Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

COZAAR 100MG TAB. N28

Vaistai
  Gamintojas:
MSD

INFORMACINIS LAPELIS

COZAAR
COZAAR 100 mg

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, net jei jį jau anksčiau vartojote, atidžiai perskaitykite šį lapelį. Kai kuri informacija, lyginant su ankstesniąja, galėjo pasikeisti.
Atminkite, kad gydytojas paskyrė šį vaistą tik Jums. Niekada neduokite jo kitam.Kas yra COZAAR?

COZAAR (losartanas) yra plėvele dengtos tabletės, kuriose yra 50 mg arba 100 mg veikliosios medžiagos losartano kalio druskos.
Be to, COZAAR tabletėje yra pagalbinių medžiagų: mikrokristalinės celiuliozės, laktozės hidrato, želatininio krakmolo, magnio stearato, hidroksipropilceliuliozės, hipromeliozės, titano dioksido ir karnaubo vaško. COZAAR 50 mg tabletėje taip pat yra 4,24 mg (0,108 mekv) kalio. COZAAR 100 mg tabletėje taip pat yra 8.48 mg (0.216 mekv) kalio.

COZAAR tabletėse yra labai nedaug kalio, todėl jis negali pakeisti kalio kiekį papildančių vaistų. Jei gydytojas Jums paskyrė kalio kiekį papildančių preparatų, laikykitės jo nurodymų.

COZAAR išleidžiamas 50 mg ir 100 mg tabletėmis.

COZAAR yra angiotenzino II receptorių antagonistas, mažinantis kraujospūdį. Gydytojas Jums paskyrė COZAAR tam, kad sumažėtų širdies ir kraujagyslių apraiškų, pavyzdžiui, insulto, rizika, jeigu Jūsų kraujospūdis padidėjęs ir sustorėjusi kairiojo skilvelio – svarbiausios kraują varinėjančios širdies kameros – sienelė.

Be to, lėtindamas inkstų ligos progresavimą pacientams, kuriems yra 2-ojo tipo diabetas ir baltymo šlapime (proteinurija), COZAAR tausoja inkstus. Inkstų ligą galima įvertinti ištyrus baltymo kiekį šlapime.

Registravimo liudijimo turėtojas
UAB „Merck Sharp & Dohme“
Kęstučio 59/27
LT-08124 Vilnius
Lietuva
Gamintojas
Merck Sharp & Dohme B.V.
Waarderweg 39, P.O. Box 581
2003 PC Haarlem
NyderlandaiKodėl gydytojas man paskyrė COZAAR?

Gydytojas COZAAR paskyrė todėl, kad Jus vargina būklė, vadinama hipertenzija (padidėjusiu kraujospūdžiu), arba širdies nepakankamumas (nusilpusi širdies veikla). Įrodyta, kad COZAAR sumažina insulto ir infarkto riziką bei pailgina gyvenimo trukmę pacientų, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs kairysis skilvelis (žr. “Kas žinotina prieš vartojant COZAAR? Skyrimas juodaodžiams pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs kairysis skilvelis”). Be to, gydytojas COZAAR galėjo paskirti todėl, kad sergate 2-ojo tipo diabetu ir šlapime yra baltymo. Įrodyta, kad 2-ojo tipo diabetu sergantiesiems, kurių šlapime yra baltymo, COZAAR sulėtino inkstų ligos progresavimą.

Kaip veikia COZAAR?

COZAAR plečia kraujagysles, todėl širdžiai lengviau varinėti kraują po visą organizmą. Tai padeda mažinti padidėjusį kraujospūdį. Be to, pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs kairysis širdies skilvelis, COZAAR padeda sumažinti širdies ir kraujagyslių apraiškų, pavyzdžiui, insulto, riziką. Be kraujospūdį mažinančio poveikio, COZAAR padeda tausoti 2-ojo tipo diabetu sergančių pacientų, kurių šlapime yra baltymo, inkstus. Daugeliui pacientų, kuriems yra širdies nepakankamumas, COZAAR gerina širdies veiklą.Informacija pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis

Kas yra kraujospūdis?
Spaudimas, kurio dėka širdis varinėja kraują po visą organizmą, vadinamas kraujospūdžiu. Be kraujospūdžio, necirkuliuotų kraujas Jūsų organizme. Normalus kraujospūdis yra sudėtinė geros sveikatos dalis. Kraujospūdis gali kisti net tą pačią dieną. Jis priklauso nuo aktyvumo, streso ir susijaudinimo.

Kraujospūdis apibūdinamas dviem skaičiais, pavyzdžiui, 120/80. Pirmasis skaičius rodo spaudimą, kai širdis išstumia kraują, antrasis - spaudimą ramybės būsenoje tarp širdies susitraukimų.

Kas yra padidėjęs kraujospūdis (arba hipertenzija)?
Jei sergate padidėjusio kraujospūdžio liga, t.y. hipertenzija, kraujospūdis būna padidėjęs net tada, kai esate ramus ir atsipalaidavęs. Kraujospūdis didėja, kai kraujagyslės siaurėja ir jomis kraujui sunkiau tekėti.

Kaip sužinoti, ar kraujospūdis padidėjęs?
Padidėjusio kraujospūdžio požymių paprastai nebūna. Vienintelis būdas sužinoti, ar Jūs sergate hipertenzija, - matuoti kraujospūdį. Tai reikėtų daryti reguliariai.

Kodėl padidėjusį kraujospūdį reikia gydyti?
Negydomas padidėjęs kraujospūdis gali pažeisti gyvybiškai svarbius organus: širdį ir inkstus. Jūs iš pradžių galite jaustis gerai, gali nebūti jokių požymių, bet galiausiai hipertenzija gali sukelti insultą, infarktą, širdies ar inkstų nepakankamumą, aklumą.

Kaip gydyti padidėjusį kraujospūdį?
Nustačius padidėjusį kraujospūdį, gali būti rekomenduota gydytis ne vaistais. Gydytojas gali patarti šiek tiek pakeisti gyvenimo būdą. Jis nuspręs, ar Jums reikia vaistų kraujospūdžiui kontroliuoti. Padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti ir kontroliuoti gali būti skiriama COZAAR.

Gydytojas pasakys, koks turėtų būti Jūsų kraujospūdis. Šį skaičių prisiminkite ir laikykitės gydytojo patarimų, siekdami, kad toks būtų kraujospūdis.

Kaip COZAAR gydo padidėjusį kraujospūdį?
COZAAR mažina kraujospūdį, specifiškai blokuodamas angiotenzinu II vadinamos medžiagos poveikį. Angiotenzinas II siaurina kraujagysles, o COZAAR jas atpalaiduoja. Gydytojas, pamatavęs kraujospūdį, pasakys, ar vaistas veiksmingas, nors Jūs, vartodami COZAAR, galite nieko nejausti.

Kodėl sustorėja kairysis širdies skilvelis?
Dėl padidėjusio kraujospūdžio širdžiai dirbti sunkiau. Ilgainiui dėl to gali sustorėti širdies raumuo.

Kodėl reikia gydyti pacientus, kurių sustorėjęs kairysis širdies skilvelis?
Jiems yra didesnė tikimybė patirti insultą, kuris yra susijęs su sustorėjusiu kairiuoju širdies skilveliu. Įrodyta, kad pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs kairysis širdies skilvelis, COZAAR sumažina širdies ir kraujagyslių apraiškų, pavyzdžiui, insulto, riziką.

Informacija 2-ojo tipo diabetu sergantiems pacientams, kurių šlapime yra baltymo

Kas yra 2-ojo tipo diabetas?
2-ojo tipo diabetas yra liga, kai organizmas nesugeba maisto paversti energija. Pacientų, sergančių 2-ojo tipo diabetu, organizmo ląstelės nereaguoja į insulino poveikį arba pagamina per mažai insulino. Abiem atvejais į ląsteles negali patekti gliukozė (cukrus). Dėl to kraujyje kaupiasi gliukozė (cukrus), ir tai vadinama hiperglikemija, arba padidėjusiu cukraus kiekiu kraujyje.

Kodėl reikia gydyti 2-ojo tipo diabetą, kai yra baltymo šlapime?
Būklės blogėjimas, kuris pasireiškia su diabetu susijusią inkstų ligą, priklauso nuo kraują filtruojančių inkstų vienetų ir aplink juos esančių pokyčių. Sumažėja inkstų gebėjimas filtruoti kraują, ir su šlapimu netenkama kraujo baltymų. Tiriant baltymo kiekį šlapime, galima įvertinti inkstų ligą. Ligai blogėjant, inkstai nebesugeba pašalinti iš kraujo nereikalingų medžiagų, pavyzdžiui, kreatinino ir šlapalo. Matuojant šių medžiagų kiekį kraujyje, galima ivertinti inkstų ligos blogėjimą. Įrodyta, kad 2-ojo tipo diabetu sergantiems pacientams, kurių šlapime buvo baltymo, COZAAR sulėtino inkstų ligos progresavimą bei sumažino dializių poreikį arba būtinybę persodinti inkstus.Informacija pacientams, kuriems yra širdies nepakankamumas

Kas yra širdies nepakankamumas?
Širdies nepakankamumas pasireiškia tada, kai širdies raumuo negali išstumti tiek kraujo, kad pakankamai aprūpintų visą organizmą. Tai nėra infarktas. Kai kuriems žmonėms širdies nepakankamumas išryškėja po infarkto. Tačiau yra ir kitų širdies nepakankamumo priežasčių.

Ankstyvosios širdies nepakankamumo stadijos metu gali nebūti jokių požymių. Širdies nepakankamumui progresuojant, prasideda dusulys arba greitai pavargstama nuo nedidelio fizinio krūvio, pavyzdžiui, vaikščiojimo. Įvairiose kūno vietose gali kauptis skysčiai, dažnai pirmiausia patinsta pėdos ir kulkšnys. Kai yra sunkus širdies nepakankamumas, požymių būna net ramybės būsenoje.

Kodėl reikia gydyti širdies nepakankamumą?
Visi širdies nepakankamumo požymiai gali riboti kasdienę veiklą. Gydytojas gali skirti Jums keletą širdies nepakankamumo požymius mažinančių vaistų (pavyzdžiui, COZAAR ir (arba) šlapimą varančių tablečių). Jei laikysitės gydytojo nurodymų, Jums gali būti lengviau užsiimti kasdiene veikla, lengviau kvėpuoti, atslūgs tinimai, Jūs mažiau pavargsite.Kas žinotina prieš vartojant COZAAR?

COZAAR vartoti draudžiama
Nevartokite COZAAR, jei esate alergiškas bet kuriai sudėtinei jo daliai.

Vartojimas nėštumo ir žindymo laikotarpiu
COZAAR nepatariama vartoti nėščiosioms ar žindyvėms. Jei esate nėščia arba pastojote vartodama COZAAR, šio vaisto daugiau nebegerkite ir kuo greičiau kreipkitės į savo gydytoją.

Ką reikia pasakyti gydytojui ar vaistininkui prieš pradėdant vartoti COZAAR?
Gydytojui ar vaistininkui papasakokite apie visas medicinines problemas, kurias turite arba turėjote, taip pat apie alergiją bei apie tai, jei neseniai gausiai vėmėte arba viduriavote. Gydytojui būtina žinoti, jei sergate kepenų arba inkstų ligą.

Skyrimas vaikams
Nėra patirties, kaip COZAAR vartoti vaikams, todėl COZAAR jiems nepatariama skirti.

Skyrimas senyviems pacientams
Paprastai COZAAR veiksmingas ir vienodai gerai toleruojamas daugumos vyresnių ir jaunesnių suaugusių pacientų. Daugumai vyresnių pacientų reikia tokių pat dozių kaip ir jaunesniems.

Skyrimas juodaodžiams pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs kairysis skilvelis
Per tyrimą, kuriame dalyvavo pacientai, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs širdies kairysis skilvelis, įrodyta, kad COZAAR sumažina insulto ir infarkto riziką bei padeda ilgiau gyventi. Tačiau šio teigiamo poveikio, lyginant su kitu kraujospūdį mažinančiu vaistu atenololiu, per šį tyrimą nenustatyta juodaodžiams pacientams.

Ar galima COZAAR vartoti kartu su kitais vaistais?
Paprastai COZAAR nesąveikauja su maistu ar kitais vaistais, kuriuos Jūs galbūt vartojate. Tačiau turėtumėte pasakyti gydytojui apie visus vaistus, kuriuos vartojate ar ketinate vartoti, taip pat ir tuos, kuriuos įsigijote be recepto. Būtinai pasakykite gydytojui, jei vartojate kalio kiekį papildančių vaistų, kalį sulaikančių preparatų arba kalio turinčių druskos pakaitalų.

Ar, vartojant COZAAR, galima vairuoti ir valdyti mechanizmus?
Beveik visi pacientai gali tai daryti, bet tol, kol nesužinosite, kaip toleruojate vaistą, nepatartina atlikti užduočių, kuomet reikia labai sutelkti dėmesį (pavyzdžiui, vairuoti automobilį ar valdyti pavojingus mechanizmus).

Kaip vartoti COZAAR?

Vartokite COZAAR kasdien, tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jis, atsižvelgdamas į Jūsų būklę ir į tai, ar vartojate kitus vaistus, nuspręs, kokia COZAAR dozė Jums tinkamiausia. Svarbu COZAAR vartoti tiek laiko, kiek skiria gydytojas, kad galėtumėte tinkamai kontroliuoti savo kraujospūdį.

Padidėjęs kraujospūdis
Daugumai pacientų, kurių kraujospūdis padidėjęs, įprastinė COZAAR dozė yra 50 mg vieną kartą per parą kraujospūdžiui kontroliuoti 24 valandas.

Pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs kairysis širdies skilvelis, įprastinė COZAAR dozė yra 50 mg vieną kartą per parą. Dozę galima padidinti iki 100 mg vieną kartą per parą.

Širdies nepakankamumas
Paprastai pradinė dozė yra 12,5 mg vieną kartą per parą. Gydytojas šią dozę Jums pamažu didins, kol bus pasiekta ta dozė, kuri Jums yra tinkamiausia. Įprastinė dozė ilgalaikiam gydymui yra 50 mg vieną kartą per parą.

2-ojo tipo diabetas, kai šlapime yra baltymo
Daugumai pacientu COZAAR dozė paprastai yra 50 mg vieną kartą per parą. Dozę galima padidinti iki 100 mg vieną kartą per parą.

COZAAR gali būti vartojama su maistu arba be jo. Kad būtų patogiau vartoti ir lengviau prisiminti, stenkitės COZAAR išgerti kasdien tuo pačiu laiku.

Pavartojus per didelę COZAAR dozę

Išgėrę per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad kuo greičiau Jums būtų suteikta medicinos pagalba.

Pamiršus pavartoti COZAAR

Stenkitės COZAAR vartoti kasdien kaip paskirta. Tačiau, vieną dozę praleidus, papildomos dozės vartoti nereikia. Tiesiog toliau vaistą vartokite kaip įprasta.

Galimas šalutinis poveikis

Visi vaistai gali sukelti nenumatytą ar nepageidaujamą poveikį, vadinamuosius šalutinius reiškinius. Kai kuriems pacientams gali atsirasti galvos svaigimas, nuovargis, lengvumo galvoje jausmas, bėrimas ar dilgėlinė. Gydytojas ar vaistininkas daugiau žino apie vaisto nepageidaujamą poveikį. Nedelsdami praneškite savo gydytojui ar vaistininkui apie šiuos ar kitus neįprastus reiškinius.

Kai kuriems pacientams, ypač sergantiems 2-ojo tipo diabetu, kurių šlapime yra baltymo, kraujyje gali padidėti kalio kiekis. Pasakykite gydytojui, jeigu Jūsų inkstai nesveiki ir sergate 2-ojo tipo diabetu ir šlapime yra baltymo, ir(arba) vartojate kalio papildus, kalio kiekį tausojančius vaistus ar kalio turinčius druskos pakaitalus.

Jei Jums pasireiškė alerginė reakcija, tinsta veidas, lūpos, gerklė ir (arba) liežuvis, nustokite vartoti COZAAR ir tuoj pat kreipkitės į gydytoją.

Kaip daugiau sužinoti apie COZAAR ir savo būklę?

Išsamiau apie tai Jus informuos gydytojas arba vaistininkas, kurie daugiau žino apie vaistą ir Jūsų būklę.

Kiek laiko laikyti vaistą?

Nevartokite šio vaisto, jei pasibaigęs galiojimo laikas, nurodytas skaitmenimis ant dėžutės. Pirmieji du skaitmenys rodo mėnesį, paskutinieji - metus.

COZAAR laikymo sąlygos

Laikyti 15 (C – 30 (C temperatūroje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Kada ši informacija atnaujinta paskutinįjį kartą?

2008-10-24
INFORMACINIS LAPELIS

COZAAR
COZAAR 100 mg

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, net jei jį jau anksčiau vartojote, atidžiai perskaitykite šį lapelį. Kai kuri informacija, lyginant su ankstesniąja, galėjo pasikeisti.
Atminkite, kad gydytojas paskyrė šį vaistą tik Jums. Niekada neduokite jo kitam.Kas yra COZAAR?

COZAAR (losartanas) yra plėvele dengtos tabletės, kuriose yra 50 mg arba 100 mg veikliosios medžiagos losartano kalio druskos.
Be to, COZAAR tabletėje yra pagalbinių medžiagų: mikrokristalinės celiuliozės, laktozės hidrato, želatininio krakmolo, magnio stearato, hidroksipropilceliuliozės, hipromeliozės, titano dioksido ir karnaubo vaško. COZAAR 50 mg tabletėje taip pat yra 4,24 mg (0,108 mekv) kalio. COZAAR 100 mg tabletėje taip pat yra 8.48 mg (0.216 mekv) kalio.

COZAAR tabletėse yra labai nedaug kalio, todėl jis negali pakeisti kalio kiekį papildančių vaistų. Jei gydytojas Jums paskyrė kalio kiekį papildančių preparatų, laikykitės jo nurodymų.

COZAAR išleidžiamas 50 mg ir 100 mg tabletėmis.

COZAAR yra angiotenzino II receptorių antagonistas, mažinantis kraujospūdį. Gydytojas Jums paskyrė COZAAR tam, kad sumažėtų širdies ir kraujagyslių apraiškų, pavyzdžiui, insulto, rizika, jeigu Jūsų kraujospūdis padidėjęs ir sustorėjusi kairiojo skilvelio – svarbiausios kraują varinėjančios širdies kameros – sienelė.

Be to, lėtindamas inkstų ligos progresavimą pacientams, kuriems yra 2-ojo tipo diabetas ir baltymo šlapime (proteinurija), COZAAR tausoja inkstus. Inkstų ligą galima įvertinti ištyrus baltymo kiekį šlapime.

Registravimo liudijimo turėtojas
UAB „Merck Sharp & Dohme“
Kęstučio 59/27
LT-08124 Vilnius
Lietuva
Gamintojas
Merck Sharp & Dohme B.V.
Waarderweg 39, P.O. Box 581
2003 PC Haarlem
NyderlandaiKodėl gydytojas man paskyrė COZAAR?

Gydytojas COZAAR paskyrė todėl, kad Jus vargina būklė, vadinama hipertenzija (padidėjusiu kraujospūdžiu), arba širdies nepakankamumas (nusilpusi širdies veikla). Įrodyta, kad COZAAR sumažina insulto ir infarkto riziką bei pailgina gyvenimo trukmę pacientų, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs kairysis skilvelis (žr. “Kas žinotina prieš vartojant COZAAR? Skyrimas juodaodžiams pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs kairysis skilvelis”). Be to, gydytojas COZAAR galėjo paskirti todėl, kad sergate 2-ojo tipo diabetu ir šlapime yra baltymo. Įrodyta, kad 2-ojo tipo diabetu sergantiesiems, kurių šlapime yra baltymo, COZAAR sulėtino inkstų ligos progresavimą.

Kaip veikia COZAAR?

COZAAR plečia kraujagysles, todėl širdžiai lengviau varinėti kraują po visą organizmą. Tai padeda mažinti padidėjusį kraujospūdį. Be to, pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs kairysis širdies skilvelis, COZAAR padeda sumažinti širdies ir kraujagyslių apraiškų, pavyzdžiui, insulto, riziką. Be kraujospūdį mažinančio poveikio, COZAAR padeda tausoti 2-ojo tipo diabetu sergančių pacientų, kurių šlapime yra baltymo, inkstus. Daugeliui pacientų, kuriems yra širdies nepakankamumas, COZAAR gerina širdies veiklą.Informacija pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis

Kas yra kraujospūdis?
Spaudimas, kurio dėka širdis varinėja kraują po visą organizmą, vadinamas kraujospūdžiu. Be kraujospūdžio, necirkuliuotų kraujas Jūsų organizme. Normalus kraujospūdis yra sudėtinė geros sveikatos dalis. Kraujospūdis gali kisti net tą pačią dieną. Jis priklauso nuo aktyvumo, streso ir susijaudinimo.

Kraujospūdis apibūdinamas dviem skaičiais, pavyzdžiui, 120/80. Pirmasis skaičius rodo spaudimą, kai širdis išstumia kraują, antrasis - spaudimą ramybės būsenoje tarp širdies susitraukimų.

Kas yra padidėjęs kraujospūdis (arba hipertenzija)?
Jei sergate padidėjusio kraujospūdžio liga, t.y. hipertenzija, kraujospūdis būna padidėjęs net tada, kai esate ramus ir atsipalaidavęs. Kraujospūdis didėja, kai kraujagyslės siaurėja ir jomis kraujui sunkiau tekėti.

Kaip sužinoti, ar kraujospūdis padidėjęs?
Padidėjusio kraujospūdžio požymių paprastai nebūna. Vienintelis būdas sužinoti, ar Jūs sergate hipertenzija, - matuoti kraujospūdį. Tai reikėtų daryti reguliariai.

Kodėl padidėjusį kraujospūdį reikia gydyti?
Negydomas padidėjęs kraujospūdis gali pažeisti gyvybiškai svarbius organus: širdį ir inkstus. Jūs iš pradžių galite jaustis gerai, gali nebūti jokių požymių, bet galiausiai hipertenzija gali sukelti insultą, infarktą, širdies ar inkstų nepakankamumą, aklumą.

Kaip gydyti padidėjusį kraujospūdį?
Nustačius padidėjusį kraujospūdį, gali būti rekomenduota gydytis ne vaistais. Gydytojas gali patarti šiek tiek pakeisti gyvenimo būdą. Jis nuspręs, ar Jums reikia vaistų kraujospūdžiui kontroliuoti. Padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti ir kontroliuoti gali būti skiriama COZAAR.

Gydytojas pasakys, koks turėtų būti Jūsų kraujospūdis. Šį skaičių prisiminkite ir laikykitės gydytojo patarimų, siekdami, kad toks būtų kraujospūdis.

Kaip COZAAR gydo padidėjusį kraujospūdį?
COZAAR mažina kraujospūdį, specifiškai blokuodamas angiotenzinu II vadinamos medžiagos poveikį. Angiotenzinas II siaurina kraujagysles, o COZAAR jas atpalaiduoja. Gydytojas, pamatavęs kraujospūdį, pasakys, ar vaistas veiksmingas, nors Jūs, vartodami COZAAR, galite nieko nejausti.

Kodėl sustorėja kairysis širdies skilvelis?
Dėl padidėjusio kraujospūdžio širdžiai dirbti sunkiau. Ilgainiui dėl to gali sustorėti širdies raumuo.

Kodėl reikia gydyti pacientus, kurių sustorėjęs kairysis širdies skilvelis?
Jiems yra didesnė tikimybė patirti insultą, kuris yra susijęs su sustorėjusiu kairiuoju širdies skilveliu. Įrodyta, kad pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs kairysis širdies skilvelis, COZAAR sumažina širdies ir kraujagyslių apraiškų, pavyzdžiui, insulto, riziką.

Informacija 2-ojo tipo diabetu sergantiems pacientams, kurių šlapime yra baltymo

Kas yra 2-ojo tipo diabetas?
2-ojo tipo diabetas yra liga, kai organizmas nesugeba maisto paversti energija. Pacientų, sergančių 2-ojo tipo diabetu, organizmo ląstelės nereaguoja į insulino poveikį arba pagamina per mažai insulino. Abiem atvejais į ląsteles negali patekti gliukozė (cukrus). Dėl to kraujyje kaupiasi gliukozė (cukrus), ir tai vadinama hiperglikemija, arba padidėjusiu cukraus kiekiu kraujyje.

Kodėl reikia gydyti 2-ojo tipo diabetą, kai yra baltymo šlapime?
Būklės blogėjimas, kuris pasireiškia su diabetu susijusią inkstų ligą, priklauso nuo kraują filtruojančių inkstų vienetų ir aplink juos esančių pokyčių. Sumažėja inkstų gebėjimas filtruoti kraują, ir su šlapimu netenkama kraujo baltymų. Tiriant baltymo kiekį šlapime, galima įvertinti inkstų ligą. Ligai blogėjant, inkstai nebesugeba pašalinti iš kraujo nereikalingų medžiagų, pavyzdžiui, kreatinino ir šlapalo. Matuojant šių medžiagų kiekį kraujyje, galima ivertinti inkstų ligos blogėjimą. Įrodyta, kad 2-ojo tipo diabetu sergantiems pacientams, kurių šlapime buvo baltymo, COZAAR sulėtino inkstų ligos progresavimą bei sumažino dializių poreikį arba būtinybę persodinti inkstus.Informacija pacientams, kuriems yra širdies nepakankamumas

Kas yra širdies nepakankamumas?
Širdies nepakankamumas pasireiškia tada, kai širdies raumuo negali išstumti tiek kraujo, kad pakankamai aprūpintų visą organizmą. Tai nėra infarktas. Kai kuriems žmonėms širdies nepakankamumas išryškėja po infarkto. Tačiau yra ir kitų širdies nepakankamumo priežasčių.

Ankstyvosios širdies nepakankamumo stadijos metu gali nebūti jokių požymių. Širdies nepakankamumui progresuojant, prasideda dusulys arba greitai pavargstama nuo nedidelio fizinio krūvio, pavyzdžiui, vaikščiojimo. Įvairiose kūno vietose gali kauptis skysčiai, dažnai pirmiausia patinsta pėdos ir kulkšnys. Kai yra sunkus širdies nepakankamumas, požymių būna net ramybės būsenoje.

Kodėl reikia gydyti širdies nepakankamumą?
Visi širdies nepakankamumo požymiai gali riboti kasdienę veiklą. Gydytojas gali skirti Jums keletą širdies nepakankamumo požymius mažinančių vaistų (pavyzdžiui, COZAAR ir (arba) šlapimą varančių tablečių). Jei laikysitės gydytojo nurodymų, Jums gali būti lengviau užsiimti kasdiene veikla, lengviau kvėpuoti, atslūgs tinimai, Jūs mažiau pavargsite.Kas žinotina prieš vartojant COZAAR?

COZAAR vartoti draudžiama
Nevartokite COZAAR, jei esate alergiškas bet kuriai sudėtinei jo daliai.

Vartojimas nėštumo ir žindymo laikotarpiu
COZAAR nepatariama vartoti nėščiosioms ar žindyvėms. Jei esate nėščia arba pastojote vartodama COZAAR, šio vaisto daugiau nebegerkite ir kuo greičiau kreipkitės į savo gydytoją.

Ką reikia pasakyti gydytojui ar vaistininkui prieš pradėdant vartoti COZAAR?
Gydytojui ar vaistininkui papasakokite apie visas medicinines problemas, kurias turite arba turėjote, taip pat apie alergiją bei apie tai, jei neseniai gausiai vėmėte arba viduriavote. Gydytojui būtina žinoti, jei sergate kepenų arba inkstų ligą.

Skyrimas vaikams
Nėra patirties, kaip COZAAR vartoti vaikams, todėl COZAAR jiems nepatariama skirti.

Skyrimas senyviems pacientams
Paprastai COZAAR veiksmingas ir vienodai gerai toleruojamas daugumos vyresnių ir jaunesnių suaugusių pacientų. Daugumai vyresnių pacientų reikia tokių pat dozių kaip ir jaunesniems.

Skyrimas juodaodžiams pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs kairysis skilvelis
Per tyrimą, kuriame dalyvavo pacientai, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs širdies kairysis skilvelis, įrodyta, kad COZAAR sumažina insulto ir infarkto riziką bei padeda ilgiau gyventi. Tačiau šio teigiamo poveikio, lyginant su kitu kraujospūdį mažinančiu vaistu atenololiu, per šį tyrimą nenustatyta juodaodžiams pacientams.

Ar galima COZAAR vartoti kartu su kitais vaistais?
Paprastai COZAAR nesąveikauja su maistu ar kitais vaistais, kuriuos Jūs galbūt vartojate. Tačiau turėtumėte pasakyti gydytojui apie visus vaistus, kuriuos vartojate ar ketinate vartoti, taip pat ir tuos, kuriuos įsigijote be recepto. Būtinai pasakykite gydytojui, jei vartojate kalio kiekį papildančių vaistų, kalį sulaikančių preparatų arba kalio turinčių druskos pakaitalų.

Ar, vartojant COZAAR, galima vairuoti ir valdyti mechanizmus?
Beveik visi pacientai gali tai daryti, bet tol, kol nesužinosite, kaip toleruojate vaistą, nepatartina atlikti užduočių, kuomet reikia labai sutelkti dėmesį (pavyzdžiui, vairuoti automobilį ar valdyti pavojingus mechanizmus).

Kaip vartoti COZAAR?

Vartokite COZAAR kasdien, tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jis, atsižvelgdamas į Jūsų būklę ir į tai, ar vartojate kitus vaistus, nuspręs, kokia COZAAR dozė Jums tinkamiausia. Svarbu COZAAR vartoti tiek laiko, kiek skiria gydytojas, kad galėtumėte tinkamai kontroliuoti savo kraujospūdį.

Padidėjęs kraujospūdis
Daugumai pacientų, kurių kraujospūdis padidėjęs, įprastinė COZAAR dozė yra 50 mg vieną kartą per parą kraujospūdžiui kontroliuoti 24 valandas.

Pacientams, kurių padidėjęs kraujospūdis ir sustorėjęs kairysis širdies skilvelis, įprastinė COZAAR dozė yra 50 mg vieną kartą per parą. Dozę galima padidinti iki 100 mg vieną kartą per parą.

Širdies nepakankamumas
Paprastai pradinė dozė yra 12,5 mg vieną kartą per parą. Gydytojas šią dozę Jums pamažu didins, kol bus pasiekta ta dozė, kuri Jums yra tinkamiausia. Įprastinė dozė ilgalaikiam gydymui yra 50 mg vieną kartą per parą.

2-ojo tipo diabetas, kai šlapime yra baltymo
Daugumai pacientu COZAAR dozė paprastai yra 50 mg vieną kartą per parą. Dozę galima padidinti iki 100 mg vieną kartą per parą.

COZAAR gali būti vartojama su maistu arba be jo. Kad būtų patogiau vartoti ir lengviau prisiminti, stenkitės COZAAR išgerti kasdien tuo pačiu laiku.

Pavartojus per didelę COZAAR dozę

Išgėrę per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad kuo greičiau Jums būtų suteikta medicinos pagalba.

Pamiršus pavartoti COZAAR

Stenkitės COZAAR vartoti kasdien kaip paskirta. Tačiau, vieną dozę praleidus, papildomos dozės vartoti nereikia. Tiesiog toliau vaistą vartokite kaip įprasta.

Galimas šalutinis poveikis

Visi vaistai gali sukelti nenumatytą ar nepageidaujamą poveikį, vadinamuosius šalutinius reiškinius. Kai kuriems pacientams gali atsirasti galvos svaigimas, nuovargis, lengvumo galvoje jausmas, bėrimas ar dilgėlinė. Gydytojas ar vaistininkas daugiau žino apie vaisto nepageidaujamą poveikį. Nedelsdami praneškite savo gydytojui ar vaistininkui apie šiuos ar kitus neįprastus reiškinius.

Kai kuriems pacientams, ypač sergantiems 2-ojo tipo diabetu, kurių šlapime yra baltymo, kraujyje gali padidėti kalio kiekis. Pasakykite gydytojui, jeigu Jūsų inkstai nesveiki ir sergate 2-ojo tipo diabetu ir šlapime yra baltymo, ir(arba) vartojate kalio papildus, kalio kiekį tausojančius vaistus ar kalio turinčius druskos pakaitalus.

Jei Jums pasireiškė alerginė reakcija, tinsta veidas, lūpos, gerklė ir (arba) liežuvis, nustokite vartoti COZAAR ir tuoj pat kreipkitės į gydytoją.

Kaip daugiau sužinoti apie COZAAR ir savo būklę?

Išsamiau apie tai Jus informuos gydytojas arba vaistininkas, kurie daugiau žino apie vaistą ir Jūsų būklę.

Kiek laiko laikyti vaistą?

Nevartokite šio vaisto, jei pasibaigęs galiojimo laikas, nurodytas skaitmenimis ant dėžutės. Pirmieji du skaitmenys rodo mėnesį, paskutinieji - metus.

COZAAR laikymo sąlygos

Laikyti 15 (C – 30 (C temperatūroje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Kada ši informacija atnaujinta paskutinįjį kartą?

2008-10-24

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7