Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

KONTRATUSINAS (SUAUG.) PULV. 22.65G

Vaistai
  Gamintojas:
VALENTIS

B. INFORMACINIS LAPELIS

INFORMACINIS LAPELIS

Atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Šio vaisto galima įsigyti be recepto, tačiau jo reikėtų vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėja arba 3 dienas nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.

Lapelio turinys
1. Kas yra Kontratusinas suaugusiems ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Kontratusino suaugusiems
3. Kaip vartoti Kontratusino suaugusiems
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kontratusino suaugusiems laikymo sąlygos
6. Kita informacijaKontratusinas suaugusiems milteliai geriamajam tirpaluiVeikliosios medžiagos:
1 ml paruošto vartoti preparato yra:
3 mg termopsių žolės sausojo ekstrakto 4,8 – 5,2 : 1, atitinkančio 0,029 – 0,031 mg termopsinu perskaičiuotų alkaloidų sumos (ekstrahentas 30 % (V/V) etanolis),
10 mg saldymedžių šaknų sausojo ekstrakto 4,5 – 4,8 : 1 (ekstrahentas 0,25 % amoniako tirpalas).
Pagalbinės medžiagos yra sacharozė (cukrus), amonio chloridas, natrio vandenilio karbonatas, natrio benzoatas, anyžių eterinis aliejaus.Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas
UAB „Valentis“, Molėtų pl. 11, LT-08409 Vilnius, Lietuva1. KAS YRA KONTRATUSINAS SUAUGUSIEMS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Kontratusinas suaugusiems yra atsikosėjimą lengvinantis preparatas. Jis skatina viršutinių kvėpavimo takų gleivinės liaukų veiklą, skystina sekretą, mažina skreplių klampumą, aktyvina trachėjos gleivinės virpamąjį epitelį ir stiprina kosulio refleksą. Be to, kai kurios veikliosios medžiagos mažina burnos ir gerklės gleivinės uždegimą bei ją dezinfekuoja.

Preparatas vartojamas kaip pagalbinė priemonė gerklės ir gerklų uždegimui, varginančiam sausam kosuliui, viršutinių kvėpavimo takų gleivinės dirginimui mažinti bei atsikosėjimui lengvinti.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KONTRATUSINO SUAUGUSIEMS

Kontratusino suaugusiems vartoti draudžiama:
jei yra lėtinė skrandžio opa,
jei padidėjęs jautrumas bet kuriai medžiagai, esančiai vaisto sudėtyje,
jei sergama kepenų ligomis, pvz., kepenų uždegimu, ciroze; arterine hipertenzija, hipokaliemija, sunkiu inkstų nepakankamumu.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Jei ūminiai negalavimai tęsiasi ilgiau kaip savaitę arba periodiškai pasikartoja, rekomenduojama pasitarti su gydytoju.
Saldymedžių šaknų preparatų galima vartoti ne ilgiau kaip 6 mėnesius, be gydytojo nurodymo – ne ilgiau kaip 4 – 6 savaites. Šiuo laikotarpiu reikia valgyti maistą, kuriame yra daug kalio, pavyzdžiui, bananų, džiovintų abrikosų.
Jei kyla problemų dėl didelio kraujospūdžio arba širdies ir inkstų veiklos nepakankamumo, prieš ilgesnį vartojimą reikia pasitarti su gydytoju.

Nėštumas
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Kadangi Kontratusino suaugusiems sudėtyje yra termopsių žolės ir saldymedžių šaknų veikliųjų medžiagų, nėščioms moterims šio preparato vartoti nerekomenduojama.

Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Kadangi Kontratusino suaugusiems sudėtyje yra termopsių žolės ir saldymedžių šaknų veikliųjų medžiagų, žindyvėms šio preparato vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Preparatas, vartojamas rekomenduojamomis dozėmis, gebėjimui vairuoti transportą ir valdyti mechanizmus įtakos nedaro.

Svarbi informacija apie kai kurias Kontratusino suaugusiems pagalbines medžiagas
Kadangi vaisto sudėtyje yra cukraus, jo reikia atsargiai vartoti pacientams, sergantiems cukriniu diabetu.
Jei gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Veikliosios saldymedžių šaknų medžiagos, ypač didesnės dozės, gali sukelti hipokaliemiją. Su saldymedžių šaknų preparatais vartojant vaistų, pavyzdžiui, tiazidų ir Henlės kilpoje veikiančių diuretikų (furozemido), kalio iš organizmo gali išsiskirti daugiau. Dėl hipokaliemijos didėja jautrumas rusmenės glikozidams. Saldymedžių šaknų preparatų negalima ilgai vartoti kartu su spironolaktonu arba amiloridu.3. KAIP VARTOTI KONTRATUSINO SUAUGUSIEMS

Gerti. Jeigu gydytojas nenurodė kitaip, suaugusiems žmonėms reikia gerti 3 - 4 kartus per dieną po vieną valgomąjį šaukštą.
Prieš vartojimą į butelį reiki įpilti 200 ml šalto virinto vandens, po to jį užsukti ir energingai purtyti tol, kol milteliai tolygiai pasiskirstys visame skysčio tūryje. Po to preparatą galima gerti. Prieš vartojant preparatą reikia suplakti.

Jeigu manote, kad Kontratusinas suaugusiems veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Gydomoji dozė nepageidaujamo poveikio dažniausiai nesukelia. Galimi alerginės ar į ją panašios reakcijos (dilgėlinės, niežėjimo) pavieniai atvejai.

Ilgai vartojant dideles saldymedžių šaknų preparatų dozes gali pasireikšti mineralkortikoidams būdingas poveikis: organizme susilaiko natris ir vanduo, iš organizmo šalinamas kalis, atsiranda arterinė hipertenzija, pabrinkimas, sumažėja kalio kiekis organizme, retai šlapimas paraudonuoja.
Kartais, ypač gydymo pradžioje, gali atsirasti šleikštulys, sutrikti virškinimas. Vaisto vartojant toliau toks poveikis dažniausiai išnyksta savaime.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KONTRATUSINO SUAUGUSIEMS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.
Butelį laikyti dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Butelį laikyti sandarų.

Ant buteliuko etiketės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

UAB “Valentis”
Molėtų pl. 11
LT-08409 Vilnius
Tel.: +370 5 2701225
Faksas: +370 5 2701223Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2005 10 10
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Kontratusinas suaugusiems milteliai geriamajam tirpalui2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

1 ml tirpalo yra:
3 mg termopsių žolės sausojo ekstrakto (4,8 – 5,2 : 1), atitinkančio 0,029 – 0,031 mg termopsinu perskaičiuotų alkaloidų sumos (ekstrahentas 30 % (V/V) etanolis),
10 mg saldymedžių šaknų sausojo ekstrakto (4,5 – 4,8 : 1) (ekstrahentas 0,25 % amoniako tirpalas).

Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. VAISTO FORMA

Milteliai geriamajam tirpalui4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1. Terapinės indikacijos

Preparatas vartojamas kaip pagalbinė priemonė gerklės ir gerklų uždegimui, varginančiam sausam kosuliui, viršutinių kvėpavimo takų gleivinės dirginimui mažinti bei atsikosėjimui lengvinti.

4.2. Dozavimas ir vartojimo metodas

Suaugusiems žmonėms reikia gerti 3 – 4 kartus per dieną po vieną valgomąjį šaukštą.

Prieš vartojimą į butelį reiki įpilti 200 ml šalto virinto vandens, po to jį užsukti ir energingai purtyti tol, kol milteliai tolygiai pasiskirstys visame skysčio tūryje. Po to preparatą galima gerti. Kiekvieną kartą prieš vartojimą preparatą reikia suplakti.

4.3. Kontraindikacijos

Kontratusino suaugusiems vartoti draudžiama, jei yra lėtinė skrandžio opa ir (arba) padidėjęs jautrumas bet kuriai medžiagai, esančiai vaisto sudėtyje.

Saldymedžių šaknų preparatų negalima vartoti, jei sergama kepenų ligomis, pvz., kepenų uždegimu, ciroze, arterine hipertenzija, hipokaliemija, sunkiu inkstų nepakankamumu.

Šio vaisto negalima skirti pacientams, kuriems nustatytas retas paveldimas sutrikimas – fruktozės netoleravimas, gliukozės ir galaktozės malabsorbcija arba sacharazės ir izomaltazės stygius.

4.4. Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Jei ūminiai negalavimai tęsiasi ilgiau kaip savaitę arba periodiškai pasikartoja, rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

Saldymedžių šaknų preparatų galima vartoti ne ilgiau kaip 6 mėnesius, be gydytojo nurodymo – ne ilgiau kaip 4 – 6 savaites. Šiuo laikotarpiu reikia valgyti maistą, kuriame yra daug kalio, pavyzdžiui, bananų, džiovintų abrikosų. Jei kyla problemų dėl didelio kraujospūdžio arba širdies ir inkstų veiklos nepakankamumo, prieš ilgesnį vartojimą reikia pasitarti su gydytoju.

Kadangi sudėtyje yra cukraus, ligoniams, sergantiems cukriniu diabetu, preparato reikia vartoti atsargiai.

4.5. Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Veikliosios saldymedžių šaknų medžiagos, ypač didesnės dozės, gali sukelti hipokaliemiją. Su saldymedžių šaknų preparatais vartojant vaistų, pavyzdžiui, tiazidų ir Henlės kilpoje veikiančių diuretikų (furozemido), kalio iš organizmo gali išsiskirti daugiau. Dėl hipokaliemijos didėja jautrumas rusmenės glikozidams. Saldymedžių šaknų preparatų negalima ilgai vartoti kartu su spironolaktonu arba amiloridu.

4.6. Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Kadangi Kontratusino suaugusiems sudėtyje yra termopsių žolės ir saldymedžių šaknų veikliųjų medžiagų, nėščioms moterims ir žindyvėms šio preparato vartoti nerekomenduojama.

4.7. Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Preparatas, vartojamas rekomenduojamomis dozėmis, gebėjimui vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius mechanizmus įtakos nedaro.

4.8. Nepageidaujamas poveikis

Gydomoji dozė nepageidaujamo poveikio dažniausiai nesukelia. Galimi alerginės ar į ją panašios reakcijos (dilgėlinės, niežėjimo) pavieniai atvejai.

Ilgai vartojant dideles saldymedžių šaknų preparatų dozes gali pasireikšti mineralkortikoidams būdingas poveikis: organizme susilaiko natris ir vanduo, iš organizmo šalinamas kalis, atsiranda arterinė hipertenzija, pabrinkimas, sumažėja kalio kiekis organizme, retai šlapimas paraudonuoja (su šlapimu išsiskiria mioglobino).

Kartais, ypač gydymo pradžioje, gali atsirasti šleikštulys, sutrikti virškinimas. Vaisto vartojant toliau toks poveikis dažniausiai išnyksta savaime.

4.9. Perdozavimas

Perdozavimo atvejų nepastebėta. Sąmoningai ar netyčia nurijus didesnį kiekį preparato, gali pasireikšti pykinimas, prasidėti vėmimas. Tokiu atveju gydoma simptominėmis ir palaikomosiomis priemonėmis.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1. Farmakodinaminės savybės

Kontratusinas suaugusiems yra atsikosėjimą lengvinantis preparatas. Jis skatina viršutinių kvėpavimo takų gleivinės liaukų veiklą, skystina sekretą, mažina skreplių klampumą, aktyvina trachėjos gleivinės virpamąjį epitelį ir stiprina kosulio refleksą. Be to, kai kurios veikliosios medžiagos mažina burnos ir gerklės gleivinės uždegimą bei ją dezinfekuoja.

Vandeninė saldymedžių šaknų ištrauka palengvina atsikosėjimą (kaip expectorans). Ji skystina kvėpavimo takų sekretą ir skatina jo pasišalinimą kosint, sergant bronchų kataru ir viršutinių kvėpavimo takų uždegimu. Veiklioji medžiaga yra saponinai, ypač glicirizino rūgštis. Saldymedžių šaknų ekstraktas daro ir antibakterinį bei priešgrybelinį poveikį. Aktyvūs junginiai yra prenilinti chalkonai, flavonai ir izoflavonai (tarp jų likochalkonas, glabrolis, hispaglabrinas ir kt.), kumarinai. Glicirizino rūgštis slopina daugelio virusų augimą ir jų ląstelių patogeniškumą. Antivirusinis poveikis patvirtintas klinikiniais tyrimais, leidžiant preparato į veną ligoniams (tarp jų ir sergantiems hepatitu B ir C).

Kitos preparato sudėtyje esančios medžiagos (amonio chloridas, eterinis anyžių aliejus) dirgina bronchų liaukas, todėl didėja jų sekrecija, vadinasi skystėja gleivės.

5.2. Farmakokinetinės savybės

Kontratusinas suaugusiems yra sudėtinis preparatas. Jo sudėtyje esančioms veikliosioms medžiagoms tinka literatūroje pateikta informacija apie šių medžiagų farmakokinetiką.

5.3. Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Kontratusinas suaugusiems yra ištirtas ir veiksmingas preparatas, vartojamas jau daug metų. Jo pagrindinės veikliosios medžiagos yra augaliniai preparatai, aprašytos Europos farmakopėjoje, jų saugumą patvirtinta ilgametė vartojimo patirtis.6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1. Pagalbinių medžiagų sąrašas

Cukrus (sacharozė)
Amonio chloridas
Natrio vandenilio karbonatas
Natrio benzoatas
Anyžių eterinis aliejus

6.2. Nesuderinamumas

Nepastebėtas.

6.3. Tinkamumo laikas

1 metai.

6.4. Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.
Butelį laikyti dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Butelį laikyti sandarų.

6.5. Pakuotė ir jos turinys

Butelis, kuriame yra 22,65 g miltelių paruošti 200 ml geriamojo tirpalo, įdėtas į kartono dėžutę.

6.6. Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija

Kitokių reikalavimų, išskyrus nurodytus 4.2 skyriuje, nėra.7. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJAS

UAB „Valentis“ Molėtų pl. 11, LT-08409 Vilnius, Lietuva8. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT/1/94/0114/0019. PIRMOJO REGISTRAVIMO ARBA PERREGISTRAVIMO DATA

Pirmojo registravimo data: 1994 07 05
Perregistravimo data: 2004 04 2710. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2005 10 10II PRIEDAS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamybos licencijos turėtojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

UAB „Valentis“ Molėtų pl.11, LT-08409 Vilnius, LietuvaB. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

Tiekimo ir vartojimo sąlygos ar apribojimai, taikomi registravimo liudijimo turėtojui

Nereceptinis vaistinis preparatas.

Kitos sąlygos
Nėra.


III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR INFORMACINIS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS


INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS
Kartono dėžutė1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Kontratusinas suaugusiems milteliai geriamajam tirpalui2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

1 ml tirpalo yra:
3 mg termopsių žolės sausojo ekstrakto (4,8 – 5,2 : 1), atitinkančio 0,029 – 0,031 mg termopsinu perskaičiuotų alkaloidų sumos (ekstrahentas 30 % (V/V) etanolis).
10 mg saldymedžių šaknų sausojo ekstrakto (4,5 – 4,8 : 1) (ekstrahentas 0,25 % amoniako tirpalas).3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Pagalbinės medžiagos: cukrus (sacharozė), amonio chloridas, natrio vandenilio karbonatas, natrio benzoatas, anyžių eterinis aliejus.4. VAISTO FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

milteliai geriamajam tirpalui
22,65 g miltelių paruošti 200 ml geriamojo tirpalo5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Gerti. Suaugusiems žmonėms reikia gerti 3 – 4 kartus per dieną po vieną valgomąjį šaukštą.
Prieš vartojimą į butelį reikia įpilti 200 ml šalto virinto vandens, po to jį užsukti ir energingai purtyti tol, kol milteliai tolygiai pasiskirstys visame skysčio tūryje. Po to preparatą galima gerti. Prieš vartojant preparatą reikia suplakti.

Prieš vartojimą perskaityti informacinį lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm} [metai, mėnuo]9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.
Butelį laikyti dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Butelį laikyti sandarų.10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS, BŪTINOS NAIKINANT VAISTINIO PREPARATO LIKUČIUS ARBA ATLIEKAS (JEI REIKIA)11. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

UAB „Valentis“ Molėtų pl. 11, LT-08409 Vilnius, Lietuva12. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT/1/94/0114/00113. GAMINTOJO SUTEIKTAS SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}14. ĮSIGIJIMO TVARKA

Nereceptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA

Preparatas vartojamas kaip pagalbinė priemonė gerklės ir gerklų uždegimui, varginančiam sausam kosuliui, viršutinių kvėpavimo takų gleivinės dirginimui mažinti bei atsikosėjimui lengvinti.


MINIMALI INFORMACIJA ANT MAŽŲ VIDINIŲ PAKUOČIŲ
Butelis1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS IR VARTOJIMO BŪDAS

Kontratusinas suaugusiems milteliai geriamajam tirpalui

Gerti.2. VARTOJIMO METODAS

Suaugusiems žmonėms reikia gerti 3 – 4 kartus per dieną po vieną valgomąjį šaukštą.
Prieš vartojimą į butelį reikia įpilti 200 ml šalto virinto vandens, po to jį užsukti ir energingai purtyti tol, kol milteliai tolygiai pasiskirstys visame skysčio tūryje. Po to preparatą galima gerti. Prieš vartojant preparatą reikia suplakti.3. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm} [metai, mėnuo]4. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}5. KIEKIS (MASĖ TŪRIS ARBA VIENETAI)

22,65 g g miltelių paruošti 200 ml geriamojo tirpaloB. INFORMACINIS LAPELIS

INFORMACINIS LAPELIS

Atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Šio vaisto galima įsigyti be recepto, tačiau jo reikėtų vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu simptomai pasunkėja arba 3 dienas nepalengvėjo, būtina kreiptis į gydytoją.

Lapelio turinys
1. Kas yra Kontratusinas suaugusiems ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Kontratusino suaugusiems
3. Kaip vartoti Kontratusino suaugusiems
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kontratusino suaugusiems laikymo sąlygos
6. Kita informacijaKontratusinas suaugusiems milteliai geriamajam tirpaluiVeikliosios medžiagos:
1 ml paruošto vartoti preparato yra:
3 mg termopsių žolės sausojo ekstrakto 4,8 – 5,2 : 1, atitinkančio 0,029 – 0,031 mg termopsinu perskaičiuotų alkaloidų sumos (ekstrahentas 30 % (V/V) etanolis),
10 mg saldymedžių šaknų sausojo ekstrakto 4,5 – 4,8 : 1 (ekstrahentas 0,25 % amoniako tirpalas).
Pagalbinės medžiagos yra sacharozė (cukrus), amonio chloridas, natrio vandenilio karbonatas, natrio benzoatas, anyžių eterinis aliejaus.Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas
UAB „Valentis“, Molėtų pl. 11, LT-08409 Vilnius, Lietuva1. KAS YRA KONTRATUSINAS SUAUGUSIEMS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Kontratusinas suaugusiems yra atsikosėjimą lengvinantis preparatas. Jis skatina viršutinių kvėpavimo takų gleivinės liaukų veiklą, skystina sekretą, mažina skreplių klampumą, aktyvina trachėjos gleivinės virpamąjį epitelį ir stiprina kosulio refleksą. Be to, kai kurios veikliosios medžiagos mažina burnos ir gerklės gleivinės uždegimą bei ją dezinfekuoja.

Preparatas vartojamas kaip pagalbinė priemonė gerklės ir gerklų uždegimui, varginančiam sausam kosuliui, viršutinių kvėpavimo takų gleivinės dirginimui mažinti bei atsikosėjimui lengvinti.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KONTRATUSINO SUAUGUSIEMS

Kontratusino suaugusiems vartoti draudžiama:
jei yra lėtinė skrandžio opa,
jei padidėjęs jautrumas bet kuriai medžiagai, esančiai vaisto sudėtyje,
jei sergama kepenų ligomis, pvz., kepenų uždegimu, ciroze; arterine hipertenzija, hipokaliemija, sunkiu inkstų nepakankamumu.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
Jei ūminiai negalavimai tęsiasi ilgiau kaip savaitę arba periodiškai pasikartoja, rekomenduojama pasitarti su gydytoju.
Saldymedžių šaknų preparatų galima vartoti ne ilgiau kaip 6 mėnesius, be gydytojo nurodymo – ne ilgiau kaip 4 – 6 savaites. Šiuo laikotarpiu reikia valgyti maistą, kuriame yra daug kalio, pavyzdžiui, bananų, džiovintų abrikosų.
Jei kyla problemų dėl didelio kraujospūdžio arba širdies ir inkstų veiklos nepakankamumo, prieš ilgesnį vartojimą reikia pasitarti su gydytoju.

Nėštumas
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Kadangi Kontratusino suaugusiems sudėtyje yra termopsių žolės ir saldymedžių šaknų veikliųjų medžiagų, nėščioms moterims šio preparato vartoti nerekomenduojama.

Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Kadangi Kontratusino suaugusiems sudėtyje yra termopsių žolės ir saldymedžių šaknų veikliųjų medžiagų, žindyvėms šio preparato vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Preparatas, vartojamas rekomenduojamomis dozėmis, gebėjimui vairuoti transportą ir valdyti mechanizmus įtakos nedaro.

Svarbi informacija apie kai kurias Kontratusino suaugusiems pagalbines medžiagas
Kadangi vaisto sudėtyje yra cukraus, jo reikia atsargiai vartoti pacientams, sergantiems cukriniu diabetu.
Jei gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Veikliosios saldymedžių šaknų medžiagos, ypač didesnės dozės, gali sukelti hipokaliemiją. Su saldymedžių šaknų preparatais vartojant vaistų, pavyzdžiui, tiazidų ir Henlės kilpoje veikiančių diuretikų (furozemido), kalio iš organizmo gali išsiskirti daugiau. Dėl hipokaliemijos didėja jautrumas rusmenės glikozidams. Saldymedžių šaknų preparatų negalima ilgai vartoti kartu su spironolaktonu arba amiloridu.3. KAIP VARTOTI KONTRATUSINO SUAUGUSIEMS

Gerti. Jeigu gydytojas nenurodė kitaip, suaugusiems žmonėms reikia gerti 3 - 4 kartus per dieną po vieną valgomąjį šaukštą.
Prieš vartojimą į butelį reiki įpilti 200 ml šalto virinto vandens, po to jį užsukti ir energingai purtyti tol, kol milteliai tolygiai pasiskirstys visame skysčio tūryje. Po to preparatą galima gerti. Prieš vartojant preparatą reikia suplakti.

Jeigu manote, kad Kontratusinas suaugusiems veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Gydomoji dozė nepageidaujamo poveikio dažniausiai nesukelia. Galimi alerginės ar į ją panašios reakcijos (dilgėlinės, niežėjimo) pavieniai atvejai.

Ilgai vartojant dideles saldymedžių šaknų preparatų dozes gali pasireikšti mineralkortikoidams būdingas poveikis: organizme susilaiko natris ir vanduo, iš organizmo šalinamas kalis, atsiranda arterinė hipertenzija, pabrinkimas, sumažėja kalio kiekis organizme, retai šlapimas paraudonuoja.
Kartais, ypač gydymo pradžioje, gali atsirasti šleikštulys, sutrikti virškinimas. Vaisto vartojant toliau toks poveikis dažniausiai išnyksta savaime.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KONTRATUSINO SUAUGUSIEMS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.
Butelį laikyti dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.
Butelį laikyti sandarų.

Ant buteliuko etiketės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

UAB “Valentis”
Molėtų pl. 11
LT-08409 Vilnius
Tel.: +370 5 2701225
Faksas: +370 5 2701223Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2005 10 10

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7