Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

LOGEST DRAG. N21

Vaistai
  Gamintojas:
SCHERING AG

B. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS:INFORMACIJA VARTOTOJUI

Logest 75 mikrogramai/20 mikrogramų dengtos tabletės
Gestodenas /Etinilestradiolis Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).Lapelio turinys
1. Kas yra Logest ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Logest
3. Kaip vartoti Logest
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Logest
6. Kita informacija
1. KAS YRA LOGEST IR KAM JIS VARTOJAMAS

Tablečių sudėtis

Logest yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas. Vienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų kiekis. Tai gestodenas (progestagenas) ir etinilestradiolis (estrogenas). Kadangi Logest sudėtyje yra mažas hormonų kiekis, todėl jis laikomas mažos dozės geriamuoju kontraceptiku. Visose pakuotės tabletėse yra toks pat tų pačių hormonų kiekis, todėl tai vienos fazės sudėtinis geriamasis kontraceptikas.

Dėl ko vartojamas Logest?

Logest vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LOGEST

Sudėtinių kontraceptinių tablečių nevartokite, jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Prieš pradėdama vartoti Logest, pasakykite apie tai gydytojui. Galbūt gydytojas jums patars vartoti kitokias tabletes arba visai kitokį (nehormoninį) apsaugos nuo nėštumo būdą. Būklės, dėl kurių negalima vartoti Logest, yra šios:

Esamas ar buvęs kraujotakos sutrikimas ypač dėl trombozės, kraujo krešulio atsiradimo, kojų kraujagyslių (giliųjų venų) trombozė, plaučių embolija (kraujo krešulys), širdies priepuolis ar sutrikusi kitų kūno dalių kraujotaka (žr. taip pat skyrių „Kontracepcinės tabletės ir trombozė”).
Esamas ar buvęs insultas (smegenų kraujagyslių krešulys arba plyšimas).
Esami ar buvę požymiai, rodantys galimą širdies priepuolį (krūtinės angina arba krūtinės skausmas) arba insultą (trumpalaikis smegenų kraujotakos sutrikimas arba nedidelis praėjęs insultas).
Buvusi migrena, susijusi su regos, kalbos sutrikimais, silpnumu arba kurios nors kūno dalies tirpimu.
Cukrinis diabetas su kraujagyslių pažeidimu.
Esamas ar buvęs pankreatitas (kasos uždegimas), susijęs su labai padidėjusiu riebalinių medžiagų kiekiu kraujyje.
Gelta (odos pageltimas) arba sunki kepenų liga.
Esamas ar buvęs vėžys, kuris gali augti veikiant lytiniams hormonams (pvz., krūtų arba lyties organų).
Esamas ar buvęs gerybinis ar piktybinis kepenų navikas.
Nenustatytos priežasties kraujavimas iš makšties.
Esamas ar galimas nėštumas.
Padidėjęs jautrumas (alergija) etinilestradioliui, gestodenui ar bet kuriai kitai Logest sudedamajai daliai.

Jei kuri nors šių būklių pirmą kartą atsiranda vartojant kontraceptines tabletes, iškart liaukitės jas vartojusi ir kreipkitės į gydytoją. Tuo laiku naudokite nehormonines kontracepcijos priemones. Taip pat žiūrėkite bendrąsias pastabas kitame skyriuje.

Ką reikia žinoti prieš vartojant Logest?

Bendrosios pastabos
Logest, kaip ir kitos kontraceptinės tabletės, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ir kitų lytiškai plintančių ligų.

Prieš pradedant vartoti Logest

Jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių ir vartojate kontraceptines tabletes, gali prireikti dažnai tikrinti jūsų sveikatą. Gydytojas jums tai paaiškins. Taigi prieš pradėdama vartoti Logest pasakykite gydytojui, jei:

rūkote,
sergate diabetu,
turite antsvorį,
padidėjęs jūsų kraujospūdis,
sergate širdies vožtuvų liga arba sutrikęs jūsų širdies ritmas,
sergate venų uždegimu (paviršiniu flebitu),
yra išsiplėtusių venų mazgų,
kam nors iš artimiausių giminių yra buvusi trombozė, širdies infarktas arba insultas,
sergate migrena,
sergate epilepsija,
jums arba kam nors iš artimiausių giminių yra ar buvo didelė cholesterolio ar trigliceridų (tam tikrų riebalų) koncentracija kraujyje,
kas nors iš artimiausių giminių yra sirgęs krūties vėžiu,
sergate kepenų arba tulžies pūslės liga,
sergate Crohno liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnyno liga),
sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, liga, pažeidžiančia viso kūno odą),
sergate hemoliziniu-ureminiu sindromu (HUS, kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų nepakankamumą),
sergate pjautuvine mažakraujyste,
yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., pablogėjusi klausa, medžiagų apykaitos liga, vadinama porfirija, odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja),
yra ar anksčiau buvo rudmė (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės); jei taip, venkite saulės arba ultravioletinių spindulių.
sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus. Jeigu pasireiškia tokie angioedemos simptomai kaip ištinęs veidas, liežuvis ir (arba) ryklė, sunkumas praryti ar diegligė kartu su sunkumu kvėpuoti, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Jei kuri nors iš minėtų būklių atsiranda pirmą kartą, kartojasi arba pablogėja vartojant kontraceptines tabletes, kreipkitės į gydytoją.

Kontraceptinės tabletės ir trombozė

Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas.

Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė (giliųjų venų trombozė). Jei venoje susidaręs krešulys atitrūksta, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims trombozės pavojus yra didžiausias pirmaisiais sudėtinių geriamųjų kontraceptikų (SGK) vartojimo metais.

Ji gali įvykti tiek vartojant kontraceptines tabletes, tiek jų nevartojant. Trombozė būna ir nėščiosioms. Kontraceptines tabletes vartojančioms pavojus būna didesnis negu nevartojančioms, tačiau mažesnis negu nėščiosioms.

Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (sukelia širdies priepuolį) arba smegenų kraujagyslėse (sukelia insultą). Nepaprastai retai krešulių susidaro kepenyse, žarnose, inkstuose ir akyse.

Tik retkarčiais trombozė sukelia nuolatinę sunkią negalią ar gali būti net mirtina.

Širdies priepuolio arba insulto pavojus vyresnėms moterims yra didesnis. Pavojų didina rūkymas. Jei vartojate kontracepcines tabletes, meskite rūkyti, ypač jei jums daugiau kaip 35 metai.

Jei vartojant kontraceptines tabletes padidėja kraujospūdis, jums gali patarti liautis jas vartoti.

Giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja dėl operacijos ar imobilizacijos (pavyzdžiui, jei koja sugipsuota ar uždėtas įtvaras). Vartojant kontracepcines tabletes šis pavojus dar padidėja. Jeigu planuojama guldyti jus į ligoninę arba operuoti, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate kontracepcines tabletes. Gydytojas gali patarti liautis jas vartoti prieš kelias savaites iki operacijos arba nuo imobilizacijos dienos. Gydytojas taip pat pasakys, kada vėl bus galima pradėti vartoti tabletes.

Pastebėjusi galimus trombozės požymius iškart nustokite vartoti kontracepcines tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją (žr. taip pat „Kada reikia kreiptis į gydytoją?”).

Kontraceptinės tabletės ir vėžys

Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas kontracepcines tabletes vartojančioms moterims negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus vartoti, per 10 metų šis padažnėjimas išnyksta. Nenustatyta, ar padažnėjimą sukelia kontracepcinių tablečių vartojimas. Galbūt jas vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys anksčiau diagnozuojamas.

Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti kraujavimą į vidaus organus. Jeigu jums labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra persistentinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemologiniai tyrimai įrodė, kad ilgas SGK vartojimas prisideda prie padidėjusios rizikos, tačiau neaišku, kiek tai susiję su kitais veiksniais, pvz., gimdos kaklelio rentgenoskopija ir lytinio gyvenimo būdu, įskaitant ir barjerinių kontraceptikų vartojimą.

Kontraceptinės tabletės ir nėštumas

Nėščioms ar įtariančioms nėštumą moterims draudžiama vartoti Logest. Jei įtariate, kad vartodama Logest pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Kontraceptinės tabletės ir žindymo laikotarpis

Paprastai kūdikį žindančioms moterims nepatariama vartoti Logest. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti šias tabletes, pasitarkite su gydytoju.

Kontraceptinės tabletės ir gebėjimas vairuoti automobilį

Poveikio gebėjimui vairuoti nepastebėta.

Kontraceptinės tabletės ir kiti vaistai

Kai kurie vaistai silpnina kontraceptinių tablečių veikimą. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas), nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., ritonaviras, nevirapinas), antibiotikai kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas), taip pat jonažolė (daugiausia vartojama nuo depresiškos nuotaikos). Įmanoma kontraceptinių tablečių sąveika ir su kitais vaistais, pvz., kurių sudėtyje yra ciklosporino arba priešepilepsinio vaisto lamotrigino.

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui ir apie bet kuriuos kitus vaistus bei vaistažoles, kuriuos vartojate ar neseniai vartojote, net ir įsigytus be recepto. Taip pat pasakykite bet kuriam kitam gydytojui ar stomatologui, skiriančiam jums vaistų (arba vaistus išduodančiam vaistininkui), kad vartojate Logest. Jie gali patarti tam tikrą laiką naudoti papildomas kontracepcijos priemones.

Kada kreiptis į gydytoją?

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Logest medžiagas
Logest sudėtyje yra laktozės ir sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.3. KAIP VARTOTI LOGEST?

Sudėtinius geriamuosius kontraceptikus vartojant tinkamai, pastojimų dažnis yra maždaug 1 ( per metus. Jis gali padidėti, jei tabletės praleidžiamos arba vartojamos netinkamai.

Kada ir kaip vartoti tabletes?

Logest pakuotėje yra 21 tabletė. Ant pakuotės ties tablete pažymėta, kurią savaitės dieną tabletę vartoti. Gerkite tabletes kasdien maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užgerkite trupučiu skysčio. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite 21 tabletę. Kitas 7 dienas vaisto negerkite. Per tas 7 dienas turi prasidėti kraujavimas. Paprastai jis prasideda 23 dieną po paskutinės Logest tabletės. Pradėkite naują pakuotę aštuntąją dieną, net jei kraujavimas tebesitęsia. Tuomet naują pakuotę visada pradėsite tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.

Pradedant pirmąją Logest pakuotę

Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote

Pradėkite vartoti Logest pirmąją ciklo dieną, t. y. pirmąją mėnesinių dieną. Gerkite ta savaitės diena pažymėtą tabletę. Pavyzdžiui, jei mėnesinės prasideda penktadienį, imkite penktadienio tabletę. Paskui imkite tabletes iš eilės. Logest tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Galite pradėti vartoti tabletes 25 mėnesinių ciklo dieną, tačiau tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Keičiant kitas sudėtines kontraceptines tabletes, makšties žiedą ar transderminį (kontraceptinį) pleistrą

Logest galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų vaistų tabletės (t. y. be pertraukos). Jei iki tol vartotų kontracepcinių vaistų pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, pradėkite gerti Logest kitą dieną po paskutinės veiksmingos tabletės (jei neaišku, klauskite gydytojo arba vaistininko). Logest galite pradėti vartoti ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip kitą dieną po paskutinės neveiksmingos tabletės arba vaistų vartojimo pertraukos. Jeigu vartojote makšties žiedą ar transderminį pleistrą, Logest geriausia pradėti vartoti šalinimo dieną, bet ne vėliau kai turėtų būti sekantis vartojimas. Laikantis šių nurodymų nereikia imtis papildomų kontracepcijos priemonių.

Keičiant vien progestogeno tabletes (minitabletes)

Galite liautis vartoti minitabletes bet kurią dieną ir Logest pradėti gerti kitą dieną tuo pačiu laiku. Tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias septynias Logest vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Keičiant švirkščiamuosius vaistus, implantus arba progestageno turinčias vartojimo į gimdą sistemas (VGS)

Logest pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama vaistų arba kai šalinamas implantas ar VGS, tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias 7 Logest vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Po gimdymo

Po gimdymo gydytojas gali patarti jums, prieš pradedant vartoti Logest, palaukti pirmojo normalaus ciklo. Kartais galima pradėti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau elgtis. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti Logest, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Po persileidimo ir nėštumo nutraukimo

Klauskite gydytojo patarimo.

Jei išgėrėte per daug Logest tablečių (perdozavimas)

Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Logest tablečių pasireikštų stiprus žalingas poveikis. Iškart išgėrus keletą tablečių gali būti pykinimas, vėmimas, taip pat gali kraujuoti iš makšties. Jei vaikas išgėrė Logest tablečių, klauskite gydytojo patarimo.

Jei norite liautis vartoti Logest

Galite liautis vartoti Logest bet kada. Jei nustojate vartoti dėl to, kad norite pastoti, paprastai rekomenduojama palaukti pirmojo natūralaus ciklo. Tai padeda nustatyti, kada turi gimti kūdikis.

Jei nenorite pastoti, klauskite gydytojo, apie kitus apsaugos nuo nėštumo būdus.
KĄ DARYTI, JEI …

… atsirado virškinamojo trakto sutrikimų (pvz., vėmimas, viduriavimas)

Jei vemiate arba labai viduriuojate, veikliosios Logest tablečių medžiagos gali nevisiškai absorbuotis. Jei išgėrusi vaisto vėmėte per pirmąsias 3–4 valandas, tai tas pat, lyg vaisto nebūtumėte gėrusi. Darykite taip, kaip ir praleidusi tabletę. Jei labai viduriuojate, kreipkitės į gydytoją.

… norite atitolinti kraujavimą

Norėdama atitolinti mėnesines, baigusi tabletes iš vienos pakuotės nedarykite pertraukos, o iškart pradėkite naują pakuotę. Tarpą tarp mėnesinių galima ilginti tol, kol baigsis naujosios pakuotės tabletės. Tuo laiku gali atsirasti išskyrų arba šiek tiek pakraujuoti. Norėdama, kad mėnesinės prasidėtų, paprasčiausiai liaukitės vartoti vaistą. Naują pakuotę pradėkite po įprastinės septynių dienų pertraukos.

… norite pakeisti kraujavimo pradžios laiką

Vartojant tabletes pagal rekomendacijas mėnesinės būna kas 4 savaites maždaug tomis pačiomis savaitės dienomis. Norėdama pakeisti mėnesinių pradžios dieną, trumpinkite (tik neilginkite) artimiausią vaisto vartojimo pertrauką. Pavyzdžiui, jei mėnesinės paprastai prasideda penktadieniais, o jūs norite, kad prasidėtų antradieniais (t. y. trimis dienomis anksčiau), pradėkite naują pakuotę trimis dienomis anksčiau negu paprastai. Jei pertrauka labai trumpa (pvz., trys dienos ar mažiau), jos metu mėnesinių gali nebūti, o tik šiek tiek pakraujuoti arba atsirasti išskyrų vartojant naujos pakuotės tabletes.

… ne laiku kraujuojate

Vartojant bet kokias kontracepcines tabletes, pirmaisiais mėnesiais gali nereguliariai pakraujuoti iš makšties (arba atsirasti tepių išskyrų) ne mėnesinių dienomis, dėl to gali tekti vartoti įklotus, bet tablečių gerti nenustokite. Organizmui prisitaikius prie kontracepcinių tablečių, nereguliarus kraujavimas paprastai liaujasi (dažniausiai maždaug po trijų tablečių vartojimo ciklų). Jei kraujavimas tęsiasi, kartojasi arba kraujuoja gausiai, kreipkitės į gydytoją.

… nebūna mėnesinių

Jei tabletes vartojote tinkamai, nevėmėte, gausiai neviduriavote, nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote. Toliau vartokite Logest pagal schemą.

Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, galite būti nėščia, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujos Logest pakuotės, kol gydytojas patikrins, ar nepastojote.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Logest, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač stiprų ar ilgai trunkantį, arba pakito sveikatos būklė ir jums atrodo, kad tai susiję su kontraceptinių tablečių vartojimu, kreipkitės į gydytoją.

Sunkus šalutinis poveikis

Stiprios reakcijos, susijusios su kontracepcinių tablečių vartojimu, jau aprašytos skyriuose „Kontraceptinės tabletės ir trombozė”, „Kontraceptinės tabletės ir vėžys”. Dar kartą perskaitykite šiuos skyrius, ir, jeigu jums kas nors kelia nerimą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Kiti galimi šalutiniai reiškiniai

Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims pasitaiko toliau išvardytų šalutinių reiškinių, tačiau juos nebūtinai sukelia vartojamas vaistas. Šie šalutiniai reiškiniai dažniau būna pirmaisiais tablečių vartojimo mėnesiais, vėliau paprastai retėja.

Organų sistemų klasės
Pašaliniai reiškiniaiDažni (( 1/100)
Nedažni (( 1/1000, < 1/100)
Reti
(<1/1 000)

Akies sutrikimaiKontaktinių lęšių netoleravimas.

Virškinimo trakto sutrikimai
Šleikštulys, pilvo skausmas.
Vėmimas, viduriavimas.Imuninės sistemos sutrikimaiPadidėjęs jautrumas.

Tyrimai
Padidėjęs svoris.

Sumažėjęs svoris.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Skysčių susilaikymas.Nervų sistemos sutrikimai
Galvos skausmas.
Migrena.Psichikos sutrikimai
Depresinė nuotaika, nuotaikos pokyčiai.
Sumažėjęs lytinis potraukis.
Padidėjęs lytinis potraukis.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Krūtų jautrumas, krūtų skausmas.
Krūtų hipertrofija.
Išskyros iš makšties, išskyros iš krūtų.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Išbėrimas, dilgėlinė.
Mazginė raudonė, daugiaformė raudonė.Toliau įvardytos sunkios nepageidaujamos reakcijos, stebėtos SGK vartojančioms moterims:
venų tromboemboliniai sutrikimai;
arterijų tromboemboliniai sutrikimai;
aukštas kraujospūdis;
kepenų navikai;
naujai atsiradusios ar pasunkėjusios esančios būklės, kurių ryšys su SGK vartojimu neaiškus: Crohno liga, opinis kolitas, epilepsija, migrena, endometriozė, gimdos mioma, porfirija, sisteminė raudonoji vilkligė, nėščiųjų pūslelinė, Syndenhamo chorėja, hemolizinis-ureminis sindromas, cholestazinė gelta;
rudmė;
ūmus ar lėtinis kepenų funkcijos sutrikimas, priverčiantis nutraukti SGK vartojimą iki kepenų funkcijos rodikliai sunormalės.

Jeigu sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai moterims gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus (taip pat žiūrėkite “Prieš pradedant vartoti Logest”).

Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI LOGEST

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia 6. KITA INFORMACIJA

Logest sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra gestodenas (75 mikrogramai) ir etinilestradiolis (20 mikrogramų).
- Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas 25000, magnio stearatas, sacharozė, povidonas 700000, makrogolis 6000, kalcio karbonatas, talkas ir montanglikolio vaškas.

Logest išvaizda ir kiekis pakuotėje

Logest išleidžiamas lizdinėse plokštelėse po 21 tabletę.

Plokštelės pagamintos iš skaidrios polivinilchlorido plėvelės ir aliuminio folijos (užlydyta matinė pusė). Kiekviena plokštelė įdėta į dėžutę.

Tabletės yra abipusiai išgaubtos, apvalios, 5 mm skersmens.Rinkodaros teisės turėtojas
Bayer Schering Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija

Gamintojas
Delpharm Lille SAS, Z.I. de Roubaix Est, Rue de toufflers, 59390 Lys Lez Lannoy, Prancūzija.

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Bayer“
Žirmūnų 68A
LT-09124 Vilnius
Tel. + 370 5 2336868 Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-07-13
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Logest 75 mikrogramai / 20 mikrogramų dengtos tabletės 2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Vienoje tabletėje yra 75 mikrogramai gestodeno ir 20 mikrogramų etinilestradiolio.

Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. VAISTO FORMA

Dengta tabletė.4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Geriamajai kontracepcijai.

4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Sudėtinius geriamuosius kontraceptikus vartojant tinkamai, pastojimų dažnis yra maždaug 1 ( per metus. Jis gali padidėti, jei tabletės praleidžiamos arba vartojamos netinkamai.

Tabletes reikia vartoti kasdien maždaug tuo pačiu laiku ant pakuotės nurodyta tvarka. Jei reikia, vaistą užgerti trupučiu skysčio. Vartoti po vieną tabletę 21 dieną iš eilės. Nauja pakuotė pradedama po 7 dienų pertraukos, per kurią paprastai kraujuojama. Kraujavimas dažniausiai prasideda antrą trečią dieną po paskutinės tabletės ir gali nesibaigti, kol nepradedama nauja pakuotė.

Logest vartojimo metodas kai:

Hormoninių kontraceptikų iki tol (pastarąjį mėnesį) nevartota

Tabletes reikia pradėti vartoti pirmą natūralaus ciklo mėnesinių dieną (t. y. pirmą kraujavimo dieną). Galima pradėti ir antrą–penktą dieną, bet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas patariama papildomai taikyti barjerinius kontracepcijos metodus.

Keičiant kitą sudėtinį hormoninį kontraceptiką (sudėtinį geriamąjį kontraceptiką (SGK), makšties žiedą ar transderminį pleistrą)

Logest geriausia pradėti vartoti pirmąją dieną po paskutinės veikliosios (paskutinės tabletės, turinčios veikliųjų medžiagų) iki tol vartotų SGK tabletės ir ne vėliau kaip kitą dieną po įprastinės tablečių vartojimo pertraukos arba placebo tablečių vartojimo. Jeigu buvo naudojamas makšties žiedas ar transderminis pleistras, Logest geriausia pradėti vartoti šalinimo dieną, bet ne vėliau kai turėtų būti sekantis vartojimas.

Keičiant vien progestageno kontracepcijos metodą (minitablečių, injekcijų, implantų) arba vartojimo į gimdą sistemą su progestagenu (VGS)

Logest galima pradėti vartoti bet kurią dieną vietoj minitablečių arba tą dieną, kai pašalinamas implantas ar VGS, arba tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama progestageno, tačiau visais šiais atvejais pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas patariama papildomai taikyti barjerinius kontracepcijos metodus.

Po nėštumo nutraukimo pirmąjį trimestrą

Logest galima pradėti vartoti iškart. Tokiu atveju papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Po gimdymo arba nėštumo nutraukimo antrąjį trimestrą

Rekomendacijos žindyvėms nurodytos 4.6 skyriuje.
Patariama pradėti vartoti Logest 21–28 dieną po gimdymo arba nėštumo nutraukimo antruoju nėštumo nutraukimo trimestru. Jei pradedama vartoti vėliau, pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomai taikyti barjerinius kontracepcijos metodus. Jei moteris jau turėjo lytinių santykių, prieš pradėdama vartoti SGK ji turi įsitikinti, kad nepastojo, arba palaukti pirmųjų mėnesinių.

Vartojimo metodas, praleidus tabletę

Jei išgerti vaisto pavėluota mažiau negu 12 valandų, kontracepcinis poveikis nesusilpnėja. Reikia išgerti tabletę iškart prisiminus ir toliau vartoti vaistą įprastu laiku.

Jei pavėluota daugiau kaip 12 valandų, kontracepcinis poveikis gali susilpnėti. Tokiu atveju reikia vadovautis dviem pagrindinėmis taisyklėmis:

1) niekada nenutraukti tablečių vartojimo ilgiau kaip 7 dienas;

2) kad pagumburio, pasmegeninės liaukos ir kiaušidžių sistema būtų tinkamai nuslopinta, reikia be pertraukos vartoti tabletes 7 dienas.

Atsižvelgiant į tai pateikiami tokie patarimai:

Pirmoji savaitė

Praleistąją tabletę reikia išgerti iškart prisiminus, net jei vienu metu tektų gerti dvi tabletes. Toliau vartoti vaistą įprastu laiku. Be to, pirmąsias septynias dienas papildomai reikia taikyti barjerinius metodus, pavyzdžiui, naudotis prezervatyvais. Jei pastarąsias 7 dienas moteris turėjo lytinių santykių, ji galėjo pastoti. Kuo daugiau tablečių praleista ir kuo mažiau laiko liko iki įprastinės vaisto vartojimo pertraukos, tuo didesnė nėštumo tikimybė.

Antroji savaitė

Praleistąją tabletę reikia išgerti iškart prisiminus, net jei vienu metu tektų gerti dvi tabletes. Toliau vartoti vaistą įprastu laiku. Jei septynias dienas iki pirmos praleistosios tabletės moteris vartojo vaistą tinkamai, jokių papildomų apsaugos nuo nėštumo priemonių nereikia. Jei ji vartojo vaistą netinkamai ar praleido daugiau negu 1 tabletę, patartina 7 dienas imtis papildomų apsaugos nuo nėštumo priemonių.

Trečioji savaitė

Sumažėjusio apsaugos nuo nėštumo patikimumo pavojus neišvengiamas dėl artėjančios tablečių vartojimo pertraukos. Tačiau tinkamai parinkus tablečių vartojimo schemą sumažėjusio kontracepcinio poveikio galima išvengti. Jei 7 dienas iki pirmosios praleistos tabletės moteris vaistą vartojo tinkamai, papildomų kontracepcijos priemonių nereikia, laikantis vieno iš toliau nurodytų patarimų. Priešingu atveju reikėtų vadovautis pirmuoju patarimu ir 7 dienas imtis papildomų apsaugos nuo nėštumo priemonių.

Paskutinę praleistąją tabletę reikia išgerti iškart prisiminus, net jei vienu metu tektų gerti dvi tabletes. Toliau vartoti vaistą įprastu laiku. Naują pakuotę pradėti iškart baigus ankstesniąją, t. y. nereikia daryti vaisto vartojimo pertraukos. Kol nebus baigta naujoji pakuotė, kraujavimo greičiausiai nebus, tačiau tablečių vartojimo dienomis gali atsirasti tepių išskyrų arba truputį pakraujuoti.

Galima pradėtosios pakuotės tablečių toliau nevartoti, o daryti 7 dienų pertrauką, įskaitant ir praleistąsias dienas. Paskui pradėti naują pakuotę.

Jei per pirmąją vaisto vartojimo pertrauką po praleistųjų tablečių moteris nekraujuoja, reikia įtarti galimą nėštumą.

Patarimai pradėjus vemti ir viduriuoti

Labai sutrikus virškinamajam traktui vaistas gali nevisiškai absorbuotis; tokiu atveju reikia papildomų kontracepcijos priemonių.

Jei išgėrus vaisto per 3–4 valandas pradedama vemti, patariama elgtis taip, kaip ir praleidus tabletę (žr. 4.2. skyrių). Jei moteris nenori keisti įprastinės vaisto vartojimo schemos, papildomą tabletę ji turi imti iš naujos pakuotės.

Kaip atitolinti kraujavimą

Norint atitolinti kraujavimą, baigus tabletes iš vienos Logest pakuotės nereikia daryti pertraukos, o pradėti naują pakuotę. Laikotarpį be kraujavimo galima ilginti tiek, kiek norima, kol baigsis naujosios pakuotės tabletės. Tuo laiku gali atsirasti kraujingų išskyrų arba pradėti kraujuoti. Toliau reguliariai vartoti Logest po įprastinės septynių dienų pertraukos.

Norint pakeisti kraujavimo pradžios dieną reikia sutrumpinti vaisto vartojimo pertrauką tiek dienų, kiek pageidaujama. Kuo trumpesnė pertrauka, tuo didesnė tikimybė, kad kraujavimo nebus, o kraujuoti pradės arba atsiras tepių išskyrų vartojant naujos pakuotės tabletes (kaip ir atitolinant kraujavimą).

4.3 Kontraindikacijos

Sudėtinių geriamųjų kontraceptikų (SGK) negalima vartoti, kai yra toliau išvardytos būklės. Jei vartojant vaistą kurios nors ligos požymių atsiranda pirmą kartą, reikia iš karto liautis jį vartoti.

Esama ar buvusi venų arba arterijų trombozė/tromboembolinė būklė (pvz., giliųjų venų trombozė, plaučių embolija, miokardo infarktas) arba smegenų kraujagyslių sutrikimas.
Esami arba buvę trombozės prodromo reiškiniai (pvz., trumpalaikis išemijos priepuolis, krūtinės angina).
Buvusi migrena su židininiais neurologiniais simptomais.
Cukrinis diabetas su kraujagyslių pažeidimo požymiais.
Sunkūs arba dauginiai venų arba arterijų trombozės rizikos veiksniai (žr. skyrių „Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės”).
Esamas ar buvęs pankreatitas, susijęs su ryškia hipertrigliceridemija.
Esama ar buvusi sunki kepenų liga, kol kepenų veiklos rodikliai nesunormalėję.
Esamas ar buvęs kepenų navikas (tiek gerybinis, tiek piktybinis).
Nustatytas arba įtariamas lytiniams steroidams jautrus piktybinis navikas (pvz., lyties organų arba krūtų).
Nenustatytos priežasties kraujavimas iš makšties.
Nustatytas arba įtariamas nėštumas.
Padidėjęs jautrumas veikliosioms arba pagalbinėms šio vaisto medžiagoms.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Įspėjimai

Jei moteriai yra kuri nors toliau aprašyta būklė arba rizikos veiksnys, reikia su ja aptarti SGK vartojimo naudą ir galimą pavojų, prieš jai apsisprendžiant vartoti šį vaistą. Jei vartojant vaistą liga pasunkėja, paūmėja arba pirmą kartą atsiranda kuri nors iš nurodytų būklių arba rizikos veiksnių, moteris turi kreiptis į gydytoją, o šis – spręsti, ar nutraukti gydymą.

( Kraujagyslių sutrikimai

Epidemiologinių tyrimų duomenimis, SGK vartojimas yra susijęs su padidėjusiu arterijų ir venų trombinių ir tromboembolinių ligų, pavyzdžiui, miokardo infarkto, insulto, giliųjų venų trombozės, plaučių embolijos, pavojumi. Šios ligos pasireiškia retai.

Bet kurių SGK vartojimas yra susijęs su padidėjusiu venų tromboembolijos (VTE) pavojumi – giliųjų venų tromboze ir (arba) plaučių embolija. Venų tromboembolijos (VTE) pavojus yra didžiausias pirmaisiais SGK vartojimo metais. Per metus VTE pasitaiko maždaug 4 iš 10 000 moterų, vartojančių mažos estrogenų dozės (< 0,05 mg etinilestradiolio) geriamuosius kontraceptikus, ir 0,5–3 iš 10 000 moterų, jų nevartojančių. Su nėštumu susijusi VTE pasireiškia 6 iš 10 000 nėščiųjų per metus.

Kitų kraujagyslių, pavyzdžiui, kepenų, pasaito, inkstų, smegenų, tinklainės venų ir arterijų, trombozė SGK vartojančioms moterims įvyksta neparastai retai. Nėra vienodos nuomonės, ar šių kraujagyslių trombozė yra susijusi su SGK vartojimu.

Venų, arterijų trombozės ar tromboembolijos arba smegenų kraujotakos sutrikimų simptomai gali būti šie: vienos kojos skausmas ir (arba) patinimas, staigus stiprus krūtinės skausmas, plintantis arba neplintantis į kairiąją ranką, staigus dusulys, staigus kosulio priepuolis, neįprastas, stiprus, ilgai trunkantis galvos skausmas, staigus dalinis arba visiškas apakimas, dvejinimasis akyse, kalbos sutrikimas arba afazija, svaigulys, alpimas be traukulių arba su židininiais traukuliais, staigus vienos kūno pusės ar kūno dalies silpnumas arba ryškus aptirpimas, judesių sutrikimas, ūminės pilvo ligos simptomai.

Venų, arterijų trombozės ar tromboembolijos arba smegenų kraujotakos sutrikimo pavojų didina:

vyresnis amžius;
rūkymas; kuo intensyvesnis rūkymas ir kuo vyresnė moteris (ypač kai jai daugiau kaip 35 metai), tuo šis pavojus didesnis;
šeiminis polinkis (pavyzdžiui, bet kada buvusi venų arba arterijų tromboembolija palyginti jauniems tėvams, broliams arba seserims); jei įtariamas paveldimasis polinkis, prieš pradėdama vartoti bet kurį SGK moteris turi pasitarti su specialistu;
nutukimas (kūno masės indeksas didesnis kaip 30 kg/m2);
dislipoproteinemija;
hipertenzija;
migrena;
širdies vožtuvų liga;
prieširdžių virpėjimas;
ilga imobilizacija, didelė operacija arba bet kokia kojų operacija, didelė trauma.Tokiais atvejais patariama nutraukti SGK vartojimą (bent prieš keturias savaites iki numatomos operacijos) ir vėl pradėti juos vartoti praėjus dviem savaitėms po visiškos remobilizacijos.

Nėra vienodos nuomonės, ar venų tromboembolija susijusi su mazginiu venų išsiplėtimu ir paviršiniu tromboflebitu.

Reikia atsižvelgti į padidėjusį tromboembolijos pavojų po gimdymo (žr. 4.6 skyrių).

Kitos būklės, susijusios su nepageidaujamais kraujagyslių sutrikimais, yra cukrinis diabetas, sisteminė raudonoji vilkligė, hemolizinis-ureminis sindromas, lėtinė uždegiminė žarnų liga (Crohno liga arba opinis kolitas) ir pjautuvinė mažakraujystė.

Migrenos padažnėjimas ir pasunkėjimas vartojant SGK gali būti pagrindas nedelsiant liautis juos vartoti (migrena gali būti smegenų kraujagyslių ligos prodrominis reiškinys).

Biocheminiai veiksniai, galintys rodyti paveldimą arba įgytą polinkį pasireikšti venų arba arterijų trombozei, yra atsparumas aktyvintam C proteinui (APC), hiperhomocisteinemija, antitrombino III, C proteino, S proteino stoka, antifosfolipidiniai antikūnai (antikardiolipino antikūnai, vilkligės antikoaguliantas).

Svarstydamas gydymo naudos ir galimo pavojaus santykį, gydytojas turi atsižvelgti į tai, kad tinkamas minėtų ligų gydymas gali sumažinti trombozės riziką ir kad pavojus, susijęs su nėštumu, yra didesnis negu su mažos dozės SGK (< 0,05 mg etinilestradiolio) vartojimu.

( Navikai

Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra persistentinė žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija. Kai kurie epidemologiniai tyrimai parodė, kad ilgas SGK vartojimas gali prisidėti prie padidėjusios rizikos, tačiau neaišku, kiek tai priklauso nuo kitų veiksnių, pvz. gimdos kaklelio rentgenoskopijos ir lytinio gyvenimo būdo, įskaitant ir barjerinių kontracepcijos priemonių vartojimą.

Penkiasdešimt keturių epidemiologinių tyrimų metaanalizės duomenimis, moterims, vartojančioms SGK, yra šiek tiek didesnė krūties vėžio diagnozės reliatyvi rizika (RR=1,24). Nustojus vartoti SGK šis rizikos padidėjimas per 10 metų palaipsniui išnyksta. Kadangi moterys iki 40 metų krūties vėžiu serga retai, SGK vartojančioms arba neseniai vartojusioms moterims papildomai nustatomo šio vėžio atvejų skaičius yra nedidelis, palyginti su bendra krūties vėžio rizika. Minėti tyrimai nerodo priežastinio ryšio. Didesnė rizika gali būti dėl to, kad ši liga SGK vartojančioms moterims anksčiau diagnozuojama, arba dėl SGK biologinio poveikio, arba ir dėl abiejų priežasčių. Pastebėta, kad krūties vėžys, diagnozuojamas kada nors SGK vartojusioms moterims, būna mažiau išplitęs negu niekada šių kontraceptikų nevartojusioms moterims.

SGK vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Pavieniais atvejais šie navikai sukelia gyvybei pavojingą kraujavimą į pilvaplėvės ertmę. Jei moteriai, vartojančiai SGK, labai skauda viršutinėje pilvo dalyje, padidėja kepenys arba įtariamas kraujavimas į pilvaplėvės ertmę, diferencijuojant reikia įtarti ir kepenų naviką.

( Kitos būklės

SGK vartojančioms moterims, kurioms yra hipertrigliceridemija arba kurių giminėms yra buvęs šis sutrikimas, yra padidėjusi ūminio pankreatito rizika.

Nors daugeliui moterų, vartojančių SGK, šiek tiek padidėja kraujospūdis, retai šis padidėjimas būna kliniškai svarbus. Jei hipertenzija sergančių SGK vartojančių moterų gydymas kraujospūdį mažinančiais vaistais nuolatinės hipertenzijos ar labai padidėjusio kraujospūdžio reikiamai nesumažina, SGK vartojimą reikia nutraukti. Jei nuo antihipertenzinių vaistų kraujospūdis sunormalėja, vėl galima pradėti vartoti sudėtinius geriamuosius kontraceptikus.

Tiek nėščioms, tiek SGK vartojančioms moterims gali pasireikšti arba pasunkėti šios ligos ar būklės: gelta ir(arba) niežulys dėl cholestazės, tulžies pūslės akmenligė, porfirija, sisteminė raudonoji vilkligė, hemolizinis-ureminis sindromas, Sydenhamo chorėja, herpes gestationis, klausos sutrikimas dėl otosklerozės. Tiesa, jų ryšys su SGK vartojimu nėra galutinai įrodytas.

Egzogeniniai estrogenai moterims, sergančioms paveldima angioedema, gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus.

Pasireiškus ūminiam ar lėtiniam kepenų veiklos sutrikimui, SGK vartojimą gali tekti nutraukti, kol kepenų veikla sunormalės. Pasikartojus cholestazinei geltai arba su cholestaze susijusiam niežuliui, kurie anksčiau buvo pasireiškę nėštumo ar ankstesnio lytinių steroidų vartojimo metu, būtina liautis vartoti SGK.

Nors SGK gali veikti periferinį atsparumą insulinui ir gliukozės toleravimą, diabetu sergančioms moterims, vartojančioms mažos dozės (< 0,05 mg etinilestradiolio), SGK, gydymo schemos keisti nereikia. Vis dėlto šias moteris reikia atidžiai stebėti, ypač SGK vartojimo pradžioje.

Vartojant SGK kartais pasunkėja Crohno liga ir opinis kolitas.

Retkarčiais gali pasireikšti rudmė (chloasma), ypač moterims, kurioms yra buvusi nėščiųjų rudmė (chloasma gravidarum). SGK vartojančioms moterims, linkusioms į rudmę, reikia vengti saulės ir ultravioletinių spindulių.

Medicininiai tyrimai ir konsultacijos

Prieš pradedant vartoti SGK ar atnaujinant jų vartojimą turi būti surinkta išsami medicininė anamnezė ir moteris objektyviai ištirta; atsižvelgiant į kontraindikacijas (4.3 skyrius) ir įspėjimus (4.4 skyrius). Tyrimą reikia reguliariai kartoti. Periodiškai tirti svarbu ir dėl to, kad kontraindikacijų (pvz., trumpalaikių išemijos priepuolių) arba rizikos veiksnių (pvz., venų arba arterijų trombozė šeimos nariams) gali pirmą kartą atsirasti jau vartojant SGK. Tyrimo dažnumas ir apimtis priklauso nuo įprastos tokio tyrimo praktikos ir kiekvienos moters sveikatos būklės, tačiau visada reikėtų matuoti kraujospūdį, tirti krūtis, pilvą ir dubens organus (atlikti ir gimdos kaklelio citologinį tyrimą).

Moterį reikia įspėti, kad geriamieji kontraceptikai neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ir kitų lytiniu būdu plintančių ligų.

Sumažėjęs veiksmingumas

SGK veiksmingumas gali sumažėti užmiršus išgerti tablečių (žr. 4.2 skyrių), vemiant ar labai viduriuojant (žr. 4.2 skyrių) arba kartu vartojant kitų vaistų (žr. 4.5 skyrių).

Pablogėjusi mėnesinių ciklo kontrolė

Vartojant bet kuriuos SGK gali nereguliariai kraujuoti arba atsirasti kraujingų išskyrų, ypač pirmaisiais vartojimo mėnesiais, todėl nereguliaraus kraujavimo priežastį tikslinga tirti tik maždaug po trijų ciklų adaptacijos laikotarpio.

Jei nereguliarus kraujavimas tęsiasi arba prasideda po buvusių reguliarių ciklų, reikia įtarti nehormoninę kraujavimo priežastį ir tinkamai ištirti, ar nėra piktybinės ligos arba nėštumo. Dėl to gali tekti atlikti kiuretažą.

Kai kurioms moterims kraujavimo nebūna, kai daroma tablečių vartojimo pertrauka. Jei iki tol SGK buvo vartojami tinkamai, kaip nurodyta 4.2 skyriuje, mažai tikėtina, kad moteris pastojo. Tačiau jei SGK buvo vartojami nesilaikant nurodymų arba kraujavimo nebuvo dukart iš eilės, prieš tęsiant SGK vartojimą reikia įsitikinti, kad nėra nėštumo.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

( Kitų vaistų poveikis

Dėl sąveikos su kitais vaistais geriamųjų kontraceptikų poveikis gali būti nepakankamas arba prasidėti kraujavimas. Toliau pateikiama medicinos literatūroje aprašyta sąveika.

Metabolizmas kepenyse. Gali vykti SGK sąveika su vaistais, skatinančiais mikrosomų fermentus (pvz., su fenitoinu, barbitūratais, primidonu, karbamazepinu, rifampicinu, galbūt ir okskarbazepinu, topiramatu, felbamatu, grizeofulvinu ir jonažolės gaminiais). Dėl to gali padidėti lytinių hormonų klirensas.

ŽIV proteazė (pvz., ritonaviras) ir nenukleozidiniai grįžtamosios transkriptazės inhibitoriai (pvz., nevirapinas) bei jų deriniai taip pat galimai paveikė metabolizmą kepenyse.

Poveikis enterohepatinei cirkuliacijai. Esama klinikinių duomenų, kad vartojant kai kuriuos antibiotikus (pvz., penicilinus, tetraciklinus) gali sumažėti estrogenų enterohepatinė cirkuliacija, kartu ir etinilestradiolio koncentracija.

Moterys, gydomos šiais vaistais, kartu su SGK turi naudoti mechanines apsaugos nuo nėštumo priemones arba pasirinkti kitokį būdą nėštumui išvengti. Moterys, gydomos mikrosomų fermentus skatinančiais vaistais, turi imtis mechaninių apsaugos priemonių visą gydymo laiką ir 28 dienas po gydymo. Antibiotikais (išskyrus rifampiciną ir grizeofulviną) gydomos moterys turi naudotis mechaninėmis priemonėmis visą gydymo laiką ir 7 dienas po jo. Jei per tą laiką baigiasi SGK pakuotė, reikia pradėti naują nedarant įprastinės pertraukos.

Geriamieji kontraceptikai gali paveikti tam tikrų kitų vaistų metabolizmą. Atitinkamai koncentracija plazmoje ir audiniuose gali padidėti (pvz., ciklosporino) arba sumažėti (pvz., lamotrigino).

Pastaba. Norint nustatyti galimą sąveiką reikia perskaityti kartu vartojamo vaisto informacinį lapelį.

( Laboratoriniai tyrimai

Vartojami SGK gali veikti biocheminius rodiklius (pvz., kepenų, skydliaukės, antinksčių ir inkstų funkcijos), kai kurias medžiagas jungiančių baltymų (pvz., kortikosteroidus jungiančio globulino), lipidų ir lipoproteinų frakcijų koncentraciją plazmoje, angliavandenių apykaitos, krešėjimo ir fibrinolizės rodiklius. Šie pokyčiai dažniausiai būna normos ribose.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Logest negalima vartoti nėštumo laikotarpiu.

Jei moteris pastoja vartodama Logest, jo vartojimą nedelsiant reikia nutraukti. Didelės apimties epidemiologinių tyrimų duomenimis, sklaidos defektų rizika nepadidėja iki nėštumo SGK vartojusių moterų vaikams. Taip pat daugelio iki šiol atliktų epidemiologinių tyrimų duomenimis, teratogeninio poveikio nenustatyta, kai SGK per neapsižiūrėjimą buvo vartojami nėštumo metu.

SGK gali veikti laktaciją – mažinti moters pieno kiekį ir keisti jo sudėtį. Taigi SGK negalima vartoti, kol kūdikis tebežindomas. Šiek tiek kontracepcinių steroidų ir(ar) jų metabolitų gali išsiskirti į SGK vartojančių žindyvių pieną, tačiau nėra duomenų, kad jie gali pakenkti kūdikio sveikatai.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Poveikio nepastebėta.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Svarbiausias nepageidaujamas poveikis, susijęs su SGK vartojimu, jau minėtas 4.4 skyriuje.

Kitas SGK vartojančioms moterims pastebėtas šalutinis poveikis, kurio ryšys su šių preparatų vartojimu nei patvirtintas, nei paneigtas, buvo toks:

Organų sistemų klasės
Pašaliniai reiškiniaiDažni (( 1/100)
Nedažni (( 1/1000, < 1/100)
Reti
(<1/1 000)

Akies sutrikimaiKontaktinių lęšių netoleravimas.

Virškinimo trakto sutrikimai
Šleikštulys, pilvo skausmas.
Vėmimas, viduriavimas.Imuninės sistemos sutrikimaiPadidėjęs jautrumas.

Tyrimai
Padidėjęs svoris.

Sumažėjęs svoris.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Skysčių susilaikymas.Nervų sistemos sutrikimai
Galvos skausmas.
Migrena.Psichikos sutrikimai
Depresiška nuotaika, nuotaikos pokyčiai.
Sumažėjęs lytinis potraukis.
Padidėjęs lytinis potraukis.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Krūtų jautrumas, krūtų skausmas.
Krūtų hipertrofija.
Išskyros iš makšties, išskyros iš krūtų.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Išbėrimas, dilgėlinė.
Mazginė raudonė, daugiaformė raudonė.Yra pateiktas pats tinkamiausias MedDRA terminas (7.0 versija) apibūdinti tam tikrą šalutinę reakciją. Sinonimai ir susijusios būklės nėra pateikiamos, bet į tai irgi reikėtų atsižvelgti.

Toliau įvardytos sunkios nepageidaujamos rekcijos, stebėtos SGK vartojančioms moterims, kurios aptartos 4.4 skyriuje „Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės“:
venų tromboemboliniai sutrikimai;
arterijų tromboemboliniai sutrikimai;
hipertenzija;
kepenų navikai;
naujai atsiradusios ar pasunkėjusios esančios būklės, kurių ryšys su SGK vartojimu neaiškus: Crohno liga, opinis kolitas, epilepsija, migrena, endometriozė, gimdos mioma, porfirija, sisteminė raudonoji vilkligė, nėščiųjų pūslelinė, Syndenhamo chorėja, hemolizinis-ureminis sindromas, cholestazinė gelta;
rudmė;
ūmus ar lėtinis kepenų funkcijos sutrikimas, priverčiantis nutraukti SGK vartojimą iki kepenų funkcijos rodikliai sunormalės.

Egzogeniniai estrogenai moterims, sergančioms paveldima angioedema, gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus.

4.9 Perdozavimas

Duomenų apie ryškų neigiamą perdozavimo poveikį nėra. Perdozavimas galėtų sukelti šleikštulį, vėmimą, o jaunoms merginoms – negausų kraujavimą iš makšties. Jokio priešnuodžio nėra, gydyti reikėtų atsižvelgiant į simptomus.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Farmakoterapinė grupė- geriamieji kontraceptikai., ATC kodas- G03AA10

Kontraceptinis SGK poveikis pagrįstas įvairių veiksnių sąveika. Svarbiausi iš jų yra ovuliacijos slopinimas ir gimdos kaklelio sekrecijos pokyčiai.
Vartojant dideles SGK dozes (50 (g etinilestradiolio) mažėja gimdos gleivinės ir kiaušidžių vėžio pavojus. Ar taip veikia ir mažesnės SGK dozės, kol kas nenustatyta.

5.2 Farmakokinetinės savybės

Gestodenas

Absorbcija

Išgertas gestodenas greitai ir visiškai absorbuojasi. Didžiausia jo koncentracija serume (3,5 ng/ml) išgėrus vienkartinę dozę susidaro maždaug po 1 valandos. Jo biologinis pasisavinimas yra apie 99 %.

Pasiskirstymas

Gestodenas jungiasi su serumo albuminu ir lytinius hormonus jungiančiu globulinu (LHJG). Kraujo serume tik 1,3 % vaisto būna laisvo, o 69 % – specifiškai susijungusio su LHJG. Etinilestradiolio sukeltas LHJG padaugėjimas veikia gestodeno jungimąsi su serumo baltymais – didina su LHJG susijungusio vaisto dalį ir mažina su albuminu susijungusiojo dalį. Gestodeno tariamasis pasiskirstymo tūris yra 0,7 l/kg.

Metabolizmas

Gestodenas visiškai metabolizuojamas žinomu steroidų metabolizmo būdu. Jo klirenso iš serumo greitis yra 0,8 ml/min/kg. Vienu metu davus gestodeno ir etinilestradiolio, tiesioginės sąveikos nenustatyta.

Pasišalinimas

Gestodeno koncentracija serume mažėja dviem fazėmis. Galutinės pasišalinimo fazės pusinės eliminacijos laikas yra apie 12 valandų. Gestodeno metabolitai išsiskiria su šlapimu ir tulžimi apytikriu santykiu 6 : 4. Jų pusinės eliminacijos laikas yra maždaug 1 diena. Nepakitusio gestodeno nepasišalina.

Pastoviosios koncentracijos sąlygos

Gestodeno farmakokinetika priklauso nuo LHJG koncentracijos, kuri drauge vartojant etinilestradiolį padidėja apie du kartus. Kasdien vartojamo gestodeno koncentracija serume padidėja apie keturis kartus, o pastovioji koncentracija susidaro antroje gydymo ciklo pusėje.

Etinilestradiolis

Absorbcija

Išgertas etinilestradiolis greitai ir visiškai absorbuojasi. Didžiausia jo koncentracija serume (apie 65 pg/ml) susidaro po 1,7 valandos. Absorbcijos ir pirmojo pasažo per kepenis metu etinilestradiolis ekstansyviai metabolizuojamas. Išgerto vaisto biologinis pasisavinimas labai svyruoja – maždaug nuo 20 % iki 65 %, o vidutiniškai sudaro apie 45 %.

Pasiskirstymas

Etinilestradiolis labai gerai, bet nespecifiškai jungiasi su serumo albuminu (apie 98 %) ir sužadina lytinius hormonus jungiančio globulino (LHJG) koncentracijos didėjimą. Nustatytas tariamasis pasiskirstymo tūris yra apie 2,8–8,6 l/kg.

Metabolizmas

Prieš patekdamas į apytaką etinilestradiolis konjuguojamas plonosios žarnos gleivinėje ir kepenyse. Pirmiausia jis metabolizuojamas aromatinio hidroksilinimo būdu, tačiau susidaro daug hidroksilintų ir metilintų metabolitų; kurie būna laisvi arba susijungę su gliukuronidais ir sulfatais. Etinilestradiolio klirenso greitis yra 2,3–7 ml/min/kg.

Pasišalinimas

Etinilestradiolio koncentracija serume mažėja dviem fazėmis. Pirmosios pasišalinimo fazės pusinės eliminacijos laikas yra maždaug 1 valanda, o antrosios – 10–20 valandų. Etinilestradiolis pasišalina tik metabolitų pavidalu; jų ekskrecijos su šlapimu ir tulžimi santykis – 4 : 6. Metabolitų pusinės eliminacijos laikas yra maždaug 1 para.

Pastoviosios koncentracijos sąlygos

Etinilestradiolio pastovioji koncentracija serume susidaro maždaug po vienos savaitės; tai priklauso nuo skirtingo galutinio pasišalinimo iš serumo laiko ir paros dozės.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Įprastiniais ikiklinikiniais vaisto kartotinių dozių toksiškumo, genotoksiškumo ir kancerogeniškumo tyrimais nenustatyta kokio nors specifinio poveikio pavojingo žmogui ir toksinio poveikio dauginimosi funkcijai. Vis dėlto reikia atsižvelgti į tai, kad lytiniai steroidai gali skatinti kai kurių nuo hormonų priklausomų audinių ir navikų augimą.6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Laktozės monohidratas,
Kukurūzų krakmolas,
Povidonas 25 000,
Magnio stearatas,
Sacharozė,
Povidonas 700 000,
Makrogolis 6000,
Kalcio karbonatas,
Talkas,
Montanglikolio vaškas.

Gali būti vietinių sudėties pakeitimų.

6.2 Nesuderinamumas

Nėra.

6.3 Tinkamumo laikas

4 metai - I–III klimato zonoje.
3 metai - IV klimato zonoje.

Įvairiose vietovėse gali būti skirtingas.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia
6.5 Pakuotė ir jos turinys

Vidinė pakuotė

Logest tabletės yra lizdinėse plokštelėse, pagamintose iš skaidraus polivinilchlorido ir aliuminio folijos (karščiu užlydyta matinė pusė).

Tiekimas

Lizdinė plokštelė po 21 tabletę supakuota dėžutėje po vieną.

Įvairiose vietovėse pakuotė gali būti skirtinga.

6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

Bayer Schering Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija8. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT 97/4202/29. RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA

1997-02-11
2002-08-2810. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2007-07-13


II PRIEDAS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamybos licencijos turėtojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

Delpharm Lille SAS, Z.I. de Roubaix Est, Rue de toufflers, 59390 Lys Lez Lannoy, Prancūzija.

B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

Tiekimo ir vartojimo sąlygos ar apribojimai, taikomi rinkodaros teisės turėtojui

Receptinis vaistinis preparatas.III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS

DĖŽUTĖ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Logest 75 mikrogramai / 20 mikrogramų dengtos tabletės
Gestodenum/Ethinylestradiolum 2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

1 tabletėje yra 75 mikrogramai gestodeno ir 20 mikrogramų etinilestradiolio.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Sudėtyje yra laktozės ir sacharozės.4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

21 dengta tabletė5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Vartoti per burną. Prieš vartojimą perskaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm} [metai, mėnuo]9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS, BŪTINOS NAIKINANT VAISTINIO PREPARATO LIKUČIUS ARBA ATLIEKAS (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Bayer Schering Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija
12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT 97/4202/213. SERIJOS NUMERIS

Serija {numeris}14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJAMINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ

LIZDINĖ PLOKŠTELĖ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Logest 75 mikrogramai/20 mikrogramų dengtos tabletės
Gestodenum/Ethinylestradiolum  2. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS

Bayer3. TINKAMUMO LAIKAS

EXP {MMMM/mm} [metai, mėnuo]4. SERIJOS NUMERIS

LOT {numeris}

B. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS:INFORMACIJA VARTOTOJUI

Logest 75 mikrogramai/20 mikrogramų dengtos tabletės
Gestodenas /Etinilestradiolis Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).Lapelio turinys
1. Kas yra Logest ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Logest
3. Kaip vartoti Logest
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Logest
6. Kita informacija
1. KAS YRA LOGEST IR KAM JIS VARTOJAMAS

Tablečių sudėtis

Logest yra sudėtinis geriamasis kontraceptikas. Vienoje tabletėje yra mažas dviejų skirtingų moters lytinių hormonų kiekis. Tai gestodenas (progestagenas) ir etinilestradiolis (estrogenas). Kadangi Logest sudėtyje yra mažas hormonų kiekis, todėl jis laikomas mažos dozės geriamuoju kontraceptiku. Visose pakuotės tabletėse yra toks pat tų pačių hormonų kiekis, todėl tai vienos fazės sudėtinis geriamasis kontraceptikas.

Dėl ko vartojamas Logest?

Logest vartojamas norint apsisaugoti nuo nėštumo.

2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LOGEST

Sudėtinių kontraceptinių tablečių nevartokite, jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Prieš pradėdama vartoti Logest, pasakykite apie tai gydytojui. Galbūt gydytojas jums patars vartoti kitokias tabletes arba visai kitokį (nehormoninį) apsaugos nuo nėštumo būdą. Būklės, dėl kurių negalima vartoti Logest, yra šios:

Esamas ar buvęs kraujotakos sutrikimas ypač dėl trombozės, kraujo krešulio atsiradimo, kojų kraujagyslių (giliųjų venų) trombozė, plaučių embolija (kraujo krešulys), širdies priepuolis ar sutrikusi kitų kūno dalių kraujotaka (žr. taip pat skyrių „Kontracepcinės tabletės ir trombozė”).
Esamas ar buvęs insultas (smegenų kraujagyslių krešulys arba plyšimas).
Esami ar buvę požymiai, rodantys galimą širdies priepuolį (krūtinės angina arba krūtinės skausmas) arba insultą (trumpalaikis smegenų kraujotakos sutrikimas arba nedidelis praėjęs insultas).
Buvusi migrena, susijusi su regos, kalbos sutrikimais, silpnumu arba kurios nors kūno dalies tirpimu.
Cukrinis diabetas su kraujagyslių pažeidimu.
Esamas ar buvęs pankreatitas (kasos uždegimas), susijęs su labai padidėjusiu riebalinių medžiagų kiekiu kraujyje.
Gelta (odos pageltimas) arba sunki kepenų liga.
Esamas ar buvęs vėžys, kuris gali augti veikiant lytiniams hormonams (pvz., krūtų arba lyties organų).
Esamas ar buvęs gerybinis ar piktybinis kepenų navikas.
Nenustatytos priežasties kraujavimas iš makšties.
Esamas ar galimas nėštumas.
Padidėjęs jautrumas (alergija) etinilestradioliui, gestodenui ar bet kuriai kitai Logest sudedamajai daliai.

Jei kuri nors šių būklių pirmą kartą atsiranda vartojant kontraceptines tabletes, iškart liaukitės jas vartojusi ir kreipkitės į gydytoją. Tuo laiku naudokite nehormonines kontracepcijos priemones. Taip pat žiūrėkite bendrąsias pastabas kitame skyriuje.

Ką reikia žinoti prieš vartojant Logest?

Bendrosios pastabos
Logest, kaip ir kitos kontraceptinės tabletės, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) ir kitų lytiškai plintančių ligų.

Prieš pradedant vartoti Logest

Jei jums yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių ir vartojate kontraceptines tabletes, gali prireikti dažnai tikrinti jūsų sveikatą. Gydytojas jums tai paaiškins. Taigi prieš pradėdama vartoti Logest pasakykite gydytojui, jei:

rūkote,
sergate diabetu,
turite antsvorį,
padidėjęs jūsų kraujospūdis,
sergate širdies vožtuvų liga arba sutrikęs jūsų širdies ritmas,
sergate venų uždegimu (paviršiniu flebitu),
yra išsiplėtusių venų mazgų,
kam nors iš artimiausių giminių yra buvusi trombozė, širdies infarktas arba insultas,
sergate migrena,
sergate epilepsija,
jums arba kam nors iš artimiausių giminių yra ar buvo didelė cholesterolio ar trigliceridų (tam tikrų riebalų) koncentracija kraujyje,
kas nors iš artimiausių giminių yra sirgęs krūties vėžiu,
sergate kepenų arba tulžies pūslės liga,
sergate Crohno liga arba opiniu kolitu (lėtine uždegimine žarnyno liga),
sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV, liga, pažeidžiančia viso kūno odą),
sergate hemoliziniu-ureminiu sindromu (HUS, kraujo krešėjimo sutrikimu, sukeliančiu inkstų nepakankamumą),
sergate pjautuvine mažakraujyste,
yra būklė, kuri pirmą kartą pasireiškė ar pasunkėjo nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius hormonus (pvz., pablogėjusi klausa, medžiagų apykaitos liga, vadinama porfirija, odos liga, vadinama nėščiųjų pūsleline, nervų liga, vadinama Sydenhamo chorėja),
yra ar anksčiau buvo rudmė (geltonai rudos pigmentinės odos, ypač veido, dėmės); jei taip, venkite saulės arba ultravioletinių spindulių.
sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus. Jeigu pasireiškia tokie angioedemos simptomai kaip ištinęs veidas, liežuvis ir (arba) ryklė, sunkumas praryti ar diegligė kartu su sunkumu kvėpuoti, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

Jei kuri nors iš minėtų būklių atsiranda pirmą kartą, kartojasi arba pablogėja vartojant kontraceptines tabletes, kreipkitės į gydytoją.

Kontraceptinės tabletės ir trombozė

Trombozė yra kraujo krešulio, galinčio užkimšti kraujagyslę, susidarymas.

Kartais įvyksta giliųjų kojos venų trombozė (giliųjų venų trombozė). Jei venoje susidaręs krešulys atitrūksta, jis gali patekti į plaučius ir užkimšti plaučių arterijas ir sukelti vadinamąją plaučių emboliją. Giliųjų venų trombozė pasitaiko retai. Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims trombozės pavojus yra didžiausias pirmaisiais sudėtinių geriamųjų kontraceptikų (SGK) vartojimo metais.

Ji gali įvykti tiek vartojant kontraceptines tabletes, tiek jų nevartojant. Trombozė būna ir nėščiosioms. Kontraceptines tabletes vartojančioms pavojus būna didesnis negu nevartojančioms, tačiau mažesnis negu nėščiosioms.

Labai retai kraujo krešulių gali susidaryti širdies kraujagyslėse (sukelia širdies priepuolį) arba smegenų kraujagyslėse (sukelia insultą). Nepaprastai retai krešulių susidaro kepenyse, žarnose, inkstuose ir akyse.

Tik retkarčiais trombozė sukelia nuolatinę sunkią negalią ar gali būti net mirtina.

Širdies priepuolio arba insulto pavojus vyresnėms moterims yra didesnis. Pavojų didina rūkymas. Jei vartojate kontracepcines tabletes, meskite rūkyti, ypač jei jums daugiau kaip 35 metai.

Jei vartojant kontraceptines tabletes padidėja kraujospūdis, jums gali patarti liautis jas vartoti.

Giliųjų venų trombozės pavojus laikinai padidėja dėl operacijos ar imobilizacijos (pavyzdžiui, jei koja sugipsuota ar uždėtas įtvaras). Vartojant kontracepcines tabletes šis pavojus dar padidėja. Jeigu planuojama guldyti jus į ligoninę arba operuoti, iš anksto pasakykite gydytojui, kad vartojate kontracepcines tabletes. Gydytojas gali patarti liautis jas vartoti prieš kelias savaites iki operacijos arba nuo imobilizacijos dienos. Gydytojas taip pat pasakys, kada vėl bus galima pradėti vartoti tabletes.

Pastebėjusi galimus trombozės požymius iškart nustokite vartoti kontracepcines tabletes ir nedelsdama kreipkitės į gydytoją (žr. taip pat „Kada reikia kreiptis į gydytoją?”).

Kontraceptinės tabletės ir vėžys

Krūties vėžys truputį dažniau diagnozuojamas kontracepcines tabletes vartojančioms moterims negu tokio pat amžiaus jų nevartojančioms. Nustojus vartoti, per 10 metų šis padažnėjimas išnyksta. Nenustatyta, ar padažnėjimą sukelia kontracepcinių tablečių vartojimas. Galbūt jas vartojančios moterys dažniau tiriamos, todėl krūties vėžys anksčiau diagnozuojamas.

Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims retai pasitaiko gerybinių, o dar rečiau – piktybinių kepenų navikų. Šie navikai gali sukelti kraujavimą į vidaus organus. Jeigu jums labai skauda pilvą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Svarbiausias gimdos kaklelio vėžio rizikos veiksnys yra persistentinė žmogaus papilomos viruso infekcija. Kai kurie epidemologiniai tyrimai įrodė, kad ilgas SGK vartojimas prisideda prie padidėjusios rizikos, tačiau neaišku, kiek tai susiję su kitais veiksniais, pvz., gimdos kaklelio rentgenoskopija ir lytinio gyvenimo būdu, įskaitant ir barjerinių kontraceptikų vartojimą.

Kontraceptinės tabletės ir nėštumas

Nėščioms ar įtariančioms nėštumą moterims draudžiama vartoti Logest. Jei įtariate, kad vartodama Logest pastojote, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Kontraceptinės tabletės ir žindymo laikotarpis

Paprastai kūdikį žindančioms moterims nepatariama vartoti Logest. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti šias tabletes, pasitarkite su gydytoju.

Kontraceptinės tabletės ir gebėjimas vairuoti automobilį

Poveikio gebėjimui vairuoti nepastebėta.

Kontraceptinės tabletės ir kiti vaistai

Kai kurie vaistai silpnina kontraceptinių tablečių veikimą. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., primidonas, fenitoinas, barbitūratai, karbamazepinas, okskarbazepinas, topiramatas, felbamatas), nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas), nuo ŽIV infekcijos (pvz., ritonaviras, nevirapinas), antibiotikai kai kurioms kitoms infekcinėms ligoms gydyti (pvz., penicilinai, tetraciklinai, grizeofulvinas), taip pat jonažolė (daugiausia vartojama nuo depresiškos nuotaikos). Įmanoma kontraceptinių tablečių sąveika ir su kitais vaistais, pvz., kurių sudėtyje yra ciklosporino arba priešepilepsinio vaisto lamotrigino.

Pasakykite gydytojui arba vaistininkui ir apie bet kuriuos kitus vaistus bei vaistažoles, kuriuos vartojate ar neseniai vartojote, net ir įsigytus be recepto. Taip pat pasakykite bet kuriam kitam gydytojui ar stomatologui, skiriančiam jums vaistų (arba vaistus išduodančiam vaistininkui), kad vartojate Logest. Jie gali patarti tam tikrą laiką naudoti papildomas kontracepcijos priemones.

Kada kreiptis į gydytoją?

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Logest medžiagas
Logest sudėtyje yra laktozės ir sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.3. KAIP VARTOTI LOGEST?

Sudėtinius geriamuosius kontraceptikus vartojant tinkamai, pastojimų dažnis yra maždaug 1 ( per metus. Jis gali padidėti, jei tabletės praleidžiamos arba vartojamos netinkamai.

Kada ir kaip vartoti tabletes?

Logest pakuotėje yra 21 tabletė. Ant pakuotės ties tablete pažymėta, kurią savaitės dieną tabletę vartoti. Gerkite tabletes kasdien maždaug tuo pačiu laiku; jei reikia, užgerkite trupučiu skysčio. Imkite tabletes iš eilės rodyklės kryptimi, kol suvartosite 21 tabletę. Kitas 7 dienas vaisto negerkite. Per tas 7 dienas turi prasidėti kraujavimas. Paprastai jis prasideda 23 dieną po paskutinės Logest tabletės. Pradėkite naują pakuotę aštuntąją dieną, net jei kraujavimas tebesitęsia. Tuomet naują pakuotę visada pradėsite tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas bus kiekvieną mėnesį maždaug tomis pačiomis dienomis.

Pradedant pirmąją Logest pakuotę

Jei pastarąjį mėnesį hormoninių kontraceptikų nevartojote

Pradėkite vartoti Logest pirmąją ciklo dieną, t. y. pirmąją mėnesinių dieną. Gerkite ta savaitės diena pažymėtą tabletę. Pavyzdžiui, jei mėnesinės prasideda penktadienį, imkite penktadienio tabletę. Paskui imkite tabletes iš eilės. Logest tabletės pradeda veikti iš karto, todėl papildomų kontracepcijos priemonių nereikia.

Galite pradėti vartoti tabletes 25 mėnesinių ciklo dieną, tačiau tuomet pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Keičiant kitas sudėtines kontraceptines tabletes, makšties žiedą ar transderminį (kontraceptinį) pleistrą

Logest galite pradėti vartoti kitą dieną po paskutinės anksčiau gertų vaistų tabletės (t. y. be pertraukos). Jei iki tol vartotų kontracepcinių vaistų pakuotėje yra ir neveiksmingų tablečių, pradėkite gerti Logest kitą dieną po paskutinės veiksmingos tabletės (jei neaišku, klauskite gydytojo arba vaistininko). Logest galite pradėti vartoti ir ne iš karto, bet ne vėliau kaip kitą dieną po paskutinės neveiksmingos tabletės arba vaistų vartojimo pertraukos. Jeigu vartojote makšties žiedą ar transderminį pleistrą, Logest geriausia pradėti vartoti šalinimo dieną, bet ne vėliau kai turėtų būti sekantis vartojimas. Laikantis šių nurodymų nereikia imtis papildomų kontracepcijos priemonių.

Keičiant vien progestogeno tabletes (minitabletes)

Galite liautis vartoti minitabletes bet kurią dieną ir Logest pradėti gerti kitą dieną tuo pačiu laiku. Tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias septynias Logest vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Keičiant švirkščiamuosius vaistus, implantus arba progestageno turinčias vartojimo į gimdą sistemas (VGS)

Logest pradėkite vartoti tą dieną, kai turėtų būti švirkščiama vaistų arba kai šalinamas implantas ar VGS, tačiau jei turėjote lytinių santykių, pirmąsias 7 Logest vartojimo dienas turite imtis papildomų (barjerinių) kontracepcijos priemonių.

Po gimdymo

Po gimdymo gydytojas gali patarti jums, prieš pradedant vartoti Logest, palaukti pirmojo normalaus ciklo. Kartais galima pradėti ir anksčiau. Gydytojas patars, kaip geriau elgtis. Jei žindote kūdikį ir norite vartoti Logest, pirmiausia pasitarkite su gydytoju.

Po persileidimo ir nėštumo nutraukimo

Klauskite gydytojo patarimo.

Jei išgėrėte per daug Logest tablečių (perdozavimas)

Nepastebėta, kad vienu metu išgėrus per daug Logest tablečių pasireikštų stiprus žalingas poveikis. Iškart išgėrus keletą tablečių gali būti pykinimas, vėmimas, taip pat gali kraujuoti iš makšties. Jei vaikas išgėrė Logest tablečių, klauskite gydytojo patarimo.

Jei norite liautis vartoti Logest

Galite liautis vartoti Logest bet kada. Jei nustojate vartoti dėl to, kad norite pastoti, paprastai rekomenduojama palaukti pirmojo natūralaus ciklo. Tai padeda nustatyti, kada turi gimti kūdikis.

Jei nenorite pastoti, klauskite gydytojo, apie kitus apsaugos nuo nėštumo būdus.
KĄ DARYTI, JEI …

… atsirado virškinamojo trakto sutrikimų (pvz., vėmimas, viduriavimas)

Jei vemiate arba labai viduriuojate, veikliosios Logest tablečių medžiagos gali nevisiškai absorbuotis. Jei išgėrusi vaisto vėmėte per pirmąsias 3–4 valandas, tai tas pat, lyg vaisto nebūtumėte gėrusi. Darykite taip, kaip ir praleidusi tabletę. Jei labai viduriuojate, kreipkitės į gydytoją.

… norite atitolinti kraujavimą

Norėdama atitolinti mėnesines, baigusi tabletes iš vienos pakuotės nedarykite pertraukos, o iškart pradėkite naują pakuotę. Tarpą tarp mėnesinių galima ilginti tol, kol baigsis naujosios pakuotės tabletės. Tuo laiku gali atsirasti išskyrų arba šiek tiek pakraujuoti. Norėdama, kad mėnesinės prasidėtų, paprasčiausiai liaukitės vartoti vaistą. Naują pakuotę pradėkite po įprastinės septynių dienų pertraukos.

… norite pakeisti kraujavimo pradžios laiką

Vartojant tabletes pagal rekomendacijas mėnesinės būna kas 4 savaites maždaug tomis pačiomis savaitės dienomis. Norėdama pakeisti mėnesinių pradžios dieną, trumpinkite (tik neilginkite) artimiausią vaisto vartojimo pertrauką. Pavyzdžiui, jei mėnesinės paprastai prasideda penktadieniais, o jūs norite, kad prasidėtų antradieniais (t. y. trimis dienomis anksčiau), pradėkite naują pakuotę trimis dienomis anksčiau negu paprastai. Jei pertrauka labai trumpa (pvz., trys dienos ar mažiau), jos metu mėnesinių gali nebūti, o tik šiek tiek pakraujuoti arba atsirasti išskyrų vartojant naujos pakuotės tabletes.

… ne laiku kraujuojate

Vartojant bet kokias kontracepcines tabletes, pirmaisiais mėnesiais gali nereguliariai pakraujuoti iš makšties (arba atsirasti tepių išskyrų) ne mėnesinių dienomis, dėl to gali tekti vartoti įklotus, bet tablečių gerti nenustokite. Organizmui prisitaikius prie kontracepcinių tablečių, nereguliarus kraujavimas paprastai liaujasi (dažniausiai maždaug po trijų tablečių vartojimo ciklų). Jei kraujavimas tęsiasi, kartojasi arba kraujuoja gausiai, kreipkitės į gydytoją.

… nebūna mėnesinių

Jei tabletes vartojote tinkamai, nevėmėte, gausiai neviduriavote, nevartojote kitų vaistų, labai mažai tikėtina, kad pastojote. Toliau vartokite Logest pagal schemą.

Jei mėnesinių nebuvo du kartus iš eilės, galite būti nėščia, todėl nedelsdama kreipkitės į gydytoją. Nepradėkite naujos Logest pakuotės, kol gydytojas patikrins, ar nepastojote.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Logest, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

Jei pastebėjote bet kokį šalutinį poveikį, ypač stiprų ar ilgai trunkantį, arba pakito sveikatos būklė ir jums atrodo, kad tai susiję su kontraceptinių tablečių vartojimu, kreipkitės į gydytoją.

Sunkus šalutinis poveikis

Stiprios reakcijos, susijusios su kontracepcinių tablečių vartojimu, jau aprašytos skyriuose „Kontraceptinės tabletės ir trombozė”, „Kontraceptinės tabletės ir vėžys”. Dar kartą perskaitykite šiuos skyrius, ir, jeigu jums kas nors kelia nerimą, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

Kiti galimi šalutiniai reiškiniai

Kontraceptines tabletes vartojančioms moterims pasitaiko toliau išvardytų šalutinių reiškinių, tačiau juos nebūtinai sukelia vartojamas vaistas. Šie šalutiniai reiškiniai dažniau būna pirmaisiais tablečių vartojimo mėnesiais, vėliau paprastai retėja.

Organų sistemų klasės
Pašaliniai reiškiniaiDažni (( 1/100)
Nedažni (( 1/1000, < 1/100)
Reti
(<1/1 000)

Akies sutrikimaiKontaktinių lęšių netoleravimas.

Virškinimo trakto sutrikimai
Šleikštulys, pilvo skausmas.
Vėmimas, viduriavimas.Imuninės sistemos sutrikimaiPadidėjęs jautrumas.

Tyrimai
Padidėjęs svoris.

Sumažėjęs svoris.

Metabolizmo ir mitybos sutrikimai

Skysčių susilaikymas.Nervų sistemos sutrikimai
Galvos skausmas.
Migrena.Psichikos sutrikimai
Depresinė nuotaika, nuotaikos pokyčiai.
Sumažėjęs lytinis potraukis.
Padidėjęs lytinis potraukis.

Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
Krūtų jautrumas, krūtų skausmas.
Krūtų hipertrofija.
Išskyros iš makšties, išskyros iš krūtų.

Odos ir poodinio audinio sutrikimai

Išbėrimas, dilgėlinė.
Mazginė raudonė, daugiaformė raudonė.Toliau įvardytos sunkios nepageidaujamos reakcijos, stebėtos SGK vartojančioms moterims:
venų tromboemboliniai sutrikimai;
arterijų tromboemboliniai sutrikimai;
aukštas kraujospūdis;
kepenų navikai;
naujai atsiradusios ar pasunkėjusios esančios būklės, kurių ryšys su SGK vartojimu neaiškus: Crohno liga, opinis kolitas, epilepsija, migrena, endometriozė, gimdos mioma, porfirija, sisteminė raudonoji vilkligė, nėščiųjų pūslelinė, Syndenhamo chorėja, hemolizinis-ureminis sindromas, cholestazinė gelta;
rudmė;
ūmus ar lėtinis kepenų funkcijos sutrikimas, priverčiantis nutraukti SGK vartojimą iki kepenų funkcijos rodikliai sunormalės.

Jeigu sergate paveldima angioedema; egzogeniniai estrogenai moterims gali sukelti arba paaštrinti angioedemos simptomus (taip pat žiūrėkite “Prieš pradedant vartoti Logest”).

Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. KAIP LAIKYTI LOGEST

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia 6. KITA INFORMACIJA

Logest sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra gestodenas (75 mikrogramai) ir etinilestradiolis (20 mikrogramų).
- Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas 25000, magnio stearatas, sacharozė, povidonas 700000, makrogolis 6000, kalcio karbonatas, talkas ir montanglikolio vaškas.

Logest išvaizda ir kiekis pakuotėje

Logest išleidžiamas lizdinėse plokštelėse po 21 tabletę.

Plokštelės pagamintos iš skaidrios polivinilchlorido plėvelės ir aliuminio folijos (užlydyta matinė pusė). Kiekviena plokštelė įdėta į dėžutę.

Tabletės yra abipusiai išgaubtos, apvalios, 5 mm skersmens.Rinkodaros teisės turėtojas
Bayer Schering Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija

Gamintojas
Delpharm Lille SAS, Z.I. de Roubaix Est, Rue de toufflers, 59390 Lys Lez Lannoy, Prancūzija.

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Bayer“
Žirmūnų 68A
LT-09124 Vilnius
Tel. + 370 5 2336868 Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-07-13

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7