Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

FUROSEMID 40MG TAB. N50

Vaistai
  Gamintojas:
POLPHARMA

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Furosemid Polpharma 40 mg tabletės
Furozemidas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Furosemid Polpharma ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Furosemid Polpharma
3. Kaip vartoti Furosemid Polpharma
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Furosemid Polpharma
6. Kita informacija1. KAS YRA FUROSEMID POLPHARMA IR KAM JIS VARTOJAMAS

Furosemid Polpharma priklauso „kilpinių“ diuretikų (šlapimą varančių vaistų) grupei, pasižyminčiai labai stipriu poveikiu. Jis slopina natrio reabsorbciją inkstuose kylančiojoje Henlės kilpos dalyje.
Furosemid Polpharma didina natrio, kalio, kalcio ir magnio jonų bei fosfatų išsiskyrimą su šlapimu, mažina šlapimo rūgšties išsiskyrimą.
Vaistas greitai absorbuojamas iš virškinimo trakto. Išgėrus vienkartinę dozę, šlapimą varantis poveikis pasireiškia per 30 minučių – 1 valandą ir paprastai trunka 4-8 valandas.
Apie 50% išgertos vaisto dozės pašalinama su šlapimu per 24 valandas, o likęs kiekis pašalinamas su išmatomis.

Furosemid Polpharma vartojamas:
- edemai (skysčių sankaupai), susijusiai su kepenų ciroze, staziniu širdies nepakankamumu ar inkstų veiklos sutrikimu, šalinti tuo atveju, jeigu būtini greitai ir stipriai veikiantys diuretikai;
- suaugusių žmonių didelio kraujospūdžio ligai gydyti.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FUROSEMID POLPHARMA

Furosemid Polpharma vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) furozemidui, sulfamidams arba bet kuriai pagalbinei Forosemid Polpharma medžiagai;
- jeigu neišsiskiria šlapimas (anurija) arba yra su anurija susijusęs inkstų funkcijos nepakankamumas;
- jeigu yra inkstų nepakankamumas, pasireiškęs dėl intoksikacijos toksinį poveikį inkstams ar kepenims sukeliančiais medikamentais arba susijęs su hepatine koma;
- jeigu sumažėjęs Jūsų kraujo tūris ar netekote vandens;
- jeigu mažas kalio ar natrio kiekis Jūsų kraujyje;
- jei Jums yra su hepatine encefalopatija, susijusi prekoma arba koma;
- jeigu žindote kūdikį.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
• jeigu pasireiškia hipotenzija;
• jeigu dėl stipraus kraujospūdžio sumažėjimo kyla pavojus;
• jeigu yra latentinis ar aiškus diabetas (sergantiesiems cukriniu diabetu vartojant furozemido gali prireikti koreguoti gydymą gliukozės kiekį kraujyje mažinančiais preparatais);
• jeigu sergate podagra;
• jeigu yra hepatorenalinis sindromas;
• jeigu yra hipoproteinemija, pvz., dėl nefritinio sindromo (gali susilpnėti furozemido poveikis ir sustiprėti toksinis jo poveikis ausims);
• neišnešiotiems naujagimiams (jiems gali pasireikšti nefrokalcinozė ar susidaryti inkstų akmenų, todėl gydytojas seks jų inkstų funkciją, ištirs ją ultragarsu);
• jeigu sergate ūmine porfirija;
• jeigu yra dalinė šlapimo takų obstrukcija (pvz., prostatos hipertrofija ar sutrikęs šlapinimasis).

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, ypatingai jei vartojate:
vaistų nuo diabeto (pvz., insulino);
teofilino;
vaistų nuo širdies ligų (širdies glikozidų, pvz., digoksino);
antibiotikų (pvz., cefalosporinų);
ličio;
gliukokortikoidų (pvz., hidrokortizono ar prednizolono);
AKF inhibitorių (pvz., kaptoprilio ar enalaprilio);
kurare grupės raumenis atpalaiduojančių vaistų (pvz., tubokurarino);
nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU, pvz., ibuprofeno), salicilatų (tarp jų aspirino);
raumenis atpalaiduojančių vaistų baklofeno ar tizanidino.

Furosemid Polpharma vartojimas su maistu ir gėrimais
Tabletes reikia nuryti užgeriant pakankamu kiekiu skysčio, geriausiai vieną valandą prieš valgį, kadangi vartojant kartu su maistu gali sumažėti furozemido absorbcija.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.
Furozemidas prasikverbia per placentos barjerą. Nėštumo metu medikamento galima vartoti tik nebejotinai būtinu atveju ir tik gydytojo skyrimu.
Furozemido išsiskiria į motinos pieną. Medikamentas gali trikdyti laktaciją.
Žindymo laikotarpiu Furosemid Polpharma vartoti draudžiama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Dėl kai kurio nepageidaujamo furozemido poveikio (pvz., didelio kraujospūdžio kritimo) gali sutrikti geba sukaupti dėmesį ir reaguoti. Prieš pradėdami vairuoti ir valdyti mechanizmus įsitikinkite, kad nejaučiate tokio poveikio.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Furosemid Polpharma medžiagas
Furosemid Polpharma tabletėse yra laktozės.
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. 3. KAIP VARTOTI FUROSEMID POLPHARMA

Furosemid Polpharma visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Vaisto reikia skirti gerti ryte, kad būtų išvengta nakties diurezės.
Tabletes reikia nuryti užgeriant pakankamu kiekiu skysčio, geriausiai vieną valandą prieš valgį, kadangi vartojant kartu su maistu gali 30% sumažėti furozemido absorbcija.

Edema
Suaugusiems žmonėms
Edemai šalinti įprastinė pradinė furozemido paros dozė yra 40 mg. Ji geriama ryte. Palaikomojo gydymo metu gydytojas gali skirti gerti arba po 20 mg kartą per parą, arba po 40 mg kas antra para. Jei edema atspari medikamento poveikiui, paros dozę gydytojas gali padidinti iki 80 mg arba didesnės (ji geriama iš karto, lygiomis dalimis per 2 kartus arba su pertrūkiais). Sunkiais atvejais gydytojas paros dozę laipsniškai gali padidinti net iki 600 mg. Rekomenduojama didžiausia furozemido paros dozė yra 1500 mg.

Senyviems pacientams
Iš senyvų pacientų organizmo furozemidas šalinamas lėčiau. Jiems gali reikėti vartoti mažesnę pradinę vaisto dozę. Tikslią dozę nustatys gydytojas.

Vaikams
Jiems paros dozė yra 1-3 mg/kg kūno svorio, tačiau ne didesnė kaip 40 mg.
Dėl farmacinės formos Furosemid Polpharma tablečių nerekomenduojama vartoti naujagimiams.

Kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimas
Kepenų nepakankamumu sergantiems pacientams natrį išskiriantis furozemido poveikis gali būti silpnesnis, tačiau kalį išskirantis poveikis paprastai išlieka. Tokius ligonius gydytojas pradės gydyti nedidele doze ir atidžiai seks elektrolitų kiekį kraujo serume.
Ligoniams, kuriems yra ūminis ar lėtinis inkstų veiklos nepakankamumas furozemido dozę nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į jų būklę.

Hipertenzija
Suaugusiems žmonėms
Pradinė paros dozė yra 80 mg (2 tabletės). Ji geriama per du kartus po 40 mg. Jei poveikis nepakankamas, gydytojas gali skirti kartu vartoti kitokių vaistų nuo hipertenzijos.

Pavartojus per didelę Furosemid Polpharma dozę
Jeigu atsitiktinai išgėrėte per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių arba į gydantį gydytoją. Pasiimkite su savimi likusias tabletes ir vaisto pakuotę.

Pamiršus pavartoti Furosemid Polpharma
Pamirštą vaisto dozę išgerkite tuoj pat, kai tik prisiminsite, o kitą vartokite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. 4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Furosemid Polpharma (ypač išgėrus jo pirmą kartą), kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Labai dažnas arba dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia >1/100 pacientų)
Dehidracija (vandens netekimas), hiponatremija (mažas natrio kiekis kraujyje), hipochloreminė metabolinė alkalozė (kraujo pašarmėjimas), hipokalemija, hipokalcemija, hipomagnezemija (t. y. mažas kalio, kalcio ar magnio kiekis kraujyje), sumažėjęs kraujospūdis.

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia >1/1 000, bet <1/100 pacientų)
Sutrikęs gliukozės toleravimas (dėl hipokalemijos), hiperurikemija (šlapimo rūgšties kiekio padidėjimas kraujyje), podagra, sumažėjusi DTL cholesterolio koncentracija serume, padidėjusi MTL cholesterolio ir trigliceridų koncentracija serume, nuovargis, galvos svaigimas ir skausmas, parestezija, neramumas, sutrikęs regėjimas, sutrikęs širdies ritmas, hipotenzija, hipovolemija, burnos džiūvimas, troškulys, pykinimas, sutrikusi žarnyno veikla, raumenų mėšlungis, sumažėjusi diurezė, šlapimo nelaikymas, šlapimo neišskyrimas (prostatos hiperplazija sergantiems pacientams), nuovargis.

Retas arba labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia <1/1 000 pacientų, įskaitant pavienius atvejus)
Kaulų čiulpų slopinimas, aplazinė anemija (mažakraujystė), agranulocitozė (grūdėtųjų baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas kraujyje), trombocitopenija (kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas kraujyje), hemolizinė anemija (mažakraujystė dėl raudonųjų kraujo kūnelių irimo), ūžimas ausyse, praeinantis ar nepraeinantis klausos sutrikimas (pavartojus didelę furozemido dozę ar medikamento vartojant ilgai), kraujagyslių uždegimas, pankreatitas (kasos uždegimas), tulžies stazė, gelta, padidėjusi kepenų fermentų koncentracija, dilgėlinė, purpura (taškinės, retai ( didesnės kraujosruvos odoje ar gleivinėje), daugiaformė eritema , eksfoliacinis dermatitas, padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos, nefrokalcinozė (furozemidu gydomiems neišnešiotiems kūdikiams), intersticinis nefritas (inkstų liga), ūminis inkstų nepakankamumas, karščiavimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. 5. KAIP LAIKYTI FUROSEMID POLPHARMA

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje. Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.

Ant lizdinės plokštelės ir kartono dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. 6. KITA INFORMACIJA

Furosemid Polpharma sudėtis

Veiklioji medžiaga yra furozemidas. Vienoje tabletėje yra 40 mg furozemido.
Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, bulvių krakmolas, želatina, talkas, magnio stearatas.

Furosemid Polpharma išvaizda ir kiekis pakuotėje

Furosemid Polpharma tabletės yra baltos su gelsvu atspalviu arba baltos, apskritos, abipus išgaubtos.
Kartono dėžutėje yra 50 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Pharmaceutical Works POLPHARMA SA
Peplinska 19, Str.
83-200 Starogard Gdanski
Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Farmacijos įmonės „Polpharma“ atstovybė
E. Ožeškienės g. 18A
LT-44254 Kaunas, Lietuva
Tel./faks. +370 37 32 51 31

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-10-30
Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Furosemid Polpharma 40 mg tabletės 2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Vienoje tabletėje yra 40 mg furozemido.

Pagalbinė medžiaga: vienoje tabletėje yra 30 mg laktozės.

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. FARMACINĖ FORMA

Tabletė.
Baltos su gelsvu atspalviu arba baltos, apskritos, abipus išgaubtos, 6 mm skersmens tabletės. 4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Edemų, susijusių su kepenų ciroze, staziniu širdies nepakankamumu ar inkstų veiklos sutrikimu, šalinimas tuo atveju, jeigu būtini greitai ir stipriai veikiantys diuretikai.
Suaugusių žmonių arterinės hipertenzijos gydymas.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Vaisto reikia skirti gerti ryte, kad būtų išvengta nakties diurezės.
Tabletes reikia nuryti užgeriant pakankamu skysčio kiekiu, geriausiai vieną valandą prieš valgį, kadangi vartojant kartu su maistu gali 30% sumažėti furozemido absorbcija.

Edema

Suaugusiems žmonėms
Edemai šalinti įprastinė pradinė furozemido paros dozė yra 40 mg. Ji geriama ryte. Palaikomojo gydymo metu galima skirti gerti arba po 20 mg kartą per parą, arba po 40 mg kas antra para. Jei edema atspari medikamento poveikiui, paros dozę galima didinti iki 80 mg arba didesnės (ją reikia gerti iš karto, lygiomis dalimis per 2 kartus arba su pertrūkiais). Sunkiais atvejais paros dozę gali prireikti laipsniškai didinti iki 600 mg. Rekomenduojama didžiausia furozemido paros dozė yra 1500 mg.

Senyvi pacientai
Jiems taikomos suaugusių žmonių dozavimo rekomendacijos. Kadangi iš senyvų pacientų organizmo furozemidas paprastai eliminuojamas lėčiau, jiems dozę reikia didinti tol, kol pasireiškia reikiamas atsakas.

Vaikai
Paros dozė yra 1-3 mg/kg kūno svorio, tačiau ne didesnė kaip 40 mg.
Dėl farmacinės formos Furosemid Polpharma tablečių nerekomenduojama vartoti naujagimiams.

Hipertenzija
Suaugusiems žmonėms
Pradinė paros dozė yra 80 mg (2 tabletės). Ji po 40 mg geriama per du kartus. Jei poveikis nepakankamas, papildomai reikia vartoti kitokių vaistinių preparatų nuo hipertenzijos, sekant arterinį kraujospūdį.
Siekiant išvengti per stipraus kraujospūdžio sumažėjimo, papildomo vaisto nuo hipertenzijos dozę reikia sumažinti per pusę.

Kepenų funkcijos sutrikimas
Gydymą reikia pradėti nedidele doze, atidžiai stebint serumo elektrolitų koncentraciją. Kepenų nepakankamumu sergantiems pacientams gali susilpnėti natriurezinis furozemido poveikis, tačiau kaliurezinis poveikis paprastai išlieka

Inkstų nepakankamumas
Ūminio ar lėtinio inkstų nepakankamumo atveju dozę reikia nustatyti atižvelgiant į paciento būklę.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas furozemidui, sulfamidams arba bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai.
Furozemidui atspari anurija arba su anurija susijęs inkstų funkcijos nepakankamumas.
Hipovolemija ar dehidracija.
Inkstų nepakankamumas, pasireiškęs dėl intoksikacijos nefrotoksinį ar hepatotoksinį poveikį sukeliančiais medikamentais, arba susijęs su hepatine koma.
Sunki hipokalemija ar hiponatremija.
Su hepatine encefalopatija susijusi prekoma arba koma.
Žindymo laikotarpis.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Per stipri diurezė gali sukelti ortostatinę hipotenziją arba ūminės hipotenzijos epizodus.

Prieš pradedant gydymą furozemidu būtina koreguoti hipotenziją ir hipovolemiją.

Paprastai gydant furozemidu rekomenduojama reguliariai tirti serumo natrio, kalio ir kreatinino kiekį, ypač atidžiai reikia stebėti pacientus, kuriems yra didelė elektrolitų pusiausvyros sutrikimo rizika arba kitų žymaus skysčių netekimo priežasčių. Būtina koreguoti hipovolemiją ar dehidraciją, taip pat kitus reikšmingus elektrolitų bei rūgščių ir šarmų pusiausvyros sutrikimus. Dėl to gali prireikti laikinai nutraukti furozemido skyrimą.

Būtina užtikrinti šlapimo išsiskyrimą. Pacientams, kuriems yra dalinė šlapimo takų obstrukcija (pvz., kai yra prostatos hipertrofija ar sutrikęs šlapinimasis), padidėja ūminio šlapimo susilaikymo rizika, reikia atidžiai stebėti.

Ypatingai atidžiai būtina stebėti:
• pacientus, kuriems pasireiškia hipotenzija;
• pacientus, kuriems dėl didelio kraujospūdžio sumažėjimo kyla pavojus;
• pacientus, kuriems yra latentinis ar aiškus diabetas; sergantiesiems cukriniu diabetu skiriant furozemido, gali prireikti koreguoti gydymą gliukozės kiekį kraujyje mažinančiais preparatais;
• pacientus, kurie serga podagra;
• pacientus, kuriems yra hepatorenalinis sindromas;
• pacientus, kuriems yra hipoproteinemija, pvz., dėl nefritinio sindromo (gali susilpnėti furozemido poveikis ir sustiprėti ototoksinis jo poveikis); šiuo atveju reikia atsargiai titruoti vaisto dozę;
• neišnešiotus kūdikius (gali pasireikšti nefrokalcinozė ar susidaryti inkstų akmenų; šiais atvejais būtina stebėti jų inkstų funkciją ir atlikti inkstų ultrasonografiją).

Diuretikų vartojimas ūmine porfirija sergantiems asmenims laikomas nesaugiu, todėl jiems vaisto reikia skirti atsargiai.

Furozemido tabletėje yra laktozės. Pacientams, kuriems yra retas paveldimas galaktozės netoleravimas, Lapp laktazės stoka arba gliukozės-galaktozės malabsorbcija, šio vaisto vartoti negalima.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Furozemidas gali silpninti vienų vaistų (pvz., vaistų nuo diabeto) arba stiprinti kitų vaistų (pvz., teofilino) poveikį.

Kartu skiriant širdį veikiančių glikozidų, dėl furozemido pasireiškianti hipokalemija gali sukelti širdies ritmo sutrikimų, kurie gali lemti mirtį. Pacientams, gydomiems širdies glikozidais ir furozemidu, reikia sekti kalio kiekį kraujyje, prireikus skirti vartoti kalio preparatų.

Furozemidas gali stiprinti ototoksinį aminoglikozidų grupės antibiotikų poveikį. Kartu šiais vaistiniais preparatais gydyti nepatariama.

Furozemidas gali stiprinti nefrotoksinį cefalosporinų poveikį.

Dėl diuretikų poveikio mažėja ličio klirensas inkstuose, todėl gali padidėti ličio koncentracija kraujyje ir pasireikšti toksinis jo poveikis. Kartu su furozemidu ličio vartoti paprastai nerekomenduojama. Jeigu toks gydymas būtinas, reikia atidžiai sekti ličio koncentraciją kraujo serume, prireikus ( mažinti dozę.

Kartu skiriami kortikosteroidai gali silpninti diuretzinį diuretikų poveikį (organizme sulaiko skysčius), tačiau didinti kalio išsiskyrimą iš organizmo. Taip gydant, reikia dažniau matuoti kalio kiekį kraujyje

Furozemidas stiprina antihipertenzinių vaistinių preparatų poveikį, todėl, be teigiamo terapinio poveikio, gali pasireikšti ir ortostatinė hipotenzija. Abiejų grupių medikamentais gydomą pacientą reikia atidžiai stebėti, prireikus mažinti antihipertenzinių preparatų arba (ir) furozemido dozę.

Jei didelėmis dozėmis kilpinių diuretikų gydomiems pacientams pradedama skirti angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių, gali pasireikšti sunki hipotenzija ir (arba) inkstų nepakankamumas. Prieš paskiriant AKF inhibitorių, reikia sumažinti furozemido dozę ir koreguoti druskų bei skysčių trūkumą.

Henlės kilpoje veikiantys diuretikai stiprina nedepoliariziojančio poveikio griaučių raumenis atpalaiduojančių preparatų, pvz., tubokurarino, poveikį poveikį. Furozemidu gydomiems pacientams šios grupės preparatų reikia leisti labai atsargiai. Furozemido vartojimą patariama nutraukti, likus 2 dienoms iki planinės operacijos, o po jos pacientą reikia atidžiai prižiūrėti.

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, ypač indometacinas, sulaikydami organizme natrį ir vandenį, gali silpninti diurezinį furozemido poveikį.
Didelę dozę salicilatų kartu su furozemidu vartojantiems pacientams gali pasireikšti toksinis salicilatų poveikis, kadangi inkstuose šie medikamentai konkuruoja dėl išsiskyrimo.

Kartu vartojami estrogenai, vaistai nuo epilepsijos ir probenicidas gali silpninti diurezinį furozemido poveikį.

Kartu su furozemidu vartojant klofibrato, gali stiprėti diurezė ir atsirasti raumenų pažaida: skausmas, sustingimas.

Raumenų relaksantai baklofenas ir tizanidinas gali stiprinti hipotenzinį furozemido poveikį.

Kartu su furozemidu vartojamų antikoaguliantų (kumarino ar indandiono darinių bei heparino) ar fibrinolizę skatinančių medikamentų (pvz., streptokinazės, urokinazės ir kt.) kraujo krešėjimą mažinantis poveikis gali būti silpnesnis.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Furozemidas prasiskverbia per placentos barjerą. Nėštumo metu šio vaisto vartoti negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus. Jeigu jo vartoja nėščia moteris, būtina stebėti vaisiaus augimą.
Furozemido patenka į motinos pieną, medikamentas gali slopinti laktaciją. Furozemido vartojančioms moterims žindyti draudžiama.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Dėl kai kurio nepageidaujamo furozemido poveikio (pvz., didelio kraujospūdžio kritimo) gali sutrikti geba sukaupti dėmesį ir reaguoti. Pacientus reikia įspėti, kad nevairuotų ir nevaldytų mechanizmų, jei jaučia tokį poveikį.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai

Reti ir labai reti (<1/1000, įskaitant pavienius atvejus)
Kaulų čiulpų slopinimas, aplazinė anemija, agranulocitozė, trombocitopenija, hemolizinė anemija.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
Labai dažni ir dažni (≥1/100)
Dehidracija, hiponatremija, hipochloreminė metabolinė alkalozė, hipokalemija, hipokalcemija, hipomagnezemija.Nedažni (≥1/1 000, <1/100)
Sutrikusi gliukozės tolerancija (dėl hipokalemijos), hiperurikemija, podagra, sumažėjusi DTL cholesterolio koncentracija serume, padidėjusi MTL cholesterolio ir trigliceridų koncentracija serume.

Nervų sistemos sutrikimai

Nedažni (≥1/1 000, <1/100)
Nuovargis, galvos svaigimas ir skausmas, parestezija, neramumas.

Akių sutrikimai

Nedažni (≥1/1 000, <1/100)
Sutrikęs regėjimas. Ausų ir labirintų sutrikimai

Reti ir labai reti (<1/1000, įskaitant pavienius atvejus)
Ūžimas ausyse, praeinantis ar negrįžtamas klausos sutrikimas (pavartojus didelę furozemido dozę ar gydant ilgą laiką).

Širdies sutrikimai
Nedažni (≥1/1 000, <1/100)
Širdies ritmo sutrikimas.

Kraujagyslių sutrikimai

Labai dažni ir dažni (≥1/100)
Sumažėjęs kraujospūdis. Nedažni (≥1/1 000, <1/100)
Hipotenzija, hipovolemija. Reti ir labai reti (<1/1000, įskaitant pavienius atvejus)
Angitas. Virškinimo trakto sutrikimai

Nedažni (≥1/1 000, <1/100)
Burnos džiūvimas, troškulys, pykinimas, sutrikusi žarnyno veikla.
Reti ir labai reti (<1/1000, įskaitant pavienius atvejus)
Pankreatitas. Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Reti ir labai reti (<1/1000, įskaitant pavienius atvejus)
Cholestazė, gelta, padidėjusi kepenų fermentų koncentracija.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Reti ir labai reti (<1/1000, įskaitant pavienius atvejus)
Dilgėlinė, purpura, daugiaformė eritema, eksfoliacinis dermatitas, padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos.

Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Nedažni (≥1/1 000, <1/100)
Raumenų mėšlungis.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Nedažni (≥1/1 000, <1/100)
Sumažėjusi diurezė, šlapimo nelaikymas, šlapimo neišsiskyrimas (prostatos hiperplazija sergantiems pacientams). Reti ir labai reti (<1/1000, įskaitant pavienius atvejus)
Nefrokalcinozė (furozemidu gydytiems neišnešiotiems kūdikiams), intersticinis nefritas, ūminis inkstų nepakankamumas.

Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Nedažni (≥1/1 000, <1/100)
Bendras silpnumas.
Reti ir labai reti (<1/1000, įskaitant pavienius atvejus)
Karščiavimas. 4.9 Perdozavimas

Klinikiniai ūminio ar lėtinio perdozavimo simptomai pirmiausia priklauso nuo dėl sustiprėjusios diurezės pasireiškusio elektrolitų ir skysčių netekimo bei jo pasekmių, pvz., hipovolemijos, dehidracijos, hemokoncentracijos, širdies aritmijų. Šių sutrikimų simptomai yra sunki hipotenzija (progresuojanti į šoką), ūminis inkstų nepakankamumas, trombozė, delyras, vangusis paralyžius, apatija ir sumišimas.
Perdozavimo gydymas.
Specifinio priešnuodžio nėra. Reikia mažinti vaistinio preparato absorbciją (jeigu jo išgerta neseniai, plauti skrandį, po to duoti gerti aktyvintosios anglies), sunormalinti skysčių ir elektrolitų pusiausvyrą. 5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – stipriai veikiantys (kilpiniai) diuretikai; sulfamidai, ATC kodas – C03C A01.

Furozemidas priklauso kilpinių diuretikų grupei, pasižyminčiai labai stipriu poveikiu. Pagrindinė jo veikimo vieta yra kylančioji Henlės kilpos dalis. Pagrindinis furozemido poveikis inkstuose yra aktyvios natrio, kalio ir chlorido kotransporto sistemos slopinimas storajame kylančiosios kilpos dalies segmente. Dėl to sumažėja natrio chlorido reabsorbcija iš nefrono, daugiau natrio, o kartu ir vandens išsiskiria su šlapimu.

Furozemidas taip pat didina kalcio ir magnio jonų bei fosfatų ekskreciją. Jis mažina šlapimo rūgšties ekskreciją, todėl gali pasireikšti hiperurikemija.
Hipotenzinis furozemido poveikis pasireiškia dėl natrio kiekio, kraujo tūrio bei kraujagyslių sienelės tonuso sumažėjimo. Furozemidas (nors vadinamas kilpiniu diuretiku) veikia ne tik inkstus. Kai kuriems pacientams jis turi diabetogeninį poveikį, kuris pasireiškia padidėjusia gliukozės koncentracija nevalgius ir nenormalia gliukozės kiekio kraujyje kitimo kreive po gliukozės pavartojimo.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Absorbcija
Pacientams, kurių inkstų funkcija normali, iš virškinimo trakto absorbuojama 40-60% išgerto furozemido.
Išgėrus vienkartinę vaisto dozę, diurezinis poveikis pasireiškia per 30 minučių – 1 valandą ir paprastai trunka 4-8 valandas. Didžiausias hipotenzinis poveikis gali pasireikšti praėjus kelioms dienoms nuo gydymo furozemidu pradžios.

Pasiskirstymas
Apie 95% furozemido sujungiama su kraujo serumo baltymais, daugiausia albuminais.
Furozemido prasiskverbia per placentą, išsiskiria su motinos pienu. Santykinis pasiskirstymo tūris Vd = 0,15 l/kg.

Metabolizmas
Pacientų, kurių inkstų funkcija normali, kepenyse tik nedidelis furozemido kiekis metabolizuojamas į 4-chlor-5-sulfamoilantranilo rūgštį.

Eliminacija
Furozemidas ir jo metabolitai greitai išskiriami su šlapimu glomerulų filtracijos ir proksimalinių kanalėlių sekrecijos būdu. Vaisto klirensas yra 1,5-3 ml/min./kg. Pusinės furozemido eliminacijos laikas (t1/2) sveikų suaugusių žmonių organizme yra 1-1,5 val. Pacientų, kurių sutrikusi kepenų funkcija, organizme jis gali būti ilgesnis. Iš pacientų, kurių inkstų funkcija normali, organizmo per 24 val. su šlapimu išsiskiria apie 50% išgerto furozemido, o 69-97% šio kiekio išsiskiria per pirmąsias 4 valandas. Likęs vaisto kiekis nepakitusia forma išsiskiria su išmatomis. Hemodializė netinka vaistui šalinti iš organizmo.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Ūminis toksinis poveikis
Žiurkėms ir šunims enteriniu būdu pavartoto furozemido LD50 buvo didesnė negu 1000 mg/kg kūno svorio, į veną suleisto– 300-680 mg/kg kūno svorio.

Lėtinis toksinis poveikis
Lėtinis toksinis poveikis buvo susijęs su padidėjusia diureze bei skysčių ir elektrolitų pusiausvyros sutrikimu (hiponatremija, hipokalemija, hipochloremine alkaloze). Ilgalaikis furozemido vartojimas sumažino kraujospūdį ir padidino kraujo klampumą.
Žiurkėms ir šunims, 6 – 12 mėn. vartojusiems didžiausią tirtą furozemido dozę (ji yra 10 – 20 kartų didesnė už gydomąją dozę, rekomenduojamą vartoti žmogui), atsirado inkstų pokyčių (lokali fibrozė, kalcifikacija).

Kancerogeninis ir mutageninis poveikis
Kancerogeninio ir mutageninio poveikio tyrimų metu furozemidas nedarė.

Poveikis dauginimosi funkcijai
Tyrimų su gyvūnais metu 100 mg/kg kūno svorio furozemido paros dozė (ji yra didžiausia tirta dozė žiurkėms ir 8 kartus didesnė už didžiausią, t. y. 600 mg, dozę, rekomenduojamą vartoti žmogui) poveikio žiurkių patinų ir patelių vaisingumui nedarė.

Tyrimų metu furozemido dozė, 2, 4 arba 8 kartus didesnė už dozę, rekomenduojamą vartoti žmogui, sukėlė dėl neaiškių priežasčių pasireiškusį vaikingų triušių patelių kritimą ir abortą. 6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Laktozės monohidratas
Bulvių krakmolas
Želatina
Talkas
Magnio stearatas.

6.2 Nesuderinamumas

Duomenys nebūtini.

6.3 Tinkamumo laikas

3 metai

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Aliuminio folijos ir PVC lizdinės plokštelės, kurių kiekvienoje yra dešimt tablečių. Kartono dėžutėje yra penkios lizdinės plokštelės (50 tablečių) ir pakuotės lapelis.6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti

Specialių reikalavimų nėra.7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

Pharmaceutical Works POLPHARMA SA
Peplinska 19, Str.
83-200 Starogard Gdanski
Lenkija8. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS (-IAI)

LT/1/94/0890/0019. RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA

2007-10-30

10. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2008-08-22

Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

II PRIEDAS

RINKODAROS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

C. SPECIFINIAI ĮPAREIGOJIMAI RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJUI
A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamintojo (-ų), atsakingo (-ų) už serijų išleidimą, pavadinimas (-ai) ir adresas (-ai)

Pharmaceutical Works POLPHARMA SA
Peplinska 19, Str.
83-200 Starogard Gdanski
Lenkija

Su pakuote pateikiamame lapelyje nurodomas gamintojo, atsakingo už konkrečios serijos išleidimą, pavadinimas ir adresas.B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

• TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, TAIKOMI RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJUI

Receptinis vaistinis preparatas

• SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, SKIRTI SAUGIAM IR VEIKSMINGAM VAISTINIO PREPARATO VARTOJIMUI UŽTIKRINTI

Nebūtini.
III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS

INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS

KARTONO DĖŽUTĖ

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Furosemid Polpharma 40 mg tabletės
Furozemidas2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Vienoje tabletėje yra 40 mg furozemido. 3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Sudėtyje yra laktozės.4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

50 tablečių5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)

Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)
8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.

10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Pharmaceutical Works POLPHARMA SA.
Peplinska 19, Str.
83-200 Starogard Gdanski
Lenkija12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT/1/94/0890/00113. SERIJOS NUMERIS

Serija14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ

LIZDINĖ PLOKŠTELĖ

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Furosemid Polpharma 40 mg tabletės
Furozemidas2. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS

POLPHARMA (logo)3. TINKAMUMO LAIKAS

{MM/YYYY}4. SERIJOS NUMERIS

{numeris}5. KITAB. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Furosemid Polpharma 40 mg tabletės
Furozemidas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Furosemid Polpharma ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Furosemid Polpharma
3. Kaip vartoti Furosemid Polpharma
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Furosemid Polpharma
6. Kita informacija1. KAS YRA FUROSEMID POLPHARMA IR KAM JIS VARTOJAMAS

Furosemid Polpharma priklauso „kilpinių“ diuretikų (šlapimą varančių vaistų) grupei, pasižyminčiai labai stipriu poveikiu. Jis slopina natrio reabsorbciją inkstuose kylančiojoje Henlės kilpos dalyje.
Furosemid Polpharma didina natrio, kalio, kalcio ir magnio jonų bei fosfatų išsiskyrimą su šlapimu, mažina šlapimo rūgšties išsiskyrimą.
Vaistas greitai absorbuojamas iš virškinimo trakto. Išgėrus vienkartinę dozę, šlapimą varantis poveikis pasireiškia per 30 minučių – 1 valandą ir paprastai trunka 4-8 valandas.
Apie 50% išgertos vaisto dozės pašalinama su šlapimu per 24 valandas, o likęs kiekis pašalinamas su išmatomis.

Furosemid Polpharma vartojamas:
- edemai (skysčių sankaupai), susijusiai su kepenų ciroze, staziniu širdies nepakankamumu ar inkstų veiklos sutrikimu, šalinti tuo atveju, jeigu būtini greitai ir stipriai veikiantys diuretikai;
- suaugusių žmonių didelio kraujospūdžio ligai gydyti.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT FUROSEMID POLPHARMA

Furosemid Polpharma vartoti negalima:
- jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) furozemidui, sulfamidams arba bet kuriai pagalbinei Forosemid Polpharma medžiagai;
- jeigu neišsiskiria šlapimas (anurija) arba yra su anurija susijusęs inkstų funkcijos nepakankamumas;
- jeigu yra inkstų nepakankamumas, pasireiškęs dėl intoksikacijos toksinį poveikį inkstams ar kepenims sukeliančiais medikamentais arba susijęs su hepatine koma;
- jeigu sumažėjęs Jūsų kraujo tūris ar netekote vandens;
- jeigu mažas kalio ar natrio kiekis Jūsų kraujyje;
- jei Jums yra su hepatine encefalopatija, susijusi prekoma arba koma;
- jeigu žindote kūdikį.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
• jeigu pasireiškia hipotenzija;
• jeigu dėl stipraus kraujospūdžio sumažėjimo kyla pavojus;
• jeigu yra latentinis ar aiškus diabetas (sergantiesiems cukriniu diabetu vartojant furozemido gali prireikti koreguoti gydymą gliukozės kiekį kraujyje mažinančiais preparatais);
• jeigu sergate podagra;
• jeigu yra hepatorenalinis sindromas;
• jeigu yra hipoproteinemija, pvz., dėl nefritinio sindromo (gali susilpnėti furozemido poveikis ir sustiprėti toksinis jo poveikis ausims);
• neišnešiotiems naujagimiams (jiems gali pasireikšti nefrokalcinozė ar susidaryti inkstų akmenų, todėl gydytojas seks jų inkstų funkciją, ištirs ją ultragarsu);
• jeigu sergate ūmine porfirija;
• jeigu yra dalinė šlapimo takų obstrukcija (pvz., prostatos hipertrofija ar sutrikęs šlapinimasis).

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, ypatingai jei vartojate:
vaistų nuo diabeto (pvz., insulino);
teofilino;
vaistų nuo širdies ligų (širdies glikozidų, pvz., digoksino);
antibiotikų (pvz., cefalosporinų);
ličio;
gliukokortikoidų (pvz., hidrokortizono ar prednizolono);
AKF inhibitorių (pvz., kaptoprilio ar enalaprilio);
kurare grupės raumenis atpalaiduojančių vaistų (pvz., tubokurarino);
nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU, pvz., ibuprofeno), salicilatų (tarp jų aspirino);
raumenis atpalaiduojančių vaistų baklofeno ar tizanidino.

Furosemid Polpharma vartojimas su maistu ir gėrimais
Tabletes reikia nuryti užgeriant pakankamu kiekiu skysčio, geriausiai vieną valandą prieš valgį, kadangi vartojant kartu su maistu gali sumažėti furozemido absorbcija.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju.
Furozemidas prasikverbia per placentos barjerą. Nėštumo metu medikamento galima vartoti tik nebejotinai būtinu atveju ir tik gydytojo skyrimu.
Furozemido išsiskiria į motinos pieną. Medikamentas gali trikdyti laktaciją.
Žindymo laikotarpiu Furosemid Polpharma vartoti draudžiama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Dėl kai kurio nepageidaujamo furozemido poveikio (pvz., didelio kraujospūdžio kritimo) gali sutrikti geba sukaupti dėmesį ir reaguoti. Prieš pradėdami vairuoti ir valdyti mechanizmus įsitikinkite, kad nejaučiate tokio poveikio.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Furosemid Polpharma medžiagas
Furosemid Polpharma tabletėse yra laktozės.
Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. 3. KAIP VARTOTI FUROSEMID POLPHARMA

Furosemid Polpharma visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

Vaisto reikia skirti gerti ryte, kad būtų išvengta nakties diurezės.
Tabletes reikia nuryti užgeriant pakankamu kiekiu skysčio, geriausiai vieną valandą prieš valgį, kadangi vartojant kartu su maistu gali 30% sumažėti furozemido absorbcija.

Edema
Suaugusiems žmonėms
Edemai šalinti įprastinė pradinė furozemido paros dozė yra 40 mg. Ji geriama ryte. Palaikomojo gydymo metu gydytojas gali skirti gerti arba po 20 mg kartą per parą, arba po 40 mg kas antra para. Jei edema atspari medikamento poveikiui, paros dozę gydytojas gali padidinti iki 80 mg arba didesnės (ji geriama iš karto, lygiomis dalimis per 2 kartus arba su pertrūkiais). Sunkiais atvejais gydytojas paros dozę laipsniškai gali padidinti net iki 600 mg. Rekomenduojama didžiausia furozemido paros dozė yra 1500 mg.

Senyviems pacientams
Iš senyvų pacientų organizmo furozemidas šalinamas lėčiau. Jiems gali reikėti vartoti mažesnę pradinę vaisto dozę. Tikslią dozę nustatys gydytojas.

Vaikams
Jiems paros dozė yra 1-3 mg/kg kūno svorio, tačiau ne didesnė kaip 40 mg.
Dėl farmacinės formos Furosemid Polpharma tablečių nerekomenduojama vartoti naujagimiams.

Kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimas
Kepenų nepakankamumu sergantiems pacientams natrį išskiriantis furozemido poveikis gali būti silpnesnis, tačiau kalį išskirantis poveikis paprastai išlieka. Tokius ligonius gydytojas pradės gydyti nedidele doze ir atidžiai seks elektrolitų kiekį kraujo serume.
Ligoniams, kuriems yra ūminis ar lėtinis inkstų veiklos nepakankamumas furozemido dozę nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į jų būklę.

Hipertenzija
Suaugusiems žmonėms
Pradinė paros dozė yra 80 mg (2 tabletės). Ji geriama per du kartus po 40 mg. Jei poveikis nepakankamas, gydytojas gali skirti kartu vartoti kitokių vaistų nuo hipertenzijos.

Pavartojus per didelę Furosemid Polpharma dozę
Jeigu atsitiktinai išgėrėte per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių arba į gydantį gydytoją. Pasiimkite su savimi likusias tabletes ir vaisto pakuotę.

Pamiršus pavartoti Furosemid Polpharma
Pamirštą vaisto dozę išgerkite tuoj pat, kai tik prisiminsite, o kitą vartokite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. 4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Furosemid Polpharma (ypač išgėrus jo pirmą kartą), kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Labai dažnas arba dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia >1/100 pacientų)
Dehidracija (vandens netekimas), hiponatremija (mažas natrio kiekis kraujyje), hipochloreminė metabolinė alkalozė (kraujo pašarmėjimas), hipokalemija, hipokalcemija, hipomagnezemija (t. y. mažas kalio, kalcio ar magnio kiekis kraujyje), sumažėjęs kraujospūdis.

Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia >1/1 000, bet <1/100 pacientų)
Sutrikęs gliukozės toleravimas (dėl hipokalemijos), hiperurikemija (šlapimo rūgšties kiekio padidėjimas kraujyje), podagra, sumažėjusi DTL cholesterolio koncentracija serume, padidėjusi MTL cholesterolio ir trigliceridų koncentracija serume, nuovargis, galvos svaigimas ir skausmas, parestezija, neramumas, sutrikęs regėjimas, sutrikęs širdies ritmas, hipotenzija, hipovolemija, burnos džiūvimas, troškulys, pykinimas, sutrikusi žarnyno veikla, raumenų mėšlungis, sumažėjusi diurezė, šlapimo nelaikymas, šlapimo neišskyrimas (prostatos hiperplazija sergantiems pacientams), nuovargis.

Retas arba labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia <1/1 000 pacientų, įskaitant pavienius atvejus)
Kaulų čiulpų slopinimas, aplazinė anemija (mažakraujystė), agranulocitozė (grūdėtųjų baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas kraujyje), trombocitopenija (kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas kraujyje), hemolizinė anemija (mažakraujystė dėl raudonųjų kraujo kūnelių irimo), ūžimas ausyse, praeinantis ar nepraeinantis klausos sutrikimas (pavartojus didelę furozemido dozę ar medikamento vartojant ilgai), kraujagyslių uždegimas, pankreatitas (kasos uždegimas), tulžies stazė, gelta, padidėjusi kepenų fermentų koncentracija, dilgėlinė, purpura (taškinės, retai ( didesnės kraujosruvos odoje ar gleivinėje), daugiaformė eritema , eksfoliacinis dermatitas, padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos, nefrokalcinozė (furozemidu gydomiems neišnešiotiems kūdikiams), intersticinis nefritas (inkstų liga), ūminis inkstų nepakankamumas, karščiavimas.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. 5. KAIP LAIKYTI FUROSEMID POLPHARMA

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje. Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.

Ant lizdinės plokštelės ir kartono dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. 6. KITA INFORMACIJA

Furosemid Polpharma sudėtis

Veiklioji medžiaga yra furozemidas. Vienoje tabletėje yra 40 mg furozemido.
Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, bulvių krakmolas, želatina, talkas, magnio stearatas.

Furosemid Polpharma išvaizda ir kiekis pakuotėje

Furosemid Polpharma tabletės yra baltos su gelsvu atspalviu arba baltos, apskritos, abipus išgaubtos.
Kartono dėžutėje yra 50 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Pharmaceutical Works POLPHARMA SA
Peplinska 19, Str.
83-200 Starogard Gdanski
Lenkija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Farmacijos įmonės „Polpharma“ atstovybė
E. Ožeškienės g. 18A
LT-44254 Kaunas, Lietuva
Tel./faks. +370 37 32 51 31

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-10-30
Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7