Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   

LUSOPRESS 20MG TAB. N28

Vaistai
  Gamintojas:
LUSOFARMACO

PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Lusopress 20 mg tabletės
Nitrendipinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Lusopress ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Lusopress
3. Kaip vartoti Lusopress
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Lusopress
6. Kita informacijaKAS YRA LUSOPRESS IR KAM JIS VARTOJAMAS

Selektyvinis kalcio kanalų blokatorius su pirminiu poveikiu kraujagyslėms.
Arterinė hipertenzija.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LUSOPRESS

Lusopress vartoti negalima:
Padidėjęs jautrumas vaistui.
Vaisto negalima vartoti nėštumo ir kūdikio žindymo laikotarpiu.

Specialių atsargumo priemonių reikia
Ligoniams, kurių kepenų arba inkstų funkcija yra sutrikusi, arba gydomi dėl glaukomos, šis vaistas turi būti skiriamas atsargiai, prižiūrint gydytojui.
Kadangi gali padidėti šarminės fosfatazės aktyvumas, rekomenduojama periodiškai tirti kepenų funkciją ir, jeigu būtina, nutraukti gydymą.

Kitų vaistų vartojimas
Deriniai su kitais hipertenziniais vaistais paprastai gerai toleruojami, tačiau gali sustiprėti nitrendipino poveikis. Jeigu kartu gydoma ( adrenoblokatoriais bei cimetidinu, rekomenduojama ligonius reguliariai tikrinti, nes gali sustiprėti hipotenzinis poveikis. Vartojant nitrendipiną kartu su digoksinu, gali padidėti šio glikozido koncentracija kraujyje, taigi būtina stebėti, ar neatsirado apsinuodijimo širdį veikiančiais glikozidais simptomų. Jeigu būtina, reikia sumažinti digoksino dozę.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Vaisto negalima vartoti nėštumo ir kūdikio žindymo laikotarpiu. Vaisto išsiskiria į motinos pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Nitrendipinas gali neigiamai veikti kai kurių pacientų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Taip dažniausiai būna pradedant gydymą ir keičiant vaisto dozę, taip pat pavartojus alkoholio.3. KAIP VARTOTI LUSOPRESS

Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, rekomenduojama dozė suaugusiesiems yra 1 tabletė kartą per parą ryte arba po ½ tabletės 2 kartus per parą - ryte ir vakare (iš viso 20 mg nitrendipino per parą).
Jeigu reikia didesnių dozių, galima iš lėto didinti paros dozę iki 2 tablečių - po vieną tabletę ryte ir vakare (iš viso 40 mg nitrendipino per parą).
Kai reikia sumažinti dozę, skiriama po pusę tabletės (10 mg nitrendipino) ryte. Ligoniams, sergantiems lėtinėmis kepenų ligomis arba esant inkstų funkcijos nepakankamumui, vaisto metabolizmas ir ekskrecija yra lėtesni. Todėl būtina pacientams individualiai nustatyti dozes atsižvelgiant į šių ligų sunkumą. Tuomet gydyti pradedama skiriant ¼ tabletės (5 mg nitrendipino) ryte.
Nitrendipino dozė kiekvienam ligoniui turi būti individuali ir pritaikyta pagal padidėjusio kraujospūdžio intensyvumą, vaistą vartojant būtina gydytojo priežiūra.

Pavartojus per didelę Lusopress dozę
Nežinoma, kad žmonės būtų apsinuodiję nitrendipinu.
Perdozavus gali labai išsiplėsti periferinės kraujagyslės ir sumažėti kraujospūdis. Tuomet ligonis turi būti paguldomas ir atitinkamai gydomas. Būtina dažnai matuoti arterinį kraujospūdį. Kalcio kanalų blokavimo pasekmės gali būti panaikintos sušvirkštus į veną kalcio gliukonato.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Dėl kraujagysles plečiančio nitrendipino poveikio galimas galvos skausmas, veido paraudimas, karščio pojūtis, kojų patinimai. Šie reiškiniai yra lengvi ir, toliau gydant, mažėja. Gydymą dėl jų nutraukti tenka retai. Dažnas pulsas, sustiprėjęs širdies plakimas pasitaiko retai. Pasitaiko virškinamojo trakto sutrikimo požymių - pykinimas, vidurių užkietėjimas, apetito stoka (anoreksija).
Kaip ir vartojant kitus kraujagysles plečiančius vaistus, praėjus 15-30 min. po vaisto išgėrimo, retkarčiais gali pradėti skaudėti širdies plote, panašiai kaip stenokardijos priepuolio metu. Atsiradus šių požymių, reikia konsultuotis su gydytoju.
Vartojant nitrendipiną, gali išsiskirti daugiau šlapimo.5. KAIP LAIKYTI LUSOPRESS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant pakuotės, vartoti vaistą draudžiama.6. KITA INFORMACIJA

Lusopress sudėtis
- Veiklioji medžiaga - yra nitrendipinas.
- Pagalbinės medžiagos kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, polivinilo pirolidonas, natrio laurilsulfatas, magnio stearatas.

Lusopress išvaizda ir kiekis pakuotėje
Pakuotėje yra 28 geriamosios tabletės.

Rinkodaros teisės turėtojas
Istituto Luso Farmaco d’Italia S.p.A.
Via Walter Tobagi 8
20068 Peschiera Borromeo
Milan, ItalijaGamintojas
Berlin- Chemie AG, site ADLERSHOF,
Glienicker Weg 125 12489 Berlin,
Vokietija.

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB “BERLIN CHEMIE MENARINI BALTIC”
J.Jasinskio g. 16a, Vilnius 01112
Tel. +370 5 2691947
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-11-24

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
I PRIEDAS

PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Lusopress 20 mg tabletės 2. KOKYBINĖ IR KIEKYBINĖ SUDĖTIS

Vienoje Lusopress tabletėje yra 20 mg nitrendipino.

Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6.1 skyriuje

3. FARMACINĖ FORMA

Tabletės.4. KLINIKINĖ INFORMACIJA

Terapinės indikacijos

Arterinė hipertenzija.4.2 Dozavimas ir vartojimo metodas

Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, rekomenduojama dozė suaugusiesiems yra 1 tabletė kartą per parą ryte arba po ½ tabletės 2 kartus per parą - ryte ir vakare (iš viso 20 mg nitrendipino per parą).
Jeigu reikia didesnių dozių, galima iš lėto didinti paros dozę iki 2 tablečių - po vieną tabletę ryte ir vakare (iš viso 40 mg nitrendipino per parą).
Kai reikia dozę sumažinti, skiriama po pusę tabletės (10 mg nitrendipino) ryte. Ligoniams, sergantiems lėtinėmis kepenų ligomis arba esant inkstų funkcijos nepakankamumui, vaisto metabolizmas ir ekskrecija yra lėtesni. Todėl būtina pacientams individualiai nustatyti dozes atsižvelgiant į šių ligų sunkumą. Tuomet gydyti pradedama skiriant ¼ tabletės (5 mg nitrendipino) ryte.
Nitrendipino dozė kiekvienam ligoniui turi būti individuali ir pritaikyta pagal padidėjusio kraujospūdžio intensyvumą. Vaistą vartojant būtina gydytojo priežiūra.4.3 Kontraindikacijos

Padidėjęs jautrumas vaistui.Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės

Ligoniams, kurių kepenų arba inkstų funkcija yra sutrikusi, arba yra gydomi dėl glaukomos, šis vaistas turi būti skiriamas atsargiai, prižiūrint gydytojui. Kadangi gali padidėti šarminės fosfatazės aktyvumas, rekomenduojama periodiškai tirti kepenų funkciją ir, jeigu būtina, nutraukti gydymą.4.5 Sąveika su kitais vaistiniais preparatais ir kitokia sąveika

Deriniai su kitais hipertenziniais vaistais paprastai gerai toleruojami, tačiau gali sustiprėti nitrendipino poveikis. Jeigu kartu gydoma ( adrenoblokatoriais bei cimetidinu, rekomenduojama ligonius reguliariai tikrinti, nes gali sustiprėti hipotenzinis poveikis. Vartojant nitrendipiną kartu su digoksinu, gali padidėti šio glikozido koncentracija kraujyje, taigi būtina stebėti ar neatsirado apsinuodijimo širdį veikiančiais glikozidais simptomų. Jeigu būtina, reikia sumažinti digoksino dozę.

4.6 Nėštumo ir žindymo laikotarpis

Nėštumo ir kūdikio žindymo laikotarpiu nitrendipino vartoti negalima. Vaisto išsiskiria į motinos pieną.4.7 Poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus

Nitrendipinas gali neigiamai veikti kai kurių pacientų sugebėjimus vairuoti ir valdyti mechanizmus. Tai dažniausiai būna pradedant gydymą ir keičiant vaisto dozę, taip pat pavartojus alkoholio.4.8 Nepageidaujamas poveikis

Dėl kraujagysles plečiančio nitrendipino poveikio galimas galvos skausmas, veido paraudimas, karščio pojūtis, kojų patinimai. Šie reiškiniai yra lengvi ir, toliau gydant, mažėja. Gydymą dėl jų nutraukti tenka retai. Dažnas pulsas, sustiprėjęs širdies plakimas pasitaiko retai. Pasitaiko virškinamojo trakto sutrikimo požymių - pykinimas, vidurių užkietėjimas, anoreksija.
Kaip ir vartojant kitus kraujagysles plečiančius vaistus, praėjus 15-30 min. po vaisto išgėrimo, retkarčiais gali pradėti skaudėti širdies plote, panašiai kaip stenokardijos priepuolio metu. Atsiradus šių požymių, reikia konsultuotis su gydytoju. Vartojant nitrendipiną, gali išsiskirti daugiau šlapimo.4.9 Perdozavimas

Nežinoma, kad žmonės būtų apsinuodiję nitrendipinu. Perdozavus gali labai išsiplėsti periferinės kraujagyslės ir sumažėti kraujospūdis. Tuomet ligonis turi būti paguldomas ir atitinkamai gydomas. Būtina dažnai matuoti arterinį kraujospūdį. Kalcio kanalų blokavimo pasekmės gali būti panaikintos sušvirkštus į veną kalcio gliukonato.5. FARMAKOLOGINĖS SAVYBĖS

5.1 Farmakodinaminės savybės

Nitrendipinas, kalcio kanalus blokuojantis dihidropiridinas, pagal savo struktūrą yra labai artimas nifedipinui. Tai kraujagysles plečiantis ir kraujospūdį mažinantis vaistas. Nitrendipinas veikia blokuodamas kalcio jonų atsipalaidavimą po dirginančio poveikio širdies ir kraujagyslių lygiuosiuose raumenyse, tuo pačiu slopindamas adenozintrifosfatazės aktyvaciją susitraukiant miofibrilėms. Nitrendipinas turi sustiprintą selektyvinį poveikį kraujagyslių lygiesiems raumenims. Jo didžiausias poveikis - periferinių kraujagyslių pasipriešinimo sumažėjimas, o dėl to - mažesnis kraujospūdis.
Eksperimentiniais farmakologiniais tyrimais nustatyta, kad šis vaistas turi kraujospūdį mažinančių, širdies vainikines kraujagysles plečiančių, priešspazminių bei miokardą apsaugančių sąvybių.
Nitrendipinas reikšmingesnio poveikio CNS, motoriniam aktyvumui bei virškinamojo trakto funkcijai neturi.5.2 Farmakokinetinės savybės

Pavartojus per os nitrendipinas gerai rezorbuojasi, bet labai veikiamas pirmojo prasiskverbimo per kepenis metu. Visiškas biologinis prieinamumas yra 10-20(; jis iš dalies priklauso nuo vaisto dozės. Pakartotinai išgėrus vaisto, biologinis prieinamumas padidėja iki 40(.
Didžiausia koncentracija kraujo plazmoje pasiekiama po vienkartinės dozės (Cmax(13,4 ng/ml) ir pakartotinos dozės (Cmax(23,2 ng/ml). Pusinė eliminacija trunka nuo 2,5 iki 22,5 valandų. Vaistas organizme nesikaupia.
Su kraujo plazmos baltymais susijungia apie 98( vaisto (nuo 70( iki 80( jo metabolitų sujungiami su kraujo plazmos baltymais).
Nitrendipinas metabolizuojasi kepenyse: piridino branduolys dehidrogenuojamas, esterių grupės ardomos hidrolizuojant karboksilo rūgštis, metilo grupės hidroksilinamos, o vėliau sujungiamos su gliukurono rūgštimi. Mažiau kaip 0,1( išgerto vaisto iš organizmo išsiskiria su šlapimu nepakitusiu pavidalu; 80( išsiskiria su šlapimu polinių metabolitų pavidalu per 96 valandas.5.3 Ikiklinikinių saugumo tyrimų duomenys

Ūminio toksiškumo tyrimai
Ūminis apsinuodijimas (LD50) pasiektas sušėrus pelėms 2775-2910 mg/kg, žiurkėms daugiau kaip 10 000 mg/kg, šunims 213,3 mg/kg kūno svorio vaisto. Sušvirkštus vaisto į veną LD50 nustatyta pelėms 33,4 mg/kg, žiurkėms - 17,8 mg/kg kūno svorio. Švirkščiant nitrendipino į pilvaplėvės ertmę LD50 žiurkėms sudarė daugiau kaip 200 mg/kg kūno svorio.

Lėtinio toksiškumo tyrimai
Šeriant šunis nitrodipinu iki 7,5 mg/kg kūno svorio per parą 30 dienų bei 2,5 mg/kg per parą 180 dienų, žiurkes ( iki 200 mg/kg per parą 30 dienų bei 75 mg/kg per parą 180 dienų toksinio poveikio sukelti nepavyko.

Teratogeninis ir mutageninis poveikis
Neigiamo poveikio nėštumo eigai, vaisiaus ar naujagimio būklei nenustatyta. Nitrendipinas neturi mutageninių savybių.6. FARMACINĖ INFORMACIJA

6.1 Pagalbinių medžiagų sąrašas

Kukurūzų krakmolas
Mikrokristalinė celiuliozė
Polivinilo pirolidonas
Natrio laurilsulfatas
Magnio stearatas

6.2 Nesuderinamumas

Nežinoma.

6.3 Tinkamumo laikas

3 metai
Pasibaigus tinkamumo laikui, vartoti vaistą draudžiama.

6.4 Specialios laikymo sąlygos

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.6.5 Pakuotė ir jos turinys

Tabletės yra standžiame trisluoksniame (poliamido, polivinilchlorido folijos, aliuminio) lakšte, dengtame aliuminiu.
Išorinė pakuotė - sulankstoma kartoninė dėžutė.6.6 Specialūs reikalavimai atliekoms tvarkyti ir vaistiniam preparatui ruošti

Nėra.7. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJAS

Istituto Luso Farmaco d’Italia S.p.A.
Via Walter Tobagi 8
20068 Peschiera Borromeo
Milan, Italija8. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

96/3190/39. RINKODAROS TEISĖS SUTEIKIMO / ATNAUJINIMO DATA

1996-02-15/2000-09-2610. TEKSTO PERŽIŪROS DATA

2008-11-24

Naujausia vaistinio preparato charakteristikų santraukos redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

II PRIEDAS

RINKODAROS SĄLYGOS

A. GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

A. GAMINTOJAS IR GAMYBOS LICENCIJOS TURĖTOJAS, ATSAKINGAS UŽ SERIJŲ IŠLEIDIMĄ

Gamintojo, atsakingo už serijų išleidimą, pavadinimas ir adresas

Berlin- Chemie AG, site ADLERSHOF,
Glienicker Weg 125, D- 12489 Berlin,
Vokietija.

B. RINKODAROS TEISĖS SĄLYGOS

• TIEKIMO IR VARTOJIMO SĄLYGOS AR APRIBOJIMAI, TAIKOMI RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJUI

Receptinis vaistinis preparatas


III PRIEDAS

ŽENKLINIMAS IR PAKUOTĖS LAPELIS


A. ŽENKLINIMAS

INFORMACIJA ANT IŠORINĖS PAKUOTĖS

KARTONINĖ DEŽUTĖ

1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Lusopress 20 mg tabletės
Nitrendipinum2. VEIKLIOJI MEDŽIAGA IR JOS KIEKIS

Vienoje tabletėje yra 20 mg nitrendipino.3. PAGALBINIŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS4. FARMACINĖ FORMA IR KIEKIS PAKUOTĖJE

28 tabletės5. VARTOJIMO METODAS IR BŪDAS (-AI)

Vartoti per burną.
Prieš vartojimą perkaitykite pakuotės lapelį.6. SPECIALUS ĮSPĖJIMAS, KAD VAISTINĮ PREPARATĄ BŪTINA LAIKYTI VAIKAMS NEPASIEKIAMOJE IR NEPASTEBIMOJE VIETOJE

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. 7. KITAS (-I) SPECIALUS (-ŪS) ĮSPĖJIMAS (-AI) (JEI REIKIA)8. TINKAMUMO LAIKAS

Tinka iki9. SPECIALIOS LAIKYMO SĄLYGOS10. SPECIALIOS ATSARGUMO PRIEMONĖS DĖL NESUVARTOTO VAISTINIO PREPARATO AR JO ATLIEKŲ TVARKYMO (JEI REIKIA)11. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS IR ADRESAS

Istituto Luso Farmaco d’Italia S.p.A.
Via Walter Tobagi 8
20068 Peschiera Borromeo
Milan, Italija12. RINKODAROS TEISĖS NUMERIS

LT R 96/3190/313. SERIJOS NUMERIS

Serija14. PARDAVIMO (IŠDAVIMO) TVARKA

Receptinis vaistinis preparatas.15. VARTOJIMO INSTRUKCIJA16. INFORMACIJA BRAILIO RAŠTU

Lusopress


MINIMALI INFORMACIJA ANT LIZDINIŲ PLOKŠTELIŲ ARBA DVISLUOKSNIŲ JUOSTELIŲ

LIZDINĖ PLOKŠTELĖ1. VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS

Lusopress 20 mg tabletės
Nitrendipinum2. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO PAVADINIMAS

Istituto Luso Farmaco d’Italia S.p.A.3. TINKAMUMO LAIKAS

EXP4. SERIJOS NUMERIS

Lot5. KITAB. PAKUOTĖS LAPELIS
PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

Lusopress 20 mg tabletės
Nitrendipinas

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.Lapelio turinys
1. Kas yra Lusopress ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Lusopress
3. Kaip vartoti Lusopress
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Lusopress
6. Kita informacijaKAS YRA LUSOPRESS IR KAM JIS VARTOJAMAS

Selektyvinis kalcio kanalų blokatorius su pirminiu poveikiu kraujagyslėms.
Arterinė hipertenzija.2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT LUSOPRESS

Lusopress vartoti negalima:
Padidėjęs jautrumas vaistui.
Vaisto negalima vartoti nėštumo ir kūdikio žindymo laikotarpiu.

Specialių atsargumo priemonių reikia
Ligoniams, kurių kepenų arba inkstų funkcija yra sutrikusi, arba gydomi dėl glaukomos, šis vaistas turi būti skiriamas atsargiai, prižiūrint gydytojui.
Kadangi gali padidėti šarminės fosfatazės aktyvumas, rekomenduojama periodiškai tirti kepenų funkciją ir, jeigu būtina, nutraukti gydymą.

Kitų vaistų vartojimas
Deriniai su kitais hipertenziniais vaistais paprastai gerai toleruojami, tačiau gali sustiprėti nitrendipino poveikis. Jeigu kartu gydoma ( adrenoblokatoriais bei cimetidinu, rekomenduojama ligonius reguliariai tikrinti, nes gali sustiprėti hipotenzinis poveikis. Vartojant nitrendipiną kartu su digoksinu, gali padidėti šio glikozido koncentracija kraujyje, taigi būtina stebėti, ar neatsirado apsinuodijimo širdį veikiančiais glikozidais simptomų. Jeigu būtina, reikia sumažinti digoksino dozę.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Vaisto negalima vartoti nėštumo ir kūdikio žindymo laikotarpiu. Vaisto išsiskiria į motinos pieną.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Nitrendipinas gali neigiamai veikti kai kurių pacientų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Taip dažniausiai būna pradedant gydymą ir keičiant vaisto dozę, taip pat pavartojus alkoholio.3. KAIP VARTOTI LUSOPRESS

Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, rekomenduojama dozė suaugusiesiems yra 1 tabletė kartą per parą ryte arba po ½ tabletės 2 kartus per parą - ryte ir vakare (iš viso 20 mg nitrendipino per parą).
Jeigu reikia didesnių dozių, galima iš lėto didinti paros dozę iki 2 tablečių - po vieną tabletę ryte ir vakare (iš viso 40 mg nitrendipino per parą).
Kai reikia sumažinti dozę, skiriama po pusę tabletės (10 mg nitrendipino) ryte. Ligoniams, sergantiems lėtinėmis kepenų ligomis arba esant inkstų funkcijos nepakankamumui, vaisto metabolizmas ir ekskrecija yra lėtesni. Todėl būtina pacientams individualiai nustatyti dozes atsižvelgiant į šių ligų sunkumą. Tuomet gydyti pradedama skiriant ¼ tabletės (5 mg nitrendipino) ryte.
Nitrendipino dozė kiekvienam ligoniui turi būti individuali ir pritaikyta pagal padidėjusio kraujospūdžio intensyvumą, vaistą vartojant būtina gydytojo priežiūra.

Pavartojus per didelę Lusopress dozę
Nežinoma, kad žmonės būtų apsinuodiję nitrendipinu.
Perdozavus gali labai išsiplėsti periferinės kraujagyslės ir sumažėti kraujospūdis. Tuomet ligonis turi būti paguldomas ir atitinkamai gydomas. Būtina dažnai matuoti arterinį kraujospūdį. Kalcio kanalų blokavimo pasekmės gali būti panaikintos sušvirkštus į veną kalcio gliukonato.4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

Dėl kraujagysles plečiančio nitrendipino poveikio galimas galvos skausmas, veido paraudimas, karščio pojūtis, kojų patinimai. Šie reiškiniai yra lengvi ir, toliau gydant, mažėja. Gydymą dėl jų nutraukti tenka retai. Dažnas pulsas, sustiprėjęs širdies plakimas pasitaiko retai. Pasitaiko virškinamojo trakto sutrikimo požymių - pykinimas, vidurių užkietėjimas, apetito stoka (anoreksija).
Kaip ir vartojant kitus kraujagysles plečiančius vaistus, praėjus 15-30 min. po vaisto išgėrimo, retkarčiais gali pradėti skaudėti širdies plote, panašiai kaip stenokardijos priepuolio metu. Atsiradus šių požymių, reikia konsultuotis su gydytoju.
Vartojant nitrendipiną, gali išsiskirti daugiau šlapimo.5. KAIP LAIKYTI LUSOPRESS

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

Pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant pakuotės, vartoti vaistą draudžiama.6. KITA INFORMACIJA

Lusopress sudėtis
- Veiklioji medžiaga - yra nitrendipinas.
- Pagalbinės medžiagos kukurūzų krakmolas, mikrokristalinė celiuliozė, polivinilo pirolidonas, natrio laurilsulfatas, magnio stearatas.

Lusopress išvaizda ir kiekis pakuotėje
Pakuotėje yra 28 geriamosios tabletės.

Rinkodaros teisės turėtojas
Istituto Luso Farmaco d’Italia S.p.A.
Via Walter Tobagi 8
20068 Peschiera Borromeo
Milan, ItalijaGamintojas
Berlin- Chemie AG, site ADLERSHOF,
Glienicker Weg 125 12489 Berlin,
Vokietija.

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB “BERLIN CHEMIE MENARINI BALTIC”
J.Jasinskio g. 16a, Vilnius 01112
Tel. +370 5 2691947
Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-11-24

Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7