Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

FLUCORIC 150MG CAPS. N1

Vaistai
  Gamintojas:
RANBAXY

          VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS
 
Flucoric 150 mg kietos kapsulės
 
 
2.       kokybinė ir kiekybinė sudėtis
 
Vienoje kapsulėje yra 150 mg flukonazolio.
 
Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
 
 
3.       vaisto forma
 
Kietos kapsulės.
 
Balti arba beveik balti milteliai želatininėse ,,1“ dydžio kietose kapsulėse, ant kurių mėlyno dangtelio ir mėlyno korpuso juodais valgomaisiais dažais užrašyta ,,RANBAXY“.
 
 
4.       klinikinĖ informacija
 
4.1     Terapinės indikacijos
 
Gydymą galima pradėti, dar nežinant mikrobiologinio ir kitų laboratorinių tyrimų rezultatų, tačiau kai tik jie tampa žinomi, reikia atitinkamai keisti gydymą.
Flucoric kapsulės vartojamos šioms būklėms gydyti:
1.   Lyties organų kandidamikozė. Ūminė ir pasikartojanti makšties kandidamikozė. Kandidamikozinis balanitas (apsvarstyti, ar reikia gydyti partnerį, kuriam pasireiškia lyties organų kandidamikozės simptomai).
2.   Gleivinių kandidamikozė, pvz., burnos ir gerklės, stemplės, neinvazinė bronchų ir plaučių kandidamikozė, kandidurija, odos ir gleivinių bei lėtinė atrofinė burnos kandidamikozė (stomatitas) pacientams, kurių imuninės sistemos funkcija yra normali arba nepakankama.
3.   Tinea pedis, Tinea corporis, Tinea cruris, Tinea versicolor ir Candida grybelių sukelta odos infekcinė liga. Flucoric kapsulės netinka nagų infekcinėms ligoms gydyti.
4.   Sisteminė kandidamikozė, pvz., kandidemija, diseminuota kandidamikozė ir kitokia invazinė kandidamikozė, įskaitant pilvaplėvės, endokardo, plaučių ir šlapimo takų. Galima gydyti ligonių, sergančių vėžiu arba gydomų intensyvios pagalbos skyriuje, arba citotoksiniais ar imunosupresiniais preparatais, kandidamikozę.
5.   Kriptokokozė, įskaitant kriptokokinį meningitą ir kitų vietų pažeidimus (pvz., plaučių, odos) pacientams, kurių imunitetas normalus arba susilpnėjęs dėl AIDS, po organų transplantacijos arba kitų priežasčių. Kriptokokų sukeltos ligos atkryčio profilaktika žmonėms, sergantiems AIDS.
6.   Grybelių sukeliamos infekcinės ligos profilaktika pacientams, kuriems yra imuninės sistemos funkcijos nepakankamumas ir neutropenijos po citotoksinės chemoterapijos, spindulinio gydymo arba kaulų čiulpų persodinimo, rizika.
 
Svarbu laikytis tinkamo antibakterinių preparatų vartojimo oficialių nurodymų.
 
 
4.2     Dozavimas ir vartojimo metodas
 
Flukonazolį galima gerti arba infuzuoti į veną apie 5‑10 ml/min. greičiu. Vartojimo metodas priklauso nuo paciento būklės. Keičiant vartojimo metodą (intraveninę vaisto formą keičiant geriamąja ir atvirkščiai) paros dozės keisti nereikia.
Flukonazolio paros dozė priklauso nuo grybelio padermės ir jo sukeltos infekcinės ligos sunkumo. Makšties kandidamikozei gydyti dažniausiai pakanka vienos dozės. Jei ši infekcinė liga gydoma pakartotinėmis dozėmis, preparato būtina vartoti tol, kol klinikinių ir laboratorinių tyrimų duomenimis aktyvi infekcija išnyks. Gydymą nutraukus per anksti, infekcinė liga gali pasikartoti. Pacientams, sergantiems AIDS ir kriptokokiniu meningitu, paprastai reikia palaikomojo gydymo atkryčio profilaktikai.
 
Vartojimas suaugusiems pacientams
 
1.   Makšties kandidamikozė arba kandidamikozinis balanitas – išgerti vieną 150 mg dozę.
2.   Gleivinės kandidamikozė.
Burnos ir gerklės kandidamikozei gydyti paprastai 7-14 parų vartojama 50 mg dozė vieną kartą per parą. Paprastai preparato vartoti ilgiau kaip 14 parų negalima, išskyrus pacientus, kurių imuninės sistemos funkcija yra nepakankama.
Atrofinei burnos kandidamikozei, susijusiai su protezais gydyti paprastai skiriama 50 mg vieną kartą per parą 14 dienų kartu su lokaliomis protezus dezinfekuojančiomis priemonėmis.
Kitai gleivinių kandidamikozei, išskyrus lyties organų (žr. aukščiau), pvz., stemplės, neinvazinei bronchų ir plaučių infekcinei ligai, kandidurijai, gleivinės ir odos kandidamikozei ir t.t., gydyti paprastai efektyvi yra 50 mg per parą dozė vartojama 14‑30 parų.
Sergant ypač sunkia gleivinės kandidamikoze dozę galima padidinti iki 100 mg per parą.
3.   Tinea pedis, Tinea corporis, Tinea cruris, Tinea versicolor, ir Candida sukeltai odos infekcinei ligai gydyti rekomenduojama vartoti 50 mg dozę vieną kartą per parą. Vartojimo trukmė paprastai yra 2‑4 savaitės, bet Tinea pedis sukeltą infekcinę ligą gydyti gali prireikti 6 savaičių. Gydymo trukmė turi būti ne ilgesnė kaip 6 savaitės.
4.   Kandidemijai, išplitusiai kandidamikozei ir kitoms invazinėms kandidamikozėms gydyti pirmą parą paprastai vartojama 400 mg dozė, toliau per parą reikia gerti po 200 mg. Priklausomai nuo organizmo reakcijos į vaistą, dozę galima didinti ir vartoti 400 mg per parą. Gydymo trukmė priklauso nuo organizmo reakcijos į vaistą.
5a. Jei sergama kriptokokiniu meningitu ar kita kriptokokų sukelta infekcine liga, paprastai pirmąją parą reikia gerti 400 mg dozę, toliau — vieną kartą per parą 200‑400 mg. Kriptokokų sukeltos infekcinės ligos gydymo trukmė priklauso nuo organizmo reakcijos į vaistą ir grybelių jautrumo medikamentui, tačiau sergant kriptokokiniu meningitu preparatą vartoti reikia mažiausiai 6‑8 savaites.
5b. AIDS sergantiems pacientams baigus pirmaeilį gydymo kursą, kriptokokinio meningito pasikartojimo profilaktikai reikia kasdien išgerti po 100‑200 mg flukonazolio.
6.   Grybelių sukeliamos infekcinės ligos profilaktikai pacientams, kuriems dėl imuninės sistemos funkcijos nepakankamumo yra neutropenijos pavojus po citotoksinės chemoterapijos arba spindulinio gydymo, reikia vartoti 50‑400 mg vieną kartą per parą, atsižvelgiant į grybelių sukeliamos infekcijos pacientui atsiradimo pavojų. Pacientams, kuriems pavojus sirgti sistemine infekcine liga yra labai didelis, pvz., ligoniams, kuriems dažniau gali atsirasti sunki ar ilgalaikė neutropenija (pvz., jei atliekama kaulų čiulpų persodinimo operacija), rekomenduojama paros dozė yra 400 mg. Flukonazolį reikia pradėti vartoti keliomis dienomis anksčiau, nei tikimasi, kad prasidės neutropenija, ir tęsti dar 7 paras po to, kai neutrofilų skaičius kraujyje padidėja daugiau kaip 1000 ląstelių/mm3.
 
Vartojimas vaikams
 
Kaip ir gydant panašias suaugusių žmonių ligas, gydymo trukmė priklauso nuo paciento organizmo reakcijos į vaistą ir mikrobiologinio tyrimo. Per parą geriama viena flukonazolio dozė. Vaikams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, dozuojama pagal nurodymus skyrelyje ,,Pacientai, kurių inkstų veikla sutrikusi“.
 
Vyresni kaip 4 savaičių kūdikiai
Gleivinės kandidamikozei gydyti rekomenduojama dozė yra 3 mg/kg kūno svorio flukonazolio per parą. Kad organizme greičiau susidarytų pusiausvyrinė koncentracija, pirmąją parą galima vartoti įsotinamąją 6 mg/kg kūno svorio dozę.
Jei yra sisteminė kandidamikozė arba kriptokokų sukelta infekcinė liga, priklausomai nuo ligos sunkumo, rekomenduojama vartoti 6‑12 mg/kg kūno svorio per parą dozę.
Kandidamikozės profilaktikai pacientams, kuriems dėl imuninės sistemos funkcijos nepakankamumo yra neutropenijos pavojus po citotoksinės chemoterapijos ir spindulinio gydymo, atsižvelgiant į neutropenijos sunkumą ir trukmę (žr. ,,Vartojimas suaugusiems pacientams“), reikia vartoti 3‑12 mg/kg kūno svorio per parą.
Vaikams viršyti didžiausią paros dozę, t.y. 400 mg, draudžiama.
Nors flukonazolio vartojimas vaikams plačiai ištirtas, trūksta duomenų apie flukonazolio vartojimą lyties organų kandidamikozei gydyti jaunesniems kaip 16 metų vaikams. Tokiems pacientams vartoti preparato nerekomenduojama, išskyrus tuos atvejus, kai priešgrybelinis gydymas būtinas ir nėra kito tinkamo preparato.
 
4 savaičių ir jaunesni vaikai
Flukonazolis iš naujagimių organizmo išsiskiria lėtai. Pirmųjų dviejų gyvenimo savaičių laikotarpiu kas 72 valandas reikia vartoti tokią pačią dozę mg/kg kūno svorio, kokia nustatyta vyresniems vaikams. 2‑4 savaičių vaikams galima skirti tokią pačią dozę kas 48 valandas.
Pirmųjų dviejų gyvenimo savaičių laikotarpiu vartoti didesnės kaip 12 mg/kg kūno svorio dozės kas 72 valandos draudžiama. 2‑4 savaičių vaikams negalima vartoti didesnės kaip 12 mg/kg kūno svorio dozės kas 48 valandos.
Kad mažesnę kaip 10 mg dozę dozuoti būtų tiksliau, flukonazolį vaikams reikia vartoti tik ligoninėje ir priklausomai nuo vaiko būklės duoti gerti suspensiją arba infuzuoti į veną. Vartojant suspensiją reikia naudoti tinkamą dozavimo priemonę. Paruoštos suspensijos vėliau skiesti negalima.
 
Senyvi pacientai
Ligoniams, kurių inkstų veikla nesutrikusi, tinka įprastinė dozė. Pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi (kreatinino klirensas mažesnis kaip 50 ml/min.), reikia dozuoti taip, kaip nurodyta žemiau.
 
Pacientai, kurių inkstų veikla sutrikusi
Daugiausia nepakitusio flukonazolio šalinama su šlapimu. Jei vartojama vienkartinė dozė, jos keisti nereikia. Pacientams (taip pat ir vaikams), kurių inkstų veikla sutrikusi, vartojant kartotinas flukonazolio dozes, pirmą dieną reikia vartoti įprastą rekomenduojamą dozę (atsižvelgiant į indikacijas), toliau paros dozę reikia koreguoti pagal žemiau esančią lentelę.
 
 
Kreatinino klirensas (ml/min)
Rekomenduojama dozė procentais
>50
£50 (dializė neatliekama)
Reguliariai atliekama dializė
100%
50%
100% po kiekvienos dializės
 
 
4.3     Kontraindikacijos
 
Preparato draudžiama vartoti pacientams, kurių jautrumas flukonazoliui ar kitiems azolo grupės junginiams arba bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai yra padidėjęs. Flukonazoliu gydomiems pacientams draudžiama kartu vartoti terfenadiną arba cisapridą (žr. 4.5 skyrių).
 
4.4     Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės
 
Kai kuriems pacientams, ypač sergantiems gretutinėmis sunkiomis ligomis, pvz., AIDS ar vėžiu, flukonazolio vartojimo periodu rasti kraujo, kepenų, inkstų ir kitų biocheminių tyrimų rodmenų pokyčiai, tačiau ar jie klinikai reikšmingi ir ar susiję su preparato vartojimu, nežinoma.
Labai retai pacientams, sirgusiems sunkiomis gretutinėmis ligomis ir vartojusiems kartotinas flukonazolio dozes, po mirties nustatyti pažeidimai, įskaitant kepenų nekrozę. Šie pacientai kartu vartojo daug kitų preparatų, kurie žinomi, kaip galintys sukelti hepatotoksinį poveikį, ir (arba) sirgo gretutinėmis ligomis, taip pat galinčiomis sukelti kepenų nekrozę.
Ar toksinis poveikis kepenims priklauso nuo flukonazolio paros dozės, gydymo trukmės, paciento lyties ir amžiaus, nenustatyta. Toksinis poveikis kepenims paprastai išnyksta, nutraukus flukonazolio vartojimą.
Kadangi negalima paneigti priežastinio ryšio su flukonazolio vartojimu, pacientus, kuriems vartojant flukonazolį pakinta kepenų veiklos rodmenys, reikia nuolat sekti, ar nesivysto dar sunkesnis kepenų pažeidimas. Jei atsiranda klinikiniai kepenų ligos, kurią galėtų sukelti flukonazolis, požymiai ar simptomai, flukonazolio vartojimą būtina nutraukti.
Flukonazoliu gydomiems pacientams retais atvejais pasireiškė eksfoliacinė odos reakcija, pvz., Stivenso ir Džonsono sindromas bei toksinė epidermio nekrolizė. AIDS sergantys pacientai yra labiau linkę į sunkių daugelio vaistų sukeltų odos reakcijų atsiradimą.
Jei gydant paviršinę grybelių sukeltą infekcinę ligą pacientui atsirado bėrimas, kurį galėjo sukelti flukonazolis, preparato vartojimą reikia nutraukti.
Jei pacientams, sergantiems invazine ar sistemine grybelių sukelta infekcine liga, atsiranda išbėrimas, juos reikia atidžiai sekti, o atsiradus pūslėms ar daugiaformei eritemai, gydymą būtina nutraukti.
Retais atvejais, kaip ir vartojant kitus azolo junginius, gali vystytis anafilaksija.
 
4.5     Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika
 
Ar žemiau minima sąveika su vaistiniais preparatais susijusi su kartotinu flukonazolio vartojimu ar su vienkartine 150 mg flukonazolio doze iki šiol nenustatyta.
 
Rifampicinas
Vartojant flukonazolį kartu su rifampicinu, flukonazolio AUC sumažėjo 25%, o pusinės eliminacijos laikas sutrumpėjo 20%. Reikia apsvarstyti, ar nereikia didinti flukonazolio dozės pacientams, kartu vartojantiems rifampicino.
 
Hidrochlortiazidas
Farmakokinetinės sąveikos tyrimų sveikiems savanoriams, kurie daug kartų gėrė flukonazolį kartu su hidrochlortiazidu, duomenimis, plazmoje 40% padidėjo flukonazolio koncentracija. Remiantis šiais duomenimis, nebūtina keisti dozės pacientams, kurie gydomi diuretikais, tačiau į minėtus pokyčius gydytojas turėtų atsižvelgti.
 
Antikoaguliantai
Sąveikos tyrimų duomenimis sveikiems vyrams, kurie vartojo varfarino, flukonazolis ilgino protrombino laiką (12%). Remiantis patekusio į rinką vaisto tyrimo duomenimis, pastebėta, kad kaip ir vartojant kitus azolo grupės priešgrybelinius preparatus, kai kuriems pacientams, vartojusiems flukonazolį kartu su varfarinu, pasireiškė su ilgesniu protrombino laiku susijęs kraujavimas (kraujosruvos, kraujavimas iš nosies, virškinimo trakto, hematurija ir melena). Pacientams, vartojantiems kumarino grupės antikoaguliantų, reikia atidžiai sekti protrombino laiką.
 
Benzodiazepinai (trumpo veikimo)
Flukonazolis labai padidina išgerto midazolamo koncentraciją ir psichomotorinį poveikį. Šį poveikį labiau sustiprina geriamasis flukonazolis, nei intraveninis. Jei flukonazolio vartojantį pacientą būtina gydyti benzodiazepinais, reikia apsvarstyti, ar nereikėtų mažinti benzodiazepino dozę, pacientą būtina tinkamai sekti.
 
Sulfonilureos dariniai
Flukonazolis ilgina kartu su juo vartojamų sulfonilureos junginių (chlorpropamido, glibenklamido, glipizido bei tolbutamido) pusinės eliminacijos iš sveikų savanorių plazmos laiką. Pacientai, sergantys cukriniu diabetu, flukonazolį ir geriamuosius sulfonilureos junginius vartoti kartu gali, tačiau reikia prisiminti, kad gali dažniau pasireikšti hipoglikemija.
 
Fenitoinas
Vartojant kartu flukonazolį ir fenitoiną gali klinikai reikšmingai padidėti fenitoino koncentracija plazmoje. Jeigu abu vaistus būtina vartoti kartu, reikia dažnai tikrinti fenitoino koncentraciją plazmoje ir nustatyti tokią šio vaisto dozę, kuri plazmoje palaikys gydomąją koncentraciją.
 
Geriamieji kontraceptikai
Buvo atlikti dveji kinetikos tyrimai, kurių metu buvo vartojami kombinuoti geriamieji kontraceptikai ir kartotinos flukonazolio dozės. 50 mg flukonazolio dozė reikšmingo poveikio hormonų koncentracijai nedarė, tačiau vartojant 200 mg per parą dozę, didėjo etinilestradiolio ir levonorgestrelio AUC atitinkamai 40% ir 24%. Mažai tikėtina, kad kartotinai vartojamos tokios flukonazolio dozės gali turėti įtakos kombinuotų geriamųjų kontraceptikų veiksmingumui.
 
Endogeniniai hormonai
Vartojant 50 mg per parą flukonazolio dozę, endogeninių hormonų koncentracija moterims nesutriko. Sveikiems vyrams 200‑400 mg flukanozolio paros dozė pastebimos įtakos endogeninių steroidų kiekiui ir reakcijai į AKTH stimuliavimą nedarė.
 
Ciklosporinas
Farmakokinetinės sąveikos tyrimai, atlikti pacientams, kuriems persodinti inkstai, parodė, kad 200 mg flukonazolio paros dozė jų organizme šiek tiek didina ciklosporino koncentraciją. Tačiau kito tyrimo, kuriame dalyvavo pacientai po kaulų čiulpų transplantacijos, duomenimis flukonazolis, vartojamas daugkartinėmis 100 mg paros dozėmis, poveikio ciklosporino koncentracijai kraujyje nesukėlė. Flukonazolį vartojančių pacientų kraujyje rekomenduojama sekti ciklosporino koncentraciją.
 
Teofilinas
Sąveikos tyrimų, kurių metu flukonazolio poveikis buvo lygintas su placebo poveikiu, duomenimis, 14 parų, kiekvieną parą vartojant po 200 mg flukonazolio, teofilino vidutinis plazmos klirensas sumažėjo 18%. Pacientus, kurie vartoja didelę teofilino dozę ir kuriems dėl kitokių priežasčių gali atsirasti toksinis teofilino poveikis, gydant flukonazoliu reikia sekti ir, atsiradus teofilino toksinio poveikio simptomų, tinkamai koreguoti gydymą.
 
Terfenadinas
Kadangi pacientams, kurie kartu su kitais azolo grupės priešgrybeliniais preparatais vartojo terfenadiną, dėl pailgėjusio QTc intervalo atsirado sunkių širdies ritmo sutrikimų, buvo atlikti sąveikos tyrimai. Vieno tyrimo metu, vartojant 200 mg flukonazolio paros dozę, QTc intervalas nepailgėjo. Kito tyrimo, kurio metu pacientai gėrė 400 mg ar 800 mg paros dozę, duomenimis, 400 mg arba dauginės flukonazolio paros dozės reikšmingai padidino kartu vartojamo terfenadino koncentraciją plazmoje. Pacientams, kartu vartojusiems flukonazolį ir terfenadiną, pasireiškė pavieniai palpitacijos, tachikardijos, galvos svaigimo ir krūtinės skausmo atvejai, kurių ryšys su vartojamų preparatų sukeliamu nepageidaujamu poveikiu ir gretutinėmis sveikatos būklėmis yra neaiškus. Kadangi tokia sąveika gali būti pavojinga, vartoti terfenadino kartu su flukonazoliu nerekomenduojama (žr. 4.3 skyrių).
 
Cisapridas
Pacientams, kurie vartojo flukonazolį kartu su cisapridu, dažniau pasireiškė širdies sutrikimų, pvz., torsades de pointes. Daugeliu atvejų šie pacientai buvo linkę į aritmijas arba sirgo sunkiomis gretutinėmis ligomis, todėl šių reiškinių ryšys su galima flukonazolio ir cisaprido sąveika neaiškus. Kadangi tokia sąveika gali būti pavojinga, pacientams, gydomiems flukonazoliu, cisapridą vartoti draudžiama (žr. 4.3 skyrių).
 
Zidovudinas
Dviejų sąveikos tyrimų duomenimis, kartu su flukonazoliu vartojamo zidovudino koncentracija plazmoje padidėjo, tikriausiai dėl sumažėjusio zidovudino metabolizmo ir virtimo į pagrindinį metabolitą. Vieno tyrimo metu AIDS sergantiems ligoniams ir pacientams, kuriems yra su AIDS susijęs kompleksas, nustatyta zidovudino koncentracija kraujyje prieš pradedant vartoti flukonazolio ir po 15 parų pastarojo medikamento 200 mg paros dozės vartojimo. Zidovudino AUC žymiai padidėjo (20%). Antro atsitiktinės imties, dviejų periodų tyrimo, atlikto kryžminiu būdu, metu tirta zidovudino koncentracija ŽIV infekuotų pacientų organizme. Tyrimo metu pacientai du kartus po 7 paras (po 7 parų buvo daroma 21 paros pertrauka) kas aštuonias valandas vartojo po 200 mg zidovudino arba kartu su 400 mg flukonazolio paros doze, arba be jo. Kartu vartojant flukonazolį, zidovudino AUC žymiai padidėjo (74%). Jeigu pacientas gydomas kartu šiais preparatais, būtina stebėti, ar neatsirado su zidovudino vartojimu susijusių nepageidaujamų reakcijų.
 
Rifabutinas
Nustatyta flukonazolio ir rifabutino sąveika, dėl kurios serume padidėjo rifabutino koncentracija. Pacientams, kurie vartojo kartu flukonazolį ir rifabutiną, pasireiškė uveitas. Pacientus, gydomus kartu rifabutinu ir flukonazoliu, reikia atidžiai stebėti.
 
Takrolimas
Pastebėta, kad flukonazolio vartojant kartu su takrolimu atsiranda sąveika, dėl kurios padidėja takrolimo koncentracija kraujo serume. Pacientams, kurie kartu vartojo flukonazolį ir takrolimą, pasireiškė toksinis poveikis inkstams. Takrolimą ir flukonazolį kartu vartojančius pacientus reikia atidžiai sekti.
 
Flukonazolį vartojant kartu su astemizoliu ar kitais preparatais, kuriuos metabolizuoja citochromo P450 sistema, gali padidėti minėtų preparatų koncentracija serume. Dėl informacijos stokos, kartu su šiais preparatais vartoti flukonazolį reikia atsargiai. Pacientą reikia atidžiai stebėti.
Sąveikos tyrimų duomenimis maistas, cimetidinas, antacidiniai preparatai arba viso kūno švitinimas radioaktyviaisiais spinduliais dėl kaulų čiulpų persodinimo klinikai reikšmingai neslopina geriamojo flukonazolio absorbcijos.
 
Gydytojas turi įvertinti, kad galima sąveika ir su kitais vaistiniais preparatais, nors tyrimai su jais ir neatlikti.
 
4.6     Nėštumo ir žindymo laikotarpis
 
Nėščioms moterims gerai kontroliuojamų tyrimų atlikta nepakankamai. Pranešama, kad naujagimiams, kurių motinos 3 ir daugiau mėnesių vartojo flukonazolį didelėmis dozėmis (400‑800 mg per parą) nuo kokcidioidomikozės, nustatyta daugybinių įgimtų apsigimimų. Flukonazolio ir šių reiškinių ryšys neaiškus. Todėl draudžiama vartoti flukonazolį nėštumo metu, o vaisingo amžiaus moterys turi naudoti veiksmingą kontracepcijos metodą gydymo metu.
 
Flukonazolio patenka į motinos pieną, kur jo koncentracija būna panaši į tokią, kuri būna kraujo plazmoje, todėl žindymo laikotarpiu preparato vartoti nerekomenduojama.
 
4.7     Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus
 
Gydymo flukonazoliu patirtis rodo, kad jo vartojant gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus sutrikti neturėtų.
 
4.8     Nepageidaujamas poveikis
 
Dažniausiai flukonazolis yra gerai toleruojamas. Žemiau išvardytas klinikinių tyrimų metu dažniausiai pasireiškęs nepageidaujamas poveikis, susijęs su flukonazolio vartojimu.
 
Centrinės ir periferinės nervų sistemos sutrikimai
Galvos skausmas.
 
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Bėrimas.
 
Virškinimo trakto sutrikimai
Pilvo skausmas, viduriavimas, vidurių pūtimas, pykinimas.
 
Kai kuriems pacientams, ypač sergantiems sunkiomis gretutinėmis ligomis, pvz., AIDS ar vėžiu, gydymo flukonazoliu ir lyginamuoju preparatu periodu pakito inkstų ir kepenų funkcijos bei kraujo tyrimų rodmenys, tačiau klinikinė šio reiškinio reikšmė ir ryšys su medikamentų vartojimu lieka neaiškus (žr. 4.4 skyrių).
 
Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai
Toksinis poveikis kepenims, įskaitant retus mirties atvejus bei šarminės fosfatazės, bilirubino, SGOT ir SGPT koncentracijos padidėjimą.
 
Be to, vaistiniam preparatui patekus į rinką, pasireiškė šie nepageidaujami reiškiniai.
 
Centrinės ir periferinės nervų sistemos sutrikimai
Galvos svaigimas, traukuliai.
 
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Alopecija, eksfoliacinis odos pažeidimas, įskaitant Stivenso ir Džonsono sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę.
 
Virškinimo trakto sutrikimai
Dispepsija, vėmimas.
 
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Leukopenija, įskaitant neutropeniją ir agranulocitozę, trombocitopeniją.
 
Imuninės sistemos sutrikimai
Anafilaksija, įskaitant angioedemą, veido edemą, niežėjimą.
 
Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai
Kepenų nepakankamumas, hepatitas, kepenų ląstelių nekrozė, gelta.
 
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
Hipercholesterolemija, hipertrigliceridemija, hipokaliemija.
 
Jutimai
Skonio pakitimai.
 
4.9     Perdozavimas
 
Nustatyta flukonazolio perdozavimo atvejų. Kartą 42 metų ŽIV užsikrėtusiam pacientui, išgėrus 8200 mg flukonazolio, prasidėjo haliucinacijos ir atsirado paranojai būdingas elgesys, nepatikslintas gydančio gydytojo. Ligonis buvo paguldytas į ligoninę ir per 48 valandas jo būklė sunormalėjo.
 
Perdozavus tinka simptominis ir palaikomasis gydymas, jeigu reikia, galima išplauti skrandį.
 
Didžioji dalis flukonazolio išsiskiria su šlapimu, todėl vaisto eliminaciją skatina intensyvi diurezė. Trijų valandų kraujo dializė maždaug 50% sumažina flukonazolio koncentraciją kraujo plazmoje.
 
 
5.       FARMAKOLOGINĖS savybės
 
5.1     Farmakodinaminės savybės
 
Farmakoterapinė grupė – sisteminio poveikio vaistai nuo grybelių, ATC kodas – J02A C01
 
Daugelio tyrimų su gyvūnais duomenimis, flukonazolis sukelia nestiprų farmakologinį poveikį. Nustatytas nežymus pentobarbitono sukeliamo miego laiko pailgėjimas pelėms (preparato sugirdžius), anestezuotoms katėms preparato suleidus į veną padidėjo vidutinis arterinis kraujospūdis, kraujo spaudimas kairiajame skilvelyje bei padažnėjo širdies susitraukimai. Didelės preparato koncentracijos sukėlė žiurkių kiaušidžių aromatazės slopinimą. 28 dienas vartojant 50 mg flukonazolio per parą vyrų testosterono ar vaisingų moterų steroidų koncentracija serume reikšmingai nepakito. 200‑400 mg flukonazolio paros dozė sveikų vyrų organizme klinikai reikšmingo poveikio endogeninių steroidų koncentracijai arba reakcijai į AKTH stimuliavimą nedarė. Sąveikos su antipirinu tyrimų duomenims viena ar daugkartinės 50 mg flukonazolio dozės antipirino metabolizmo nekeičia.
 
Veikimo būdas
 
Flukonazolis yra triazolo junginys, slopinantis grybelių dauginimąsi. Jis specifiškai slopina grybelių ergosterolio sintezę, todėl sutrinka ląstelių sienelės sintezė. Flukonazolis yra labai specifiškas grybelių citrochromo P450 sistemos fermentams.
 
Skiriamosios mikroorganizmų jautrumo ribos
 
Rekomenduojamos šios MSK (minimalios slopinančios koncentracijos) ribos, atskiriant jautrius nuo vidutinio jautrumo ir vidutinio jautrumo nuo atsparių mikroorganizmų (NCCLS rekomendacijos):
 
Jautrūs (J) £ 8 mg/l.
Vidutinio jautrumo (VJ) 16‑32 mg/l.
Atsparūs (A) ³ 64 mg/l.
 
Antimikrobinis poveikis
 
Geriamas ir į veną injekuojamas flukonazolis buvo veiksmingas įvairiuose gyvūnams grybelių sukeltuose infekcinių ligų modeliuose. Nustatytas efektyvumas prieš įvairias oportunistines mikozes, pvz., Candida rūšių sukeltas infekcines ligas, įskaitant sisteminę kandidozę gyvūnams, kurių imuninės sistemos funkcija nepakankama; Cryptococcus neoformans, įskaitantintrakranijinę infekcinę liga; Microsporum ir Trichophyton rūšis. Tyrimų su gyvūnais metu flukonazolis taip pat buvo veiksmingas gydant endemines mikozes, įskaitant Blastomyces dermatitides sukeltas infekcines ligas; Coccidioides immitis, įskaitant intrakranijinę infekciją ir Histoplasma capsulatum gyvūnams, kurių imuninės sistemos funkcija normali arba sutrikus. Yra pranešimų apie superinfekciją Candida padermėmis, kitokiomis nei C. albicans, kurioms būdingas pirminis atsparumas flukonazoliui (pvz., Candida krusei). Šiuo atveju reikia skirti kitą priešgrybelinį gydymą.
 
5.2     Farmakokinetinės savybės
 
Suleisto į veną arba išgerto flukonazolio farmakokinetika yra panaši. Išgertas flukonazolis gerai absorbuojasi ir jo koncentracija plazmoje (ir sisteminis biologinis prieinamumas) sudaro daugiau kaip 90% koncentracijos, kuri susidaro preparato suleidus į veną. Maistas nekeičia vaisto absorbcijos iš virškinimo trakto. Jei flukonazolio išgeriama nevalgius, didžiausia koncentracija plazmoje susidaro po 0,5‑1,5 valandos, pusinės eliminacijos laikas yra apie 30 valandų. Koncentracija plazmoje yra proporcinga dozei. 90% pusiausvyrinės koncentracijos susidaro 4‑5 dieną preparato geriant kasdien po vieną dozę.
Pirmąją parą išgėrus įsotinamąją dozę, kuri yra dvigubai didesnė už įprastinę paros dozę, vaisto koncentracija, atitinkanti 90% pastovios preparato koncentracijos plazmoje, susidaro per 2 paras. Tariamasis pasiskirstymo tūris atitinka bendrą vandens kiekį organizme. Prie plazmos baltymų prisijungia tik nedidelis kiekis flukonazolio (11‑12%).
Flukonazolis gerai pasiskirsto visuose organizmo skysčiuose. Jo koncentracija seilėse ir skrepliuose yra panaši kaip plazmoje. Pacientams, sergantiems grybelių sukeltu meningitu, flukonazolio koncentracija smegenų skystyje atitinka maždaug 80% preparato koncentracijos plazmoje.
Flukonazolio koncentracija raginiame odos sluoksnyje, epidermyje, dermoje bei prakaitą išskiriančiose liaukose būna didesnė negu plazmoje. Flukonazolis kaupiasi raginiame odos sluoksnyje. Vieną kartą per parą geriant 50 mg flukonazolio, po 12 parų jo koncentracija raginiame odos sluoksnyje būna 73 mikrogramų/g, o praėjus 7 paroms po vartojimo nutraukimo – 5,8 mikrogramų/g.
Daugiausia flukonazolio šalinama pro inkstus ir apie 80% išgertos dozės šalinama su šlapimu nepakitusio. Vaisto klirensas yra proporcingas kreatinino klirensui. Kraujyje cirkuliuojančių metabolitų nenustatyta.
Dėl ilgo pusinės eliminacijos laiko makšties kandidamikozei gydyti pakanka vienkartinės dozės, o kitoms ligoms gydyti flukonazolio galima gerti vieną kartą per parą.
 
Farmakokinetika vaikų organizme
 
Farmakokinetikos vaikų organizme duomenys
 
 
Tiriamųjų amžius
Dozė (mg/kg kūno svorio)
Pusinės eliminacijos laikas
(valandomis)
AUC
(µg.val./ml)
11 dienų–11 mėnesių
Vienkartinė 3 mg/kg kūno svorio dozė i.v.
23
110,1
9 mėnesiai‑13 metų
Vienkartinė geriamoji 2 mg/kg kūno svorio dozė
25,0
94,7
9 mėnesiai‑13 metų
Vienkartinė geriamoji 8 mg/kg kūno svorio dozė
19,5
362,5
5 metai‑15 metų
Daugkartinė geriamoji 2 mg/kg kūno svorio dozė
17,4*
67,4
5 metai‑15 metų
Daugkartinė geriamoji 4 mg/kg kūno svorio dozė
15,2*
139,1
5 metai‑15 metų
Daugkartinė geriamoji 8 mg/kg kūno svorio dozė
17,6*
196,1
5 metai‑ 15 metų
Daugkartinė
3 mg/kg kūno svorio dozė i.v.
15,5
41,6
*Nustatyta paskutinę dieną
 
Prieš laiką gimusiems 28 savaičių naujagimiams flukonazolio 6 mg/kg kūno svorio buvo vartojama į veną kas trečią parą daugiausiai penkias paras, kol prieš laiką gimęs naujagimis buvo intensyvios priežiūros palatoje. Vidutinis pusinės eliminacijos laikas pirmą parą buvo 74 (44‑185) valandos, septintą parą sumažėjo ir buvo 53 (30‑131) valandos ir 13 parą buvo 47 (27‑68) valandos.
Plotas, kurį koordinačių sistemoje riboja flukonazolio koncentracijos ir laiko kreivė, pirmą parą buvo 271 (173‑385) µg.val./ml, 7 parą padidėjo ir vidutiniškai buvo 490 (292‑734) µg.val./ml, o 13 parą sumažėjo ir buvo vidutiniškai 360 (167‑566) µg.val./ml.
Pasiskirstymo tūris pirmą parą buvo 1183 (1070‑1470) ml/kg, 7 parą padidėjo ir vidutiniškai buvo 1184 (510‑2130) ml/kg, o 13 parą – 1328 (1040‑1680) ml/kg.
 
5.3     Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys
 
Toksinis poveikis dauginimosi funkcijai. Vartojant 25‑50 mg/kg kūno svorio flukonazolio dozę padaugėjo vaisiaus anatominių apsigimimų (didesnis šonkaulių skaičius, inkstų geldelių išsiplėtimas) ir vėlavo kaulėjimas. Vartojant 80‑320 mg/kg kūno svorio dozę (maždaug 20‑60 kartų didesnę dozę už rekomenduojamą žmogui), padažnėjo žiurkių embrionų žuvimas ir vaisių apsigimimų, įskaitant šonkaulių skaičiaus padidėjimą, ,,vilko“ gomurį ir galvos bei snukio kaulėjimo sutrikimus. Šis poveikis susijęs su estrogenų sintezės žiurkėms slopinimu ir estrogenų kiekį mažinančiu poveikiu vaikingoms žiurkėms, organogenezės ir jauniklių atsivedimo metu.
Kancerogeninis poveikis. 24 mėnesius žiurkėms ir pelėms vartojant 2,5, 5 arba 10 mg/kg kūno svorio per parą dozę, flukonazolis kancerogeninio poveikio nesukėlė. Žiurkių patinėliams, gavusiems 5 ir 10 mg/kg kūno svorio per parą dozę dažniau pasireiškė kepenų ląstelių adenomos.
Mutageninis poveikis. Flukonazolis, esant aktyvintam arba neaktyvintam metabolizmui, keturioms S. typhimurium padermėms ir pelės limfomos L5178Y sistemai mutageninio poveikio nesukėlė. Citogeninio tyrimų in vivo (pelių kaulų čiulpų ląstelėms po flukonazolio pavartojimo) ir in vitro (su žmogaus limfocitais, esant flukonazolio ekspozicijai iki 1000 mikrogramų/ml) metu duomenų apie chromosomų mutacijas negauta.
Poveikis vaisingumui. Flukonazolis, vartojamas 5, 10 arba 20 mg/kg kūno svorio geriamomis arba 5, 25 arba 75 mg/kg kūno svorio parenterinėmis dozėmis, nesukėlė poveikio žiurkių patinų ir patelių vaisingumui, nors vartojant didesnę kaip 20 mg/kg kūno svorio dozę vėlavo jauniklių atsivedimo pradžia. Perinataliniu laikotarpiu žiurkėms į veną injekavus 20 ar 40 mg/kg kūno svorio preparato dozę, gimdymas buvo sunkus ir ilgesnis, 5 mg/kg kūno svorio dozė tokių pokyčių nesukėlė. Poveikis jauniklių atsivedimui, vartojant preparato šiomis dozėmis, yra toks: dažniau gimė negyvagimiai ir sumažėjo jauniklių išgyvenamumas. Didelių flukonazolio dozių poveikis žiurkių jauniklių atsivedimui yra susijęs su rūšiai specifiniu estrogenų sintezės slopinimu. Tokių hormonų pokyčių moterims, vartojusioms flukonazolį, nenustatyta.
 
 
6.       farmacinė informacija
 
6.1     Pagalbinių medžiagų sąrašas
 
Kapsulės turinys
 
Laktozės monohidratas
Kukurūzų krakmolas
Koloidinis bevandenis silicio dioksidas
Magnio stearatas
Natrio laurilo sulfatas
 
Kapsulė
 
Želatina
Dažai (E131)
Eritrosinas (E127)
Titano dioksidas (E171)
 
Rašalas
 
Šelakas
Propilenglikolis
Juodasis geležies oksidas (E172)
 
6.2     Nesuderinamumas
 
Duomenys nebūtini.
 
6.3     Tinkamumo laikas
 
2 metai
 
6.4     Specialios laikymo sąlygos
 
Laikyti gamintojo pakuotėje.
 
6.5     Pakuotė ir jos turinys
6.3     Tinkamumo laikas
 
2 metai
 
6.4     Specialios laikymo sąlygos
 
Laikyti gamintojo pakuotėje.
 
6.5     Pakuotė ir jos turinys
 
Lizdiniai lakštai iš vienos pusės padengti nepermatoma beveik balta PVC plėvele (iš vidaus pagal reikalavimus padengti PVdC), o iš kitos pusės aliuminio folija.
Kartoninė dėžutė, kurioje yra lizdinių lakštų. Dėžutėje yra 1, 2, 4, 6, 7, 12 arba 28 kapsulės.
 
6.6     Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu bei jo likučių naikinimo instrukcija
 
Specialių reikalavimų nėra.
 
 
7.       REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJAS
 
Ranbaxy (UK) Limited
95, Park Lane
Mayfair
London W1K 7TE
Jungtinė Karalystė
 
 
8.       REGISTRAVIMO LIUDIJIMO numeris
LT/1/04/0153/006 (N1)
LT/1/04/0153/007 (N2)
LT/1/04/0153/008 (N4)
LT/1/04/0153/009 (N6)
LT/1/04/0153/010 (N7)
LT/1/04/0153/011 (N12)
LT/1/04/0153/012 (N28)
 
 
9.       pirmoJO REGISTRAVIMO arba perregistravimo data
2004-12-16
 
 
10.     teksto peržiūros data
2004-12-30
 

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7