Ieškoti
Geriausia prekių paieška internete, elektroninės parduotuvės
   
Daugiau:

Susiję straipsniai:

MELOXISTAD 15MG TAB. N30

Vaistai > Raumenų ir skeleto sistemą veikiantys vaistai > Reumatą ir uždegimą gydantys vaistai
  Gamintojas:
STADA ARZNEIMITTEL

 PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

 

MELOXISTAD 7,5 mg tabletės

MELOXISTAD 15 mg tabletės

Meloksikamas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.

-        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

-        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

-        Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).

-        Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

 

Lapelio turinys

1.      Kas yra MELOXISTAD ir kam jis vartojamas

2.      Kas žinotina prieš vartojant MELOXISTAD

3.      Kaip vartoti MELOXISTAD

4.      Galimas šalutinis poveikis

5.      Kaip laikyti MELOXISTAD

6.      Kita informacija

 

 

1.      KAS YRA MELOXISTAD IR KAM JIS VARTOJAMAS

 

MELOXISTAD yra skausmą malšinantis ir uždegimą slopinantis nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupės vaistas, kuriais slopinamas sąnarių ir raumenų uždegimas bei malšinamas sąnarių ir raumenų skausmas.

 

MELOXISTAD vartojimo indikacijos:

-                trumpalaikis simptominis osteoartrito (degeneracinė sąnarių liga) pasunkėjimo gydymas;

-                ilgalaikis simptominis reumatoidinio artrito gydymas ar ankilozinio spondilito (lėtinis sąnarių uždegimas, sutrikdantis judrumą) gydymas.

 

 

2.      KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MELOXISTAD

 

MELOXISTAD vartoti negalima, jei:

-        esate nėščia, ketinate pastoti arba žindote kūdikį (žr. poskyrį ,,Nėštumas ir žindymo laikotarpis“);

-        yra alergija (padidėjęs jautrumas) meloksikamui, panašiai veikiančioms medžiagoms (pvz.: NVNU, aspirinui) arba bet kuriai pagalbinei MELOXISTAD medžiagai. Meloksikamo negalima vartoti pacientams, kuriems pavartojus acetilsalicilo rūgšties (pvz.: aspirino) ar kitų NVNU, atsirado astmos požymių (kvėpavimo sutrikimas, pasireiškiantis dusuliu), nosies polipų (nosies gleivinės paburkimas), audinių patinimas ar dilgėlinė;

-        Jūs sergate aktyvia virškinimo trakto opa (peptine opa, skrandžio ir žarnų uždegimu bei opa) arba yra kraujabimas iš skrandžio ar žarnų (tuštinatės juodomis išmatomis).

-        Jums buvo pasikartojančių virškinimo trakto opų ar kraujavimas iš skrandžio ar žarnų (buvo du ar daugiau patvirtinti atskiri išopėjimo ar kraujavimo atvejai).

-        Jums yra kraujavimo sutrikimai ar yra buvęs kraujavimas į smegenis;

-        Jums yra buvęs kraujavimas iš skrandžio ar žarnų ar šių organų prakiurimas, susijęs su ankstesniu gydymu nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU);

 -       Jūs sergate sunkiu kepenų funkcijos sutrikimu;

-        Jūs sergate sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu ir Jums neatliekamos dializės;

-        Jūs sergate sunkiu staziniu širdies funkcijos nepakankamumu (sutrikusi širdies veikla).

 

Specialių atsargumo priemonių, vartojant MELOXISTAD, reikia

Jeigu sirgote stemplės (ezofagitu) ar skrandžio (gastritu) uždegimu ir (arba) pepsine opa, prieš pradėdami gydytis meloksikamu, turite kreiptis į gydytoją, kad nustatytų, ar visiškai pasveikote.

 

Kraujavimas iš skrandžio ar žarnų /išopėjimas ar perforacijos(prakiurimas)

Jeigu Jums yra buvusi virškinimo trakto liga (opinis storosios žarnos uždegimas, Krono liga), jūsų gydytojo paskirtą MELOXISTAD vartoti reikia atsargiai, kadangi Jūsų liga gali paūmėti (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).

 

Meloksikamas ir kiti tai pačiai grupei priklausantys vaistai (NVNU) gali sukelti kraujavimą iš virškinimo trakto, jo išopėjimą ar prakiurimą, kartais - mirtinus. Šie reiškiniai gali pasireikšti bet kuriuo gydymo metu, tiek pacientams, kuriems yra buvę sunkių virškinimo trakto reiškinių praeityje, tiek pacientams be jų.

 

Jeigu Jums buvo virškinimo trakto sutrikimų simptomų (skrandžio ir žarnyno sutrikimų simptomų) arba sirgote virškinimo trakto liga (pvz.: opiniu kolitu, Krono liga (lėtinis žarnų uždegimas, pasikartojančios žarnų ligos)), gydytojas stebės, ar neatsiranda virškinimo sutrikimų, ypač, ar nekraujuojate iš virškinimo trakto (kraujavimas iš skrandžio ar žarnų, dėl kurio būna juodos išmatos).

 

Kraujavimo iš skrandžio ar žarnų, išopėjimų ar perforacijų (prakiurimų) pavojus yra didesnis pacientams, vartojantiems dideles NVNU dozes, turėjusiems skrandžio opą, ypač senyviems kai yra kraujavimas ar perforacijos (žr. 2 skyrių ”MELOXISTAD vartoti negalima”).  

 

Šie pacientai turi pradėti gydymą mažiausia galima doze. Gydytojas gali nuspręsti dėl gydymo derinimo šiems pacientams su apsaugančiais vaistais (vaistais kurie apsaugo skrandį). Tai reikia nuspręsti ir tais atvejais, kai pacientai vartoja mažas aspirino arba kitų vaistų, didinančių virškinimo trakto pažeidimo pavojų, dozes. Pasikonsultuokite su gydytoju.

 

Jei Jums yra buvę skrandžio ar žarnų pažeidimų, ypač jei Jūs esate senyvas pacientas, turite pranešti apie neįprastus virškinimo trakto simptomus (būtent apie kraujavimą ar juodas išmatas ar kraują vėmaluose) ypač vaisto vartojimo pradžioje.

 

Patartina vartoti atsargiai, jei jūs kartu vartojate vaistus , kurie didina opų (prakiurimų) ar kraujavimo riziką:

-           geriamus kortikosteroidus (vaistus uždegimui, kaip reumatizmui, gydyti);

-           antikoaguliantus, tokius kaip varfarinas (skystinančius kraują vaistus);

-           selektyvius serotonino atgalinio sugrąžinimo inhibitorius (vaistus taip pat vartojamus depresijai gydyti);

-           antitrombocitinius vaistus, tokius kaip acetilsalicilo rūgštis (krešulių susidarymą slopinantys vaistai);

(taip pat žr. 2 skyrių “Kitų vaistų vartojimas”).

 

Jei vartojant MELOXISTAD kraujuoja iš skrandžio ar žarnų (todėl išmatose yra kraujo arba jos yra juodos spalvos arba jūsų vėmaluose yra kraujo), nedelsiant pasakykite gydytojui ir nutraukite šio vaisto vartojimą.

Reikia vengti vartoti MELOXISTAD kartu su kitais vaistais, priklausančiais nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei, įskaitant COX-2-inhibitorius (ciklooksigenazės-2 inhibitorius; uždegimą gydančius vaistus).

 

 

Poveikis širdies kraujagyslėms bei galvos smegenų kraujagyslėms

Tokie vaistai, kaip MELOXISTAD, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo trukmės.

 

Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

 

Jei jums yra buvę hipertenzija (aukštas kraujo spaudimas) ar širdies nepakankamumas (sumažėjęs širdies pajėgumas varinėti pakankamą kraujo kiekį jūsų kūne), jūsų gydytojas atidžiai Jus seks. 

 

Sunkios odos reakcijos/ padidėjusio jautrumo reakcijos

Buvo gauta pranešimų apie sunkias odos reakcijas (įskaitant eksfoliacinį dermatitą, Stivenso ir Džonsono sindromą, toksinę epidermio nekrolizę; žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“), kartais gyvybei pavojingas, susijusias su NVNU vartojimu.

Pasireiškus odos bėrimui, gleivinės pažeidimui, ar kitiems padidėjusio jautrumo požymiams (pasunkėja kvėpavimas; užtinsta gerklė; lūpų, liežuvio ar veido patinimas; ar dilgėlinė) MELOXISTAD vartojimą reikia nedelsiant nutraukti. Nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją.

 

Kiti patarimai

 

Meloksikamo poveikis pasireiškia ne iš karto. Pasikonsultuokite su gydytoju jei MELOXISTAD poveikis yra per silpnas arba jums reikia greito nuskausminimo.

 

Meloksikamas gali pakeisti laboratorinių tyrimų rodmenis. Šie sutrikimai dažniausiai yra nežymūs ir praeinantys. Jei bet kos žymus ar pastovus tyrimų sutrikimas atsiras, jūsų daktaras nutrauks šio vaisto vartojimą ir atliks reikiamus tyrimus.

 

Gydymo pradžioje ar padidinus dozę, atidžiai matuoti išsiskyrusio šlapimo kiekį ir stebėti inkstų funkciją rekomenduojama:

-        senyviems pacientams;

-        jeigu kartu vartojate kitų vaistų, tokių kaip AKF inhibitorių, angiotenzino II antagonistų, sartanų, diuretikų (vaistų aukštam kraujo spaudimui gydyti);

-        jeigu sumažėjęs kraujo tūris;

-        jeigu sergate staziniu širdies funkcijos nepakankamumu;

-        jeigu sergate inkstų liga (inkstų funkcijos nepakankamumu, nefroziniu sindromu, inkstų pažeidimu, sergant sistemine raudonąja vilklige);

-        jeigu sergate sunkia kepenų liga.

 

Reikia reguliariai nustatinėti kalio koncentraciją ligoniams, sergantiems diabetu ir pacientams, kurie vartoja kalio koncentraciją didinančių vaistų.

 

Meloksikamas gali paslėpti užkrečiamųjų ligų simptomus.

 

Meloksikamas gali apsunkinti pastojimą. Jūs turite informuoti Jūsų gydytoją, jei planuojate pastoti ar turite problemų pastojant.

 

Retais atvejais NVNU gali sukelti:

-        inkstų uždegimą (intersticinį nefritą, glomerulonefritą);

-        inkstų audinio nekrozę (inkstų pažeidimą, kuris gali lemti inkstų funkcijos nepakankamumą);

-        nefrozinį sindromą (sutrikimas, kuriam esant pažeidžiami inkstai ir gali pasireikšti inkstų funkcijos nepakankamumas).

 

Nepageidaujamas poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei.

 

Rekomeduojama maksimali dienos dozė neturi būti viršyta esant nepakankamam terapiniam poveikiui, taip pat negalima papildomai vartoti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU). Nesant pagerėjimo po keleto dienų Jūs turite kreiptis į savo gydytoją!

 

Senyvi pacientai

Didesnė rizika nepageidaujamų reakcijų (ypač kraujavimas iš virškinimo trakto ir perforacijos), kurios gali būti gyvybiškai pavojingos senyviems pacientams. Kraujavimas iš virškinimo trakto arba išopėjimai ir(ar) perforacijos paprastai turi sunkesnes pasekmes senyvo amžiaus pacientams. Todėl, juos gydytojas turi atidžiai stebėti.

 

Jūsų gydytojas atidžiai jus stebės, ypač jei jums yra inkstų funkcijos nepakankamums,  susilpnėjusi kepenų funkcija ar širdies nepakankamumas (sumažėjęs širdies pajėgumas varinėti pakankamą kraujo kiekį jūsų kūne).

 

Kitų vaistų vartojimas

Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Sekantys vaistai gali padidinti riziką nepageidaujamų reakcijų susijusių su skrandžiu ir žarnomis:

-     Kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) (pvz., ibuprofenas).

-           ciklooksigenazės-2 inhibitoriai (vaistai uždegimui gydyti)

-           kortikosteroidai (vaistai uždegimui arba alergijai gydyti).

-           Antitrombocitiniai vaistai (kurie tirpina kraujo krešulius arba slopina krešulių susidarymą), tokie kaip acetilsalicilo rūgštis.

-           Tam tikri vaistai depresijai gydyti (selektyvius serotonino atgalinio sugrąžinimo inhibitoriai; SSASI).

 

Sąveika taip pat gali pasireikšti su šiais vaistais:

-        geriamaisiais kraujo krešėjimą mažinančiais vaistais (antikoaguliantais). NVNU gali sustiprinti antikoaguliantų poveikį (pvz.,varfarino)NVNU, tokių kaip meloksikamas, vartoti kartu su geriamaisiais antikoaguliantais nerekomenduojama. Jeigu geriate antikoaguliantų, kreipkitės į gydytoją!

-                Vaistai, kurie silpnina organizmo imuninį atsaką arba slopina apsaugines reakcijas po organų persodinimo (ciklosporinas). Vartojant juos kartu su meloksikamu, gali sustiprėti šalutinis poveikis inkstams (nefrotoksinis poveikis).

-                Kraujospūdį mažinantys vaistai (pvz.: šlapimo išsiskyrimą skatinantys vaistai, AKF inhibitoriai, angiotenzino II antagonistai, beta-adrenoreceptorių blokatoriai). Meloksikamas gali susilpninti kraujospūdį mažinantį  šių vaistų poveikį.

-                Gimdos spiralės (į gimdą įkišamas mažas, lankstus, iš metalo ir (arba) plastiko pagamintas įtaisas, padedantis išvengti nėštumo). Meloksikamas gali susilpninti jų poveikį.

-                Tam tikrų vaistų nuo psichikos sutrikimų ir depresijos (ličio preparatų);

-                Kai kurių vaistų nuo reumatinių ligų ir auglių (metotreksato). Meloksikamas gali padidinti šio vaisto koncentraciją kraujyje.

-                Cholesterolio koncentraciją mažinantys vaistai (kolestiraminas). Jie mažina meloksikamo koncentraciją kraujyje, taigi ir silpnina jo veikimą.

 

MELOXISTAD vartojimas su maistu ir gėrimais

Tabletes reikia išgerti vieną kartą per parą valgant, užgeriant vandeniu ar kitu skysčiu.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumas

Nėštumo metu MELOXISTAD vartoti negalima.

 

Pasitarkite su gydytoju jeigu Jūs vartojate MELOXISTAD ir manote arba žinote, kad pastojote.

 

Meloksikamas gali pasunkinti pastojimą (žr. 2 skyrių “Specialios atsargumo priemonės, vartojant MELOXISTAD”)

 

Žindymo laikotarpis

Žindymo laikotarpiu MELOXISTAD vartoti negalima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

 

APKLAUSA/ KONKURSAS
Klausimas:
Ar Jus veikia mėnulio pilnatis?
Atsakymai:
Taip, sunkiau užmigti
Taip, aplinkinių elgesys tampa keistas
Manęs neveikia
Rezultatai
 
2009 © Infomed.lt Visos teisės saugomos įstatymo. Kontaktai | Reklama
HexaPortal v1.7