Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

FLUDARA 10MG PLĖV.DENGT. TAB. N15

Vaistai
  Gamintojas:
SCHERING-PLOUGH

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Fludara 10 mg plėvele dengtos tabletės
Fludarabino fosfatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą .
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Fludara ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Fludara
3. Kaip vartoti Fludara
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Fludara
6. Kita informacija

1. KAS YRA FLUDARA IR KAM JIS VARTOJAMAS

Vaisto savybės
Visos organizmo ląstelės dauginasi dalijimosi būdu. Dėl to ląstelės genetinė medžiaga (DNR) kopijuojama ir atgaminama. Fludara veikia slopindama naujos DNR gamybą. Patekęs į vėžio ląstelę, šis vaistas stabdo naujų jo ląstelių augimą. Nustatyta, kad Fludara ypač gerai veikia kai kurias baltųjų kraujo kūnelių vėžio rūšis.

Šiose vėžio rūšyse suaktyvėja nenormalių limfocitų gamyba ir įvairiose kūno vietose pradeda didėti limfmazgiai. Nenormalių limfocitų veikla yra sutrikusi arba jie per jauni (nesubrendę), kad galėtų kovoti su ligomis. Kai nenormalių limfocitų yra labai daug, kaulų čiulpuose (kur susidaro dauguma naujų kraujo ląstelių) jie nuslopina sveikas kraujo ląsteles. Kai sveikų kraujo ląstelių nepakanka, gali prasidėti infekcinės ligos, mažakraujystė, atsirasti kraujosruvų, prasidėti kraujavimas ar net sutrikti organų veikla.

Dėl ko vartojamas Fludara (Indikacijos)
Fludara tabletės vartojamos B ląstelių lėtinei limfocitinei leukemijai (LLL) gydyti. Pradiniam gydymui Fludara tabletės turi būti skiriamos ligoniams, jeigu liga pažengusi, kai yra ligai būdingi simptomai arba požymiai, kad liga progresuoja.
Tai baltųjų kraujo kūnelių, vadinamų limfocitais, piktybinė liga.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FLUDARA

Fludara vartoti draudžiama:
- jeigu esate nėščia ar žindote kūdikį (išskyrus neabejotinai būtinus atvejus).
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Fludara medžiagai.
- jei labai sutrikusi inkstų veikla.
- jei sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių skaičius dėl jų irimo (dekompensuota hemolizinė anemija).

Specialių atsargumo priemonių reikia jeigu yra:

Poveikis centrinei nervų sistemai
Kai ūmine leukemija sergantys ligoniai buvo gydomi keturis kartus didesnėmis dozėmis negu rekomenduojama lėtinei limfocitinei leukemijai (LLL) gydyti, trečdaliui iš jų pasireiškė negrįžtamas toksinis poveikis centrinei nervų sistemai – jie apako, ištiko koma ar net mirtis po 3 – 8 savaičių nuo paskutinės dozės. Toks poveikis tik retai (koma, traukuliai ir sujaudinimas) arba nedažnai (sumišimas) pasireiškė ligoniams, sergantiems LLL ar nedidelio laipsnio NHL ir gydomiems rekomenduojamomis Fludara dozėmis. Remiantis patirtimi po produkto registravimo, poveikis centrinei nervų sistemai pasireikšdavo anksčiau ar vėliau nei klinikiniuose tyrimuose. Pasakykite gydytojui apie visus neįprastus simptomus. Ilgo gydymo Fludara poveikis centrinei nervų sistemai nežinomas.

Bloga sveikatos būklė
Pasakykite gydytojui jeigu Jūs nesijaučiate labai gerai, nes gydytojas turės atidžiai apsvarstyti gydymo Fludara naudą ir galimas profilaktines priemones. Tai ypač svarbu jei Jūsų kaulų čiulpų veikla yra sutrikusi arba Jūs esate imlus infekcijoms.

Kaulų čiulpų slopinimas
Normalių kraujo ląstelių skaičius taip pat gali sumažėti, todėl gydant reguliariai bus tiriamas jūsų kraujas. Suaugusiems ligoniams buvo nustatyta keletas visų tipų kraujo ląstelių smarkaus sumažėjimo atvejų, kartais sukeliančių mirtį. Tai gali atsitikti nepriklausomai nuo to ar Jūs buvote gydytas Fludara ar ne. Jei pastebite neįprastas mėlynes, pernelyg didelį kraujavimą po traumos ar jei Jums atrodo, kad Jūs užsikrečiate daugeliu infekcijų, pasakykite gydytojui.

Ligos progresavimas
Pastebėta, kad lėtinė limfocitinė leukemija (LLL) dažniausiai progresuoja ir transformuojasi (pvz., pasireiškia Richter sindromas).

Kraujo produktų perpylimas
Fludara gydomiems ligoniams, kuriems buvo perpilta neapšvitinto kraujo, pasitaikė perpylimo sukelta „transplantato prieš šeimininką“ liga. Dažnai ši reakcija buvo mirtina. Jei Jums reikia perpilti kraują, o esate gydomas ar buvote gydytas Fludara, tam, kad sumažinti riziką, pasakykite tai gydytojui, kuris pasirūpins, kad Jums perpiltų tik apšvitinto kraujo.

Odos vėžys
Kai kuriems ligoniams, gydomiems Fludara ar po gydymo juo, buvo nustatytas anksčiau buvusio odos vėžio pablogėjimas ar paūmėjimas, taip pat naujai pasireiškusi ši liga.

Naviko irimo sindromas
Jei liga labai sunki, organizmas gali nepajėgti pašalinti nereikalingų medžiagų, kurios susidaro Fludara ardant ląsteles. Dėl to organizmas gali netekti daug vandens, sutrikti inkstų arba širdies veikla. Gydytojai tai žino ir gali jums paskirti kitų vaistų, kad išvengtumėte šių reiškinių.

Autoimuniniai reiškiniai
Gydant Fludara arba po gydymo juo yra pasitaikę gyvybei pavojingų ir net mirtinų autoimuninių reiškinių. Jūsų gydytojas atidžiai stebės ar Jūs neturite autoimuninių reiškinių požymių, ypač
hemolizės.

Sutrikusi inkstų veikla
Jei yra nustatyta, kad Jūsų inkstų veikla yra sutrikusi, šio vaisto Jums gali būti duodama sumažintomis dozėmis.

Senyvi ligoniai
Jei Jums daugiau kaip 75 metai, Fludara bus skiriama atsargiai.

Kontracepcija
Vaisingo amžiaus vyrai ir moterys visą gydymo laikotarpį ir bent 6 mėnesius po gydymo turi naudoti patikimas apsaugos nuo nėštumo priemones.

Vakcinacija
Pasitarkite su gydytoju kokių skiepų Jums gali prireikti, nes gydant ir po gydymo Fludara gyvųjų skiepų (vakcinų) reikia vengti.

Kartotinis gydymas po pradinio gydymo Fludara
Jei inkstų veikla sutrikusi, galima gydyti mažesnėmis vaisto dozėmis.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Fludara medžiagas
Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kitų vaistų vartojimas
Šio vaisto negalima vartoti kartu su kitu vaistu, vadinamu pentostatinu (deoksikoformicinu).

Fludara veiksmingumą gali mažinti vaistai, į kurių sudėtį įeina dipiridamolio ar panašių medžiagų.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Fludara negalima vartoti nėštumo laikotarpiu, nes tai gali sukelti žalą vaisiui.

Fludara gydymo metu reikia liautis žindyti kūdikį.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Fludara gali sutrikdyti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, nes pasireiškia nuovargis, silpnumas, regėjimo sutrikimai, sumišimas, sujaudinimas, traukuliai. Nepakankama miego trukmė, individualus jautrumas ir dozavimas gali ypatingai susilpninti reakcijas.3. KAIP VARTOTI FLUDARA

Vartokite Fludara prižiūrint kvalifikuotam gydytojui, kuris yra patyręs vėžio (priešnavikinės) terapijos srityje.
Dozė, kurią Jūs vartojate ar kurią vartosite priklauso nuo Jūsų dydžio. Ji kinta su Jūsų kūno paviršiaus plotu. Tai matuojama kvadratiniais metrais (m2), ir nustatoma pagal ūgį ir svorį.

Rekomenduojamoji dozė yra 40 mg/m2 kūno paviršiaus ploto.

Gydytojas paskaičiuos individualią dozę Jums, kurią reikėtų gerti vieną kartą per parą 5 dienas iš eilės.
Toks 5 dienų gydymo kursas bus kartojamas kas 28 dienas tol, kol gydytojas nuspręs, kad pasiektas geriausias gydomasis poveikis (paprastai po 6 ciklų).

Fludara tabletes galima vartoti ir nevalgius, ir pavalgius. Rykite tabletes užgerdami trupučiu vandens. Tablečių nekramtykite ir nelaužykite.

Jei Jums sutrikusi inkstų veikla, Jums bus dozė mažinama ir reguliariai tiriamas kraujas.

Kaip elgtis su Fludara
Kadangi Fludara, kaip ir kiti vaistai nuo vėžio, yra nuodinga, reikia laikytis specialių saugos taisyklių. Klauskite gydytojo.

Tablečių negalima liesti nėščioms moterims.

Kur dėti nesuvartotas tabletes
Jei gydytojo sprendimu gydymas nutraukiamas, nesuvartotas tabletes grąžinkite, kad jos būtų tinkamai sunaikintos.
Pavartojus per didelę Fludara dozę
Nevartokite tablečių daugiau, negu gydytojas paskyrė. Jei vaisto perdozuota, kreipkitės į gydytoją. Jis pasakys, ką daryti.

Pamiršus pavartoti Fludara
Jei užmiršote laiku išgerti vaisto arba jo išgėrę vėmete, klauskite gydytojo, ką daryti. Dvigubos dozės vartoti negalima.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Fludara, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač sunkų ar ilgai trunkantį, ar pakito Jūsų svekatos būklė ir Jūs manote, kad tai susiję su Fludara vartojimu, pasakykite gydytojui.

Jei Jūs abejojate dėl žemiau išvardytų šalutinių reakcijų, paprašykite, kad jas paaiškintų gydytojas. Taip pat, jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Toliau pateikiame galimą šalutinį poveikį pagal jo paveikiamas kūno dalis ir dažnumą naudodami tokias kategorijas:

Labai dažni: ≥1/10.
Dažni: nuo ≥1/100 iki <1/10.
Nedažni: nuo ≥1/1 000 iki <1/100.
Reti: nuo ≥1/10 000 iki <1/1 000.

Remiantis Fludara vartojimo patirtimi, dažniausi šalutiniai reiškiniai, nors ir nebūtinai sukelti Fludara, yra infekcijos, iš jų ir pneumonija, kraujo ląstelių gamybos sumažėjimas (mielosupresija), kosulys, karščiavimas, nuovargis, silpnumas, pykinimas, vėmimas ir viduriavimas. Fludara gydomiems ligoniams pasitaiko sunkių oportunistinių infekcijų. Pasitaikė rimtų šalutinių reiškinių pasibaigusių mirtimi.

Toliau pateiktoje lentelėje parodyti šalutiniai reiškiniai pagal MedDRA (Medicininė duomenų bazė) organų sistemų klases. Reiškinių dažnis nustatytas pagal klinikinių tyrimų rezultatus neatsižvelgiant į jų priežastinį ryšį su Fludara. Retos šalutinės reakcijos dažniausiai pastebėtos po registracijos vaistui patekus į rinką.

Organų sistemų klasė
MedDRA 8.0 v.
Labai dažni
≥ 1/10
Dažni
nuo ≥1/100 iki <1/10
Nedažni
nuo ≥1/1000 iki <1/100
Reti
nuo ≥1/10 000 iki
<1/1000

Infekcijos ir infestacijos
Infekcijos/oportunistinės infekcijos (kaip latentinių virusų suaktyvėjimas, pvz. Herpes zoster virus, Epstein-Barr-Virus, progresuojančioji daugiažidininė leukoencefalopatija), pneumonijaLimfosproliferacinis sutrikimas (susijęs su EBV)

Gerybiniai, piktybiniai ir nepatikslinti navikai (tarp jų cistos ir polipai)

Mielodisplastinis sindromas ir ūminė mieloleukemija (daugiausia susiję su gydymu akilinančiais vaistais, topoizomerazės inhibitoriais arba švitinimu (iki gydymo Fludara, kartu su juo arba vėliau))
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Neutropenija, anemija, trombocitopenija
Mielosupresija
Imuninės sistemos sutrikimaiAutoimuninis sutrikimas (įskaitoma ir autoimuninė hemolizinė anemija,
trombocitopeninė purpura, pemfigus, Evanso sindromas, įgyta hemofilija) Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Anoreksija
Navikų irimo sindromas (įskaitomas inkstų nepakankamumas, hiperkalemija, metabolinė acidozė, hematurija, uratinė kristalurija, hiperurikemija, hiperfosfatemija, hipokalcemija)Nervų sistemos sutrikimai

Periferinė neuropatija
Sumišimas
Sujaudinimas, traukuliai, koma

Akių sutrikimai

Regėjimo sutrikimas

Regos nervo uždegimas, optinė neuropatija, apakimas

Širdies sutrikimai
Širdies nepakankamumas, aritmija


Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Kosulys

Plaučių tosiškumas (įskaitant dusulį, plaučių fibrozę, pneumonitą)Virškinimo trakto sutrikimai
Pykinimas, vėmimas,
viduriavimas
Stomatitas
Kraujavimas iš virškinimo trakto, kasos fermentų pakitimasKepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimaiKepenų fermentų pakitimasOdos ir poodinio audinio sutrikimai

Išbėrimas

Odos vėžys,
Stevens-Johnsono sindromas,
toksinė epidermio nekrolizė (Lyello tipo).Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Hemoraginis cistitas

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Karščiavimas, nuovargis, silpnumas
Šaltkrėtis,
bendras negalavimas,
patinimas,
mukozitas5. KAIP LAKYTI FLUDARA

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30( C temperatūroje.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Fludara sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra fludarabino fosfatas.
Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, koloidinis silicio dioksidas, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas, hidroksipropilmetilceliuliozė, talkas, titano dioksidas ir geležies oksidas (raudonasis, geltonasis).

Fludara išvaizda ir kiekis pakuotėje
Fludara išleidžiama lizdinėse plokštelėse po 5 tabletes. Po tris arba keturias plokšteles buteliuke, kurio negali atidaryti vaikai.

Rinkodaros teisės turėtojas
Bayer Schering Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija

Gamintojas
Bayer Schering Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

UAB BAYER
Žirmūnų g. 68A,
LT-09124, Vilnius,
Lietuva
Tel. (+370-5) 233 68 68
Faks. (+370-5) 233 68 33Pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas

2008-07-10

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Fludara 10 mg plėvele dengtos tabletės2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

1 tabletėje yra 10 mg fludarabino fosfato.

Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. VAISTO FORMA

Plėvele dengtos tabletės.4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Pacientų su pakankamu kaulų čiulpų rezervu B ląstelių lėtinės limfocitinės leukemijos (LLL) gydymas.
Pradiniam gydymui Fludara tabletės skiriamos ligoniams, sergantiems progresavusia liga, kai yra III/IV Rai stadija (pagal Binet C stadija) arba I/II Rai stadija (pagal Binet A/B stadija) ir ligai būdingi simptomai arba požymiai.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Gydyti Fludara tabletėmis turi kvalifikuotas gydytojas, turintis piktybinių navikų gydymo patirties.

( Suaugusieji

Rekomenduojamoji fludarabino fosfato tablečių dozė yra 40 mg/m2 kūno paviršiaus ploto, geriama kasdien 5 dienas iš eilės kas 28 dienos. Ši dozė atitinka iki 1,6 dydžio rekomenduojamos į veną leidžiamos fludarabino fosfato dozės (25 mg/m2 kūno paviršiaus ploto per parą).

Sekančioje lentelėje pateikiama nuoroda kaip nustatyti koks kiekis Fludara tablečių turi būti skiriamas.

Kūno paviršiaus plotas
(KPP)
[m2 ]
Paskaičiuota bendra paros dozė, remiantis LPP
(suapvalinta iki sveiko skaičiaus)
[mg/per parą]
Tablečių skaičius per parą (bendra paros dozė)

0,75 - 0,88
30 - 35
3 (30 mg)

0,89 - 1,13
36 - 45
4 (40 mg)

1,14 – 1,38
46 - 55
5 (50 mg)

1,39 – 1,63
56 - 65
6 (60 mg)

1,64 -1, 88
66 - 75
7 (70 mg)

1,89 – 2,13
76 - 85
8 (80 mg)

2,14 – 2,38
86 - 95
9 (90 mg)

2,39 – 2,50
96 - 100
10 (100 mg)Fludara tabletes galima gerti prieš valgį arba valgant. Tabletės ryjamos nesukramtytos ir nesutrintos, užgeriamos vandeniu.

Gydymo trukmė priklauso nuo gydymo sėkmės ir vaistinio preparato toleravimo.
Fludara tabletėmis reikia gydyti tol, kol pasiekiami geriausi gydymo rezultatai (visiška ar dalinė remisija, dažniausiai po 6 gydymo ciklų), tada gydyti baigiama.
Ligoniai, gydomi Fludara, turi būti atidžiai stebimi dėl atsako ir toksiškumo. Individuali dozė turi būti rūpestingai parenkama pagal stebimą hematologinį toksiškumą.

Dozės sureguliavimai pirmam gydymo ciklui (Fludara gydymo pradžia) nėra rekomenduojami (išskyrus ligonius, su sutrikusia inkstų funkcija – žiūrėti 4.2 sk.).

Jeigu sekančio ciklo pradžioje ląstelių skaičius yra per mažas pradėti rekomenduojamą dozę ir yra akivaizdu, kad gydymas sukėlė mielosupresiją, planuotas gydymo ciklas turi būti atidėtas iki kol granuliocitų skaičius bus virš 1,0 x 109/l ir trombocitų skaičius bus virš 100 x 109/l. Gydymas turi būti atidėtas ne ilgiau nei dviems savaitėms. Jeigu granuliocitų ir trombocitų skaičius neatsistatė po atidėtų dviejų savaičių, dozė turi būti sumažinta pagal žemiau lentelėje pasiūlytą dozės sureguliavimą.

Granuliocitai ir/arba trombocitai
[109/L]
Fludarabino fosfato dozė

0,5 – 1,0
50 - 100
30 mg/m2/per dieną

<0,5
<50
20 mg/m2/per dienąDozės nereikėtų mažinti jei trombocitopenija yra susijusi su liga.

Jei po dviejų gydymo ciklų ligonis į gydymą nereaguoja ir hematologinio toksiškumo nėra arba jis yra mažas, sekančių gydymo ciklų metu, turėtų būti svarstomas atsargus dozės sureguliavimas link didesnės fludarabino fosfato dozės.

( Ligoniams, su sutrikusia inkstų ar kepenų funkcija

Ligoniams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, dozes reikia keisti. Kai kreatinino klirensas yra 30–70 ml/min., dozė mažinama iki 50 % ir dažnai tiriamas kraujas, kad būtų galima nustatyti toksinį poveikį. Dėl papildomos informacijos žr. 4.4 skyriuje. Fludara tabletėmis gydyti negalima, kai kreatinino klirensas mažesnis kaip 30 ml/min. (žr. 4.3 skyrių).

Duomenų apie ligonių, kurių kepenų veikla sutrikusi, gydymą Fludara nėra. Šios grupės ligonius gydyti Fludara reikia atsargiai ir tik tada, kai tikėtina gydymo nauda didesnė už galimą pavojų (žr. 4.4 skyrių)

( Vaikams

Vaikų gydymo Fludara saugumas ir veiksmingumas nenustatytas.

( Senyviems ligoniams

Fludara reikia skirti atsargiai vyresniems nei 75 metų ligoniams, nes nepakanka duomenų apie Fludara vartojimą šioje ligonių grupėje.
Vyresniems nei 70 metų ligoniams turi būti matuojamas kreatinino klirensas. Jei kreatinino klirensas yra tarp 30 – 70 ml/min., dozė turi būti sumažinta iki 50 % ir dažnai tiriamas kraujas, kad būtų galima nustatyti toksinį poveikį,

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas fludarabino fosfatui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai.

Sutrikusi inkstų funkcija, kai kreatinino klirensas mažesnis kaip 30 ml/min.

Dekompensuota hemolizinė anemija.

Nėštumo ir žindymo laikotarpis (išskyrus neabejotinai būtinus atvejus).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Kai buvo tiriamas Fludara dozavimas, didelėmis dozėmis gydomiems ūminės leukemijos ligoniams pasireiškė sunkus neurotoksinis poveikis, net aklumas, koma, mirtis. Šis sunkus toksinis poveikis centrinei nervų sistemai pasireiškė 36 % ligonių, kuriems į veną buvo švirkščiamos maždaug keturis kartus didesnės dozės (96 mg/m2 per parą 5–7 dienas), negu rekomenduojamos LLL gydyti. Ligoniams, gydomiems rekomenduojamomis dozėmis, sunkus toksinis poveikis centrinei nervų sistemai pasireiškė retai (koma, traukuliai, sujaudinimas) arba nedažnai (sumišimas). Ligonius reikia atidžiai stebėti dėl galimo šalutinio neurologinio poveikio.

Remiantis patirtimi po produkto registravimo, neurotoksiškumas pasireiškė anksčiau arba vėliau nei klinikiniuose tyrimuose.

Fludara ilgo gydymo poveikis centrinei nervų sistemai nežinomas. Tačiau, kelių tyrimų duomenimis, palyginti ilgai – iki 26 gydymo kursų – gydomi ligoniai rekomenduojamas intravenines dozes toleravo. Ligoniai turi būti atidžiai stebimi dėl neurologinių simptomų atsiradimo.

Ligoniams, kurių bendra sveikatos būklė pablogėjusi, Fludara turi būti skiriama atsargiai ir tik gerai apsvarsčius galimą naudą ir riziką. Tai ypač svarbu gydant ligonius, kurių kaulų čiulpų funkcija labai sutrikusi (yra trombocitopenija, anemija ar granulocitopenija), kuriems yra imunodeficitinė būklė ar buvusios sąlyginai patogeninių mikroorganizmų sukeltos infekcijos. Pacientams, kuriems yra padidėjusi rizika išsivystyti oportunistinėms infekcijoms, būtina apsvarstyti profilaktinį gydymą (žr.4.8 skyrių).

Kai kuriems Fludara gydomiems ligoniams pasireiškė ryškus kaulų čiulpų slopinimas, pastebima anemija, trombocitopenija ir neutropenija. Fazės I tyrimo laikotarpiu gydant standžiaisiais navikais sergančius ligonius granulocitų skaičius labiausiai sumažėjo vidutiniškai po 13 dienų (nuo 3 iki 25 dienų), o trombocitų – po 16 dienų (nuo 2 iki 32 dienų). Daugumai ligonių jau iki gydymo buvo kraujo pokyčių (arba dėl pačios ligos, arba dėl ankstesnio mielosupresinio gydymo).

Duomenų apie ligonių, kurių kepenų veikla sutrikusi, gydymą Fludara nėra. Šios grupės ligonius gydyti Fludara reikia atsargiai ir tik tada, kai tikėtina gydymo nauda didesnė už galimą riziką.

Slopinamasis poveikis kaulų čiulpams gali sumuotis. Kadangi chemoterapijos sukelta mielosupresija dažnai yra laikina, skiriant fludarabino fosfatą reikia reguliariai tirti kraują.

Suaugusiems pacientams buvo stebėta keletas trijų atšakų kaulų čiulpų hipoplazijos ar aplazijos atvejų, sukeliančių pancitopeniją, kartais mirtį. Kliniškai reikšmingos citopenijos trukmė praneštuose atvejuose buvo maždaug nuo 2 mėnesių iki 1 metų. Šie epizodai pasitaikė ir anksčiau gydytiems ar negydytiems pacientams.

Fludara yra stiprus antinavikinis vaistinis preparatas, todėl ir jo šalutinis toksinis poveikis gali būti labai ryškus. Šiuo vaistiniu preparatu gydomus ligonius reikia atidžiai stebėti dėl galimo hematologinio ir nehematologinio toksinio poveikio. Rekomenduojama periodiškai tirti periferinį kraują, kad būtų galima nustatyti anemijos, neutropenijos ir trombocitopenijos pasireiškimą.

Kai svarstomas tolimesnis hematopoetinis atvejis, kaip ir su kitais citotoksinais, su fludarabino fosfatu reikia naudoti atsargumo priemones.

Pastebėta, kad LLL dažnai progresuoja ir transformuojasi (pvz., pasireiškia Richterio sindromas).

Fludara gydomiems ligoniams, kuriems buvo perpilta neapšvitinto kraujo, pasitaikė transfuzijos sukelta “transplantato prieš šeimininką” liga (perpiltų imunokompetentinių limfocitų reakcija į recipiento organizmą). Dažnai ši reakcija buvo mirtina. Todėl ligoniams, gydytiems ar gydomiems Fludara, galima perpilti tik apšvitinto kraujo.

Kai kuriems ligoniams, gydomiems Fludara ar po gydymo juo, buvo nustatytas anksčiau buvusio odos vėžio pablogėjimas ar paūmėjimas, taip pat naujai pasireiškusi ši liga.

Fludara gydomiems ligoniams, kai navikas buvo labai išplitęs, pasitaikė naviko irimo sindromas. Kadangi vaistinis preparatas gali pradėti veikti jau pirmąją gydymo savaitę, ligonius, kuriems gali būti ši komplikacija, reikia gydyti atsargiai, ir šiems pacientams pirmojo gydymo kurso metu gali būti rekomenduojama hospitalizacija.

Gydant Fludara ar po gydymo juo yra pasitaikę gyvybei pavojingų ir net mirtinų autoimuninių reiškinių, (pvz.: autoimuninė hemolizinė anemija, autoimuninė trombocitopenija, trombocitopeninė purpura, pūslinė, Evanso sindromas), nepriklausomai nuo to, ar anksčiau yra buvę autoimuninių reiškinių, ar ne, taip pat nuo Coombso mėginio rezultatų. Daugumai ligonių, kuriems pasireiškė hemolizinė anemija, iš naujo pradėjus gydyti Fludara hemolizė pasikartojo.

Gydomi Fludara ligoniai turi būti dažnai tiriami, nes jiems gali pasireikšti autoimuninė hemolizinė anemija (hemoglobino sumažėjimas, susijęs su hemolize ir teigiamu Coombso mėginiu). Jei pasireiškia hemolizė, gydymą Fludara reikia nutraukti. Autoimuninė hemolizinė anemija dažniausiai gydoma kraujo (apšvitinto, žr. pirmiau) perpylimais ir adrenokortikoidiniais vaistais.

Pagrindinio plazmos metabolito 2F-ara-A bendrasis klirensas koreliuoja su kreatinino klirensu; tai rodo, kad šio junginio pasišalinimas per inkstus yra svarbus. Kai inkstų funkcija sutrikusi, bendrasis poveikis organizmui (plotas po 2F-ara-A koncentracijos kreive) būna didesnis. Klinikiniai duomenys apie ligonių, kurių inkstų veikla sutrikusi (kreatinino klirensas mažesnis kaip 70 ml/min.), gydymą yra nepakankami. Jei įtariama, kad inkstų veikla sutrikusi, arba ligoniai vyresni kaip 70 metų, reikia nustatyti kreatinino klirensą. Jei kreatinino klirensas yra 30–70 ml/min., dozę reikia sumažinti iki 50 % ir dažnai tirti kraują toksiniam poveikiui nustatyti (žr. 4.2 skyrių). Kai kreatinino klirensas mažesnis negu 30 ml/min., gydyti Fludara negalima.

Kadangi duomenų apie senyvų (vyresnių kaip 75 metų) žmonių gydymą Fludara yra mažai, juos šiuo vaistiniu preparatu reikia gydyti atsargiai.

Nėštumas
Fludara nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus (pvz., gyvybei pavojinga situacija, nėra alternatyvaus saugesnio gydymo, kuris turėtų tokį pat gydomąjį poveikį, negalima išvengti gydymo). Fludara gali pažeisti vaisių (žr. 4.6 ir 5.3 skyrius). Vaistą skiriantys gydytojai gali nuspręsti juo gydyti, jeigu tiktai galima nauda pateisina galimą pavojų vaisiui.

Moterys turėtų stengtis nepastoti Fludara gydymo metu.

Vaisingo amžiaus moterys privalo būti informuotos apie galimą pavojų vaisiui (žr. 4.6 ir 5.3 skyrius).

Kontracepcija
Vaisingo amžiaus moterys ir vyrai bent 6 mėnesius po gydymo ir jo metu turi naudoti veiksmingas kontracepcijos priemones (žr. 4.6 skyrių)

Žindymo laikotarpis

Fludara gydymo metu negalima pradėti žindyti kūdikio. Žindančios moterys turi nutraukti maitinimą krūtimi.

Gydant ir po gydymo Fludara, reikia vengti skiepytis gyvomis vakcinomis.

Pastebėtaa, jog pykinimo/vėmimo atvejų skaičius skiriant geriamą formą yra didesnis nei vartojant į veną. Jei tai yra išliekanti klinikinė problema, rekomenduojama pereiti prie į veną vartojamos formos.

Pakeitimas Fludara pradinio gydymo chlorambuciliu ligoniams, kurių gydymas Fludara buvo neveiksmingas, turi būti vengtinas, nes jei liga atspari gydymui Fludara, dažniausiai ji būna atspari ir gydymui chlorambuciliu.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Klinikiniais tyrimais nustatyta, kad gydant atsparią lėtinę limfocitinę leukemiją (LLL) į veną vartojama Fludara, kartu su pentostatinu (deoksikoformicinu), labai dažnai pasireiškė mirtinas toksinis poveikis plaučiams. Taigi, gydyti Fludara kartu su pentostatinu nerekomenduojama.

Fludara gydomąjį poveikį gali mažinti dipiridamolis ir kiti panašiai veikiantys adenozino inhibitoriai.

Klinikinių tyrimų ir bandymų in vitro duomenimis, Fludara vartojimas kartu su citarabinu gali padidinti Ara-CTP (aktyvaus citarabino metabolito) intraląstelinę koncentraciją ir buvimo laiką leukeminėse ląstelėse. Ara-C koncentracija plazmoje ir Ara-CTP pasišalinimo greitis nesikeitė.4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

( Nėštumas

Intraveninių embriotoksiškumo tyrimų su žiurkėmis ir triušiais rezultatai parodė galimą embrioletalinį ir teratogeninį poveikį vartojant gydomąsias dozes. Ikiklinikiniais žiurkių tyrimais nustatyta, kad fludarabino fosfatas ir/ar jo metabolitai prasiskverbia pro placentos ir vaisiaus barjerą (žr. 5.3 skyrių).
Duomenų apie Fludara vartojimą nėščioms moterims pirmąjį trimestrą yra labai mažai.

Vienam naujagimiui buvo nustatytas abipusis stipinkaulio ir normalių nykščių nebuvimas, trombocitopenija, ovaliosios angos (fossa ovalis) aneurizma ir mažas atviras arterinis latakas. Ankstyvas nėštumo nutrūkimas buvo nustatytas tiek Fludara monoterapijos metu, tiek ir kartu su kita terapija. Buvo nustatytas ir priešlaikinis gimdymas.

Fludara nėštumo metu vartoti negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus (pvz., gyvybei pavojinga situacija, nėra alternatyvaus saugesnio gydymo, kuris turėtų tokį pat gydomąjį poveikį, negalima išvengti gydymo). Fludara gali pažeisti vaisių. Vaistą skiriantys gydytojai gali nuspręsti juo gydyti, jeigu tiktai galima nauda pateisina galimą pavojų vaisiui.
Vaisingo amžiaus moterys privalo būti informuotos apie galimą pavojų vaisiui.

Vaisingo amžiaus moterys bent 6 mėnesius po gydymo ir jo metu turi naudoti veiksmingas kontracepcijos priemones (žr. 4.6 ir 5.3 skyrius).

( Žindymas

Ar vaistas patenka į moters pieną, nežinoma. Ikiklinikiniai tyrimai rodo, kad fludarabino fosfatas ir/ar jo metabolitai iš motinos kraujo į pieną patenka.
Fludara gydymo metu negalima pradėti žindyti kūdikio. Žindančios moterys turi nutraukti maitinimą krūtimi.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Fludara gali sutrikdyti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, nes pasireiškia nuovargis, silpnumas, regėjimo sutrikimai, sumišimas, sujaudinimas, traukuliai. Nepakankama miego trukmė, individualus jautrumas ir dozavimas gali ypatingai susilpninti reakcijas.4.8 Nepageidaujamas poveikis

Gydant Fludara pasitaiko sunkių, sąlyginai patogeninių mikroorganizmų sukeltų, infekcijų. Kartais nuo sunkaus šalutinio poveikio ligoniai miršta.

Toliau pateiktoje lentelėje parodyti nepageidaujami atvejai pagal MedDRA organų sistemų klases. Dažnis nustatytas pagal klinikinių tyrimų rezultatus, neatsižvelgiant į jų priežastinį ryšį su Fludara gydymu. Retos nepageidaujamos reakcijos dažniausiai pastebėtos jau vaistui patekus į rinką.

Organų sistemų klasė
MedDRA 8.0 v.
Labai dažni
≥ 1/10
Dažni
nuo ≥1/100 iki <1/10
Nedažni
nuo ≥1/1000 iki <1/100
Reti
nuo ≥1/10 000 iki <1/1000

Infekcijos ir infestacijos
Infekcijos/oportunistinės infekcijos (kaip latentinių virusų suaktyvėjimas, pvz. Herpes zoster virus, Epstein-Barr-Virus, progresuojančioji daugiažidininė leukoencefalopatija), pneumonijaLimfoproliferacinis sutrikimas (susijęs su EBV)

Gerybiniai, piktybiniai ir nepatikslinti
navikai (tarp jų cistos ir polipai)

Mielodisplastinis sindromas ir ūminė mieloleukemija (daugiausia susiję su gydymu akilinančiais vaistais, topoizomerazės inhibitoriais arba švitinimu (iki gydymo Fludara, kartu su juo arba vėliau))
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Neutropenija, anemija, trombocitopenija
Mielosupresija
Imuninės sistemos sutrikimaiAutoimuninis sutrikimas (įskaitoma ir autoimuninė hemolizinė anemija,
trombocitopeninė purpura, pemfigus, Evanso sindromas, įgyta hemofilija) Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Anoreksija
Navikų irimo sindromas (įskaitomas inkstų nepakankamumas, hiperkalemija, metabolinė acidozė, hematurija, uratinė kristalurija, hiperurikemija, hiperfosfatemija, hipokalcemija)Nervų sistemos sutrikimai

Periferinė neuropatija
Sumišimas
Sujaudinimas, traukuliai, koma

Akių sutrikimai

Regėjimo sutrikimas

Regos nervo uždegimas, optinė neuropatija, apakimas

Širdies sutrikimai
Širdies nepakankamumas, aritmija


Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Kosulys

Plaučių tosiškumas (įskaitant dusulį, plaučių fibrozę, pneumonitą)Virškinimo trakto sutrikimai
Pykinimas, vėmimas,
viduriavimas
Stomatitas
Kraujavimas iš virškinimo trakto, kasos fermentų pakitimasKepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimaiKepenų fermentų pakitimasOdos ir poodinio audinio sutrikimai

Išbėrimas

Odos vėžys,
Stevens-Johnsono sindromas,
toksinė epidermio nekrolizė (Lyello tipo).Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Hemoraginis cistitas

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Karščiavimas, nuovargis, silpnumas
Šaltkrėtis,
bendras negalavimas,
patinimas,
mukozitas

Apibūdinti tam tikrą reakciją pateikiami tinkamiausi MedDRA terminai. Sinonimai ar susijusios būklės nėra pateikiamos, tačiau į jas taip pat reikia atsižvelgti. Nepageidaujamų reiškinių terminai yra pateikti pagal 9 MedDRA versiją.

4.9 Perdozavimas

Didelės Fludara dozės susijusios su negrįžtamu toksiniu poveikiu centrinei nervų sistemai, pasireiškiančiu vėlesniu apakimu, koma ir mirtimi. Didelės dozės taip pat sukelia sunkią trombocitopeniją ir neutropeniją, nes slopina kaulų čiulpus.

Specifinio Fludara priešnuodžio kol kas nėra. Reikia nutraukti vartoti šį vaistinį preparatą ir taikyti palaikomąjį gydymą.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – Antinavikiniai vaistai ir imunomoduliatoriai, purino analogai.
ATC kodas – L01B B05.

Į Fludara sudėtį įeina fludarabino fosfatas; tai antivirusinio vaistinio preparato vidarabino, arba 9-(-D-arabinofuranoziladenino (ara-A), fluorintas nukleotido analogas. Jį palyginti sunkiai dezaminina adenozindeaminazė.

Fludarabino fosfatas greitai defosforilinamas ir virsta 2F-ara-A, o šis patenka į ląsteles, kur deoksicitidinkinazės fosforilinamas ir paverčiamas aktyviu trifosfatu 2F-ara-ATP. Nustatyta, kad šis metabolitas slopina ribonukleotidreduktazę, DNR polimerazes (, ( ir (, DNR primazę ir DNR ligazę, tokiu būdu trikdydamas DNR sintezę. Be to, iš dalies slopinama ir RNR polimerazė II, todėl sumažėja baltymų sintezė.

Nors kai kurie 2F-ara-ATP veikimo aspektai kol kas neaiškūs, manoma, kad ląstelių augimas slopinamas dėl poveikio DNR, RNR ir baltymų sintezei, o svarbiausias iš jų – DNR sintezės slopinimas. Be to, tyrimais in vitro nustatyta, kad 2F-ara-A, veikdamas LLL limfocitus, sukelia intensyvią DNR fragmentaciją ir ląstelių žūtį, būdingą apoptozei.

Atsitiktinės atrankos tyrimu, kuriame dalyvavo B arba C stadijos, pagal Binet, 208 LLL sergantys ligoniai, gydyti Fludara vartojama į veną, ciklofosfamidu, adriamicinu ir prednizonu (CAP), atskleisti sekantys 103 anksčiau gydytų ligonių subgrupės rezultatai: bendras ir pilnas atsako greitis palyginus buvo aukštesnis su Fludara nei su CAP (atitinkamai 45 % vs. 26 % ir 23 %vs. 6 %); atsako trukmė ir bendras išgyvenamumas buvo panašus Fludara ir CAP. Per sąlygojamą 6 mėnesių gydymo laikotarpį buvo 9 mirties atvejai (su Fludara) vs. 4 (su CAP).

Taigi anksčiau gydytų C stadijos pagal Binet ligonių subgrupės analizė, naudojant vien tik 6 mėnesių nuo gydymo pradžios duomenis, parodė skirtumą tarp Fludara ir CAP išgyvenamumo kreivių CAP naudai.

5.2 Farmakokinetinės savybės

( Fludarabino (2F-ara-A) farmakokinetika plazmoje ir šlapime

Fludarabino (2F-ara-A) farmakokinetika tirta po Fludara (fludarabino fosfato, arba 2F-ara-AMP) greito sušvirkštimo boliusu, trumpos infuzijos ir ilgos infuzijos į veną, taip pat dozavimo geriant. Tiek LLL, tiek nedidelio laipsnio NHL sergančiųjų organizme 2F-ara-A farmakokinetika buvo panaši.

Nenustatyta aiškios koreliacijos tarp 2F-ara-A farmakokinetikos ir vėžiu sergančių ligonių gydymo efektyvumo. Tačiau neutropenijos pasireiškimas ir hematokrito pokyčiai parodė, kad fludarabino fosfato slopinamasis poveikis kraujodarai priklauso nuo dozės.

( Pasiskirstymas ir metabolizmas

2F-ara-AMP yra vandenyje tirpus fludarabino (2F-ara-A) pirmtakas, kuris žmogaus organizme greitai ir intensyviai defosforilinamas, virsta nukleozidu 2F-ara-A.

Po vienos 30 min. trukmės 25 mg/m2 2F-ara-AMP infuzijos LLL sergantiems ligoniams didžiausia 2F-ara-A koncentracija plazmoje susidarė infuzijos pabaigoje ir vidutiniškai siekė 3,5–3,7 µM. Po penktosios dozės paaiškėjo, kad 2F-ara-A plazmoje šiek tiek kaupiasi, nes infuzijos pabaigoje didžiausioji vaistinio preparato koncentracija vidutiniškai siekė 4,4–4,8 µM. Per 5 dienų gydymo ciklą 2F-ara-A mažiausioji koncentracija plazmoje padidėjo maždaug dvigubai. 2F-ara-A kaupimosi po kelių gydymo ciklų nebūna. Vaistinio preparato koncentracija mažėja trimis fazėmis: pradinis pusinės eliminacijos periodas yra maždaug 5 min., tarpinis – 1–2 val., o galutinis – apie 20 valandų.

Lyginamuoju 2F-ara-A farmakokinetikos tyrimu nustatyta, kad vidutinis bendrasis plazmos klirensas yra 79 ml/min./m2 (2,2 ml/min./kg), o vidutinis pasiskirstymo tūris – 83 l/m2 (2,4 l/kg). Individualūs svyravimai dideli. 2F-ara-A koncentracija plazmoje ir plotas po koncentracijos kreive, didinant į veną leidžiamas ir geriamas fludarabino fosfato dozes, didėja linijiniu būdu, o pusinės eliminacijos periodai, plazmos klirensas ir pasiskirstymo tūris lieka pastovūs; tai rodo dozės linijiškumą.

Išgėrus fludarabino fosfato didžiausia 2F-ara-A koncentracija plazmoje susidaro po 1–2 valandų ir siekia maždaug 20–30 % tos koncentracijos, kuri susidaro po atitinkamos į veną suleistos dozės. Vidutinis bendrasis 2F-ara-A pasisavinimas tiek po vienos, tiek po kartotinių dozių svyruoja nuo 50 % iki 65 % ir esti panašus išgėrus tiek vaistinio preparato tirpalo, tiek greitai tirpstančių tablečių. Vartojant 2F-ara-AMP su maistu, šiek tiek padidėja (<10 %) bendrasis pasisavinimas (AUC), šiek tiek sumažėja didžiausioji 2F-ara-A koncentracija plazmoje (Cmax) ir pailgėja šios koncentracijos susidarymo laikas; galutinis pusinės eliminacijos periodas nepakinta.

Neutropenijos atsiradimas ir hematokrito parodymų pasikeitimas parodė, kad fludarabino fosfato citotoksiškumas slopina hemopoezę priklausomai nuo dozės.

( Pasišalinimas

2F-ara-A daugiausia pasišalina per inkstus. 40–60 % į veną suleistos dozės išsiskiria su šlapimu. Laboratorinių gyvūnų 3H-2F-ara-ATP masės balanso tyrimu nustatyta, kad radionuklidu žymėta medžiaga visiškai pasišalina su šlapimu. Kito apykaitos produkto 2F-ara-hipoksantino, pagrindinio metabolito šuns organizme, žmogaus organizme susidaro nedaug.

( Ypatumai ligonių organizme

Nustatyta, kad ligoniams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, sumažėja bendrasis vaistinio preparato klirensas. Tai rodo, kad jiems reikia mažinti dozes. Žmogaus plazmos baltymų in vitro tyrimais nustatyta, kad 2F-ara-A menkai jungiasi su baltymais.

( Žindymas

Ikiklinikiniai tyrimų, švirkščiant žiurkėms į venas, duomenys rodo, kad Fludara ir/ar jo metabolitai iš motinos kraujo patenka į pieną. Peri-/postnatalinio vystymosi toksiškumo tyrimuose fludarabino fosfatas buvo švirkščiamas žiurkėmis 1, 10 ir 40mg/kg/per parą dozėmis vėlyvuoju nėštumo ir žindymo laikotarpiu. Didelės dozės grupės palikuonims buvo sumažėjęs kūno svorio augimas ir gyvybingumas, o 4 dieną po gimdymo - sulėtėjęs griaučių brendimas. Tačiau, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog į dozavimo laikotarpį įėjo ir priešgimdyminis vystymasis (žr. 4.6 skyrių).

( Fludarabino trifosfato farmakokinetika ląstelėse

2F-ara-A aktyviai pernešamas į leukemines ląsteles, kuriose jis refosforilinamas į monofosfatą, paskui į difosfatą ir trifosfatą. Trifosfatas – 2F-ara-ATP – yra pagrindinis ląstelių metabolitas ir vienintelis žinomas citotoksiškai veikiantis apykaitos produktas. Didžiausioji 2F-ara-ATP koncentracija LLL sergančių ligonių leukeminiuose limfocituose susidaro vidutiniškai po 4 valandų ir būna labai skirtinga; didžiausioji koncentracija vidutiniškai esti apie 20 µM. 2F-ara-ATP koncentracija leukeminėse ląstelėse visada būna gerokai didesnė negu didžiausioji 2F-ara-A koncentracija plazmoje; tai rodo, kad vaistinis preparatas kaupiasi veikimo vietoje. Inkubuojant in vitro leukeminius limfocitus nustatyta, kad yra linijinė priklausomybė tarp 2F-ara-A ekspozicijos (2F-ara-A koncentracijos ir inkubavimo laiko sandaugos) ne ląstelėse ir 2F-ara-ATP padaugėjimo ląstelėse. 2F-ara-ATP šalinimosi iš ląstelių tyrimas parodė, kad vidutinis pusinės eliminacijos periodas svyruoja nuo 15 iki 23 valandų.

Ligoniams, segantiems vėžiu, nebuvo nustatyta aiškios koreliacijos tarp 2F-ara-A farmakokinetikos ir gydymo efektyvumo.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

( Bendras toksiškumas

Ūminio toksiškumo tyrimais nustatyta, kad vienkartinės fludarabino fosfato dozės sukelia sunkius intoksikacijos simptomus ar mirtį, kai jos maždaug dviem laipsniais didesnės už gydomąsias. Kaip ir buvo galima tikėtis iš citotoksinio junginio, buvo pažeisti kaulų čiulpai, limfiniai organai, virškinimo trakto gleivinė, inkstai ir vyrų lytinės liaukos. Sunkių šalutinių reiškinių sukėlė dozės, artimesnės gydomosioms dozėms (faktorius 3-4); pasireiškė sunkus, kartais mirtinas neurotoksinis poveikis (žr. 4.9 skyrių).

Kaip ir buvo galima tikėtis, bendrojo toksiškumo tyrimu po kartotinio fludarabino fosfato davimo didesnėmis už slenkstines dozėmis, nustatytas poveikis greitai besidauginantiems audiniams. Morfologiniai pokyčiai ryškesni, kai dozės buvo didesnės ir gydymas ilgesnis; manoma, kad šie pokyčiai buvo laikini. Iš esmės ligonių gydymo Fludara patirtis rodo, kad toksinis poveikis žmonėms panašus, nors pastebėta ir papildomų šalutinių reiškinių, pvz., neurotoksinis poveikis (žr. 4.8 skyrių).

( Embriotoksiškumas

Intraveninių embriotoksiškumo tyrimų su žiurkėmis ir triušiais rezultatai parodė galimą fludarabino fosfato embrioletalinį ir teratogeninį poveikį, kuris pasireiškė skeleto vystymosi sutrikimais, vaisiaus svorio sumažėjimu ir poimplantaciniu abortu.
Atsižvelgiant į nedidelį skirtumą tarp gyvūnams teratogeniškų dozių ir gydomųjų dozių žmonėms, taip pat analogiją su kitais antimetabolitais, kurie, kaip manoma, trikdo diferenciaciją, gydymas Fludara yra susijęs su aiškia teratogeninio poveikio žmonėms rizika (žr. 4.6 skyrių).

( Galimas genotoksinis ir tumorogeninis poveikis

Fludarabino fosfatas pažeidžia DNR (pagal seserinių chromatidžių pasikeitimo mėginio rezultatus), sukelia chromosomų aberacijas (pagal citogenetinio tyrimo in vitro rezultatus), didina mikrobranduolių susidarymą (pagal mikrobranduolių susidarymo pelių ląstelėse mėginio in vivo rezultatus), bet genų mutacijų tyrimo ir pelių patinų dominantinio letalaus mėginio rezultatai buvo neigiami. Taigi potencialus mutageninis poveikis nustatytas tiriant somatines ląsteles, bet nepastebėtas tiriant lytines ląsteles.
Žinomas fludarabino fosfato poveikis DNR ir mutageniškumo tyrimo rezultatai leidžia manyti, kad vaistinis preparatas gali sukelti navikus. Gyvūnų tyrimų, kuriais tiesiogiai būtų mėginama nustatyti šį poveikį, neatlikta, nes didesnį antrinių navikų pavojų po gydymo Fludara galima patikrinti epidemiologiniais tyrimais.

( Vietinis toleravimas

Pagal eksperimentų su gyvūnais rezultatus, fludarabino fosfatas, švirkščiamas į veną, neturėtų sukelti ryškaus vietinio dirginimo. Net atsitiktinai sušvirkštus į netinkamą vietą, šalia venos, į arteriją, į raumenis, 7,5 mg/ml koncentracijos fludarabino fosfato vandeninio tirpalo, aiškaus vietinio dirginimo nepastebėta. Panašūs eksperimentinių gyvūnų virškinimo trakto pokyčiai po švirkštimo į veną ir leidimo į skrandį patvirtino prielaidą, kad fludarabino fosfato sukeliamas enteritas yra bendrojo poveikio padarinys.6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, koloidinis silicio dioksidas, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas, hidroksipropilmetilceliuliozė, talkas, titano dioksidas ir geležies oksidas (raudonasis, geltonasis).

6.2 Nesuderinamumas

Nėra.

6.3 Tinkamumo laikas

2 metai.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30( C temperatūroje.

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Plėvele dengtos tabletės lizdinėse plokštelėse po 5 tabletes.

Po tris arba keturias plokšteles buteliuke, kurio negali atidaryti vaikai. Buteliukas įpakuotas kartono dėžutėje,

6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija

Nėščios darbuotojos turėtų vengti kontakto su Fludara.

Reikia laikytis tinkamų naudojimo ir sunaikinimo procūrų. Reikia vadovautis citotoksinių vaistinių preparatų ruošimo ir išmetimo taisyklėmis. Vaistinio preparato likučiai ir atliekos gali būti deginamos.7. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJAS

Bayer Schering Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija8. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT 02/7678/19. PIRMOJO REGISTRAVIMO ARBA PERREGISTRAVIMO DATA

Pirmojo registravimo data 2002 02 0610. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2008-07-10

Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS
A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS

DĖŽUTĖ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Fludara 10 mg plėvele dengtos tabletės
Fludarabini phosphas2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

1 tabletėje yra 10 mg fludarabino fosfato.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Sudėtyje yra laktozės.4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

Plėvele dengtos tabletės

15 tablečių
20 tablečių5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Vartoti per burną. Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm} [metai, mėnuo]9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 (C temperatūroje. 10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Bayer Schering Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT 02/7678/113. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA2007-07-30
MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ

LIZDINĖ PLOKŠTELĖ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Fludara 10 mg plėvele dengtos tabletės
Fludarabini phosphas2. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS

Bayer3. TINKAMUMO LAIKAS

EXP {MMMM/mm} [metai, mėnuo]4. SERIJOS NUMERIS

LOT {numeris}
2007-07-30
B. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Fludara 10 mg plėvele dengtos tabletės
Fludarabino fosfatas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą .
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
1. Kas yra Fludara ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Fludara
3. Kaip vartoti Fludara
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Fludara
6. Kita informacija

1. KAS YRA FLUDARA IR KAM JIS VARTOJAMAS

Vaisto savybės
Visos organizmo ląstelės dauginasi dalijimosi būdu. Dėl to ląstelės genetinė medžiaga (DNR) kopijuojama ir atgaminama. Fludara veikia slopindama naujos DNR gamybą. Patekęs į vėžio ląstelę, šis vaistas stabdo naujų jo ląstelių augimą. Nustatyta, kad Fludara ypač gerai veikia kai kurias baltųjų kraujo kūnelių vėžio rūšis.

Šiose vėžio rūšyse suaktyvėja nenormalių limfocitų gamyba ir įvairiose kūno vietose pradeda didėti limfmazgiai. Nenormalių limfocitų veikla yra sutrikusi arba jie per jauni (nesubrendę), kad galėtų kovoti su ligomis. Kai nenormalių limfocitų yra labai daug, kaulų čiulpuose (kur susidaro dauguma naujų kraujo ląstelių) jie nuslopina sveikas kraujo ląsteles. Kai sveikų kraujo ląstelių nepakanka, gali prasidėti infekcinės ligos, mažakraujystė, atsirasti kraujosruvų, prasidėti kraujavimas ar net sutrikti organų veikla.

Dėl ko vartojamas Fludara (Indikacijos)
Fludara tabletės vartojamos B ląstelių lėtinei limfocitinei leukemijai (LLL) gydyti. Pradiniam gydymui Fludara tabletės turi būti skiriamos ligoniams, jeigu liga pažengusi, kai yra ligai būdingi simptomai arba požymiai, kad liga progresuoja.
Tai baltųjų kraujo kūnelių, vadinamų limfocitais, piktybinė liga.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FLUDARA

Fludara vartoti draudžiama:
- jeigu esate nėščia ar žindote kūdikį (išskyrus neabejotinai būtinus atvejus).
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Fludara medžiagai.
- jei labai sutrikusi inkstų veikla.
- jei sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių skaičius dėl jų irimo (dekompensuota hemolizinė anemija).

Specialių atsargumo priemonių reikia jeigu yra:

Poveikis centrinei nervų sistemai
Kai ūmine leukemija sergantys ligoniai buvo gydomi keturis kartus didesnėmis dozėmis negu rekomenduojama lėtinei limfocitinei leukemijai (LLL) gydyti, trečdaliui iš jų pasireiškė negrįžtamas toksinis poveikis centrinei nervų sistemai – jie apako, ištiko koma ar net mirtis po 3 – 8 savaičių nuo paskutinės dozės. Toks poveikis tik retai (koma, traukuliai ir sujaudinimas) arba nedažnai (sumišimas) pasireiškė ligoniams, sergantiems LLL ar nedidelio laipsnio NHL ir gydomiems rekomenduojamomis Fludara dozėmis. Remiantis patirtimi po produkto registravimo, poveikis centrinei nervų sistemai pasireikšdavo anksčiau ar vėliau nei klinikiniuose tyrimuose. Pasakykite gydytojui apie visus neįprastus simptomus. Ilgo gydymo Fludara poveikis centrinei nervų sistemai nežinomas.

Bloga sveikatos būklė
Pasakykite gydytojui jeigu Jūs nesijaučiate labai gerai, nes gydytojas turės atidžiai apsvarstyti gydymo Fludara naudą ir galimas profilaktines priemones. Tai ypač svarbu jei Jūsų kaulų čiulpų veikla yra sutrikusi arba Jūs esate imlus infekcijoms.

Kaulų čiulpų slopinimas
Normalių kraujo ląstelių skaičius taip pat gali sumažėti, todėl gydant reguliariai bus tiriamas jūsų kraujas. Suaugusiems ligoniams buvo nustatyta keletas visų tipų kraujo ląstelių smarkaus sumažėjimo atvejų, kartais sukeliančių mirtį. Tai gali atsitikti nepriklausomai nuo to ar Jūs buvote gydytas Fludara ar ne. Jei pastebite neįprastas mėlynes, pernelyg didelį kraujavimą po traumos ar jei Jums atrodo, kad Jūs užsikrečiate daugeliu infekcijų, pasakykite gydytojui.

Ligos progresavimas
Pastebėta, kad lėtinė limfocitinė leukemija (LLL) dažniausiai progresuoja ir transformuojasi (pvz., pasireiškia Richter sindromas).

Kraujo produktų perpylimas
Fludara gydomiems ligoniams, kuriems buvo perpilta neapšvitinto kraujo, pasitaikė perpylimo sukelta „transplantato prieš šeimininką“ liga. Dažnai ši reakcija buvo mirtina. Jei Jums reikia perpilti kraują, o esate gydomas ar buvote gydytas Fludara, tam, kad sumažinti riziką, pasakykite tai gydytojui, kuris pasirūpins, kad Jums perpiltų tik apšvitinto kraujo.

Odos vėžys
Kai kuriems ligoniams, gydomiems Fludara ar po gydymo juo, buvo nustatytas anksčiau buvusio odos vėžio pablogėjimas ar paūmėjimas, taip pat naujai pasireiškusi ši liga.

Naviko irimo sindromas
Jei liga labai sunki, organizmas gali nepajėgti pašalinti nereikalingų medžiagų, kurios susidaro Fludara ardant ląsteles. Dėl to organizmas gali netekti daug vandens, sutrikti inkstų arba širdies veikla. Gydytojai tai žino ir gali jums paskirti kitų vaistų, kad išvengtumėte šių reiškinių.

Autoimuniniai reiškiniai
Gydant Fludara arba po gydymo juo yra pasitaikę gyvybei pavojingų ir net mirtinų autoimuninių reiškinių. Jūsų gydytojas atidžiai stebės ar Jūs neturite autoimuninių reiškinių požymių, ypač
hemolizės.

Sutrikusi inkstų veikla
Jei yra nustatyta, kad Jūsų inkstų veikla yra sutrikusi, šio vaisto Jums gali būti duodama sumažintomis dozėmis.

Senyvi ligoniai
Jei Jums daugiau kaip 75 metai, Fludara bus skiriama atsargiai.

Kontracepcija
Vaisingo amžiaus vyrai ir moterys visą gydymo laikotarpį ir bent 6 mėnesius po gydymo turi naudoti patikimas apsaugos nuo nėštumo priemones.

Vakcinacija
Pasitarkite su gydytoju kokių skiepų Jums gali prireikti, nes gydant ir po gydymo Fludara gyvųjų skiepų (vakcinų) reikia vengti.

Kartotinis gydymas po pradinio gydymo Fludara
Jei inkstų veikla sutrikusi, galima gydyti mažesnėmis vaisto dozėmis.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Fludara medžiagas
Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kitų vaistų vartojimas
Šio vaisto negalima vartoti kartu su kitu vaistu, vadinamu pentostatinu (deoksikoformicinu).

Fludara veiksmingumą gali mažinti vaistai, į kurių sudėtį įeina dipiridamolio ar panašių medžiagų.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Fludara negalima vartoti nėštumo laikotarpiu, nes tai gali sukelti žalą vaisiui.

Fludara gydymo metu reikia liautis žindyti kūdikį.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Fludara gali sutrikdyti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus, nes pasireiškia nuovargis, silpnumas, regėjimo sutrikimai, sumišimas, sujaudinimas, traukuliai. Nepakankama miego trukmė, individualus jautrumas ir dozavimas gali ypatingai susilpninti reakcijas.3. KAIP VARTOTI FLUDARA

Vartokite Fludara prižiūrint kvalifikuotam gydytojui, kuris yra patyręs vėžio (priešnavikinės) terapijos srityje.
Dozė, kurią Jūs vartojate ar kurią vartosite priklauso nuo Jūsų dydžio. Ji kinta su Jūsų kūno paviršiaus plotu. Tai matuojama kvadratiniais metrais (m2), ir nustatoma pagal ūgį ir svorį.

Rekomenduojamoji dozė yra 40 mg/m2 kūno paviršiaus ploto.

Gydytojas paskaičiuos individualią dozę Jums, kurią reikėtų gerti vieną kartą per parą 5 dienas iš eilės.
Toks 5 dienų gydymo kursas bus kartojamas kas 28 dienas tol, kol gydytojas nuspręs, kad pasiektas geriausias gydomasis poveikis (paprastai po 6 ciklų).

Fludara tabletes galima vartoti ir nevalgius, ir pavalgius. Rykite tabletes užgerdami trupučiu vandens. Tablečių nekramtykite ir nelaužykite.

Jei Jums sutrikusi inkstų veikla, Jums bus dozė mažinama ir reguliariai tiriamas kraujas.

Kaip elgtis su Fludara
Kadangi Fludara, kaip ir kiti vaistai nuo vėžio, yra nuodinga, reikia laikytis specialių saugos taisyklių. Klauskite gydytojo.

Tablečių negalima liesti nėščioms moterims.

Kur dėti nesuvartotas tabletes
Jei gydytojo sprendimu gydymas nutraukiamas, nesuvartotas tabletes grąžinkite, kad jos būtų tinkamai sunaikintos.
Pavartojus per didelę Fludara dozę
Nevartokite tablečių daugiau, negu gydytojas paskyrė. Jei vaisto perdozuota, kreipkitės į gydytoją. Jis pasakys, ką daryti.

Pamiršus pavartoti Fludara
Jei užmiršote laiku išgerti vaisto arba jo išgėrę vėmete, klauskite gydytojo, ką daryti. Dvigubos dozės vartoti negalima.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją.

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Fludara, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač sunkų ar ilgai trunkantį, ar pakito Jūsų svekatos būklė ir Jūs manote, kad tai susiję su Fludara vartojimu, pasakykite gydytojui.

Jei Jūs abejojate dėl žemiau išvardytų šalutinių reakcijų, paprašykite, kad jas paaiškintų gydytojas. Taip pat, jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Toliau pateikiame galimą šalutinį poveikį pagal jo paveikiamas kūno dalis ir dažnumą naudodami tokias kategorijas:

Labai dažni: ≥1/10.
Dažni: nuo ≥1/100 iki <1/10.
Nedažni: nuo ≥1/1 000 iki <1/100.
Reti: nuo ≥1/10 000 iki <1/1 000.

Remiantis Fludara vartojimo patirtimi, dažniausi šalutiniai reiškiniai, nors ir nebūtinai sukelti Fludara, yra infekcijos, iš jų ir pneumonija, kraujo ląstelių gamybos sumažėjimas (mielosupresija), kosulys, karščiavimas, nuovargis, silpnumas, pykinimas, vėmimas ir viduriavimas. Fludara gydomiems ligoniams pasitaiko sunkių oportunistinių infekcijų. Pasitaikė rimtų šalutinių reiškinių pasibaigusių mirtimi.

Toliau pateiktoje lentelėje parodyti šalutiniai reiškiniai pagal MedDRA (Medicininė duomenų bazė) organų sistemų klases. Reiškinių dažnis nustatytas pagal klinikinių tyrimų rezultatus neatsižvelgiant į jų priežastinį ryšį su Fludara. Retos šalutinės reakcijos dažniausiai pastebėtos po registracijos vaistui patekus į rinką.

Organų sistemų klasė
MedDRA 8.0 v.
Labai dažni
≥ 1/10
Dažni
nuo ≥1/100 iki <1/10
Nedažni
nuo ≥1/1000 iki <1/100
Reti
nuo ≥1/10 000 iki
<1/1000

Infekcijos ir infestacijos
Infekcijos/oportunistinės infekcijos (kaip latentinių virusų suaktyvėjimas, pvz. Herpes zoster virus, Epstein-Barr-Virus, progresuojančioji daugiažidininė leukoencefalopatija), pneumonijaLimfosproliferacinis sutrikimas (susijęs su EBV)

Gerybiniai, piktybiniai ir nepatikslinti navikai (tarp jų cistos ir polipai)

Mielodisplastinis sindromas ir ūminė mieloleukemija (daugiausia susiję su gydymu akilinančiais vaistais, topoizomerazės inhibitoriais arba švitinimu (iki gydymo Fludara, kartu su juo arba vėliau))
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Neutropenija, anemija, trombocitopenija
Mielosupresija
Imuninės sistemos sutrikimaiAutoimuninis sutrikimas (įskaitoma ir autoimuninė hemolizinė anemija,
trombocitopeninė purpura, pemfigus, Evanso sindromas, įgyta hemofilija) Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Anoreksija
Navikų irimo sindromas (įskaitomas inkstų nepakankamumas, hiperkalemija, metabolinė acidozė, hematurija, uratinė kristalurija, hiperurikemija, hiperfosfatemija, hipokalcemija)Nervų sistemos sutrikimai

Periferinė neuropatija
Sumišimas
Sujaudinimas, traukuliai, koma

Akių sutrikimai

Regėjimo sutrikimas

Regos nervo uždegimas, optinė neuropatija, apakimas

Širdies sutrikimai
Širdies nepakankamumas, aritmija


Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Kosulys

Plaučių tosiškumas (įskaitant dusulį, plaučių fibrozę, pneumonitą)Virškinimo trakto sutrikimai
Pykinimas, vėmimas,
viduriavimas
Stomatitas
Kraujavimas iš virškinimo trakto, kasos fermentų pakitimasKepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimaiKepenų fermentų pakitimasOdos ir poodinio audinio sutrikimai

Išbėrimas

Odos vėžys,
Stevens-Johnsono sindromas,
toksinė epidermio nekrolizė (Lyello tipo).Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Hemoraginis cistitas

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Karščiavimas, nuovargis, silpnumas
Šaltkrėtis,
bendras negalavimas,
patinimas,
mukozitas5. KAIP LAKYTI FLUDARA

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30( C temperatūroje.
Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Fludara sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra fludarabino fosfatas.
Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, koloidinis silicio dioksidas, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas, hidroksipropilmetilceliuliozė, talkas, titano dioksidas ir geležies oksidas (raudonasis, geltonasis).

Fludara išvaizda ir kiekis pakuotėje
Fludara išleidžiama lizdinėse plokštelėse po 5 tabletes. Po tris arba keturias plokšteles buteliuke, kurio negali atidaryti vaikai.

Rinkodaros teisės turėtojas
Bayer Schering Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija

Gamintojas
Bayer Schering Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

UAB BAYER
Žirmūnų g. 68A,
LT-09124, Vilnius,
Lietuva
Tel. (+370-5) 233 68 68
Faks. (+370-5) 233 68 33Pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas

2008-07-10

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7