Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Daugiau:

Susiję straipsniai:

GRIPPOSTAD HOT DRINK PULV. N5

Vaistai > Nervų sistemą veikiantys vaistai > Skausmą ir karščiavimą mažinantys vaistai
  Gamintojas:
STADA ARZNEIMITTEL

B. PAKUOTĖS LAPELIS
PAK UOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui
ParacetamolisAtidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 7 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Grippostad ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Grippostad
3. Kaip vartoti Grippostad
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Grippostad
6. Kita informacija1. KAS YRA GRIPPOSTAD IR KAM JIS VARTOJAMAS

Grippostad vartojamas:
- silpnam ir vidutinio stiprumo skausmui malšinti,
- karščiavimui mažinti.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GRIPPOSTAD

Grippostad vartoti draudžiama, kuomet yra:
įgimtas gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumas (hemolizinės anemijos pavojus),
padidėjęs jautrumas paracetamoliui arba bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai,
jaunesniems nei 10 metų vaikams,
fenilkotonurija,
sunkus inkstų veiklos nepakankamumas,
sunkus kepenų nepakankamumas.Reikia atsiminti, kad vaistas gali sukelti pavojingą nepageidaujamą poveikį (žr. 4 skyriuje), todėl šio vaisto reikia vartoti atsargiai, t.y. visais atvejais reikia vartoti mažiausią veiksmingą Grippostad dozę ir šio vaisto vartoti kuo trumpiau.

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Grippostad negalima vartoti pacientams, sergantiems fenilketonurija, nes šio preparato sudėtyje yra saldiklio asparatamo, kuris organizme virsta fenilalaninu. Pacientams, segantiems fenilketonurija, yra kitos preparato formos be aspartamo.

Šio vaistinio preparato sudėtyje yra sacharozės (cukraus), todėl pacientams, sergantiems retu įgimtu metabolizmo sutrikimu aldolazės B stoka, gliukozės-galaktozės malabsorbcija arba netoleruojantiems sacharidų, šio preparato vartoti negalima.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
jeigu Jums yra kepenų veiklos sutrikimas (pvz., alkoholizmo, hepatito);
kai yra inkstų veiklos sutrikimas;
jeigu Jūs sergante Žilbero sindromu (kepenų funkcijos sutrikimas).

Aukščiau paminėtais atvejais Grippostad 600 mg miltelius geriamajam tirpalui vartoti reikia ypač atsargiai (t.y. didinti laiko tarpą tarp dozių arba mažinti dozę) ir stebint gydytojui.

Dėl nerekomenduojamai ilgą laiką dedelėmis dozėmis vartojamų skausmą malšinančių preparatų atsiradusio galvos skausmo slopinti didesnėmis preparato dozėmis negalima.

Apskritai, pastovus skausmą malšinančių preparatų vartojimas, ypač kelių skausmą mažinančių medžiagų vartojimas kartu, gali sukelti negrįžtamą nefropatiją ir inkstų nepakankamumo pavojų (analgezinė nefropatija).

Ilgą laiką ir nerekomenduojamomis didelėmis dozėmis vartojus skausmą malšinančių preparatų ir staiga nustojus juos vartoti gali pasireikšti galvos skausmas, nuovargis, raumenų skausmas, nervingumas ir vegetaciniai simptomai. Per kelias dienas šie nutraukimo sukelti simptomai išnyksta. Tuo metu reikia vengti vartoti skausmą malšinančių vaistų ir prieš pradedant juos vėl vartoti reikia pasikonsultuoti su gydytoju.

Yra duomenų, kad kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, Grippostad gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas.

Kitų vaistų vartojimas

Kartu su šiuo vaistu negalima vartoti medikamentų nuo gripo, peršalimo ar slogos, skausmui malšinti arba tokių preparatų, kuriuose yra paracetamolio ar kito nesteroidinio vaisto nuo uždegimo.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, prieš vartodami Grippostad pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kartu vartojant įvairius vaistus, kurie sužadina kepenų fermentus, pvz., kai kuriuos migdomuosius ir preparatus nuo traukulių (pvz., fenobarbitalį, fenitoiną, karbamazepiną) ir rifampiciną, gali padidėti kepenis žalojantis paracetamolio poveikis. Tai taip pat aktualu kartu su šiuo vaistiniu preparatu vartojant alkoholį.

Kartu vartojant paracetamolį ir chloramfenikolį gali žymiai sumažėti chloramfenikolio ekskrecija ir dėl to padidėti šio vaisto toksinis poveikis.

Sunku nustatyti paracetamolio ir kumarino darinių sąveikos klinikinę reikšmę. Todėl pacientus, geriančius antikoaguliantų (vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą) ir ilgą laiką vartojančius Grippostad, reikia pastoviai stebėti.

Paracetamolį ir AZT (zinovudiną) vartojant kartu padidėja neutropenijos (sumažėja baltųjų kraujo ląstelių kiekis) pavojus. Todėl kartu vartoti AZT ir Grippostad galima tik stebint gydytojui.

Kartu vartojant vaistų, lėtinančių maisto pasišalinimą iš skrandžio, pvz., propantelino, paracetamolio rezorbcija ir poveikio pradžia gali sulėtėti.

Kartu vartojant medikamentų, kurie greitina maisto pasišalinimą iš skrandžio, pvz., metoklopramido, paracetamolio rezorbcija ir poveikio pradžia gali pagreitėti.

Šios atsargumo priemonės svarbios ir tuo atveju, jeigu neseniai vartojote kitų vaistų.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėščioms moterims negalima vartoti paracetamolio ilgą laiką, didelėmis dozėmis arba kartu su kitais vaistais, nes nenustatyta, ar šiomis aplinkybėmis vartoti šį preparatą yra saugu.
Paracetamolis išsiskiria su motinos pienu. Kadangi iki šiol duomenų apie nepageidaujamą poveikį kūdikiams negauta, žindymo nutraukti dėl paracetamolio vartojimo paprastai nereikia.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus dažniausiai neveikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui medžiagas
Šio vaistinio preparato sudėtyje yra sacharozės (cukraus), todėl pacientams, sergantiems retu įgimtu metabolizmo sutrikimu aldolazės B stoka, gliukozės-galaktozės malabsorbcija arba netoleruojantiems sacharidų, šio preparato vartoti negalima.
Preparato sudėtyje yra medžiagos (aspartamo), iš kurios susidaro fenilalaninas. Gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija.3. KAIP VARTOTI GRIPPOSTAD

Preparatas skirtas vartoti vyresniems kaip 10 metų bei daugiau nei 40kg sveriantiems vaikams ir suaugusiems.
Paprastai reikia vartoti 10-15 mg/kg vienkartinę paracetamolio dozę. Didžiausia leistina paracetamolio paros dozė suaugusiems - 4 gramai per parą. Šie nurodymai galioja, jeigu Jūsų gydytojas nenurodė Grippostad vartoti kitaip. Visada vartokite Grippostad tiksliai taip, kaip nurodyta pakuotės lapelyje ir (arba) paskyrė Jūsų gydytojas, kad gydymas šiuo preparatu būtų veiksmingas ir saugus.

Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, prašome Grippostad gerti taip, kaip nurodyta žemiau.
Kūno svoris (kg)
Amžius (metais)
Vienkartinė Grippostad dozė
Didžiausia Grippostad dozė per parą

Virš 40 kg
Vyresniems kaip 12 metų vaikams ir suaugusiems
1 paketėlis
Iki 6 paketėlių

Ne mažiau kaip 40 kg
10-12 metų vaikams
1 paketėlis
3 paketėliaiPreparato reikia vartoti ne dažniau nei kas 4 – 8 valandos.

Pastaba
Pacientams, kurių kepenų arba inkstų veikla yra sutrikusi arba sergantiems Žilbero sindromu, prieš vartojant preparato reikia pasitarti su gydytoju.
Grippostad 600 mg miltelių geriamajam tirpalui negalima vartoti pacientams, sergantiems fenilketonurija, nes šio preparato sudėtyje yra saldiklio asparatamo, kuris organizme virsta fenilalaninu. Pacientams, segantiems fenilketonurija, yra kitos paracetamolio formos be aspartamo.

Pavartojus per didelę Grippostad dozę

Pavartojus per didelę Grippostad dozę pradžioje (pirmą parą) gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, mieguistumas ir bendras negalavimas. Nors antrą dieną subjektyvi savijauta žymiai pagerėja, gali progresuoti kepenų pakenkimas, kuris trečią dieną gali baigtis kepenų koma.

Jeigu manote, kad perdozavote paracetamolio, nedelsiant kreipkitės į gydytoją (pvz., telefonu kvieskite greitąją pagalbą), kad būtų suteikta pagalba: sukeltas vėmimas arba išplautas skrandis ne vėliau kaip 6 valandos po išgėrimo, suleistas priešnuodis į veną, pvz., cisteaminas arba acetilcisteinas; jei po išgėrimo praėjo ne daugiau kaip 8 valandos, kad būtų sumažintas paracetamolio metabolitų ląsteles žalojantis poveikis. Dializė gali sumažinti paracetamolio koncentraciją plazmoje.

Kitos gydomosios priemonės, apsinuodijus paracetamoliu, priklauso nuo apsinuodijimo masto, fazės ir klinikinių simptomų.

Pamiršus pavartoti Grippostad
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau gydymą reikia tęsti Grippostad vartojimą rekomenduojamomis dozėmis.

Nustojus vartoti Grippostad
Specialių atsargumo priemonių nereikia, jeigu vaistą vartojate kaip nurodyta.
Ilgą laiką ir nerekomenduojamomis didelėmis dozėmis vartojus preparatą bei staiga nutraukus jo vartojimą gali pasireikšti galvos skausmas, nuovargis, raumenų skausmas, nervingumas ir vegetaciniai simptomai. Per kelias dienas šie nutraukimo sukelti simptomai išnyksta. Tuo metu reikia vengti vartoti skausmą malšinančių vaistų ir pasikonsultuoti su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Žemiau išvardytas nepageidaujamas poveikis, pasireiškęs gydant Grippostad 600 mg milteliais geriamajam tirpalui. Pagal pasireiškimo dažnumą sutrikimai skirstomi į: labai dažnus ((1/10); dažnus ((1/100, <1/10); nedažnus ((1/1000, <1/100); retus ((1/10000, <1/1000); labai retus (<1/10000) įskaitant pavienius atvejus.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai:
Labai reti: dėl paracetamolio vartojimo labai retai pasireiškė trombocitopenija, leukopenija, anemija, agranuliocitozė arba pancitopenija.

Imuninės sistemos sutrikimai:
Labai reti: paracetamolis gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas (angioedemą, dusulį, prakaitavimą, pykinimą, kraujospūdžio kritimą iki šoko).

Akies sutrikimai:
Labai reti: ūminė glaukomą (uždaro kampo glaukoma), regos sutrikimai

Kvėpavimo sistemos sutrikimai:
Labai reti: kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, paracetamolis gali sukelti bronchų spazmą (vaistų nuo skausmo sukeltą astmą), gerklės deginimą.

Virškinimo trakto sutrikimai:
Labai reti: virškinimo sistemos sutrikimo simptomai, burnos džiūvimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai:
Labai reti: padidėjusio odos jautrumo reakcijos.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai:
Labai reti: šlapinimosi sutrikimai; ilgai vartojant preparatą didelėmis dozėmis gali sutrikti inkstų veikla.

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai:
Labai reti: ilgai vartojant preparatą didelėmis dozėmis gali sutrikti kepenų veikla.
Perdozavimas gali sukelti sunkų kepenų pakenkimą.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai:
Labai reti: nuovargis, galvos skausmas, prakaitavimas, hipotermija.

Nervų sistemos sutrikimai:
galvos svaigimas, mieguistumas, nervingumas.Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI GRIPPOSTAD

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

Ant dėžutės ir paketėlio po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Grippostad vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.6. KITA INFORMACIJA

Grippostad sudėtis

Veiklioji medžiaga yra paracetamolis. Viename paketėlyje yra 600 mg paracetamolio.
Pagalbinės medžiagos yra askorbo rūgštis, aspartamas, etilceliuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, sacharozė, bevandenė citrinų rūgštis, citrinų skonio medžiaga.

Grippostad išvaizda ir kiekis pakuotėje

Milteliai geriamajam tirpalui yra baltos spalvos.
Grippostad tiekiamas kartono dėžutėse, kiekvienoje iš jų yra po 5 arba 10 paketėlių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
D-61118 Bad Vilbel
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „STADA-Nizpharm-Baltija“
Goštauto 40A
LT-01112 Vilnius
Tel. +37052603926
ofisas@stada.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-04-07
Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui 2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Viename paketėlyje yra 600 mg paracetamolio.

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. FARMACINĖ FORMA

Milteliai geriamajam tirpalui
Baltos spalvos milteliai4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

- Silpno ir vidutinio stiprumo skausmo malšinimas.
- Karščiavimo mažinimas.4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Preparatas skirtas vartoti vyresniems kaip 10 metų bei daugiau nei 40 kg sveriantiems vaikams ir suaugusiems.

Grippostad 600 mg miltelių geriamajam tirpalui dozavimas priklauso nuo paciento amžiaus ir (arba) kūno svorio. Paprastai reikia vartoti 10-15 mg/kg vienkartinę paracetamolio dozę. Didžiausia leistina paracetamolio paros dozė suaugusiems - 4 gramai per parą.

Preparatą reikia vartoti kas 4-8 valandos.

Kūno svoris
Amžius
Vienkartinė Grippostad 600 mg miltelių geriamajam tirpalui dozė
Didžiausia Grippostad 600 mg miltelių geriamajam tirpalui dozė per parą

Virš 40 kg
Vyresniems kaip 12 metų vaikams ir suaugusiems
1 paketėlis
Iki 6 paketėlių

Ne mažesnis kaip 40 kg
10-12 metų vaikams
1 paketėlis
3 paketėliaiPacientams, kurių kepenų arba inkstų veikla yra sutrikusi arba sergantiems Žilbero sindromu, reikia vartoti mažesnę preparato dozę arba intervalai tarp dozių turi būti padidinti.

Grippostad 600 mg miltelius geriamajam tirpalui reikia ištirpinti karštame vandenyje.

Vartojant Grippostad 600 mg miltelius geriamajam tirpalui po valgio, preparato poveikis gali vėluoti.

Preparatus, kurių sudėtyje yra paracetamolio, negalima vartoti ilgą laiką arba didelėmis dozėmis nepasikonsultavus su gydytoju arba vaistininku.

Pacientai, kurių kepenų ar inkstų funkcija sutrikusi
Ligoniams, kurių inkstų arba kepenų funkcija yra sutrikusi arba kurie serga Žilbero sindromu, dozę būtina mažinti arba ilginti intervalus tarp dozių vartojimo.

4.3 Kontraindikacijos

Grippostad 600 mg miltelių geriamajam tirpalui negalima vartoti pacientams, kuriems yra:
įgimtas gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumas (hemolizinės anemijos pavojus),
padidėjęs jautrumas paracetamoliui ar bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai,
jaunesniems kaip 10 metų vaikams,
fenilkotonurija,
sunkus inkstų veiklos nepakankamumas,
sunkus kepenų nepakankamumas.

Grippostad 600 mg miltelių geriamajam tirpalui sudėtyje yra sacharozės (cukraus), todėl šio vaisto negalima skirti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – fruktozės netoleravimas, gliukozės ir galaktozės malabsorbcija arba sacharozės ir izomaltazės stygius.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Grippostad 600 mg miltelius geriamajam tirpalui vartoti reikia ypač atsargiai (t.y. didinti laiko tarpą tarp dozių arba mažinti dozę) ir stebint gydytojui pacientams:
kuriems yra kepenų veiklos sutrikimas (pvz., dėl alkoholizmo, hepatito)
inkstų veiklos sutrikimas
sergantiems Žilbero sindromu (kepenų funkcijos sutrikimas).

Didelės paracetamolio dozės (didesnės kaip 4 g suaugusiems žmonėms per parą) bei ilgalaikis (ilgiau kaip 2 savaites) jo vartojimas gali sukelti kepenų pažeidimą, nors anksčiau kepenų funkcijos sutrikimas pasireiškęs nebuvo.
Kartu vartojant skausmą malšinančių preparatų, gali išsivystyti negrįžtama nefropatija ir inkstų nepakankamumas (analgezinė nefropatija).

Viename paketėlyje yra 3,8 g angliavandenių.

Grippostad 600 mg miltelių geriamajam tirpalui negalima vartoti pacientams, sergantiems fenilketonurija, nes šio preparato sudėtyje yra saldiklio asparatamo, kuris organizme virsta fenilalaninu. Pacientams, segantiems fenilketonurija, yra kitos paracetamolio formos be aspartamo.

Kartu su šiuo vaistu negalima vartoti medikamentų nuo gripo, peršalimo ar slogos, skausmui malšinti arba tokių preparatų, kuriuose yra paracetamolio ar kito nesteroidinio vaisto nuo uždegimo.

Yra duomenų, kad kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, Grippostad gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Jeigu kartu su Grippostad 600 mg milteliais geriamajam tirpalui vartojama medikamentų, kurie sukelia kepenų fermentų indukciją, pavyzdžiui, kai kurių migdomųjų ir antiepilepsinių vaistų (pvz., gliutetimido, fenobarbitalio, fenitoino, karbamazepino) bei rifampicino, paprastai net nekenksmingos paracetamolio dozės gali pažeisti kepenis. Taip gali atsitikti ir piktnaudžiaujant alkoholiu.

Kartu su paracetamoliu vartojant chloramfenikolio, gali labai sulėtėti šio preparato išsiskyrimas ir dėl to padidėti jo toksinio poveikio pavojus.

Paracetamolio ir kumarino darinių sąveikos klinikinė reikšmė dar neaiški. Pacientams, vartojantiems trombocitų agregaciją slopinančius vaistus, preparatą vartoti galima tik stebint gydytojui.

Kartu su paracetamoliu vartojant AZT (zidovudino), didėja polinkis į neutropeniją. Todėl šių preparatų vartoti kartu galima tik gydytojo nurodymu.

Kartu vartojant vaistų, lėtinančių maisto pasišalinimą iš skrandžio, pvz., propantelino, paracetamolio rezorbcija ir poveikio pradžia gali sulėtėti.

Kartu vartojant medikamentų, kurie greitina maisto pasišalinimą iš skrandžio, pvz., metoklopramido, paracetamolio rezorbcija ir poveikio pradžia gali pagreitėti.

Kartu vartojant probenecidą paracetamolio klirensas sumažėja 2 kartus. Paracetamolio dozę reikia pakoreguoti.

Kartu vartojant kolestiraminą gali ryškiai sumažėti paracetamolio koncentracija kraujo plazmoje.

Kartu su šiuo vaistu nerekomenduojama vartoti kitų geriamųjų medikamentų nuo peršalimo, nesteroidinių vaisto nuo uždegimo.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Paracetamolį nėščioms moterims galima naudoti tik įrodžius, kad laukiama nauda yra didesnė už galimą pavojų.

Tyrimų, kuriuose dalyvavo didelis skaičius (923) nėščių moterų, ryšio tarp paracetamolio vartojimo pirmais trimis arba keturiais nėštumo mėnesiais ir apsigimimų nenustatyta. Vis dėlto, nėščioms moterims paracetamolį galima naudoti tik įrodžius, kad laukiama nauda yra didesnė už galimą pavojų. Paracetamolio negalima vartoti ilgą laiką, didelėmis dozėmis arba kartu su kitais vaistais, nes nenustatyta, ar šiomis aplinkybėmis preparatą vartoti saugu.

Paracetamolis išsiskiria su motinos pienu. Išgėrus vieną 650 mg dozę susidaro vidutinė 11 µg/ml paracetamolio koncentracija motinos piene. Kadangi iki šiol duomenų apie nepageidaujamą poveikį kūdikiams negauta, žindymo nutraukti dėl paracetamolio vartojimo nebūtina.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Iki šiol duomenų nėra.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Žemiau išvardytas nepageidaujamas poveikis, pasireiškęs gydant Grippostad 600 mg milteliais geriamajam tirpalui. Pagal pasireiškimo dažnumą sutrikimai skirstomi į: labai dažnus ((1/10); dažnus ((1/100, <1/10); nedažnus ((1/1000, <1/100); retus ((1/10000, <1/1000); labai retus (<1/10000) įskaitant pavienius atvejus.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai:
Labai reti: dėl paracetamolio vartojimo labai retai pasireiškė trombocitopenija, leukopenija, anemija, agranuliocitozė arba pancitopenija.

Imuninės sistemos sutrikimai:
Labai reti: paracetamolis gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas (angioedemą, dusulį, prakaitavimą, pykinimą, kraujospūdžio kritimą iki šoko).

Akies sutrikimai:
Labai reti: ūminė glaukomą (uždaro kampo glaukoma), regos sutrikimai.

Kvėpavimo sistemos sutrikimai:
Labai reti: kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, paracetamolis gali sukelti bronchų spazmą (vaistų nuo skausmo sukeltą astmą), gerklės deginimą.

Virškinimo trakto sutrikimai:
Labai reti: virškinimo sistemos sutrikimo simptomai, burnos džiūvimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai:
Labai reti: padidėjusio odos jautrumo reakcijos.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai:
Labai reti: šlapinimosi sutrikimai; ilgai vartojant preparatą didelėmis dozėmis gali sutrikti inkstų veikla.

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai:
Labai reti: ilgai vartojant preparatą didelėmis dozėmis gali sutrikti kepenų veikla.
Perdozavimas gali sukelti sunkų kepenų pakenkimą.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai:
Labai reti: nuovargis, galvos skausmas, prakaitavimas, hipotermija.

Nervų sistemos sutrikimai:
galvos svaigimas, mieguistumas, nervingumas

4.9 Perdozavimas

a) Apsinuodijimo simptomai
Per didelėmis dozėmis vartojamas paracetamolis gali sukelti apsinuodijimo požymius ir simptomus po 24-48 valandų. Dėl kepenų ląstelių nekrozės sutrinka kepenų veikla ir gali vystytis kepenų koma, kuri kartais gali baigtis paciento mirtimi. Nepriklausomai nuo hepatoksiškumo buvo aprašyti inkstų pakenkimai susiję su inkstų kanalėlių nekroze.

Ankstyvi apsinuodijimo paracetamoliu simptomai:

Pirma fazė (1 diena) gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, mieguistumas ir bendras negalavimas.
Antra fazė (2 diena) – būdingas žymus subjektyvus savijautos pagerėjimas, tačiau yra švelnus pilvo skausmas, padidėjusios kepenys, padidėję transaminazių ir bilirubino koncentracijos, pailgėjęs kraujo krešėjimo laikas, sumažėjęs šlapimo išsiskyrimas.
Trečia fazė (3 diena) – būdingas didelis transaminazių kiekis, gelta, kraujo krešėjimo sutrikimai, hipoglikemija ir progresuojanti kepenų koma (žr. 5.3 skyriuje).

b) Apsinuodijimo gydymas
Jei įtariamas apsinuodijimas paracetamoliu, reikia taikyti šias priemones:
- plauti skrandį, jei nuo pavartojimo praėjo mažiau kaip 6 valandos ir
- skirti SH grupės donorų, pvz., cisteamino arba acetilcisteino į veną, jei nuo pavartojimo praėjo mažiau kaip 8 valandos

Dializė gali sumažinti paracetamolio koncentraciją kraujo plazmoje. Reikia nustatyti paracetamolio koncentraciją kraujo plazmoje. Tolimesnės gydomosios priemonės apsinuodijus paracetamoliu priklauso nuo apsinuodijimo masto, fazės ir klinikinių simptomų ir apima įprastines intensyvios terapijos priemones.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – kiti analgetikai ir antipiretikai, anilidai.
ATC kodas – N02BE51

Farmakoterapinė grupė: vaistai nuo skausmo ir karščiavimo.
Paracetamolis malšina skausmą, mažina karščiavimą ir labai nežymiai slopina uždegimą. Veikimo mechanizmas pilnai neištirtas. Paracetamolis stipriai slopina prostaglandinų sintezę smegenyse ir silpnai prostaglandinų sintezę periferijoje. Dar daugiau, paracetamolis slopina endogeninių pirogenų poveikį pagumburio temperatūros reguliavimo centrui.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Išgertas paracetamolis greitai ir pilnai rezorbuojasi iš virškinimo trakto. Sisteminis prieinamumas priklauso nuo dozės ir svyruoja nuo 70 iki 90%. Paracetamolio didžiausia koncentracija kraujo plazmoje susidaro ir didžiausias terapinis poveikis pasireiškia praėjus 0,5 – 1,5 valandoms po preparato išgėrimo. Prie plazmos baltymų paracetamolis jungiasi silpnai (iki 10% išgertos dozės), bet šis kiekis gali padidėti, perdozavus vaisto. Dėl biotransformacijos kepenyse (konjuguoja su gliukuronine (apie 55%) ir sieros (35%) rūgštimi, cisteinu ir merkapturine rūgštimi) susidarę neaktyvūs metabolitai išsiskiria per inkstus (tik 4% nepakitusio preparato). Vidutinis pusinės eliminacijos laikas yra 1,5 – 2,5 valandos. Per 24 valandas preparatas paprastai pilnai pasišalina.

Pacientams, sergantiems kepenų ir (arba) inkstų ligomis, ir vaikams pusinės eliminacijos laikas pailgėja ir padidėja perdozavimo pavojus. Stipriausias poveikis ir jo trukmė labai susiję su vaisto didžiausia koncentracija plazmoje.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Ūminis toksinis poveikis
Žinoma, kad žmogui išgėrus daugiau kaip 6 g paracetamolio po 4 valandų susidaro 200 – 300 µg/ml koncentracija plazmoje, po 8valandų ji būna 100 - 150 µg/ml po 12 valandų – 50 - 80 µg/ml ir po 15 valandų – 30 - 45 µg/ml. Tai gali pažeisti kepenų ląsteles ir išsivystyti kepenų koma. Toksinis paracetamolio poveikis kepenims tiesiogiai priklauso nuo jo koncentracijos plazmoje. Fermentus sužadinantys vaistai ir alkoholis didina kepenų pažeidimo atsiradimo pavojų, net vartojant ne toksines paracetamolio dozes.

Lėtinis toksinis poveikis
Subchroninio ir lėtinio paracetamolio toksinio poveikio tyrimų su žiurkėmis ir pelėmis metu nustatyti virškinimo trakto pažeidimai, kraujo sutrikimai ir kepenų bei inkstų parenchimos degeneracija ir net nekrozė. Šie pakitimai atsiranda dėl paracetamolio (i) poveikio mechanizmo (žr. aukščiau) ir (ii) jo biotransformacijos. Nustatyta, kad metabolitai žmogui taip pat sukelia toksinį poveikį ir organų pakitimus. Todėl paracetamolio negalima vartoti ilgą laiką ir (arba) didelėmis dozėmis. Tarp pacientų vienus metus gėrusių3,9 ir 2,9 g per parą paracetamolio dozę užregistruota grįžtamo lėtinio agresyvaus sunkios eigos hepatito atvejų. Alkoholio nevartojantiems pacientams nustojus gerti maždaug 5,8 g per parą paracetamolio dozę po 3 savaičių gali pasireikšti hepatotoksinis poveikis ir apsinuodijimo simptomai.

Apibendrinus klinikinių epidemiologinių tyrimų duomenis – nepaisant metodinių trūkumų – ilgalaikis skausmą malšinamųjų preparatų vartojimas gali sukelti neuropatiją su nekrotizuojančiu papilitu, intersticinį nefritą ir antrinį pielonefritą. Kai kuriose šalyse (Švedijoje, Kanadoje, Naujojoje Zelandijoje, Australijoje) nutraukus fenacetino vartojimą sumažėjo dializuojamų dėl analgetikų sukeltos nefropatijos pacientų skaičius, nors vaistų nuo skausmo, kurių sudėtyje yra paracetamolio, vartojimas padidėjo.

Mutageninis ir kancerogeninis poveikiai
Didelių tyrimų metu gydomosiomis, t.y. netoksinėmis, dozėmis vartojant paracetamolį žymaus genotoksinio poveikio nenustatyta. Ilgai trukusių tyrimų metu žiurkėms ir pelėms vartojant paracetamolį nehepatotoksinėmis dozėmis, žymaus auglių susidarymą skatinančio poveikio nesukėlė.

Toksinis poveikis dauginimosi funkcijai
Paracetamolis praeina pro placentą.
Tyrimuose su gyvūnais ir žmonių stebėjimo po vaisto registracijos duomenimis, preparatas teratogeninio poveikio nesukėlė.6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Askorbo rūgštis
Aspartamas (E951)
Etilceliuliozė
Bevandenis koloidinis silicio dioksidas
Sacharozė
Bevandenė citrinių rūgštis
Citrinų skonio medžiaga.

6.2 Nesuderinamumas

Duomenys nebūtini.

6.3 Tinkamumo laikas

4 metai

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Vienadoziai sandarūs paketėliai, pagaminti iš aliuminio plėvelės, popieriaus ir polietileno.
Kartono dėžutėje yra 5 arba 10 paketėlių, kiekviename iš jų yra po 5 g miltelių.

6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti

Specialių reikalavimų nėra.7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
D-61118 Bad Vilbel
Vokietija

8. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS (-IAI)

N5 – LT/1/94/1087/001
N10 – LT/1/94/1087/0029. RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA

2008-04-0710. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2008-04-07Ši vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija galioja iki pirmojo jos pakeitimo. Aktuali versija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) tinklalapyje http://www.vvkt.lt/


II PRIEDAS

RINKODAROS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamintojo (-ų), atsakingo (-ų) už serijų išleidimą, pavadinimas (-ai) ir adresas (-ai)

STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
D-61118 Bad Vilbel
VokietijaB. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

• TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, TAIKOMI RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJUI

Nereceptinis vaistinis preparatas

• SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, SKIRTI SAUGIAM IR VEIKSMINGAM VAISTINIO PREPARATO VARTOJIMUI UŽTIKRINTI

Nebūtini.

III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS

INFORMACIJA ANT IŠORINĖS IR VIDINĖS PAKUOTĖS

KARTONINĖ DĖŽUTĖ IR PAKETĖLIS

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui
Paracetamolum2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Viename paketėlyje yra 600 mg paracetamolio.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Sudėtyje yra sacharozės, aspartamo.4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

Milteliai geriamajam tirpalui
5 paketėliai
10 paketėlių5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)

Vartoti per burną
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki 9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
D-61118 Bad Vilbel
Vokietija12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

N5 – LT/1/94/1087/001
N10 – LT/1/94/1087/00213. SERIJOS NUMERIS

Serija 14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Nereceptinis vaistinis preparatas15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA

Grippostad vartojamas:
- silpnam ir vidutinio stiprumo skausmui malšinti,
- karščiavimui mažinti.

Vyresniems kaip 12 metų vaikams ir suaugusiems, kurių kūno svoris virš 40 kg, gerti po 1-2 paketėlius. Didžiausia leistina paros dozė yra 6 paketėliai.
10-12 metų vaikams, kurių kūno svoris ne mažesnis kaip 40 kg, gerti po 1 paketėlį. Didžiausia leistina paros dozė yra 3 paketėliai.

Vieno paketėlio turinį reikia supilti į puodelį, pripilti karšto, bet ne verdančio, vandens ir, gerai išmaišius bei ištirpinus, išgerti karštą.16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

Grippostad 600 mg (tik ant dėžutės)B. PAKUOTĖS LAPELIS
PAK UOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui
ParacetamolisAtidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 7 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Grippostad ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Grippostad
3. Kaip vartoti Grippostad
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Grippostad
6. Kita informacija1. KAS YRA GRIPPOSTAD IR KAM JIS VARTOJAMAS

Grippostad vartojamas:
- silpnam ir vidutinio stiprumo skausmui malšinti,
- karščiavimui mažinti.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GRIPPOSTAD

Grippostad vartoti draudžiama, kuomet yra:
įgimtas gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės trūkumas (hemolizinės anemijos pavojus),
padidėjęs jautrumas paracetamoliui arba bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai,
jaunesniems nei 10 metų vaikams,
fenilkotonurija,
sunkus inkstų veiklos nepakankamumas,
sunkus kepenų nepakankamumas.Reikia atsiminti, kad vaistas gali sukelti pavojingą nepageidaujamą poveikį (žr. 4 skyriuje), todėl šio vaisto reikia vartoti atsargiai, t.y. visais atvejais reikia vartoti mažiausią veiksmingą Grippostad dozę ir šio vaisto vartoti kuo trumpiau.

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
Grippostad negalima vartoti pacientams, sergantiems fenilketonurija, nes šio preparato sudėtyje yra saldiklio asparatamo, kuris organizme virsta fenilalaninu. Pacientams, segantiems fenilketonurija, yra kitos preparato formos be aspartamo.

Šio vaistinio preparato sudėtyje yra sacharozės (cukraus), todėl pacientams, sergantiems retu įgimtu metabolizmo sutrikimu aldolazės B stoka, gliukozės-galaktozės malabsorbcija arba netoleruojantiems sacharidų, šio preparato vartoti negalima.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
jeigu Jums yra kepenų veiklos sutrikimas (pvz., alkoholizmo, hepatito);
kai yra inkstų veiklos sutrikimas;
jeigu Jūs sergante Žilbero sindromu (kepenų funkcijos sutrikimas).

Aukščiau paminėtais atvejais Grippostad 600 mg miltelius geriamajam tirpalui vartoti reikia ypač atsargiai (t.y. didinti laiko tarpą tarp dozių arba mažinti dozę) ir stebint gydytojui.

Dėl nerekomenduojamai ilgą laiką dedelėmis dozėmis vartojamų skausmą malšinančių preparatų atsiradusio galvos skausmo slopinti didesnėmis preparato dozėmis negalima.

Apskritai, pastovus skausmą malšinančių preparatų vartojimas, ypač kelių skausmą mažinančių medžiagų vartojimas kartu, gali sukelti negrįžtamą nefropatiją ir inkstų nepakankamumo pavojų (analgezinė nefropatija).

Ilgą laiką ir nerekomenduojamomis didelėmis dozėmis vartojus skausmą malšinančių preparatų ir staiga nustojus juos vartoti gali pasireikšti galvos skausmas, nuovargis, raumenų skausmas, nervingumas ir vegetaciniai simptomai. Per kelias dienas šie nutraukimo sukelti simptomai išnyksta. Tuo metu reikia vengti vartoti skausmą malšinančių vaistų ir prieš pradedant juos vėl vartoti reikia pasikonsultuoti su gydytoju.

Yra duomenų, kad kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, Grippostad gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas.

Kitų vaistų vartojimas

Kartu su šiuo vaistu negalima vartoti medikamentų nuo gripo, peršalimo ar slogos, skausmui malšinti arba tokių preparatų, kuriuose yra paracetamolio ar kito nesteroidinio vaisto nuo uždegimo.

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, prieš vartodami Grippostad pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Kartu vartojant įvairius vaistus, kurie sužadina kepenų fermentus, pvz., kai kuriuos migdomuosius ir preparatus nuo traukulių (pvz., fenobarbitalį, fenitoiną, karbamazepiną) ir rifampiciną, gali padidėti kepenis žalojantis paracetamolio poveikis. Tai taip pat aktualu kartu su šiuo vaistiniu preparatu vartojant alkoholį.

Kartu vartojant paracetamolį ir chloramfenikolį gali žymiai sumažėti chloramfenikolio ekskrecija ir dėl to padidėti šio vaisto toksinis poveikis.

Sunku nustatyti paracetamolio ir kumarino darinių sąveikos klinikinę reikšmę. Todėl pacientus, geriančius antikoaguliantų (vaistų, mažinančių kraujo krešėjimą) ir ilgą laiką vartojančius Grippostad, reikia pastoviai stebėti.

Paracetamolį ir AZT (zinovudiną) vartojant kartu padidėja neutropenijos (sumažėja baltųjų kraujo ląstelių kiekis) pavojus. Todėl kartu vartoti AZT ir Grippostad galima tik stebint gydytojui.

Kartu vartojant vaistų, lėtinančių maisto pasišalinimą iš skrandžio, pvz., propantelino, paracetamolio rezorbcija ir poveikio pradžia gali sulėtėti.

Kartu vartojant medikamentų, kurie greitina maisto pasišalinimą iš skrandžio, pvz., metoklopramido, paracetamolio rezorbcija ir poveikio pradžia gali pagreitėti.

Šios atsargumo priemonės svarbios ir tuo atveju, jeigu neseniai vartojote kitų vaistų.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėščioms moterims negalima vartoti paracetamolio ilgą laiką, didelėmis dozėmis arba kartu su kitais vaistais, nes nenustatyta, ar šiomis aplinkybėmis vartoti šį preparatą yra saugu.
Paracetamolis išsiskiria su motinos pienu. Kadangi iki šiol duomenų apie nepageidaujamą poveikį kūdikiams negauta, žindymo nutraukti dėl paracetamolio vartojimo paprastai nereikia.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus dažniausiai neveikia.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui medžiagas
Šio vaistinio preparato sudėtyje yra sacharozės (cukraus), todėl pacientams, sergantiems retu įgimtu metabolizmo sutrikimu aldolazės B stoka, gliukozės-galaktozės malabsorbcija arba netoleruojantiems sacharidų, šio preparato vartoti negalima.
Preparato sudėtyje yra medžiagos (aspartamo), iš kurios susidaro fenilalaninas. Gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija.3. KAIP VARTOTI GRIPPOSTAD

Preparatas skirtas vartoti vyresniems kaip 10 metų bei daugiau nei 40kg sveriantiems vaikams ir suaugusiems.
Paprastai reikia vartoti 10-15 mg/kg vienkartinę paracetamolio dozę. Didžiausia leistina paracetamolio paros dozė suaugusiems - 4 gramai per parą. Šie nurodymai galioja, jeigu Jūsų gydytojas nenurodė Grippostad vartoti kitaip. Visada vartokite Grippostad tiksliai taip, kaip nurodyta pakuotės lapelyje ir (arba) paskyrė Jūsų gydytojas, kad gydymas šiuo preparatu būtų veiksmingas ir saugus.

Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, prašome Grippostad gerti taip, kaip nurodyta žemiau.
Kūno svoris (kg)
Amžius (metais)
Vienkartinė Grippostad dozė
Didžiausia Grippostad dozė per parą

Virš 40 kg
Vyresniems kaip 12 metų vaikams ir suaugusiems
1 paketėlis
Iki 6 paketėlių

Ne mažiau kaip 40 kg
10-12 metų vaikams
1 paketėlis
3 paketėliaiPreparato reikia vartoti ne dažniau nei kas 4 – 8 valandos.

Pastaba
Pacientams, kurių kepenų arba inkstų veikla yra sutrikusi arba sergantiems Žilbero sindromu, prieš vartojant preparato reikia pasitarti su gydytoju.
Grippostad 600 mg miltelių geriamajam tirpalui negalima vartoti pacientams, sergantiems fenilketonurija, nes šio preparato sudėtyje yra saldiklio asparatamo, kuris organizme virsta fenilalaninu. Pacientams, segantiems fenilketonurija, yra kitos paracetamolio formos be aspartamo.

Pavartojus per didelę Grippostad dozę

Pavartojus per didelę Grippostad dozę pradžioje (pirmą parą) gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, prakaitavimas, mieguistumas ir bendras negalavimas. Nors antrą dieną subjektyvi savijauta žymiai pagerėja, gali progresuoti kepenų pakenkimas, kuris trečią dieną gali baigtis kepenų koma.

Jeigu manote, kad perdozavote paracetamolio, nedelsiant kreipkitės į gydytoją (pvz., telefonu kvieskite greitąją pagalbą), kad būtų suteikta pagalba: sukeltas vėmimas arba išplautas skrandis ne vėliau kaip 6 valandos po išgėrimo, suleistas priešnuodis į veną, pvz., cisteaminas arba acetilcisteinas; jei po išgėrimo praėjo ne daugiau kaip 8 valandos, kad būtų sumažintas paracetamolio metabolitų ląsteles žalojantis poveikis. Dializė gali sumažinti paracetamolio koncentraciją plazmoje.

Kitos gydomosios priemonės, apsinuodijus paracetamoliu, priklauso nuo apsinuodijimo masto, fazės ir klinikinių simptomų.

Pamiršus pavartoti Grippostad
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau gydymą reikia tęsti Grippostad vartojimą rekomenduojamomis dozėmis.

Nustojus vartoti Grippostad
Specialių atsargumo priemonių nereikia, jeigu vaistą vartojate kaip nurodyta.
Ilgą laiką ir nerekomenduojamomis didelėmis dozėmis vartojus preparatą bei staiga nutraukus jo vartojimą gali pasireikšti galvos skausmas, nuovargis, raumenų skausmas, nervingumas ir vegetaciniai simptomai. Per kelias dienas šie nutraukimo sukelti simptomai išnyksta. Tuo metu reikia vengti vartoti skausmą malšinančių vaistų ir pasikonsultuoti su gydytoju.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Grippostad 600 mg milteliai geriamajam tirpalui, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Žemiau išvardytas nepageidaujamas poveikis, pasireiškęs gydant Grippostad 600 mg milteliais geriamajam tirpalui. Pagal pasireiškimo dažnumą sutrikimai skirstomi į: labai dažnus ((1/10); dažnus ((1/100, <1/10); nedažnus ((1/1000, <1/100); retus ((1/10000, <1/1000); labai retus (<1/10000) įskaitant pavienius atvejus.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai:
Labai reti: dėl paracetamolio vartojimo labai retai pasireiškė trombocitopenija, leukopenija, anemija, agranuliocitozė arba pancitopenija.

Imuninės sistemos sutrikimai:
Labai reti: paracetamolis gali sukelti padidėjusio jautrumo reakcijas (angioedemą, dusulį, prakaitavimą, pykinimą, kraujospūdžio kritimą iki šoko).

Akies sutrikimai:
Labai reti: ūminė glaukomą (uždaro kampo glaukoma), regos sutrikimai

Kvėpavimo sistemos sutrikimai:
Labai reti: kai kuriems asmenims, turintiems polinkį, paracetamolis gali sukelti bronchų spazmą (vaistų nuo skausmo sukeltą astmą), gerklės deginimą.

Virškinimo trakto sutrikimai:
Labai reti: virškinimo sistemos sutrikimo simptomai, burnos džiūvimas.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai:
Labai reti: padidėjusio odos jautrumo reakcijos.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai:
Labai reti: šlapinimosi sutrikimai; ilgai vartojant preparatą didelėmis dozėmis gali sutrikti inkstų veikla.

Kepenų ir tulžies sistemos sutrikimai:
Labai reti: ilgai vartojant preparatą didelėmis dozėmis gali sutrikti kepenų veikla.
Perdozavimas gali sukelti sunkų kepenų pakenkimą.

Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai:
Labai reti: nuovargis, galvos skausmas, prakaitavimas, hipotermija.

Nervų sistemos sutrikimai:
galvos svaigimas, mieguistumas, nervingumas.Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI GRIPPOSTAD

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

Ant dėžutės ir paketėlio po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Grippostad vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.6. KITA INFORMACIJA

Grippostad sudėtis

Veiklioji medžiaga yra paracetamolis. Viename paketėlyje yra 600 mg paracetamolio.
Pagalbinės medžiagos yra askorbo rūgštis, aspartamas, etilceliuliozė, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, sacharozė, bevandenė citrinų rūgštis, citrinų skonio medžiaga.

Grippostad išvaizda ir kiekis pakuotėje

Milteliai geriamajam tirpalui yra baltos spalvos.
Grippostad tiekiamas kartono dėžutėse, kiekvienoje iš jų yra po 5 arba 10 paketėlių.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

STADA Arzneimittel AG
Stadastrasse 2-18
D-61118 Bad Vilbel
Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „STADA-Nizpharm-Baltija“
Goštauto 40A
LT-01112 Vilnius
Tel. +37052603926
ofisas@stada.lt

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-04-07
Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7