Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

DOXAZOSIN ACTAVIS 4MG PRAILG. ATPAL. TAB. N30

Vaistai
  Gamintojas:
ACTAVIS

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

Doxazosin Actavis 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

Doksazosinas

 

-                    Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

-                    Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-                    Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-           Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-           Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

Lapelio turinys

1.                   Kas yra Doxazosin Actavis ir kam jis vartojamas

2.                   Kas žinotina prieš vartojant Doxazosin Actavis

3.                   Kaip vartoti Doxazosin Actavis

4.                   Galimas šalutinis poveikis

5.                   Kaip laikyti Doxazosin Actavis

6.                   Kita informacija

 

 

1.                   KAS YRA Doxazosin Actavis IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

Doxazosin Actavis yra vienas iš alfa adrenoreceptorių blokatorių grupės vaistų. Jis vartojamas ir vyrų, ir moterų padidėjusiam kraujospūdžiui arba vyrų priešinės liaukos (prostatos) padidėjimo sukeltiems simptomams gydyti.

 

Doxazosin Actavis gali būti vartojamas padidėjusiam kraujospūdžiui (hipertenzijai) gydyti, nes jis plečia kraujagysles ir kraujas jomis lengviau teka. Tai padeda sumažinti kraujospūdį.

 

Vyrams, kurių padidėjusi priešinė liauka, Doxazosin Actavis vartojamas silpnam ir (arba) dažnam šlapimo nutekėjimui pagerinti. Taip dažnai būna pacientams, kurių padidėjusi priešinė liauka. Doxazosin Actavis atpalaiduoja priešinės liaukos ir šlapimo pūslės raumenis, esančius aplink šlapimo ištekėjimo angą, todėl šlapimas lengviau nuteka.

 

 

2.                   KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Doxazosin Actavis

 

Doxazosin Actavis vartoti negalima:

 

-                 jeigu Jums yra alergija (padidėjęs jautrumas) doksazosinui, kitiems kvinazolinams (pvz., prazozinui, terazozinui) arba bet kuriai pagalbinei Doxazosin Actavis medžiagai (žr. 6 skyrelį). Alerginė reakcija gali pasireikšti bėrimu, niežuliu, sunkumu kvėpuoti arba veido, lūpų, gerklės ir liežuvio tinimu;

-                 jeigu sergate gerybine priešinės liaukos hiperplazija (padidėjimu) ir kartu yra šlapimo pūslės akmenys, šlapimo takų nepraeinamumas arba infekcija;

-                 jeigu sergate gerybine priešinės liaukos hiperplazija (padidėjimu) ir kartu yra šlapimo nelaikymas, sutrikusi šlapimo gamyba arba progresuoja inkstų liga;

-                 jeigu Jums yra bet kokios formos virškinimo trakto nepraeinamumas;

-                 jeigu Jums buvo ortostatinė hipotenzija (kraujospūdžio kritimas per greitai stojantis arba sėdantis iš gulimos padėties);

-                 jeigu Jūsų kraujospūdis nenormaliai mažas (taikoma, tik jei gydotės nuo priešinės liaukos padidėjimo);

-                 jeigu žindote kūdikį.

 

Specialių atsargumo priemonių reikia:

 

-                 Doxazosin Actavis tabletę reikia nuryti nepažeistą. Tablečių negalima kramtyti, dalyti ar traiškyti.

-                 Jeigu Jums buvo atlikta chirurginė procedūra.

-                 Gydymo pradžioje, stodamiesi iš sėdimos padėties arba sėsdamiesi iš gulimos padėties, dėl mažo kraujospūdžio galite jausti silpnumą arba svaigulį. Jei jaučiate šiuos simptomus, turite pasėdėti arba pagulėti, kol pasijusite geriau. Gydymo pradžioje Jūsų gydytojas dažnai matuos Jums kraujospūdį.

-                 Jeigu sergate ūmine širdies liga, pvz., yra tinimas ir (arba) skysčio kaupimasis plaučiuose (plaučių edema) ir širdies nepakankamumas.

-                 Jeigu Jums yra ūminis širdies nepakankamumas dėl kraujo krešulio arba skysčio susikaupimo aplink širdį, šį vaistą reikia vartoti atsargiai.

-                 Jeigu sergate sunkia kepenų liga.

-                 Jeigu esate vyras ir vartojate vaistus nuo impotencijos, pvz., sildenafilį, tadalafilį arba vardenafilį. Šiuos vaistus vartojant tuo pačiu metu kaip ir doksazosiną, gali sumažėti kraujospūdis. Gydytojas Jums patars, kokia pertrauka turėtų būti tarp minėtų vaistų ir doksazosino vartojimo.

-                 Jeigu Jums bus atliekama akies operacija dėl kataraktos (lęšiuko padrumstėjimo), prieš šią operaciją pasakykite akių gydytojui, kad vartojate arba anksčiau vartojote Doxazosin Actavis. Operuojant kataraktą, šis vaistas gali sukelti komplikacijų, tačiau jų galima išvengti, jei Jūsų gydytojas pasiruoš tam iš anksto.

-                 jei Jums atliekami kraujo ar šlapimo tyrimai, nepamirškite pasakyti gydytojui ar slaugytojai, kad vartojate Doxazosin Actavis.

 

Kitų vaistų vartojimas

 

Jei Doxazosin Actavis vartojamas su kai kuriais kitais vaistais, tai gali turėti reikšmės gydymui. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui. Prieš vartojant šį vaistą ypač svarbu pasakyti, jei vartojate:

-                 Vaistus impotencijai gydyti (sildenafilį, tadalafilį arba vardenafilį). Šie vaistai, vartojami tuo pačiu metu kaip ir doksazosinas, gali sukelti kraujospūdžio sumažėjimą.

                  Kai kurie pacientai, vartojantys alfa adrenoreceptorių blokatorius nuo padidėjusio kraujospūdžio arba priešinės liaukos padidėjimo, gali jausti lengvą galvos svaigimą, kurį sukelia mažas kraujospūdis greitai sėdantis iš gulimos padėties arba stojantis iš sėdimos padėties. Kai kurie pacientai patiria šiuos simptomus, vartodami vaistus nuo erekcijos sutrikimo (impotencijos) kartu su alfa adrenoreceptorių blokatoriais. Siekiant sumažinti tikimybę, kad pasireikš šie simptomai, prieš pradėdami vartoti vaistus nuo erekcijos sutrikimo, Jūs turite kasdien vartoti įprastą alfa adrenoreceptorių blokatoriaus dozę;

-                 kitų kraujospūdį mažinančių vaistų, nes gali sustiprėti šių vaistų kraujospūdį mažinantis poveikis;

-                 nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), nes jie gali susilpninti Doxazosin Actavis poveikį;

-                 cimetidino (vaisto skrandžio opai gydyti). Šis vaistas, vartojamas tuo pačiu metu kaip ir doksazosinas, sustiprina pastarojo poveikį. Dėl šių vaistų vartojimo pasitarkite su gydytoju. 

 

Doxazosin Actavis vartojimas su maistu ir gėrimais

 

Šias tabletes galima vartoti valgio metu arba nevalgius.

Doxazosin Actavis tabletes reikia nuryti nepažeistas. Jų negalima kramtyti, dalyti arba traiškyti.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

 

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

Jei esate nėščia arba manote, kad galite būti pastojusi, pasakykite gydytojui. Gydytojas nuspręs, ar šis vaistas Jums tinkamas.

Žindymo laikotarpiu Doxazosin Actavis vartoti negalima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

Jei vairuojate ar valdote mechanizmus, būkite atsargus. Šis vaistas, ypač gydymo pradžioje, gali sutrikdyti Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Jei jaučiate, kad šis gebėjimas sutriko, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų ir nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.

 

 

3.                   KAIP VARTOTI Doxazosin Actavis

 

Vartoti per burną.

Šias tabletes reikia nuryti nepažeistas, užsigeriant stikline vandens.

Jų negalima kramtyti, dalyti ar traiškyti.

Šias tabletes galima vartoti valgio metu arba nevalgius.

 

Doxazosin Actavis visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Doxazosin Actavis vartojamas, jei yra padidėjęs kraujospūdis arba priešinės liaukos hiperplazija (padidėjimas). Juo gydomos abi šios būklės.

 

Suaugusieji, įskaitant senyvo amžiaus ligonius:

 

·                Suaugusių vyrų ir moterų padidėjusio kraujospūdžio gydymas

Įprastinė doksazosino dozė yra 4 mg (1 pailginto atpalaidavimo tabletė) kartą per parą. Jei reikia, gydytojas gali didinti dozę iki 8 mg (2 pailginto atpalaidavimo tablečių) kartą per parą. Gali prireikti iki 4 savaičių, kol bus pasiektas optimalus poveikis.

 

·                Suaugusių vyrų priešinės liaukos hiperplazijos (padidėjimo) simptomų gydymas

Įprastinė doksazosino dozė yra 4 mg (1 pailginto atpalaidavimo tabletė) kartą per parą. Jei reikia, gydytojas gali didinti dozę iki 8 mg (2 pailginto atpalaidavimo tablečių) kartą per parą.

 

·                Pacientai, kurių sutrikusi kepenų funkcija

Gali prireikti sumažinti dozę. Visada laikykitės gydytojo rekomendacijų.

 

·                Vaikai ir paaugliai

Jaunesniems kaip 18 metų pacientams Doxazosin Actavis vartoti nerekomenduojama.

 

Pavartojus per didelę Doxazosin Actavis dozę

 

Jei iš karto išgėrėte (arba kas nors kitas išgėrė) per daug tablečių arba manote, kad kažkiek tablečių išgėrė vaikas, nedelsdami vykite į artimiausios ligoninės apsinuodijimų skyrių arba kreipkitės į savo gydytoją.

 

Perdozavus vaisto, gali atsirasti šių simptomų: galvos skausmas, svaigulys, alpulys, sąmonės netekimas, sunkumas kvėpuoti, sumažėjęs kraujospūdis, palpitacija (greitas juntamas širdies plakimas), greitas arba nereguliarus širdies susitraukimų dažnis, pykinimas arba vėmimas.

 

Pamiršus pavartoti Doxazosin Actavis

 

Jeigu pamiršote išgerti tabletę, išgerkite ją kai tik prisiminsite, nebent jau beveik atėjęs kitos tabletės vartojimo laikas. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą vaisto dozę gerkite įprastu metu.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Nustojus vartoti Doxazosin Actavis

 

Doxazosin Actavis vartokite tiek laiko, kiek rekomendavo gydytojas. Nepasitarus su gydytoju, negalima nustoti vartoti šio vaisto ar pakeisti jo dozavimą.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

4.                   GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

 

Doxazosin Actavis, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Jei pasireiškė alerginė reakcija į vaistą, nedelsdami pasakykite gydytojui ir nustokite vartoti vaistą. Jei pasireiškė odos bėrimas, veido, lūpų, liežuvio, gerklės tinimas, tampa sunku kvėpuoti ir nuryti, nustokite vartoti Doxazosin Actavis ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Jums gali prireikti skubios medicinos pagalbos arba gydymo ligoninėje.

 

Jei pasireiškė širdies priepuolis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Tai nedažnas, bet labai sunkus šalutinis vaisto poveikis.

 

Jei Jums prasidėtų hepatitas (kepenų liga, pasireiškianti pykinimu, vėmimu, apetito praradimu, bendru negalavimu, karščiavimu, niežuliu, odos ir akių pageltimu ir šlapimo patamsėjimu), atsirastų gelta (odos ir akių baltymų pageltimas) arba susiaurėtų kvėpavimo takai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Tai nedažnas, bet labai sunkus šalutinis poveikis.

 

Dažnas poveikis (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 gydytų pacientų):

·                kvėpavimo takų infekcija,

·                svaigulys bei silpnumas ir retai – alpimas,

·                apsnūdimas,

·                palpitacija (juntamas širdies plakimas) arba greitas širdies plakimas,

·                svaigulys arba „badymo adatėlėmis“ pojūtis, ypač greitai stojantis,

·                kosulys,

·                nosies varvėjimas arba užgulimas, čiaudulys, spaudimo pojūtis arba skausmas veide,

·                nevirškinimas ir rėmuo,

·                pykinimas,

·                nugaros skausmas,

·                šlapimo pūslės uždegimas (cistitas),

·                skausmas krūtinėje,

·                vandens kaupimasis kojose,

·                šlapimo takų infekcija,

·                galvos skausmas,

·                pusiausvyros sutrikimas greitai stojantis,

·                mažas kraujospūdis,

·                bronchitas,

·                dusulys,

·                pilvo skausmas  (skrandžio skausmas ir diskomfortas),

·                burnos džiūvimas,

·                niežulys,

·                raumenų skausmas,

·                nevalingas šlapimo tekėjimas,

·                silpnumas ir jėgų netekimas,

·                gripą primenantys simptomai.

 

Nedažnas poveikis (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 100 gydytų pacientų):

·                apetito nebuvimas,

·                apetito padidėjimas,

·                psichikos būklė, kuriai būdingas labai didelis liūdesys (depresija),

·                insultas (negalėjimas pajudinti vienos ar daugiau galūnių vienoje kūno pusėje, negalėjimas suprasti ar suformuluoti kalbos arba negalėjimas matyti vienos regos lauko pusės),

·                sąmonės praradimas,

·                nevalingas drebėjimas,

·                skausmas krūtinės centre (krūtinės angina),

·                kraujavimas iš nosies,

·                viduriavimas,

·                gastroenteritas

·                odos bėrimas,

·                skausmas šlapinantis,

·                dažnesnis šlapinimasis,

·                skausmas,

·                nerimas,

·                podagra,

·                neapibrėžta baimė,

·                negalėjimas užmigti,

·                susilpnėjęs lytėjimo pojūtis,

·                alpimas,

·                skambėjimas arba zvimbimas ausyse,

·                vidurių užkietėjimas,

·                dujos žarnyne,

·1.                   VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

 

Doxazosin Actavis 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletės

 

 

2.                   KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

 

Vienoje pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 4 mg doksazosino (mesilato forma).

 

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.

 

 

3.                   FARMACINĖ FORMA

 

Pailginto atpalaidavimo tabletė.

Balta, apvali, abipus išgaubta tabletė, pažymėta ženklu „DL“.

 

 

4.                   KLINIKINĖ INFORMACIJA

 

4.1                 Terapinės indikacijos

 

-          Pirminės arterinės hipertenzijos gydymas.

-          Simptominis gerybinės prostatos hiperplazijos gydymas.

 

4.2                 Dozavimas ir vartojimo metodas

 

Vartoti per burną.

Doxazosin Actavis 4 mg pailginto atpalaidavimo tabletes galima gerti valgio metu arba nevalgius. Tabletę reikia nuryti nepažeistą ir užsigerti pakankamu kiekiu skysčio. Pailginto atpalaidavimo tabletės negalima kramtyti, dalyti ar traiškyti.

 

Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 8 mg. Ją reikia suvartoti iš karto.

 

Pirminė arterinė hipertenzija

Suaugę žmonės: paprastai vartojama 4 mg kartą per parą. Prireikus doksazosino dozę galima didinti iki 8 mg kartą per parą.

Optimaliam poveikiui pasiekti gali prireikti iki 4 savaičių.

 

Doksazosiną galima vartoti vieną arba kartu su kitais vaistiniais preparatais, pvz., tiazidų grupės diuretikais, beta adrenoreceptorių blokatoriais, kalcio kanalų blokatoriais ar AKF inhibitoriais.

 

Simptominis gerybinės prostatos hiperplazijos gydymas

Suaugę žmonės: paprastai vartojama 4 mg kartą per parą. Prireikus doksazosino dozę galima didinti iki 8 mg kartą per parą.

 

Doksazosinas tinka gerybine prostatos hiperplazija (GPH) sergantiems pacientams, kurių kraujospūdis padidėjęs ar normalus, nes ligoniams, kurių kraujospūdis normalus, jo pokyčiai klinikai nereikšmingi. Hipertenzija sergantiems ligoniams doksazosinu vienu metu gydomi abu minėti sutrikimai.

 

Senyvi pacientai: dozavimas toks pat, kaip jaunesniems suaugusiems žmonėms.

 

Inkstų funkcijos sutrikimas: kadangi pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, doksazosino farmakokinetika nepakinta ir nėra duomenų, kad šis vaistinis preparatas sunkintų inkstų funkcijos sutrikimą, šiems ligoniams galima vartoti įprastą dozę.

 

Kepenų funkcijos sutrikimas: pacientams, kuriems yra kepenų funkcijos sutrikimo požymių, doksazosino reikia vartoti labai atsargiai. Ligoniams, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, nepakanka klinikinės patirties, todėl doksazosino jiems vartoti nerekomenduojama (žr. 4.4 skyrių).

 

Vaikai ir paaugliai: Doxazosin Actavis pailginto atpalaidavimo tablečių jaunesniems kaip 18 metų pacientams vartoti nerekomenduojama.

 

4.3                 Kontraindikacijos

 

Doksazosinas kontraindikuotinas, kai yra:

-                 Padidėjęs jautrumas kvinazolinams (pvz., prazozinui, terazozinui, doksazosinui) arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

-                 Buvusi ortostatinė hipotenzija.

-                 Gerybinė prostatos hiperplazija, susijusi su šlapimo staze viršutinėje šlapimo takų dalyje, lėtine šlapimo takų infekcija ar šlapimo pūslės akmenimis.

-                 Buvusi virškinimo trakto (įskaitant stemplę) obstrukcija arba bet kokiu laipsniu susiaurėjęs virškinimo trakto spindis.[1]

-                 Žindymo laikotarpis (žr. 4.6 skyrių)[2]

-                 Hipotenzija.[3]

 

Doksazosino monoterapija kontraindikuotina pacientams, kuriems yra gerybinė prostatos hiperplazija, sukelianti šlapimo pūslės persipildymą, anuriją ar progresuojantį inkstų nepakankamumą.

 

4.4                 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

 

Doksazosinas nėra pirmojo pasirinkimo vaistinis preparatas pirminei hipertenzijai gydyti. Doksazosino monoterapiją galima taikyti pacientams, kuriems, skiriant kitus vaistinius preparatus, nepavyko gauti atsako į gydymą arba kurie turi kontraindikacijų kitiems vaistiniams preparatams. Kitais atvejais doksazosinas turėtų būti tik antrojo arba trečiojo pasirinkimo vaistinis preparatas, skiriamas kartu su kitais antihipertenziniais medikamentais. 

 

Informacija, kurią reikia suteikti pacientui

Pacientams reikia pasakyti, kad doksazosino tabletes būtina nuryti nepažeistas. Jų negalima kramtyti, dalyti arba traiškyti.

 

Jei tabletės virškinimo traktu slenka nenormaliai greitai (pvz., po chirurginės rezekcijos), vaistinis preparatas gali būti ne visiškai absorbuojamas. Žinant, kad doksazosino pusinės eliminacijos laikas yra ilgas, klinikinė šio reiškinio reikšmė neaiški.

 

Gydymo pradžia

Doksazosinas turi alfa adrenoreceptorių blokatoriaus savybių, todėl pacientams gali pasireikšti posturalinė hipotenzija, kuri pasireiškia svaigulio ir silpnumu arba – retais atvejais – sąmonės netekimu (sinkope), ypač gydymo pradžioje. Todėl, laikantis apdairumo principų gydytojo praktikoje, pradedant gydymą reikia dažnai matuoti kraujospūdį, kad būtų kuo silpnesnis nuo padėties priklausomas poveikis. Pacientą reikia įspėti gydymo pradžioje vengti situacijų, kuriose, pajutęs svaigulį ar silpnumą, jis gali susižaloti.

 

Pacientai, sergantys ūmine širdies liga.

Laikantis apdairumo principų gydytojo praktikoje, kaip ir kitų kraujagysles plečiančių antihipertenzinių vaistinių preparatų, doksazosino reikia atsargiai skirti ligoniams, sergantiems šiomis ūminėmis širdies ligomis:

-                 plaučių edema, sukelta aortos ar dviburio vožtuvo stenozės,

-                 širdies nepakankamumu, esant dideliam minutiniam širdies tūriui,

-                 dešinės širdies pusės nepakankamumu, sukeltu plaučių embolijos ar perikardo eksudacijos,

-                 kairiojo širdies skilvelio nepakankamumu, esant mažam prisipildymo spaudimui.

 

Pacientai, kurių sutrikusi kepenų funkcija

Kaip ir bet kuriuos vaistinius preparatus, kuriuos visiškai metabolizuoja kepenys, doksazosiną reikia ypač atsargiai skirti pacientams, kurių kepenų funkcija yra pažeista (žr. 5.2 skyrių). Kadangi nėra klinikinės patirties gydant pacientus su sunkiu kepenų nepakankamumu, doksazosiną vartoti šiems pacientams nerekomenduojama.

 

Vartojimas su FDE-5 inhibitoriais

Doksazosiną vartojant kartu su fosfodiesterazės-5-inhibitoriais (pvz., sildenafiliu, tadalafiliu, vardenafiliu), kai kuriems pacientams gali pasireikšti simptominė hipotenzija.. Siekiant, kad būtų kuo mažesnė nuo padėties priklausomos hipotenzijos rizika, prieš pradedant vartoti 5 tipo fosfodiesterazės inhibitorius, alfa adrenoblokatoriais gydomo paciento būklė turi būti stabili.

 

Pacientai, kuriems atliekama kataraktos operacija

Kai kuriems pacientams, anksčiau gydytiems tamsulozinu, operuojant kataraktą, pastebėtas IFIS sindromas (IFIS – sindromas, pasireiškiantis suglebusia rainele ir vyzdžio susiaurėjimu akių operacijos metu, angl. Intraoperative Floppy Syndrom). Pavienių pranešimų gauta ir po gydymo kitais alfa-1 adrenoreceptorių blokatoriais, taigi negalima atmesti vaistinių preparatų grupei būdingo poveikio. Operuojant kataraktą, IFIS gali didinti procedūros komplikacijų skaičių, todėl chirurgą oftalmologą prieš operaciją reikia informuoti, jei pacientas vartoja arba anksčiau vartojo alfa-1 adrenoreceptorių blokatorius.

 

4.5                 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

 

Kartu vartojant 5 tipo fosfodiesterazės (FDE-5) inhibitorius (pvz., sildenafilį, tadalafilį, vardenafilį) ir doksazosiną, kai kuriems pacientams gali pasireikšti simptominė hipotenzija (žr. 4.4 skyrių). Doksazosino ir pailginto atpalaidavimo formų preparatų tyrimų neatlikta.

 

Didelė dalis doksazosino (98%) prisijungia prie plazmos baltymų. Tyrimų in vitro su žmogaus plazma duomenimis, digoksino, varfarino, fenitoino ir indometacino prisijungimui prie plazmos baltymų doksazosinas įtakos nedaro.

 

Įprastų formų doksazosiną vartojant kartu su tiazidų grupės diuretikais, furozemidu, beta adrenoreceptorių blokatoriais, nesteroidiniais vaistiniais preparatais nuo uždegimo, antibiotikais, geriamaisiais gliukozės kiekį mažinančiais vaistiniais preparatais, šlapimo rūgšties išsiskyrimą skatinančiais medikamentais ir antikoaguliantais, nepageidaujamos vaistinių preparatų sąveikos klinikinėje praktikoje nepastebėta. Deja, formalių vaistinių preparatų tarpusavio sąveikos tyrimų duomenų nėra.

 

Doksazosinas stiprina kitų alfa adrenoblokatorių bei kitų antihipertenzinių vaistinių preparatų kraujospūdį mažinantį poveikį.

 

Atlikus atvirą atsitiktinės atrankos placebu kontroliuojamą tyrimą, kuriame savanoriškai dalyvavo 22 sveiki vyrai, nustatyta, kad pirmąją 4 dienų gydymo geriamuoju cimetidinu (po 400 mg 2 kartus per parą) kurso dieną pavartojus vienkartinę 1 mg doksazosino dozę, vidutinė doksazosino ekspozicija (AUC) padidėjo 10%, o vidutinė doksazosino Cmax ir vidutinis pusinės eliminacijos laikas statistiškai reikšmingai nepakito. Vidutinis doksazosino AUC padidėjimas 10%, kartu vartojant cimetidiną, yra ne didesnis kaip doksazosino AUC svyravimas tarp atskirų tiriamųjų (27%), kartu vartojant placebą.

 

4.6                 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

 

Jei vaistinis preparatas vartojamas hipertenzijos gydymui:

Tinkamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis neatlikta, taigi doksazosino vartojimo saugumas nėštumo metu neištirtas. Todėl nėštumo metu doksazosiną galima vartoti tik tuomet, jei laukiama gydymo nauda viršija riziką. Nors tyrimų su gyvūnais metu teratogeninių poveikių nenustatyta, didelėmis dozėmis šį medikamentą vartojusiems gyvūnams sumažėjo vaisiaus išgyvenamumas (žr. 5.3 skyrių).

 

Doksazosinas yra kontraindikuotinas žindyvėms, nes nustatyta, kad jis kaupiasi žiurkių piene ir nėra duomenų, ar šio vaistinio preparato išsiskiria su moters pienu.

 

Jei būtina gydyti doksazosinu, reikia nebežindyti (žr. 5.3 skyrių).

 

Jei vaistinis preparatas vartojamas gerybinės prostatos hiperplazijos gydymui:

Šis skyrius neaktualus.

 

4.7                 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

 

Gali sutrikti gebėjimas valdyti mechanizmus ir vairuoti motorinę transporto priemonę, ypač gydymo pradžioje.

 

4.8                 Nepageidaujamas poveikis

 

Nepageidaujamų poveikių dažnis apibūdinamas taip: labai dažni (≥1/10); dažni (≥1/100, <1/10); nedažni (≥1/1000, <1/100); reti (≥1/10 000, <1/1000); labai reti (<1/10 000).

 

MeDra organų sistemos klasė

Dažnis

Nepageidaujami poveikiai

 

Infekcijos ir infestacijos

Dažni

Kvėpavimo takų infekcija, šlapimo takų infekcija

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Labai reti

Leukopenija, trombocitopenija

Imuninės sistemos sutrikimai

Nedažni

Alerginė reakcija į vaistinį preparatą

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Nedažni

Anoreksija, podagra, padidėjęs apetitas

Psichikos sutrikimai

Nedažni

Nerimas, depresija, nemiga

Labai reti

Sujaudinimas, nervingumas

Nervų sistemos sutrikimai

Dažni

Svaigulys, galvos skausmas, mieguistumas

Nedažni

Smegenų kraujotakos sutrikimas, hipoestezija, sinkopė, tremoras

Labai reti

Nuo kūno padėties priklausantis svaigulys, parestezija

Akių sutrikimai

Labai reti

Sumažėjęs vaizdo ryškumas

Dažnis nežinomas

Sindromas, pasireiškiantis suglebusia rainele ir vyzdžio susiaurėjimu akių operacijos metu (žr. 4.4 skyrių)

Ausų ir labirintų sutrikimai

Dažni

Vertigo

Nedažni

Tinitas

Širdies sutrikimai

Dažni

Palpitacija, tachikardija

Nedažni

Krūtinės angina, miokardo infarktas

Labai reti

Bradikardija, širdies aritmijos

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama