Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

ELTROXIN 100MCG TAB. N100

Vaistai
  Gamintojas:
GLAXOSMITHKLINE CONSUMER

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Eltroxin 100 mikrogramų tabletės
Levotiroksino natrio druska

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Eltroxin ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Eltroxin
3. Kaip vartoti Eltroxin
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Eltroxin
6. Kita informacija1. KAS YRA ELTROXIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Jūsų vaistas vadinamas Eltroxin. Jis priklauso vaistų grupei, vadinamai skydliaukės hormonais. Paprastai skydliaukė organizme gamina pakankamai skydliaukės hormono, bet jei taip nėra, Eltroxin užtikrina, kad jo pakaktų.

Eltroxin tabletėmis gydoma hipotirozė, būklė, kai skydliaukės aktyvumas sumažėjęs ir dėl to pagaminama nepakankamai levotiroksino organizmo poreikiams patenkinti.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ELTROXIN

Eltroxin vartoti negalima:
jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) levotiroksino natrio druskai arba bet kuriai pagalbinei Eltroxin medžiagai;
jeigu neseniai patyrėte širdies infarktą;
jeigu skydliaukės funkcija yra padidėjusi (hipertirozė);
jeigu yra negydyta nepakankama antinksčių žievės ir hipofizės funkcija;
jeigu yra ūminis širdies raumens ar širdiplėvės uždegimas.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu sergate širdies liga, turite kraujotakos problemų ar padidėjusį kraujospūdį. Prieš pradėdami vartoti tabletes apie tai praneškite savo gydytojui;
- jeigu Jūs kenčiate nuo diabeto, arba Jums jau buvo kuriam laikui sumažėjęs skydliaukės aktyvumas. Prieš pradėdami vartoti tabletes apie tai praneškite savo gydytojui;
- kai levotiroksino skiriama hipotiroze sergančioms moterims po menopauzės, kuomet yra padidėjusi osteoporozės rizika, skydliaukės funkcija reikės tikrinti dažniau, kad kraujyje nebūtų padidėjusi levotiroksino koncentracija.

Kitų vaistų vartojimas
Pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui, jei vartojate šiuos vaistus:
vaistus, kuriuose yra vyriškų hormonų, tokius kaip testosteronas ar moteriškas hormonas estrogenas, kuris vartojamas kaip geriamasis kontraceptikas arba pakeičiamajai hormonų terapijai po menopauzės;
vaistus, gerinančius virškinimą;
vaistus nuo širdies ligų (amiodaroną, digoksiną);
vaistus nuo traukulių;
vaistus skrandžio opai gydyti (sukralfatą);
metadoną;
vaistus nuo vėžio (tamoksifeną, 5-fluoruracilą, imatinibą);
cholesterolio kiekį mažinančius vaistus (kolestipolį, cholestiraminą, klofibratą);
kajeksilatą, vartojamą sumažinti kalio kiekiui kraujyje;
geležies tabletes;
vaistus nuo depresijos;
vaistus nuo slogos.

Jei pateksite pas kitą gydytoją ar apsilankysite ligoninėje, praneškite apie Jūsų jau vartojamus vaistus. Eltroxin gali reaguoti su anestetiku (ketaminu), kuris gali būti skirtas prieš operaciją.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nuoseklus pakaitinis gydymas skydliaukės hormonais nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu yra labai svarbus, todėl gydymą skydliaukės hormonais būtina tęsti.
Hipotiroze sergančioms moterims nėštumo metu levotiroksino poreikis gali padidėti dėl estrogenų (moteriškų lytinių hormonų) didesnio kiekio kraujyje.
Nėštumo metu ir po jo reikia reguliariai tikrintis skydliaukės funkciją, o, prireikus, gali reikėti koreguoti skydliaukės hormonų dozę.
Nedidelis levotiroksino kiekis patenka į motinos pieną, o tai gali keisti naujagimių patikros dėl hipotirozės rezultatus.3. KAIP VARTOTI ELTROXIN

Eltroxin visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nedalykite tablečių per pusę. Tablečių negalima smulkinti. Prarykite visą tabletę užsigerdami vandeniu. Tabletes reikia gerti vieną kartą per dieną nevalgius, paprastai prieš pusryčius.
Gydymo trukmę nustato gydytojas.

Tablečių skaičius, kurį vartojate, vadinamas doze. Toliau nurodytos numatomos dozės. Gydytojas reguliariai ims Jūsų kraujo tyrimams, kad stebėtų Jūsų reakciją į gydymą.

Suaugusieji
Pradinė dozė - nuo 50 iki 100 mikrogramų, kas keturias – šešias savaites keičiant po 50 mikrogramų (naudoti kito stiprumo levotiroksino tabletes), kol pasiekiama kliniškai ir biochemiškai patvirtinta normali skydliaukės veikla. Tam gali prireikti 100 – 200 mikrogramų paros dozės.

Vyresnio amžiaus pacientai
Vyresniems kaip 50 metų pacientams pradinė dienos dozė neturi viršyti 50 mikrogramų (naudoti kito stiprumo levotiroksino tabletes).
Sergantiesiems širdies ligomis yra tinkama 25 mikrogramų dienos dozė arba 50 mikrogramų dozė kas antrą dieną. Esant šiai būklei, dienos dozę galima didinti po 25 mikrogramus galbūt kas keturias savaites (naudoti kito stiprumo levotiroksino tabletes).

Vaikai
Įgimta hipotirozė ir jaunatvinė miksedema: reikia nuolat skirti didžiausią dozę, nesukeliančią toksinio poveikio. Dozė nustatoma pagal klinikinį atsaką, augimo įvertinimą ir atitinkamus skydliaukės funkcijos tyrimus – kliniškai geriausi rodikliai yra normalus širdies susitraukimų dažnis ir viduriavimo ar vidurių užkietėjimo nebuvimas. Tirotropino koncentracija pirmaisiais vaiko, sergančio neonataline hipotiroze, gyvenimo metais gali išlikti padidėjusi dėl hipotalamo hipofizės sistemos persitvarkymo.
Kūdikiams, sergantiems įgimta hipotiroze, tinkama pradinė dozė yra 25 mikrogramai
natrio levotiroksino per parą (naudoti kito stiprumo levotiroksino tabletes), kuri didinama po 25 mikrogramus kas dvi – keturias savaites tol, kol atsiranda lengvi toksiniai simptomai. Tuomet dozė nežymiai sumažinama. Tas pats taikoma jaunatvinei miksedemai, išskyrus tai, kad vyresniems nei vienerių metų vaikams pradinė dozė gali būti 2,5-5 mikrogramai/kg per parą.

Inkstų funkcijos sutrikimas
Pacientams, kurių inkstų funkcija yra sutrikusi, dozės keisti nereikia.

Kepenų funkcijos sutrikimas
Pacientams, kurių kepenų funkcija yra sutrikusi, dozės keisti nereikia.

Pavartojus per didelę Eltroxin dozę
Perdozavus vaisto gali pasireikšti tipiški hipertirozės požymiai: širdies tvinkčiojimas (palpitacija), sutrikęs širdies ritmas, stenokardiniai skausmai, raumenų silpnumas ir mėšlungio priepuoliai, karščio jutimas, padidėjęs prakaitavimas, karščiavimas, rankų pirštų drebėjimas, subjektyvus nerimo jutimas, nemiga dėl sutrikusio įmigimo, svorio kritimas, vėmimas, viduriavimas, menstruacijų sutrikimai, galvos skausmas, padidėjęs galvos smegenų spaudimas.
Svarbu, kad neišgertumėte per daug tablečių. Susisiekite su artimiausios ligoninės priėmimo skyriumi ar gydytoju, jei išgėrėte per daug tablečių arba manote, kad jų išgėrė Jūsų vaikas. Pasiimkite šį pakuotės lapelį ir likusias tabletes, kad parodytumėte gydytojui.

Pamiršus pavartoti Eltroxin
Pamiršę išgerti dozę įprastu laiku, išgerkite ją iš karto, kai tik atsiminėte. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jei artėja laikas gerti kitą dozę, sulaukite jo ir toliau vartokite kaip paprastai. Jei pamiršote išgerti kelias dozes, praneškite gydytojui per kitą apžiūrą ar prieš kitą kraujo tyrimą. Gali būti pavojinga nutraukti tablečių vartojimą nepasitarus su gydytoju.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Eltroxin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vartojant pernelyg dideles tiroksino dozes, gali pasireikšti toliau nurodytas šalutinis poveikis. Šis šalutinis poveikis paprastai praeina sumažinus tiroksino dozę ar kelioms dienoms nustojus jį vartoti. Pasakykite savo gydytojui, jei gydant tiroksinu pasireiškia koks nors šalutinis poveikis.

Šalutinis poveikis, kuris paprastai būna nesunkus:
galvos skausmas, apetito padidėjimas, nepakantumas šilumai, pilvo skausmas, viduriavimas, pykinimas, nemiga (sunku užmigti), prakaitavimas, neramumas (sunku nusėdėti vietoje), susierzinimas, greitas ar neritmiškas širdies plakimas, drebėjimas, energijos stoka ar nuovargis, pernelyg didelis svorio netekimas.

Gali atsirasti ir sunkesnis šalutinis poveikis:
raumenų mėšlungis, raumenų silpnumas, skausmas krūtinėje, padidėjęs kraujospūdis, miokardo infarktas, širdies nepakankamumas, traukuliai, dusulys, karščiavimas, vėmimas, plaukų išslinkimas, nereguliarios mėnesinės, sutrikęs vaisingumas, kaulų tankio sumažėjimas, dėl kurio kaulai tampa silpnesni ir trapūs.
Dėl per didelių dozių vaikams gali per anksti sukaulėti kaukolės siūlės, dar nebaigus augti smegenims.
Taip pat gali atsirasti alerginių reakcijų, kurios nepriklauso nuo tiroksino dozės.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI ELTROXIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Buteliuką laikyti sandarų.

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Eltroxin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.6. KITA INFORMACIJA

Eltroxin sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra levotiroksino natrio druska. Kiekvienoje tabletėje yra 100 mikrogramų bevandenės levotiroksino natrio druskos.
- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas krakmolas, talkas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas.

Eltroxin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Eltroxin yra baltos arba beveik baltos, apvalios, abipus išgaubtos tabletės, kurių vienoje pusėje pažymėta „GS 21C“ ir „100“ kitoje.

Eltroxin tiekiamas polipropileno buteliukuose, kartono dėžutėje po 100 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“
A. Goštauto g. 40A, LT-01112 Vilnius,
Lietuva

Gamintojas
Glaxo Wellcome GmbH & Co. KG
Industriestrasse 32-36
23843 Bad Oldesloe
VokietijaJeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“,
A. Goštauto g. 40A,
Vilnius LT-01112
Tel. +370 5 264 90 00Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-05-18

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Eltroxin 100 mikrogramų tabletės2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Kiekvienoje tabletėje yra 100 mikrogramų bevandenės levotiroksino natrio druskos.

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. FARMACINĖ FORMA

Tabletė
Baltos arba beveik baltos, apvalios, abipus išgaubtos tabletės, kurių vienoje pusėje pažymėta „GS 21C“ ir „100“ kitoje.4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Hipotirozės gydymas.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Suaugusieji
Pradinė dozė - nuo 50 iki 100 mikrogramų, kas keturias – šešias savaites keičiant po 50 mikrogramų (naudoti kito stiprumo levotiroksino tabletes), kol pasiekiama kliniškai ir biochemiškai patvirtinta normali skydliaukės veikla. Tam gali prireikti 100 – 200 mikrogramų paros dozės.

Vyresnio amžiaus pacientai
Vyresniems kaip 50 metų pacientams pradinė dienos dozė neturi viršyti 50 mikrogramų (naudoti kito stiprumo levotiroksino tabletes).
Sergantiesiems širdies ligomis yra tinkama 25 mikrogramų dienos dozė arba 50 mikrogramų dozė kas antrą dieną. Esant šiai būklei, dienos dozę galima didinti po 25 mikrogramus galbūt kas keturias savaites (naudoti kito stiprumo levotiroksino tabletes).

Tiroksino tabletes geriau gerti nevalgius.

Praleidus dozę
Jei eilinė dozė praleista, ją reikia išgerti tuoj pat, kai pacientas prisimena, nebent jau būtų atėjęs laikas kitai dozei. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

Vaikai
Įgimta hipotirozė ir jaunatvinė miksedema: reikia nuolat skirti didžiausią dozę, nesukeliančią toksinio poveikio. Dozė nustatoma pagal klinikinį atsaką, augimo įvertinimą ir atitinkamus skydliaukės funkcijos tyrimus – kliniškai geriausi rodikliai yra normalus širdies susitraukimų dažnis ir viduriavimo ar vidurių užkietėjimo nebuvimas. Tirotropino koncentracija pirmaisiais vaiko, sergančio neonataline hipotiroze, gyvenimo metais gali išlikti padidėjusi dėl hipotalamo hipofizės sistemos persitvarkymo.
Kūdikiams, sergantiems įgimta hipotiroze, tinkama pradinė dozė yra 25 mikrogramai
natrio levotiroksino per parą (naudoti kito stiprumo levotiroksino tabletes), kuri didinama po 25 mikrogramus kas dvi – keturias savaites tol, kol atsiranda lengvi toksiniai simptomai. Tuomet dozė nežymiai sumažinama. Tas pats taikoma jaunatvinei miksedemai, išskyrus tai, kad vyresniems nei vienerių metų vaikams pradinė dozė gali būti 2,5-5 mikrogramai/kg per parą.

Inkstų funkcijos sutrikimas
Pacientams, kurių inkstų funkcija yra sutrikusi, dozės keisti nereikia.

Kepenų funkcijos sutrikimas
Pacientams, kurių kepenų funkcija yra sutrikusi, dozės keisti nereikia.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.
Tirotoksikozė.
Negydytas antinksčių žievės nepakankamumas.
Negydytas hipofizės nepakankamumas.
Ūminis miokardo infarktas.
Ūminis miokarditas.
Ūminis pankarditas.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Tiroksino terapinis indeksas yra siauras. Tiroksino tinkamas dozavimas turi būti pagrįstas kliniškai įvertinant skydliaukės funkciją ir atliekant laboratorinius tyrimus. Pradinio dozės nustatymo metu būtina atsargiai koreguoti dozę ir stebėti pacientą, kad nebūtų perdozavimo ar nepakankamo gydymo. Tiroksino perdozavimo simptomai tokie patys kaip ir endogeninės tirotoksikozės.

Jei levotiroksino natrio druskos dozė padidinama per greitai, gali pasireikšti tokie simptomai, kaip viduriavimas, nervingumas, greitas širdies plakimas, nemiga, tremoras ir kartais krūtinės angina, esant latentinei miokardo išemijai, dozę reikia sumažinti arba negerti dieną ar dvi, o tada pradėti nuo mažesnės dozės.

Gydant tiroksinu pacientus, sergančius panhipopituitarizmu ar kitomis ligomis, galinčiomis sukelti antinksčių nepakankamumą, gali atsirasti tokių reakcijų, kaip svaigulys, silpnumas, negalavimas, svorio kritimas, hipotenzija ir antinksčių krizė. Tokiais atvejais, prieš pradedant gydymą tiroksinu, patartina pradėti gydymą kortikosteroidais.

Ypatingo dėmesio reikalauja vyresnio amžiaus pacientų ir pacientų, kuriems yra širdies nepakankamumo simptomų, miokardo infarkto ar išemijos EKG požymiai bei sergančiųjų cukriniu ir necukriniu diabetu, gydymas. Iki gydymo levotiroksinu naudinga atlikti EKG, nes hipotirozės sukelti pokyčiai gali būti supainioti su išemijos požymiais.

Tiroksinas didina gliukozės koncentraciją kraujyje - tai gali sutrikdyti pacientų, gydomų antidiabetiniais vaistais, būklės stabilumą.

Kai levotiroksinu gydomos hipotiroze sergančios moterys po menopauzės, kurioms yra padidėjusi osteoporozės rizika, skydliaukės funkciją reikia tikrinti dažniau, kad kraujyje levotiroksino koncentracija nebūtų didesnė už fiziologinę.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Tiroksinas sustiprina antikoaguliantų poveikį, todėl, siekiant išvengti per didelės hipoprotrombinemijos ir kraujavimo, gali prireikti sumažinti antikoaguliantų dozę.

Tiroksinas gali padidinti fenitoino koncentraciją.

Prieštraukuliniai vaistai, tokie kaip karbamazepinas ir fenitoinas, sustiprina skydliaukės hormonų metabolizmą ir gali juos išstumti iš junginių su kraujo plazmos baltymais.

Pradėjus ar nutraukus gydymą prieštraukuliniais vaistais, gali reikėti keisti reikiama levotiroksino dozę.
Skiriant kartu su širdį veikiančiais glikozidais, gali prireikti koreguoti pastarųjų dozę.
Sustiprėja ir simpatomimetinių vaistų poveikis.

Tiroksinas padidina receptorių jautrumą katecholaminams, todėl sustiprėja atsakas į triciklius antidepresantus.

Kartu paskirtas cholestiraminas mažina levotiroksino rezobciją iš virškinimo trakto.

Kai kurie kiti vaistai, įskaitant antacidinius preparatus (pvz., aliuminio hidroksidas), tulžies rūgšties sekvestrantus (kolestipolis), katijonų mainų dervas (pvz., kajeksalatas), sukralfatą, kalcio karbonatą ir geležies sulfatą, gali sumažinti tiroksino natrio druskos absorbciją, todėl gali prireikti didinti tiroksino dozę.

Kartu skiriant geriamuosius kontraceptikus, taip pat ir kitus vaistus įskaitant estrogenus, tamoksifeną, klofibratą, metadoną ir 5-fluoruracilą, gali padidėti tiroksiną sujungiančio baltymo koncentracija serume, todėl gali prireikti didinti tiroksino dozę.

Kai kurie vaistai, įskaitant androgenus ir anabolinius steroidus, gali sumažinti tiroksiną sujungiančio globulino koncentraciją serume, todėl gali prireikti mažinti tiroksino dozę.

Gydant imatinibu pacientus, sergančius skydliaukės funkcijos nepakankamumu, tiroksino dozę reikia didinti.

Amiodaronas daugeriopai veikia skydliaukės funkciją, ir juo gydant gali prireikti didinti tiroksino dozę pacientams, sergantiems skydliaukės funkcijos nepakankamumu.

Levotiroksinas gali slopinti vaistų, mažinančių gliukozės kiekį kraujyje, poveikį. Todėl, gydant skydliaukės hormonais sergančiuosius cukriniu diabetu, reikia reguliariai tikrinti gliukozės kiekį kraujyje, ypač gydymo skydliaukės hormonais pradžioje, ir, jei būtina, koreguoti vaistų nuo diabeto dozę.

Daugelis vaistų gali keisti skydliaukės funkcijos tyrimų rezultatus - tai reikia turėti galvoje stebint ligonį, gydomą tiroksinu.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumas
Daugelio nėštumų stebėjimo duomenys nepageidaujamo levotiroksino poveikio nėštumo eigai arba vaisiaus ar naujagimio sveikatos būklei nerodo. Motinos skydliaukės hipo- ar hiperfunkcija gali turėti neigiamų pasekmių vaisiui. Nuoseklus pakaitinis gydymas skydliaukės hormonais nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu yra labai svarbus, todėl gydymą skydliaukės hormonais būtina tęsti.
Hipotiroze sergančioms moterims nėštumo metu levotiroksino poreikis gali padidėti dėl estrogenų didesnio kiekio kraujyje.
Nėštumo metu ir po jo reikia reguliariai tikrinti skydliaukės funkciją, ir, prireikus, koreguoti skydliaukės hormonų dozę.

Žindymo laikotarpis
Nedidelis levotiroksino kiekis patenka į motinos pieną, o tai gali keisti naujagimių patikros dėl hipotirozės rezultatus.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Sprendžiant iš farmakokinetinių ir farmakodinaminių levotiroksino savybių, gydymas Eltroxin neturėtų veikti gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Toliau paminėti reiškiniai rodo per didelę dozę ir paprastai išnyksta ją sumažinus ar keletui dienų nutraukus gydymą vaistu.

Šių nepageidaujamų reakcijų dažnumo klasifikacija nėra žinoma, kadangi trūksta patikimų klinikinių tyrimų duomenų, kad būtų galima tiksliai apskaičiuoti dažnumą.

Imuninės sistemos sutrikimai
padidėjusio jautrumo reakcijos – odos bėrimas, niežulys.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
padidėjęs apetitas, spazmai pilve, pykinimas, vėmimas ir viduriavimas.

Nervų sistemos sutrikimai
jaudrumas, nemiga, neramumas, galvos skausmas, tremoras, traukuliai. Buvo pranešta apie retus galvos smegenų pseudotumoro (gerybinė intrakranijinė hipertenzija) atvejus, ypač vaikams.

Širdies sutrikimai
krūtinės angina, širdies aritmijos, smarkus širdies plakimas, tachikardija, padidėjęs kraujospūdis, širdies nepakankamumas, miokardo infarktas.

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
dusulys.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
prakaitavimas, paraudimas, plaukų slinkimas.

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
raumenų mėšlungis, raumenų silpnumas, sumažėjęs kaulų mineralinis tankis.

Pernelyg didelės dozės kūdikiams gali sukelti per ankstyvą kaukolės siūlių sukaulėjimą, o vaikams – per ankstyvą epifizinių kaulų augimo zonų užsidarymą, kas gali sutrikdyti augimą.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
nereguliarios mėnesinės, vaisingumo sutrikimai.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
nuovargis, šilumos netoleravimas, karščiavimas, pernelyg didelis svorio netekimas.

4.9 Perdozavimas

Jei pacientas kreipiasi per keletą valandų po dozės išgėrimo, jam reikia išplauti skrandį ar sukelti vėmimą. Be labai išreikštų nepageidaujamų reiškinių, galima stebėti šiuos simptomus: sujaudinimą, sumišimą, dirglumą, hiperaktyvumą, galvos skausmą, prakaitavimą, midriazę, tachikardiją, aritmijas, padažnėjusį kvėpavimą, karščiavimą, sustiprėjusią žarnyno veiklą ir traukulius. Klinikinė hipertireozės išraiška gali vėluoti net iki penkių dienų.

Gydymas
Gydymo tikslas yra kliniškai ir biochemiškai atsatyti normalią skydliaukės funkciją, todėl reikia arba praleisti, arba sumažinti tiroksino dozę ir imtis kitokių priemonių, atitinkančių klinikinę būklę.

Gydymas simptominis; suaugusiesiems tachikardiją galima kontroliuoti, skiriant 40 mg propranololio kas šešias valandas, kitus simptomus galima atitinkamai kontroliuoti diazepamu ir(arba) chlorpromazinu.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – skydliaukės hormonai, ATC kodas – H03AA01.

Natrio tiroksinas yra levotiroksino kairiojo izomero mononatrio druska. Tiroksinas (T4) - tai natūralus skydliaukės gaminamas hormonas, periferiniuose audiniuose virstantis aktyvesniu trijodtironinu (T3). Tikslūs signalai, kontroliuojantys T4 virtimą į T3 ląstelėse, nežinomi. Skydliaukės hormonai reikalingi normaliam augimui ir vystymuisi, ypač nervų sistemos. Jie sustiprina viso organizmo ramybės būklės arba bazinę medžiagų apykaitą ir pasižymi širdį, skeleto raumenis, kepenis ir inkstus stimuliuojančiu poveikiu. Skydliaukės hormonai skatina lipolizę ir angliavandenių suvartojimą.

Pagal aktyvumą 100 mikrogramų levotiroksino atitinka nuo 20 iki 30 mikrogramų liotironino/trijodtironino arba 60 mg skydliaukės pagal BP ir (arba) vietinės farmakopėjos sąlygas.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Rezorbcija ir pasiskirstymas
Išgėrus levotiroksino, rezorbcija yra dalinė ir svyruojanti, ypač pavartojus su maistu. Nevalgius rezorbcija didesnė.

Tiroksinas beveik visas susijungia su kraujo plazmos baltymais.

Metabolizmas ir eliminacija
Pagrindinis levotiroksino (T4) metabolizmo kelias – jo virtimas aktyviu metabolitu, dejodizuojant trijodtironiną (T3). Toliau dejodizuojant T4 ir T3, susidaro neaktyvūs metabolitai.

Tiroksinas pašalinamas lėtai - jo skylimo pusperiodis sveikame organizme yra apie 7 dienas. Šis laikas gali sutrumpėti, esant hipertirozei, arba pailgėti sergantiesiems hipotiroze.

Panašu, kad inkstų ar kepenų liga neturi reikšmingo poveikio levotiroksino dispozicijai.
Apie 20-40 % levotiroksino dozės iš žmogaus organizmo pašalinama su išmatomis ir apie 30-55 % - su šlapimu.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Vienkartinės dozės tyrimai
Vietiniai tyrimai parodė, kad suleidus į veną vienkartinę dozę (0,5 mg/kg) natrio T3 pelių patelėms, jokių nepageidaujamų reiškinių nebuvo pastebėta 7 dienas po suleidimo.
Minimali letalinė dozė buvo >0,5 mg/kg.

Kartotinių dozių tyrimai
3 savaites kasdien leidžiant į pilvaplėvės ertmę 200 g/kg T4 žiurkių patinams sumažėjo kūno svoris ir šlaunikaulio mineralų tankis, panašiai kaip žmonėms, sergantiems tirotoksikoze.

Reprodukcinio toksiškumo tyrimai
Įprastinių reprodukcinio toksiškumo tyrimų su tiroksinu nebuvo atlikta.

Genotoksiškumo tyrimai
Duomenų iš kompanijos negauta, taip pat jų nerasta paskelbtuose moksliniuose straipsniuose.
Vis dėlto T4 yra endogeninis hormonas, todėl vargu, ar jis gali turėti genotoksinį poveikį in vivo.

Kancerogeniškumo tyrimai
Įprastinių kancerogeniškumo tyrimų su T4 nebuvo atlikta.
6. FARMACINĖ INFORMACIJA
6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Mikrokristalinė celiuliozė
Pregelifikuotas krakmolas
Talkas
Koloidinis silicio dioksidas, bevandenis
Magnio stearatas

6.2 Nesuderinamumas

Duomenys nebūtini.

6.3 Tinkamumo laikas

2 metai

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Buteliuką laikyti sandarų.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Polipropileno buteliukai su įstumiamais, paženklintais, jei buvo atidaryti, mažo tankio polietileno dangteliais, kuriuose yra 100 tablečių. Kartono dėžutėje yra vienas buteliukas.

Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti

Specialių reikalavimų nėra.7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“
A. Goštauto g. 40A, LT-01112 Vilnius,
Lietuva8. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT/1/94/1379/0019. RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA

2008-12-1810. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2008-12-18Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

II PRIEDAS

RINKODAROS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS
A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamintojo (-ų), atsakingo (-ų) už serijų išleidimą, pavadinimas (-ai) ir adresas (-ai)

Glaxo Wellcome GmbH & Co. KG
Industriestrasse 32-36
23843 Bad Oldesloe
VokietijaB. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

• TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, TAIKOMI RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJUI

Receptinis vaistinis preparatas.

2009-05-18III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Eltroxin 100 mikrogramų tabletės
Levotiroksino natrio druska2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Kiekvienoje tabletėje yra 100 mikrogramų bevandenės levotiroksino natrio druskos.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

100 tablečių5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Buteliuką laikyti sandarų.10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Rinkodaros teisės turėtojas:
UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“
A. Goštauto g. 40A, LT-01112 Vilnius,
Lietuva12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT/1/94/1379/00113. SERIJOS NUMERIS

Serija14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

Eltroxin MINIMALI INFORMACIJA ANT MAŽŲ VIDINIŲ PAKUOČIŲ
POLIPROPILENO BUTELIUKAS

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS

Eltroxin 100 mikrogramų tabletės
Levotiroksino natrio druska
Vartoti per burną.2. VARTOJIMO METODAS3. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki4. SERIJOS NUMERIS

Serija5. KIEKIS (MASĖ, TŪRIS ARBA VIENETAI)

100 tablečių


B. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Eltroxin 100 mikrogramų tabletės
Levotiroksino natrio druska

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Eltroxin ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Eltroxin
3. Kaip vartoti Eltroxin
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Eltroxin
6. Kita informacija1. KAS YRA ELTROXIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

Jūsų vaistas vadinamas Eltroxin. Jis priklauso vaistų grupei, vadinamai skydliaukės hormonais. Paprastai skydliaukė organizme gamina pakankamai skydliaukės hormono, bet jei taip nėra, Eltroxin užtikrina, kad jo pakaktų.

Eltroxin tabletėmis gydoma hipotirozė, būklė, kai skydliaukės aktyvumas sumažėjęs ir dėl to pagaminama nepakankamai levotiroksino organizmo poreikiams patenkinti.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ELTROXIN

Eltroxin vartoti negalima:
jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) levotiroksino natrio druskai arba bet kuriai pagalbinei Eltroxin medžiagai;
jeigu neseniai patyrėte širdies infarktą;
jeigu skydliaukės funkcija yra padidėjusi (hipertirozė);
jeigu yra negydyta nepakankama antinksčių žievės ir hipofizės funkcija;
jeigu yra ūminis širdies raumens ar širdiplėvės uždegimas.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
- jeigu sergate širdies liga, turite kraujotakos problemų ar padidėjusį kraujospūdį. Prieš pradėdami vartoti tabletes apie tai praneškite savo gydytojui;
- jeigu Jūs kenčiate nuo diabeto, arba Jums jau buvo kuriam laikui sumažėjęs skydliaukės aktyvumas. Prieš pradėdami vartoti tabletes apie tai praneškite savo gydytojui;
- kai levotiroksino skiriama hipotiroze sergančioms moterims po menopauzės, kuomet yra padidėjusi osteoporozės rizika, skydliaukės funkcija reikės tikrinti dažniau, kad kraujyje nebūtų padidėjusi levotiroksino koncentracija.

Kitų vaistų vartojimas
Pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui, jei vartojate šiuos vaistus:
vaistus, kuriuose yra vyriškų hormonų, tokius kaip testosteronas ar moteriškas hormonas estrogenas, kuris vartojamas kaip geriamasis kontraceptikas arba pakeičiamajai hormonų terapijai po menopauzės;
vaistus, gerinančius virškinimą;
vaistus nuo širdies ligų (amiodaroną, digoksiną);
vaistus nuo traukulių;
vaistus skrandžio opai gydyti (sukralfatą);
metadoną;
vaistus nuo vėžio (tamoksifeną, 5-fluoruracilą, imatinibą);
cholesterolio kiekį mažinančius vaistus (kolestipolį, cholestiraminą, klofibratą);
kajeksilatą, vartojamą sumažinti kalio kiekiui kraujyje;
geležies tabletes;
vaistus nuo depresijos;
vaistus nuo slogos.

Jei pateksite pas kitą gydytoją ar apsilankysite ligoninėje, praneškite apie Jūsų jau vartojamus vaistus. Eltroxin gali reaguoti su anestetiku (ketaminu), kuris gali būti skirtas prieš operaciją.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nuoseklus pakaitinis gydymas skydliaukės hormonais nėštumo metu ir žindymo laikotarpiu yra labai svarbus, todėl gydymą skydliaukės hormonais būtina tęsti.
Hipotiroze sergančioms moterims nėštumo metu levotiroksino poreikis gali padidėti dėl estrogenų (moteriškų lytinių hormonų) didesnio kiekio kraujyje.
Nėštumo metu ir po jo reikia reguliariai tikrintis skydliaukės funkciją, o, prireikus, gali reikėti koreguoti skydliaukės hormonų dozę.
Nedidelis levotiroksino kiekis patenka į motinos pieną, o tai gali keisti naujagimių patikros dėl hipotirozės rezultatus.3. KAIP VARTOTI ELTROXIN

Eltroxin visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Nedalykite tablečių per pusę. Tablečių negalima smulkinti. Prarykite visą tabletę užsigerdami vandeniu. Tabletes reikia gerti vieną kartą per dieną nevalgius, paprastai prieš pusryčius.
Gydymo trukmę nustato gydytojas.

Tablečių skaičius, kurį vartojate, vadinamas doze. Toliau nurodytos numatomos dozės. Gydytojas reguliariai ims Jūsų kraujo tyrimams, kad stebėtų Jūsų reakciją į gydymą.

Suaugusieji
Pradinė dozė - nuo 50 iki 100 mikrogramų, kas keturias – šešias savaites keičiant po 50 mikrogramų (naudoti kito stiprumo levotiroksino tabletes), kol pasiekiama kliniškai ir biochemiškai patvirtinta normali skydliaukės veikla. Tam gali prireikti 100 – 200 mikrogramų paros dozės.

Vyresnio amžiaus pacientai
Vyresniems kaip 50 metų pacientams pradinė dienos dozė neturi viršyti 50 mikrogramų (naudoti kito stiprumo levotiroksino tabletes).
Sergantiesiems širdies ligomis yra tinkama 25 mikrogramų dienos dozė arba 50 mikrogramų dozė kas antrą dieną. Esant šiai būklei, dienos dozę galima didinti po 25 mikrogramus galbūt kas keturias savaites (naudoti kito stiprumo levotiroksino tabletes).

Vaikai
Įgimta hipotirozė ir jaunatvinė miksedema: reikia nuolat skirti didžiausią dozę, nesukeliančią toksinio poveikio. Dozė nustatoma pagal klinikinį atsaką, augimo įvertinimą ir atitinkamus skydliaukės funkcijos tyrimus – kliniškai geriausi rodikliai yra normalus širdies susitraukimų dažnis ir viduriavimo ar vidurių užkietėjimo nebuvimas. Tirotropino koncentracija pirmaisiais vaiko, sergančio neonataline hipotiroze, gyvenimo metais gali išlikti padidėjusi dėl hipotalamo hipofizės sistemos persitvarkymo.
Kūdikiams, sergantiems įgimta hipotiroze, tinkama pradinė dozė yra 25 mikrogramai
natrio levotiroksino per parą (naudoti kito stiprumo levotiroksino tabletes), kuri didinama po 25 mikrogramus kas dvi – keturias savaites tol, kol atsiranda lengvi toksiniai simptomai. Tuomet dozė nežymiai sumažinama. Tas pats taikoma jaunatvinei miksedemai, išskyrus tai, kad vyresniems nei vienerių metų vaikams pradinė dozė gali būti 2,5-5 mikrogramai/kg per parą.

Inkstų funkcijos sutrikimas
Pacientams, kurių inkstų funkcija yra sutrikusi, dozės keisti nereikia.

Kepenų funkcijos sutrikimas
Pacientams, kurių kepenų funkcija yra sutrikusi, dozės keisti nereikia.

Pavartojus per didelę Eltroxin dozę
Perdozavus vaisto gali pasireikšti tipiški hipertirozės požymiai: širdies tvinkčiojimas (palpitacija), sutrikęs širdies ritmas, stenokardiniai skausmai, raumenų silpnumas ir mėšlungio priepuoliai, karščio jutimas, padidėjęs prakaitavimas, karščiavimas, rankų pirštų drebėjimas, subjektyvus nerimo jutimas, nemiga dėl sutrikusio įmigimo, svorio kritimas, vėmimas, viduriavimas, menstruacijų sutrikimai, galvos skausmas, padidėjęs galvos smegenų spaudimas.
Svarbu, kad neišgertumėte per daug tablečių. Susisiekite su artimiausios ligoninės priėmimo skyriumi ar gydytoju, jei išgėrėte per daug tablečių arba manote, kad jų išgėrė Jūsų vaikas. Pasiimkite šį pakuotės lapelį ir likusias tabletes, kad parodytumėte gydytojui.

Pamiršus pavartoti Eltroxin
Pamiršę išgerti dozę įprastu laiku, išgerkite ją iš karto, kai tik atsiminėte. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jei artėja laikas gerti kitą dozę, sulaukite jo ir toliau vartokite kaip paprastai. Jei pamiršote išgerti kelias dozes, praneškite gydytojui per kitą apžiūrą ar prieš kitą kraujo tyrimą. Gali būti pavojinga nutraukti tablečių vartojimą nepasitarus su gydytoju.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Eltroxin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Vartojant pernelyg dideles tiroksino dozes, gali pasireikšti toliau nurodytas šalutinis poveikis. Šis šalutinis poveikis paprastai praeina sumažinus tiroksino dozę ar kelioms dienoms nustojus jį vartoti. Pasakykite savo gydytojui, jei gydant tiroksinu pasireiškia koks nors šalutinis poveikis.

Šalutinis poveikis, kuris paprastai būna nesunkus:
galvos skausmas, apetito padidėjimas, nepakantumas šilumai, pilvo skausmas, viduriavimas, pykinimas, nemiga (sunku užmigti), prakaitavimas, neramumas (sunku nusėdėti vietoje), susierzinimas, greitas ar neritmiškas širdies plakimas, drebėjimas, energijos stoka ar nuovargis, pernelyg didelis svorio netekimas.

Gali atsirasti ir sunkesnis šalutinis poveikis:
raumenų mėšlungis, raumenų silpnumas, skausmas krūtinėje, padidėjęs kraujospūdis, miokardo infarktas, širdies nepakankamumas, traukuliai, dusulys, karščiavimas, vėmimas, plaukų išslinkimas, nereguliarios mėnesinės, sutrikęs vaisingumas, kaulų tankio sumažėjimas, dėl kurio kaulai tampa silpnesni ir trapūs.
Dėl per didelių dozių vaikams gali per anksti sukaulėti kaukolės siūlės, dar nebaigus augti smegenims.
Taip pat gali atsirasti alerginių reakcijų, kurios nepriklauso nuo tiroksino dozės.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

5. KAIP LAIKYTI ELTROXIN

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Buteliuką laikyti sandarų.

Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Eltroxin vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.6. KITA INFORMACIJA

Eltroxin sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra levotiroksino natrio druska. Kiekvienoje tabletėje yra 100 mikrogramų bevandenės levotiroksino natrio druskos.
- Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas krakmolas, talkas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas.

Eltroxin išvaizda ir kiekis pakuotėje

Eltroxin yra baltos arba beveik baltos, apvalios, abipus išgaubtos tabletės, kurių vienoje pusėje pažymėta „GS 21C“ ir „100“ kitoje.

Eltroxin tiekiamas polipropileno buteliukuose, kartono dėžutėje po 100 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas
UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“
A. Goštauto g. 40A, LT-01112 Vilnius,
Lietuva

Gamintojas
Glaxo Wellcome GmbH & Co. KG
Industriestrasse 32-36
23843 Bad Oldesloe
VokietijaJeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „GlaxoSmithKline Lietuva“,
A. Goštauto g. 40A,
Vilnius LT-01112
Tel. +370 5 264 90 00Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-05-18

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7