Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

JEANINE TAB. N21

Vaistai
  Gamintojas:
SCHERING AG

B. PAKUOTĖS LAPELIS

PAKUOTĖS LAPELIS:INFORMACIJA VARTOTOJUI

Jeanine 2000/30 mikrogramų dengtos tabletės
Dienogestas/Etinilestradiolis Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
Kas yra Jeanine ir kam jis vartojamas
Kas žinotina prieš vartojant Jeanine
Kaip vartoti Jeanine
Galimas šalutinis poveikis
Kaip laikyti Jeanine
Kita informacijaKAS YRA JEANINE IR KAM JIS VARTOJAMAS?

Tablečių sudėtis
Jeanine yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas. Vienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų kiekis. Tai dienogestas (progestagenas) ir etinilestradiolis (estrogenas). Jeanine sudėtyje yra mažas hormonų kiekis, todėl jis laikomas mažos dozės kontraceptiku. Visose pakuotės tabletėse yra toks pat tų pačių hormonų kiekis, todėl tai vienos fazės sudėtinis geriamasis kontraceptikas.

Dėl ko vartojamas Jeanine?
Jeanine vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.

Jeanine vartojamas gydyti moteris, kurioms yra lengvo ar vidutinio sunkumo spuogų ar seborėja. 2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT JEANINE

Jeanine vartoti negalima:
Sudėtinių kontracepcinių tablečių nevartokite, jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Prieš pradėdama vartoti Jeanine, pasakykite apie tai gydytojui. Galbūt gydytojas jums patars vartoti kitokias tabletes arba visai kitokį (nehormoninį) apsaugos nuo nėštumo būdą. Būklės, dėl kurių negalima vartoti Jeanine, yra šios:
- Esamas ar buvęs kraujotakos sutrikimas, ypač kojų kraujagyslių (giliųjų venų) trombozė, plaučių embolija (kraujo krešulys), širdies priepuolis ar sutrikusi kitų kūno dalių kraujotaka (žr. taip pat skyrių „Kontracepcinės tabletės ir trombozė”).
- Esamas ar buvęs insultas (smegenų kraujagyslių krešulys arba plyšimas).
- Esami ar buvę požymiai, rodantys galimą širdies priepuolį (krūtinės angina arba krūtinės skausmas) arba insultą (trumpalaikis smegenų kraujotakos sutrikimas arba nedidelis praėjęs insultas).
- Buvusi migrena, susijusi su regos, kalbos sutrikimais, silpnumu arba kurios nors kūno dalies tirpimu.
- Cukrinis diabetas su kraujagyslių pažeidimu.
- Esamas ar buvęs pankreatitas (kasos uždegimas), susijęs su labai padidėjusiu riebalinių medžiagų kiekiu kraujyje.
- Gelta (odos pageltimas) arba sunki kepenų liga.
- Esamas ar buvęs vėžys, kuris gali augti veikiant lytiniams hormonams (pvz., krūtų arba lytinių organų).
- Esamas ar buvęs gerybinis ar piktybinis kepenų navikas.
- Nenustatytos priežasties kraujavimas iš makšties.
- Esamas ar galimas nėštumas.
- Padidėjęs jautrumas (alergija) etinilestradioliui, dienogestui ar bet kuriai kitai Jeanine sudedamajai daliai.

Jei kuri nors šių būklių pirmą kartą atsiranda vartojant kontracepcines tabletes, iškart liaukitės jas vartojusi ir kreipkitės į gydytoją. Tuo laiku naudokite nehormonines kontracepcijos priemones. Taip pat žr. bendrąsias pastabas kitame skyriuje.

Ką reikia žinoti prieš vartojant Jeanine?

Bendrosios pastabos

Šiame lapelyje aprašyta keletas situacijų, kai reikia liautis vartoti kontracepcines tabletes arba kai jų patikimumas gali būti sumažėjęs. Tuomet reikia vengti lytinių santykių arba vartoti nehormonines kontracepcijos priemones, pavyzdžiui, prezervatyvus ar kitas barjerines priemones. Nesinaudokite ritmo ar temperatūros metodais. Šie metodai yra nepatikimi, nes kontracepcinės tabletės pakeičia įprastinius temperatūros svyravimus ir gimdos kaklelio gleivių pokyčius, vykstančius per mėnesinių ciklą.

Jeanine, kaip ir kitos kontracepcinės tabletės, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ir kitų lytiškai plintančių ligų.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių ir vartojate kontracepcines tabletes, gali prireikti dažnai tikrinti jūsų sveikatą. Gydytojas jums tai paaiškins. Taigi prieš pradėdama vartoti Jeanine pasakykite gydytojui, jei:
rūkote,
sergate diabetu,
turite antsvorį,
padidėjęs jūsų kraujospūdis,
sergate širdies vožtuvų liga arba sutrikęs jūsų širdies ritmas,
sergate venų uždegimu (paviršiniu flebitu),
yra išsiplėtusių venų mazgų,
kam nors iš artimiausių giminių yra buvusi trombozė, širdies infarktas arba insultas,
sergate migrena,
sergate epilepsija,
jums arba kam nors iš artimiausių giminių yra ar buvo didelė cholesterolio ar trigliceridų (tam tikrų riebalų) koncentracija kraujyje,
kas nors iš artimiausių giminių yra sirgęs krūties vėžiu,
sergate kepenų arba tulžies pūslės liga,
sergate Crohno liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnyno liga),
sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, liga, pažeidžiančia viso kūno odą),
sergate hemoliziniu-ureminiu sindromu (HUS, kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų nepakankamumą),
sergate pjautuvine mažakraujyste,
yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., pablogėjusi klausa, medžiagų apykaitos liga, vadinama porfirija, odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja),
yra ar anksčiau buvo rudmė (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės); jei taip, venkite saulės arba ultravioletinių spindulių.
sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus. Jeigu pasireiškia tokie angioedemos simptomai kaip ištinęs veidas, liežuvis ir (arba) ryklė, sunkumas praryti ar diegligė kartu su sunkumu kvėpuoti, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Jei kuri nors iš minėtų būklių atsiranda pirmą kartą, kartojasi arba pablogėja vartojant kontracepcines tabletes, kreipkitės į gydytoją.

Kitų vaistų vartojimas
Kai kurie vaistai silpnina kontraceptinių tablečių veikimą. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas), nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., ritonaviras, nevirapinas), antibiotikai kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas), taip pat jonažolė (daugiausia vartojama nuo blogos nuotaikos). Įmanoma kontraceptinių tablečių sąveika ir su kitais vaistais, pvz. tais, kurių sudėtyje yra ciklosporino, arba priešepilepsinio vaisto lamotrigino.

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui ir apie bet kuriuos kitus vaistus bei vaistažoles, kuriuos vartojate ar neseniai vartojote, net ir įsigytus be recepto. Taip pat pasakykite bet kuriam kitam gydytojui ar stomatologui, skiriančiam jums vaistų (arba vaistus išduodančiam vaistininkui), kad vartojate Jeanine. Jie gali patarti tam tikrą laiką naudoti papildomas kontracepcijos priemones.Kontraceptinės tabletės ir trombozė

Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas.

Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė (giliųjų venų trombozė). Jei venoje susidaręs krešulys atitrūksta, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Ji gali įvykti tiek vartojant kontracepcines tabletes, tiek jų nevartojant. Trombozė būna ir nėščiosioms. Kontracepcines tabletes vartojančioms moterims trombozės pavojus yra didžiausias pirmaisiais sudėtinių geriamųjų kontraceptikų (SGK) vartojimo metais ir būna didesnis negu nevartojančioms, tačiau mažesnis negu nėščiosioms.

Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (sukelia širdies priepuolį) arba smegenų kraujagyslėse (sukelia insultą). Nepaprastai retai krešulių susidaro kepenyse, žarnose, inkstuose ir akyse.

Tik retkarčiais trombozė sukelia nuolatinę sunkią negalią ar gali būti net mirtina.

Širdies priepuolio arba insulto pavojus vyresnėms moterims yra didesnis, jį dar padidina rūkymas. Jei vartojate kontracepcines tabletes, meskite rūkyti, ypač jei jums daugiau kaip 35 metai.

Jei vartojant kontraceptines tabletes padidėja kraujospūdis, jums gali patarti liautis jas vartoti.

Giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja dėl operacijos ar imobilizacijos (pavyzdžiui, jei koja sugipsuota ar uždėtas įtvaras). Vartojant kontracepcines tabletes šis pavojus dar padidėja. Jeigu planuojama guldyti jus į ligoninę arba operuoti, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate kontracepcines tabletes. Gydytojas gali patarti liautis jas vartoti prieš kelias savaites iki operacijos arba nuo imobilizacijos dienos. Gydytojas taip pat pasakys, kada vėl bus galima pradėti vartoti tabletes.

Pastebėjusi galimus trombozės požymius iškart nustokite vartoti kontracepcines tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją (žr. taip pat „Kada reikia kreiptis į gydytoją?”).

Kontraceptinės tabletės ir vėžys

Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas kontracepcines tabletes vartojančioms moterims negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus vartoti, per 10 metų šis padažnėjimas išnyksta. Nenustatyta, ar padažnėjimą sukelia kontracepcinių tablečių vartojimas. Galbūt jas vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys anksčiau diagnozuojamas.

Kontracepcines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti kraujavimą į vidaus organus. Jeigu jums labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra persistentinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemiologiniai tyrimai parodė, kad ilgas SGK vartojimas prisideda prie padidėjusios rizikos, tačiau neaišku, kiek tai priklauso nuo kitų veiksnių, pavyzdžiui, gimdos kaklelio rentgenoskopijos ir lytinio gyvenimo būdo, įskaitant barjerinių kontraceptikų vartojimą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėščioms moterims draudžiama vartoti Jeanine. Jei įtariate, kad vartodama Jeanine pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Paprastai kūdikį žindančioms moterims nepatariama vartoti Jeanine. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti šias tabletes, pasitarkite su gydytoju

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus nepastebėta.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Jeanine medžiagas
Sudėtyje yra laktozės, sacharozės, gliukozės.Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kada kreiptis į gydytoją?

Reguliarus sveikatos tikrinimas
Jei vartojate kontracepcines tabletes, gydytojas patars reguliariai tikrintis sveikatą.

Nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei:
pastebėjote sveikatos pokyčių, ypač paminėtų šiame lapelyje (taip pat žr. Jeanine vartoti negalima“ ir „Ką reikia žinoti prieš vartojant Jeanine“; nepamirškite ir minimų artimiausių giminių sveikatos sutrikimų);
apčiuopėte krūtyse gumbų;
ketinate vartoti kitų vaistų (žr. taip pat „Kitų vaistų vartojimas”);
planuojama jus operuoti arba imobilizuoti (kreipkitės į gydytoją bent prieš keturias savaites iki to);
neįprastai gausiai kraujuoja iš makšties;
pirmą vartojimo savaitę užmiršote išgerti tablečių ir pastarąsias septynias dienas turėjote lytinių santykių;
labai viduriuojate;
du kartus iš eilės nebuvo mėnesinių arba įtariate, kad pastojote (nepradėkite tablečių iš naujos pakuotės, kol gydytojas pasakys, kad galima).

Nustokite vartoti tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote ar pajutote šiuos galimos trombozės, miokardo infarkto arba insulto simptomų:
neįprastą kosulį;
stiprų krūtinės skausmą, kuris gali plisti į kairę ranką;
dusulį;
neįprastą, stiprų arba ilgai trunkantį galvos skausmą arba migrenos priepuolį;
dalinį ar visišką regos sutrikimą arba dvejinimąsi akyse;
kalbos sutrikimą;
staigų klausos sutrikimą, uoslės ar skonio pokytį;
galvos svaigimą ar alpimą;
kurios nors kūno dalies tirpimą ar silpnumą;
stiprų pilvo skausmą;
stiprų kojų skausmą arba tinimą.

Čia išvardytos būklės ir simptomai išsamiau aprašomi kituose šio lapelio skyriuose.3. KAIP VARTOTI JEANINE?

Sudėtinius geriamuosius kontraceptikus vartojant tinkamai, pastojimų dažnis yra maždaug 1 ( per metus. Jis gali padidėti, jei tabletės praleidžiamos arba vartojamos netinkamai.

Jeanine pakuotėje yra 21 tabletė. Ant pakuotės ties tablete pažymėta, kurią savaitės dieną tabletę vartoti. Gerkite tabletes kasdien maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užgerkite trupučiu skysčio. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite 21 tabletę. Kitas 7 dienas vaisto negerkite. Per tas 7 dienas turi prasidėti kraujavimas. Paprastai jis prasideda 23 dieną po paskutinės Jeanine tabletės. Pradėkite naują pakuotę aštuntąją dieną, net jei kraujavimas tebesitęsia. Tuomet naują pakuotę visada pradėsite tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.

Paprastųjų spuogų ir seborėjos gydymui Jeanine vartokite pagal nurodytą hormoninės kontracepcijos dozavimą ir vartojimo metodą. Vartojimo trukmė priklauso nuo ligos pobūdžio. Paprastai Jeanine gydyti reikia keletą mėnesių, todėl dėl paprastųjų spuogų ir seborėjos gydymo trukmės pasitarkite su gydančiu gydytoju.

Pradedant pirmąją Jeanine pakuotę

Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote

Pradėkite vartoti Jeanine pirmąją ciklo dieną, t. y. pirmąją mėnesinių dieną. Gerkite ta savaitės diena pažymėtą tabletę. Pavyzdžiui, jei mėnesinės prasideda penktadienį, imkite penktadienio tabletę. Paskui imkite tabletes iš eilės. Jeanine tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Galite pradėti vartoti tabletes 25 mėnesinių ciklo dieną, tačiau tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Keičiant kitas sudėtines kontraceptines tabletes, makšties žiedą ar transderminį (kontraceptinį) pleistrą

Jeanine galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų vaistų tabletės (t. y. be pertraukos). Jei iki tol vartotų kontracepcinių vaistų pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, pradėkite gerti Jeanine kitą dieną po paskutinės veiksmingos tabletės (jei neaišku, klauskite gydytojo arba vaistininko). Jeanine galite pradėti vartoti ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip kitą dieną po paskutinės neveiksmingos tabletės arba vaistų vartojimo pertraukos. Jeigu vartojote makšties žiedą ar transderminį pleistrą, Jeanine geriausia pradėti vartoti šalinimo dieną, bet ne vėliau, kai turėtų būti kitas vartojimas. Laikantis šių nurodymų, papildomų kontracepcijos priemonių imtis nereikia.

Keičiant vien progestogeno tabletes (minitabletes)

Galite liautis vartoti minitabletes bet kurią dieną ir Jeanine pradėti gerti kitą dieną tuo pačiu laiku. Tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias septynias Jeanine vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Keičiant švirkščiamuosius vaistus, implantus arba progestageno intrauterines priemones (IUP)

Jeanine pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama vaistų arba kai šalinamas implantas ar IUP, tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias septynias Jeanine vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Po gimdymo

Po gimdymo gydytojas gali patarti jums, prieš pradedant vartoti Jeanine, palaukti pirmojo normalaus ciklo. Kartais galima pradėti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau elgtis. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti Jeanine, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Po persileidimo ir nėštumo nutraukimo

Klauskite gydytojo patarimo.

Pavartojus per didelę Jeanine dozę
Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Jeanine tablečių pasireikštų ryškus žalingas poveikis. Iškart išgėrus keletą tablečių gali būti pykinimas, vėmimas, taip pat gali kraujuoti iš makšties. Jei vaikas išgėrė Jeanine tablečių, klauskite gydytojo patarimo.

Jei norite liautis vartoti Jeanine
Galite liautis vartoti Jeanine bet kada. Jei nustojate vartoti dėl to, kad norite pastoti, paprastai rekomenduojama palaukti pirmojo natūralaus ciklo. Tai padeda nustatyti, kada turi gimti kūdikis.

Jei nenorite pastoti, klauskite gydytojo, apie kitus apsaugos nuo nėštumo būdus.

KĄ DARYTI, JEI …

… užmiršote išgerti tablečių

Jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų, vaisto veikimas nesusilpnėja. Tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite vaistą įprastu laiku.
Jei pavėlavote daugiau kaip 12 valandų, vaisto poveikis gali būti nepatikimas. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė tikimybė, kad kontracepcinis poveikis bus susilpnėjęs. Galimybė pastoti būna ypač didelė, jei vaisto pamirštama išgerti pradedant arba baigiant pakuotę. Tada reikia vadovautis toliau pateikiamomis taisyklėmis (taip pat žiūrėkite diagramą).

Praleista daugiau negu viena tabletė
Klauskite gydytojo patarimo.

Viena tabletė praleista pirmąją savaitę
Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Artimiausias 7 dienas naudokite papildomas (barjerines) kontracepcijos priemones.
Jei paskutinę savaitę prieš praleistąją tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Viena tabletė praleista antrąją savaitę
Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Apsauga nuo nėštumo lieka patikima, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Viena tabletė praleista trečiąją savaitę
Galite pasirinkti vieną iš dviejų būdų, nenaudodama papildomų kontracepcijos priemonių.
1. Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Naują pakuotę pradėkite iš karto, kai tik baigsite ankstesniąją, nedarydama pertraukos. Kol vartosite tabletes iš naujosios pakuotės, mėnesinių gali nebūti, tačiau gali atsirasti išskyrų iš makšties arba šiek tiek pakraujuoti.
2. Nebegerkite tablečių iš pradėtosios pakuotės, o darykite 7 dienų ar trumpesnę pertrauką (įskaičiuokite ir praleistąją dieną), paskui pradėkite naują pakuotę. Pasirinkusi šį būdą, galite pradėti naują pakuotę tą pačią savaitės dieną, kaip paprastai.

Jei pamiršote išgerti vaisto, o atėjus laikui, kai tablečių nereikia vartoti (pirmajai pertraukai), neatsiranda mėnesinių, gali būti nėščia. Prieš pradėdama naują pakuotę pasitarkite su gydytoju.KĄ DARYTI, JEI …

… atsirado virškinamojo trakto sutrikimų (pvz., vėmimas, viduriavimas)

Jei vemiate arba labai viduriuojate, veikliosios Jeanine tablečių medžiagos gali nevisiškai absorbuotis. Jei išgėrusi vaisto vėmėte per pirmąsias 3–4 valandas, tai tas pat, lyg vaisto nebūtumėte gėrusi. Darykite taip, kaip ir praleidusi tabletę. Jei labai viduriuojate, kreipkitės į gydytoją.

… norite atitolinti kraujavimą

Norėdama atitolinti mėnesines, baigusi tabletes iš vienos pakuotės nedarykite pertraukos, o iškart pradėkite naują pakuotę. Tarpą tarp mėnesinių galima ilginti tol, kol baigsis naujosios pakuotės tabletės. Tuo laiku gali atsirasti išskyrų arba šiek tiek pakraujuoti. Norėdama, kad mėnesinės prasidėtų, paprasčiausiai liaukitės vartoti vaistą. Naują pakuotę pradėkite po įprastinės septynių dienų pertraukos.

… norite pakeisti kraujavimo pradžios laiką

Vartojant tabletes pagal rekomendacijas mėnesinės būna kas 4 savaites maždaug tomis pačiomis savaitės dienomis. Norėdama pakeisti mėnesinių pradžios dieną, trumpinkite (tik neilginkite) artimiausią vaisto vartojimo pertrauką. Pavyzdžiui, jei mėnesinės paprastai prasideda penktadieniais, o jūs norite, kad prasidėtų antradieniais (t. y. trimis dienomis anksčiau), pradėkite naują pakuotę trimis dienomis anksčiau negu paprastai. Jei pertrauka labai trumpa (pvz., trys dienos ar mažiau), jos metu mėnesinių gali nebūti, o tik šiek tiek pakraujuoti arba atsirasti išskyrų vartojant naujos pakuotės tabletes.

… ne laiku kraujuojate

Vartojant bet kokias kontracepcines tabletes, pirmaisiais mėnesiais gali nereguliariai pakraujuoti iš makšties (arba atsirasti tepių išskyrų) ne mėnesinių dienomis, dėl to gali tekti vartoti įklotus, bet tablečių gerti nenustokite. Organizmui prisitaikius prie kontracepcinių tablečių, nereguliarus kraujavimas paprastai liaujasi (dažniausiai maždaug po trijų tablečių vartojimo ciklų). Jei kraujavimas tęsiasi, kartojasi arba kraujuoja gausiai, kreipkitės į gydytoją.

… nebūna mėnesinių

Jei tabletes vartojote tinkamai, nevėmėte, gausiai neviduriavote, nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote. Toliau vartokite Jeanine pagal schemą.

Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, galite būti nėščia, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujos Jeanine pakuotės, kol gydytojas patikrins, ar nepastojote.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Jeanine, kaip ir visi vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač sunkų ar ilgai trunkantį, arba pakito sveikatos būklė ir jums atrodo, kad tai susiję su kontraceptinių tablečių vartojimu, kreipkitės į gydytoją.

Stiprus šalutinis poveikis
Stiprios reakcijos, susijusios su kontraceptinių tablečių vartojimu, jau aprašytos skyriuose „Kontraceptinės tabletės ir trombozė”, „Kontraceptinės tabletės ir vėžys”. Dar kartą perskaitykite šiuos skyrius, ir, jeigu jums kas nors kelia nerimą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Kiti galimi šalutiniai poveikiai
Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims pasitaiko toliau išvardytų šalutinių reiškinių, tačiau juos nebūtinai sukelia vartojamas vaistas. Šie šalutiniai reiškiniai dažniau būna pirmaisiais tablečių vartojimo mėnesiais, vėliau paprastai retėja.

Organų sistemų klasės
Pašaliniai reiškiniaiDažni (( 1/100)
Nedažni (( 1/1000, < 1/100)
Reti
(<1/1 000)

Akių sutrikimaiKontaktinių lęšių netoleravimas.

Virškinimo trakto sutrikimai
Šleikštulys, pilvo skausmas.
Vėmimas, viduriavimas.Imuninės sistemos sutrikimaiPadidėjęs jautrumas.

Tyrimai
Padidėjęs svoris.

Sumažėjęs svoris.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Skysčių susilaikymas.Nervų sistemos sutrikimai
Galvos skausmas.
Migrena.Psichikos sutrikimai
Depresija, nuotaikos pokyčiai.
Sumažėjęs lytinis potraukis.
Padidėjęs lytinis potraukis.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Krūtų jautrumas, krūtų skausmas.
Krūtų hipertrofija.
Išskyros iš makšties, išskyros iš krūtų.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Išbėrimas, dilgėlinė.
Mazginė raudonė, daugiaformė raudonė.Jeigu sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai moterims gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus (taip pat žiūrėkite “Prieš pradedant vartoti Jeanine”).

Toliau įvardytos stiprios nepageidaujamos reakcijos, stebėtos SGK vartojančioms moterims:
venų tromboemboliniai sutrikimai;
arterijų tromboemboliniai sutrikimai;
aukštas kraujospūdis;
kepenų navikai;
naujai atsiradusios ar pasunkėjusios esančios būklės, kurių ryšys su SGK vartojimu neaiškus: Crohn‘o liga, opinis kolitas, epilepsija, migrena, endometriozė,
I PRIEDAS
PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Jeanine 2000/30 mikrogramų dengtos tabletės2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Vienoje dengtoje tabletėje yra 2000 mikrogramų dienogesto ir 30 mikrogramų etinilestradiolio.

Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. FARMACINĖ FORMA

Dengta tabletė.4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1. Terapinės indikacijos

Geriamajai kontracepcijai.

Lengvo ir vidutinio sunkumo paprastiems spuogams ir seborėjai gydyti moterims, kurios sutinka su kontracepcija.

4.2. Dozavimas ir vartojimo metodas

Sudėtinius geriamuosius kontraceptikus vartojant tinkamai, pastojimų dažnis yra maždaug 1 ( per metus. Jis gali padidėti, jei tabletės praleidžiamos arba vartojamos netinkamai.

Tabletes reikia vartoti kasdien maždaug tuo pačiu laiku ant pakuotės nurodyta tvarka. Jei reikia, vaistą užgerti trupučiu skysčio. Vartoti po vieną tabletę kasdien 21 dieną iš eilės. Nauja pakuotė pradedama po 7 dienų pertraukos, per kurią paprastai kraujuojama. Kraujavimas dažniausiai prasideda antrą trečią dieną po paskutinės tabletės ir gali būti nesibaigęs, kai pradedama nauja pakuotė.

Jeanine paprastųjų spuogų ir seborėjos gydymui reikia vartoti pagal nurodytą hormoninės kontracepcijos dozavimą ir vartojimo metodą. Vartojimo trukmė priklauso nuo ligos pobūdžio. Paprastai reikia gydyti keletą mėnesių. Jeanine vartojimo paprastųjų spuogų ir seborėjos gydymui trukmę sprendžia gydantis gydytojas.

Jeanine vartojimo metodas, kai:

( Hormoninių kontraceptikų iki tol (pastarąjį mėnesį) nevartota
Tabletes reikia pradėti vartoti pirmąją natūralaus ciklo mėnesinių dieną (t. y. pirmą kraujavimo dieną). Galima pradėti ir 2-5 dieną, bet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas patariama papildomai taikyti barjerines kontraceptines priemones.

Keičiant kitą sudėtinį hormoninį kontraceptiką (sudėtinį geriamąjį kontraceptiką (SGK), makšties žiedą ar transderminį pleistrą)

Jeanine geriausia pradėti vartoti pirmąją dieną po paskutinės veikliosios (paskutinės tabletės, turinčios veikliųjų medžiagų) iki tol vartotų SGK tabletės ir ne vėliau kaip pirmą dieną po įprastinės tablečių vartojimo pertraukos arba placebo tablečių vartojimo. Jeigu buvo vartojamas makšties žiedas ar transderminis pleistras, Jeanine geriausia pradėti vartoti šalinimo dieną, bet ne vėliau, kai turėtų būti kitas vartojimas.

Keičiant vien progestageno kontracepcijos metodą (minitablečių, injekcijų, implantų) arba progestogeną išskiriančias vartojimo į gimdą sistemas (VGS)
Jeanine galima pradėti vartoti bet kurią dieną vietoj minitablečių arba tą dieną, kai pašalinamas implantas arba progesteroną išskirianti vartojimo į gimdą sistema, arba tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama progestogeno. Tačiau visais šiais atvejais pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas patariama papildomai taikyti barjerines kontraceptines priemones.

( Po nėštumo nutraukimo pirmąjį trimestrą
Jeanine galima pradėti vartoti iškart. Tokiu atveju papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

( Po gimdymo arba nėštumo nutraukimo antrąjį trimestrą
Rekomendacijos žindyvėms nurodytos 4.6. skyriuje.

Patariama pradėti vartoti Jeanine 2128 dieną po gimdymo arba nėštumo nutraukimo antruoju trimestru. Jei pradedama vartoti vėliau, pirmąsias septynias tablečių vartojimo dienas reikia papildomai taikyti barjerinius kontracepcijos metodus. Jei moteris jau turėjo lytinių santykių, prieš pradėdama vartoti SGK ji turi įsitikinti, kad nepastojo, arba palaukti pirmųjų mėnesinių.

Vartojimo metodas, praleidus tabletę

Jei išgerti vaisto pavėluota mažiau negu 12 valandų, kontracepcinis poveikis nesusilpnėja. Reikia išgerti tabletę iškart prisiminus ir toliau vartoti vaistą įprastu laiku.

Jei pavėluota daugiau kaip 12 valandų, kontracepcinis poveikis gali susilpnėti. Tokiu atveju reikia vadovautis dviem pagrindinėmis taisyklėmis:

1) niekada nenutraukti tablečių vartojimo ilgiau kaip 7 dienas;
2) kad pagumburio, pasmegeninės liaukos ir kiaušidžių sistema būtų tinkamai slopinama, reikia be pertraukos vartoti tabletes 7 dienas.

Atsižvelgiant į tai pateikiami tokie patarimai:

( Pirmoji savaitė

Praleistąją tabletę reikia išgerti iškart prisiminus, net jei vienu metu tektų gerti dvi tabletes. Toliau vartoti vaistą įprastu laiku. Be to, pirmąsias 7 dienas papildomai reikia taikyti barjerinius metodus, pavyzdžiui, naudotis prezervatyvais. Jei pastarąsias 7 dienas moteris turėjo lytinių santykių, ji galėjo pastoti. Kuo daugiau tablečių praleista ir kuo mažiau laiko liko iki įprastinės vaisto vartojimo pertraukos, tuo didesnė nėštumo tikimybė.

( Antroji savaitė

Praleistąją tabletę reikia išgerti iškart prisiminus, net jei vienu metu tektų gerti dvi tabletes. Toliau vartoti vaistą įprastu laiku. Jei 7 dienas iki pirmos praleistosios tabletės moteris vartojo vaistą tinkamai, jokių papildomų apsaugos nuo nėštumo priemonių nereikia. Jei ji praleido daugiau negu vieną tabletę, patartina 7 dienas imtis papildomų apsaugos nuo nėštumo priemonių.

( Trečioji savaitė

Sumažėjusio apsaugos nuo nėštumo patikimumo pavojus neišvengiamas dėl artėjančios 7 dienų tablečių vartojimo pertraukos. Tačiau tinkamai parinkus tablečių vartojimo schemą sumažėjusio kontracepcinio poveikio galima išvengti. Jei 7 dienas iki pirmosios praleistos tabletės moteris vaistą vartojo tinkamai, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia, laikantis vieno iš toliau nurodytų patarimų. Priešingu atveju reikėtų vadovautis pirmuoju patarimu ir 7 dienas imtis papildomų apsaugos nuo nėštumo priemonių.

1. Paskutinę praleistąją tabletę reikia išgerti iškart prisiminus, net jei vienu metu tektų gerti dvi tabletes. Toliau vartoti vaistą įprastu laiku. Naują pakuotę pradėti iškart baigus ankstesniąją, t.y. nereikia daryti vaisto vartojimo pertraukos. Kol nebus baigta naujoji pakuotė, kraujavimo greičiausiai nebus, tačiau tablečių vartojimo dienomis gali truputį pakraujuoti.

2. Galima naujos pakuotės nepradėti, o daryti septynių dienų pertrauką, įskaitant ir praleistąsias dienas. Paskui pradėti naują pakuotę ir vartoti vaistą įprastu būdu.

Jei per pirmąją vaisto vartojimo pertrauką po praleistųjų tablečių moteris nekraujuoja, reikia įtarti galimą nėštumą.

Patarimai pradėjus vemti ar viduriuoti

Labai sutrikus virškinamajam traktui vaistas gali nevisiškai absorbuotis; tokiu atveju reikia papildomų kontracepcijos priemonių.
Jei išgertas vaistas per 3–4 valandas išvemiamas, patariama elgtis taip, kaip ir praleidus tabletę (žr. 4.2. skyrių). Jei moteris nenori keisti įprastinės vaisto vartojimo schemos, papildomą tabletę ji turi imti iš naujos pakuotės.

Kaip atitolinti kraujavimą

Norint atitolinti kraujavimą, baigus tabletes iš vienos pakuotės nereikia daryti pertraukos, o pradėti naują pakuotę. Laikotarpį be kraujavimo galima ilginti tiek, kiek norima, kol baigsis naujosios pakuotės tabletės. Tuo laiku gali atsirasti kraujingų išskyrų arba pradėti kraujuoti. Toliau reguliariai vartoti Jeanine galima po įprastinės septynių dienų pertraukos.

Norint pakeisti kraujavimo pradžios dieną reikia sutrumpinti vaisto vartojimo pertrauką tiek dienų, kiek pageidaujama. Kuo trumpesnė pertrauka, tuo didesnė tikimybė, kad kraujavimo nebus, o kraujuoti pradės arba atsiras išskyrų vartojant naujos pakuotės tabletes (kaip ir atitolinant kraujavimą).

4.3. Kontraindikacijos

Sudėtinių geriamųjų kontraceptikų (SGK) negalima vartoti, kai yra toliau išvardytos būklės. Jei vartojant vaistą kurios nors ligos požymių atsiranda pirmą kartą, reikia iš karto liautis jį vartoti.

( Esama ar buvusi venų trombozė (pvz., giliųjų venų trombozė, plaučių embolija, miokardo infarktas) arba smegenų kraujotakos sutrikimas.
( Esama ar buvusi arterijų trombozė (pvz., ūminis smegenų kraujotakos sutrikimas, miokardo infarktas) arba jų prodromo reiškiniai (pvz., krūtinės angina ar trumpalaikis išemijos priepuolis).
( Buvusi migrena su židininiais neurologiniais simptomais.
( Cukrinis diabetas su kraujagyslių pažeidimo požymiais,
( Sunkūs arba dauginiai arterijų trombozės rizikos veiksniai (žr.4.4 skyrių).
Esamas ar buvęs pankreatitas, susijęs su ryškia hipertrigliceridemija.
( Esama ar buvusi sunki kepenų liga, kol kepenų veiklos rodikliai nesunormalėja.
( Esamas ar buvęs kepenų navikas (tiek gerybinis, tiek piktybinis).
( Nustatytas arba įtariamas lytiniams steroidams jautrus lyties organų arba krūtų piktybinis navikas.
( Nenustatytos priežasties kraujavimas iš makšties.
( Nustatytas arba įtariamas nėštumas.
( Padidėjęs jautrumas veikliosioms arba pagalbinėms Jeanine medžiagoms.

4.4. Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Įspėjimai

Jei moteriai yra kuri nors toliau aprašyta būklė arba rizikos veiksnys, reikia su ja aptarti SGK vartojimo naudą ir galimą pavojų, prieš jai apsisprendžiant vartoti šį vaistą. Jei vartojant vaistą liga pasunkėja, paūmėja arba pirmą kartą atsiranda kuri nors iš nurodytų būklių arba rizikos veiksnių, moteris turi kreiptis į gydytoją, o šis – spręsti, ar nutraukti vartojimą.

( Kraujagyslių sutrikimai

Epidemiologinių tyrimų duomenimis, SGK vartojimas yra susijęs su padidėjusiu arterijų ir venų trombinių ir tromboembolinių ligų, pavyzdžiui, miokardo infarkto, insulto, giliųjų venų trombozės, plaučių embolijos, pavojumi. Šios ligos pasireiškia retai.

Bet kurių SGK vartojimas yra susijęs su padidėjusiu venų tromboembolijos (VTE) giliųjų venų trombozės, plaučių embolijos pavojumi. Venų tromboembolijos (VTE) pavojus yra didžiausias pirmaisiais SGK vartojimo metais. Per metus VTE pasitaiko maždaug 4 iš 10 000 moterų, vartojančių mažos estrogenų dozės (mažiau kaip 0,05 mg etinilestradiolio) geriamuosius kontraceptikus, ir 0,5–3 iš 10 000 moterų, jų nevartojančių. Su nėštumu susijusi VTE pasireiškia 6 iš 10 000 nėščiųjų per metus.

Kitų kraujagyslių, pavyzdžiui, kepenų, pasaito, inkstų, tinklainės venų ir arterijų, trombozė geriamuosius kontraceptikus vartojančioms moterims įvyksta labai retai. Nėra vienos nuomonės, ar šių kraujagyslių trombozė yra susijusi su hormoninių kontraceptikų vartojimu.

Venų ir arterijų trombozės simptomai gali būti šie: neįprastas vienos kojos skausmas arba patinimas, staigus stiprus krūtinės skausmas, plintantis arba neplintantis į kairiąją ranką, staigus dusulys, staigus kosulio priepuolis, bet koks neįprastas, stiprus, ilgai trunkantis galvos skausmas, staigus dalinis arba visiškas apakimas, dvejinimasis akyse, kalbos sutrikimas arba afazija, svaigulys, alpimas su židininiais traukuliais ar be jų, staigus vienos kūno pusės ar kūno dalies silpnumas arba ryškus aptirpimas, judesių sutrikimas, ūminės pilvo ligos simptomai.

Venų ar arterinių tromboembolinių komplikacijų pavojų didina:
amžius;
rūkymas; kuo intensyvesnis ir kuo vyresnė moteris (ypač kai jai daugiau kaip 35 metai), tuo šis pavojus didesnis;
šeiminis polinkis (pavyzdžiui, buvusi venų tromboembolija palyginti jauniems tėvams, broliams arba seserims); jei įtariamas paveldimasis polinkis, prieš pradėdama vartoti bet kurį SGK moteris turi pasitarti su specialistu.
( nutukimas (kūno masės indeksas didesnis kaip 30 kg/m2).
dislipoproteinemija;
hipertenzija;
migrena;
širdies vožtuvų liga;
prieširdžių virpėjimas;
ilga imobilizacija, didelė operacija arba bet kokia kojų operacija, didelė trauma. Tokiais atvejais patartina nutraukti SGK vartojimą (bent prieš keturias savaites iki numatomos operacijos) ir vėl pradėti juos vartoti praėjus dviem savaitėms po visiškos remobilizacijos. Jei kontraceptikų vartojimas iš anksto nenutraukiamas, gali būti tikslinga skirti antitrombozinį gydymą.

Nėra vienodos nuomonės, ar venų tromboembolija susijusi su mazginiu venų išsiplėtimu ir paviršiniu tromboflebitu.

Reikia atsižvelgti į padidėjusį tromboembolijos pavojų po gimdymo (žr. 4.6 skyrių ).

Kitos būklės, susijusios su nepageidaujamais kraujagyslių sutrikimais, yra cukrinis diabetas, sisteminė raudonoji vilkligė, hemolizinis-ureminis sindromas ir lėtinė uždegiminė žarnų liga (Crohno liga arba opinis kolitas) ir pjautuvinė mažakraujystė.
Migrenos padažnėjimas ir pasunkėjimas vartojant SGK gali būti pagrindas nedelsiant liautis juos vartoti (migrena gali būti smegenų kraujotakos sutrikimo prodrominis reiškinys).

Biocheminiai veiksniai, galintys rodyti paveldimą arba įgytą polinkį pasireikšti venų arba arterijų trombozei, yra atsparumas aktyvintam C proteinui (APC), hiperhomocisteinemija, antitrombino III, C proteino, S proteino stoka, antifosfolipidiniai antikūnai (antikardiolipino antikūnai, vilkligės antikoaguliantas).

Svarstydamas gydymo naudos ir galimo pavojaus santykį, gydytojas turi atsižvelgti į tai, kad tinkamas minėtų ligų gydymas gali sumažinti trombozės riziką ir kad pavojus, susijęs su nėštumu, yra didesnis negu su mažos dozės SGK (< 0,05 mg etinilestradiolio) vartojimu.

( Navikai

Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra persistentinė ŽPV infekcija. Kai kurie epidemiologiniai tyrimai parodė, kad ilgas SGK vartojimas prisideda prie padidėjusios rizikos, tačiau neaišku, kiek tai priklauso nuo kito poveikio, pvz., gimdos kaklelio rentgenoskopijos ir lytinio gyvenimo būdo, įskaitant barjerinių kontraceptikų vartojimą.

Penkiasdešimt keturių epidemiologinių tyrimų metaanalizės duomenimis, moterims, vartojančioms SGK, yra šiek tiek didesnė krūties vėžio diagnozės reliatyvi rizika (RR=1,24). Nustojus vartoti SGK šis rizikos padidėjimas per 10 metų palaipsniui išnyksta. Kadangi moterys iki 40 metų krūties vėžiu serga retai, SGK vartojančioms arba neseniai vartojusioms moterims papildomai nustatomo šio vėžio atvejų skaičius yra nedidelis, palyginti su bendra krūties vėžio rizika. Minėti tyrimai nerodo priežastinio ryšio. Didesnė rizika gali būti dėl to, kad ši liga SGK vartojančioms moterims anksčiau diagnozuojama, arba dėl SGK biologinio poveikio, arba ir dėl abiejų priežasčių. Pastebėta, kad krūties vėžys, diagnozuojamas kada nors SGK vartojusioms moterims, būna mažiau išplitęs negu niekada šių kontraceptikų nevartojusioms moterims.

SGK vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Pavieniais atvejais šie navikai sukelia gyvybei pavojingą kraujavimą į pilvaplėvės ertmę. Jei moteriai, vartojančiai SGK, labai skauda viršutinėje pilvo dalyje, padidėja kepenys arba įtariamas kraujavimas į pilvaplėvės ertmę, diferencijuojant reikia įtarti ir kepenų naviką.

( Kitos būklės

SGK vartojančioms moterims, kurioms yra hipertrigliceridemija arba kurių giminėms yra buvęs šis sutrikimas, yra padidėjusi ūminio pankreatito rizika.

Nors daugeliui moterų, vartojančių SGK, šiek tiek padidėja kraujospūdis, retai šis padidėjimas būna kliniškai svarbus. Tik tais retais atvejais SGK vartojimą reikia nedelsiant nutraukti. Dėsningo ryšio tarp SGK vartojimo ir kliniškai aiškios hipertenzijos nenustatyta. Jei hipertenzija sergančių SGK vartojančių moterų gydymas kraujospūdį mažinančiais vaistais nuolatinės hipertenzijos ar labai padidėjusio kraujospūdžio reikiamai nesumažina, SGK vartojimą reikia nutraukti. Jei nuo antihipertenzinių vaistų kraujospūdis sunormalėja, vėl galima pradėti vartoti sudėtinius geriamuosius kontraceptikus.

Tiek nėščioms, tiek SGK vartojančioms moterims gali pasireikšti arba pasunkėti šios ligos ar būklės: gelta ir (arba) niežulys dėl cholestazės, tulžies pūslės akmenligė, porfirija, sisteminė raudonoji vilkligė, hemolizinis-ureminis sindromas, Sydenhamo chorėja, herpes gestationis, klausos sutrikimas dėl otosklerozės. Tiesa, jų ryšys su SGK vartojimu nėra galutinai įrodytas.

Egzogeniniai estrogenai moterims, sergančioms paveldima angioedema, gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus.

Pasireiškus ūminiam ar lėtiniam kepenų veiklos sutrikimui, SGK vartojimą gali tekti nutraukti, kol kepenų veikla sunormalės. Pasikartojus cholestazinei geltai arba su cholestaze susijusiam niežuliui, kurie anksčiau buvo pasireiškę nėštumo ar ankstesnio lytinių steroidų vartojimo metu, būtina liautis vartoti sudėtinius geriamuosius kontraceptikus.

Nors SGK gali veikti periferinį atsparumą insulinui ir gliukozės toleravimą, diabetu sergančioms moterims, vartojančioms mažų dozių (mažiau kaip 0,05 mg etinilestradiolio) SGK, gydymo schemos keisti nereikia. Vis dėlto šias moteris reikia atidžiai stebėti, ypač SGK vartojimo pradžioje.

Vartojant SGK kartais pasunkėja Crohn‘o liga ir opinis kolitas.

Retkarčiais gali pasireikšti rudmė (chloasma), ypač moterims, kurioms yra buvusi nėščiųjų rudmė (chloasma gravidarum). SGK vartojančioms moterims, linkusioms į rudmę, reikia vengti saulės ir ultravioletinių spindulių.

Medicininiai tyrimai ir konsultacijos

Prieš pradedant vartoti Jeanine arba atnaujinant šio vaisto vartojimą turi būti surinkta išsami anamnezė (įskaitant ir šeimos) ir įsitikinta, kad moteris nenėščia. Taip pat turi būti pamatuotas kraujospūdis ir moteris objektyviai ištirta atsižvelgiant į kontraindikacijas (4.3 skyrius) ir įspėjimus (4.4 skyrius). Moteriai reikia nurodyti atidžiai perskaityti pakuotės lapelį ir laikytis jame pateiktų patarimų. Tyrimo dažnumas ir apimtis priklauso nuo įprastos tokio tyrimo praktikos ir kiekvienos moters sveikatos būklės.

Moterį reikia įspėti, kad geriamieji kontraceptikai neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ir kitų lytiniu būdu plintančių ligų.

Jeanine efektyvumas ir saugumas gydant spuogus jaunesnėms kaip 18 metų merginoms netirtas.

Sumažėjęs veiksmingumas

SGK veiksmingumas gali sumažėti užmiršus išgerti tablečių (žr. 4.2 skyrių), vemiant ar labai viduriuojant (žr. 4.2 skyrių) arba kartu vartojant kitų vaistų (žr. 4.5 skyrių).

Pablogėjusi mėnesinių ciklo kontrolė

Vartojant bet kuriuos SGK gali nereguliariai kraujuoti arba atsirasti kraujingų išskyrų, ypač pirmaisiais vartojimo mėnesiais, todėl nereguliaraus kraujavimo priežastį tikslinga tirti tik maždaug po trijų ciklų adaptacijos laikotarpio.

Jei nereguliarus kraujavimas tęsiasi arba prasideda po buvusių reguliarių ciklų, reikia įtarti nehormoninę kraujavimo priežastį ir tinkamai ištirti, ar nėra piktybinės ligos arba nėštumo. Dėl to gali tekti atlikti kiuretažą.

Kai kurioms moterims kraujavimo nebūna, kai daroma tablečių vartojimo pertrauka. Jei iki tol SGK buvo vartojami tinkamai, kaip nurodyta 4.2 skyriuje, mažai tikėtina, kad moteris pastojo. Tačiau jei SGK buvo vartojami nesilaikant nurodymų arba kraujavimo nebuvo dukart iš eilės, prieš tęsiant SGK vartojimą reikia įsitikinti, kad nėra nėštumo.

Dėl sąveikos su kitais kartu vartojamais vaistais, didinančiais lytinių hormonų klirensą, geriamųjų kontraceptikų poveikis gali būti nepakankamas arba prasidėti kraujavimas; daugiau informacijos pateikiama 4.5 skyriuje.
Kartu su Jeanine negalima vartoti vaistažolių preparatų, į kurių sudėtį įeina paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum), nes gali sumažėti kontraceptiko koncentracija plazmoje ir veiksmingumas (žr. 4.5 skyrių).

4.5. Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

( Kitų vaistų poveikis Jeanine

Dėl sąveikos su vaistais, didinančiais lytinių hormonų klirensą, geriamųjų kontraceptikų poveikis gali būti nepakankamas arba prasidėti kraujavimas. Toliau pateikiama medicinos literatūroje aprašyta sąveika.

Metabolizmas kepenyse. Gali vykti SGK sąveika su vaistais, skatinančiais mikrosomų fermentus (pvz., su fenitoinu, barbitūratais, primidonu, karbamazepinu, rifampicinu, galbūt ir su okskarbazepinu, topiramatu, felbamatu, grizeofulvinu ir jonažolės preparatais). Dėl to gali padidėti lytinių hormonų klirensas.

ŽIV proteazė (pvz. ritonaviras) ir ne-nukleozidiniai grįžtamosios transkriptazės inhibitoriai (pvz. nevirapinas), bei jų deriniai taip pat galimai paveikė metabolizmą kepenyse.

Poveikis enterohepatinei cirkuliacijai. Yra klinikinių duomenų, kad vartojant kai kuriuos antibiotikus (pvz., penicilinus, tetraciklinus) gali sumažėti estrogenų enterohepatinė cirkuliacija, kartu ir etinilestradiolio koncentracija.

Moterys, gydomos šiais vaistais, kartu su SGK turi taikyti barjerinius kontracepcijos metodus arba pasirinkti kitokį būdą nėštumui išvengti. Moterys, gydomos mikrosomų fermentus skatinančiais vaistais, turi taikyti barjerines kontracepcijos priemones visą gydymo laiką ir 28 dienas po gydymo. Antibiotikais (išskyrus rifampiciną ir grizeofulviną) gydomos moterys turi naudotis barjerinėmis kontracepcijos priemonėmis visą gydymo laiką ir 7 dienas po jo. Jei per tą laiką baigiasi SGK pakuotė, reikia pradėti naują nedarant įprastinės pertraukos.
Geriamieji kontraceptikai gali paveikti tam tikrų kitų vaistų metabolizmą. Atitinkamai koncentracija plazmoje ir audiniuose gali padidėti (pvz., ciklosporino) arba sumažėti (pvz., lamotrigino).

Pastaba. Norint nustatyti galimą sąveiką reikia perskaityti kartu vartojamo vaisto pakuotės lapelį.

( Laboratoriniai tyrimai

Vartojami kontracepciniai steroidai gali veikti biocheminius rodiklius (pvz., kepenų, skydliaukės, antinksčių ir inkstų funkcijos), kai kurias medžiagas jungiančių baltymų (pvz., kortikosteroidus jungiančio globulino), lipidų ir lipoproteinų frakcijų koncentraciją plazmoje, angliavandenių apykaitos, krešėjimo ir fibrinolizės rodiklius. Šie pokyčiai dažniausiai būna normos ribose.

4.6. Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Jeanine negalima vartoti nėštumo laikotarpiu. Jei moteris pastoja vartodama Jeanine, jo vartojimą nedelsiant reikia nutraukti. Didelės apimties epidemiologinių tyrimų duomenimis, nei moterų, iki nėštumo vartojusių SGK, nei moterų nėštumo pradžioje per neapsižiūrėjimą pavartojusių šių kontraceptikų, kūdikiams teratogeninio poveikio nebūna.

SGK gali veikti laktaciją – mažinti moters pieno kiekį ir keisti jo sudėtį. Taigi, paprastai šių kontraceptikų maitinant krūtimi rekomenduojama visai nevartoti. Šiek tiek kontracepcinių steroidų ir (ar) jų metabolitų gali išsiskirti į SGK vartojančių žindyvių pieną, tačiau nėra duomenų, kad jie kenktų kūdikio sveikatai.

4.7. Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Poveikio nepastebėta.

4.8. Nepageidaujamas poveikis

Sunkus nepageidaujamas SGK poveikis nurodytas 4.4 skyriuje

Kitas SGK vartojančioms moterims pastebėtas šalutinis poveikis, kurio ryšys su šių preparatų vartojimu nei patvirtintas, nei paneigtas, buvo toks:

Organų sistemų klasės
Pašaliniai reiškiniaiDažni (( 1/100)
Nedažni (( 1/1000, < 1/100)
Reti
(<1/1 000)

Akių sutrikimaiKontaktinių lęšių netoleravimas.

Virškinimo trakto sutrikimai
Šleikštulys, pilvo skausmas.
Vėmimas, viduriavimas.Imuninės sistemos sutrikimaiPadidėjęs jautrumas.

Tyrimai
Padidėjęs svoris.

Sumažėjęs svoris.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Skysčių susilaikymas.Nervų sistemos sutrikimai
Galvos skausmas.
Migrena.Psichikos sutrikimai
Depresija, nuotaikos pokyčiai.
Sumažėjęs lytinis potraukis.
Padidėjęs lytinis potraukis.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Krūtų jautrumas, krūtų skausmas.
Krūtų hipertrofija.
Makšties išskyros, krūties išskyros,

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Išbėrimas, dilgėlinė.
Mazginė raudonė, daugiaformė raudonė.Yra pateiktas pats tinkamiausias MedDRA terminas (7.0 versija) apibūdinti tam tikrą šalutinį reiškinį. Sinonimai ir susijusios būklės nėra pateikiamos, bet į tai irgi turėtų būti atsižvelgiama.

Toliau įvardytos stiprios nepageidaujamos reakcijos, stebėtos SGK vartojančioms moterims:
venų tromboemboliniai sutrikimai;
arterijų tromboemboliniai sutrikimai;
aukštas kraujospūdis;
kepenų navikai;
naujai atsiradusios ar pasunkėjusios esančios būklės, kurių ryšys su SGK vartojimu neaiškus: Crohno liga, opinis kolitas, epilepsija, migrena, endometriozė, gimdos mioma, porfirija, sisteminė raudonoji vilkligė, nėščiųjų pūslelinė, Syndenhamo chorėja, hemolizinis-ureminis sindromas, cholestazinė gelta;
rudmė;
ūmus ar lėtinis kepenų funkcijos sutrikimas, priverčiantis nutraukti SGK vartojimą iki kepenų funkcijos rodikliai sunormalės.

Egzogeniniai estrogenai moterims, sergančioms paveldima angioedema, gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus.

Perdozavimas

Duomenų apie ryškų neigiamą perdozavimo poveikį nėra. Perdozavimas gali sukelti pykinimą, vėmimą, o jaunoms merginoms – negausų kraujavimą iš makšties. Jokio priešnuodžio nėra, gydyti reikėtų atsižvelgiant į simptomus.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1. Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė ( geriamieji kontraceptikai. ATC kodas ( G03A1.

Kontracepcinis SGK poveikis pagrįstas įvairių veiksnių sąveika. Svarbiausi iš jų yra ovuliacijos slopinimas ir gimdos kaklelio sekrecijos pokyčiai.

Progestacinis Jeanine komponentas dienogestas yra stipriai veikiantis progestagenas ir yra laikomas vieninteliu noretisterono derivatu su antiandrogeniniu veikimu. Duomenys apie antiandrogeninį poveikį taip pat gauti klinikinio tyrimo metu, tiriant nedaug pacienčių, kenčiančių nuo paprastųjų spuogų sukelto uždegimo. Dienogestas palankiai veikia lipidų sudėtį, padidindamas HDL.

Vartojant didesnės dozės SGK (0,05 mg etinilestradiolio) sumažėja gimdos gleivinės ir kiaušidžių vėžio pavojus. Ar taip veikia ir mažesnės dozės SGK, kol kas nenustatyta.

5.2. Farmakokinetinės savybės

( Dienogestas

Absorbcija

Išgertas dienogestas greitai ir beveik visiškai absorbuojasi. Didžiausia jo koncentracija serume (apie 51 ng/ml) susidaro praėjus maždaug 2,5 valandos po vienkartinės Jeanine dozės. Dienogesto, vartojamo su etinilestradioliu, absoliutus biologinis prieinamumas yra apie 96 %.

Pasiskirstymas

Dienogestas jungiasi su serumo albuminu, tačiau nesijungia nei su lytinius hormonus jungiančiu globulinu (LHJG), nei su kortikoidus jungiančiu globulinu (KJG). Kraujo serume apie 10 % dienogesto būna laisvo, o 90 % – nespecifiškai susijungusio su albuminu. Tariamasis jo pasiskirstymo tūris svyruoja nuo 37 iki 45 litrų.

Metabolizmas

Dienogestas metabolizuojamas daugiausia hidroksilinimo ir konjugacijos būdu. Dauguma metabolitų – endokrinologiškai neaktyvios medžiagos. Jie labai greitai pasišalina iš plazmos, todėl žmogaus plazmoje būna tik laisvo dienogesto, o svarbių metabolitų nenustatoma. Bendrasis dienogesto klirensas (Cl/F) po vienkartinės dozės yra 3,6 l/h.

Pasišalinimas

Dienogesto pusinės eliminacijos periodas yra maždaug 8,5 – 10,8  valandų. Per inkstus pasišalina labai nedaug nepakitusio dienogesto. Jo metabolitų, pasišalinimo per inkstus ir tulžį santykis yra 3:1. Metabolitų pusinės eliminacijos periodas yra maždaug 14,4 valandų.

Pastoviosios koncentracijos sąlygos

Dienogesto farmakokinetikos neveikia LHJG koncentracija. Kasdien vartojamo vaisto dienogesto koncentracija serume padidėja apie 1,5 karto, o pastovioji koncentracija susidaro maždaug po keturių dienų.

( Etinilestradiolis

Absorbcija

Išgertas etinilestradiolis greitai ir visiškai absorbuojasi. Didžiausia jo koncentracija plazmoje (apie 67 pg/ml) susidaro po 1,54 valandų. Absorbcijos ir pirmojo pasažo per kepenis metu etinilestradiolis ekstansyviai metabolizuojamas, todėl vidutinis jo biologinis prieinamumas yra apie 44 %.

Pasiskirstymas

Etinilestradiolis labai gerai, bet nespecifiškai jungiasi su serumo albuminu (apie 98 %) ir sužadina lytinius hormonus jungiančio globulino (LHJG) koncentracijos didėjimą. Nustatytas tariamasis pasiskirstymo tūris yra apie 2,88,6 l/kg.

Metabolizmas

Prieš patekdamas į sisteminę kraujotaką etinilestradiolis konjuguojamas plonosios žarnos gleivinėje ir kepenyse. Daugiausia etinilestradiolio metabolizuojama aromatinio hidroksilinimo būdu, tačiau susidaro daug hidroksilintų ir metilintų metabolitų, kurie būna laisvi arba susijungę su gliukuronidais ir sulfatu. Etinilestradiolio klirenso greitis yra apie 2,37 ml/min/kg.

Pasišalinimas

Etinilestradiolio koncentracija serume mažėja dviem fazėmis. Pirmosios fazės pusinės eliminacijos periodas yra maždaug 1 valanda, o antrosios – 1020 valandų. Etinilestradiolis pasišalina tik metabolitų pavidalu; jų ekskrecijos su šlapimu ir tulžimi santykis – 4:6. Metabolitų pusinės eliminacijos periodas yra maždaug 1 diena.

Pastoviosios koncentracijos sąlygos

Etinilestradiolio pastovioji koncentracija susidaro antrojoje gydymo ciklo pusėje; tada ji būna maždaug du kartus didesnė negu po vienkartinės dozės. 5.3. Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Įprastinių ikiklinikinių toksinio kartotinių dozių poveikio, genotoksinio bei kancerogeninio poveikio ir toksinio poveikio dauginimosi funkcijai tyrimų duomenimis, specifinio pavojaus žmogui preparatas nesukelia. Vis dėlto reikia atsižvelgti į tai, kad lytiniai steroidai gali skatinti kai kurių nuo hormonų priklausomų audinių ir navikų augimą.6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1. Pagalbinių medžiagų sąrašas

Laktozės monohidratas,
Kukurūzų krakmolas,
Maltodekstrinas,
Talkas,
Magnio stearatas (Ph. Eur.)
Sacharozė,
Skystoji gliukozė,
Kalcio karbonatas,
Povidonas,
Makrogolis 35 000,
Karnaubo vaškas,
Titano dioksidas (E 171).

6.2. Nesuderinamumas

Nėra

6.3. Tinkamumo laikas

3 metai.

6.4. Specialios laikymo sąlygos

Specialių laikymo sąlygų nereikia.

6.5. Pakuotė ir jos turinys

Jeanine tabletės yra lizdinėse plokštelėse, pagamintose iš skaidraus polivinilchlorido ir aliuminio folijos (karščiu užlydyta matinė pusė).

Dėžutėje yra viena arba trys lizdinės plokštelės po 21 tabletę.
Lietuvoje registruota dėžutė, kurioje yra viena lizdinė plokštelė po 21 tabletę.

6.6. Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti

Specialių reikalavimų nėra.

7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

Jenapharm GmbH & Co. KG
Otto-Schott-Strasse 15
07745 Jena
Vokietija

SCHERING grupės kompanija8. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT 01/7478/89. RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA

2001-10-0810. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2008-01-08
II PRIEDAS
RINKODAROS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamintojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

Schering GmbH & Co. Productions KG, Vokietija B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, TAIKOMI RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJUI

Receptinis vaistinis preparatas.

III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS (JEI JOS NĖRA – VIDINĖS) PAKUOTĖS
Dėžutė1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Jeanine 2000/30 mikrogramų dengtos tabletės
Dienogestum/Ethinylestradiolum2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

1 tabletėje yra 2000 mikrogramų dienogesto ir 30 mikrogramų etinilestradiolio.

3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Sudėtyje yra laktozės, sacharozės, gliukozės.4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

21 dengta tabletė.5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Vartoti per burną

Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.

6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS,KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)
8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Specialių laikymo sąlygų nereikia.


10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS, DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Jenapharm GmbH & Co. KG
Otto-Schott-Strasse 15
07745 Jena
Vokietija
12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT 01/7478/8

13. SERIJOS NUMERIS

Serija14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJAMINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Jeanine 2000/30 mikrogramų dengtos tabletės
Dienogestum/Ethinylestradiolum

2. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS

Bayer

3. TINKAMUMO LAIKAS

EXP {MMMM/mm} [metai, mėnuo]4. SERIJOS NUMERIS

LOT {numeris}

B. PAKUOTĖS LAPELIS

PAKUOTĖS LAPELIS:INFORMACIJA VARTOTOJUI

Jeanine 2000/30 mikrogramų dengtos tabletės
Dienogestas/Etinilestradiolis Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Lapelio turinys
Kas yra Jeanine ir kam jis vartojamas
Kas žinotina prieš vartojant Jeanine
Kaip vartoti Jeanine
Galimas šalutinis poveikis
Kaip laikyti Jeanine
Kita informacijaKAS YRA JEANINE IR KAM JIS VARTOJAMAS?

Tablečių sudėtis
Jeanine yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas. Vienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų kiekis. Tai dienogestas (progestagenas) ir etinilestradiolis (estrogenas). Jeanine sudėtyje yra mažas hormonų kiekis, todėl jis laikomas mažos dozės kontraceptiku. Visose pakuotės tabletėse yra toks pat tų pačių hormonų kiekis, todėl tai vienos fazės sudėtinis geriamasis kontraceptikas.

Dėl ko vartojamas Jeanine?
Jeanine vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.

Jeanine vartojamas gydyti moteris, kurioms yra lengvo ar vidutinio sunkumo spuogų ar seborėja. 2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT JEANINE

Jeanine vartoti negalima:
Sudėtinių kontracepcinių tablečių nevartokite, jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Prieš pradėdama vartoti Jeanine, pasakykite apie tai gydytojui. Galbūt gydytojas jums patars vartoti kitokias tabletes arba visai kitokį (nehormoninį) apsaugos nuo nėštumo būdą. Būklės, dėl kurių negalima vartoti Jeanine, yra šios:
- Esamas ar buvęs kraujotakos sutrikimas, ypač kojų kraujagyslių (giliųjų venų) trombozė, plaučių embolija (kraujo krešulys), širdies priepuolis ar sutrikusi kitų kūno dalių kraujotaka (žr. taip pat skyrių „Kontracepcinės tabletės ir trombozė”).
- Esamas ar buvęs insultas (smegenų kraujagyslių krešulys arba plyšimas).
- Esami ar buvę požymiai, rodantys galimą širdies priepuolį (krūtinės angina arba krūtinės skausmas) arba insultą (trumpalaikis smegenų kraujotakos sutrikimas arba nedidelis praėjęs insultas).
- Buvusi migrena, susijusi su regos, kalbos sutrikimais, silpnumu arba kurios nors kūno dalies tirpimu.
- Cukrinis diabetas su kraujagyslių pažeidimu.
- Esamas ar buvęs pankreatitas (kasos uždegimas), susijęs su labai padidėjusiu riebalinių medžiagų kiekiu kraujyje.
- Gelta (odos pageltimas) arba sunki kepenų liga.
- Esamas ar buvęs vėžys, kuris gali augti veikiant lytiniams hormonams (pvz., krūtų arba lytinių organų).
- Esamas ar buvęs gerybinis ar piktybinis kepenų navikas.
- Nenustatytos priežasties kraujavimas iš makšties.
- Esamas ar galimas nėštumas.
- Padidėjęs jautrumas (alergija) etinilestradioliui, dienogestui ar bet kuriai kitai Jeanine sudedamajai daliai.

Jei kuri nors šių būklių pirmą kartą atsiranda vartojant kontracepcines tabletes, iškart liaukitės jas vartojusi ir kreipkitės į gydytoją. Tuo laiku naudokite nehormonines kontracepcijos priemones. Taip pat žr. bendrąsias pastabas kitame skyriuje.

Ką reikia žinoti prieš vartojant Jeanine?

Bendrosios pastabos

Šiame lapelyje aprašyta keletas situacijų, kai reikia liautis vartoti kontracepcines tabletes arba kai jų patikimumas gali būti sumažėjęs. Tuomet reikia vengti lytinių santykių arba vartoti nehormonines kontracepcijos priemones, pavyzdžiui, prezervatyvus ar kitas barjerines priemones. Nesinaudokite ritmo ar temperatūros metodais. Šie metodai yra nepatikimi, nes kontracepcinės tabletės pakeičia įprastinius temperatūros svyravimus ir gimdos kaklelio gleivių pokyčius, vykstančius per mėnesinių ciklą.

Jeanine, kaip ir kitos kontracepcinės tabletės, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ir kitų lytiškai plintančių ligų.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių ir vartojate kontracepcines tabletes, gali prireikti dažnai tikrinti jūsų sveikatą. Gydytojas jums tai paaiškins. Taigi prieš pradėdama vartoti Jeanine pasakykite gydytojui, jei:
rūkote,
sergate diabetu,
turite antsvorį,
padidėjęs jūsų kraujospūdis,
sergate širdies vožtuvų liga arba sutrikęs jūsų širdies ritmas,
sergate venų uždegimu (paviršiniu flebitu),
yra išsiplėtusių venų mazgų,
kam nors iš artimiausių giminių yra buvusi trombozė, širdies infarktas arba insultas,
sergate migrena,
sergate epilepsija,
jums arba kam nors iš artimiausių giminių yra ar buvo didelė cholesterolio ar trigliceridų (tam tikrų riebalų) koncentracija kraujyje,
kas nors iš artimiausių giminių yra sirgęs krūties vėžiu,
sergate kepenų arba tulžies pūslės liga,
sergate Crohno liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnyno liga),
sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, liga, pažeidžiančia viso kūno odą),
sergate hemoliziniu-ureminiu sindromu (HUS, kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų nepakankamumą),
sergate pjautuvine mažakraujyste,
yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., pablogėjusi klausa, medžiagų apykaitos liga, vadinama porfirija, odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja),
yra ar anksčiau buvo rudmė (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės); jei taip, venkite saulės arba ultravioletinių spindulių.
sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus. Jeigu pasireiškia tokie angioedemos simptomai kaip ištinęs veidas, liežuvis ir (arba) ryklė, sunkumas praryti ar diegligė kartu su sunkumu kvėpuoti, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Jei kuri nors iš minėtų būklių atsiranda pirmą kartą, kartojasi arba pablogėja vartojant kontracepcines tabletes, kreipkitės į gydytoją.

Kitų vaistų vartojimas
Kai kurie vaistai silpnina kontraceptinių tablečių veikimą. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas), nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., ritonaviras, nevirapinas), antibiotikai kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas), taip pat jonažolė (daugiausia vartojama nuo blogos nuotaikos). Įmanoma kontraceptinių tablečių sąveika ir su kitais vaistais, pvz. tais, kurių sudėtyje yra ciklosporino, arba priešepilepsinio vaisto lamotrigino.

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui ir apie bet kuriuos kitus vaistus bei vaistažoles, kuriuos vartojate ar neseniai vartojote, net ir įsigytus be recepto. Taip pat pasakykite bet kuriam kitam gydytojui ar stomatologui, skiriančiam jums vaistų (arba vaistus išduodančiam vaistininkui), kad vartojate Jeanine. Jie gali patarti tam tikrą laiką naudoti papildomas kontracepcijos priemones.Kontraceptinės tabletės ir trombozė

Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas.

Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė (giliųjų venų trombozė). Jei venoje susidaręs krešulys atitrūksta, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Ji gali įvykti tiek vartojant kontracepcines tabletes, tiek jų nevartojant. Trombozė būna ir nėščiosioms. Kontracepcines tabletes vartojančioms moterims trombozės pavojus yra didžiausias pirmaisiais sudėtinių geriamųjų kontraceptikų (SGK) vartojimo metais ir būna didesnis negu nevartojančioms, tačiau mažesnis negu nėščiosioms.

Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (sukelia širdies priepuolį) arba smegenų kraujagyslėse (sukelia insultą). Nepaprastai retai krešulių susidaro kepenyse, žarnose, inkstuose ir akyse.

Tik retkarčiais trombozė sukelia nuolatinę sunkią negalią ar gali būti net mirtina.

Širdies priepuolio arba insulto pavojus vyresnėms moterims yra didesnis, jį dar padidina rūkymas. Jei vartojate kontracepcines tabletes, meskite rūkyti, ypač jei jums daugiau kaip 35 metai.

Jei vartojant kontraceptines tabletes padidėja kraujospūdis, jums gali patarti liautis jas vartoti.

Giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja dėl operacijos ar imobilizacijos (pavyzdžiui, jei koja sugipsuota ar uždėtas įtvaras). Vartojant kontracepcines tabletes šis pavojus dar padidėja. Jeigu planuojama guldyti jus į ligoninę arba operuoti, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate kontracepcines tabletes. Gydytojas gali patarti liautis jas vartoti prieš kelias savaites iki operacijos arba nuo imobilizacijos dienos. Gydytojas taip pat pasakys, kada vėl bus galima pradėti vartoti tabletes.

Pastebėjusi galimus trombozės požymius iškart nustokite vartoti kontracepcines tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją (žr. taip pat „Kada reikia kreiptis į gydytoją?”).

Kontraceptinės tabletės ir vėžys

Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas kontracepcines tabletes vartojančioms moterims negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus vartoti, per 10 metų šis padažnėjimas išnyksta. Nenustatyta, ar padažnėjimą sukelia kontracepcinių tablečių vartojimas. Galbūt jas vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys anksčiau diagnozuojamas.

Kontracepcines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti kraujavimą į vidaus organus. Jeigu jums labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra persistentinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemiologiniai tyrimai parodė, kad ilgas SGK vartojimas prisideda prie padidėjusios rizikos, tačiau neaišku, kiek tai priklauso nuo kitų veiksnių, pavyzdžiui, gimdos kaklelio rentgenoskopijos ir lytinio gyvenimo būdo, įskaitant barjerinių kontraceptikų vartojimą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Nėščioms moterims draudžiama vartoti Jeanine. Jei įtariate, kad vartodama Jeanine pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Paprastai kūdikį žindančioms moterims nepatariama vartoti Jeanine. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti šias tabletes, pasitarkite su gydytoju

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Poveikio gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus nepastebėta.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Jeanine medžiagas
Sudėtyje yra laktozės, sacharozės, gliukozės.Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kada kreiptis į gydytoją?

Reguliarus sveikatos tikrinimas
Jei vartojate kontracepcines tabletes, gydytojas patars reguliariai tikrintis sveikatą.

Nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei:
pastebėjote sveikatos pokyčių, ypač paminėtų šiame lapelyje (taip pat žr. Jeanine vartoti negalima“ ir „Ką reikia žinoti prieš vartojant Jeanine“; nepamirškite ir minimų artimiausių giminių sveikatos sutrikimų);
apčiuopėte krūtyse gumbų;
ketinate vartoti kitų vaistų (žr. taip pat „Kitų vaistų vartojimas”);
planuojama jus operuoti arba imobilizuoti (kreipkitės į gydytoją bent prieš keturias savaites iki to);
neįprastai gausiai kraujuoja iš makšties;
pirmą vartojimo savaitę užmiršote išgerti tablečių ir pastarąsias septynias dienas turėjote lytinių santykių;
labai viduriuojate;
du kartus iš eilės nebuvo mėnesinių arba įtariate, kad pastojote (nepradėkite tablečių iš naujos pakuotės, kol gydytojas pasakys, kad galima).

Nustokite vartoti tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei pastebėjote ar pajutote šiuos galimos trombozės, miokardo infarkto arba insulto simptomų:
neįprastą kosulį;
stiprų krūtinės skausmą, kuris gali plisti į kairę ranką;
dusulį;
neįprastą, stiprų arba ilgai trunkantį galvos skausmą arba migrenos priepuolį;
dalinį ar visišką regos sutrikimą arba dvejinimąsi akyse;
kalbos sutrikimą;
staigų klausos sutrikimą, uoslės ar skonio pokytį;
galvos svaigimą ar alpimą;
kurios nors kūno dalies tirpimą ar silpnumą;
stiprų pilvo skausmą;
stiprų kojų skausmą arba tinimą.

Čia išvardytos būklės ir simptomai išsamiau aprašomi kituose šio lapelio skyriuose.3. KAIP VARTOTI JEANINE?

Sudėtinius geriamuosius kontraceptikus vartojant tinkamai, pastojimų dažnis yra maždaug 1 ( per metus. Jis gali padidėti, jei tabletės praleidžiamos arba vartojamos netinkamai.

Jeanine pakuotėje yra 21 tabletė. Ant pakuotės ties tablete pažymėta, kurią savaitės dieną tabletę vartoti. Gerkite tabletes kasdien maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užgerkite trupučiu skysčio. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite 21 tabletę. Kitas 7 dienas vaisto negerkite. Per tas 7 dienas turi prasidėti kraujavimas. Paprastai jis prasideda 23 dieną po paskutinės Jeanine tabletės. Pradėkite naują pakuotę aštuntąją dieną, net jei kraujavimas tebesitęsia. Tuomet naują pakuotę visada pradėsite tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.

Paprastųjų spuogų ir seborėjos gydymui Jeanine vartokite pagal nurodytą hormoninės kontracepcijos dozavimą ir vartojimo metodą. Vartojimo trukmė priklauso nuo ligos pobūdžio. Paprastai Jeanine gydyti reikia keletą mėnesių, todėl dėl paprastųjų spuogų ir seborėjos gydymo trukmės pasitarkite su gydančiu gydytoju.

Pradedant pirmąją Jeanine pakuotę

Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote

Pradėkite vartoti Jeanine pirmąją ciklo dieną, t. y. pirmąją mėnesinių dieną. Gerkite ta savaitės diena pažymėtą tabletę. Pavyzdžiui, jei mėnesinės prasideda penktadienį, imkite penktadienio tabletę. Paskui imkite tabletes iš eilės. Jeanine tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Galite pradėti vartoti tabletes 25 mėnesinių ciklo dieną, tačiau tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Keičiant kitas sudėtines kontraceptines tabletes, makšties žiedą ar transderminį (kontraceptinį) pleistrą

Jeanine galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų vaistų tabletės (t. y. be pertraukos). Jei iki tol vartotų kontracepcinių vaistų pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, pradėkite gerti Jeanine kitą dieną po paskutinės veiksmingos tabletės (jei neaišku, klauskite gydytojo arba vaistininko). Jeanine galite pradėti vartoti ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip kitą dieną po paskutinės neveiksmingos tabletės arba vaistų vartojimo pertraukos. Jeigu vartojote makšties žiedą ar transderminį pleistrą, Jeanine geriausia pradėti vartoti šalinimo dieną, bet ne vėliau, kai turėtų būti kitas vartojimas. Laikantis šių nurodymų, papildomų kontracepcijos priemonių imtis nereikia.

Keičiant vien progestogeno tabletes (minitabletes)

Galite liautis vartoti minitabletes bet kurią dieną ir Jeanine pradėti gerti kitą dieną tuo pačiu laiku. Tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias septynias Jeanine vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Keičiant švirkščiamuosius vaistus, implantus arba progestageno intrauterines priemones (IUP)

Jeanine pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama vaistų arba kai šalinamas implantas ar IUP, tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias septynias Jeanine vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Po gimdymo

Po gimdymo gydytojas gali patarti jums, prieš pradedant vartoti Jeanine, palaukti pirmojo normalaus ciklo. Kartais galima pradėti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau elgtis. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti Jeanine, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Po persileidimo ir nėštumo nutraukimo

Klauskite gydytojo patarimo.

Pavartojus per didelę Jeanine dozę
Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Jeanine tablečių pasireikštų ryškus žalingas poveikis. Iškart išgėrus keletą tablečių gali būti pykinimas, vėmimas, taip pat gali kraujuoti iš makšties. Jei vaikas išgėrė Jeanine tablečių, klauskite gydytojo patarimo.

Jei norite liautis vartoti Jeanine
Galite liautis vartoti Jeanine bet kada. Jei nustojate vartoti dėl to, kad norite pastoti, paprastai rekomenduojama palaukti pirmojo natūralaus ciklo. Tai padeda nustatyti, kada turi gimti kūdikis.

Jei nenorite pastoti, klauskite gydytojo, apie kitus apsaugos nuo nėštumo būdus.

KĄ DARYTI, JEI …

… užmiršote išgerti tablečių

Jei pavėlavote išgerti tabletę mažiau negu 12 valandų, vaisto veikimas nesusilpnėja. Tabletę išgerkite, kai tik prisiminsite, paskui gerkite vaistą įprastu laiku.
Jei pavėlavote daugiau kaip 12 valandų, vaisto poveikis gali būti nepatikimas. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė tikimybė, kad kontracepcinis poveikis bus susilpnėjęs. Galimybė pastoti būna ypač didelė, jei vaisto pamirštama išgerti pradedant arba baigiant pakuotę. Tada reikia vadovautis toliau pateikiamomis taisyklėmis (taip pat žiūrėkite diagramą).

Praleista daugiau negu viena tabletė
Klauskite gydytojo patarimo.

Viena tabletė praleista pirmąją savaitę
Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Artimiausias 7 dienas naudokite papildomas (barjerines) kontracepcijos priemones.
Jei paskutinę savaitę prieš praleistąją tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją.
Viena tabletė praleista antrąją savaitę
Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Apsauga nuo nėštumo lieka patikima, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Viena tabletė praleista trečiąją savaitę
Galite pasirinkti vieną iš dviejų būdų, nenaudodama papildomų kontracepcijos priemonių.
1. Išgerkite praleistąją tabletę, kai tik prisiminsite (net jei vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes), paskui gerkite vaistą įprastu laiku. Naują pakuotę pradėkite iš karto, kai tik baigsite ankstesniąją, nedarydama pertraukos. Kol vartosite tabletes iš naujosios pakuotės, mėnesinių gali nebūti, tačiau gali atsirasti išskyrų iš makšties arba šiek tiek pakraujuoti.
2. Nebegerkite tablečių iš pradėtosios pakuotės, o darykite 7 dienų ar trumpesnę pertrauką (įskaičiuokite ir praleistąją dieną), paskui pradėkite naują pakuotę. Pasirinkusi šį būdą, galite pradėti naują pakuotę tą pačią savaitės dieną, kaip paprastai.

Jei pamiršote išgerti vaisto, o atėjus laikui, kai tablečių nereikia vartoti (pirmajai pertraukai), neatsiranda mėnesinių, gali būti nėščia. Prieš pradėdama naują pakuotę pasitarkite su gydytoju.KĄ DARYTI, JEI …

… atsirado virškinamojo trakto sutrikimų (pvz., vėmimas, viduriavimas)

Jei vemiate arba labai viduriuojate, veikliosios Jeanine tablečių medžiagos gali nevisiškai absorbuotis. Jei išgėrusi vaisto vėmėte per pirmąsias 3–4 valandas, tai tas pat, lyg vaisto nebūtumėte gėrusi. Darykite taip, kaip ir praleidusi tabletę. Jei labai viduriuojate, kreipkitės į gydytoją.

… norite atitolinti kraujavimą

Norėdama atitolinti mėnesines, baigusi tabletes iš vienos pakuotės nedarykite pertraukos, o iškart pradėkite naują pakuotę. Tarpą tarp mėnesinių galima ilginti tol, kol baigsis naujosios pakuotės tabletės. Tuo laiku gali atsirasti išskyrų arba šiek tiek pakraujuoti. Norėdama, kad mėnesinės prasidėtų, paprasčiausiai liaukitės vartoti vaistą. Naują pakuotę pradėkite po įprastinės septynių dienų pertraukos.

… norite pakeisti kraujavimo pradžios laiką

Vartojant tabletes pagal rekomendacijas mėnesinės būna kas 4 savaites maždaug tomis pačiomis savaitės dienomis. Norėdama pakeisti mėnesinių pradžios dieną, trumpinkite (tik neilginkite) artimiausią vaisto vartojimo pertrauką. Pavyzdžiui, jei mėnesinės paprastai prasideda penktadieniais, o jūs norite, kad prasidėtų antradieniais (t. y. trimis dienomis anksčiau), pradėkite naują pakuotę trimis dienomis anksčiau negu paprastai. Jei pertrauka labai trumpa (pvz., trys dienos ar mažiau), jos metu mėnesinių gali nebūti, o tik šiek tiek pakraujuoti arba atsirasti išskyrų vartojant naujos pakuotės tabletes.

… ne laiku kraujuojate

Vartojant bet kokias kontracepcines tabletes, pirmaisiais mėnesiais gali nereguliariai pakraujuoti iš makšties (arba atsirasti tepių išskyrų) ne mėnesinių dienomis, dėl to gali tekti vartoti įklotus, bet tablečių gerti nenustokite. Organizmui prisitaikius prie kontracepcinių tablečių, nereguliarus kraujavimas paprastai liaujasi (dažniausiai maždaug po trijų tablečių vartojimo ciklų). Jei kraujavimas tęsiasi, kartojasi arba kraujuoja gausiai, kreipkitės į gydytoją.

… nebūna mėnesinių

Jei tabletes vartojote tinkamai, nevėmėte, gausiai neviduriavote, nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote. Toliau vartokite Jeanine pagal schemą.

Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, galite būti nėščia, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujos Jeanine pakuotės, kol gydytojas patikrins, ar nepastojote.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Jeanine, kaip ir visi vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač sunkų ar ilgai trunkantį, arba pakito sveikatos būklė ir jums atrodo, kad tai susiję su kontraceptinių tablečių vartojimu, kreipkitės į gydytoją.

Stiprus šalutinis poveikis
Stiprios reakcijos, susijusios su kontraceptinių tablečių vartojimu, jau aprašytos skyriuose „Kontraceptinės tabletės ir trombozė”, „Kontraceptinės tabletės ir vėžys”. Dar kartą perskaitykite šiuos skyrius, ir, jeigu jums kas nors kelia nerimą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Kiti galimi šalutiniai poveikiai
Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims pasitaiko toliau išvardytų šalutinių reiškinių, tačiau juos nebūtinai sukelia vartojamas vaistas. Šie šalutiniai reiškiniai dažniau būna pirmaisiais tablečių vartojimo mėnesiais, vėliau paprastai retėja.

Organų sistemų klasės
Pašaliniai reiškiniaiDažni (( 1/100)
Nedažni (( 1/1000, < 1/100)
Reti
(<1/1 000)

Akių sutrikimaiKontaktinių lęšių netoleravimas.

Virškinimo trakto sutrikimai
Šleikštulys, pilvo skausmas.
Vėmimas, viduriavimas.Imuninės sistemos sutrikimaiPadidėjęs jautrumas.

Tyrimai
Padidėjęs svoris.

Sumažėjęs svoris.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Skysčių susilaikymas.Nervų sistemos sutrikimai
Galvos skausmas.
Migrena.Psichikos sutrikimai
Depresija, nuotaikos pokyčiai.
Sumažėjęs lytinis potraukis.
Padidėjęs lytinis potraukis.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Krūtų jautrumas, krūtų skausmas.
Krūtų hipertrofija.
Išskyros iš makšties, išskyros iš krūtų.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Išbėrimas, dilgėlinė.
Mazginė raudonė, daugiaformė raudonė.Jeigu sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai moterims gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus (taip pat žiūrėkite “Prieš pradedant vartoti Jeanine”).

Toliau įvardytos stiprios nepageidaujamos reakcijos, stebėtos SGK vartojančioms moterims:
venų tromboemboliniai sutrikimai;
arterijų tromboemboliniai sutrikimai;
aukštas kraujospūdis;
kepenų navikai;
naujai atsiradusios ar pasunkėjusios esančios būklės, kurių ryšys su SGK vartojimu neaiškus: Crohn‘o liga, opinis kolitas, epilepsija, migrena, endometriozė,

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7