Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Daugiau:

Susiję straipsniai:

KETONAL RETARD 150MG TAB. N20

Vaistai > Raumenų ir skeleto sistemą veikiantys vaistai > Reumatą ir uždegimą gydantys vaistai
  Gamintojas:
LEK D.D.LJUBLJANA

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Ketonal 150 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
Ketoprofenas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Ketonal ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ketonal
3. Kaip vartoti Ketonal
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Ketonal
6. Kita informacija


1. KAS YRA KETONAL IR KAM JIS VARTOJAMAS

Ketonal tabletės vartojamos toliau išvardytais atvejais:
Reumatinėms ligoms gydyti (reumatoidiniam artritui, seronegatyviajam spondiloartritui, pvz., ankilozuojančiam spondiloartritui, psoriaziniam bei reaktyviajam artritui, podagrai, pseudopodagrai, osteoartritui ir nesąnarinėms reumatinėms ligoms, pvz., tendinitui, bursitui bei peties kapsulės uždegimui).
Skausmui malšinti (po traumos, po operacijų arba dėl metastazių kauluose pasireiškusiam skausmui, menstruaciniam skausmui).2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KETONAL

Ketonal vartoti draudžiama:
Jei yra padidėjęs jautrumas ketoprofenui ir preparato sudėtyje esančioms medžiagoms, salicilatams bei kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo.
Jei sergate skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opalige.
Jei sirgote skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opalige arba jums kraujavo iš virškinimo trakto.
Jeigu jums nuolat pasireiškia dispepsija (viršutinės pilvo dalies skausmas arba nemalonūs pojūčiai šioje srityje).
Jei sergate sunkiu inkstų arba kepenų nepakankamumu.
Jei yra kraujavimo pavojus.
Jei sergate bronchų astma arba rinitu.
Jei yra paskutiniai trys nėštumo mėnesiai ar žindymo laikotarpis;
Jei esate jaunesni nei 15 metų.

Specialiųjų atsargumo priemonių reikia:
Jei esate sirgęs virškinimo ligomis.
Jei nustatyta krešėjimo sutrikimų.
Jei vartojate vaistus, mažinančius kraujo krešėjimą (antikoaguliantus).
Jei sergate inkstų arba kepenų nepakankamumu.
Jei sergate hipertenzija (jūsų arterinis kraujospūdis yra padidėjęs) arba širdies nepakankamumu ir jums atsiranda pabrinkimų.
Jei sergate infekcine liga.
Jei piktnaudžiaujate alkoholiniais gėrimais arba rūkote.
Jei esate senyvo amžiaus arba jūsų sveikata silpna.
Informuokite gydytoją, jeigu jūs sergate anksčiau išvardytomis ligomis.
Prieš didesnes chirurgines procedūras ketoprofeno vartojimą būtina nutraukti.
Tokie vaistai, kaip Ketonal gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitus vaistus, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Ketoprofeno nerekomenduojama vartoti kartu su kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo ir salicilatais, pvz., acetilsalicilo rūgštimi.
Ketoprofenas silpnina vaistų nuo hipertenzijos ir šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų (diuretikų) poveikį.
Vaistų nuo epilepsijos ir cukrinio diabeto poveikis sustiprėja kartu su jais vartojant ketoprofeną.
Ketoprofeną vartojant kartu su AKF inhibitoriais ir diuretikais, didėja inkstų pažeidimo pavojus.
Ketoprofeną vartojant kartu su vaistais, mažinančiais krešėjimą (antikoaguliantais) ir gliukokortikoidais, didėja kraujavimo pavojus.
Ketonal vartojant kartu su širdį veikiančiais glikozidais, ličiu, ciklosporinu arba metotreksatu, didėja išvardytų preparatų toksiškumas, nes blogėja jų pasišalinimas iš organizmo.
Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo susilpnina mifepristono poveikį, todėl, nutraukus pastarojo vartojimą, 8-12 dienų vartoti ketoprofeną nerekomenduojama.

Ketonal vartojimas su maistu ir gėrimais
Vartojant Ketonal tabletes, gerti alkoholinius gėrimus nerekomenduojama.

Nėštumas
Prieš pradėdami vartoti vaistus, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Vartojant ketoprofeno, pastoti gali tapti sunkiau. Jeigu Jūs ketinate pastoti arba Jums nepavyksta pastoti, reikia informuoti gydytoją.
Paskutinius tris nėštumo mėnesius preparatą vartoti nerekomenduojama, nes nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sutrikdyti gimdymą ir naujagimiams sukelti priešlaikinį Botalo latako užsidarymą bei plautinę hipertenziją. Pirmuosius šešis nėštumo mėnesius Ketonal galima vartoti tik tuo atveju, kai vaisto gydomasis poveikis yra svarbesnis už galimą šalutinį poveikį.

Žindymo laikotarpis
Prieš pradėdamos vartoti vaistus, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Moterims, vartojančioms ketoprofeną, nerekomenduojama žindyti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Labai jautriems pacientams nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sukelti apkvaišimą, galvos svaigimą ir mieguistumą. Pasireiškus bet kuriam iš šių poveikių, vairuoti ir valdyti mechanizmus nerekomenduojama.3. KAIP VARTOTI KETONAL

Ketonal visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Įprastinė dozė yra viena pailginto atpalaidavimo150 mg tabletė (150 mg) kartą per parą arba daugiausia du kartus per parą (po vieną tabletę kas 12 valandų).
Galima kartu vartoti Ketonal tabletes ir žvakutes, pvz., rytą išgerti vieną Ketonal tabletę (150 mg), o vakare vartoti vieną žvakutę (100 mg).
Didžiausia ketoprofeno paros dozė – 200 mg.
Ketonal tabletę reikia užgerti 100 ml vandens arba pieno. Vaistas vartojamas valgant. Kartu galima gerti ir antacidinius vaistus - taip gali būti sumažintas Ketonal sukeliamas virškinimo trakto pažeidimo pavojus.
Ketonal tablečių negalima laužyti ir kramtyti.
Nepamirškite išgerti vaistų.
Gydymo trukmę jums nurodys gydytojas.
Jei jums atrodo, jog vaisto poveikis yra per stiprus arba per silpnas, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Pavartojus per didelę Ketonal dozę
Jei jus išgėrėte per daug Ketonal tablečių, nedelsdami pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Perdozavus Ketonal, gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, pilvo viršutinės dalies skausmas, vėmimas su kraujo priemaiša, pajuosti išmatos, sutrikti sąmonė, atsirasti traukuliai ir kvėpavimo slopinimas, pablogėti inkstų funkcija ir pasireikšti jų nepakankamumas.

Pamiršus pavartoti Ketonal
Užmiršus išgerti Ketonal, prisiminus apie tai, vaistą reikia išgerti nedelsiant, nebent greitai reikės gerti kitą dozę. Jei greitai reikės gerti kitą dozę, palaukite ir vartokite vaistus taip, kaip nurodyta. Praleidus dozę, vėliau dvigubos dozės vartoti negalima.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Ketonal, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinių poveikių.
Tokie vaistai, kaip Ketonal gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Ketoprofenas dažniausiai sukelia dispepsiją (virškinimo veiklos sutrikimą) Jis pasireiškia 11 % pacientų - tai sotumo pojūtis, pilvo pūtimas ir raugėjimas pavalgius, pykinimas, dujų kaupimasis žarnyne, viršutinės pilvo dalies deginimas.
Dažnai (3-9 % pacientų) pasireiškia pykinimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, gausus dujų išsiskyrimas, pilvo skausmas, silpnumas, apkvaišimas ir galvos svaigimas.
1-3 % pacientų (tai yra dažnai) pablogėja apetitas, prasideda vėmimas, pasireiškia burnos gleivinės uždegimas (stomatitas), spengimas ausyse, depresija, padidėjęs nervingumas, košmarai, mieguistumas, regos sutrikimas, odos bėrimas arba paburkimas (2 % ligonių).
Retkarčiais (mažiau kaip 1 % pacientų) pakinta kraujo sudėtis, suyra raudonieji kraujo kūneliai (hemolizė), pasireiškia anemija, taškinis hemoraginis bėrimas, psichikos sutrikimas su vaizdo ir klausos haliucinacijomis, orientacijos ir klausos sutrikimu, dusulys, gerklės ir nosies gleivinės uždegimas, gerklų paburkimas (padidėjusio jautrumo reakcija), kvėpavimo takų obstrukcija, dermatitas, kurio metu lupasi oda, atsiranda egzema, prakaitavimas, dilgėlinė, galvos skausmas, padidėja arterinis kraujospūdis, pasunkėja širdies nepakankamumas, atkosima kraujo, iškrinta plaukai, moterims prasideda kraujavimas (ne per mėnesines).
Aprašyta kolito, žarnų prakiurimo (divertikuliozės arba polipo komplikacija), opinio kolito ir Krono ligos pasunkėjimo; plonųjų žarnų veiklos sutrikimo su nestipriu kraujavimu, baltymo netekimu, išopėjimu, obstrukcija ir prakiurimu; kepenų ligos su gelta; inkstų pažeidimo ir nepakankamumo; stipraus odos pažeidimo atvejų. Be to, gali pasunkėti bronchų astma.

Jei pastebėjote toliau išvardytą nepageidaujamą poveikį, nedelsdami nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į artimiausią ligoninę.
Sutino rankos, pėdos, kulkšnys, veidas, lūpos, burna ir gerklė (gali būti sunku ryti arba pasireiškia dusulys).
Išbėrė odą, pasireiškė dilgėlinė.
Nualpote.
Pasireiškė gelta (pagelto oda ir akys).
Tai yra laibai sunkaus, bet reto nepageidaujamo poveikio požymiai. Tokių simptomų atsiradimas rodo, kad pasireiškė sunki padidėjusio jautrumo reakcija ir jums reikia skubios medicinos pagalbos.
Jei pastebėjote juodas išmatas, pajutote viršutinės pilvo dalies skausmą po valgio, ėmėte vemti, vemiant pasirodė kraujo, pasunkėjo bronchų astma, kiek galima greičiau pasitarkite su gydytoju arba nuvykite į artimiausią ligoninę, nes tai sunkūs ir reti nepageidaujami vaisto poveikiai, kuriuos reikia skubiai gydyti.
Jeigu pasireiškia šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI KETONAL

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti gamintojo pakuotėje ne aukštesnėje kaip 25ºC temperatūroje.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Ketonal sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra ketoprofenas.
- Pagalbinės medžiagos yra magnio stearatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, povidonas, mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė E464.

Ketonal išvaizda ir kiekis pakuotėje

Dėžutėje yra buteliukas, kuriame yra dvidešimt pailginto atpalaidavimo150 mg ketoprofeno tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas

Sandoz d.d.
Verovškova 57,
1000 Ljubljana,
Slovėnija

Gamintojas

Lek Pharmaceuticals d.d.
Verovškova 57
1526 Ljubljana
Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas
Šeimyniškiu g. 3A,
Vilnius, LT09312
Tel.: +370 5 263 60 37
Fax: +370 5 263 60 36

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-02-12
Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Ketonal 150 mg pailginto atpalaidavimo tabletės2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Vienoje pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 150 mg ketoprofeno.
Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. FARMACINĖ FORMA

Baltos apskritos abipus išgaubtos pailginto atpalaidavimo tabletės.4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Reumatinėms ligoms gydyti
Reumatoidiniam artritui.
Seronegatyviajam spondiloartritui (ankilozuojančiam spondiloartritui, psoriaziniam bei reaktyviajam artritui).
Podagrai ir pseudopodagrai.
Osteoartritui.
Nesąnarinėms reumatinėms ligoms (tendinitui, bursitui, peties kapsulės uždegimui).

Skausmui malšinti
Po traumos pasireiškusiam skausmui.
Po operacijų pasireiškusiam skausmui.
Menstruacijų sukeltam skausmui.
Kaulų metastazių sukeltam skausmui.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Dažniausiai vartojama po vieną pailginto atpalaidavimo tabletę (150 mg) kartą per parą .Galima kartu vartoti Ketonal tabletes ir žvakutes, pvz., rytą išgerti vieną Ketonal tabletę (150 mg), o vakare vartoti vieną žvakutę (100 mg).
Didžiausia ketoprofeno paros dozė – 200 mg.
Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei (žr. 4.4 skyrių).
Prieš pradedant gydymą 200 mg paros doze reikia rūpestingai apsvarstyti naudos ir rizikos santykį ir didesnės dozės rekomenduojama nevartoti (be to, žr. 4.4 skyrių).
Inkstų veiklos sutrikimas
Atsižvelgiant į inkstų veiklos sutrikimo laipsnį paros dozę rekomenduojama mažinti 33 – 50 %.
Kepenų veiklos sutrikimas
Jei sutrikusi kepenų veikla ir albuminų koncentracija serume mažesnė negu 3,5 g/100 ml, gydymo pradžioje reikia vartoti ne didesnę kaip 100 mg paros dozę, kadangi hipoalbuminemijos atveju kraujyje gali padidėti laisvo aktyvaus ketoprofeno koncentracija. Vėliau dozę galima didinti atsižvelgiant į vaisto toleravimą bei laisvo medikamento kiekį kraujyje.
Senyvi pacientai
Vartojant NVNU senyviems pacientams, dažniau atsiranda šalutinių reakcijų, ypač kraujavimas iš virškinimo trakto arba jo prakiurimas, kurie gali būti mirtini.
Senyviems pacientams gali būti susilpnėjusi inkstų veikla, bet kreatinino klirensas ir /ar šlapalo kiekis kraujyje reikšmingai nepakitęs. Vadinasi, vyresniems negu 75 metų pacientams iš pradžių rekomenduojama vartoti mažesnę dozę.
Vaikai / paaugliai
Kadangi nepakanka patirties, jaunesniems negu 15 metų pacientams medikamento vartoti nerekomenduojama.

Ketonal tabletę reikia užgerti 100 ml vandens arba pieno, vaistas vartojamas valgant. Kartu galima gerti ir antacidinius vaistus - taip gali būti sumažintas Ketonal sukeliamo virškinimo trakto pažeidimo pavojus.

4.3 Kontraindikacijos

Ketonal 150 mg pailginto atpalaidavimo tablečių vartoti draudžiama, jeigu:
yra padidėjęs jautrumas ketoprofenui ir preparato sudėtyje esančioms pagalbinėms medžiagoms, salicilatams bei kitiems nesteroidiniams antireumatiniams vaistams;
ankstesnio gydymo nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU) metu kraujavo iš virškinimo trakto arba jis buvo prakiuręs;
yra arba anksčiau kartojosi virškinimo sutrikimas, aktyvi pepsinė opa ar kraujavimas iš virškinimo trakto (t. y. buvo du arba daugiau patvirtintų atskirų išopėjimo ar kraujavimo epizodų);
labai sutrikusi kepenų ar inkstų veikla;
yra sunkus širdies veiklos nepakankamumas;
nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo buvo sukėlę bronchų astmą ir slogą;
yra polinkis į kraujavimą;
yra paskutiniai trys nėštumo mėnesiai ar žindymo laikotarpis (žr. 4.6 skyrių);
ligonis jaunesnis negu 15 metų.
Draudžiama Ketonal vartoti skausmo, pasireiškusio po širdies vainikinės arterijos šuntavimo operacijos, malšinimui.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Ketonal 150 mg pailginto atpalaidavimo tablečių vartoti kartu su NVNU, įskaitant selektyvaus poveikio ciklooksigenazės-2 inhibitorius, nerekomenduojama.
Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią
laiką, būtiną simptomų kontrolei (žr. 4.2 skyrių ir žemiau aprašytą pavojų virškinimo traktui bei
širdies ir kraujagyslių sistemai).
Kai kurių epidemiologinių tyrimų duomenimis, ketoprofenas gali būti susijęs su didele sunkaus toksinio poveikio virškinimo traktui rizika, panašia į kai kurių kitų NVNU, ypač vartojant vaistą didelėmis dozėmis (žr. 4.2 ir 4.3 skyrius)
Poveikis širdies kraujagyslėms bei galvos smegenų kraujagyslėms
Pacientus, kuriems jau buvo padidėjęs kraujospūdis ir (arba) pasireiškę lengvi ar vidutinio sunkumo širdies nepakankamumo reiškiniai, gydymosi NVNU metu, reikia konsultuoti ir tinkamai stebėti dėl galimo skysčių susilaikymo ir edemos, susijusios su NVNU vartojimu.
Klinikiniai tyrimai ir epidemiologiniai duomenys patvirtina, kad kai kurių NVNU vartojimas (ypač didelėmis dozėmis ilgą laiką) gali būti susijęs su nedideliu arterijų trombozės reiškinių (pvz., miokardo infarkto arba insulto) rizikos padidėjimu. Duomenų, paneigiančių tokį ketoprofeno keliamą pavojų, nepakanka.
Pacientus, kuriems yra negydytas padidėjęs kraujospūdis, stazinis širdies nepakankamumas, nustatyta išeminė širdies liga, periferinių arterijų liga ir (arba) galvos smegenų kraujagyslių liga, ketoprofenu galima gydyti tik kruopščiai apsvarsčius. Panašiai apsvarstyti reikia prieš pradedant taikyti ilgalaikį gydymą pacientams, kurie turi širdies ir kraujagyslių sistemos ligų rizikos veiksnių, pavyzdžiui, padidėjusį kraujospūdį, hiperlipidemiją, serga cukriniu diabetu, rūko.

Senyvi pacientai. Vartojant NVNU senyviems pacientams, dažniau atsiranda šalutinių reakcijų, ypač kraujavimas iš virškinimo trakto arba jo prakiurimas, kurie gali būti mirtini (žr. 4.2 skyrių).
Kraujavimas iš virškinimo trakto, jo išopėjimas ir prakiurimas. Pacientams, net tokiems, kuriems anksčiau nebuvo sunkių virškinimo trakto reiškinių, vartojant bet kokių NVNU pastebėta kraujavimo iš virškinimo trakto, jo išopėjimo ir prakiurimo atvejų, kurie gali būti mirtini. Prieš šiuos sutrikimus kartais būdavo įspėjamųjų simptomų. Kraujavimo iš virškinimo trakto, jo išopėjimo ar prakiurimo rizika didesnė, jei didinama NVNU dozė, vaisto vartoja senyvas pacientas ar ligonis, kuriam buvo opų, ypač jei jos kraujavo ar prakiuro (žr. 4.3 skyrių). Šiems pacientams iš pradžių patariama vartoti mažiausią tinkamą dozę. Be to, reikia apsvarstyti, ar jiems ir ligoniams, kuriems reikia vartoti mažą acetilsalicilo rūgšties dozę arba kitų medikamentų, galinčių didinti virškinimo trakto sutrikimų riziką, gydymo nereikia kombinuoti su apsauginiais vaistais, pvz., mizoprostoliu ar protonų siurblio inhibitoriais (žr. toliau ir 4.5 skyrių).
Pacientai, ypač senyvi, kuriems buvo toksinio poveikio virškinimo traktui atvejų, turi informuoti gydytoją, ypač gydymo pradžioje, apie bet kokį neįprastą virškinimo trakto simptomą, ypač kraujavimą iš virškinimo trakto.
Vaisto reikia vartoti atsargiai pacientams, gydomiems medikamentais, pvz., geriamaisiais kortikosteroidais, antikoaguliantais (varfarinu), selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais ar preparatais, mažinančiais trombocitų agregaciją (pvz., acetilsalicilo rūgštimi), kurie gali didinti virškinimo trakto išopėjimo ar kraujavimo riziką (žr. 4.5 skyrių).
Jei ligoniui, kuris gydomas Ketonal 150 mg pailginto atpalaidavimo tabletėmis, pradeda kraujuoti iš virškinimo trakto arba jis išopėja, medikamento vartojimą reikia nutraukti.
NVNU reikia vartoti atsargiai pacientams, sirgusiems virškinimo trakto ligomis (opiniu kolitu, Krono liga), kadangi jos gali pasunkėti (žr. 4.8 skyrių).
Labai retai pastebėta sunkių odos reakcijų, įskaitant eksfoliacinį dermatitą, Stivenso ir Džonsono sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę, susijusių su NVNU vartojimu (žr. 4.8 skyrių). Manoma , kad šių reakcijų atsiradimo rizika yra didžiausia gydymo pradžioje, daugumoje atvejų jos prasidėjo per pirmąjį gydymo mėnesį. Pastebėjus pirmųjų odos išbėrimo, gleivinės pažeidimo ar kitų padidėjusio jautrumo požymių, Ketonal 150 mg pailginto atpalaidavimo tablečių vartojimą reikia nutraukti.
Ketonal 150 mg pailginto atpalaidavimo tabletes atsargiai turi vartoti ligoniai, sergantys hemofilija, Vilebranto liga, sunkia trombocitopenija, inkstų arba kepenų veiklos nepakankamumu, vartojantys antikoaguliantų (kumarino ar heparino darinių, ypač mažos molekulinės masės heparinų), taip pat pacientai, kuriems pasireiškė krešėjimo sutrikimų.
Ketoprofeno reikia atsargiai skirti alkoholikams ir rūkaliams, nes jiems dažniau gali pasireikšti nepageidaujamas vaisto poveikis.
Kaip ir kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo ketoprofenas gali slėpti infekcinių ligų simptomus.
Ligoniams, ypač senyviems, ilgai vartojant NVNU, būtina sekti kraujo sudėtį, inkstų bei kepenų funkciją. Jei kreatinino klirensas mažesnis negu 0,33 ml/sek. (20 ml/min.), ketoprofeno dozę reikia mažinti.
Prieš didesnes operacijas vaisto vartojimą reikia nutraukti.

Ketoprofeno vartojimas gali mažinti moters vaisingumą, todėl ketinančioms pastoti moterims rekomenduojama šio vaisto nevartoti. Reikia apsvarstyti, ar moterims, kurioms sunkiau pastoti arba kurioms atliekami tyrimai dėl nevaisingumo, nereikia nutraukti ketoprofeno vartojimo.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Kortikosteroidai. Didesnė kraujavimo iš virškinimo trakto ir jo išopėjimo rizika (žr. 4.4 skyrių).
Antikoaguliantai. NVNU gali stiprinti antikoaguliantų, pvz., varfarino, poveikį (žr. 4.4 skyrių).
Trombocitų agregacijos inhibitoriai ir selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai. Didesnė kraujavimo iš virškinimo trakto rizika (žr. 4.4 skyrių).
Ketoprofenas silpnina diuretikų ir vaistų nuo hipertenzijos poveikį, stiprina geriamųjų vaistų nuo cukrinio diabeto bei kai kurių vaistų nuo epilepsijos, pvz., fenitoino, poveikį.
Nesteroidinius vaistus nuo uždegimo vartojant kartu su diuretikais ar AKF inhibitoriais, didėja inkstų pažeidimo pavojus.
Pacientams, kartu su ketoprofenu vartojantiems antikoaguliantų arba gliukokortikoidų, didėja kraujavimo rizika, todėl tokius ligonius privalo nuolat sekti medikai. Kraujavimo pavojus gali padidėti NVNU vartojant kartu su klopidogreliu, tiklopidinu ar pentoksifilinu.
Ketonal vartojant kartu su širdį veikiančiais glikozidais, ličiu, ciklosporinu arba metotreksatu, didėja išvardytų preparatų toksiškumas, nes silpnėja pastarųjų medikamentų šalinimas iš organizmo.
Nefrotoksinio poveikio pavojus vartojant NVNU kartu su takrolimuzu didėja.
NVNU gali lėtinti baklofeno išsiskyrimą.
Probenecidas ketoprofeno išsiskyrimą lėtina.
Jei NVNU vartojama kartu su mifepristonu, gali silpnėti šio vaisto poveikis. Tarp mifepristono ir NVNU vartojimo rekomenduojama daryti 8 – 12 parų pertrauką.
Ritonaviras gali didinti NVNU koncentraciją kraujo plazmoje. Vartojami kartu su chinolonais NVNU didina traukulių, kartu su zidovudinu – toksinio poveikio kraujodarai riziką.
Ketoprofeną nerekomenduojama vartoti kartu su salicilatais ir kitais NVNU.
Įtaka laboratorinių tyrimų rodmenims
Ketoprofenas slopina trombocitų agregaciją, todėl ilgėja kraujavimo laikas. Labai dažnai (ne daugiau kaip 15 % ligonių) šiek tiek padidėja kepenų fermentų aktyvumas. Vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo nedažnai (mažiau kaip 1 % pacientų) kraujyje reikšmingai padidėja ALT (SGPT) ar AST (SGOT) aktyvumas.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumas
Prostaglandinų sintezės slopinimas gali daryti neigiamą įtaką nėštumui ir/ar gemalo bei vaisiaus vystymuisi. Epidemiologinių tyrimų duomenys rodo, kad ankstyvuoju nėštumo laikotarpių pavartojus prostaglandinų sintezės inhibitoriaus būna didesnė savaiminio aborto, širdies sklaidos trūkumų bei įgimto pilvo sienos plyšio atsiradimo rizika. Širdies ir kraujagyslių sistemos sklaidos trūkumų absoliuti rizika padidėja nuo mažiau nei 1% iki maždaug 1,5%. Manoma, kad didėjant dozei ir ilgėjant vartojimo trukmei, rizika didėja. Tyrimų su gyvūnais duomenimis, vartojant prostaglandinų sintezės inhibitoriaus dažniau pastebėta persileidimų prieš implantaciją ir po jos, gemalo ir vaisiaus žuvimo atvejų. Be to, gyvūnams, organogenezės metu vartojusiems prostaglandinų sintezės inhibitoriaus, dažniau pastebėta įvairių sklaidos trūkumų, įskaitant širdies ir kraujagyslių sistemos sklaidos trūkumus. Per pirmuosius šešis nėštumo mėnesius ketoprofeno vartoti negalima, nebent gydyti juo neabejotinai būtina. Jeigu moteriai, kuri ketina pastoti arba kuri yra nėščia (pirmaisiais 6 nėštumo mėnesiais) reikia vartoti ketoprofeno, jo dozė turi būti kiek įmanoma mažesnė ir vartojimo trukmė kiek galima trumpesnė.
Paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais visi prostaglandinų sintezės inhibitoriai gali sukelti:
toksinį poveikį vaisiaus širdžiai ir plaučiams (priešlaikinį arterinio latako užsidarymą ir plautinę hipertenziją);
vaisiaus inkstų veiklos sutrikimą, kuris gali progresuoti net iki inkstų veiklos nepakankamumo, kurio metu sumažėja vaisiaus vandenų;
Vartojami nėštumo pabaigoje, motinai ir naujagimiui gali sukelti:
kraujavimo laiko pailgėjimą (dėl antiagregacinio poveikio, kurį sukelia net labai mažos dozės);
gimdos susitraukimų slopinimą (todėl gimdymas gali prasidėti vėliau ar trukti ilgiau).
Vadinasi, per paskutinius tris nėštumo mėnesius ketoprofeno vartoti draudžiama.

Žindymas
Kadangi ketoprofeno išsiskiria su žindyvės pienu, jo vartoti žindymo laikotarpiu draudžiama.

Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Labai jautriems pacientams nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sukelti apkvaišimą, galvos svaigimą ir mieguistumą. Pasireiškus bet kuriam iš šių poveikių, vairuoti ir valdyti mechanizmus nerekomenduojama.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Dispepsija - dažniausiai ketoprofeno sukeliamas nepageidaujamas poveikis. Jis pasireiškia 11 % pacientų.
Toliau pateikiami ketoprofeno nepageidaujami poveikiai, kurie, remiantis “MedDRA” sistema, suklasifikuoti pagal organų sistemas ir pasireiškimo dažnį.

Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
Agranuliocitozė, anemija, hemolizė, taškinės odos ir gleivinių kraujosruvos bei trombocitopenija pasireiškia retais atvejais (mažiau kaip 1% pacientų). Didelė ketoprofeno dozė gali susilpninti trombocitų agregaciją, prailginti kraujavimo laiką, sukelti nosies kraujavimą bei skatinti mėlynių atsiradimą.

Psichikos sutrikimai
Depresija, padidėjęs nervingumas, nemiga, košmarai ir mieguistumas pasireiškia dažnai (1-3 % pacientų). Delyras su regos ir klausos haliucinacijomis, sutrikusia orientacija ir kalbos sutrikimu gali pasireikšti retai (0,1% ligonių).

Nervų sistemos sutrikimai
3-9% ligonių (tai yra dažnai) pasireiškia astenija, nuovargis, galvos svaigimas, apkvaišimas. Be to, galimas galvos skausmas. Aprašytas smegenų pseudotumoro atvejis.

Akių sutrikimai
Regos sutrikimų atsiranda dažnai (1-3 % pacientų). Aprašytas konjunktyvito atvejis, pasireiškęs vartojant geriamąjį ketoprofeną.

Ausų ir labirintų sutrikimai
Palyginti dažnai gali pasireikšti spengimas ausyse (1-3% pacientų).

Širdies sutrikimai
Dažnai pasireiškia edema, nedažnai - palpitacija, tachikardija ir širdies veiklos nepakankamumas, vartojant kartu su NVNU (1-2 % ligonių).
Klinikiniai tyrimai ir epidemiologiniai duomenys patvirtina, kad kai kurių NVNU vartojimas (ypač didelėmis dozėmis ilgą laiką) gali būti susijęs su arterijų trombozės reiškinių (pvz., miokardo infarkto arba insulto) nedideliu rizikos padidėjimu (žr. 4.4 skyrių).

Kraujagyslių sutrikimai
Arterinė hipertenzija, periferinių kraujagyslių liga, kraujagyslių išsiplėtimas (mažiau kaip 1 %).

Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
Retkarčiais (mažiau kaip 1 % ligonių) pasireiškia dusulys, ryklės uždegimas, sloga, bronchų spazmas, gerklų paburkimas (tai anafilaktinės reakcijos požymis), pacientai atkosti kraujo. Aprašoma, kad gali pasunkėti bronchų astma.

Virškinimo trakto sutrikimai
Dažniausia pastebėta virškinimo trakto nepageidaujamų reiškinių.
Labai dažnai (11 % ligonių) pasireiškia dispepsija. Dažnai (3-9 % žmonių) gali atsirasti pykinimas, pilvo skausmas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas ir gausus dujų išsiskyrimas. 1-3 % (dažnai) pacientų pasireiškia anoreksija, vėmimas ir stomatitas. Aprašyti keli kolito, žarnų prakiurimo (divertikuliozės komplikacija arba pasireiškė senyvo amžiaus moterims), opinio kolito bei Krono ligos pasunkėjimo atvejai. Be to, gali būti pažeistos ir plonosios žarnos. Labai retai (mažiau kaip 0,01 % pacientų) pasireiškia enteropatija su prakiurimu, atsiranda opų ir striktūrų. Enteropatija gali pasireikšti kartu su silpnu kraujavimu ir baltymo netekimu.
Pacientams, ypač senyviems, gali atsirasti pepsinių opų, kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo prakiurimas, kurie gali būti mirtini. (žr. 4.4 skyrių).
Kraujavimas iš virškinimo trakto, jo išopėjimas ar prakiurimas gali pasireikšti 1 % pacientų, gydomų nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo 3 – 6 mėnesius, ir 2 – 4 % pacientų, gydomų šiais vaistais vienerius metus.
Pavartojus ketoprofeno gali pasireikšti melena, vėmimas krauju, paūmėti kolitas ir Krono liga (žr. 4.4 sk.). Rečiau pastebėtas skrandžio uždegimas.

Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
Aprašyti keli sunkūs kepenų pažeidimų atvejai: pacientams, vartojantiems nesteroidinius vaistus nuo uždegimo, pasireiškė hepatitas ir gelta.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai
Odos bėrimas gali pasireikšti dažnai (1-3 % pacientų). Retkarčiais (mažiau kaip 1 % ligonių) gali slinkti plaukai, atsirasti egzema, taškinis hemoraginis bėrimas, prakaitavimas, dilgėlinė bei dermatitas, kurio metu lupasi oda. Vartojant ketoprofeną, gali pasireikšti padidėjęs jautrumas šviesai, arba dėl šviesos poveikio prasidėti dermatitas. Aprašyta toksinės epidermio nekrozės bei Stivenso ir Džonsono sindromo atvejų.

Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
Aprašyta ūminio inkstų nepakankamumo, intersticinio nefrito, nefrozinio sindromo ir net ūminio inkstų geldelių uždegimo atvejų.

Būklės nėštumo, pogimdyminiu ir perinataliniu laikotarpiu
Ketoprofenas, vartojamas paskutinius tris nėštumo mėnesius, gali sutrikdyti gimdymą ir sukelti priešlaikinį Botalo latako užakimą bei naujagimių plaučių arterijos hipertenziją .

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Retkarčiais (mažiau kaip 1 % moterų) pasireiškia per stiprus kraujavimas per mėnesines.

Tyrimai
Labai dažni. Abejotinas kepenų veiklos tyrimo rodmenų padidėjimas.
Nedažni. Reikšmingas ALT (SGPT) ar AST (SGOT) rodmenų padidėjimas gydymo nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo metu.

4.9 Perdozavimas

Duomenų apie vaisto perdozavimą yra mažai. Perdozavus ketoprofeno, kaip ir kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, pilvo viršutinės dalies skausmas, vėmimas krauju, pajuosti išmatos, sutrikti sąmonė, atsirasti traukuliai, kvėpavimo slopinimas, pablogėti inkstų funkcija ir atsirasti inkstų nepakankamumas. Tokiems pacientams būtina plauti skrandį ir duoti aktyvuotosios anglies. Histamino H2 receptorių blokatoriai, protonų siurblio inhibitoriai ir prostaglandinai gali palengvinti virškinimo trakto pažeidimo simptomus.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė - nesteroidiniai priešuždegiminiai ir priešreumatiniai vaistai, ATC kodas - M01AE03

Veikimo būdas
Ketoprofenas yra nesteroidinis vaistas nuo uždegimo. Jam būdingas priešuždegiminis, skausmą malšinantis ir padidėjusią kūno temperatūrą mažinantis veikimas. Toks poveikis įrodytas atlikus tyrimus in vitro ir su gyvūnais. Atlikus tyrimus su gyvūnais, kuriems buvo sukeltas uždegimas, nustatyta, kad ketoprofenas, slopindamas ciklooksigenazę ir dalinai lipooksigenazę, mažina prostaglandinų ir leukotrienų sintezę. Be to, vaistas slopina bradikininų sintezę ir stabilizuoja lizosomų membranas.
Vaistas vartojamas įvairiam skausmui malšinti bei uždegiminėms, degeneracinėms bei metabolinėms reumatinėms ligoms gydyti.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Rezorbcija
Ketoprofenas greitai rezorbuojasi iš virškinimo trakto. Išgėrus 100 mg ketoprofeno, didžiausia vaisto koncentracija kraujyje (10,4 µg/ml) susidaro po 1 valandos 22 minučių, išgėrus pailginto atpalaidavimo tablečių (150 mg du kartus per dieną) – po 4-6 valandų. Po to vaisto koncentracija 12 valandų mažėja. Preparato 50 mg dozės biologinis pasisavinimas – 90 %, jis proporcingai didėja didinat dozę. Pailginto atpalaidavimo tablečių biologinis pasisavinimas – 93 % Ketoprofeną sudaro du izomerai, tačiau jų farmakokinetika yra vienoda.

Pasiskirstymas
Apie 99 % ketoprofeno susiriša su plazmos baltymais, daugiausia su albuminais. Preparato pasiskirstymo audiniuose tūris yra 0,1-0,2 l/kg. Ketoprofenas prasiskverbia į sąnarių skystį. Išgėrus 100 mg ketoprofeno, po 3 valandų jo koncentracija plazmoje būna 3 µg/ml, sąnarių skystyje – 1,5 µg/ml. Po devynių valandų vaisto koncentracija sumažėja ir plazmoje ji būna 0,3 µg/ml, sąnarių skystyje – 0,8 µg/ml. Tai reiškia, kad ketoprofenas lėtai prasiskverbia ir pasišalina iš sąnarių skysčio. Plazmoje jo koncentracija mažėja greičiau.
Pusiausvyrinė ketoprofeno koncentracija kraujyje susidaro per 24 valandas. Išgėrus jau pirmąją pailginto atpalaidavimo tabletę, preparato koncentracija kraujyje būna pastovi. Senyvo amžiaus pacientams pusiausvyrinė 6,3 µg/ml koncentracija susidaro per 8,7 val. Pailginto atpalaidavimo tablečių farmakokinetikos rodmenys jauniems ir senyvo amžiaus žmonėms reikšmingai nesiskiria.
Ketoprofenas rezorbuojasi iš virškinimo trakto lėčiau, jeigu jis vartojamas valgant, tačiau tokiu atveju jo biologinis pasisavinimas nepakinta. Vartojant 50 mg ketoprofeno kartu su maistu keturis kartus per dieną, didžiausia jo koncentracija plazmoje (3,9 µg/ml) susidaro po 1,5 valandos; geriant tokią pačią vaisto dozę nevalgius, didžiausia jo koncentracija plazmoje (2 µg/ml) susidaro po 2 valandų.
Ketoprofenas nesikaupia audiniuose.

Metabolizmas ir eliminacija
Kepenų fermentai stipriai metabolizuoja ketoprofeną. Jis susijungia su gliukurono rūgštimi ir pasišalina. Geriamojo ketoprofeno eliminacijos iš plazmos klirensas yra 1,16 ml/min./kg. Dėl greito metabolizavimo vaisto pusinės eliminacijos laikas tik 2 valandos. 80 % ketoprofeno pasišalina su šlapimu daugiausia (apie 90 %) ketoprofeno gliukuronido pavidalo. Apie 10 % vaisto pasišalina su išmatomis. Pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu, ketoprofeno eliminacija yra lėtesnė. Ji prailgėja viena valanda. Jei pacientai serga kepenų nepakankamumu, ketoprofenas gali kauptis audiniuose. Senyvo amžiaus žmonėms vaisto metabolizmas ir eliminacija ilgėja, tačiau tai būna reikšminga tik pablogėjus inkstų funkcijai.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Ūminis toksiškumas
Geriamojo ketoprofeno LD50 pelėms yra 360 mg/kg, žiurkėms – 160 mg/kg, jūrų kiaulytėms – 1300 mg/kg. Ketoprofeno LD50 yra kelis kartus didesnė nei indometacino.

Lėtinis toksiškumas
Žiurkėms buvo duodama 2 mg/kg, 6 mg/kg arba 18 mg/kg ketoprofeno dozė. 6-30 dieną 10 % pelių, gavusių 18 mg/kg dozę, nugaišo arba joms radosi virškinimo trakto opos. Tokia pati vaisto dozė sukėlė virškinimo trakto opų atsiradimą šunims, tačiau nei vienas jų nenugaišo. Pusė gyvūnų, šertų 6 mg/kg indometacino doze, nugaišo. Visi gyvūnai, girdyti 18 mg/kg indometacino doze, nugaišo.
Šešis mėnesius žiurkės buvo šeriamos 3 mg/kg, 6 mg/kg arba 9 mg/kg ketoprofeno doze. Po aštuonių savaičių nugaišo 53 % patinėlių, girdytų 6 mg/kg doze, ir 67 % patinėlių bei 20 % patelių, girdytų 9 mg/kg doze. Gyvūnams, gavusiems 9 mg/kg dozę, sumažėjo plazmos baltymo kiekis ir padidėjo blužnies bei kepenų svoris. Atlikus išgyvenusių gyvūnų audinių histologinius tyrimus, pokyčių nenustatyta.

Poveikis vaisingumui bei kancerogeninis ir mutageninis poveikis.
Atlikus ilgalaikius tyrimus su pelėmis, kurios buvo šeriamos 32 mg/kg ketoprofeno doze, kancerogeninio poveikio nenustatyta. Atlikus Ames mėginį, mutageninio poveikio taip pat nenustatyta. Žiurkių patinams duodant 9 mg/kg paros dozę, jų vaisingumas nepakito. Žiurkių pateles šeriant 6 mg/kg arba 9 mg/kg ketoprofeno paros doze, jų pastodavo mažiau. Atlikus tyrimus su žiurkių ir šunų patinais, nustatyta, kad sutrinka spermatogenezė. Šunų ir beždžionių patinus šeriant didele ketoprofeno doze, sumažėjo gyvūnų sėklidžių svoris.

Teratogeninis poveikis
Pelėms, šertoms ne didesne kaip 12 mg/kg ketoprofeno paros doze, bei žiurkėms, šertoms ne didesne kaip 9 mg/kg ketoprofeno paros doze, teratogeninis ir embriotoksinis poveikis nepasireiškė. Ketoprofeno dozė, sukėlusi embriotoksinį poveikį triušių patelėms, šiems gyvūnams teratogeninio poveikio nesukėlė.6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Magnio stearatas
Bevandenis koloidinis silicio dioksidas
Povidonas
Mikrokristalinė celiuliozė
Hipromeliozė E464

6.2 Nesuderinamumas

Nenustatyta.

6.3 Tinkamumo laikas

5 metai.
Preparatą draudžiama vartoti pasibaigus tinkamumo laikui.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25º C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Dėžutė, kurioje yra rudo atsparaus vandeniui (III tipo) stiklo buteliukas. Buteliuke yra dvidešimt 150 mg pailginto atpalaidavimo tablečių. Buteliuko kamštelyje yra drėgmę surišančios medžiagos.

6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti

Specialių reikalavimų nėra.7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

Sandoz d.d.
Verovškova 57
1000 Ljubljana
Slovėnija8. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT R 96/3684/59. RINKODAROS TEISĖS DATA

Pirmojo registravimo data: 1996 05 17
Perregistravimo data: 2001 12 1910. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2007-06-06

II PRIEDAS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamybos licencijos turėtojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

Lek Pharmaceuticals d. d.
Verovškova 57
Ljubljana
SlovėnijaB. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

Tiekimo ir vartojimo sąlygos ar apribojimai, taikomi registravimo liudijimo turėtojui

Receptinis vaistinis preparatas.

Kitos sąlygos

Nėra.

III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS

KARTONO DĖŽUTĖ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Ketonal 150 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
Ketoprofenum2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Vienoje tabletėje yra 150 mg ketoprofeno.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

20 pailginto atpalaidavimo tablečių.


5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Gerti.
Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm}9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje.10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS, BŪTINOS NAIKINANT VAISTINIO PREPARATO LIKUČIUS ARBA ATLIEKAS (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Sandoz d.d.
Verovškova 57, 1000 Ljubljana
Slovėnija12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT R 96/3684/513. SERIJOS NUMERIS

Serija{numeris}14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU
2007-02-28

MINIMALI INFORMACIJA ANT MAŽŲ VIDINIŲ PAKUOČIŲ

BUTELIUKAS1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS

Ketonal 150 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
Ketoprofenum2. VARTOJIMO METODAS

Gerti.3. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm}4. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}5. KIEKIS (MASĖ, TŪRIS ARBA VIENETAI)

20 pailginto atpalaidavimo tablečiųKITA

SANDOZ

2007-02-28

B. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Ketonal 150 mg pailginto atpalaidavimo tabletės
Ketoprofenas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Ketonal ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Ketonal
3. Kaip vartoti Ketonal
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Ketonal
6. Kita informacija


1. KAS YRA KETONAL IR KAM JIS VARTOJAMAS

Ketonal tabletės vartojamos toliau išvardytais atvejais:
Reumatinėms ligoms gydyti (reumatoidiniam artritui, seronegatyviajam spondiloartritui, pvz., ankilozuojančiam spondiloartritui, psoriaziniam bei reaktyviajam artritui, podagrai, pseudopodagrai, osteoartritui ir nesąnarinėms reumatinėms ligoms, pvz., tendinitui, bursitui bei peties kapsulės uždegimui).
Skausmui malšinti (po traumos, po operacijų arba dėl metastazių kauluose pasireiškusiam skausmui, menstruaciniam skausmui).2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KETONAL

Ketonal vartoti draudžiama:
Jei yra padidėjęs jautrumas ketoprofenui ir preparato sudėtyje esančioms medžiagoms, salicilatams bei kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo.
Jei sergate skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opalige.
Jei sirgote skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opalige arba jums kraujavo iš virškinimo trakto.
Jeigu jums nuolat pasireiškia dispepsija (viršutinės pilvo dalies skausmas arba nemalonūs pojūčiai šioje srityje).
Jei sergate sunkiu inkstų arba kepenų nepakankamumu.
Jei yra kraujavimo pavojus.
Jei sergate bronchų astma arba rinitu.
Jei yra paskutiniai trys nėštumo mėnesiai ar žindymo laikotarpis;
Jei esate jaunesni nei 15 metų.

Specialiųjų atsargumo priemonių reikia:
Jei esate sirgęs virškinimo ligomis.
Jei nustatyta krešėjimo sutrikimų.
Jei vartojate vaistus, mažinančius kraujo krešėjimą (antikoaguliantus).
Jei sergate inkstų arba kepenų nepakankamumu.
Jei sergate hipertenzija (jūsų arterinis kraujospūdis yra padidėjęs) arba širdies nepakankamumu ir jums atsiranda pabrinkimų.
Jei sergate infekcine liga.
Jei piktnaudžiaujate alkoholiniais gėrimais arba rūkote.
Jei esate senyvo amžiaus arba jūsų sveikata silpna.
Informuokite gydytoją, jeigu jūs sergate anksčiau išvardytomis ligomis.
Prieš didesnes chirurgines procedūras ketoprofeno vartojimą būtina nutraukti.
Tokie vaistai, kaip Ketonal gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitus vaistus, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Ketoprofeno nerekomenduojama vartoti kartu su kitais nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo ir salicilatais, pvz., acetilsalicilo rūgštimi.
Ketoprofenas silpnina vaistų nuo hipertenzijos ir šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų (diuretikų) poveikį.
Vaistų nuo epilepsijos ir cukrinio diabeto poveikis sustiprėja kartu su jais vartojant ketoprofeną.
Ketoprofeną vartojant kartu su AKF inhibitoriais ir diuretikais, didėja inkstų pažeidimo pavojus.
Ketoprofeną vartojant kartu su vaistais, mažinančiais krešėjimą (antikoaguliantais) ir gliukokortikoidais, didėja kraujavimo pavojus.
Ketonal vartojant kartu su širdį veikiančiais glikozidais, ličiu, ciklosporinu arba metotreksatu, didėja išvardytų preparatų toksiškumas, nes blogėja jų pasišalinimas iš organizmo.
Nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo susilpnina mifepristono poveikį, todėl, nutraukus pastarojo vartojimą, 8-12 dienų vartoti ketoprofeną nerekomenduojama.

Ketonal vartojimas su maistu ir gėrimais
Vartojant Ketonal tabletes, gerti alkoholinius gėrimus nerekomenduojama.

Nėštumas
Prieš pradėdami vartoti vaistus, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Vartojant ketoprofeno, pastoti gali tapti sunkiau. Jeigu Jūs ketinate pastoti arba Jums nepavyksta pastoti, reikia informuoti gydytoją.
Paskutinius tris nėštumo mėnesius preparatą vartoti nerekomenduojama, nes nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sutrikdyti gimdymą ir naujagimiams sukelti priešlaikinį Botalo latako užsidarymą bei plautinę hipertenziją. Pirmuosius šešis nėštumo mėnesius Ketonal galima vartoti tik tuo atveju, kai vaisto gydomasis poveikis yra svarbesnis už galimą šalutinį poveikį.

Žindymo laikotarpis
Prieš pradėdamos vartoti vaistus, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Moterims, vartojančioms ketoprofeną, nerekomenduojama žindyti.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Labai jautriems pacientams nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo gali sukelti apkvaišimą, galvos svaigimą ir mieguistumą. Pasireiškus bet kuriam iš šių poveikių, vairuoti ir valdyti mechanizmus nerekomenduojama.3. KAIP VARTOTI KETONAL

Ketonal visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Įprastinė dozė yra viena pailginto atpalaidavimo150 mg tabletė (150 mg) kartą per parą arba daugiausia du kartus per parą (po vieną tabletę kas 12 valandų).
Galima kartu vartoti Ketonal tabletes ir žvakutes, pvz., rytą išgerti vieną Ketonal tabletę (150 mg), o vakare vartoti vieną žvakutę (100 mg).
Didžiausia ketoprofeno paros dozė – 200 mg.
Ketonal tabletę reikia užgerti 100 ml vandens arba pieno. Vaistas vartojamas valgant. Kartu galima gerti ir antacidinius vaistus - taip gali būti sumažintas Ketonal sukeliamas virškinimo trakto pažeidimo pavojus.
Ketonal tablečių negalima laužyti ir kramtyti.
Nepamirškite išgerti vaistų.
Gydymo trukmę jums nurodys gydytojas.
Jei jums atrodo, jog vaisto poveikis yra per stiprus arba per silpnas, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Pavartojus per didelę Ketonal dozę
Jei jus išgėrėte per daug Ketonal tablečių, nedelsdami pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Perdozavus Ketonal, gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, pilvo viršutinės dalies skausmas, vėmimas su kraujo priemaiša, pajuosti išmatos, sutrikti sąmonė, atsirasti traukuliai ir kvėpavimo slopinimas, pablogėti inkstų funkcija ir pasireikšti jų nepakankamumas.

Pamiršus pavartoti Ketonal
Užmiršus išgerti Ketonal, prisiminus apie tai, vaistą reikia išgerti nedelsiant, nebent greitai reikės gerti kitą dozę. Jei greitai reikės gerti kitą dozę, palaukite ir vartokite vaistus taip, kaip nurodyta. Praleidus dozę, vėliau dvigubos dozės vartoti negalima.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Ketonal, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinių poveikių.
Tokie vaistai, kaip Ketonal gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

Ketoprofenas dažniausiai sukelia dispepsiją (virškinimo veiklos sutrikimą) Jis pasireiškia 11 % pacientų - tai sotumo pojūtis, pilvo pūtimas ir raugėjimas pavalgius, pykinimas, dujų kaupimasis žarnyne, viršutinės pilvo dalies deginimas.
Dažnai (3-9 % pacientų) pasireiškia pykinimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, gausus dujų išsiskyrimas, pilvo skausmas, silpnumas, apkvaišimas ir galvos svaigimas.
1-3 % pacientų (tai yra dažnai) pablogėja apetitas, prasideda vėmimas, pasireiškia burnos gleivinės uždegimas (stomatitas), spengimas ausyse, depresija, padidėjęs nervingumas, košmarai, mieguistumas, regos sutrikimas, odos bėrimas arba paburkimas (2 % ligonių).
Retkarčiais (mažiau kaip 1 % pacientų) pakinta kraujo sudėtis, suyra raudonieji kraujo kūneliai (hemolizė), pasireiškia anemija, taškinis hemoraginis bėrimas, psichikos sutrikimas su vaizdo ir klausos haliucinacijomis, orientacijos ir klausos sutrikimu, dusulys, gerklės ir nosies gleivinės uždegimas, gerklų paburkimas (padidėjusio jautrumo reakcija), kvėpavimo takų obstrukcija, dermatitas, kurio metu lupasi oda, atsiranda egzema, prakaitavimas, dilgėlinė, galvos skausmas, padidėja arterinis kraujospūdis, pasunkėja širdies nepakankamumas, atkosima kraujo, iškrinta plaukai, moterims prasideda kraujavimas (ne per mėnesines).
Aprašyta kolito, žarnų prakiurimo (divertikuliozės arba polipo komplikacija), opinio kolito ir Krono ligos pasunkėjimo; plonųjų žarnų veiklos sutrikimo su nestipriu kraujavimu, baltymo netekimu, išopėjimu, obstrukcija ir prakiurimu; kepenų ligos su gelta; inkstų pažeidimo ir nepakankamumo; stipraus odos pažeidimo atvejų. Be to, gali pasunkėti bronchų astma.

Jei pastebėjote toliau išvardytą nepageidaujamą poveikį, nedelsdami nutraukite vaisto vartojimą ir kreipkitės į artimiausią ligoninę.
Sutino rankos, pėdos, kulkšnys, veidas, lūpos, burna ir gerklė (gali būti sunku ryti arba pasireiškia dusulys).
Išbėrė odą, pasireiškė dilgėlinė.
Nualpote.
Pasireiškė gelta (pagelto oda ir akys).
Tai yra laibai sunkaus, bet reto nepageidaujamo poveikio požymiai. Tokių simptomų atsiradimas rodo, kad pasireiškė sunki padidėjusio jautrumo reakcija ir jums reikia skubios medicinos pagalbos.
Jei pastebėjote juodas išmatas, pajutote viršutinės pilvo dalies skausmą po valgio, ėmėte vemti, vemiant pasirodė kraujo, pasunkėjo bronchų astma, kiek galima greičiau pasitarkite su gydytoju arba nuvykite į artimiausią ligoninę, nes tai sunkūs ir reti nepageidaujami vaisto poveikiai, kuriuos reikia skubiai gydyti.
Jeigu pasireiškia šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI KETONAL

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti gamintojo pakuotėje ne aukštesnėje kaip 25ºC temperatūroje.

Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Ketonal sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra ketoprofenas.
- Pagalbinės medžiagos yra magnio stearatas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, povidonas, mikrokristalinė celiuliozė, hipromeliozė E464.

Ketonal išvaizda ir kiekis pakuotėje

Dėžutėje yra buteliukas, kuriame yra dvidešimt pailginto atpalaidavimo150 mg ketoprofeno tablečių.

Rinkodaros teisės turėtojas

Sandoz d.d.
Verovškova 57,
1000 Ljubljana,
Slovėnija

Gamintojas

Lek Pharmaceuticals d.d.
Verovškova 57
1526 Ljubljana
Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas
Šeimyniškiu g. 3A,
Vilnius, LT09312
Tel.: +370 5 263 60 37
Fax: +370 5 263 60 36

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-02-12
Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7