Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Daugiau:

Susiję straipsniai:

IRFEN-200 QUIKTABS TAB. OBD. N20

Vaistai > Raumenų ir skeleto sistemą veikiantys vaistai > Reumatą ir uždegimą gydantys vaistai
  Gamintojas:
MEPHA

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Irfen Quiktabs 200 mg plėvele dengtos tabletės
Ibuprofenas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Irfen Quiktabs galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
Jeigu simptomai pasunkėjo arba nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Irfen Quiktabs ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Irfen Quiktabs
3. Kaip vartoti Irfen Quiktabs
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Irfen Quiktabs
6. Kita informacija1. KAS YRA IRFEN QUIKTABS IR KAM JIS VARTOJAMAS

Irfen Quiktabs yra ibuprofeno, kuris malšina skausmus, mažina uždegimą ir temperatūrą.
Išgėrus greičiau veikiančių tablečių, vaisto poveikis pasireiškia greitai.
Irfen Quiktabs vartojamas:
- uždegiminės ir degeneracinės kilmės sąnarių ir minkštųjų audinių ligų simptominiam gydymui.
- nereumatinės kilmės skausmui: pirminės dismenorėjos, galvos, dantų bei atsiradusiam po operacijos, malšinti.
- karščiavimo mažinimui.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT IRFEN QUIKTABS

Irfen Quiktabs vartoti negalima:
esant padidėjusiam organizmo jautrumui ibuprofenui, bet kuriai tablečių pagalbinei medžiagai arba panašaus poveikio vaistams, pvz., aspirinui ar kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (NVNU). Žmonėms, kuriems po aspirino ar kitokių NVNU pavartojimo pasireiškė bronchinė astma, angioneurozinė edema, dilgėlinė ar atsirado nosies polipų, Irfen Quiktabs vartoti negalima;
paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius (žr. 4.6 skyrių);
buvo kraujavimas iš virškinimo trakto ar perforacija, susiję su ankstesniu gydymu NVNU;
jeigu labai sutrikusi kepenų veikla;
esant sunkiam inkstų veiklos nepakankamumui;
jei yra kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba kitoks kraujavimas;
esant sunkiam širdies nepakankamumui;
esant aktyviai arba praeityje buvusiai opaligei ar kraujavimui (du ar daugiau atskirai įrodytos opos ar kraujavimo epizodai).

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Prieš pradėdamas gydymą Irfen Quiktabs, Jūs turite informuoti gydytoją, jeigu:
sergate astma ar alergija;
širdies ligomis;
anksčiau sirgote sunkiomis skrandžio ir žarnyno ligomis arba vartojant nesteroidinius antireumatinius vaistus vargino rėmuo, atsirado skrandžio veiklos sutrikimų;
sergate lėtinėmis uždegiminėmis žarnyno ligomis (opiniu kolitu, Krono liga);
padidėjęs kraujo spaudimas;
jeigu vartojate kitus vaistus nuo skausmo;
jeigu sergate kitomis ligomis;
jeigu vartojate kitus vaistus (net jeigu nusipirkote juos be recepto!) tokius kaip: nuo diabeto (išskyrus insuliną), vaistus skatinančius šlapimo išsiskyrimą (diuretikus), kraujavimą slopinančius vaistus (antikoaguliantus), kitus nesteroidinius priešuždegiminius vaistus, pvz., acetilsalicilinę rūgštį (aspiriną) tam tikrus vaistus infekcijos gydymui (chinolonų grupės antibiotikai), litį, digoksiną, metotreksatą ar ciklosporiną, arba vartojate vaistus išoriškai.

Senyvo amžiaus pacientai yra jautresni vaisto poveikiui, todėl jie turėtų šį vaistą vartoti atsargiai. Gydant senyvo amžiaus ligonius, vartojama mažiausia preparato dozė.

Ciklooksigenazę ar prostaglandinų sintezę slopinantys vaistai gali daryti poveikį ovuliacijai ir dėl to pakenkti moterų vaisingumui. Preparato vartojimą nutraukus, toks poveikis išnyksta.

Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar dienų gydymo laiko.

Tokie vaistai, kaip Irfen Quiktabs, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar dienų gydymo laiko

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Sergantiesiems sistemine raudonąją vilklige ar kita mišria jungiamojo audinio liga didėja aseptinio meningito rizika.

Kraujavimas iš virškinimo trakto, opų atsiradimas ar perforacija, t.y. komplikacijos, kurios gali būti mirties priežastimi, registruotos vartojant įvairius NVNU, įvairiu gydymo metu, pasireiškus įspėjamiesiems simptomams arba ne, anksčiau buvus sunkių virškinimo trakto komplikacijų arba ne.

Pacientai, ypač senyvi, kuriems anksčiau pasireiškė toksinių reiškinių virškinimo traktui, turi pranešti apie bet kokius neįprastus virškinimo trakto simptomus (ypač apie kraujavimą iš virškinimo trakto) ypač gydymo pradžioje.

Atsargiai ibuprofeną reikia vartoti ligoniams, vartojantiems vaistų, galinčių padidinti toksinio poveikio virškinimo traktui arba kraujavimo riziką, pvz., kortikosteroidų ar antikoaguliantų (varfarino ar antiagregantų, pvz., aspirino).

Jeigu vartojant ibuprofeną pradeda kraujuoti iš virškinimo trakto ar atsiranda opų, gydymą šiuo preparatu būtina nedelsiant nutraukti.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Irfen Quiktabs negalima vartoti vienu metu su kitais nesteroidiniais priešuždegiminiais vaistais (pvz., acetilsaliciline rūgštimi (aspirinu)), įskaitant ciklooksigenazės-2 inhibitorius.

Irfen Quiktabs, vartojamas kartu su ličio preparatais ar digoksinu, didina ličio ir digoksino koncentraciją kraujyje. Irfen Quiktabs, kaip ir kiti NPUV, gali mažinti diuretikų efektyvumą.

Kai kartu vartojama kitų priešuždegiminių vaistų ar kortikosteroidų, didėja nepageidaujamų reiškinių rizika. Atsargiai nesteroidinių priešreumatinių vaistų skiriama 24 val. prieš metotreksato vartojimą ar po jo vartojimo, nes gali padidėti metotreksato koncentracija kraujyje ir toksiškumas.
Gauta pavienių pranešimų apie traukulius, kurie galėjo prasidėti dėl kartu vartojamų chinolonų ir NPUV.
Ibuprofenas gali stiprinti varfarino ir kitų antikoaguliantų poveikį.
Vartojant kartu nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) ir angiotenzino II antagonistų dėl jų tarpusavio sąveikos, didėja ūminio inkstų funkcijos nepakankamumo rizika bei silpnėja antihipertenzinis poveikis.

Vartojant NVNU kartu su ciklosporinu gali padidėti nefrotoksiškumo rizika.

Vartojant ibuprofeną su zidovudinu padidėja zidovudino toksiškumas bei kraujavimo rizika. Su maklobemidu – vaistas keičia ibuprofeno efektyvumą.

Irfen Quiktabs vartojimas su maistu ir gėrimais
Vartodami Irfen Quiktabs, nevartokite alkoholio.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Pirmuosius šešis nėštumo mėnesius Irfen Quiktabs vartoti nerekomenduojama. Nevartokite Irfen Quiktabs paskutinius tris nėštumo mėnesius. Nežiūrint to, kad tik nedidelis veikliosios medžiagos kiekis patenka į pieną, maitindamos krūtimi vaisto nevartokite.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartojant ibuprofeną (ypač kartu vartojant alkoholinius gėrimus), gali sulėtėti reakcija, apimti mieguistumas ir sutrikti regėjimas, todėl vartoti Irfen Quiktabs vairuojant ar dirbant su mechanizmais nerekomenduojama.3. KAIP VARTOTI IRFEN QUIKTABS

Irfen Quiktabs visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Irfen Quiktabs tabletės geriamos nesukramtytos, valgio metu arba po jo, užsigeriant viena stikline (200 ml) vandens.
Jeigu manote, kad Irfen Quiktabs veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jei gydytojas kitaip nenurodė, vaistą reikia vartoti laikantis žemiau nurodytų taisyklių.

Suaugusiems žmonėms ir vaikams nuo 12 metų

Vartojama 1-2 tabletės 3 kartus per dieną. Didžiausia paros dozė – 1200 mg.
Kai kuriems ligoniams reikiamą poveikį sukelia 600-800 mg paros dozė.

Nevartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

Irfen Quiktabs galima vartoti nevalgius. Taip vartojamas vaistas daugumai ligonių nesukelia jokių skrandžio veiklos sutrikimų.

Jeigu manote, kad Irfen Quiktabs veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Irfen Quiktabs dozę
Perdozavus vaisto, apie tai nedelsdami praneškite gydytojui.
Ūminio apsinuodijimo nesteroidiniais priešreumatiniais vaistais gydymas yra palaikomasis ar simptominis.
Perdozavimas gydomas taip: vaistą nurijus, kuo greičiau mažinti rezorbciją ( nedelsiant plauti skrandį ir duoti aktyvintos anglies.

Pamiršus pavartoti Irfen Quiktabs
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Irfen Quiktabs, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Kartais gali pasireikšti virškinimo trakto sutrikimo požymių: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, dispepsija, skrandžio skausmai, vėmimas su krauju, kolito paūmėjimas. Kai kuriais atvejais Irfen Quiktabs gali sudirginti skrandžio gleivinę ir kartais sukelti skrandžio opą, dėl kurios gali skaudėti viršutinę pilvo dalį. Kraujavimas iš virškinamojo trakto, opa ar perforacija, kurie gali būti mirtini, ypatingai vyresnio amžiaus žmonėms, buvo paminėti vartojant NVNU.

Vartojant Irfen Quiktabs, gali pasireikšti alerginių odos ir gleivinės reakcijų. Jos dažnesnės ligoniams, sergantiems bronchų astma, dilgėline, bei pacientams jautriems kitiems skausmą malšinamiesiems bei uždegimą ir temperatūrą mažinamiesiems vaistams. Vartojant Irfen Quiktabs, gali netikėtai pablogėti inkstų funkcija, todėl jei jūs sergate inkstų liga, šį vaistą galite vartoti tik gydytojui leidus. Esant širdies nepakankamumui arba arterinio kraujo spaudimo pakitimams, Irfen Quiktabs gali skatinti skysčių kaupimąsi audiniuose, todėl gali rastis edemos. Kaupiantis skysčiams plaučiuose, atsiranda dusulys. Jeigu jūs sergate širdies liga, Irfen Quiktabs galite vartoti tik gydytojui leidus.
Labai retai pasireiškė sunkios odos reakcijos, kai kurios gali būti letalios, susijusios su NVNU vartojimu. Pacientams šių reakcijų didžiausia rizika yra gydymo kurso pradžioje. Reakcijos daugeliu atvejų pasireiškia per pirmą gydymo mėnesį. Irfen vartojimas turi būti nedelsiant nutraukiamas, atsiradus pirmiems bėrimams, gleivinės pažeidimams ar bet kokiems kitiems padidėjusio jautrumo požymiams.

Vartojant Irfen Quiktabs, labai retai gali pasireikšti galvos skausmas, lydimas pykinimo, vėmimo arba sprando rigidiškumo. Taip pat gali būti galvos svaigimas, mieguistumas, depresija, nerimas, sumišimas, klausos, regos susilpnėjimas, cypimas ausyse. Šiuo atveju vaisto vartojimą nedelsiant nutraukti kreiptis į gydytoją.
Tokie vaistai, kaip Irfen Quiktabs, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI IRFEN QUIKTABS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Irfen Quiktabs vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.6. KITA INFORMACIJA

Irfen Quiktabs sudėtis

Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas (Ibuprofenum) 200 mg.
Pagalbinės medžiagos yra krakmolas, natrio kroskarmelozė, stearino rūgštis, koloidinis bevandenis silicis, hipromelozė, makrogolis 8000, titano dioksidas E 171, geležies oksidas raudonas E 172, geležies oksidas geltonas E 172.

Irfen Quiktabs išvaizda ir kiekis pakuotėje
Irfen Quiktabs yra plėvele dengtos tabletės. Dėžutėje yra 10 arba 20 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas
Mepha Lda., Lagoas Park, 2740-298 Porto Salvo, Portugalija

Gamintojas, atsakingas už serijų išleidimą
Mepha Baltic Ltd., Rupniecibas 7, Riga, LV-1010, LatvijaJeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Mepha Baltic Ltd
Žalgirio 92
Vilnius LT-09303
Tel. + 370 5 263 60 57Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-06-28Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Irfen Quiktabs 200 mg plėvele dengtos tabletės2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas 200 mg

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. FARMACINĖ FORMA

Plėvele dengta tabletė4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Uždegiminės ir degeneracinės kilmės sąnarių ir minkštųjų audinių ligų simptominis gydymas.
Nereumatinės kilmės skausmas: pirminės dismenorėjos, galvos, dantų bei atsiradęs po operacijos.
Karščiavimo mažinimas.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Įprastinis dozavimas
Irfen Quiktabs 200 tabletės geriamos nesukramtytos, valgio metu arba po jo, užsigeriant viena stikline (200 ml) vandens.

Suaugę žmonės ir vaikai nuo 12 metų
Gerti po 1-2 tabletes 3 kartus per dieną. Maksimali dienos dozė per dieną suaugusiems žmonėms - 1200 mg.

Palaikomoji dozė
Kai kuriems pacientams per dieną pakanka vartoti 600 – 800 mg palaikomąją dozę.

Nevartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

Speciali vartojimo instrukcija
Dauguma pacientų Irfen Quiktabs gali vartoti nevalgę, nenuogąstaudami, kad atsiras virškinimo trakto sutrikimų.
Jei pasireiškia rytinis sąnarių sustingimas, pirmąją dozę galima išgerti prabudus, nevalgius, užsigeriant pakankamu skysčio kiekiu (tokiu atveju medikamento rezorbcija būtų greitesnė). Sąnarių sustigimas turėtų sumažėti, jei paskutinė dienos dozė geriama vakare, prieš miegą.

4.3 Kontraindikacijos

Irfen Quiktabs vartoti draudžiama:
nėštumo metu (paskutinieji trys nėštumo mėnesiai) (žr. 4.6 skyrių);
esant padidėjusiam organizmo jautrumui ibuprofenui, bet kuriai tablečių pagalbinei medžiagai arba panašaus poveikio vaistams, pvz., aspirinui ar kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (NVNU). Žmonėms, kuriems po aspirino ar kitokių NVNU pavartojimo pasireiškė bronchinė astma, angioneurozinė edema, dilgėlinė ar atsirado nosies polipų Irfen Quiktabs vartoti negalima;
buvo kraujavimas iš virškinimo trakto ar perforacija, susiję su ankstesniu gydymu NVNU;
jeigu labai sutrikusi kepenų veikla;
esant sunkiam inkstų veiklos nepakankamumui;
jei yra kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba kitoks kraujavimas;
esant sunkiam širdies nepakankamumui;
esant aktyviai arba praeityje buvusiai opaligei ar kraujavimui (du ar daugiau atskirai įrodytos opos ar kraujavimo epizodai).

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Reikia vengti vartoti Irfen Quiktabs kartu su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, įskaitant selektyviuosius ciklooksigenazės-2 inhibitorius.

Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei (žr. žemiau aprašytą pavojų virškinimo traktui bei širdies ir kraujagyslių sistemai).

Senyvi pacientai: senyviems pacientams nepageidaujamos reakcijos, vartojant nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, pasitaiko dažniau, kraujavimas iš skrandžio ir skrandžio perforacija gali būti pavojingi gyvybei (žr. sk. 4.2).

Kraujavimas iš skrandžio, skrandžio gleivinės išopėjimas ir perforacija pasitaikė vartojant visus nesteroidinius vaistus nuo uždegimo. Tokie reiškiniai gali prasidėti bet kuriuo gydymo laikotarpiu; įspėjamųjų požymių gali ir nebūti, pažeidimai gali atsirasti nesant jokių nurodymų apie anksčiau buvusias virškinimo trakto ligas.
Kraujavimo iš virškinimo trakto, išopėjimo arba perforacijos pavojus didesnis, kai vartojamos didesnės nesteroidinių vaistų nuo uždegimo dozės, taip pat pacientams, kurie sirgo opalige, ypač jei buvo jos komplikacijų – kraujavimas arba perforacija (žr. sk. 4.3), senyviems pacientams. Šiuos pacientus reikia pradėti gydyti galimai mažiausia doze. Reikia spręsti dėl gydymo derinimo šiems pacientams su kitais vaistais (pvz., mizoprostoliu ar protonų siurblio inhibitoriais); tai reikia nuspręsti ir tais atvejais, kai pacientas vartoja mažas aspirino arba kitų vaistų, didinančių virškinimo trakto pažeidimo pavojų, dozes (žr. sk. 4.5).

Pacientams, kuriems anksčiau buvo virškinimo trakto pažeidimų, ypač senyviems pacientams, reikia pranešti apie neįprastus virškinimo trakto simptomus (būtent apie kraujavimą), ypač vaisto vartojimo pradžioje.
Atsargumo reikia laikytis ir tuomet, kai pacientai kartu vartoja vaistus, galinčius padidinti skrandžio opos susidarymo arba kraujavimo pavojų, pvz., kortikosteroidus, antikoaguliantus (pvz., varfariną), selektyvius serotonino atgalinio sugražinimo inhibitorius arba trombocitus veikiančius preparatus, pvz., aspiriną (žr. sk. 4.5).
Jei, vartojant Irfen Quiktabs, atsiranda kraujavimo ar opos požymių, vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti.
Nesteroidinius vaistus nuo uždegimo pacientams, kurie nurodo buvusias skrandžio ir žarnyno ligas (pvz., opinį kolitą, Krono ligą), reikia skirti vartoti atsargiai, nes šios ligos gali paūmėti (žr. sk. 4.8).

Pacientus, kuriems jau buvo padidėjęs kraujospūdis ir (arba) pasireiškę lengvi ar vidutinio sunkumo širdies nepakankamumo reiškiniai, gydymosi NVNU metu, reikia konsultuoti ir tinkamai stebėti dėl galimo skysčių susilaikymo, padidėjusio kraujospūdžio ir edemos, susijusios su NVNU vartojimu.

Labai retai, vartojant nesteroidinius vaistus nuo uždegimo gali pasitaikyti sunkių odos reakcijų, tokių kaip eksfoliacinis dermatitas, Stevens-Jonhson sindromas, toksinė epidermio nekrolizė, kurios gali baigtis mirtimi (žr. sk. 4.8). Didžiausia rizika šių būklių išsivystymui yra pati gydymo pradžia, šios reakcijos dažniausiai pasireiškia per pirmuosius gydymo mėnesius. Pasireiškus odos bėrimams, gleivinės pažeidimams, ar kitiems padidėjusio jautrumo požymiams Irfen Quiktabs vartojimą reikia nedelsiant nutraukti.

Nuolatinė gydytojo kontrolė būtina, kuomet vaistą tenka skirti sergantiems sunkiomis inkstų, kepenų, širdies ligomis, sunkia arterine hipertenzija.
Vaistą reikia atsargiai vartoti sergantiems bronchine astma, šienlige, polipiniu etmoiditu (esti nosies polipų) bei lėtinėmis infekcinėmis kvėpavimo takų ligomis sergantiems pacientams.

Ilgai vartojant Irfen Quiktabs reikia kontroliuoti kraujo ląstelių sudėtį, stebėti ar nėra kraujavimo iš virškinimo trakto (tirti dėl galimo slapto kraujavimo).

Kadangi yra buvę keli aseptinio meningito atvejai, ligoniai, sergantys kolagenoze, ibuprofeną ir kitus nesteroidinius vaistus nuo uždegimo turėtų vartoti atsargiai.

Yra įrodymų, jog vaistai, kurie slopina ciklooksigenazę (t.y. prostaglandinų sintezę) gali trikdyti moterų vaisingumą, darydami įtaką ovuliacijai. Jų vartojimą nutraukus, šis poveikis išnyksta.

Poveikis širdies kraujagyslėms bei galvos smegenų kraujagyslėms
Klinikiniai tyrimai ir epidemiologiniai duomenys patvirtina, kad ibuprofeno vartojimas, ypač didelėmis dozėmis (2400 mg per parą) ir ilgą laiką, gali būti susijęs su nedideliu arterijų trombozės reiškinių (pvz., miokardo infarkto arba insulto) rizikos padidėjimu. Apibendrinant epidemiologiniai duomenys nepatvirtina, kad mažomis dozėmis (pavyzdžiui, ( 1200 mg per parą) vartojamas ibuprofenas būtų susijęs su padidėjusia miokardo infarkto rizika.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Digoksinas
Ibuprofeną vartojant kartu su digoksinu, pastarojo vaisto koncentracija plazmoje didėja. Ar šis poveikis klinikai svarbus, nežinoma.

Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) ir alkoholis
Ibuprofeną vartojant kartu su kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo ir (arba) gliukokortikoidais arba alkoholiu, gali sunkėti šalutinis poveikis virškinimo traktui ir didėti kraujavimo iš jo pavojus. Salicilo rūgštis išstumia ibuprofeną iš jo jungties su baltymais vietos.

Urologiniai vaistai
Probenecidą ir sulfinpirazoną vartojant kartu su ibuprofenu, pastarojo preparato išsiskyrimo laikas ilgėja, o pirmųjų dviejų medikamentų slopinamas urikozurinis poveikis.

Kortikosteroidai
Padidėjusi virškinimo trakto opų atsiradimo ir kraujavimo rizika (žr. 4.4 skyrių).

Antikoaguliantai
NPUV gali sustiprinti antikoaguliantų, tokių kaip varfarinas, poveikį (žr. 4.4 skyrių).

Antiagregantai ir selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (SSRI)
Padidėjusi virškinimo trakto kraujavimo rizika (žr. 4.4 skyrių).

Antidiabetiniai vaistai
Nors ibuprofenas stipriai jungiasi su plazmos baltymais, iki šiol jo ir geriamųjų vaistų nuo diabeto sąveikos nepastebėta.

Litis ir diuretikai
Jei ibuprofenas vartojamas kartu su ličio preparatais arba kalį organizme sulaikančiais diuretikais, būtina labai atidžiai sekti ličio arba kalio koncentraciją plazmoje.
Ibuprofeną vartojant kartu su diuretikais ar kitais antihipertenziniais vaistais, jų poveikis gali silpnėti.

Beta adrenoblokatoriai
Nors klinikai reikšmingos ibuprofeno ir beta adrenoblokatorių sąveikos nepastebėta, reikėtų atidžiai sekti pacientų, vartojančių medikamentų nuo padidėjusio kraujospūdžio, būklę.

Fenitoinas
Vartojant ibuprofeną kartu su fenitoinu, pastarojo vaisto koncentracija plazmoje gali padidėti.

Metotreksatas
Jei kartu su ibuprofenu vartojama metotreksato, toksinis pastarojo medikamento poveikis stiprėja.

Baklofenas
Jei kartu vartojama baklofeno, toksinis šio vaisto poveikis stiprėja.

Histamino H2 receptorių antagonistai
Kartu su cimetidinu arba ranitidinu vartojant ibuprofeną, klinikai reikšminga sąveika nepasireiškia.

Chinolonų grupės preparatai
Ibuprofenas didina chinolonų grupės preparatų poveikį centrinei nervų sistemai.

Antivirusiniai
Padidėja zidovudino toksiškumas bei kraujavimo rizika.

Antidepresantai
Maklobemidas keičia ibuprofeno efektyvumą.

Ciklosporinas
NVNU kartu vartojant su ciklosporinu gali padidėti nefrotoksiškumo rizika.

AKF inhibitoriai, angiotenzino II antagonistai
Kai kuriems pacientams, kuriems sutrikusi inkstų funkcija (senyviems ar daug skysčių netekusiems ligoniams), vartojant AKF inhibitorius ar angiotenzino II antagonistus kartu su preparatais, slopinančiais ciklooksigenazę, gali dar labiau pablogėti inkstų funkcija ir prasidėti ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, kuris paprastai yra grįžtamo pobūdžio. Todėl, šių vaistų derinį reikia skirti atsargiai, ypač vyresnio amžiaus žmonėms. Rekomenduojama, kad pacientai gautų pakankamai skysčių ir gydymo metu būtų pastoviai sekama jų inkstų veikla.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Pirmieji šeši nėštumo mėnesiai. Nėštumo kategorija B.
Tyrimų su gyvūnais metu nustatyta, kad preparatas vaisiui pavojaus nekelia, tačiau su nėščiomis moterimis kontroliuojamų tyrimų neatlikta.

Paskutinieji trys nėštumo mėnesiai. Nėštumo kategorija D.
Preparatą vartoti paskutiniųjų trijų nėštumo mėnesiu laikotarpiu nepatariama, nes vaisiui prieš laiką gali užsidaryti arterinis latakas, o motinos gimdos susitraukimai gali silpnėti.

Nors kelių tyrimų duomenimis ibuprofeno į motinos pieną prasiskverbia labai mažai, vis dėlto maitinančiai krūtimi moteriai Irfen Quiktabs vartoti nepatariama.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Duomenų nepateikiama.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Kiekvienoje dažnio grupėje nepageidaujamas poveikis pateikiamas mažėjančio sunkumo tvarka.

Dažnumas:
Labai dažni (≥ 1/10), dažni (nuo ≥ 1/100 iki (1/10), nedažni (nuo ≥ 1/1000 iki (1/100), reti (nuo ≥ 1/10 000 iki (1/1000), labai reti ((1/10 000)

Virškinimo trakto sutrikimai
Dažniausiai pasitaikantys nepageidaujami poveikiai yra virškinimo trakto.
Dažni (nuo ≥1/100 iki <1/10)
opų atsiradimas, perforacija ar kraujavimas iš virškinimo trakto, kartais letalūs, ypač vyresnio amžiaus pacientams (žr. 4.4 skyrių), pykinimas, vėmimas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, dujų susikaupimas, sutrikęs virškinimas, pilvo skausmas, melena, vėmimas krauju, opinis stomatitas, kolito ar Chrono ligos paūmėjimas (žr. 4.4 skyrių), sunkumo jausmas skrandyje, rėmuo, skrandžio skausmai, apetito stoka, gastritas.

Imuninės sistemos sutrikimai
Dažni (nuo ≥ 1/100 iki (1/10)
Padidėjusio jautrumo reakcijos, pasireiškiančios dilgėline, niežuliu, purpura ir egzantema.
Reti (nuo ≥ 1/10 000 iki (1/1000)
Sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos, astmos ir bronchospazmo pasunkėjimas.
Autoimuninėmis ligomis (sistemine raudonąja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga) sergantiems pacientams gydomiems ibuprofenu, stebėta pavienių atvejų, kai pasireiškė simptomų, būdingų aseptiniam meningitui.

Nervų sistemos sutrikimai
Nedažni (nuo ≥ (1/1000 iki (1/100)
Galvos skausmas, svaigimas, mieguistumas, depresija, nerimas, sumišimas, klausos, regos susilpnėjimas, cypimas ausyse.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Labai reti (<1/10 000)
Inkstų spenelių nekrozė ir inkstų funkcijos nepakankamumas su edema.

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Labai reti (<1/10 000)
Kepenų funkcijos nepakankamumas.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Labai reti (<1/10 000)
Kraujo pokyčiai: agranuliocitozė, pancitopenija.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Atsitiktiniai (nuo ≥ (1/1000 iki (1/100)
Įvairūs odos bėrimai.
Labai reti (<1/10 000)
Pūslinės reakcijos, įskaitant Stevens-Johnson sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę.

Tyrimai
Retai padaugėja serume šlapalo, transaminazių ir šarminės fosfatazės, sumažėja hemoglobino kiekis ir hematokrito vertė, slopinama trombocitų agregacija, ilgėja kraujavimo laikas. Serume sumažėja kalcio koncentracija.

Pastebėta, kad vartojant NVNU gali pasireikšti edema, padidėjęs kraujospūdis ir širdies nepakankamumas.

Klinikiniai tyrimai ir epidemiologiniai duomenys patvirtina, kad ibuprofeno vartojimas, ypač didelėmis dozėmis (2400 mg per parą) ir ilgą laiką, gali būti susijęs su nedideliu arterijų trombozės reiškinių (pvz., miokardo infarkto arba insulto) rizikos padidėjimu (žr. 4.4 skyrių).

4.9 Perdozavimas

Ibuprofeno perdozavus, reikia kuo greičiau plauti skrandį arba sukelti vėmimą. Jei medikamento jau absorbuota, reikėtų vartoti šarminių medžiagų, nes jos skatina ibuprofeno išsiskyrimą su šlapimu.
Vaisto perdozavus, pasireiškia pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas. Sąmonės netenkama retai. Jei kartu nebuvo vartojama kitokių medikamentų, didelis ibuprofeno perdozavimas paprastai pakeliamas gerai.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė – Nesteroidiniai priešuždegiminiai ir priešreumatiniai vaistai, ATC kodas – M01AE01
Veiklioji medžiaga ibuprofenas slopina fermento ciklooksigenazės aktyvumą, dėl to slopinama prostaglandinų sintezė.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Rezorbcija
Išgėrus Irfen Quiktabs, didžiausia koncentracija plazmoje būna po 1 - 2 valandų. Jei ibuprofeno pavartojama tuoj po valgio, rezorbcija lėtėja ir mažėja.

Pasiskirstymas
Maždaug 99( ibuprofeno jungiasi su plazmos baltymais. Tariamasis vaisto pasiskirstymas yra apie 0,14 l/kg kūno svorio. Jis lėtai prasiskverbia į sinoviją, kurioje gana didelė koncentracija gali išlikti net po to, kai koncentracija plazmoje pradeda mažėti.

Metabolizmas
Preparatas metabolizuojamas kepenyse. Pirmiausiai neaktyvūs metabolitai išsiskiria pro inkstus.

Išsiskyrimas
Medikamento pusinės eliminacijos periodas yra trumpas, maždaug 2 – 2,5 valandos, todėl preparatas organizme nesikaupia. Išgertas ibuprofenas ir jo metabolitai visiškai iš organizmo išsiskiria per 24 valandas po paskutinės dozės pavartojimo.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Duomenų nepateikiama6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Gelifikuotas kukurūzų krakmolas
Kroskarmeliozės natrio druska
Stearino rūgštis
Bevandenis koloidinis silicio dioksidas
Hipromeliozė
Makrogolis 8000
Titano dioksidas E 171
Geltonasis geležies oksidas E 172
Raudonasis geležies oksidas E 172.

6.2 Nesuderinamumas

Nepastebėtas

6.3 Tinkamumo laikas

5 metai

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Dėžutė, kurioje yra du arba vienas PVDC ir aliuminio lizdiniai lakštai. Kiekviename jų supakuota 10 tablečių.

6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti

Pasibaigus ant pakuotės išspausdintam tinkamumo laikui (po raidžių “EXP”), vaisto vartoti negalima.
Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

Mepha Lda.,
Lagoas Park, 2740-298 Porto Salvo, Portugalija8. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS (-IAI)

LT R 02/7643/29. RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA

2002 m. kovo 13 d.10. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2009-06-28Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

II PRIEDAS

RINKODAROS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

C. SPECIFINIAI ĮPAREIGOJIMAI RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJUI
A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS (-AI), ATSAKINGAS (-I) UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamintojo (-ų), atsakingo (-ų) už serijų išleidimą, pavadinimas (-ai) ir adresas (-ai)

Mepha Baltic Ltd., Rupniecibas 7, Riga, LV-1010, Latvija
B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

• TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, TAIKOMI RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJUI

Nereceptinis vaistinis preparatas

• SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, SKIRTI SAUGIAM IR VEIKSMINGAM VAISTINIO PREPARATO VARTOJIMUI UŽTIKRINTI

Nebūtini.

• KITOS SĄLYGOS

[Pvz., PSUR pateikimo grafikas ir kiti reikalavimai, jeigu skiriasi nuo įprastų]
[Vakcinoms ir kraujo preparatams]
Rinkodaros teisės turėtojas per nustatytą laikotarpį turi baigti žemiau nurodytą tyrimų programą kasmetiniam preparato naudos ir rizikos santykio vertinimui.

Cheminiai, farmaciniai ir biologiniai aspektai
Toksikologiniai ir farmakologiniai aspektai
Klinikiniai aspektaiIII PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS

Kartono dėžutė
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Irfen Quiktabs 200 mg plėvele dengtos tabletės
Ibuprofenum2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mg ibuprofeno.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

10 plėvele dengtų tablečių
20 plėvele dengtų tablečių5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)

Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki 9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Mepha Lda., Lagoas Park, 2740-298 Porto Salvo, Portugalija12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT R 02/7643/213. SERIJOS NUMERIS

Serija14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Nereceptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA

Skausmą, uždegimą ir temperatūrą mažinantis vaistas.

Vartojimas: po 1-2 tabletes 3 kartus per dieną.16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

Irfen Quiktabs 200 mg


MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ

Lizdinė plokštelė1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Irfen Quiktabs 200 mg plėvele dengtos tabletės
Ibuprofenum2. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS

mepha3. TINKAMUMO LAIKAS

EXP4. SERIJOS NUMERIS

Lot5. KITA

B. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Irfen Quiktabs 200 mg plėvele dengtos tabletės
Ibuprofenas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Irfen Quiktabs galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
Jeigu simptomai pasunkėjo arba nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Irfen Quiktabs ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Irfen Quiktabs
3. Kaip vartoti Irfen Quiktabs
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Irfen Quiktabs
6. Kita informacija1. KAS YRA IRFEN QUIKTABS IR KAM JIS VARTOJAMAS

Irfen Quiktabs yra ibuprofeno, kuris malšina skausmus, mažina uždegimą ir temperatūrą.
Išgėrus greičiau veikiančių tablečių, vaisto poveikis pasireiškia greitai.
Irfen Quiktabs vartojamas:
- uždegiminės ir degeneracinės kilmės sąnarių ir minkštųjų audinių ligų simptominiam gydymui.
- nereumatinės kilmės skausmui: pirminės dismenorėjos, galvos, dantų bei atsiradusiam po operacijos, malšinti.
- karščiavimo mažinimui.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT IRFEN QUIKTABS

Irfen Quiktabs vartoti negalima:
esant padidėjusiam organizmo jautrumui ibuprofenui, bet kuriai tablečių pagalbinei medžiagai arba panašaus poveikio vaistams, pvz., aspirinui ar kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (NVNU). Žmonėms, kuriems po aspirino ar kitokių NVNU pavartojimo pasireiškė bronchinė astma, angioneurozinė edema, dilgėlinė ar atsirado nosies polipų, Irfen Quiktabs vartoti negalima;
paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius (žr. 4.6 skyrių);
buvo kraujavimas iš virškinimo trakto ar perforacija, susiję su ankstesniu gydymu NVNU;
jeigu labai sutrikusi kepenų veikla;
esant sunkiam inkstų veiklos nepakankamumui;
jei yra kraujavimas į smegenis, virškinimo traktą arba kitoks kraujavimas;
esant sunkiam širdies nepakankamumui;
esant aktyviai arba praeityje buvusiai opaligei ar kraujavimui (du ar daugiau atskirai įrodytos opos ar kraujavimo epizodai).

Specialių atsargumo priemonių reikia:

Prieš pradėdamas gydymą Irfen Quiktabs, Jūs turite informuoti gydytoją, jeigu:
sergate astma ar alergija;
širdies ligomis;
anksčiau sirgote sunkiomis skrandžio ir žarnyno ligomis arba vartojant nesteroidinius antireumatinius vaistus vargino rėmuo, atsirado skrandžio veiklos sutrikimų;
sergate lėtinėmis uždegiminėmis žarnyno ligomis (opiniu kolitu, Krono liga);
padidėjęs kraujo spaudimas;
jeigu vartojate kitus vaistus nuo skausmo;
jeigu sergate kitomis ligomis;
jeigu vartojate kitus vaistus (net jeigu nusipirkote juos be recepto!) tokius kaip: nuo diabeto (išskyrus insuliną), vaistus skatinančius šlapimo išsiskyrimą (diuretikus), kraujavimą slopinančius vaistus (antikoaguliantus), kitus nesteroidinius priešuždegiminius vaistus, pvz., acetilsalicilinę rūgštį (aspiriną) tam tikrus vaistus infekcijos gydymui (chinolonų grupės antibiotikai), litį, digoksiną, metotreksatą ar ciklosporiną, arba vartojate vaistus išoriškai.

Senyvo amžiaus pacientai yra jautresni vaisto poveikiui, todėl jie turėtų šį vaistą vartoti atsargiai. Gydant senyvo amžiaus ligonius, vartojama mažiausia preparato dozė.

Ciklooksigenazę ar prostaglandinų sintezę slopinantys vaistai gali daryti poveikį ovuliacijai ir dėl to pakenkti moterų vaisingumui. Preparato vartojimą nutraukus, toks poveikis išnyksta.

Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar dienų gydymo laiko.

Tokie vaistai, kaip Irfen Quiktabs, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar dienų gydymo laiko

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Sergantiesiems sistemine raudonąją vilklige ar kita mišria jungiamojo audinio liga didėja aseptinio meningito rizika.

Kraujavimas iš virškinimo trakto, opų atsiradimas ar perforacija, t.y. komplikacijos, kurios gali būti mirties priežastimi, registruotos vartojant įvairius NVNU, įvairiu gydymo metu, pasireiškus įspėjamiesiems simptomams arba ne, anksčiau buvus sunkių virškinimo trakto komplikacijų arba ne.

Pacientai, ypač senyvi, kuriems anksčiau pasireiškė toksinių reiškinių virškinimo traktui, turi pranešti apie bet kokius neįprastus virškinimo trakto simptomus (ypač apie kraujavimą iš virškinimo trakto) ypač gydymo pradžioje.

Atsargiai ibuprofeną reikia vartoti ligoniams, vartojantiems vaistų, galinčių padidinti toksinio poveikio virškinimo traktui arba kraujavimo riziką, pvz., kortikosteroidų ar antikoaguliantų (varfarino ar antiagregantų, pvz., aspirino).

Jeigu vartojant ibuprofeną pradeda kraujuoti iš virškinimo trakto ar atsiranda opų, gydymą šiuo preparatu būtina nedelsiant nutraukti.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Irfen Quiktabs negalima vartoti vienu metu su kitais nesteroidiniais priešuždegiminiais vaistais (pvz., acetilsaliciline rūgštimi (aspirinu)), įskaitant ciklooksigenazės-2 inhibitorius.

Irfen Quiktabs, vartojamas kartu su ličio preparatais ar digoksinu, didina ličio ir digoksino koncentraciją kraujyje. Irfen Quiktabs, kaip ir kiti NPUV, gali mažinti diuretikų efektyvumą.

Kai kartu vartojama kitų priešuždegiminių vaistų ar kortikosteroidų, didėja nepageidaujamų reiškinių rizika. Atsargiai nesteroidinių priešreumatinių vaistų skiriama 24 val. prieš metotreksato vartojimą ar po jo vartojimo, nes gali padidėti metotreksato koncentracija kraujyje ir toksiškumas.
Gauta pavienių pranešimų apie traukulius, kurie galėjo prasidėti dėl kartu vartojamų chinolonų ir NPUV.
Ibuprofenas gali stiprinti varfarino ir kitų antikoaguliantų poveikį.
Vartojant kartu nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) ir angiotenzino II antagonistų dėl jų tarpusavio sąveikos, didėja ūminio inkstų funkcijos nepakankamumo rizika bei silpnėja antihipertenzinis poveikis.

Vartojant NVNU kartu su ciklosporinu gali padidėti nefrotoksiškumo rizika.

Vartojant ibuprofeną su zidovudinu padidėja zidovudino toksiškumas bei kraujavimo rizika. Su maklobemidu – vaistas keičia ibuprofeno efektyvumą.

Irfen Quiktabs vartojimas su maistu ir gėrimais
Vartodami Irfen Quiktabs, nevartokite alkoholio.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Pirmuosius šešis nėštumo mėnesius Irfen Quiktabs vartoti nerekomenduojama. Nevartokite Irfen Quiktabs paskutinius tris nėštumo mėnesius. Nežiūrint to, kad tik nedidelis veikliosios medžiagos kiekis patenka į pieną, maitindamos krūtimi vaisto nevartokite.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vartojant ibuprofeną (ypač kartu vartojant alkoholinius gėrimus), gali sulėtėti reakcija, apimti mieguistumas ir sutrikti regėjimas, todėl vartoti Irfen Quiktabs vairuojant ar dirbant su mechanizmais nerekomenduojama.3. KAIP VARTOTI IRFEN QUIKTABS

Irfen Quiktabs visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Irfen Quiktabs tabletės geriamos nesukramtytos, valgio metu arba po jo, užsigeriant viena stikline (200 ml) vandens.
Jeigu manote, kad Irfen Quiktabs veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Jei gydytojas kitaip nenurodė, vaistą reikia vartoti laikantis žemiau nurodytų taisyklių.

Suaugusiems žmonėms ir vaikams nuo 12 metų

Vartojama 1-2 tabletės 3 kartus per dieną. Didžiausia paros dozė – 1200 mg.
Kai kuriems ligoniams reikiamą poveikį sukelia 600-800 mg paros dozė.

Nevartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

Irfen Quiktabs galima vartoti nevalgius. Taip vartojamas vaistas daugumai ligonių nesukelia jokių skrandžio veiklos sutrikimų.

Jeigu manote, kad Irfen Quiktabs veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Pavartojus per didelę Irfen Quiktabs dozę
Perdozavus vaisto, apie tai nedelsdami praneškite gydytojui.
Ūminio apsinuodijimo nesteroidiniais priešreumatiniais vaistais gydymas yra palaikomasis ar simptominis.
Perdozavimas gydomas taip: vaistą nurijus, kuo greičiau mažinti rezorbciją ( nedelsiant plauti skrandį ir duoti aktyvintos anglies.

Pamiršus pavartoti Irfen Quiktabs
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę

4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Irfen Quiktabs, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Kartais gali pasireikšti virškinimo trakto sutrikimo požymių: pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, dispepsija, skrandžio skausmai, vėmimas su krauju, kolito paūmėjimas. Kai kuriais atvejais Irfen Quiktabs gali sudirginti skrandžio gleivinę ir kartais sukelti skrandžio opą, dėl kurios gali skaudėti viršutinę pilvo dalį. Kraujavimas iš virškinamojo trakto, opa ar perforacija, kurie gali būti mirtini, ypatingai vyresnio amžiaus žmonėms, buvo paminėti vartojant NVNU.

Vartojant Irfen Quiktabs, gali pasireikšti alerginių odos ir gleivinės reakcijų. Jos dažnesnės ligoniams, sergantiems bronchų astma, dilgėline, bei pacientams jautriems kitiems skausmą malšinamiesiems bei uždegimą ir temperatūrą mažinamiesiems vaistams. Vartojant Irfen Quiktabs, gali netikėtai pablogėti inkstų funkcija, todėl jei jūs sergate inkstų liga, šį vaistą galite vartoti tik gydytojui leidus. Esant širdies nepakankamumui arba arterinio kraujo spaudimo pakitimams, Irfen Quiktabs gali skatinti skysčių kaupimąsi audiniuose, todėl gali rastis edemos. Kaupiantis skysčiams plaučiuose, atsiranda dusulys. Jeigu jūs sergate širdies liga, Irfen Quiktabs galite vartoti tik gydytojui leidus.
Labai retai pasireiškė sunkios odos reakcijos, kai kurios gali būti letalios, susijusios su NVNU vartojimu. Pacientams šių reakcijų didžiausia rizika yra gydymo kurso pradžioje. Reakcijos daugeliu atvejų pasireiškia per pirmą gydymo mėnesį. Irfen vartojimas turi būti nedelsiant nutraukiamas, atsiradus pirmiems bėrimams, gleivinės pažeidimams ar bet kokiems kitiems padidėjusio jautrumo požymiams.

Vartojant Irfen Quiktabs, labai retai gali pasireikšti galvos skausmas, lydimas pykinimo, vėmimo arba sprando rigidiškumo. Taip pat gali būti galvos svaigimas, mieguistumas, depresija, nerimas, sumišimas, klausos, regos susilpnėjimas, cypimas ausyse. Šiuo atveju vaisto vartojimą nedelsiant nutraukti kreiptis į gydytoją.
Tokie vaistai, kaip Irfen Quiktabs, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI IRFEN QUIKTABS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 (C temperatūroje.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Irfen Quiktabs vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.6. KITA INFORMACIJA

Irfen Quiktabs sudėtis

Veiklioji medžiaga yra ibuprofenas (Ibuprofenum) 200 mg.
Pagalbinės medžiagos yra krakmolas, natrio kroskarmelozė, stearino rūgštis, koloidinis bevandenis silicis, hipromelozė, makrogolis 8000, titano dioksidas E 171, geležies oksidas raudonas E 172, geležies oksidas geltonas E 172.

Irfen Quiktabs išvaizda ir kiekis pakuotėje
Irfen Quiktabs yra plėvele dengtos tabletės. Dėžutėje yra 10 arba 20 tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas
Mepha Lda., Lagoas Park, 2740-298 Porto Salvo, Portugalija

Gamintojas, atsakingas už serijų išleidimą
Mepha Baltic Ltd., Rupniecibas 7, Riga, LV-1010, LatvijaJeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Mepha Baltic Ltd
Žalgirio 92
Vilnius LT-09303
Tel. + 370 5 263 60 57Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-06-28Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7