti Cordipin XL poveikį kraujospūdžiui ir padažninti jo šalutinius poveikius.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Ar saugu nėštumo metu vartoti Cordipin XL, nenustatyta, todėl nėščioms moterims jį galima vartoti tik gydytojui nurodžius.
Jei Cordipin XL L vartojanti moteris pastoja arba planuoja pastoti, ji turėtų pasikonsultuoti su gydytoju.
Šio vaisto išsiskiria į motinos pieną, todėl, jį vartojant, žindyti nepatartina.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Pavieniams pacientams šis vaistas gali sukelti galvos svaigimą bei dėl to netiesioginiu būdu trumpam sumažinti gebėjimą vairuoti ir dirbti su technika, ypač gydymo pradžioje. Dėl to nevairuokite ir nedirbkite su technika, kol įsitikinsite, kaip jus veikia šis vaistas.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Cordipin XL medžiagas
Vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės.Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. KAIP VARTOTI CORDIPIN XL

Cordipin XL visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką Su juo nepasitarus, negalima keisti dozės ar nutraukti vaisto vartojimo.
Įprastinė pradinė ir palaikomoji Cordipin XL dozė – 1 tabletė (40 mg) per parą. Didžiausia rekomenduojama paros dozė – 2 tabletės, t.y. 80 mg (ji išgeriama iš karto).
Šį vaistą galima vartoti prieš pusryčius, pusryčių metu arba po jų.
Tabletę reikėtų nuryti nepažeistą, užgeriant stikline vandens. Jos negalima skaldyti, smulkinti ar perkąsti.
Jeigu manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

Pavartojus per didelę Cordipin XL dozę
Išgėrus per daug Cordipin XL tablečių, reikėtų nedelsiant pasikonsultuoti su gydytoju arba vaistininku.
Perdozavimo požymis – per daug sumažėjęs kraujospūdis. Be to, išgėrus per daug tablečių, gali pasireikšti šių simptomų: padažnėję, suretėję ar nereguliarūs širdies susitraukimai, pykinimas, vėmimas, silpnumas, veido paraudimas dėl kraujo priplūdimo, galvos svaigimas, mieguistumas, sutrikusi orientacija, traukuliai ir net sąmonės netekimas.
Jei per daug tablečių išgėręs pacientas turi sąmonę, mėginkite jį pravimdyti.

Pamiršus pavartoti Cordipin XL
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistąją. Reikėtų priprasti vartoti šį vaistą reguliariai, kasdien tokiu pat laiku. Prisiminus užmirštą tabletę reikia išgerti kiek įmanoma greičiau, išskyrus atvejį, jeigu iki laiko kitai dozei vartoti liko tik kelios valandos. Tokiu atveju geriama tik kita tabletė, o užmirštoji praleidžiama.

Nustojus vartoti Cordipin XL
Krūtinės angina. Baigus vartoti Cordipin XL, gali atsinaujinti krūtinės skausmas. Jei dėl kokios nors priežasties šio vaisto vartojimą tenka nutraukti, jo dozė mažinama palaipsniui. Nenutraukite šio vaisto vartojimo, nepasikonsultavę su gydytoju.
Hipertenzija. Baigus vartoti Cordipin XL, kraujospūdis gali vėl padidėti. Reikėtų žinoti, kad joks kraujospūdžio mažinamasis vaistas ligos neišgydo, o tik sumažina kraujospūdį ir padeda palaikyti jį pageidaujamo lygio. Tai apsaugo nuo hipertenzijos (padidėjusio kraujospūdžio) pasekmių arba jas sumažina. Cordipin XL vartojamas ilgai, išskyrus atvejus, kai dėl tam tikrų priežasčių gydymą šiuo vaistu tenka nutraukti.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Cordipin XL, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Gali pasireikšti galvos skausmas, veido paraudimas dėl kraujo priplūdimo, kulkšnių edema, retais atvejais – kraujospūdžio sumažėjimas atsistojant, galvos svaigimas, odos bėrimas, dilgėlinė, niežulys, silpnumas, nuovargis, padažnėję, nereguliarūs arba sustiprėję širdies susitraukimai, krūtinės skausmas, pykinimas, rėmuo, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, mėšlungis ir dantenų išvešėjimas.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI CORDIPIN XL

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Cordipin XL vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Cordipin XL sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra nifedipinas. Vienoje modifikuoto atpalaidavimo tabletėje yra 40 mg nifedipino.
- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, celiuliozė, laktozė, hidroksipropilmetilceliuliozė, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, makrogolis, geležies oksidas (E172), titano dioksidas (E171), talkas.

Cordipin XL išvaizda ir kiekis pakuotėje

20 modifikuoto atpalaidavimo tablečių

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.KRKA, d.d., atstovybė Lietuvoje
A. Goštauto g. 40
01112 Vilnius
Tel. + 370 5 236 27 40
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-02-12

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7