Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

HYDROCORTISON 125MG/5ML SUSP. PRO INJ. 5ML N1

Vaistai
  Gamintojas:
GEDEON RICHTER LTD.

B. INFORMACINIS LAPELIS

INFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).Lapelio turinys
1. Kas yra HYDROCORTISON-RICHTER ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant HYDROCORTISON-RICHTER
3. Kaip vartoti HYDROCORTISON-RICHTER
4. Galimas šalutinis poveikis
5. HYDROCORTISON-RICHTER laikymo sąlygos
6. Kita informacijaHYDROCORTISON-RICHTER 25/5 mg/ml injekcinė suspensija
Hidrokortizono acetatas/Lidokaino hidrochloridas

- Veikliosios medžiagos: 1 ml suspensijos yra 25 mg hidrokortizono acetato ir 5 mg lidokaino hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra propilo parahidroksibenzoatas, metilo parahidroksibenzoatas, natrio chloridas, natrio fosfatas, natrio-divandenilio fosfatas, polisorbatas 80, povidonas, N,N-dimetilacetamidas, injekcinis vanduo.

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas
Gedeon Richter Plc.
Gyömröi út 19-21,
1103 Budapest, Vengrija1. KAS YRA HYDROCORTISON-RICHTER IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Vaistinis preparatas HYDROCORTOZON-RICHTER yra balta ar beveik balta, būdingo kvapo injekcinė suspensija, supurčius įgaunanti homogenišką konsistenciją. Injekcinė suspensija tiekiama 5 ml talpos bespalvio stiklo (I tipo) buteliuke su krašteliu, užkimštame brombutilo gumos kamščiu, uždengtu nuplėšiamu dangteliu.
Vienoje kartono dėžutėje yra vienas buteliukas.

HYDROCORTOZON-RICHTER vartojamas sąnarių bei minkštųjų audinių uždegimo pvz., reumatoidinio artrito ir osteoartrito, apimančio keletą sąnarių, vietiniam simptominiam gydymui.
Be to, vaisto vartojama prieš ankilozės pažeistų sąnarių operaciją. Jis vartojamas kaip vietiškai veikianti priemonė papildanti sisteminį gydymą kortikosteroidais.
Viena injekcinės suspensijos veikioji medžiaga yra hidrokortizonas, priklausantis vaistų, vadinamų gliukokortikoidais, grupei. Svarbiausia jo savybė - uždegimą slopinantis poveikis.
Kita injekcinės suspensijos veikioji medžiaga yra lidokainas-trumpai veikiantis vietinis anestetikas. 2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT HYDROCORTISON-RICHTER

HYDROCORTISON-RICHTER vartoti draudžiama:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliosioms arba bet kuriai pagalbinei HYDROCORTISON-RICHTER medžiagai.
- jeigu sergate infekcine liga, nebent tuomet, kai ji tinkamai gydoma;
- jeigu sąnąrys, kurį numatoma gydyti vaistu, yra apimtas infekcinio uždegimo;
- jeigu reikia gydyti Achilo sausgyslę;
- jeigu esate nėščia;
- jeigu yra sustiprėjusi antinksčių žievės veikla (Kušingo sindromas).
- jeigu turite sustiprėjusį polinkį susidaryti trombams.

Švirkščiant kortikosteroidų tiesiogiai į sąnarį, padidėja sąnario uždegimo pavojus, ypač kai injekcijos metu į sąnarį patenka mikroorganizmų. Todėl ypatingai svarbu steroidų į sąnarį suleisti aseptinėmis sąlygomis.
Gydomų kortikosteroidais pacientų negalima skiepyti, kadangi didėja nervų sistemos komplikacijų, taip pat antikūnų gamybos slopinimo pavojus.
Jei Jūs sergate tuberkulioze, kuri nepasireiškia jokiais simptomais, hidrokortizono galite vartoti tik kartu su vaistais nuo tuberkuliozės. Jei sergate virusų ar bakterijų sukeltomis ligomis, hidrokortizono galite vartoti tik kartu su tinkamu gydymu antibiotikais.
Pasakykite gydytojui, jei reguliariai vartojate geriamųjų gliukozės kiekį mažinančių, kraujo krešumą mažinančių vaistų ar diuretikų.
Gliukokortikoidai lėtina vaikų ir paaauglių augimą. Todėl vaikams ir paaugliams privalu vartoti mažiausią veiksmingą dozę ir kaip galima trumpiau.
Gydymą būtina nutraukti palaipsniui mažinant dozę. Gydymo metu rekomenduojama reguliariai matuoti kraujospūdį ir tirti šlapimą bei išmatas.
Senyviems pacientams yra didesnis nepageidaujamo poveikio pavojus.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
HYDROCORTISON-RICHTER injekcinės suspensijos vartoti reikia atsargiai, jeigu:
• sergama hipertenzija, nes hidrokortizonas gali skatinti natrio ir vandens susilaikymą organizme ir dėlto gali didėti spaudimas;
• sergama osteoporoze, nes kortikosteroidai skatina kalcio šalinimą iš organizmo (pavojus didėja pomenopauzės laikotarpiu);
• sergama cukralige;
• sergama lėtine psichoze;
• sergama kai kuriomis akių ligomis (pvz., glaukoma, pūsleline);
• sergama infekcinėmis ligomis (pvz., vėjaraupiais);
• yra skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa;
• anksčiau sirgote tuberkulioze;
• anksčiau vartojant kortikosteroidų, atsirado raumenų pažeidimų.


Nėštumas
Jei esate nėščia ar žindote kūdikį, prieš vartodama preparato, pasitarkite su gydytoju, nes šio vaisto draudžiama vartoti pirmąjį nėštumo trimestrą. Vėliau nėštumo laikotarpiu gydytojas nuspręs, ar jums galima vartoti hidrokortizono injekcijų.

Žindymo laikotarpis
Jei žindote kūdikį, prieš vartodama šio preparato, pasitarkite su gydytoju, kuris nuspręs, ar jums galima vartoti hidrokortizono injekcijų.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Hidrokortizonas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Lidokainas, be tiesioginio anestezinio poveikio, gali nestipriai veikti protinę veiklą ir koordinaciją, todėl, nors ir nesant akivaizdaus toksinio poveikio CNS, laikinai gali sutrikti judėjimo funkcija bei budrumas.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines HYDROCORTISON-RICHTER medžiagas
Injekcinėje suspensijoje esantys parahidroksibenzoatai gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos, ir išimtinais atvejais bronchų spazmą.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nevartokite barbitūratų, jei sergate lėtiniu antinksčių žievės veiklos nepakankamumu (Adisono liga).
Reikia atsargiai vartoti hidrokortizono kartu su geriamaisias gliukozės kiekį mažinančiais preparatais, kraujo krešumą mažinančiais vaistais, salicilatais, diuretikais, digoksinu, geriamaisiais kontraceptikais, kraujospūdį mažinančiais vaistais.
Sąveika galima ir tuomet, kai minėtų vaistų vartota anksčiau, ir tada, kai jų vartoti numatoma artimiausiu laiku.3. KAIP VARTOTI HYDROCORTISON-RICHTER

Reikia vartoti tokią vaisto dozę, tokiu būdu ir tiek laiko, kaip nurodė gydytojas. Dozė priklauso nuo ligos, paprastai vartojama 5-50 mg suaugusiesiems ir 5-30 mg – vaikams. Tą pačią dieną vaistu galima gydyti ne daugiau kaip tris sąnarius; injekcijas galima kartoti kas tris savaites, į tą patį sąnarį preparato galima suleisti daugiausia tris kartus per metus. Draudžiama vaisto švirkšti į sausgysles; tendinito atveju reikia jo suleisti į sausgyslės makštį. Achilo sausgyslės šiuo vaistu gydyti negalima, kadangi ji neturi makšties. Prieš vartojimą buteliuką reikia gerai papurtyti.
Jei manote, kad HYDROCORTOSON-RICHTER veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę HYDROCORTISON-RICHTER dozę
Vaisto skiriant didelėmis dozėmis ir ilgai, galimas perdozavimas.
Priklausomai nuo rezorbuoto kortikosteroido ir lidokaino kiekio, gali pasireikšti ir vietinis, ir sisteminis poveikis.
Jei pavartojote didesnę dozę nei skirta, pasitarkite su gydytoju ar kreipkitės į artimiausią gydymo įstaigą.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

HYDROCORTISON-RICHTER, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Kaip ir vietiškai švirkščiant į bet kurią vietą, į sąnarį suleidus vaistų, atsiranda injekcijos vietos reakcija, pirmiausia skausmas ir tinimas. Paprastai šios reakcijos per keletą valandų praeina savaime. Gali pasireikšti kitų odos reakcijų: sulėtėti žaizdų gijimas, atsirasti odos atrofija, drūžių, į spuogus panašus bėrimas, niežulys, folikulitas, sudirginimas, teleangiektazių (smulkiųjų kraujagyslių išsiplėtimas), padidėti plaukuotumas, susilpnėti pigmentacija, oda gali tapti sausa, plona ir jautri.
Kai kada, ypač jei vietiškai buvo gydyta didelėmis dozėmis ar ilgai, ir hidrokortizono, ir lidokaino gali rezorbuotis tiek, kad pasireikštų sisteminis poveikis. Gydant vietiškai, toks poveikis pasitaiko retai, tačiau gali būti sunkus. Ilgai vartojant kortikosteroidų, gali pasireikšti toks sisteminis šalutinis poveikis:
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai.
Gydant didelėmis dozėmis ar ilgai, gali būti slopinama antinksčių žievė. Sustiprėjęs baltymų skilimas gali sukelti neigiamą azoto pusiausvyrą. Kortikosteroidai trikdo gliukozės toleranciją ir tenka didinti geriamųjų vaistų nuo diabeto dozę. Organizme gali susilaikyti natris ir vanduo, atsirasti hipokaleminė alkalozė, padidėti apetitas.
Endokrininės sistemos sutrikimai
Pogumburio – posmegeninės liaukos – antinksčių slopinimas, vaikų ir paauglių augimo sulėtėjimas, nereguliarios mėnesinės ir jų išnykimas. Kušingo sindromui būdingas (ovalus, raudonas) veidas, hirsutizmas (padidėjęs plaukuotumas), kūno svorio didėjimas, sutrikusi angliavandenių tolerancija, dėl kurios tenka didinti vaistų nuo diabeto dozę. Neigiamas azoto balansas.
Kraujagyslių sutrikimai
Hipertenzija. Tromboembolija.
Širdies sutrikimai
Širdies veiklos nepakankamumas. Jei į bendrąją kraujotaką rezorbuojamas pakankamas vietiškai vartojamo lidokaino kiekis, gali sutrikti širdies laidumas ir išsiplėsti periferinės kraujagyslės.
Raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Kortikosteroidai gali sukelti osteoporozę, steroidinę miopatiją, asepsinę osteonekrozę (kaulinio audinio žūtį), mialgiją (raumenų skausmą), artralgiją (sąnarių skausmą). Vaikams gali sulėtėti augimas.
Virškinimo trakto sutrikimai.
Gali atsirasti pepsinė opa (retkarčiais ji gali perforuoti ir kraujuoti), kraujavimas iš skrandžio, pankreatitas, ezofagitas, pykinimas.
Centrinės nervų sistemos sutrikimai
Gali padidėti intrakranijinis spaudimas (smegenų skysčio spaudimas) su regos nervo disko edema, atsirasti traukulių, svaigulys, galvos skausmas.
Psichikos sutrikimai
Nemiga, psichikos sutrikimai.
Akies sutrikimai.
Ragenos išopėjimas, padidėjęs akispūdis, glaukoma, išverstakumas. Vaikams gali padidėti kataraktos pavojus.
Infekcijos ir infestacijos
Oportunistinių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos, plaučių tuberkuliozės atsinaujinimas.
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Leukocitozė (padidėjęs leukocitų kiekis kraujyje).
Imuninės sistemos sutrikimai
Padidėjęs jautrumas.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Pablogėjęs žaizdų gijimas, odos atrofija, į spuogus panašus bėrimas, dermatitas, deginimo pojūtis, niežėjimas, odos sausumas, folikulitas, susilpnėjusi pigmentacija, drūžės, teleangiektazės (smulkiųjų kraujagyslių išsiplėtimas).
Tyrimai
Neigiamas azoto balansas; sumažėjusi kalio koncentracija kraujyje; padidėjęs akispūdis.
Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Bendras negalavimas, karščiavimas.

Alerginių reakcijų gali sukelti bet kuris vaistas, taip pat ir HYDROCORTISON-RICHTER injekcinė suspensija. Jei pajutote alergijos simptomus (paraudo oda, atsirado niežulys, pabrinkimas ir kt.), nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią gydymo įstaigą.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. HYDROCORTISON-RICHTER LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Gedeon Richter Plc. atstovybė
Maironio 23-3,
Vilnius
Tel. +370 5 261 01 54

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-06-18
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

HYDROCORTISON-RICHTER 25/5 mg/ml injekcinė suspensija2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Viename buteliuke yra 5 ml suspensijos.
Viename ml suspensijos yra 25 mg hidrokortizono acetato ir 5 mg lidokaino hidrochlorido.
Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. VAISTO FORMA

Injekcinė suspensija.
Balta ar beveik balta, būdingo kvapo injekcinė suspensija, supurčius įgaunanti homogenišką konsistenciją. 4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Osteoartrito, apimančio keletą sąnarių; įvairių (kelio, alkūnės, klubo) monoartrozių; reumatinio ar dėl kitų priežasčių pasireiškusio artrito (išskyrus infekcinį); žastikaulio ir mentės sąnario periartrito; bursito; epikondilito; tendovaginito gydymas. Paruošimas ankilozės pažeistų sąnarių operacijai; papildomam vietiniam poveikiui sukelti, gydant sisteminio poveikio kortikosteroidais.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Prieš vartojimą buteliuką gerai papurtyti.
Preparato reikia suleisti aseptinėmis sąlygomis.
Suaugusiesiems: atsižvelgiant į sąnario dydį ir ligos sunkumą į sąnarį arba aplink jį leidžiama 5-50 mg dozė.
Vaikams: 5-30 mg per parą, dozė suleidžiama dalimis.
Senyviems pacientams: kortikosteroidų reikia skirti atsargiai, nes šiems pacientams dažniau atsiranda nepageidaujamas poveikis.
Tą pačią dieną vaistu galima gydyti ne daugiau kaip tris sąnarius; injekcijas galima kartoti kas tris savaites. Vaisto švirkščiant į sąnarį, gali būti pažeidžiama hialino kremzlė, todėl į tą patį sąnarį preparato galima suleisti daugiausia tris kartus per metus. Draudžiama vaisto švirkšti į sausgysles; tendinito atveju reikia jo suleisti į sausgyslės makštį. Achilo sausgyslės šiuo vaistu gydyti negalima, taip pat jis netinka sisteminiam gydymui.
Gydymą būtina nutraukti palaipsniui mažinant dozę.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas veikliajai ar bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai.
Sąnario infekcija.
Pirmasis nėštumo trimestras.
Kušingo sindromas.
Polinkis į venų trombozę.
Tinkamai antibiotikais negydomas sepsis.
Achilo sausgyslės gydymas.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Švirkščiant kortikosteroidų į sąnarį, padidėja sąnario uždegimo pavojus, ypač jei injekcijos metu į sąnarį patenka mikroorganizmų. Todėl ypatingai svarbu kortikosteroidų į sąnarį suleisti aseptinėmis sąlygomis.
Gydomų kortikosteroidais (ypač didelėmis dozėmis) pacientų negalima skiepyti, kadangi didėja nervų sistemos komplikacijų, taip pat antikūnų gamybos slopinimo pavojus. Tokiomis sąlygomis imunitetas gali būti pažeidžiamas. Gydant įprastinėmis ar didelėmis hidrokortizono dozėmis gali pakilti kraujospūdis, organizme susilaikyti natris ir vanduo, padidėti kalio skyrimasis. Visi kortikosteroidai didina kalcio netekimą. Latentine tuberkulioze sergantiems pacientams hidrokortizono galima skirti tik kartu su vaistais nuo tuberkuliozės. Jei atsiranda sisteminė infekcinė liga, hidrokortizono galima skirti tik kartu su specifiniu gydymu (pvz., antibiotikais). Gydant kortikosteroidais, tikslinga koreguoti geriamųjų vaistų nuo diabeto ir antikoaguliantų dozes. Jei kartu skiriama diuretikų, būtina labai atidžiai tirti elektrolitų pusiausvyrą organizme. Hipokalemijos profilaktikai gali prireikti skirti kalio papildų, ypač gydant ilgai.
Kortikosteroidai lėtina vaikų ir paauglių augimą, todėl jiems būtina skirti mažiausias efektyvias dozes ir kaip galima trumpiau. Sisteminį gydymą reikia baigti palaipsniui mažinant dozę. Gydymo metu rekomenduojama matuoti kraujospūdį, atlikti šlapimo tyrimą ir tiriant išmatas, išsiaiškinti, ar neatsirado slaptas kraujavimas. Senyviems pacientams gresia didesnis nepageidaujamo poveikio pavojus.
Gydant kortikosteroidais, pacientą būtina dažnai tirti ir stebėti, jei jis serga (ar jo šeimos nariai serga ar sirgo) cukriniu diabetu; osteoporoze (didelis pavojus moterims pomenopauzės laikotarpiu); arterine hipertenzija; lėtiniais psichikos sutrikimais; taip pat, jei pacientas sirgo tuberkulioze; glaukoma; steroidų sukelta miopatija; skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa; epilepsija; herpes simplex arba akių herpetine infekcija (dėl ragenos perforacijos pavojaus), vėjaraupiais.
Injekcinėje suspensijoje esantys parahidroksibenzoatai gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos, ir išimtinais atvejais - bronchų spazmą.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Adisono liga sergančiam pacientui negalima vartoti hidrokortizono kartu su barbitūratais, nes gali prasidėti antinksčių krizė.
Atsargiai hidrokortizono reikia vartoti kartu su:
• barbitūratais,fenilbutazonu, fenitoinu, rifampicinu (šie vaistai gali silpninti kortikosteroidų poveikį);
• geriamaisiais preparatais nuo cukrinio diabeto (jų dozę gali tekti koreguoti dėl kortikosteroidų hiperglikeminio poveikio);
• geriamaisiais antikoaguliantais ( jų poveikis gali stiprėti ar silpnėti);
• nutraukus gydymą kortikosteroidais, salicilatų koncentracija serume gali ryškiai padidėti ir net sukelti intoksikaciją. Kadangi ir salicilatai, ir kortikosteroidais sukelia opas, šių vaistų derinys gali didinti opų atsiradimo ir kraujavimo iš skrandžio bei žarnyno pavojų;
•amfotericinu, diuretikais, teofilinu, digoksinu, širdį veikiančiais glikozidais (didėja hipokalemijos pavojus);
• geriamaisiais kontraceptikais (gali didėti kortikosteroidų koncentracija serume);
• kraujospūdį mažinančiais vaistais (kortikosteroidai silpnina jų poveikį kraujospūdžiui);
• mifepristonu (mažėja kortikosteroidų efektyvumas).

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Eksperimentinių gyvūnų patelėms duodant kortikosteroidų, atsiranda vaisiaus pažeidimų (sulėtėja intrauterinis augimas, būna nesuaugęs gomurys).
Kadangi neturima pakankamai duomenų apie preparato saugumą nėščioms moterims, draudžiama skirti hidrokortizono pirmąjį nėštumo trimestrą. Vėliau jo galima skirti tik atidžiai įvertinus laukiamą naudą ir galimą pavojų (gali būti šioks toks gomurio skeltumo ir vaisiaus intrauterinio augimo sulėtėjimo pavojus).
Žindymas.
Hidrokortizono ir lidokaino patenka į motinos pieną - tai gali paveikti naujagimio antinksčių funkciją ir sutrikdyti augimą.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Hidrokortizonas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Lidokainas, be tiesioginio anestezinio poveikio, gali nestipriai veikti protinę veiklą ir koordinaciją, todėl, nors ir nesant akivaizdaus toksinio poveikio CNS, laikinai gali sutrikti judėjimo funkcija bei budrumas.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Kaip ir vietiškai švirkščiant į bet kurią vietą, į sąnarį suleidus vaistų, atsiranda injekcijos vietos reakcija, pirmiausia skausmas ir tinimas. Paprastai šios reakcijos per keletą valandų išnyksta savaime. Gali pasireikšti kitų odos reakcijų: sulėtėti žaizdų gijimas, atsirasti odos atrofija, odos strijų, į spuogus panašus bėrimas, niežulys, folikulitas, hirsutizmas, hipopigmentacija, sudirginimas, telangiektazių, hiperestezija, oda gali tapti sausa, plona ir jautri.
Kai kada, ypač jei vietiškai buvo gydyta didelėmis dozėmis ar ilgai, ir hidrokortizono, ir lidokaino gali rezorbuotis tiek, kad pasireikštų sisteminis poveikis.
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai.
Gydant didelėmis dozėmis ar ilgai, gali būti slopinama antinksčių žievė. Sustiprėjęs baltymų skilimas gali sukelti neigiamą azoto pusiausvyrą. Kortikosteroidai trikdo gliukozės toleranciją ir tenka didinti geriamųjų vaistų nuo diabeto dozę. Organizme gali susilaikyti natris ir vanduo, atsirasti hipokaleminė alkalozė, padidėti apetitas.
Endokrininės sistemos sutrikimai
Pogumburio – posmegeninės liaukos – antinksčių slopinimas, vaikų ir paauglių augimo sulėtėjimas, nereguliarios menstruacijos ir amenorėja. Kušingo sindromui būdingas veidas, hirsutizmas, kūno svorio didėjimas, sutrikusi angliavandenių tolerancija, dėl kurios tenka didinti vaistų nuo diabeto dozę. Neigiamas azoto balansas.
Kraujagyslių sutrikimai
Hipertenzija. Tromboembolija.
Širdies sutrikimai
Širdies veiklos nepakankamumas. Jei į bendrąją kraujotaką rezorbuojamas pakankamas vietiškai vartojamo lidokaino kiekis, gali sutrikti širdies laidumas ir išsiplėsti periferinės kraujagyslės.
Raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Kortikosteroidai gali sukelti osteoporozę, steroidinę miopatiją, asepsinę osteonekrozę, mialgiją, artralgiją. Vaikams gali sulėtėti augimas.
Virškinimo trakto sutrikimai.
Gali atsirasti pepsinė opa (retkarčiais ji gali perforuoti ir kraujuoti), kraujavimas iš skrandžio, pankreatitas, ezofagitas, pykinimas.
Centrinės nervų sistemos sutrikimai
Gali padidėti intrakranijinis spaudimas su regos nervo disko edema, atsirasti traukulių, svaigulys, galvos skausmas.
Psichikos sutrikimai
Nemiga, psichikos sutrikimai.
Akies sutrikimai.
Ragenos išopėjimas, padidėjęs akispūdis, glaukoma, išverstakumas. Vaikams gali padidėti kataraktos pavojus.
Infekcijos ir infestacijos
Oportunistinių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos, plaučių tuberkuliozės atsinaujinimas.
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Leukocitozė.
Imuninės sistemos sutrikimai
Padidėjęs jautrumas.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Pablogėjęs žaizdų gijimas, odos atrofija, į spuogus panašus bėrimas, dermatitas, deginimo pojūtis, niežėjimas, odos sausumas, folikulitas, hipopigmentacija, strijos, teleangiektazės.
Tyrimai
Neigiamas azoto balansas; sumažėjusi kalio koncentracija kraujyje; padidėjęs akispūdis.
Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Bendras negalavimas, karščiavimas.

4.9 Perdozavimas

Priklausomai nuo rezorbuoto kortikosteroido ir lidokaino kiekio, gali pasireikšti ir vietinis, ir sisteminis poveikis. Specifinio priešnuodžio nėra; perdozavus vaisto, gydoma simptominėmis priemonėmis. 5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

Farmakoterapinė grupė – gliukokortikoidai, ATC kodas-H02A B09

Farmakodinaminės savybės

Hidrokortizonas yra steroidinis hormonas, pasižymintis mineralokortikoidiniu ir silpnu gliukokortikoidiniu bei stipriu uždegimą slopinančiu poveikiu. Lidokainas yra membraną stabilizuojantis vietinis anestetikas, greitai malšinantis skausmą.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Sušvirkštas į sąnarį ar į minkštuosius audinius vaistas rezorbuojamas lėtai. Vietiškai pavartotas hidrokortizonas gali lėtai rezorbuotis ir sukelti sisteminį poveikį. Daugiau kaip 90% cirkuliuojančio hidrokortizono jungiasi prie plazmos baltymų. Hidrokortizonas metabolizuojamas kepenyse į tetrahidrokortizoną ir tetrahidrokortizolį; metabolitai daugiausia konjugatų pavidalu, kartu su labai nedideliu kiekiu nepakitusio hidrokortizono pašalinami per inkstus.
Vaisto suleidus, jo poveikis pasireiškia po 6-24 valandų ir tęsiasi keletą dienų, kartais – keletą savaičių.
Tyrimais su gyvūnais nustatytas vaisto toksinis poveikis vaisiui, preparatas sukelia sklaidos pažeidimų (gomurio skeltumą) ir ryškiai lėtina augimą. Nors nepastebėta toksinio poveikio žmonėms, ilgai gydant kortikosteroidais gali sulėtėti intrauterinis vaisiaus augimas.
Lidokaino biologinis prieinamumas - 35±11%; prie plazmos baltymų prisijungia 70±5%; pusinės eliminacijos periodas – 1,8±0,4 val. Iš organizmo su šlapimu išsiskiria 2±1% nepakitusio lidokaino.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Neturima kitų svarbių duomenų, išskyrus aptartus aukščiau.6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Propilo parahidroksibenzoatas
Metilo parahidroksibenzoatas
Natrio chloridas
Natrio fosfatas
Natrio-divandenilio fosfatas
Polisorbatas 80
Povidonas
N,N-dimetilacetamidas
Injekcinis vanduo

6.2 Nesuderinamumas

Vaistinis preparatas HYDROCORTISON-RICHTER yra injekcinė suspensija, todėl netinka švirkšti į veną. Be to, griežtai draudžiama vaistą maišyti su injekciniais tirpalais, skirtais infuzijoms.

6.3 Tinkamumo laikas

2 metai.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

5 ml talpos bespalvio stiklo (I tipo) buteliukas su krašteliu, užkimštas brombutilo gumos kamščiu, uždengtu nuplėšiamu dangteliu.
Vienoje kartono dėžutėje yra vienas buteliukas.

6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu bei jo likučių naikinimo instrukcija

Prieš vartojimą buteliuką reikia gerai papurtyti.
Preparato į sąnarį reikia suleisti aseptinėmis sąlygomis.7. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJAS

Gedeon Richter Plc.
Gyömröi út 19-21,
1103 Budapest, Vengrija8. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT/1/94/1026/0019. PIRMOJO REGISTRAVIMO ARBA PERREGISTRAVIMO DATA

2008-02-2210. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2008-06-18

II PRIEDAS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamybos licencijos turėtojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

Gedeon Richter Plc.
Gyömröi út 19-21,
1103 Budapest, VengrijaB. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

Tiekimo ir vartojimo sąlygos ar apribojimai, taikomi registravimo liudijimo turėtojui

Receptinis vaistinis preparatas.
2008-06-18


III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR INFORMACINIS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS (JEI JOS NĖRA – VIDINĖS) PAKUOTĖS
KARTONO DĖŽUTĖ 1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

HYDROCORTISON-RICHTER 25/5 mg/ml injekcinė suspensija
Hydrocortisoni acetas/ Lidocaini hydrochloridum
2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

1 ml suspensijos yra 25 mg hidrokortizono acetato ir 5 mg lidokaino hidrochlorido


3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Propylis parahydroxybenzoas, methylis parahydroxybenzoas, natrii chloridum, natrii phosphas, natrii dihydrogenophosphas, povidonum, polysorbatum 80, N,N-dimethyl acetamidum, aqua ad iniectabilia.4. VAISTO FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

1x5 ml buteliukas5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Vartoti į sąnarį ar periartikuliariai.
Prieš vartojimą perskaitykite informacinį lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki 9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS, BŪTINOS NAIKINANT VAISTINIO PREPARATO LIKUČIUS ARBA ATLIEKAS (JEI REIKIA)11. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Gedeon Richter Plc.
Gyömröi út 19-21,
1103 Budapest, Vengrija12. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT/1/94/1026/00113. GAMINTOJO SUTEIKTAS SERIJOS NUMERIS

Serija14. ĮSIGIJIMO TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA2008-06-18
MINIMALI INFORMACIJA ANT MAŽŲ VIDINIŲ PAKUOČIŲ
BUTELIUKO ETIKETĖ 1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS

HYDROCORTISON-RICHTER 25/5 mg/ml injekcinė suspensija
Hydrocortisoni acetas/ Lidocaini hydrochloridum
Vartoti į sąnarį ar periartikuliariai.


2. VARTOJIMO METODAS3. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki 4. SERIJOS NUMERIS

Serija5. KIEKIS (MASĖ, TŪRIS ARBA VIENETAI)

5 ml

B. INFORMACINIS LAPELIS

INFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).Lapelio turinys
1. Kas yra HYDROCORTISON-RICHTER ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant HYDROCORTISON-RICHTER
3. Kaip vartoti HYDROCORTISON-RICHTER
4. Galimas šalutinis poveikis
5. HYDROCORTISON-RICHTER laikymo sąlygos
6. Kita informacijaHYDROCORTISON-RICHTER 25/5 mg/ml injekcinė suspensija
Hidrokortizono acetatas/Lidokaino hidrochloridas

- Veikliosios medžiagos: 1 ml suspensijos yra 25 mg hidrokortizono acetato ir 5 mg lidokaino hidrochlorido.
- Pagalbinės medžiagos yra propilo parahidroksibenzoatas, metilo parahidroksibenzoatas, natrio chloridas, natrio fosfatas, natrio-divandenilio fosfatas, polisorbatas 80, povidonas, N,N-dimetilacetamidas, injekcinis vanduo.

Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas
Gedeon Richter Plc.
Gyömröi út 19-21,
1103 Budapest, Vengrija1. KAS YRA HYDROCORTISON-RICHTER IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Vaistinis preparatas HYDROCORTOZON-RICHTER yra balta ar beveik balta, būdingo kvapo injekcinė suspensija, supurčius įgaunanti homogenišką konsistenciją. Injekcinė suspensija tiekiama 5 ml talpos bespalvio stiklo (I tipo) buteliuke su krašteliu, užkimštame brombutilo gumos kamščiu, uždengtu nuplėšiamu dangteliu.
Vienoje kartono dėžutėje yra vienas buteliukas.

HYDROCORTOZON-RICHTER vartojamas sąnarių bei minkštųjų audinių uždegimo pvz., reumatoidinio artrito ir osteoartrito, apimančio keletą sąnarių, vietiniam simptominiam gydymui.
Be to, vaisto vartojama prieš ankilozės pažeistų sąnarių operaciją. Jis vartojamas kaip vietiškai veikianti priemonė papildanti sisteminį gydymą kortikosteroidais.
Viena injekcinės suspensijos veikioji medžiaga yra hidrokortizonas, priklausantis vaistų, vadinamų gliukokortikoidais, grupei. Svarbiausia jo savybė - uždegimą slopinantis poveikis.
Kita injekcinės suspensijos veikioji medžiaga yra lidokainas-trumpai veikiantis vietinis anestetikas. 2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT HYDROCORTISON-RICHTER

HYDROCORTISON-RICHTER vartoti draudžiama:
- jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliosioms arba bet kuriai pagalbinei HYDROCORTISON-RICHTER medžiagai.
- jeigu sergate infekcine liga, nebent tuomet, kai ji tinkamai gydoma;
- jeigu sąnąrys, kurį numatoma gydyti vaistu, yra apimtas infekcinio uždegimo;
- jeigu reikia gydyti Achilo sausgyslę;
- jeigu esate nėščia;
- jeigu yra sustiprėjusi antinksčių žievės veikla (Kušingo sindromas).
- jeigu turite sustiprėjusį polinkį susidaryti trombams.

Švirkščiant kortikosteroidų tiesiogiai į sąnarį, padidėja sąnario uždegimo pavojus, ypač kai injekcijos metu į sąnarį patenka mikroorganizmų. Todėl ypatingai svarbu steroidų į sąnarį suleisti aseptinėmis sąlygomis.
Gydomų kortikosteroidais pacientų negalima skiepyti, kadangi didėja nervų sistemos komplikacijų, taip pat antikūnų gamybos slopinimo pavojus.
Jei Jūs sergate tuberkulioze, kuri nepasireiškia jokiais simptomais, hidrokortizono galite vartoti tik kartu su vaistais nuo tuberkuliozės. Jei sergate virusų ar bakterijų sukeltomis ligomis, hidrokortizono galite vartoti tik kartu su tinkamu gydymu antibiotikais.
Pasakykite gydytojui, jei reguliariai vartojate geriamųjų gliukozės kiekį mažinančių, kraujo krešumą mažinančių vaistų ar diuretikų.
Gliukokortikoidai lėtina vaikų ir paaauglių augimą. Todėl vaikams ir paaugliams privalu vartoti mažiausią veiksmingą dozę ir kaip galima trumpiau.
Gydymą būtina nutraukti palaipsniui mažinant dozę. Gydymo metu rekomenduojama reguliariai matuoti kraujospūdį ir tirti šlapimą bei išmatas.
Senyviems pacientams yra didesnis nepageidaujamo poveikio pavojus.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
HYDROCORTISON-RICHTER injekcinės suspensijos vartoti reikia atsargiai, jeigu:
• sergama hipertenzija, nes hidrokortizonas gali skatinti natrio ir vandens susilaikymą organizme ir dėlto gali didėti spaudimas;
• sergama osteoporoze, nes kortikosteroidai skatina kalcio šalinimą iš organizmo (pavojus didėja pomenopauzės laikotarpiu);
• sergama cukralige;
• sergama lėtine psichoze;
• sergama kai kuriomis akių ligomis (pvz., glaukoma, pūsleline);
• sergama infekcinėmis ligomis (pvz., vėjaraupiais);
• yra skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa;
• anksčiau sirgote tuberkulioze;
• anksčiau vartojant kortikosteroidų, atsirado raumenų pažeidimų.


Nėštumas
Jei esate nėščia ar žindote kūdikį, prieš vartodama preparato, pasitarkite su gydytoju, nes šio vaisto draudžiama vartoti pirmąjį nėštumo trimestrą. Vėliau nėštumo laikotarpiu gydytojas nuspręs, ar jums galima vartoti hidrokortizono injekcijų.

Žindymo laikotarpis
Jei žindote kūdikį, prieš vartodama šio preparato, pasitarkite su gydytoju, kuris nuspręs, ar jums galima vartoti hidrokortizono injekcijų.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Hidrokortizonas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Lidokainas, be tiesioginio anestezinio poveikio, gali nestipriai veikti protinę veiklą ir koordinaciją, todėl, nors ir nesant akivaizdaus toksinio poveikio CNS, laikinai gali sutrikti judėjimo funkcija bei budrumas.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines HYDROCORTISON-RICHTER medžiagas
Injekcinėje suspensijoje esantys parahidroksibenzoatai gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos, ir išimtinais atvejais bronchų spazmą.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Nevartokite barbitūratų, jei sergate lėtiniu antinksčių žievės veiklos nepakankamumu (Adisono liga).
Reikia atsargiai vartoti hidrokortizono kartu su geriamaisias gliukozės kiekį mažinančiais preparatais, kraujo krešumą mažinančiais vaistais, salicilatais, diuretikais, digoksinu, geriamaisiais kontraceptikais, kraujospūdį mažinančiais vaistais.
Sąveika galima ir tuomet, kai minėtų vaistų vartota anksčiau, ir tada, kai jų vartoti numatoma artimiausiu laiku.3. KAIP VARTOTI HYDROCORTISON-RICHTER

Reikia vartoti tokią vaisto dozę, tokiu būdu ir tiek laiko, kaip nurodė gydytojas. Dozė priklauso nuo ligos, paprastai vartojama 5-50 mg suaugusiesiems ir 5-30 mg – vaikams. Tą pačią dieną vaistu galima gydyti ne daugiau kaip tris sąnarius; injekcijas galima kartoti kas tris savaites, į tą patį sąnarį preparato galima suleisti daugiausia tris kartus per metus. Draudžiama vaisto švirkšti į sausgysles; tendinito atveju reikia jo suleisti į sausgyslės makštį. Achilo sausgyslės šiuo vaistu gydyti negalima, kadangi ji neturi makšties. Prieš vartojimą buteliuką reikia gerai papurtyti.
Jei manote, kad HYDROCORTOSON-RICHTER veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę HYDROCORTISON-RICHTER dozę
Vaisto skiriant didelėmis dozėmis ir ilgai, galimas perdozavimas.
Priklausomai nuo rezorbuoto kortikosteroido ir lidokaino kiekio, gali pasireikšti ir vietinis, ir sisteminis poveikis.
Jei pavartojote didesnę dozę nei skirta, pasitarkite su gydytoju ar kreipkitės į artimiausią gydymo įstaigą.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

HYDROCORTISON-RICHTER, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Kaip ir vietiškai švirkščiant į bet kurią vietą, į sąnarį suleidus vaistų, atsiranda injekcijos vietos reakcija, pirmiausia skausmas ir tinimas. Paprastai šios reakcijos per keletą valandų praeina savaime. Gali pasireikšti kitų odos reakcijų: sulėtėti žaizdų gijimas, atsirasti odos atrofija, drūžių, į spuogus panašus bėrimas, niežulys, folikulitas, sudirginimas, teleangiektazių (smulkiųjų kraujagyslių išsiplėtimas), padidėti plaukuotumas, susilpnėti pigmentacija, oda gali tapti sausa, plona ir jautri.
Kai kada, ypač jei vietiškai buvo gydyta didelėmis dozėmis ar ilgai, ir hidrokortizono, ir lidokaino gali rezorbuotis tiek, kad pasireikštų sisteminis poveikis. Gydant vietiškai, toks poveikis pasitaiko retai, tačiau gali būti sunkus. Ilgai vartojant kortikosteroidų, gali pasireikšti toks sisteminis šalutinis poveikis:
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai.
Gydant didelėmis dozėmis ar ilgai, gali būti slopinama antinksčių žievė. Sustiprėjęs baltymų skilimas gali sukelti neigiamą azoto pusiausvyrą. Kortikosteroidai trikdo gliukozės toleranciją ir tenka didinti geriamųjų vaistų nuo diabeto dozę. Organizme gali susilaikyti natris ir vanduo, atsirasti hipokaleminė alkalozė, padidėti apetitas.
Endokrininės sistemos sutrikimai
Pogumburio – posmegeninės liaukos – antinksčių slopinimas, vaikų ir paauglių augimo sulėtėjimas, nereguliarios mėnesinės ir jų išnykimas. Kušingo sindromui būdingas (ovalus, raudonas) veidas, hirsutizmas (padidėjęs plaukuotumas), kūno svorio didėjimas, sutrikusi angliavandenių tolerancija, dėl kurios tenka didinti vaistų nuo diabeto dozę. Neigiamas azoto balansas.
Kraujagyslių sutrikimai
Hipertenzija. Tromboembolija.
Širdies sutrikimai
Širdies veiklos nepakankamumas. Jei į bendrąją kraujotaką rezorbuojamas pakankamas vietiškai vartojamo lidokaino kiekis, gali sutrikti širdies laidumas ir išsiplėsti periferinės kraujagyslės.
Raumenų, kaulų ir jungiamojo audinio sutrikimai
Kortikosteroidai gali sukelti osteoporozę, steroidinę miopatiją, asepsinę osteonekrozę (kaulinio audinio žūtį), mialgiją (raumenų skausmą), artralgiją (sąnarių skausmą). Vaikams gali sulėtėti augimas.
Virškinimo trakto sutrikimai.
Gali atsirasti pepsinė opa (retkarčiais ji gali perforuoti ir kraujuoti), kraujavimas iš skrandžio, pankreatitas, ezofagitas, pykinimas.
Centrinės nervų sistemos sutrikimai
Gali padidėti intrakranijinis spaudimas (smegenų skysčio spaudimas) su regos nervo disko edema, atsirasti traukulių, svaigulys, galvos skausmas.
Psichikos sutrikimai
Nemiga, psichikos sutrikimai.
Akies sutrikimai.
Ragenos išopėjimas, padidėjęs akispūdis, glaukoma, išverstakumas. Vaikams gali padidėti kataraktos pavojus.
Infekcijos ir infestacijos
Oportunistinių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos, plaučių tuberkuliozės atsinaujinimas.
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Leukocitozė (padidėjęs leukocitų kiekis kraujyje).
Imuninės sistemos sutrikimai
Padidėjęs jautrumas.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Pablogėjęs žaizdų gijimas, odos atrofija, į spuogus panašus bėrimas, dermatitas, deginimo pojūtis, niežėjimas, odos sausumas, folikulitas, susilpnėjusi pigmentacija, drūžės, teleangiektazės (smulkiųjų kraujagyslių išsiplėtimas).
Tyrimai
Neigiamas azoto balansas; sumažėjusi kalio koncentracija kraujyje; padidėjęs akispūdis.
Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Bendras negalavimas, karščiavimas.

Alerginių reakcijų gali sukelti bet kuris vaistas, taip pat ir HYDROCORTISON-RICHTER injekcinė suspensija. Jei pajutote alergijos simptomus (paraudo oda, atsirado niežulys, pabrinkimas ir kt.), nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausią gydymo įstaigą.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. HYDROCORTISON-RICHTER LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.
Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

Gedeon Richter Plc. atstovybė
Maironio 23-3,
Vilnius
Tel. +370 5 261 01 54

Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-06-18

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7