Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Daugiau:

Susiję straipsniai:

IBUPROFEN GRINDEKS 200MG OBD. TAB. N20

Vaistai > Raumenų ir skeleto sistemą veikiantys vaistai > Reumatą ir uždegimą gydantys vaistai
  Gamintojas:
GRINDEKS


 
IBUPROFEN–GRINDEKS  200 mg plėvele dengtos tabletės
Ibuprofenas
 
Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
IBUPROFEN-GRINDEKS galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
-                Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
-                Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
-                Jeigu simptomai pasunkėjo arba per 3 dienas nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
-                Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
 
Lapelio turinys
1.         Kas yra IBUPROFEN-GRINDEKS ir kam jis vartojamas
2.         Kas žinotina prieš vartojant IBUPROFEN-GRINDEKS
3.         Kaip vartoti IBUPROFEN-GRINDEKS
4.         Galimas šalutinis poveikis
5.         Kaip laikyti IBUPROFEN-GRINDEKS
6.         Kita informacija
 
 
 
IBUPROFEN–GRINDEKS yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo (NVNU), malšinantis skausmą, karščiavimą.
 
Ibuprofenas vartojamas:
·               Trumpalaikiam silpno ar vidutinio stiprumo skausmo, tokio kaip mėnesinių, galvos, dantų, raumenų, sąnarių, malšinimui.
·               Karščiavimo mažinimui.
 
 
 
IBUPROFEN–GRINDEKS vartoti negalima:
-                   jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei IBUPROFEN–GRINDEKS medžiagai;
-           jeigu praeityje yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų (astma, rinitas, angioneurozinis pabrinkimas, dilgėlinė) vartojant kitą nesteroidinį vaistą nuo uždegimo (NVNU), įskaitant ir acetilsalicilo rūgšties darinius;
-           jeigu Jums yra sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas;
-           jeigu Jums yra sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas;
-           jeigu Jums yra sunkus širdies funkcijos nepakankamumas;
-           paskutinių trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu;
-           jeigu Jums yra ar buvo pepsinė opa (du ar daugiau atskirų įrodytų išopėjimo ar kraujavimo epizodų);
-           jeigu Jums yra buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas susijęs su ankstesniu NVNU vartojimu;
-           jeigu yra kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba kitoks kraujavimas;
-           jeigu sergate sistemine raudonąja vilklige;
-                   jaunesniems kaip 12 metų vaikams.
 
 
Specialių atsargumo priemonių reikia:
 
Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.
 
Poveikis širdies kraujagyslėms bei galvos smegenų kraujagyslėms
Pacientams, kuriems jau buvo padidėjęs kraujospūdis ir (arba) pasireiškę lengvi ar vidutinio sunkumo širdies nepakankamumo reiškiniai, gydymosi NVNU metu, reikia konsultuotis su gydytoju.
 
Tokie vaistai, kaip IBUPROFEN–GRINDEKS, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.
 
Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.
 
Dėl aseptinio meningito pavojaus, ligoniai, sergantys sistemine raudonąja vilklige ir jungiamojo audinio ligomis, prieš vartodami IBUPROFEN–GRINDEKS, turėtų pasitarti su savo gydytoju.
 
Virškinimo trakto sutrikimai ir lėtinės uždegiminės žanyno ligos gali paūmėti (opinis kolitas, Krono liga).
 
Jei yra inkstų pakenkimai ar inkstų funkcijos pablogėjimas.
 
Jei yra kepenų funkcijos sutrikimai.
 
Pacientams sirgusiems praeityje ar sergantiems bronchine astma ar alerginėmis ligomis gali išsivystyti broncho spazmas.
 
Vartojant ibuprofeną gali išsivystyti astmos priepuolis, ypač asmenims, kurie yra jautrūs acetilsalicilo rūgščiai ar NVNU.
 
Reikia vengti vartoti ibuprofeną kartu su kitais NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius.
 
Atsargiai vartoti ibuprofeną pacientams sergantiems širdies ir kraujagyslių, ir smegenų kraujagyslių susirgimais.
 
Yra duomenų, kad vaistų slopinančių ciklooksigenazę/prostaglandinų sintezę vartojimas gali mažinti moters vaisingumą dėl poveikio ovuliacijai. Nutraukus medikamento vartojimą vaisingumas atsistato.
 
Jei Jums anksčiau buvo skrandžio ar žarnyno opa, ypač jei ji komplikavosi prakiurimu arba kraujavo, Jūs turite atkreipti dėmesį į bet kokius neįprastus pilvo simptomus, ypač gydymo pradžioje, ir nedelsdamas pasakyti apie juos gydytojui. Šiuo atveju, ypač senyvo amžiaus pacientams, yra didesnė virškinimo trakto kraujavimo ir prakiurimo rizika. Jei iš virškinimo trakto kraujuoja arba jis prakiūra, vaisto reikia nebevartoti.
 
Skrandžio ir žarnyno kraujavimas, opėjimas arba prakiurimas gali ištikti be jokių įspėjamųjų požymių, net jeigu anksčiau tokių problemų nebuvo. Be to, šie simptomai gali būti mirtini.
 
Senyviems pacientams yra didesnis NVNU sunkaus nepageidaujamo poveikio pavojus.
 
Skrandžio ir žarnyno kraujavimas, opėjimas arba prakiurimas paprastai būna dažnesnis, vartojant didesnes ibuprofeno dozes. Be to, rizika padidėja, jei kartu su ibuprofenu vartojama kai kurių kitų vaistų.
 
Vaisto reikia vartoti atsargiai pacientams, gydomiems medikamentais, pvz., geriamaisiais kortikosteroidais, antikoaguliantais (varfarinu), selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais ar preparatais, mažinančiais trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštimi), kurie gali didinti virškinimo trakto išopėjimo ar kraujavimo riziką.
 
Pacientams vartojantiems ibuprofeną, jeigu atsiranda virškinimo trakto kraujavimas ar išopėjimas gydymas turi būti nutraukiamas nedelsiant.
 
Jei atsirastų odos bėrimo, gleivinių pažeidimo arba kitokių alergijos požymių, IBUPROFEN–GRINDEKS, vartojimą reikia nedelsiant užbaigti, nes tai gali būti pirmieji galimai mirtinų sunkių odos reakcijų (eksfoliacinio dermatito, daugiaformės eritemos, Stivenso ir Džonsono sindromo, Lajelio sindromo) požymiai. Didžiausia šių reakcijų tikimybė yra pirmąjį gydymo mėnesį.
 
Pacientams, kuriems yra astma, susijusi su lėtiniu rinitu, lėtiniu sinusitu ir /arba nosies polipais vartojantiems acetilsalicilo rūgštį ir/ar NVNU yra rizika alerginėms reakcijoms.
 
Jeigu atsiranda regos sutrikimų, preparato vartojimą reikia nutraukti ir rekomenduojama atlikti pilną akių būklės ištyrimą.
 
Ilgai vartojant ibuprofeną rekomenduojama sekti kraujo ląstelių formulę, inkstų ir kepenų funkcijos rodiklius.
 
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
IBUPROFEN-GRINDEKS 200 mg plėvele dengtos tabletės (kaip ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU)) reikia skirti atsargiai kartu su:
Acetilsalicilo rūgštimi: kaip ir kitus nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU), kartu vartoti acetilsalicilo rūgštį ir ibuprofeną nerekomenduojama, dėl didesnio napageidaujamo poveikio rizikos.
Eksperimentiniai duomenys rodo, kad ibuprofenas gali slopinti mažų dozių acetilsalicilo rūgšties poveikį trombocitų agregacijai, kai šie medikamentai yra skiriami kartu.
 
Kraujospūdį mažinančiais medikamentais: NVNU gali silpninti šių medikamentų poveikį.
 
Diuretikais(šlapimo išsiskyrimą skatinančiais vaistais): kartu vartojant mažėja diuretikų diuretinis poveikis ir gali padidėti NVNU nefrotoksinis poveikis.
 
Širdį veikiančiais glikozidais: NVNU gali pasunkinti širdies nepakankamumo reiškinius ir padidinti glikozidų kiekį kraujo plazmoje.
 
Ličiu: padidina ličio kiekį kraujo plazmoje ir sumažėja ličio eliminacija.
 
Metotreksatu: padidina metotreksato kiekį kraujo plazmoje ir sumažėja metotreksato eliminacija.
 
Mifepristonu: NVNU neturi būti vartojami 8-12 dienų po mifepristono paskyrimo, nes NVNU gali mažinti mifepristono poveikį.
 
Kiti NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius gali padidinti nepageidaujamo poveikio riziką.
 
Ciklosporinu: padidina nefrotoksinio poveikio riziką.
 
Kortikosteroidais: gali padidinti NVNU nepageidaujamo poveikio riziką, ypatingai virškinimo trakto išopėjimą ar kraujavimą.
 
Krešėjimą mažinančiais medikamentais: NVNU gali sustiprinti antikoaguliantų (pvz., varfarino) poveikį.
 
Preparatais, mažinančiais trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštis) ir selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais: gali didinti virškinimo trakto kraujavimo riziką.
 
Chinolonų grupės antimikrobiniais preparatais: tyrimai su gyvūnais rodo, kad NVNU gali padidinti mėšlungio riziką susijusią su chinolonų grupės antimikrobiniais preparatais. Pacientai vartojantys NVNU ir chinolonų grupės antimikrobinius prepratus turi didesnį rizikos pavojų atsirasti mėšlungiui. 
 
Takrolimais: skiriant kartu su NVNU gali padidėti nefrotoksinio pavojaus rizika.
 
Zidovudinu: kartu skiriant NVNU padidėja hematologinio toksiškumo pavojus. ŽIV teigiamiems ir hemofilija sergantiems asmenims kartu gydomiems zidovudinu ir NVNU, padidėja hematomų ir kraujo išsiliejimo į sąnarinę ertmę pavojus.
 
Aminoglikozidais: NVNU gali sumažinti aminoglikozidų išsiskyrimą.
 
Augaliniais ekstraktais: Ginkgo biloba gali padidinti NVNU kraujavimo rizikos pavojų.
 
IBUPROFEN-GRINDEKS vartojimas su maistu ir gėrimais
Tabletes reikia vartoti valgio metu arba pavalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu.
Vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo alkoholio patariama nevartoti.
 
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėštumo metu ibuprofeno vartoti draudžiama, kadangi apie šiuo laikotarpiu vartojamo preparato saugumą pakankamai duomenų nesukaupta.
Į motinos pieną ibuprofeno išsiskiria labai mažai (1mg/ml), vis dėlto, medikamento žindančiai moteriai vartoti negalima.
 
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartojamas didelėmis dozėmis, ibuprofenas gali sukelti nepageidaujamų poveikių, tokių kaip nuovargis, mieguistumas, galvos svaigimas (vertigo, dažnas poveikis) ir regos sutrikimai (nedažnas poveikis), todėl pavieniais atvejais gali sutrikti gebėjimas vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus. Šis poveikis būna stipresnis, jei kartu vartojama alkoholio.
Jeigu atsiranda galvos svaigimas arba kitokių centrinės nervų sistemos funkcijos sutrikimų, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.
 
Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines IBUPROFEN-GRINDEKS medžiagas
Sudėtyje yra azodažiklio azorubino (E122), kuris gali sukelti alerginių reakcijų.
 
 
 
IBUPROFEN-GRINDEKS visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 
Vartojimo būdas
Tabletes reikia nuryti valgio metu arba pavalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu.
 
Įprasta dozė yra:
Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų vaikai
Po 1-2 plėvele dengtas tabletes 3 kartus per parą. Nereikėtų viršyti didžiausios paros dozės 1200 mg ibuprofeno (6 plėvele dengtų tablečių).
 
Senyvi žmonės, taip pat pacientai, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi
Šių grupių pacientams specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistinį preparatą reikia skirti atsargiai. Esant sunkiam inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumui, vaistinį preparatą skirti draudžiama.
 
IBUPROFEN-GRINDEKS 200 mg plėvele dengtos tabletės jaunesniems kaip 12 metų vaikams vartoti negalima.
 
Jeigu manote, kad IBUPROFEN–GRINDEKS veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 
Pavartojus per didelę IBUPROFEN-GRINDEKS dozę
Pavartojus per didelę vaisto dozę gali pasireikšti tokie simptomai, kaip pykinimas, vėmimas, epigastriumo skausmas ar rečiau viduriavimas. Be to, gali atsirasti ūžimas ausyse, galvos svaigimas ir skausmas bei kraujavimas iš virškinimo trakto. Sunkiais apsinuodijimo atvejais pasireiškia toksinis poveikis centrinei nervų sistemai: mieguistumas, retkarčiais sujaudinimas, dezorientacija ar koma. Retkarčiais gali pasireikšti traukulių. Sunkiai apsinuodijus, gali atsirasti hipotenzija, hiperkalemija, metabolinė acidozė, pailgėti protrombino laikas ir tarptautinis normalizuotas santykis INR (galimai dėl sąveikos su cirkuliuojančiųjų krešėjimo faktorių poveikiu). Gali pasireikšti ūminis inkstų nepakankamumas ir kepenų pažeidimas. Astma sergantiems pacientams gali paūmėti astma.
Apsinuodijus nedelsiant kreipkitės į gydytoją.
 
Perdozavus skiriamas simptominis ir palaikomasis gydymas, palaikomas kvėpavimo takų praeinamumas, monitoruojama širdies veikla ir gyvybinės funkcijos, kol jos stabilizuojasi. Jei pacientas, išgėręs potencialiai toksišką vaisto kiekį, atvyksta per 1 valandą, reikėtų apsvarstyti aktyvintosios anglies skyrimo galimybę. Jei pasireiškia dažnų ar užsitęsusių traukulių, juos reikėtų gydyti intraveniniu diazepamu ar lorazepamu. Astmai gydyti reikia skirti bronchodilatatorių.
Specifinio priešnuodžio nėra.
 
Pamiršus pavartoti IBUPROFEN-GRINDEKS     
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
 
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 
 
 
IBUPROFEN-GRINDEKS, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Remiantis klinikinių tyrimų ir epidemiologiniais duomenimis, ibuprofeno, ypač didelių jo dozių (2400 mg per parą) ir ilgalaikis, vartojimas gali nedaug didinti arterinių trombozių (pvz., miokardo infarkto ar insulto) pasireiškimo pavojų.
 
Pranešta apie ibuprofeno sukeltas padidėjusio jautrumo reakcijas, kurios gali būti nespecifinės alerginės reakcijos ir anafilaksija: padidėjęs kvėpavimo takų reaktyvumas, pvz., astma, pasunkėjusi astma, bronchų spazmas, dispnėja; įvairios odos reakcijos, pvz., niežulys, dilgėlinė, angioedema, rečiau eksfoliacinės ir pūslinės dermatozės (įskaitant epidermio nekrolizę ir daugiaformę eritemą).
 
Vertinant šalutinį poveikį, naudojami nurodyti dažnio apibūdinimai
 
Dažnas: rečiau kaip 1 iš 10, bet dažniau kaip 1 iš 100 pacientų.
Nedažnas: rečiau kaip 1 iš 100, bet dažniau kaip 1 iš 1000 pacientų.
Retas: rečiau kaip 1 iš 1000, bet dažniau kaip 1 iš 10 000 pacientų.
Labai retas: rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų arba dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).
 
Širdies sutrikimai
Labai reti: miokardo infarktas.
 
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Labai reti: sutrikusi kraujodara (anemija, leukopenija, trombocitopenija, pancitopenija, agranulocitozė), kurios pirmieji požymiai yra karščiavimas, gerklės skausmas, burnos gleivinės opos, į gripą panašūs simptomai, sunkus išsekimas, kraujavimas iš nosies ir odos.
 
Nervų sistemos sutrikimai
Dažni: galvos skausmas, mieguistumas, galvos svaigimas (vertigo), nuovargis, susijaudinimas,
svaigulys, nemiga, dirglumas.
Labai reti: aseptinis meningitas.
 
Akių sutrikimai
Labai reti: regėjimo sutrikimai.
 
Ausų ir labirintų sutrikimai
Labai reti: ūžesys ausyse ir svaigulys.
 
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Nedažni: rinitas.
Labai reti: astma, bronchų spazmas, dusulys ir kvėpavimo pasunkėjimas.
 
Virškinimo trakto sutrikimai
Nedažni: pilvo skausmas, dispepsija, pykinimas.
Reti: viduriavimas, vidurių pūtimas, vidurių užkietėjimas ir vėmimas.
Labai reti: pepsinė opa, virškinimo trakto perforacija ar kraujavimas iš jo, išmatose kraujas, vėmimas krauju, kartais nulemiantys mirtį, ypač senyviems pacientams; paūmėję opinis kolitas ir Krono liga.
 
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Labai reti: sumažėjęs šlapimo kiekis ir edema; ūminis inkstų nepakankamumas; inkstų spenelių nekrozė (ypač vartojant ilgą laiką); padidėjusi šlapalo koncentracija serume.
 
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Nedažni: įvairūs odos išbėrimai.
Labai reti: sunkios odos reakcijos, pvz., daugiaformė eritema ir toksinė epidermio nekrolizė, eksfoliacinis dermatitas, Stivenso - Džonsono sindromas.
 
Kraujagyslių sutrikimai
Labai reti: kraujospūdžio padidėjimas, kraujagyslių uždegimas (vaskulitas).
 
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Labai reti: edema, periferinė edema.
 
Imuninės sistemos sutrikimai
Nedažni: padidėjusio jautrumo reakcijos, pasireiškiančios dilgėline ir niežuliu.
Labai reti: autoimuninėmis ligomis (pvz., sistemine raudonąja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga) sergantiems pacientams skiriant ibuprofeno, pasireiškė pavieniai aseptinio meningito (kurio simptomai yra kaklo raumenų rigidiškumas (sustingimas), galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas ar dezorientacija) atvejai.
Sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, kurių simptomai gali būti: veido, liežuvio ir gerklų paburkimas, dusulys, širdies ritmo padažnėjimas (tachikardija), kraujospūdžio sumažėjimas (hipotenzija) (t.y. anafilaksija, angioedema ar sunkus šokas); paūmėjusi astma ir bronchų spazmas.
 
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Labai reti: kepenų pakenkimai, ypatingai ilgai trunkančio gydymo metu, hepatitas ir gelta.
 
Psichikos sutrikimai
Labai reti: nervingumas.
 
Tyrimai
Labai reti: sumažėjęs hematokritas ir hemoglobino kiekis.
 
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Yra duomenų, kad vaistai, slopinantys ciklooksigenazės arba prostaglandinų sintezę, gali veikti ovuliaciją ir dėl to sutrikdyti moters vaisingumą. Nutraukus šių vaistų vartojimą, toks poveikis praeina.
 
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
 
 
 
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, IBUPROFEN-GRINDEKS vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
 
Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
 
 
 
IBUPROFEN-GRINDEKS sudėtis
 
-     Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mg ibuprofeno.
-     Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: kukurūzų krakmolas, povidonas, mikrokristalinė celiuliozė, kroskarmeliozės natrio druska, stearino rūgštis, bevandenis koloidinis silicio dioksidas. Tabletės plėvelė: karnaubo vaškas, dažiklis Opadry Pink 85F 24678 (polivinilo alkoholis, titano dioksidas (E171), makrogolis 3000, talkas, azorubinas (E122), juodasis geležies oksidas (E172), geltonasis geležies oksidas (E172)).
 
IBUPROFEN-GRINDEKS išvaizda ir kiekis pakuotėje
 
IBUPROFEN–GRINDEKS apvalios, šviesiai rožinės arba baltos su rožiniu atspalviu, abipusiai išgaubtos, plėvele dengtos tabletės yra tiekiamas supakuotas į lizdines plokšteles. Vienoje plokštelėje yra 10 tablečių, vienoje kartoninėje dėžutėje - 2 lizdinės plokštelės (20 tablečių).
 
Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
 
AS GRINDEKS
Krustpils 53, Rīga, LV-1057, Latvija 
Tel. +370 670 832 05  
Faksas: +371 670 835 05
 
Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
 
AS GRINDEKS filialas
Kalvarijų g. 300
LT‑08318 Vilnius
Tel.:+370 5 210 14 01
Faksas: +370 5 210 14 02
 
 
 
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-05-12
 
 
Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
 
 

 

 
IBUPROFEN-GRINDEKS 200 mg plėvele dengtos tabletės
 
 
 
Tabletėje yra 200 mg ibuprofeno.
 
Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.
 
 
 
Plėvele dengta tabletė.
Tabletė yra apvali, šviesiai rausvos arba baltos su rausvu atspalviu spalvos, abipusiai išgaubta.
  
 
 
Trumpalaikis silpno ar vidutinio stiprumo skausmo, tokio kaip pirminės dismenorėjos, galvos, dantų, raumenų, sąnarių, malšinimas.
Karščiavimo mažinimas.
 
 
Vartojimo būdas
Tabletes reikia nuryti valgio metu arba pavalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu.
 
Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų vaikai
Po 1-2 plėvele dengtas tabletes 3 kartus per parą. Nereikėtų viršyti didžiausios paros dozės 1200 mg ibuprofeno (6 plėvele dengtų tablečių).
 
Vaisto dozę reikėtų skirti, atsižvelgiant į ligos požymius; pastebėjus tinkamą vaisto poveikį, patartina ją sumažinti iki pačios mažiausios, bet veiksmingos dozės.
Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei (žr. 4.4 skyrių).
 
Senyvi žmonės, taip pat pacientai, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi
Šių grupių pacientams specialaus dozavimo nereikia, tačiau vaistinį preparatą reikia skirti atsargiai (žr. 4.4 skyrių).
Esant sunkiam inkstų arba kepenų funkcijos nepakankamumui, vaistinį preparatą skirti draudžiama. (žr. 4.3 skyrių).
 
IBUPROFEN-GRINDEKS 200 mg plėvele dengtos tabletės jaunesniems kaip 12 metų vaikams vartoti negalima.
 
IBUPROFEN-GRINDEKS 200 mg plėvele dengtų tablečių negalima vartoti, kai:
Padidėjęs jautrumas ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai (žr. 6.1 skyrių).
Jei praeityje yra buvę padidėjusio jautrumo reakcijų (astma, rinitas, angioneurozinis pabrinkimas, dilgėlinė) vartojant kitą nesteroidinį vaistą nuo uždegimo (NVNU), įskaitant ir acetilsalicilo rūgšties darinius.
Sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas.
Sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas.
Sunkus širdies funkcijos nepakankamumas.
Paskutinių trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu (žr. 4.6 skyrių).
Esama ar buvusi pepsinė opa (du ar daugiau atskirų įrodytų išopėjimo ar kraujavimo epizodų).
Buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas susijęs su ankstesniu NVNU vartojimu.
Kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba kitoks kraujavimas.
Sisteminė raudonoji vilkligė.
 
 
Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei (žr. 4.2 skyrių ir žemiau aprašytą pavojų virškinimo traktui bei širdies ir kraujagyslių sistemai).
 
Poveikis širdies kraujagyslėms bei galvos smegenų kraujagyslėms
Pacientus, kuriems jau buvo padidėjęs kraujospūdis ir (arba) pasireiškę lengvi ar vidutinio sunkumo širdies nepakankamumo reiškiniai, gydymosi NVNU metu, reikia konsultuoti ir tinkamai stebėti dėl galimo skysčių susilaikymo ir edemos, susijusios su NVNU vartojimu.
 
Klinikiniai tyrimai ir epidemiologiniai duomenys patvirtina, kad ibuprofeno vartojimas, ypač didelėmis dozėmis (2400 mg per parą) ir ilgą laiką, gali būti susijęs su nedideliu arterijų trombozės reiškinių (pvz., miokardo infarkto arba insulto) rizikos padidėjimu. Apibendrinant epidemiologiniai duomenys nepatvirtina, kad mažomis dozėmis (pavyzdžiui, 1200 mg per parą) vartojamas ibuprofenas būtų susijęs su padidėjusia miokardo infarkto rizika.
 
Pacientus, kuriems yra negydytas padidėjęs kraujospūdis, stazinis širdies nepakankamumas, nustatyta išeminė širdies liga, periferinių arterijų liga ir (arba) galvos smegenų kraujagyslių liga, ibuprofenu galima gydyti tik kruopščiai apsvarsčius. Panašiai apsvarstyti reikia prieš pradedant taikyti ilgalaikį gydymą pacientams, kurie turi širdies ir kraujagyslių sistemos nepageidaujamų reiškinių rizikos veiksnių, pavyzdžiui, padidėjusį kraujospūdį, hiperlipidemiją, serga cukriniu diabetu, rūko.
 
Dėl aseptinio meningito pavojaus, ligoniai, sergantys sistemine raudonąja vilklige ir jungiamojo audinio ligomis, ibuprofeno turėtų vartoti atsargiai (žr. 4.8 skyrių).
 
Virškinimo trakto sutrikimai ir lėtinės uždegiminės žarnyno ligos gali paūmėti (opinis kolitas, Krono liga) (žr. 4.8 skyrių).
 
Atsargiai reikia pradėti gydymą pacientams kuriems yra/ ar buvo praeityje padidėjęs kraujospūdis ir /ar širdies nepakankamumas. Edema, padidėjęs kraujospūdis ir /ar širdies ir inkstų funkcijos pablogėjimas ir / ar skysčių susilaikymas gali atsirasti (žr. 4.5 skyrių).
 
Inkstų pakenkimai ar inkstų funkcijos pablogėjimas (žr. 4.3 ir 4.8 skyrius).
 
Kepenų disfunkcija (žr. 4.3 ir 4.8 skyrių).
 
Senyviems pacientams yra didesnis NVNU sunkaus nepageidaujamo poveikio pavojus.
 
Pacientams sirgusiems praeityje ar sergantiems bronchine astma ar alerginėmis ligomis gali išsivystyti broncho spazmas.
 
Reikia vengti vartoti ibuprofeną kartu su kitais NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius, (žr.skyrių 4.5).
 
Atsargiai skirti ibuprofeną pacientams sergantiems širdies ir kraujagyslių, ir smegenų kraujagyslių susirgimais.
 
Yra duomenų, kad vaistų slopinančių ciklooksigenazę/prostaglandinų sintezę vartojimas gali mažinti moters vaisingumą dėl poveikio ovuliacijai. Nutraukus medikamento vartojimą vaisingumas atsistato.
 
Virškinimo trakto kraujavimas, išopėjimas ar prakiurimas, kurie gali būti mirtini, tokie atvejai yra registruojami bet kuriuo gydymo metu vartojant visus NVNU su ar be įspėjamaisiais simptomais ar praeityje buvusiais sunkiais virškinimo trakto sutrikimais (įskaitant opinį kolitą, Krono ligą).
 
Didinant NVNU dozę, ligoniams, kuriems praeityje buvo opa, ypač komplikuota kraujavimu arba prakiurimu, o taip pat senyviems žmonėms, kraujavimo iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimo ar prakiurimo rizika didesnė (žr. 4.3 skyrių). Tokius ligonius reikia pradėti gydyti mažiausia vaistinio preparato doze.
 
Ligoniai, kuriems praeityje pasireiškė toksinis poveikis virškinimo traktui, ypač senyvi, turi pasakyti, jeigu atsiranda, ypač gydymo pradžioje, kokių nors neįprastų virškinimo sutrikimų (ypač kraujavimas iš virškinimo trakto).
 
Vaisto reikia vartoti atsargiai pacientams, gydomiems medikamentais, pvz., geriamaisiais kortikosteroidais, antikoaguliantais (varfarinu), selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais ar preparatais, mažinančiais trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštimi), kurie gali didinti virškinimo trakto išopėjimo ar kraujavimo riziką (žr. 4.5 skyrių).
 
Pacientams vartojantiems ibuprofeną jeigu atsiranda virškinimo trakto kraujavimas ar išopėjimas gydymas turi būti nutraukiamas nedelsiant.
 
Labai retai pastebėta sunkių odos reakcijų (kai kurios iš jų buvo mirtinos), įskaitant eksfoliacinį dermatitą, Stivenso - Džonsono sindromą bei toksinę epidermio nekrolizę, susijusių su NVNU vartojimu (žr. 4.8 skyrių). Manoma, kad šių reakcijų atsiradimo rizika yra didžiausia gydymo pradžioje, daugumoje atvejų jos prasidėjo per pirmąjį gydymo mėnesį. Pastebėjus pirmųjų odos išbėrimo, gleivinės pažeidimo ar kitų padidėjusio jautrumo reakcijos požymių, ibuprofeno vartojimą reikia nutraukti.
 
Pacientams, kuriems yra astma, susijusi su lėtiniu rinitu, lėtiniu sinusitu ir /arba nosies polipais vartojantiems acetilsalicilo rūgštį ir/ar NVNU yra rizika alerginėms reakcijoms.
 
Jeigu atsiranda regos sutrikimų, preparato vartojimą reikia nutraukti ir rekomenduojama atlikti pilną oftalmologinį ištyrimą.
 
Vartojant ibuprofeną gali išsivystyti astmos priepuolis, ypač asmenims, kurie yra jautrūs acetilsalicilo rūgščiai ar NVNU (žr.4.3 skyrių).
 
Ilgai vartojant ibuprofeną rekomenduojama sekti kraujo ląstelių formulę, inkstų ir kepenų funkcijos rodiklius.
 
 
IBUPROFEN-GRINDEKS 200 mg plėvele dengtos tabletės (kaip ir kitų NVNU) reikia skirti atsargiai kartu su:
Acetilsalicilo rūgštimi: kaip ir kitus NVNU, kartu vartoti acetilsalicilo rūgštį ir ibuprofeną nerekomenduojama, dėl didesnio napageidaujamo poveikio rizikos.
Eksperimentiniai duomenys rodo, kad ibuprofenas gali slopinti mažų dozių acetilsalicilo rūgšties poveikį trombocitų agregacijai, kai šie medikamentai yra skiriami kartu.
 
Kraujospūdį mažinančiais medikamentais: NVNU gali silpninti šių medikamentų poveikį.
 
Diuretikais: kartu vartojant mažėja diuretikų diuretinis poveikis ir gali padidėti NVNU nefrotoksinis poveikis.
 
Širdį veikiančiais glikozidais: NVNU gali pasunkinti širdies nepakankamumo reiškinius ir padidinti glikozidų kiekį kraujo plazmoje.
 
Ličiu: padidina ličio kiekį kraujo plazmoje ir sumažėja ličio eliminacija.
 
Metotreksatu: padidina metotreksato kiekį kraujo plazmoje ir sumažėja metotreksato eliminacija.
 
Mifepristonu: NVNU neturi būti vartojami 8-12 dienų po mifepristono paskyrimo, nes NVNU gali mažinti mifepristono poveikį.
 
Kiti NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės 2 inhibitorius gali padidinti nepageidaujamo poveikio riziką (žr.skyrių 4.4).
 
Ciklosporinu: padidina nefrotoksinio poveikio riziką.
 
Kortikosteroidais: gali padidinti NVNU nepageidaujamo poveikio riziką, ypatingai virškinimo trakto išopėjimą ar kraujavimą (žr. 4.4 skyrių).
 
Krešėjimą mažinančiais medikamentais: NVNU gali sustiprinti antikoaguliantų (pvz., varfarino) poveikį (žr. 4.4 skyrių).
 
Preparatais, mažinančiais trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštis) ir selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais: gali didinti virškinimo trakto kraujavimo riziką (žr. 4.4 skyrių).
 
Chinolonų grupės antimikrobiniais preparatais: tyrimai su gyvūnais rodo, kad NVNU gali padidinti mėšlungio riziką susijusią su chinolonų grupės antimikrobiniais preparatais. Pacientai vartojantys NVNU ir chinolonų grupės antimikrobinius prepratus turi didesnį rizikos pavojų atsirasti mėšlungiui. 
 
Takrolimais: skiriant kartu su NVNU gali padidėti nefrotoksinio pavojaus rizika.
 
Zidovudinu: kartu skiriant NVNU padidėja hematologinio toksiškumo pavojus. ŽIV teigiamiems ir hemofilija sergantiems asmenims kartu gydomiems zidovudinu ir NVNU, padidėja hematomų ir kraujo išsiliejimo į sąnarinę ertmę pavojus.
 
Aminoglikozidais: NVNU gali sumažinti aminoglikozidų išsiskyrimą.
 
Augaliniais ekstraktais: Ginkgo biloba gali padidinti NVNU kraujavimo rizikos pavojų.
 
 
Nėštumo laikotarpis
Prostaglandinų sintezės slopinimas gali neigiamai veikti nėštumo eigą ir (arba) embriono arba vaisiaus vystymąsi. Epidemiologinių tyrimų duomenys rodo, kad vartojant prostaglandinų sintezės inhibitorius ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu padidėja persileidimo, širdies vystymosi sutrikimų ir pilvo priekinės sienos nesuaugimo pavojus. Širdies ir kraujagyslių sistemos vystymosi sutrikimų absoliuti rizika padidėjo nuo mažiau kaip 1% iki apytikriai 1,5%. Manoma, kad rizika didėja priklausomai nuo dozės ir vartojimo trukmės. Gyvūnams duodant prostaglandinų sintezės inhibitorių aptikta, kad padaugėjo persileidimų iki implantacijos ir po jos, embriono ir vaisiaus letališkumas. Be to, duodant prostaglandinų sintezės inhibitorių organogenezės laikotarpiu, padidėja įvairių vystymosi sutrikimų, įskaitant širdies ir kraujagyslių defektus, pavojus.
Ibuprofeno negalima vartoti pirmuosius šešis nėštumo mėnesius, nebent tai būtina. Jei ibuprofeno skiriama vartoti planuojančioms pastoti moterims arba per pirmuosius šešis nėštumo mėnesius, reikia vartoti galimai mažiausią dozę ir trumpiausią laiką.
Prostaglandinų sintezės inhibitoriai, vartojami paskutinius tris nėštumo mėnesius, gali vaisiui sukelti:
   -    toksinį poveikį širdžiai ir plaučiams (priešlaikinį arterinio latako užsidarymą, plaučių hipertenziją);
   -    inkstų funkcijos sutrikimą, netgi inkstų nepakankamumą ir oligohidramnioną.
Vartojant nėštumo pabaigoje motinai ir naujagimiui gali sukelti:
   -    vartojant netgi mažiausiomis dozėmis - kraujavimo laiko pailgėjimą dėl trombocitų agregacijos slopinimo;
   -    gimdos susitraukimų slopinimą ir dėl to vėluojantį arba užsitęsusį gimdymą.
Todėl ibuprofeno per paskutinius tris nėštumo mėnesius vartoti draudžiama.
 
Žindymo laikotarpis
Nors į žindyvės pieną preparato patenka labai mažas kiekis, ibuprofeno nerekomenduojama vartoti, jei tai nebūtina.
 
 
Ibuprofenas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Vartojamas didelėmis dozėmis, ibuprofenas gali sukelti nepageidaujamų poveikių, tokių kaip nuovargis, mieguistumas, galvos svaigimas (vertigo, dažnas poveikis) ir regos sutrikimai (nedažnas poveikis), todėl pavieniais atvejais gali sutrikti gebėjimas vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus. Šis poveikis būna stipresnis, jei kartu vartojama alkoholio.
Jeigu atsiranda galvos svaigimas arba kitokių centrinės nervų sistemos funkcijos sutrikimų, vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.
 
 
Kiekvienoje dažnio grupėje nepageidaujamas poveikis pateikiamas mažėjančio sunkumo tvarka.
Nepageidaujami poveikiai pagal dažnį klasifikuojami taip:
Labai dažni (≥ 1/10),
dažni (nuo ≥ 1/100 iki <1/10),
nedažni (nuo ≥ 1/1000 iki <1/100),
reti (nuo ≥ 1/10 000 iki <1/1000),
labai reti (<1/10 000).
Remiantis klinikinių tyrimų ir epidemiologiniais duomenimis, ibuprofeno, ypač didelių jo dozių (2400 mg per parą) ir ilgalaikis, vartojimas gali nedaug didinti arterinių trombozių (pvz., miokardo infarkto ar insulto) pasireiškimo pavojų.
 
Pranešta apie ibuprofeno sukeltas padidėjusio jautrumo reakcijas, kurios gali būti nespecifinės alerginės reakcijos ir anafilaksija: padidėjęs kvėpavimo takų reaktyvumas, pvz., astma, pasunkėjusi astma, bronchų spazmas, dispnėja; įvairios odos reakcijos, pvz., niežulys, dilgėlinė, angioedema, rečiau eksfoliacinės ir pūslinės dermatozės (įskaitant epidermio nekrolizę ir daugiaformę eritemą).
 
Širdies sutrikimai
Labai reti: miokardo infarktas.
 
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Labai reti: sutrikusi kraujodara (anemija, leukopenija, trombocitopenija, pancitopenija, agranulocitozė), kurios pirmieji požymiai yra karščiavimas, gerklės skausmas, burnos gleivinės opos, į gripą panašūs simptomai, sunkus išsekimas, kraujavimas iš nosies ir odos.
 
Nervų sistemos sutrikimai
Dažni: galvos skausmas, mieguistumas, galvos svaigimas (vertigo), nuovargis, susijaudinimas,
svaigulys, nemiga, dirglumas.
Labai reti: aseptinis meningitas.
 
Akių sutrikimai
Labai reti: regėjimo sutrikimai.
 
Ausų ir labirintų sutrikimai
Labai reti: ūžesys ausyse ir svaigulys.
 
Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Nedažni: rinitas.
Labai reti: astma, bronchų spazmas, dusulys ir kvėpavimo pasunkėjimas.
 
Virškinimo trakto sutrikimai
Nedažni: pilvo skausmas, dispepsija, pykinimas.
Reti: viduriavimas, vidurių pūtimas, vidurių užkietėjimas ir vėmimas.
Labai reti: pepsinė opa; virškinimo trakto perforacija ar kraujavimas iš jo, išmatose kraujas, vėmimas krauju, kartais nulemiantys mirtį, ypač senyviems pacientams (žr. 4.4 skyrių); paūmėję opinis kolitas ir Krono liga (žr. 4.4 skyrių).
 
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Labai reti: sumažėjęs šlapimo kiekis ir edema; ūminis inkstų nepakankamumas; inkstų spenelių nekrozė (ypač vartojant ilgą laiką); padidėjusi šlapalo koncentracija serume.
 
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Nedažni: įvairūs odos išbėrimai.
Labai reti: sunkios odos reakcijos, pvz., daugiaformė eritema ir toksinė epidermio nekrolizė, eksfoliacinis dermatitas, Stivenso - Džonsono sindromas.
 
Kraujagyslių sutrikimai
Labai reti: hipertenzija, vaskulitas.
 
Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
Labai reti: edema, periferinė edema.
 
Imuninės sistemos sutrikimai
Nedažni: padidėjusio jautrumo reakcijos, pasireiškiančios dilgėline ir niežuliu.
Labai reti: autoimuninėmis ligomis (pvz., sistemine raudonąja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga) sergantiems pacientams skiriant ibuprofeno, pasireiškė pavieniai aseptinio meningito (kurio simptomai yra kaklo raumenų rigidiškumas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas ar dezorientacija) atvejai.
Sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, kurių simptomai gali būti: veido, liežuvio ir gerklų paburkimas, dispnėja, tachikardija, hipotenzija (t.y. anafilaksija, angioedema ar sunkus šokas); paūmėjusi astma ir bronchų spazmas.
 
Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Labai reti: kepenų pakenkimai, ypatingai ilgai trunkančio gydymo metu, hepatitas ir gelta.
 
Psichikos sutrikimai
Labai reti: nervingumas.
 
Tyrimai
Labai reti: sumažėjęs hematokritas ir hemoglobino kiekis.
 
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Yra duomenų, kad vaistiniai preparatai, slopinantys ciklooksigenazės arba prostaglandinų sintezę, gali veikti ovuliaciją ir dėl to sutrikdyti moters vaisingumą. Nutraukus vaistinių preparatų vartojimą, toks poveikis praeina.
 
 
Simptomai
Daugeliui kliniškai reikšmingą NVNU kiekį išgėrusių pacientų pasireiškia tik pykinimas, vėmimas, epigastriumo skausmas ar rečiau viduriavimas. Be to, gali atsirasti ūžimas ausyse, galvos svaigimas ir skausmas bei kraujavimas iš virškinimo trakto. Sunkiais apsinuodijimo atvejais pasireiškia toksinis poveikis centrinei nervų sistemai: mieguistumas, retkarčiais sujaudinimas, dezorientacija ar koma. Retkarčiais gali pasireikšti traukulių. Sunkiai apsinuodijus, gali atsirasti hipotenzija, hiperkalemija, metabolinė acidozė, pailgėti protrombino laikas ir tarptautinis normalizuotas santykis INR (galimai dėl sąveikos su cirkuliuojančiųjų krešėjimo faktorių poveikiu). Gali pasireikšti ūminis inkstų nepakankamumas ir kepenų pažeidimas. Astma sergantiems pacientams gali paūmėti astma.
Gydymas
Perdozavus skiriamas simptominis ir palaikomasis gydymas, palaikomas kvėpavimo takų praeinamumas, monitoruojama širdies veikla ir gyvybinės funkcijos, kol jos stabilizuojasi. Jei pacientas, išgėręs potencialiai toksišką vaisto kiekį, atvyksta per 1 valandą, reikėtų apsvarstyti aktyvintosios anglies skyrimo galimybę. Jei pasireiškia dažnų ar užsitęsusių traukulių, juos reikėtų gydyti intraveniniu diazepamu ar lorazepamu. Astmai gydyti reikia skirti bronchodilatatorių.
Specifinio priešnuodžio nėra.
 
 
 
 
Farmakoterapinė grupė – nesteroidiniai priešreumatiniai ir priešuždegiminiai vaistai, propiono rūgšties dariniai, ATC kodas - M01AE01.
Ibuprofenas yra propiono rūgšties darinys, nesteroidinis priešreumatinis ir priešuždegiminis preparatas, mažinantis skausmą, karščiavimą ir uždegimą. Palyginti su kitais nesteroidiniais preparatais nuo uždegimo, uždegimą ibuprofenas slopina šiek tiek silpniau. Be to, ibuprofenas grįžtamai slopina trombocitų agregaciją. Terapinį poveikį ibuprofenas sukelia slopindamas fermentą ciklooksigenazę.
 
 
Išgerto ibuprofeno farmakokinetika tiesiogiai yra susijusi su vartojamo vaisto doze.
Išgertas ibuprofenas greitai rezorbuojasi virškinimo trakte. Ibuprofenas stipriai susijungia su plazmos baltymais. Medikamentas nesikumuliuoja organizme.
 
Išgėrus vaisto, didžiausia koncentracija plazmoje susidaro maždaug po 45 minučių, jeigu medikamentas vartojamas nevalgius. Didžiausia koncentracija plazmoje susidaro maždaug po 1-2 valandų, jei medikamentas vartojamas su maistu. Šis laikas gali kisti priklausomai nuo vartojamos ibuprofeno dozės.
 
Ibuprofenas metabolizuojamas kepenyse į du pagrindinius metabolitus, kurie laisvų ar konjuguotų metabolitų pavidalu kartu su nedideliu kiekiu nepakitusio ibuprofeno išsiskiria daugiausia pro inkstus. Vaistas visiškai ir greitai ekskretuojamas pro inkstus.
 
Pusinės eliminacijos laikas yra maždaug 2 valandos.
Lėtas pusiausvyros nusistovėjimas sinovialinėje erdvėje leidžia daryti išvadą, kad antiartritinis efektas gali išlikti ir sumažėjus ibuprofeno kiekiui plazmoje.
Eksperimentuose su gyvūnais ibuprofenas lengvai praeina placentos barjerą.
Keleto studijų metu nustatyta, kad mažos koncentracijos ibuprofeno yra aptinkamos žindančių moterų piene.
 
 
Įprastinių ikiklinikinių farmakologinių saugumo, toksinio kartotinių dozių poveikio, genotoksinio bei kancerogeninio poveikio ir toksinio poveikio dauginimosi funkcijai tyrimų duomenimis, specifinio pavojaus žmogui preparatas nekelia.
 
Ibuprofeno, kaip įteisinto ir plačiai vartojamo preparato, ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys yra gerai dokumentuoti. Poūmio ir lėtinio toksinio poveikio tyrimų metu ibuprofenas daugiausiai sukėlė virškinimo trakto sutrikimus ir opą.
 
Mutageninis ibuprofeno poveikis tyrimais in vitro ar in vivo nenustatinėtas. Kancerogeninio poveikio tyrimų su pelėmis ir žiurkėmis irgi neatlikta. Triušių patelėms medikamentas slopino ovuliaciją, įvairių rūšių gyvūnų (triušių, žiurkių, pelių) patelėms stabdė implantaciją.
 
Toksinio poveikio dauginimosi funkcijai tyrimų rezultatai rodo, kad ibuprofeno prasiskverbia per placentą. Vaikingumo laikotarpiu vartojamos toksinės dozės dažnino vaisiaus sklaidos trūkumus, pvz., pertvaros tarp širdies skilvelių defektus.
 
 
 
 
Tabletės branduolys:
Kukurūzų krakmolas
Povidonas
Mikrokristalinė celiuliozė
Kroskarmeliozės natrio druska
Stearino rūgštis
Bevandenis koloidinis silicio dioksidas
Tabletės plėvelė:
Karnaubo vaškas
Dažiklis Opadry Pink 85F 24678 (polivinilo alkoholis, titano dioksidas (E171), makrogolis 3000, talkas, azorubinas (E122), juodasis geležies oksidas (E172), geltonasis geležies oksidas (E172)).
 
 
Duomenys nebūtini.
 
 
3 metai
 
 
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
 
 
Aliuminio folijos ir polivinilchlorido plėvelės lizdinės plokštelės.
Vienoje plokštelėje yra 10 tablečių, vienoje kartono dėžutėje - 2 lizdinės plokštelės.
 
 
Specialių reikalavimų nėra.
 
 
7.       RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS
 
AS GRINDEKS
Krustpils 53
Rīga LV-1057
Latvija 
Tel.: +371 670 83 2 05
Faksas: +371 670 83 5 05
 
 
 
LT/1/10/1982/001
 
 
 
2010-05-12
 
 
 
2010-05-12
 
 
 
Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
 

 

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7