Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

DIFLUCAN 100MG CAPS. N7

Vaistai
  Gamintojas:
PFIZER

Informacinis lapelis

Diflucan 2 mg/ml infuzinis tirpalas
Diflucan 50 mg kapsulės, minkštos
Diflucan 100 mg kapsulės, minkštos
Diflucan 150 mg kapsulės, minkštos
(Fluconazolum)

Minkštos kapsulės ir infuzinis tirpalas

Informacija pacientui

Perskaitykite šį lapelį!
Šiame lapelyje parašyta apie Diflucan. Todėl atidžiai jį perskaitykite, prieš pradėdami vartoti vaistą. Tai padės jums. Jeigu ko nors nesupratote ar norite sužinoti daugiau, klauskite gydytojo ar vaistininko. Neišmeskite šio lapelio, galbūt norėsite jį perskaityti dar kartą.
Vaistas vadinamas Diflucan. Veiklioji vaisto medžiaga yra flukonazolis.

Kas sudaro šį vaistą?
Diflucan kapsulės išleidžiamos įvairių dozuočių:
Vienoje dvispalvėje, mėlynos ir baltos spalvos, kapsulėje yra 50 mg flukonazolio. Ant jos užrašyta "FLU 50" ir "PFIZER".
Vienoje dvispalvėje, žydros ir baltos spalvos, kapsulėje yra 100 mg flukonazolio. Ant jos užrašyta "FLU 100" ir "PFIZER".
Vienoje melsvoje kapsulėje yra 150 mg flukonazolio. Ant jos užrašyta "FLU 150" ir "PFIZER".
Kapsulių dažomosios medžiagos:
50 mg kapsulių: patentuotas mėlynasis V (E131), titano dioksidas (E171).
100 mg kapsulių: patentuotas mėlynasis V (E131), eritrozinas (E127), titano dioksidas (E171).
150 mg kapsulių: patentuotas mėlynasis V (E131), titano dioksidas (E171).
Kitos pagalbinės medžiagos (visų dozuočių kapsulių): koloidinis silicio dioksidas, laktozė, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, natrio laurilsulfatas, želatina (tik kapsulių dangale).
Diflucan 50 mg ir 100 mg išleidžiama po septynias kapsules pakuotėje.
Diflucan 150 mg išleidžiama po vieną kapsulę ar keturias kapsules pakuotėje.
Diflucan taip pat išleidžiamas 2 mg/ml tirpalu infuzijoms į veną. Flukonazolio tirpale infuzijoms į veną yra natrio chlorido.

Kokiai vaistų grupei priklauso Diflucan?
Diflucan priklauso priešgrybelinių vaistų grupei.

Kam vartojamas šis vaistas?
Diflucan vartojamas grybelių ar mieliagrybių sukeltai infekcinei ligai gydyti. Grybelinę infekciją dažniausiai sukelia mieliagrybis, vadinamas Candida (balkšvagrybiu). Gydytojas jums gali skirti šio vaisto žemiau išvardytoms grybelinėms infekcinėms ligoms gydyti.
Burnos ar gerklės pienligė (grybelių sukelta infekcinė liga). Dažniausiai pienligę sukelia Candida. Plaučių, šlapimo takų, odos Candida sukelta infekcinė liga. Pacientų, nešiojančių dantų protezus, burnos Candida sukelta infekcinė liga. Diflucan taip pat gali jus apsaugoti nuo grybelinės infekcijos. Šio vaisto Jums gali skirti odos infekcinei ligai gydyti, pvz., pėdų grybeliui, kerpligei, nagų infekcijai. Diflucan taip pat gali būti vartojama sisteminei grybelių sukeltai infekcinei ligai, pvz., kraujo, šlapimo takų ar kitų organų infekcijai, gydyti. Vaistas gali būti vartojamas intensyviai gydomiems pacientams ir tiems, kurių imuninė sistema susilpnėjusi. Diflucan tinka, kai yra sisteminė grybelinė infekcinė liga, sukelta Cryptococcus, pvz., kriptokokinis meningitas, bei kitų vietų ( pvz. plaučių ir odos) infekcija. Diflucan taip pat vartojama Cryptococcus sukeliamos infekcinės ligos atsinaujinimo profilaktikai. Diflucan vartojama ir lytinių organų Candida infekcinei ligai, pvz., makšties pienligei, taip pat ir jos recidyvuojančiai formai (pasikartojančiai 3 ar daugiau kartų per metus) gydyti. Šio vaisto galima vartoti sergantiesiems Candida sukeltu balanitu (varpos galvos uždegimu). Diflucan vartojama ir grybelinės infekcijos profilaktikai (jeigu imuninė sistema nusilpusi). Diflucan tinka ir retoms grybelinėms ligoms, vadinamoms kokcidioidomikoze, parakokcidioidomikoze, sporotrichoze ir histoplazmoze, gydyti.

Vaikams
Diflucan gydyti galvos odos grybelinę ligą (tinea capitis) negalima.

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą
Jeigu bent į vieną šių klausimų atsakote TAIP, nedelsdami pasakykite gydytojui:
Ar esate nėščia, ar galvojate, kad galite būti nėščia?
Ar maitinate krūtimi?
Ar sergate inkstų ligomis?
Ar kada nors jums buvo alerginių reakcijų nuo kurio nors Diflucan komponento ar kitų vaistų, kuriuos vartojote grybelinei infekcinei ligai gydyti. Tai gali pasireikšti odos niežėjimu, paraudimu ar pasunkėjusiu kvėpavimu.
Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bent vieną toliau išvardytų vaistų:
varfariną ar kitus kumarino darinius (kraujo krešėjimui slopinti);
geriamuosius sulfonilkarbamido darinius, pvz., chlorpropamidą, glibenklamidą, glipizidą ar tolbutamidą (diabetui gydyti);
diuretikus, pvz., hidrochlortiazidą (susilaikiusiems skysčiams šalinti ir padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti);
fenitoiną (epilepsijai gydyti);
rifampiciną (antibiotiką);
ciklosporiną (skiriamą pacientams po transplantacijos);
teofiliną (astmai gydyti);
terfenadiną (alergijai gydyti);
cisapridą (gastroezofaginiam refliuksui gydyti);
astemizolį (alergijai gydyti);
rifabutiną (antibiotiką);
takrolimusą (skiriamą pacientams po transplantacijos);
zidovudiną, taip pat žinomą kaip AZT (skiriamą ŽIV infekuotiems pacientams).

Kaip vartoti šį vaistą
Diflucan kapsules galima tik gerti.
Diflucan tirpalas vartojamas tik infuzijoms į veną, švirkščiama ne greičiau kaip 10 ml/min. Pacientams, kurie gydosi bedruske dieta, būtina atsiminti, kad Diflucan tirpalas paruoštas vartojant 0,9% natrio chlorido tirpalą.
Įprastinės vaisto dozės įvairioms infekcinėms ligoms gydyti nurodytos žemiau. Jeigu jums neaišku, kodėl skiriama Diflucan, klauskite gydytojo.
Suaugusiems žmonėms
Burnos ir gerklės Candida sukelta infekcinė liga: 50-100 mg vieną kartą per parą 7-14 dienų ar ilgiau.
Pacientų, nešiojančių dantų protezus, burnos infekcija: 50 mg vieną kartą per parą 14 dienų. Be to, reikia dezinfekuoti protezus.
Stemplės Candida sukelta infekcija, neinvazinė plaučių infekcija, šlapimo sistemos infekcija bei odos ir gleivinės kandidamikozė: 50-100 mg per parą 14-30 dienų.
AIDS sergančių pacientų Candida sukeltos infekcijos recidyvų profilaktikai: 150 mg vieną kartą per savaitę.
Lytinių organų Candida sukeltai infekcija gydoma vienkartine 150 mg doze.
Moterys, kurias vargina dažna makšties Candida infekcija (3 kartus per metus ar dažniau), gali vartoti Diflucan šių infekcijų recidyvams išvengti. Geriama 150 mg vieną kartą per mėnesį 4-12 mėnesių, jei reikia, ir ilgiau.
Odos infekcija: 150 mg vieną kartą per savaitę ar 50 mg vieną kartą per parą, paprastai 2-4 savaites. Pėdų infekciją gali tekti gydyti 6 savaites. Odos infekcinei ligai, vadinamai įvairiaspalve dedervine, gydyti skiriama 300 mg vieną kartą per savaitę dvi savaites; gali prireikti trečiosios 300 mg dozės per savaitę. Kartais užtenka vienkartinės 300-400 mg dozės. Galima vartoti kitaip: 50 mg vieną kartą per parą 2-4 savaites.
Nagų infekcija: 150 mg vieną kartą per savaitę, paprastai 3-6 mėnesius (rankų pirštų nagams) ar 6-12 mėnesių (kojų pirštų nagams).
Sisteminė Candida sukelta infekcija: 400 mg pirmąją dieną, paskui po 200-400 mg per parą.
Candida infekcijos recidyvų profilaktikai: 50-400 mg vieną kartą per parą, kai yra infekcijos rizika.
Cryptococcus sukelta infekcinė liga: 400 mg pirmąją dieną, paskui po 200-400 mg vieną kartą per parą 6-8 savaites ar ilgiau.
AIDS sergančių pacientų kriptokokinio meningito recidyvų profilaktikai: 200 mg per parą neapibrėžtą laiką.
Kokcidioidomikozė, parakokcidioidomikozė, sporotrichozė ir histoplazmozė: 200-400 mg per parą 2 metus ar ilgiau.

Vaikams
Kaip vaistinį preparatą dozuoti vaikams, kuriems diagnozuotas inkstų funkcijos sutrikimas, žr. skyrelyje “Pacientams, sergantiems inkstų ligomis”.

Vyresni kaip 4 savaičių kūdikiai. Rekomenduojama Diflucan paros dozė gleivinės kandidozei gydyti – 3 mg/kg. Pirmą dieną galima vartoti 6 mg/kg dozę.

Sisteminę kandidozę ir kriptokokų sukeliamą užkrečiamąją ligą, atsižvelgiant į ligos sunkumą, rekomenduojama gydyti 612 mg/kg paros doze.

Grybelių sukeliamų užkrečiamųjų ligų profilaktikai ligoniams, kuriems yra didelė rizika susilpnėjus imunitetui dėl neutropenijos po citotoksinės chemoterapijos ar spindulinio gydymo, atsižvelgiant į sukeltos neutropenijos laipsnį ir trukmę, reikia vartoti 312 mg/kg paros dozę (žr., dozavimą suaugusiesiems).

Vaikams negalima vartoti didesnės kaip didžiausios 400 mg paros dozės.

4 savaičių ir jaunesni kūdikiai. Flukonazolas iš naujagimių organizmo išsiskiria lėčiau. Pirmas dvi gyvenimo savaites reikia vartoti tą pačią dozę mg/kg, kaip ir vyresniems kūdikiams, bet kas 72 valandas. 3-čią ir 4-tą gyvenimo savaites – tą pačią dozę vartoti kas 48 valandas.

Naujagimiams pirmas dvi gyvenimo savaites negalima vartoti didesnės kaip didžiausios 12 mg/kg dozės kas 72 valandas. 3-čią ir 4-tą gyvenimo savaites kūdikiams negalima vartoti didesnės kaip didžiausios 12 mg/kg dozės kas 48 valandas.

Kad būtų galima tiksliau dozuoti mažesnes kaip 10 mg dozes, Diflucan skiriamas tik ligoninėje gydomiems kūdikiams ir vaikams. Atsižvelgus į kūdikio ar vaiko būklę, vartojama geriamoji 50 mg/5 ml suspensija arba infuzija į veną. Suspensijai dozuoti turi būti naudojamas reikiamas dozavimo prietaisas. Paruoštos suspensijos papildomai skiesti negalima.

Flukonazolo farmakokinetika vaikų, kuriems diagnozuotas inkstų funkcijos nepakankamumas, organizme netirta.

Senyviems pacientams
Nesergantiems inkstų ligomis skiriama tokia pat dozė kaip suaugusiesiems.
Pacientams, sergantiems inkstų ligomis
Gydytojas, atsižvelgdamas į jūsų inkstų funkciją, gali koreguoti dozę.
Kartais, kai inkstų funkcija nepakankama, gydytojas gali skirti kitokias dozes.
Gydytojas pasakys, kokią dozę jums ar jūsų vaikui reikia vartoti. Jeigu kuo nors abejojate, klauskite gydytojo ar vaistininko. Kapsules nurykite užsigerdami stikline vandens.
Miltelius geriamajai suspensijai ištirpinkite: atsukti buteliuką, įpilti 24 ml vandens, gerai suplakti. Suplakti ir prieš vartojant.
Geriausiai vaistą vartoti kasdien tuo pačiu laiku. Vaistą galima vartoti nepriklausomai nuo valgio laiko.

Ką daryti, išgėrus per daug Diflucan?
Išgėrę per daug Diflucan, galite pasijusti blogai. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar artimiausios ligoninės neatidėliotinos pagalbos skyrių.

Ką daryti, pamiršus išgerti dozę?
Nesirūpinkite. Pamirštos dozės nebegerkite. Kitą dozę vartokite nurodytu laiku.

Ar šis vaistas sukelia šalutinį poveikį?
Paprastai pacientai Diflucan toleruoja gerai. Tačiau vaistas gali sukelti ir šalutinį poveikį. Dažniausiai pasireiškia:
pykinimas
nemalonus jausmas skrandyje
viduriavimas
vidurių pūtimas.
Šie šalutinis poveikis dažniausiai būna nedidelis. Jeigu jie jus vargina ar trunka ilgai, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
Kita dažniausia šalutinė reakcija būna bėrimas. Jeigu , gydytojo nuomone, išbėrimas atsirado nuo Diflucan,vartoto lokaliai infekcinei ligai gydyti, jis nutrauks vaisto vartojimą. Jeigu jus išbėrė, kai vaistą vartojote sisteminei infekcinei ligai gydyti, gydytojas jus atidžiai stebės. Jis nebeskirs Diflucan, jei pasireiškė tam tikrų odos reakcijų (pūslinis pažeidimas ar daugiaformė eritema).
Pacientams, vartojantiems Diflucan, retkarčiais gali skaudėti galvą.
Retai pasireiškiantis šalutinis poveikis:
Diflucan vartojantiems pacientams, dažniausiai sunkiai sergantiems, retkarčiais buvo didelis kepenų toksinis poveikis. Paprastai jie praeina nustojus vartoti vaistą. Jeigu gydytojas nustatys, kad kepenis pažeidė šis vaistas, nebeleis jo vartoti.
Diflucan vartojantiems pacientams retkarčiais pakinta kraujo, kepenų funkcijos bei šlapimo ir kiti biocheminių tyrimų rodikliai. Tiksliai nežinoma, ar juos sukelia Diflucan. Jeigu taip atsitiks jums, gydytojas atidžiai jus stebės.
Diflucan vartojantiems pacientams retai būna sunkių odos reakcijų.
AIDS sergantiems pacientams daugelis vaistų dažniau sukelia sunkių odos reakcijų.
Keliems pacientams vaistai sukėlė alerginių reakcijų. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu pasireiškė šių šalutinių reakcijų:
Staiga prasidėjo dusulys, pasunkėjo kvėpavimas, spaudžia krūtinėje.
Tinsta akių vokai, veidas ar lūpos.
Išbėrė odą, atsirado raudonų niežtinčių spuogų.
Niežti visą kūną.

Kūdikiai, vaikai ir paaugliai
Nepageidaujamo poveikio ir laboratorinių tyrimų rodmenų sutrikimų dažnumas klinikinių tyrimų su kūdikiais, vaikais ir paaugliais metu buvo toks pat, kaip ir suaugusiųjų.

Būtinai pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jeigu pasijutote blogai ar jums pasireiškė kitų neaiškių reiškinių.

Tinkamai elkitės su savo vaistu
Šis vaistas skirtas tik JUMS. Neduokite jo kitiems. Jis gali jiems netikti.
Vaisto, kurio pasibaigęs ant pakuotės nurodytas tinkamumo laikas, nevartokite.

Kaip laikyti šį vaistą
Vaistą laikykite žemesnėje kaip 30(C temperatūroje, vaikams neprieinamoje vietoje.

Kita informacija
Šiame lapelyje nėra visos informacijos apie šį vaistą. Jeigu jums kilo kokių nors klausimų ar abejonių, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
Šiame lapelyje rašoma tik apie Diflucan.

Registravimo liudijimo turėtojas
Pfizer Limited
Ramsgate Road, Sandwich
Kent, CT 139 NJ
Jungtinė KaralystėGamintojas
Pfizer PGM,
Zone Industrielle de Poce-sur-Cisse,
37401 Amboise Cedex,
Prancūzija.Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-04-04
Informacinis lapelis

Diflucan 2 mg/ml infuzinis tirpalas
Diflucan 50 mg kapsulės, minkštos
Diflucan 100 mg kapsulės, minkštos
Diflucan 150 mg kapsulės, minkštos
(Fluconazolum)

Minkštos kapsulės ir infuzinis tirpalas

Informacija pacientui

Perskaitykite šį lapelį!
Šiame lapelyje parašyta apie Diflucan. Todėl atidžiai jį perskaitykite, prieš pradėdami vartoti vaistą. Tai padės jums. Jeigu ko nors nesupratote ar norite sužinoti daugiau, klauskite gydytojo ar vaistininko. Neišmeskite šio lapelio, galbūt norėsite jį perskaityti dar kartą.
Vaistas vadinamas Diflucan. Veiklioji vaisto medžiaga yra flukonazolis.

Kas sudaro šį vaistą?
Diflucan kapsulės išleidžiamos įvairių dozuočių:
Vienoje dvispalvėje, mėlynos ir baltos spalvos, kapsulėje yra 50 mg flukonazolio. Ant jos užrašyta "FLU 50" ir "PFIZER".
Vienoje dvispalvėje, žydros ir baltos spalvos, kapsulėje yra 100 mg flukonazolio. Ant jos užrašyta "FLU 100" ir "PFIZER".
Vienoje melsvoje kapsulėje yra 150 mg flukonazolio. Ant jos užrašyta "FLU 150" ir "PFIZER".
Kapsulių dažomosios medžiagos:
50 mg kapsulių: patentuotas mėlynasis V (E131), titano dioksidas (E171).
100 mg kapsulių: patentuotas mėlynasis V (E131), eritrozinas (E127), titano dioksidas (E171).
150 mg kapsulių: patentuotas mėlynasis V (E131), titano dioksidas (E171).
Kitos pagalbinės medžiagos (visų dozuočių kapsulių): koloidinis silicio dioksidas, laktozė, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, natrio laurilsulfatas, želatina (tik kapsulių dangale).
Diflucan 50 mg ir 100 mg išleidžiama po septynias kapsules pakuotėje.
Diflucan 150 mg išleidžiama po vieną kapsulę ar keturias kapsules pakuotėje.
Diflucan taip pat išleidžiamas 2 mg/ml tirpalu infuzijoms į veną. Flukonazolio tirpale infuzijoms į veną yra natrio chlorido.

Kokiai vaistų grupei priklauso Diflucan?
Diflucan priklauso priešgrybelinių vaistų grupei.

Kam vartojamas šis vaistas?
Diflucan vartojamas grybelių ar mieliagrybių sukeltai infekcinei ligai gydyti. Grybelinę infekciją dažniausiai sukelia mieliagrybis, vadinamas Candida (balkšvagrybiu). Gydytojas jums gali skirti šio vaisto žemiau išvardytoms grybelinėms infekcinėms ligoms gydyti.
Burnos ar gerklės pienligė (grybelių sukelta infekcinė liga). Dažniausiai pienligę sukelia Candida. Plaučių, šlapimo takų, odos Candida sukelta infekcinė liga. Pacientų, nešiojančių dantų protezus, burnos Candida sukelta infekcinė liga. Diflucan taip pat gali jus apsaugoti nuo grybelinės infekcijos. Šio vaisto Jums gali skirti odos infekcinei ligai gydyti, pvz., pėdų grybeliui, kerpligei, nagų infekcijai. Diflucan taip pat gali būti vartojama sisteminei grybelių sukeltai infekcinei ligai, pvz., kraujo, šlapimo takų ar kitų organų infekcijai, gydyti. Vaistas gali būti vartojamas intensyviai gydomiems pacientams ir tiems, kurių imuninė sistema susilpnėjusi. Diflucan tinka, kai yra sisteminė grybelinė infekcinė liga, sukelta Cryptococcus, pvz., kriptokokinis meningitas, bei kitų vietų ( pvz. plaučių ir odos) infekcija. Diflucan taip pat vartojama Cryptococcus sukeliamos infekcinės ligos atsinaujinimo profilaktikai. Diflucan vartojama ir lytinių organų Candida infekcinei ligai, pvz., makšties pienligei, taip pat ir jos recidyvuojančiai formai (pasikartojančiai 3 ar daugiau kartų per metus) gydyti. Šio vaisto galima vartoti sergantiesiems Candida sukeltu balanitu (varpos galvos uždegimu). Diflucan vartojama ir grybelinės infekcijos profilaktikai (jeigu imuninė sistema nusilpusi). Diflucan tinka ir retoms grybelinėms ligoms, vadinamoms kokcidioidomikoze, parakokcidioidomikoze, sporotrichoze ir histoplazmoze, gydyti.

Vaikams
Diflucan gydyti galvos odos grybelinę ligą (tinea capitis) negalima.

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą
Jeigu bent į vieną šių klausimų atsakote TAIP, nedelsdami pasakykite gydytojui:
Ar esate nėščia, ar galvojate, kad galite būti nėščia?
Ar maitinate krūtimi?
Ar sergate inkstų ligomis?
Ar kada nors jums buvo alerginių reakcijų nuo kurio nors Diflucan komponento ar kitų vaistų, kuriuos vartojote grybelinei infekcinei ligai gydyti. Tai gali pasireikšti odos niežėjimu, paraudimu ar pasunkėjusiu kvėpavimu.
Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate bent vieną toliau išvardytų vaistų:
varfariną ar kitus kumarino darinius (kraujo krešėjimui slopinti);
geriamuosius sulfonilkarbamido darinius, pvz., chlorpropamidą, glibenklamidą, glipizidą ar tolbutamidą (diabetui gydyti);
diuretikus, pvz., hidrochlortiazidą (susilaikiusiems skysčiams šalinti ir padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti);
fenitoiną (epilepsijai gydyti);
rifampiciną (antibiotiką);
ciklosporiną (skiriamą pacientams po transplantacijos);
teofiliną (astmai gydyti);
terfenadiną (alergijai gydyti);
cisapridą (gastroezofaginiam refliuksui gydyti);
astemizolį (alergijai gydyti);
rifabutiną (antibiotiką);
takrolimusą (skiriamą pacientams po transplantacijos);
zidovudiną, taip pat žinomą kaip AZT (skiriamą ŽIV infekuotiems pacientams).

Kaip vartoti šį vaistą
Diflucan kapsules galima tik gerti.
Diflucan tirpalas vartojamas tik infuzijoms į veną, švirkščiama ne greičiau kaip 10 ml/min. Pacientams, kurie gydosi bedruske dieta, būtina atsiminti, kad Diflucan tirpalas paruoštas vartojant 0,9% natrio chlorido tirpalą.
Įprastinės vaisto dozės įvairioms infekcinėms ligoms gydyti nurodytos žemiau. Jeigu jums neaišku, kodėl skiriama Diflucan, klauskite gydytojo.
Suaugusiems žmonėms
Burnos ir gerklės Candida sukelta infekcinė liga: 50-100 mg vieną kartą per parą 7-14 dienų ar ilgiau.
Pacientų, nešiojančių dantų protezus, burnos infekcija: 50 mg vieną kartą per parą 14 dienų. Be to, reikia dezinfekuoti protezus.
Stemplės Candida sukelta infekcija, neinvazinė plaučių infekcija, šlapimo sistemos infekcija bei odos ir gleivinės kandidamikozė: 50-100 mg per parą 14-30 dienų.
AIDS sergančių pacientų Candida sukeltos infekcijos recidyvų profilaktikai: 150 mg vieną kartą per savaitę.
Lytinių organų Candida sukeltai infekcija gydoma vienkartine 150 mg doze.
Moterys, kurias vargina dažna makšties Candida infekcija (3 kartus per metus ar dažniau), gali vartoti Diflucan šių infekcijų recidyvams išvengti. Geriama 150 mg vieną kartą per mėnesį 4-12 mėnesių, jei reikia, ir ilgiau.
Odos infekcija: 150 mg vieną kartą per savaitę ar 50 mg vieną kartą per parą, paprastai 2-4 savaites. Pėdų infekciją gali tekti gydyti 6 savaites. Odos infekcinei ligai, vadinamai įvairiaspalve dedervine, gydyti skiriama 300 mg vieną kartą per savaitę dvi savaites; gali prireikti trečiosios 300 mg dozės per savaitę. Kartais užtenka vienkartinės 300-400 mg dozės. Galima vartoti kitaip: 50 mg vieną kartą per parą 2-4 savaites.
Nagų infekcija: 150 mg vieną kartą per savaitę, paprastai 3-6 mėnesius (rankų pirštų nagams) ar 6-12 mėnesių (kojų pirštų nagams).
Sisteminė Candida sukelta infekcija: 400 mg pirmąją dieną, paskui po 200-400 mg per parą.
Candida infekcijos recidyvų profilaktikai: 50-400 mg vieną kartą per parą, kai yra infekcijos rizika.
Cryptococcus sukelta infekcinė liga: 400 mg pirmąją dieną, paskui po 200-400 mg vieną kartą per parą 6-8 savaites ar ilgiau.
AIDS sergančių pacientų kriptokokinio meningito recidyvų profilaktikai: 200 mg per parą neapibrėžtą laiką.
Kokcidioidomikozė, parakokcidioidomikozė, sporotrichozė ir histoplazmozė: 200-400 mg per parą 2 metus ar ilgiau.

Vaikams
Kaip vaistinį preparatą dozuoti vaikams, kuriems diagnozuotas inkstų funkcijos sutrikimas, žr. skyrelyje “Pacientams, sergantiems inkstų ligomis”.

Vyresni kaip 4 savaičių kūdikiai. Rekomenduojama Diflucan paros dozė gleivinės kandidozei gydyti – 3 mg/kg. Pirmą dieną galima vartoti 6 mg/kg dozę.

Sisteminę kandidozę ir kriptokokų sukeliamą užkrečiamąją ligą, atsižvelgiant į ligos sunkumą, rekomenduojama gydyti 612 mg/kg paros doze.

Grybelių sukeliamų užkrečiamųjų ligų profilaktikai ligoniams, kuriems yra didelė rizika susilpnėjus imunitetui dėl neutropenijos po citotoksinės chemoterapijos ar spindulinio gydymo, atsižvelgiant į sukeltos neutropenijos laipsnį ir trukmę, reikia vartoti 312 mg/kg paros dozę (žr., dozavimą suaugusiesiems).

Vaikams negalima vartoti didesnės kaip didžiausios 400 mg paros dozės.

4 savaičių ir jaunesni kūdikiai. Flukonazolas iš naujagimių organizmo išsiskiria lėčiau. Pirmas dvi gyvenimo savaites reikia vartoti tą pačią dozę mg/kg, kaip ir vyresniems kūdikiams, bet kas 72 valandas. 3-čią ir 4-tą gyvenimo savaites – tą pačią dozę vartoti kas 48 valandas.

Naujagimiams pirmas dvi gyvenimo savaites negalima vartoti didesnės kaip didžiausios 12 mg/kg dozės kas 72 valandas. 3-čią ir 4-tą gyvenimo savaites kūdikiams negalima vartoti didesnės kaip didžiausios 12 mg/kg dozės kas 48 valandas.

Kad būtų galima tiksliau dozuoti mažesnes kaip 10 mg dozes, Diflucan skiriamas tik ligoninėje gydomiems kūdikiams ir vaikams. Atsižvelgus į kūdikio ar vaiko būklę, vartojama geriamoji 50 mg/5 ml suspensija arba infuzija į veną. Suspensijai dozuoti turi būti naudojamas reikiamas dozavimo prietaisas. Paruoštos suspensijos papildomai skiesti negalima.

Flukonazolo farmakokinetika vaikų, kuriems diagnozuotas inkstų funkcijos nepakankamumas, organizme netirta.

Senyviems pacientams
Nesergantiems inkstų ligomis skiriama tokia pat dozė kaip suaugusiesiems.
Pacientams, sergantiems inkstų ligomis
Gydytojas, atsižvelgdamas į jūsų inkstų funkciją, gali koreguoti dozę.
Kartais, kai inkstų funkcija nepakankama, gydytojas gali skirti kitokias dozes.
Gydytojas pasakys, kokią dozę jums ar jūsų vaikui reikia vartoti. Jeigu kuo nors abejojate, klauskite gydytojo ar vaistininko. Kapsules nurykite užsigerdami stikline vandens.
Miltelius geriamajai suspensijai ištirpinkite: atsukti buteliuką, įpilti 24 ml vandens, gerai suplakti. Suplakti ir prieš vartojant.
Geriausiai vaistą vartoti kasdien tuo pačiu laiku. Vaistą galima vartoti nepriklausomai nuo valgio laiko.

Ką daryti, išgėrus per daug Diflucan?
Išgėrę per daug Diflucan, galite pasijusti blogai. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar artimiausios ligoninės neatidėliotinos pagalbos skyrių.

Ką daryti, pamiršus išgerti dozę?
Nesirūpinkite. Pamirštos dozės nebegerkite. Kitą dozę vartokite nurodytu laiku.

Ar šis vaistas sukelia šalutinį poveikį?
Paprastai pacientai Diflucan toleruoja gerai. Tačiau vaistas gali sukelti ir šalutinį poveikį. Dažniausiai pasireiškia:
pykinimas
nemalonus jausmas skrandyje
viduriavimas
vidurių pūtimas.
Šie šalutinis poveikis dažniausiai būna nedidelis. Jeigu jie jus vargina ar trunka ilgai, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
Kita dažniausia šalutinė reakcija būna bėrimas. Jeigu , gydytojo nuomone, išbėrimas atsirado nuo Diflucan,vartoto lokaliai infekcinei ligai gydyti, jis nutrauks vaisto vartojimą. Jeigu jus išbėrė, kai vaistą vartojote sisteminei infekcinei ligai gydyti, gydytojas jus atidžiai stebės. Jis nebeskirs Diflucan, jei pasireiškė tam tikrų odos reakcijų (pūslinis pažeidimas ar daugiaformė eritema).
Pacientams, vartojantiems Diflucan, retkarčiais gali skaudėti galvą.
Retai pasireiškiantis šalutinis poveikis:
Diflucan vartojantiems pacientams, dažniausiai sunkiai sergantiems, retkarčiais buvo didelis kepenų toksinis poveikis. Paprastai jie praeina nustojus vartoti vaistą. Jeigu gydytojas nustatys, kad kepenis pažeidė šis vaistas, nebeleis jo vartoti.
Diflucan vartojantiems pacientams retkarčiais pakinta kraujo, kepenų funkcijos bei šlapimo ir kiti biocheminių tyrimų rodikliai. Tiksliai nežinoma, ar juos sukelia Diflucan. Jeigu taip atsitiks jums, gydytojas atidžiai jus stebės.
Diflucan vartojantiems pacientams retai būna sunkių odos reakcijų.
AIDS sergantiems pacientams daugelis vaistų dažniau sukelia sunkių odos reakcijų.
Keliems pacientams vaistai sukėlė alerginių reakcijų. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jeigu pasireiškė šių šalutinių reakcijų:
Staiga prasidėjo dusulys, pasunkėjo kvėpavimas, spaudžia krūtinėje.
Tinsta akių vokai, veidas ar lūpos.
Išbėrė odą, atsirado raudonų niežtinčių spuogų.
Niežti visą kūną.

Kūdikiai, vaikai ir paaugliai
Nepageidaujamo poveikio ir laboratorinių tyrimų rodmenų sutrikimų dažnumas klinikinių tyrimų su kūdikiais, vaikais ir paaugliais metu buvo toks pat, kaip ir suaugusiųjų.

Būtinai pasakykite gydytojui ar vaistininkui, jeigu pasijutote blogai ar jums pasireiškė kitų neaiškių reiškinių.

Tinkamai elkitės su savo vaistu
Šis vaistas skirtas tik JUMS. Neduokite jo kitiems. Jis gali jiems netikti.
Vaisto, kurio pasibaigęs ant pakuotės nurodytas tinkamumo laikas, nevartokite.

Kaip laikyti šį vaistą
Vaistą laikykite žemesnėje kaip 30(C temperatūroje, vaikams neprieinamoje vietoje.

Kita informacija
Šiame lapelyje nėra visos informacijos apie šį vaistą. Jeigu jums kilo kokių nors klausimų ar abejonių, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.
Šiame lapelyje rašoma tik apie Diflucan.

Registravimo liudijimo turėtojas
Pfizer Limited
Ramsgate Road, Sandwich
Kent, CT 139 NJ
Jungtinė KaralystėGamintojas
Pfizer PGM,
Zone Industrielle de Poce-sur-Cisse,
37401 Amboise Cedex,
Prancūzija.Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-04-04

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7