Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

LORISTA 50MG OBD. TAB. N28

Vaistai
  Gamintojas:
KRKA

B. INFORMACINIS LAPELIS
INFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Lapelio turinys
1. Kas yra Lorista ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Lorista
3. Kaip vartoti Lorista
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Lorista laikymo sąlygos
6. Kita informacijaLorista 50 mg plėvele dengtos tabletės
Losartanas - Veiklioji medžiaga yra losartanas. Plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg losartano kalio.
- Pagalbinės medžiagos yra kukurūzų krakmolas, pregelifikuotas krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, hipromeliozė, talkas, propilenglikolis, titano dioksidas.Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas:
KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, Slovėnija.1. KAS YRA LORISTA IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Šis vaistas vartojamas hipertenzijai (padidėjusiam kraujospūdžiui) gydyti.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LORISTA

Lorista vartoti draudžiama:
jeigu yra padidėjęs jautrumas losartanui arba bet kuriai pagalbinei Lorista medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
jeigu sumažėjęs cirkuliuojančio kraujo tūris (pvz., dėl didelių šlapimo varomųjų vaistų dozių vartojimo), gali per daug sumažėti kraujospūdis (pasireikšti hipotenzija) ir dėl to padažnėti širdies susitraukimai, pasireikšti pykinimas ir alpimas.
Pasireiškus hipotenzijai, atsigulkite, nuleiskite galvą ir kvieskite gydytoją. Jei hipotenzija kartojasi ir sukelia liguistų simptomų (pvz., pykinimą, širdies susitraukimų padažnėjimą, alpimą), pasikonsultuokite su gydytoju.
esant abiejų inkstų arterijų arba vienintelio inksto arterijos stenozei ir kitais atvejais, kai inkstų funkcija priklauso nuo renino ir angiotenzino sistemos aktyvumo (pvz., pacientams, sergantiems sunkiu staziniu širdies nepakankamumu), kadangi tokiais atvejais šis vaistas gali sukelti jos pablogėjimą.
jei dėl bet kokios priežasties buvo pasireiškusi angioneurozinė edema (angioneurozinė edema yra padidėjusio jautrumo reakcija, kuriai būdingas staigus lūpų, veido ir kaklo tinimas, taip pat gali tinti plaštakos ir pėdos, atsirasti dusulys, užkimti basas). Pasireiškus angioneurozinei edemai, nedelsdami nutraukite šio vaisto vartojimą ir praneškite gydytojui.
jei sergate liga, dėl kurios kitų renino ir angiotenzino sistemą veikiančių vaistų reikia skirti atsargiai, šio vaisto taip pat skiriama atsargiai.
Ar veiksminga ir saugu losartaną vartoti vaikams, nenustatyta, todėl jiems šio vaisto neskiriama.

Nėštumas
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėščioms moterims šio vaisto vartoti negalima. Jei Lorista vartojanti moteris pastojo, ji turėtų kuo greičiau apie tai pasakyti gydytojui, kad jis galėtų skirti kitą vaistą padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti.

Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Ar losartano išsiskiria į motinos pieną, nežinoma. Žindomam kūdikiui gali pasireikšti vaisto šalutinių poveikių, todėl, atsižvelgiant į jo svarbą žindančiai motinai, reikėtų nuspręsti, ar nutraukti žindymą, ar vaisto vartojimą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Informacijos apie šio vaisto įtaką gebėjimui vairuoti ir dirbti su technika nėra.
Pavieniams pacientams losartanas gali sukelti hipotenziją ir galvos svaigimą, ypač gydymo pradžioje, todėl trumpam gali sumažėti geba vairuoti ir dirbti su technika.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lorista medžiagas
Preparato sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Lorista galima vartoti kartu su kitais vaistais nuo padidėjusio kraujospūdžio.
Lorista vartojant kartu su kai kuriais šlapimo varomaisiais vaistais (spironolaktonu, amiloridu, triamterenu) ar kalio papildais, gali padidėti kalio koncentracija serume (pasireikšti hiperkalemija).
Lorista vartojant kartu su vaistais, kurių sudėtyje yra ličio, gali sustiprėti ličio šalutiniai poveikiai.
Kartu vartojant rifampiciną, reikėtų dažniau matuoti kraujospūdį ir prireikus koreguoti Lorista dozę.3. KAIP VARTOTI LORISTA

Lorista visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Dozę visada parenka gydytojas, atsižvelgdamas į paciento būklę ir vaisto poreikį.

Lorista vartojantis pacientas turėtų reguliariai lankytis pas gydytoją, ypač gydymo pradžioje ir koreguojant dozę. Lankymosi periodiškumą nustato gydytojas.

Įprastinė pradinė ir palaikomoji dozė – 1 tabletė (50 mg) 1 kartą per parą. Kai kuriems pacientams losartano poveikis sustiprėja paros dozę padalijus į 2 lygias dalis, kurios geriamos rytą ir vakare, arba ją padidinus iki 100 mg (2 tablečių, kurios suvartojamos iškart).

Rekomenduojama pradinė dozė, esant sumažėjusiam cirkuliuojančio kraujo tūriui arba sutrikusiai kepenų funkcijai – pusė tabletės (25 mg) 1 kartą per parą. Dozė koreguojama po 3-6 savaičių (atsižvelgiant į kraujospūdžio sumažėjimą).

Šias tabletes reikia užgerti skysčiu, jas galima vartoti ir valgio metu.

Reikėtų žinoti, kad nė vienas kraujospūdžio mažinamasis vaistas ligos neišgydo, o tik padeda sumažinti kraujospūdį ir palaikyti jį pageidaujamo lygio. Tai apsaugo nuo hipertenzijos komplikacijų arba jas sumažina. Lorista vartojama ilgai, išskyrus atvejus, kai dėl kokios nors priežasties vartojimą tenka nutraukti.

Pavartojus per didelę Lorista dozę
Dažniausi perdozavimo požymiai yra sumažėjęs kraujospūdis (hipotenzija) ir padažnėję arba suretėję širdies susitraukimai. Taip atsitikus atsigulkite, nuleiskite galvą ir kvieskite gydytoją.
Jei išgėrėte per daug tablečių, būtinai kvieskite gydytoją. Kol jis atvyks, mėginkite sukelti vėmimą, kad vaistas pasišalintų iš skrandžio.

Pamiršus pavartoti Lorista
Užmirštą vaisto tabletę prisiminus reikia išgerti kuo greičiau. Vis dėlto, jeigu iki kitos dozės liko tik kelios valandos, užmirštoji praleidžiama, o toliau vaistas vartojamas įprasta tvarka .
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Lorista, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Šalutiniai poveikiai, kurių pasireiškia vartojant losartaną, paprastai būna lengvi ir trumpalaikiai, dėl jų vaisto vartojimo nutraukti dažniausiai nereikia. Jei šalutiniai poveikiai vargina ir dėl jų pablogėja savijauta, pasikonsultuokite su gydytoju.

Vartojant losartaną, gali pasireikšti galvos svaigimas, hipotenzija, galvos skausmas, viduriavimas, skonio pokyčių, sausas kosulys (nieko neatkosima), raumenų skausmas, niežulys ir odos bėrimas. Pastebėję šalutinį poveikį, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

Išimtiniais atvejais gali pasireikšti angioneurozinė edema. Taip atsitikus, nutraukite vaisto vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Retais atvejais gali nežymiai sutrikti kepenų arba inkstų funkcija, padidėti kalio koncentracija serume. Dėl šių sutrikimų gydymo nutraukti paprastai nereikia.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. LORISTA LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 (C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

KRKA, d.d., atstovybė Lietuvoje
A. Goštauto g. 40
Vilnius 2001
Tel. + 370 5 236 27 40Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2005 08 30
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Lorista 50 mg plėvele dengtos tabletės2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTISPlėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg losartano kalio.

Pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje.3. VAISTO FORMA

Plėvele dengta tabletė4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

4.1 Terapinės indikacijos

Hipertenzijai gydyti.

Dozavimas ir vartojimo metodas

Įprastinė pradinė ir palaikomoji dozė hipertenzijai gydyti yra 50 mg 1 kartą per parą.

Jei per 3-6 savaites pakankamas poveikis nepasireiškė, paros dozę galima padalyti į 2 lygias dalis, kurios geriamos rytą ir vakare, arba padidinti iki 100 mg (suvartojama iškart). Didžiausia rekomenduojama paros dozė yra 100 mg.

Rekomenduojama pradinė dozė, esant hipovolemijai arba sutrikusiai kepenų funkcijai, yra 25 mg 1 kartą per parą. Ji koreguojama po 3-6 savaičių atsižvelgiant į kraujospūdžio sumažėjimą.

Senyviems ir inkstų nepakankamumu sergantiems pacientams (įskaitant hemodializuojamus) pradinės losartano dozės koreguoti dažniausiai nereikia, išskyrus atvejus, kai yra hipovolemija.

Šį vaistą galima vartoti valgant ar tik užgeriant skysčiu.

4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas losartanui arba kuriam nors kitam vaisto komponentui.

4.4 Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Jei yra hipovolemija (pvz., sukelta didelių diuretikų dozių), gali pasireikšti simptominė hipotenzija. Jos galima išvengti nutraukus diuretikų vartojimą, prieš skiriant losartano, ir koregavus hipovolemiją. Jei diuretikų nutraukti neįmanoma, rekomenduojama skirti mažesnę pradinę losartano dozę (25 mg).

Losartano atsargiai skiriama esant abiejų inkstų arterijų arba vienintelio inksto arterijos stenozei ir kitais atvejais, kai inkstų funkcija priklauso nuo renino ir angiotenzino sistemos (RAS) aktyvumo (pvz., pacientams, sergantiems sunkiu staziniu širdies nepakankamumu), kadangi tokiais atvejais šis vaistas gali sukelti jos pablogėjimą. Prieš skiriant losartano ir juo gydant, tokių pacientų inkstų funkciją reikia tikrinti (t.y. tirti kalio, šlapalo ir kreatinino koncentraciją serume).

Farmakokinetinių tyrimų duomenys rodo, kad, sergant kepenų ciroze, serume susidaro gerokai didesnė losartano koncentracija, todėl, jei kepenų funkcija sutrikusi, gali būti tikslinga šio vaisto skirti mažesnėmis dozėmis.

Senyvi (vyresni kaip 75 metų) pacientai gali būti jautresni losartano poveikiui.

Inkstų nepakankamumas, kai kreatinino klirensas yra didesnis kaip 0,5 ml/sek. (30 ml/min.), įtakos losartano koncentracijai plazmoje paprastai neturi. Dėl RAS slopinimo gali pablogėti kai kurių jautrių pacientų inkstų funkcija. Atsižvelgiant į tai, patartina tirti kalio koncentraciją senyvų (vyresnių kaip 75 metų) ir inkstų nepakankamumu sergančių pacientų serume.

Jei dėl bet kokios priežasties buvo pasireiškusi angioneurozinė edema, losartano skiriama atsargiai. Pasireiškus angioneurozinei edemai, pacientas turi nedelsdamas nutraukti šio vaisto vartojimą ir pranešti gydytojui.

Jei pacientas serga liga, dėl kurios kitų RAS veikiančių vaistų reikia skirti atsargiai (pvz., hipertrofine obstrukcine kardiomiopatija, aortos ar mitralinio vožtuvo stenoze, išemine širdies liga), šio vaisto taip pat skiriama atsargiai.

Ar veiksminga ir saugu šio vaisto skirti vaikams, nenustatyta.

4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Losartaną galima vartoti kartu su kitais antihipertenziniais vaistais.

Losartaną vartojant kartu su spironolaktonu, amiloridu, triamterenu ir (ar) kalio papildais, gali pasireikšti hiperkalemija.

Losartaną vartojant kartu su vaistais, kurių sudėtyje yra ličio, gali sustiprėti ličio šalutiniai poveikiai, kadangi padidėja jo reabsorbcija proksimaliniuose inkstų kanalėliuose. Šiuos vaistus vartojant kartu, ličio koncentraciją serume patartina stebėti.

Kartu vartojamas rifampicinas gali greitinti losartano metabolizmą ir dėl to mažinti jo veiksmingumą. Šiuos vaistus vartojant kartu, reikėtų dažniau matuoti kraujospūdį ir prireikus koreguoti losartano dozę.

Atliekant klinikinius farmakokinetinius sąveikos tyrimus, kliniškai reikšmingos losartano sąveikos su hidrochlorotiazidu, digoksinu, varfarinu, cimetidinu, fenobarbitaliu, ritonaviru ir eritromicinu nepastebėta.

Tyrimais in vitro nustatyta, kad citochromo izofermentų P450 3A4 (ketokonazolis, troleandomicinas, gestodenas) ir P450 2C9 (flukonazolis, sulfafenazolis) inhibitoriai gerokai slopina losartano aktyvaus metabolito susidarymą, o sulfafenazolio ir ketokonazolio derinys jo susidarymą nuslopina beveik visiškai. Losartano vartojimo kartu su aukščiau minėtais vaistais farmakodinaminės pasekmės neištirtos, todėl kartu su jais losartano patartina skirti atsargiai.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Pavojingumas vartoti nėštumo metu: pirmąjį trimestrą – C kategorija, antrąjį ir trečiąjį trimestrus – D kategorija.

Buvo atvejų, kai antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrus vartojant vaistus, kurie slopina RAS, buvo pažeistas ar net žuvo vaisius. Vis dėlto ankstyvosios organogenezės metu (pirmąjį nėštumo trimestrą) šie vaistai nekenksmingi. Nėštumo laikotarpiu losartano vartoti negalima. Jei losartaną vartojanti moteris pastojo, jai patartina kuo greičiau pasikonsultuoti su gydytoju dėl tolesnio gydymo.

Ar losartano išsiskiria į motinos pieną, nežinoma. Gali pasireikšti šalutinių poveikių žindomam kūdikiui, todėl, atsižvelgiant į vaisto svarbą žindyvei, reikėtų nuspręsti, ar nutraukti žindymą, ar vaisto vartojimą.

4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Informacijos apie šio vaisto įtaką gebėjimui vairuoti ir dirbti su technika nėra.
Atskiriems pacientams losartanas gali sukelti hipotenziją ir galvos svaigimą, ypač gydymo pradžioje, bei trumpam sumažinti gebėjimą vairuoti ir dirbti su technika.

4.8 Nepageidaujamas poveikis

Losartano veiksmingumas ir saugumas tirti skiriant šio vaisto daugiau kaip 4000 pacientų, iš kurių 3300 sirgo pirmine hipertenzija. Daugiau kaip 1200 pacientų vartojo losartaną 6 mėnesius, daugiau kaip 600 – vienerius metus. Šių tyrimų metu pacientai losartaną toleravo gerai. Losartaną vartojančių pacientų grupėje nepageidaujamų poveikių dažnis buvo panašus kaip vartojančių placebo. Dėl nepageidaujamų poveikių losartano vartojimą teko nutraukti 2,3%, placebo – 3,7% pacientų.

Klinikinių tyrimų metu daugiau kaip 1% pacientų pasireiškė viduriavimas, dispepsija, mėšlungis, mialgija, nugaros ir kojų skausmas, galvos svaigimas, nemiga, nosies gleivinės paburkimas, kosulys, viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, sinusų sutrikimų ir uždegimas. Nepageidaujami poveikiai žemiau išvardyti neatsižvelgiant į jų priežastinį ryšį su tiriamojo vaisto vartojimu. Aukščiau nurodytų nepageidaujamų poveikių dažniau buvo vartojant losartaną negu placebo.

Daugiau kaip 1% pacientų pasireiškė nuovargis, silpnumas, tinimas, pilvo skausmas, krūtinės skausmas, pykinimas, galvos skausmas ir laringitas, tačiau šių nepageidaujamų poveikių dažniau buvo vartojant placebo.

Klinikinių tyrimų metu angioneurozinė edema pasireiškė tik vienam pacientui (jo organizmo jautrumas aspirinui ir penicilinui buvo padidėjęs). Pradėjus vartoti losartaną klinikinėje praktikoje, literatūroje aprašyti dar keli angioneurozinės edemos atvejai. Pasireiškus angioneurozinei edemai, paprastai pakanka nutraukti gydymą ir stebėti paciento būklę, kol išnyks jos simptomai. Veido, lūpų, kaklo ir galūnių angioneurozinės edemos gydyti dažniausiai nereikia, tačiau ją palengvinti gali antihistamininiai vaistai. Pasireiškus liežuvio, balso aparato ir gerklų angioneurozinei edemai, reikėtų nedelsiant gydyti adrenalinu (epinefrinu) (švirkšti 0,3-0,5 ml 1:1000 tirpalo po oda), palaikyti kvėpavimo takų praeinamumą (intubuoti), prireikus atlikti laringotomiją.

Vienam pacientui luposi delnų odos paviršius, pasireiškė hemolizė.

Nepageidaujami poveikiai, kurių pasireiškė mažiau kaip 1% pacientų klinikinių tyrimų metu arba bent 2 losartaną vartojantiems pacientams, žemiau išvardyti pagal organų sistemas (jų priežastinis ryšys su losartano vartojimu nustatytas ne visais atvejais):
poveikiai visam organizmui: veido edema, karščiavimas, ortostatinė hipotenzija, sinkopė;
poveikis metabolizmui: podagra;
poveikiai širdies ir kraujagyslių sistemai: krūtinės angina, antrojo laipsnio atrioventrikulinė blokada, insultas, hipotenzija, miokardo infarktas, aritmijos (prieširdžių virpėjimas, sinusinė bradikardija, tachikardija, skilvelių tachikardija, skilvelių virpėjimas), palpitacija;
poveikiai virškinimo traktui: anoreksija, vidurių užkietėjimas, dantų skausmas, burnos džiūvimas, flatulencija, gastritas, vėmimas;
hematologinis poveikis: anemija;
poveikiai judamajam aparatui: rankos skausmas, šlaunies skausmas, sąnarių tinimas, kelio skausmas, griaučių raumenų skausmas, peties skausmas, sąnarių sustingimas, artralgija, artritas, mialgija, raumenų silpnumas;
neurologiniai ir psichiatriniai poveikiai: nerimas, ataksija, konfūzija, depresija, nenormalūs sapnai, hipestezija, sumažėjęs lytinis potraukis, atminties sutrikimas, migrena, nervingumas, parestezija, periferinė neuropatija, panikos sutrikimas, miego sutrikimai, somnolencija, drebulys, vertigas;
poveikiai kvėpavimo sistemai: dusulys, bronchitas, ryklės skausmas, epistaksė, kvėpavimo takų gleivinės paburkimas;
poveikiai odai ir jos dariniams: alopecija, dermatitas, odos sausumas, kraujavimas po oda, eritema, paraudimas dėl kraujo priplūdimo, padidėjęs jautrumas šviesai, niežulys, bėrimas, prakaitavimas, dilgėlinė;
poveikiai specialiesiems jutimams: neryškus regėjimas, akies deginimo ar badymo pojūtis, konjunktyvitas, skonio pokyčiai, ūžimas ausyse, regos aštrumo sumažėjimas;
poveikiai urogenitalinei sistemai: impotencija, nikturija, dažnas šlapinimasis, šlapimo takų uždegimas.

Klinikinių tyrimų metu mažiau kaip 0,1% pacientų nežymiai padidėjo šlapalo koncentracija serume, 1,5% pasireiškė hiperkalemija. Dėl šių nepageidaujamų poveikių nė vienam pacientui losartano vartojimo nutraukti nereikėjo.

Dažnai nežymiai sumažėdavo hematokrito rodiklis ir hemoglobino koncentracija, tačiau šie pokyčiai būdavo kliniškai nereikšmingi, dėl jų losartano vartojimo nutraukti nereikėdavo.

Klinikinių tyrimų metu kartais padidėdavo kepenų fermentų ir bilirubino koncentracija. Dėl tokio poveikio losartano vartojimą teko nutraukti tik vienam pacientui.

4.9 Perdozavimas

Labiausiai tikėtini perdozavimo sukeliami reiškiniai turėtų būti hipotenzija ir tachikardija. Taip pat dėl parasimpatinės (klajoklio nervo) stimuliacijos gali pasireikšti bradikardija. Pasireiškus hipotenzijai, pacientą reikėtų paguldyti, nuleisti jo galvą ir prireikus koreguoti plazmos tūrį infuzuojant 0,9% natrio chlorido tirpalo.

Apsinuodijimas
Pagrindiniai simptomai turėtų būti hipotenzija ir tachikardija. Taip pat dėl parasimpatinės (klajoklio nervo) stimuliacijos gali pasireikšti bradikardija. Išgėrus daugiau tablečių, rekomenduojama plauti skrandį (jei, nurijus vaisto, praėjo nedaug laiko), skirti aktyvuotosios anglies. Būtina stebėti gyvybines funkcijas ir prireikus gydyti simptomiškai.
Hipotenziją reiktų koreguoti infuzuojant 0,9% natrio chlorido tirpalo.
Hemodializės metu losartanas ir jo aktyvusis metabolitas nepašalinami.

5. FARMAKOLOGINĖS savybės

5.1 Farmakodinaminės savybės

Losartanas yra geriamasis nepeptidinis selektyvus angiotenzino II (AT1) receptorių antagonistas. Pagal Anatominę, terapinę ir cheminę klasifikaciją losartanas priklauso angiotenzino II receptorių antagonistų grupei (C09C A01).

Veikimo mechanizmas: losartanas prisijungia prie AT1 receptorių ir neleidžia pasireikšti angiotenzino II poveikiui.

Losartanas mažina pokrūvį, tačiau neturi įtakos širdies minutiniam tūriui, kairiojo skilvelio išmetimo frakcijai ir kraujo tūriui. Sergant pirmine hipertenzine, losartanas gerina vidutiniųjų arterijų elastingumą. Šio vaisto antihipertenzinis poveikis pasireiškia dėl pasipriešinimo kraujagyslių išsiplėtimo, kurį daugiausia lemia angiotenzino II poveikio išnykimas, iš dalies simpatinės nervų sistemos poveikio susilpnėjimas ir galbūt aldosterono poveikio išnykimas. Losartanas (kaip ir AKF inhibitoriai) stipriau veikia hemodinamiką, kai organizme trūksta druskos, suaktyvėjusi RAS negu tada, kai yra druskos perteklius ir sumažėjęs RAS aktyvumas.

Losartano įtaka širdies susitraukimų dažniui yra maža. Ilgai vartojamas losartanas mažina kairiojo skilvelio svorį.

Losartanas neturi reikšmingos įtakos glomerulų filtracijai ir šiek tiek didina per inkstus pratekančios plazmos tūrį. Šis vaistas reikšmingai mažina mikroalbuminuriją ir šlapimo rūgšties koncentraciją kraujyje. Pacientams, sergantiems pirmine hipertenzija, natrio išsiskyrimas su šlapimu reikšmingai nepakinta, tačiau, specifiškai užblokavus angiotenzino II receptorius, natrio išsiskyrimas su sveikų žmonių šlapimu padidėja, ypač kai organizme trūksta druskos. Losartanas, skirtingai nei AKF inhibitoriai, trumpam padidina kalio ekskreciją. Šis vaistas mažina proteinuriją sergant inkstų nepakankamumu, nepriklausomai nuo to, ar pacientas serga antrojo tipo diabetu.

Urikozurinis losartano poveikis nepriklauso nuo druskos vartojimo. Tai rodo, kad šis poveikis nepriklauso nuo RAS ir tikriausiai nesusijęs su angiotenzino II receptorių blokavimu. Tikriausiai jis priklauso nuo specifinių losartano molekulės savybių.

Losartanas neturi kliniškai reikšmingos įtakos lipidų koncentracijai kraujyje, angliavandenių metabolizmui ir (ar) audinių jautrumui insulinui. Klinikiniai tyrimai neparodė reikšmingų noradrenalino (norepinefrino) koncentracijos plazmoje pokyčių. Losartanas neturi įtakos steroidų biosintezei hipertenzija sergančių pacientų organizme.

Palyginamųjų klinikinių tyrimų, kuriuose dalyvavo lengva ir vidutinio sunkumo hipertenzija sergantys pacientai, metu losartanas sumažino kraujospūdį (esant minimaliai vaisto koncentracijai kraujyje) panašiai kaip enalaprilis, atenololis ir prailginto atsipalaidavimo felodipinas. Vartojus losartaną 8-12 savaičių 50-100 mg paros dozėmis, diastolinis kraujospūdis gulint ir sėdint sumažėjo 8-13 mm Hg.

Stipriausias losartano poveikis pasireiškia po 6 val. Vaistas veikia 24 val., todėl jį pakanka vartoti 1 kartą per parą. Losartano gydomasis poveikis pasireiškia pirmąją gydymo savaitę, vėliau stiprėja, o po 3-6 savaičių stabilizuojasi.

Farmakokinetinės savybės

Losartanas gerai rezorbuojasi virškinimo trakte. Reikšminga jo dalis metabolizuojama vaistui pirmą kartą patekus į kepenis (vykstant priešsisteminiam metabolizmui). Biologinis prieinamumas – maždaug 33%.

Maistas šiek tiek lėtina losartano rezorbciją ir mažina didžiausią jo koncentraciją serume, tačiau reikšmingos įtakos priešsisteminiam metabolizmui neturi.

Didžiausia losartano koncentracija serume būna proporcinga dozei. Išgėrus 25-200 mg losartano, didžiausia jo koncentracija serume susidaro per valandą. Praėjus 10 val., serume losartano nerandama.

Maždaug 98% losartano prisijungia prie serumo baltymų, daugiausia albumino. Losartano pasiskirstymo tūris – maždaug 35 l.

Losartanas metabolizuojamas kepenyse katalizuojant citochromo P450 izofermentams 2C9 (CYP2C9) ir 3A4 (CYP3A4). Vykstant oksidacijai kepenyse, susidaro farmakologiškai aktyvus metabolitas E3174, kuriuo virsta maždaug 14% pavartotos losartano dozės. Kiti metabolitai farmakologiškai neaktyvūs.

Maždaug 35% išgertos losartano dozės išsiskiria su šlapimu, o 65% – su išmatomis. Kai inkstų funkcija normali, tik maždaug 5% losartano išsiskiria su šlapimu nepakitusio, maždaug 6% – aktyvaus metabolito pavidalo. Suminis losartano klirensas serume yra 600 ml/min., inkstinis klirensas – 75 ml/min. (literatūroje yra įvairių duomenų apie inkstinį klirensą, pvz., 42,6 ml/min. ir 4,3-5,6 l/val.). Pusinis losartano eliminacijos laikas, išgėrus vieną dozę ir geriant pakartotinai, yra 1,5-2 val.

Tyrimų su gyvūnais metu nustatytas farmakologiškai aktyvus karboksilinis losartano metabolitas E3174, kuris angiotenzino II poveikius šalina 40 kartų veiksmingiau negu losartanas. Nors losartanas farmakologiškai aktyvus, tačiau manoma, kad šio vaisto ilgalaikį hipotenzinį poveikį palaiko E3174.

Išgėrus losartano, didžiausia E3174 koncentracija serume susidaro per 3-4 val. E3174 randama serume ir praėjus 24 val. po losartano vartojimo. Maždaug 99% E3174 prisijungia prie serumo baltymų, daugiausiai albumino. E3174 pasiskirstymo tūris, nusistovėjus pusiausvyrinei koncentracijai, yra apie 12 l. E3174 suminis klirensas serume yra 50 ml/min., inkstinis klirensas – 25 ml/min. (literatūroje yra įvairių duomenų apie inkstinį klirensą, net 18 ml/min. ir 1,5 l/val.). Pusinis E3174 eliminacijos laikas, išgėrus vieną losartano dozę ir jį geriant pakartotinai, yra 6-9 val. (literatūroje minimas laikas – 4-6 ir 4-9 val.).

Ar losartano ir E3174 išsiskiria į motinos pieną, nežinoma. Su gyvūnais atliktų tyrimų metu motinos piene rasta gana daug losartano ir E3174.

Nei losartano, nei E3174 hemodializuojant iš organizmo pašalinti negalima.

Losartano farmakokinetika jaunesnių ir senyvo amžiaus hipertenzija sergančių pacientų organizme yra panaši. Moterų serume susidaro maždaug 2 kartus didesnė losartano koncentracija negu vyrų, o E3174 koncentracija moterų ir vyrų serume būna maždaug tokia pati. Vis dėlto nei senyviems pacientams, nei moterims šio vaisto dozės koreguoti nereikia.

Inkstų funkcijos susilpnėjimas, kai kreatinino klirensas išlieka didesnis kaip 0,5 ml/sek. (30 ml/min.), įtakos losartano koncentracijai serume neturi. Esant mažesniam kreatinino klirensui, plotas po losartano koncentracijos, priklausomai nuo laiko, kreive (PPK) būna 50% didesnis. Pacientams, kuriems taikomos hemodializės, losartano PPK būna 2 kartus didesnis.

Sergant inkstų nepakankamumu ir atliekant hemodializes, E3174 koncentracija serume reikšmingai nepakinta. Atsižvelgiant į tai, inkstų nepakankamumu sergantiems ir hemodializuojamiems pacientams šio vaisto dozės koreguoti nereikia, jei nėra hipovolemijos.

Pacientų, sergančių lengva ar vidutinio sunkumo alkoholine kepenų ciroze, serume losartano koncentracija būna 5 kartus, o E3174 – 1,7 karto didesnė negu sveikų žmonių serume. Losartano klirensas šių pacientų plazmoje būna 50% mažesnis, o jo biologinis prieinamumas – 2 kartus didesnis. Atsižvelgiant į tai, pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, losartano skiriama mažesnėmis dozėmis.

Tyrimų metu losartano skiriant 7 dienas 50 mg paros dozėmis pacientams, sergantiems staziniu širdies nepakankamumu, didžiausia vaisto koncentracija serume susidarydavo po 1,3 val., o didžiausia E3174 koncentracija – po 4,5 val. Losartano biologinis prieinamumas buvo 35%, jo inkstinis klirensas – 42,6 ml/min., E3174 inkstinis klirensas – 18 ml/min. Losartano pusinis eliminacijos laikas buvo 3,3 val., E3174 – 4,5 val. Šių tyrimų rezultatai rodo, kad pacientams, sergantiems staziniu širdies nepakankamumu, losartano dozės koreguoti nereikia.

Jaunesnių kaip 18 metų amžiaus pacientų organizme losartano farmakokinetika netirta.

5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Vienos dozės toksiškumo tyrimai parodė palyginti mažą losartano toksiškumą. Geriamoji LD50 pelėms buvo 770-1000 mg/kg, žiurkėms – 2000-3000 mg/kg. LD50 į pilvaplėvės ertmę pelėms buvo 400 mg/kg, žiurkėms – 200 mg/kg. Toksinės losartano dozės sukėlė ataksiją, aktyvumo sumažėjimą, drebulį, išmatų suminkštėjimą ir stipriai išreikštų virškinimo trakto pažeidimų. Skiriant losartano per os šunims (dozę didinant nuo 20 iki 320 mg/kg), nė vienas jų nenudvėsė.

Tiriant pakartotinių dozių toksiškumą žiurkėms, losartanas sukėlė seilėtekį, sumažino suėdamo maisto kiekį, sulėtino kūno svorio augimą, šiek tiek sumažino eritroidinių ląstelių parametrus ir sukėlė šlapalo azoto koncentracijos kraujyje padidėjimą. Patologinis morfologinis tyrimas parodė nežymų širdies svorio padidėjimą be patologinių histologinių pokyčių, nežymią jukstaglomerulinių ląstelių hiperplaziją ir nedidelių židininių erozijų skrandžio liaukinėje dalyje.

Su losartanu susijusių žiurkių reprodukcijos pokyčių nenustatyta, tačiau šio vaisto toksinės dozės reikšmingai sumažino geltonkūnių skaičių, implantacijų skaičių ir gyvų vaisių skaičių.

Teratogeninio poveikio pelėms ir žiurkėms losartanas nesukėlė, tačiau pastebėtas toksinis poveikis žiurkių vaisiams ir ką tik gimusiems palikuonims. Žiurkių vaisiai buvo jautrūs losartanui nėštumo pabaigoje, t.y. 15-20 dienomis. Šiuo laikotarpiu vartotas vaistas sukėlė inkstų pažeidimų. Žindančiai patelei skiriamas losartanas sumažino jos palikuonių kūno svorį ir išgyvenamumą, taip pat pakeitė elgesį (pastarasis poveikis nustatytas specialiais tyrimais).

Atvirkštinės bakterijų mutacijos testas, atliktas su Salmonella typhimurium, losartano mutageninio poveikio neparodė.

Ilgai duodant losartano žiurkėms, piktybiniai navikai reikšmingai nepadažnėjo, tačiau patelėms šiek tiek padažnėjo kasos acinusų adenoma.6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Kukurūzų krakmolas
Pregelifikuotas krakmolas
Mikrokristalinė celiuliozė
Laktozės monohidratas
Koloidinis bevandenis silicio dioksidas
Magnio stearatas
Hipromeliozė
Talkas
Propilenglikolis
Titano dioksidas

6.2 Nesuderinamumas

Nenustatytas.

6.3 Tinkamumo laikas

5 metai.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 (C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

6.5 Pakuotė ir jos turinys

Dėžutė, kurioje yra 4 lizdinės aliuminio bei PVC/PVDC folijos plokštelės (kiekvienoje po 7, viso – 28 plėvele dengtos tabletės).
Dėžutė, kurioje yra 8 lizdinės aliuminio bei PVC/PVDC folijos plokštelės (kiekvienoje po 7, viso – 56 plėvele dengtos tabletės).
Dėžutė, kurioje yra 12 lizdinių aliuminio bei PVC/PVDC folijos plokštelių (kiekvienoje po 7, viso – 84 plėvele dengtos tabletės).

6.6 Vartojimo ir darbo su vaistiniu preparatu instrukcija

Specialių reikalavimų nėra.7. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJAS

KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, Slovėnija.8. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT R 01/7501/89. PIRMOJO REGISTRAVIMO ARBA PERREGISTRAVIMO DATA

2001 10 0810. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2005 08 30

II PRIEDAS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamybos licencijos turėtojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, Slovėnija.

B. REGISTRACIJOS SĄLYGOS

Tiekimo ir vartojimo sąlygos ar apribojimai, taikomi registravimo liudijimo turėtojui

Receptinis vaistinis preparatas.

Kitos sąlygos
Nėra.

III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR INFORMACINIS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS
INFORMACIJA ANT IŠORINĖS (JEI JOS NĖRA – VIDINĖS) PAKUOTĖS
KARTONINĖ DĖŽUTĖ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Lorista 50 mg plėvele dengtos tabletės
LosartanasVEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg losartano kalio.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS

Tabletės sudėtyje yra laktozės.4. VAISTO FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

28 plėvele dengtos tabletės
56 plėvele dengtos tabletės
84 plėvele dengtos tabletės5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS

Gerti. Prieš vartojimą perskaityti informacinį lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, JOG VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.7. KITAS SPECIALUS ĮSPĖJIMAS (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki {MMMM/mm} [metai, mėnuo]9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 (C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS, BŪTINOS NAIKINANT VAISTINIO PREPARATO LIKUČIUS ARBA ATLIEKAS (JEI REIKIA)11. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Krka, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, Slovėnija.12. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO NUMERIS

LT R 01/7501/813. GAMINTOJO SUTEIKTAS SERIJOS NUMERIS

Ser. Nr. {numeris}14. ĮSIGIJIMO TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJAMINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ LAKŠTŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Lorista 50 mg
Losartanum2. REGISTRAVIMO LIUDIJIMO TURĖTOJO PAVADINIMAS

KRKA3. TINKAMUMO LAIKAS

{MMMM/mm} [metai, mėnuo]4. SERIJOS NUMERIS

{numeris}

B. INFORMACINIS LAPELIS
INFORMACINIS LAPELIS

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį.
- Neišmeskite lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
- Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Preparatas gali jiems pakenkti (net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

Lapelio turinys
1. Kas yra Lorista ir nuo ko jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Lorista
3. Kaip vartoti Lorista
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Lorista laikymo sąlygos
6. Kita informacijaLorista 50 mg plėvele dengtos tabletės
Losartanas - Veiklioji medžiaga yra losartanas. Plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg losartano kalio.
- Pagalbinės medžiagos yra kukurūzų krakmolas, pregelifikuotas krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, hipromeliozė, talkas, propilenglikolis, titano dioksidas.Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas:
KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, Slovėnija.1. KAS YRA LORISTA IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

Šis vaistas vartojamas hipertenzijai (padidėjusiam kraujospūdžiui) gydyti.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LORISTA

Lorista vartoti draudžiama:
jeigu yra padidėjęs jautrumas losartanui arba bet kuriai pagalbinei Lorista medžiagai.

Specialių atsargumo priemonių reikia:
jeigu sumažėjęs cirkuliuojančio kraujo tūris (pvz., dėl didelių šlapimo varomųjų vaistų dozių vartojimo), gali per daug sumažėti kraujospūdis (pasireikšti hipotenzija) ir dėl to padažnėti širdies susitraukimai, pasireikšti pykinimas ir alpimas.
Pasireiškus hipotenzijai, atsigulkite, nuleiskite galvą ir kvieskite gydytoją. Jei hipotenzija kartojasi ir sukelia liguistų simptomų (pvz., pykinimą, širdies susitraukimų padažnėjimą, alpimą), pasikonsultuokite su gydytoju.
esant abiejų inkstų arterijų arba vienintelio inksto arterijos stenozei ir kitais atvejais, kai inkstų funkcija priklauso nuo renino ir angiotenzino sistemos aktyvumo (pvz., pacientams, sergantiems sunkiu staziniu širdies nepakankamumu), kadangi tokiais atvejais šis vaistas gali sukelti jos pablogėjimą.
jei dėl bet kokios priežasties buvo pasireiškusi angioneurozinė edema (angioneurozinė edema yra padidėjusio jautrumo reakcija, kuriai būdingas staigus lūpų, veido ir kaklo tinimas, taip pat gali tinti plaštakos ir pėdos, atsirasti dusulys, užkimti basas). Pasireiškus angioneurozinei edemai, nedelsdami nutraukite šio vaisto vartojimą ir praneškite gydytojui.
jei sergate liga, dėl kurios kitų renino ir angiotenzino sistemą veikiančių vaistų reikia skirti atsargiai, šio vaisto taip pat skiriama atsargiai.
Ar veiksminga ir saugu losartaną vartoti vaikams, nenustatyta, todėl jiems šio vaisto neskiriama.

Nėštumas
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Nėščioms moterims šio vaisto vartoti negalima. Jei Lorista vartojanti moteris pastojo, ji turėtų kuo greičiau apie tai pasakyti gydytojui, kad jis galėtų skirti kitą vaistą padidėjusiam kraujospūdžiui mažinti.

Žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Ar losartano išsiskiria į motinos pieną, nežinoma. Žindomam kūdikiui gali pasireikšti vaisto šalutinių poveikių, todėl, atsižvelgiant į jo svarbą žindančiai motinai, reikėtų nuspręsti, ar nutraukti žindymą, ar vaisto vartojimą.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Informacijos apie šio vaisto įtaką gebėjimui vairuoti ir dirbti su technika nėra.
Pavieniams pacientams losartanas gali sukelti hipotenziją ir galvos svaigimą, ypač gydymo pradžioje, todėl trumpam gali sumažėti geba vairuoti ir dirbti su technika.

Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Lorista medžiagas
Preparato sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Lorista galima vartoti kartu su kitais vaistais nuo padidėjusio kraujospūdžio.
Lorista vartojant kartu su kai kuriais šlapimo varomaisiais vaistais (spironolaktonu, amiloridu, triamterenu) ar kalio papildais, gali padidėti kalio koncentracija serume (pasireikšti hiperkalemija).
Lorista vartojant kartu su vaistais, kurių sudėtyje yra ličio, gali sustiprėti ličio šalutiniai poveikiai.
Kartu vartojant rifampiciną, reikėtų dažniau matuoti kraujospūdį ir prireikus koreguoti Lorista dozę.3. KAIP VARTOTI LORISTA

Lorista visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Dozę visada parenka gydytojas, atsižvelgdamas į paciento būklę ir vaisto poreikį.

Lorista vartojantis pacientas turėtų reguliariai lankytis pas gydytoją, ypač gydymo pradžioje ir koreguojant dozę. Lankymosi periodiškumą nustato gydytojas.

Įprastinė pradinė ir palaikomoji dozė – 1 tabletė (50 mg) 1 kartą per parą. Kai kuriems pacientams losartano poveikis sustiprėja paros dozę padalijus į 2 lygias dalis, kurios geriamos rytą ir vakare, arba ją padidinus iki 100 mg (2 tablečių, kurios suvartojamos iškart).

Rekomenduojama pradinė dozė, esant sumažėjusiam cirkuliuojančio kraujo tūriui arba sutrikusiai kepenų funkcijai – pusė tabletės (25 mg) 1 kartą per parą. Dozė koreguojama po 3-6 savaičių (atsižvelgiant į kraujospūdžio sumažėjimą).

Šias tabletes reikia užgerti skysčiu, jas galima vartoti ir valgio metu.

Reikėtų žinoti, kad nė vienas kraujospūdžio mažinamasis vaistas ligos neišgydo, o tik padeda sumažinti kraujospūdį ir palaikyti jį pageidaujamo lygio. Tai apsaugo nuo hipertenzijos komplikacijų arba jas sumažina. Lorista vartojama ilgai, išskyrus atvejus, kai dėl kokios nors priežasties vartojimą tenka nutraukti.

Pavartojus per didelę Lorista dozę
Dažniausi perdozavimo požymiai yra sumažėjęs kraujospūdis (hipotenzija) ir padažnėję arba suretėję širdies susitraukimai. Taip atsitikus atsigulkite, nuleiskite galvą ir kvieskite gydytoją.
Jei išgėrėte per daug tablečių, būtinai kvieskite gydytoją. Kol jis atvyks, mėginkite sukelti vėmimą, kad vaistas pasišalintų iš skrandžio.

Pamiršus pavartoti Lorista
Užmirštą vaisto tabletę prisiminus reikia išgerti kuo greičiau. Vis dėlto, jeigu iki kitos dozės liko tik kelios valandos, užmirštoji praleidžiama, o toliau vaistas vartojamas įprasta tvarka .
Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Lorista, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.
Šalutiniai poveikiai, kurių pasireiškia vartojant losartaną, paprastai būna lengvi ir trumpalaikiai, dėl jų vaisto vartojimo nutraukti dažniausiai nereikia. Jei šalutiniai poveikiai vargina ir dėl jų pablogėja savijauta, pasikonsultuokite su gydytoju.

Vartojant losartaną, gali pasireikšti galvos svaigimas, hipotenzija, galvos skausmas, viduriavimas, skonio pokyčių, sausas kosulys (nieko neatkosima), raumenų skausmas, niežulys ir odos bėrimas. Pastebėję šalutinį poveikį, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

Išimtiniais atvejais gali pasireikšti angioneurozinė edema. Taip atsitikus, nutraukite vaisto vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Retais atvejais gali nežymiai sutrikti kepenų arba inkstų funkcija, padidėti kalio koncentracija serume. Dėl šių sutrikimų gydymo nutraukti paprastai nereikia.

Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.5. LORISTA LAIKYMO SĄLYGOS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 (C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.6. KITA INFORMACIJA

Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

KRKA, d.d., atstovybė Lietuvoje
A. Goštauto g. 40
Vilnius 2001
Tel. + 370 5 236 27 40Informacinis lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2005 08 30

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7